Strona główna » Biuro i firma » Meble biurowe » Ranking foteli biurowych » Ranking: Fotele ergonomiczne
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Biuro i firma » Meble biurowe » Ranking foteli biurowych » Ranking: Fotele ergonomiczne
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021
Ranking: Jaki fotel ergonomiczny wybrać? Najlepsze propozycje w 2023 / 2024 roku

Fotele ergonomiczne projektowane są w zgodzie z aktualnie obowiązującymi normami oraz standardami. Spełnią one oczekiwania tych, którzy sporą ilość czasu spędzają za biurkiem. W naszym rankingu można znaleźć dobre modele, które jednocześnie nie kosztują majątku. To prawdziwa gratka dla tych, którzy chcą uniknąć wyrzucenia pieniędzy w błoto. Warto wspomnieć także o nowoczesnym wzornictwie, które świetnie pasuje do współczesnych aranżacji wnętrz. Korzystne ceny zachęcają do dokonania zakupu.

Miejsce Nazwa Cena Najtańsza oferta
1 Grospol Ergohuman Plus BT KMD31 1990,00 zł Sprawdź teraz
2 Kulik-System Ergonomiczne Krzesło Biurowe Classic 655,00 zł Sprawdź teraz
3 Kulik-System Ergonomiczne krzesło biurowe CLASSIC PRO 805,00 zł Sprawdź teraz
4 Kulik-System Ergonomiczne i rehabilitacyjne krzesło biurowe GALAXY 1500,00 zł Sprawdź teraz
5 Fotel Biurowy ergonomiczny Obrotowy V-basic 996,00 zł Sprawdź teraz
6 Fotel Biurowy Obrotowy Ergonomiczny Krzesło Skóra 259,00 zł Sprawdź teraz
7 Fotel Biurowy Ergonomiczny Obrotowy Krzesło Siatka 8981 199,90 zł Sprawdź teraz
8 V-master Fotel Ergonomiczny obrotowy biurowy 1597,00 zł Sprawdź teraz
9 Fotel biurowy Ergonomiczny Regulacja MarkAdler 499,00 zł Sprawdź teraz

Ranking: Fotele ergonomiczne

1. Grospol Ergohuman Plus BT KMD31

Grospol Ergohuman Plus BT KMD31

Cena: ok. 1990,00 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Spędzasz długie godziny przy biurku przed komputerem? Po dniach spędzonych w pozycji siedzącej dokuczają Ci bóle kręgosłupa? Rozwiązaniem, które warto jest wziąć pod uwagę jest najlepszy fotel ergonomiczny. Tego typu modele wyróżniają się ze względu na to, że są tak zaprojektowane, by w jak największym stopniu dbać o zachowanie odpowiedniej postaci. Prezentowany model cieszy się niesłabnącą popularnością wśród klientów mimo to, że na rynku można go znaleźć już od kilku ładnych lat. Ten polecany fotel docenisz ze względu na wykorzystanie szeregu nowatorskich rozwiązań, wśród których prym wiedzie regulowana głębokość siedziska. Zsynchronizowanie jego ruchów z oparciem odbywa się w sposób synchroniczny, dzięki czemu różnicę w komforcie możesz odczuć już po kilku godzinach użytkowania. Siedzisko i oparcie można zablokować – zastosowanie takiego rozwiązania sprawia, że możesz zmotywować się do siedzenia w najbardziej wygodnej i optymalnej dla siebie pozycji. Kolejnym niewątpliwym plusem tego fotela jest możliwość regulowania siły oporu, które stawia oparcie podczas opierania pleców.

2. Kulik-System Ergonomiczne Krzesło Biurowe Classic

Kulik-System Ergonomiczne Krzesło Biurowe Classic

Cena: ok. 655,00 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Twoim marzeniem jest wytrzymały, ale jednocześnie stylowy fotel ergonomiczny polecany przez użytkowników? Obok tej propozycji nie warto przejść obojętnie. Przede wszystkim szczególną zaletą prezentowanego modelu jest specjalne wyprofilowanie oparcia, dzięki czemu zachowanie prawidłowej postawy jest łatwiejsze i przyjemniejsze zwłaszcza wtedy, gdy w pozycji siedzącej spędzasz wiele godzin w ciągu dnia. Ten dobry fotel ergonomiczny polecany jest nie tylko osobom zdrowym, chcącym zadbać o zachowanie odpowiedniej postawy, ale również tym, którzy borykają się z wieloma schorzeniami dotyczącymi różnych odcinków kręgosłupa. Kształt siedziska również został przemyślany i dostosowany do szczególnych potrzeb użytkowników. W praktyce oznacza to, że korzystanie z produktu jest nie tylko wygodne, ale przede wszystkim przynosi wiele korzyści prozdrowotnych i profilaktycznych. Podczas składania należy podać wzrost użytkownika, dzięki czemu wysokość produktu będzie dopasowana do potrzeb kupującego. Maksymalna waga użytkownika wynosi 110 kg.

3. Kulik-System Ergonomiczne krzesło biurowe CLASSIC PRO

Fotel ergonomiczny Kulik System

Cena: ok. 805,00 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Zależy Ci na tym, żeby fotel ergonomiczny opinie był nie tylko wygodny, ale również dbał o dobry stan Twojego kręgosłupa? Koniecznie zwróć uwagę na ten model. Dlaczego? Przede wszystkim z tego powodu, że łączy on w sobie ponadprzeciętny komfort siedzenia z wykorzystaniem specjalnych rozwiązań technologicznych. Ich zastosowanie możesz zobaczyć m.in. w obecności specjalnego wyprofilowania siedziska i oparcia. Wgłębienie z tyłu sprawia, że miednica znajduje się w odpowiednim ułożeniu, co pozytywnie wpływa na zachowanie prawidłowej postawy przez użytkownika. Uwypuklenia na obszarze oparcia wspierają odcinek lędźwiowy kręgosłupa. Zastosowanie takiego rozwiązania pozwala minimalizować częstotliwość występowania dolegliwości bólowych w tej części pleców. Głębokość i wysokość siedziska można regulować, dzięki czemu produkt spełni oczekiwania szerokiej gamy klientów. Kąt nachylenia oparcia również można zmieniać i dostosowywać, a obecność wytrzymałych kółek sprawia, że produkt doskonale się sprawdza nawet po wielu tygodniach intensywnego użytkowania.

4. Kulik-System Ergonomiczne i rehabilitacyjne krzesło biurowe GALAXY

Kulik-System Ergonomiczne i rehabilitacyjne krzesło biurowe GALAXY

Cena: ok. 1500,00 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Ze względu na specyfikę swojej pracy potrzebujesz wyposażenia biurowego, które stworzone jest z myślą o potrzebach użytkowników spędzających długie godziny przed komputerem? Świetnie trafiłeś! Ten fotel ergonomiczny jest polecany nawet osobom, które na co dzień borykają się z dolegliwościami bólowymi zlokalizowanymi w obrębie kręgosłupa. Zarówno siedzisko, jak i oparcie zostały wyprofilowane w ten sposób, aby utrzymanie najbardziej optymalnej pozycji było jeszcze prostsze niż dotychczas. Te dwa elementy mogą być regulowane w stosunku 2:1 względem siebie – zastosowanie takiego rozwiązania znacząco przekłada się na komfort podczas wielogodzinnego, codziennego korzystania. Siedzisko i oparcie można zablokować w wielu rożnych konfiguracjach w zależności od indywidualnych potrzeb danego użytkownika. Jeżeli zastanawiasz się jaki fotel ergonomiczny wybrać, a zależy ci na bogatych możliwościach regulacji koniecznie zwróć uwagę na ten produkt. Obecność wytrzymałych podłokietników jest kolejnym atutem prezentowanego modelu – dzięki nim siedzenie jest jeszcze przyjemniejsze i wygodniejsze. Model ten posiada również tapicerowany zagłówek.

5. Fotel Biurowy ergonomiczny Obrotowy V-basic

Fotel Biurowy ergonomiczny Obrotowy V-basic

Cena: ok. 996,00 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Szukasz fotela ergonomicznego, dzięki któremu siedzenie przez kilka, a nawet kilkanaście godzin dziennie nie będzie aż tak bardzo obciążające dla Twojego organizmu? Chcesz zadbać o swój kręgosłup i troszczyć się o to, by nie dokuczały Ci częste dolegliwości bólowe? Dobry fotel ergonomiczny to absolutna podstawa w domu i w firmie. Najważniejsze elementy czyli oparcie oraz siedzisko zostały zaprojektowane w ten sposób, by w jak największym stopniu wspierać prozdrowotną pozycję, za którą w dłuższej perspektywie Twój organizm będzie Ci wdzięczny. Obie części można regulować, dzięki czemu można dostosować najważniejsze parametry do danego użytkownika – uwzględnić tutaj trzeba oczywiście wzrost, choć nie tylko. Korpus fotela oraz inne części zostały wyprodukowane z materiałów o bardzo wysokiej jakości i zwiększonej odporności na uszkodzenia, które mogą powstać w wyniku naturalnego zużycia. Obecność trwałych kółek sprawia, że fotel można wygodnie przemieszczać bez niebezpieczeństwa zarysowania podłogi. Dwa podłokietniki sprawiają, że siedzenie w tym dobrym fotelu ergonomicznym jest jeszcze bardziej wygodne. Produkt jest utrzymany w klasycznej czarnej kolorystyce, dzięki czemu doskonale wpisze się w wystrój panujący w każdym pomieszczeniu.

6. Fotel Biurowy Obrotowy Ergonomiczny Krzesło Skóra

Fotel Biurowy Obrotowy Ergonomiczny Krzesło Skóra

Cena: ok. 259,00 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Chcesz mieć dobry fotel ergonomiczny, który będzie jednocześnie wygodny, ale także dostępny w atrakcyjnej ofercie cenowej? Ten produkt świetnie wpisuje się w te oczekiwania. Jego konstrukcja została tak przemyślana by dopasowywać się do naturalnej krzywizny kręgosłupa i wspomagać zachowanie zdrowej pozycji. Zastosowanie takiego rozwiązania pozwala na minimalizowanie dyskomfortu oraz bólu zwłaszcza wtedy, gdy użytkownik spędza w jednej pozycji wiele godzin. podłokietniki zostały dodatkowo pokryte poduszkami, dzięki czemu opieranie rąk jest jeszcze przyjemniejsze. W oparciu i siedzisku znajduje się pianka, która przekłada się nie tylko na komfort podczas wykonywania obowiązków, ale również pozwala zrelaksować się po ciężkim dniu. Obicie jest wykonane z ekoskóry w eleganckim odcieniu. Z tego względu ten polecany fotel ergonomiczny będzie doskonale prezentował się w biurach, firmach, gabinetach i wielu innych pomieszczeniach. Użytkownik może wygodnie regulować wysokość produktu, a kółka wykonane z nylonu poruszają się po podłogach różnego typu bez najmniejszych problemów.

7. Fotel Biurowy Ergonomiczny Obrotowy Krzesło Siatka 8981

Fotel Biurowy Ergonomiczny Obrotowy Krzesło Siatka 8981

Cena: ok. 199,90 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Chcesz mieć dobry fotel ergonomiczny, który dodatkowo będzie wyposażony w zagłówek? Ta propozycja nie może umknąć Twojej uwadze. Prezentowany model posiada możliwość regulacji pod względem wielu parametrów, dzięki czemu spełni on oczekiwania wielu użytkowników np. w domu czy biurze. Wykorzystanie kółek wykonanych z kauczuku nie tylko nie powoduje zarysowań podłóg, ale przede wszystkim nie wpływa negatywnie na stan dywanu. Pracują one cicho a dzięki nim przemieszczanie fotela jest łatwe, proste i przyjemne. Mikrosiateczka wykorzystana na oparciu to materiał wysokiej jakości, który zapewnia optymalną wentylację i odprowadzanie nagromadzonego ciepła. Dodatkowo warto podkreślić, że jest ona uodporniona na najpopularniejsze uszkodzenia mechaniczne takie jak rozerwanie oraz rozciąganie. Wykorzystanie funkcji TILT przekłada się na to, że w fotelu można się bujać i odchylać. Docenisz ją zwłaszcza wtedy, gdy uda Ci się znaleźć dłuższą lub krótszą chwilę dla siebie, którą będziesz chciał przeznaczyć na odpoczynek.

8. V-master Fotel Ergonomiczny obrotowy biurowy

V-master Fotel Ergonomiczny obrotowy biurowy

Cena: ok. 1597,00 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Zależy Ci na tym, żeby zadbać o jak największy komfort siedzenia? Wybierz polecany fotel ergonomiczny, który od dawna polecany jest przez wielu użytkowników. Przede wszystkim wyróżnia się on ze względu na swoją charakterystyczną budowę, dzięki czemu siedzenie na nim niesie za sobą wiele właściwości prozdrowotnych. Prezentowany fotel jest utrzymany w klasycznym, a zarazem uniwersalnym czarnym kolorze. Zastosowanie takiego rozwiązania sprawia, że fotel ergonomiczny opinie, stanie się integralną częścią wystroju wielu pomieszczeń. Fotel świetnie wypada również pod względem dostosowywania – wprowadzenie specjalnych mechanizmów sprawia, że zarówno regulacja siedziska, jak i oparcia jest dziecinnie prosta i nie wymaga ani szczególnej wiedzy, ani umiejętności. Ogromną zaletą tego modelu jest obecność zagłówka – jego obecność sprawia, że korzystanie z produktu będzie jeszcze przyjemniejsze. Obecność kółek wykonanych z kauczuku nie tylko poprawia mobilność fotela, ale przede wszystkim chroni podłogę przed powstawaniem zarysowań. Tego typu produkt doskonale sprawdzi się nie tylko w biurach, w szczególności w salach konferencyjnych, jak i w domowym gabinecie.

9. Fotel biurowy Ergonomiczny Regulacja MarkAdler

Fotel biurowy Ergonomiczny Regulacja MarkAdler

Cena: ok. 499,00 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Szukasz dobrego fotela ergonomicznego, który będzie wyróżniał się ze względu na atrakcyjną cenę? To naprawdę jedna z najlepszych propozycji. Przede wszystkim na Twoją uwagę zasługuje fakt, że produkt ten posiada specjalnie zaprojektowaną konstrukcję, dzięki której utrzymanie prawidłowej i prozdrowotnej pozycji jest łatwiejsze zwłaszcza wówczas, gdy spędzasz w pozycji siedzącej wiele godzin w ciągu dnia. Wykorzystanie materiałów najwyższej jakości sprawia, że ten dobry fotel ergonomiczny doskonale sprawdza się przez długie tygodnie i miesiące. Przewiewna tkanina sprawia, że ciało nie poci się i nawet podczas opierania się zachodzi naturalna cyrkulacja powietrza. Wysokość produktu można wygodnie i płynnie regulować. Zastosowanie takiego rozwiązania sprawia, że parametry fotela można dostosować do wzrostu użytkownika. Wykorzystanie zagłówka pomaga zadbać o zachowanie prawidłowej pozycji szyi i głowy. Komfort siedzenia poprawia obecność regulowanych podłokietnikach – można na nich oprzeć ręce podczas pracy i odpoczynku. Obecność podpory lędźwiowej wspomaga prawidłowe położenie kręgosłupa w pozycji siedzącej.

Poradnik zakupowy fotelu ergonomicznego

Fotel ergonomiczny: niezbędnik w domu, firmie i gabinecie

Spędzasz wiele godzin w pozycji siedzącej? Zaczynają dokuczać Ci różne bóle zlokalizowane w pobliżu kręgosłupa? Dobrym rozwiązaniem będzie najlepszy fotel ergonomiczny. Jego obecność sprawi, że wykonywanie codziennych obowiązków będzie o wiele łatwiejsze i wygodniejsze. Na polskim rynku dostępnych jest wiele różnorodnych modeli, dzięki którym użytkownicy z różnymi potrzebami z całej gamy foteli znajdą idealny dla siebie. Jeżeli szukasz takiego produktu w powyższym rankingu znajdziesz różnorodne propozycje, różniące się od siebie pod względem funkcjonalności, wykorzystanych materiałów i posiadanych funkcji. Zwłaszcza wtedy, gdy w pozycji siedzącej spędzasz dużo czasu warto wziąć pod uwagę lepsze propozycje. Taka propozycja przełoży się w znaczącym stopniu na odczuwaną wygodę i komfort podczas wykonywania pracy przy biurku. Warto podkreślić, że rankingi są systematycznie aktualizowane, dzięki czemu możesz mieć pewność, że wybierzesz propozycję, która w największym stopniu spełnia Twoje oczekiwania.

Na co warto zwrócić uwagę wybierając najlepszy fotel ergonomiczny?

Tak jak było wspomniane wyżej gama produktów dostępnych w sklepach z wyposażeniem do biura i domu jest bardzo zróżnicowana. Są jednak takie cechy, na które zawsze warto zwrócić szczególną uwagę. Do tych cech należą:

  • Możliwość regulowania wysokości siedziska – ten parametr sprawia, że z jednego fotela będzie mogło korzystać wiele osób. Z tego względu już na etapie składania zamówienia warto zwrócić uwagę na to, jakie możliwości regulacji daje wybrany produkt. Im jest ona większa, tym najlepszy fotel ergonomiczny będzie bardziej uniwersalny oraz użyteczny na co dzień.
  • Głębokość i wielkość siedziska – wbrew pozorom miejsce przeznaczone do siedzenia nie może być ani za małe, ani za duże. Z tego powodu warto zadbać o to, by głębokość odpowiadała długości ud i wielkości pośladków. Jeżeli będzie większe z biegiem czasu powoduje dyskomfort i nie pozwala na to, żeby się opierać podczas siedzenia. Mniejsze siedzisko natomiast nie jest problemem, ale tylko pod warunkiem, że podpiera 2/3 długości ud. Takie proporcje wystarczą, by zapewnić wygodne siedzenie.
  • Wysokość i regulowanie oparcia – te parametry również muszą być dostosowane do danego użytkownika. Z tego względu oparcie powinno podpierać i utrzymywać w odpowiedniej pozycji najważniejsze odcinki kręgosłupa. Niektóre najlepsze fotele ergonomiczne wyposażone są w regulowane zagłówki, które podpierają głowę i odcinek szyjny. Zagłówek nie powinien kończyć się na wysokości łopatek – świadczy to o za krótkim oparciu, jak i na wysokości czubka głowy – wtedy nie będzie ona znajdowała się w odpowiedniej pozycji, a to na dłuższą metę będzie powodowało dyskomfort.

Oparcie: bardzo ważny element fotela ergonomicznego

Obok siedziska to właśnie oparcie jest jednym z najważniejszych elementów, z których składa się fotel ergonomiczny. Oprócz zadbania o jego odpowiedniej wysokości warto zadbać o to, by ono wyróżniało się ze względu na wykorzystanie szeregu dodatkowych funkcji. Jedną z nich jest zmiana kąta nachylenia – pozwala na to, by zachować dobrą pozycję bez konieczności ciągłego poprawiania parametrów. Drugim ważnym elementem jest prawidłowe wyprofilowanie oparcia – powinno być ono stworzone w ten sposób, by w jak największym stopniu odpowiadać na ergonomiczne potrzeby lędźwiowego i piersiowego odcinka kręgosłupa. Zastosowanie takiego rozwiązania sprawia, że plecy znajdują się we właściwej pozycji, a dzięki temu można zredukować dolegliwości bólowe, a nawet całkowicie je zminimalizować.

Fotele ergonomiczne – rehabilitacyjne: propozycja dla użytkowników o specjalnych potrzebach

W przedstawionym rankingu znajdują się również fotele ergonomiczne stworzone z myślą o tych klientach, którzy borykają się z różnymi schorzeniami w obrębie karku, pleców i kręgosłupa. Takie modele wyposażone są w szereg dodatkowych udogodnień. Ich zadaniem jest zapewnienie jak największego komfortu klientowi i poprawę jego samopoczucia.

Autor rankingu:
Krzysztof Boruc
Autor rankingu:
Krzysztof Boruc Kategoria: Meble biurowe krzysiek.bo@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *