Strona główna » Hobby » Sport » Ranking fotelików rowerowych
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Hobby » Sport » Ranking fotelików rowerowych
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021
Ranking fotelików rowerowych – najlepsze foteliki rowerowe w 2023 roku

Wspólne wycieczki rowerowe z dzieckiem to prawdziwa frajda. Zastanów się więc, czy nie przyszedł czas, by dokonać zakupu fotelika rowerowego dla niemowlaka. Przygotowany przez nas ranking fotelików rowerowych 2023 zawiera zestawienie polecanych przez rodziców, tanich i dobrych siodełek rowerowych. Opiniowane foteliki przeznaczone są dla najmłodszych dzieci po ukończeniu dziesiątego miesiąca życia. Poznaj ranking fotelików rowerowych i wybierz najlepszy!

Ranking fotelików rowerowych – TOP 10 najlepszych fotelików rowerowych

Miejsce Nazwa fotelika rowerowego Cena Najtańsza oferta
1 Hamax Siesta Szaro Czerwony 410 zł Sprawdź teraz
2 Bobike Rowerowy Z Osłona Na Przód Miętowo-Czarny 139 zł Sprawdź teraz
3 Kross Wallaroo Szary 239 zł Sprawdź teraz
4 Hamax Smiley – Grey/Black 249 zł Sprawdź teraz
5 Hamax Kiss Szary Czarny 249 zł Sprawdź teraz
6 Thule Ridealong Ciemnoszary 579 zł Sprawdź teraz
7 Kross Fotelik Guppy Beżowy 295 zł Sprawdź teraz
8 Weeride Kangaroo Ltd 437 zł Sprawdź teraz
9 Hamax Zenith Szary Czarny Adapter 349 zł Sprawdź teraz
10 Thule RideAlong Pomarańczowy 579 zł Sprawdź teraz

Najlepsze foteliki rowerowe – recenzje

1. Hamax Siesta Szaro Czerwony

 Hamax Siesta Szaro Czerwony

Cena: ok. 410 zł
Znajdź najtańszą ofertę

HAMAX SIESTA to fotelik rowerowy dla dzieci powyżej 9 miesiąca życia i o wadze do 22 kilogramów. Jest to model spełniający najwyższe normy bezpieczeństwa. Posiada certyfikat TÜV/GS i EN14344. Fotelik został specjalnie wyprofilowany. Odchylenie siedziska o 20° pozwala dziecku na spokojne podróżowanie nawet podczas snu. Obecność wysięgników absorbuje wszelkie drgania, zapewniając dziecku maksymalny komfort jazdy. Ergonomiczne siedzisko wyściełano miękką ściółką. Bezpieczną podróż gwarantują trzypunktowe pasy z regulacją dopasowania do wielkości dziecka. Regulacja szelek odbywa się za pomocą łatwego w użyciu pokrętła. Do jego obsługi wystarczy użycie jednej ręki. Rekomendowany fotelik rowerowy dla dziecka “rośnie” wraz z małym użytkownikiem, posiada bowiem regulowane podnóżki oraz dwie wysokości wpięcia szelek. Podnóżki oraz paski na stopy zabezpieczają malucha przed wkręceniem nogi w szprychę. Materiały użyte do produkcji fotelika są bezpieczne, nie wywołują alergii i są odporne na działanie promieni UV. Opisywane siodełko na rower dla dziecka jest kompatybilne z większością rowerów.

2. Bobike Rowerowy Z Osłona Na Przód Miętowo-Czarny

 Bobike Rowerowy Z Osłona Na Przód Miętowo-Czarny

Cena: ok. 139 zł
Znajdź najtańszą ofertę

BOBIKE ROWEROWY to lider w rankingu fotelików na rower 2023. Jego ogromny plus, to przede wszystkim niska cena oraz długi okres użytkowania. Za ten ujmujący swą elegancją i holenderskim stylem fotelik rowerowy dla niemowlaka należ zapłacić naprawdę niewiele – jest to najtańszy fotelik w naszym rankingu fotelików rowerowych. Niemniej jednak cena krzesełka idzie w parze z wysoką jakością. Fotelik posiada zintegrowaną bazę mocującą do każdego roweru oraz podwójne ścianki. Jest łatwy i wygodny w użyciu. Trzypunktowe pasy bezpieczeństwa można sprawnie regulować, dostosowując do wielkości dziecka. Fotelik wyposażono w zabezpieczenie nóżek, wytrzymałą klamrę Easy-Click oraz wodoodporne siedzisko. Dostępność w pięciu atrakcyjnych pastelowych kolorach oraz kompatybilność z większością rowerów, w tym rowerów elektrycznych sprawia, że krzesełko na rower dla dziecka BOBIKE jest jednym z najchętniej wybieranych fotelików rowerowych.

3. Kross Wallaroo Szary

 Kross Wallaroo Szary

Cena: ok. 239 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Solidny w wykonaniu i ceniony z uwagi na popularność producenta fotelik rowerowy dla dziecka KROSS WALLAROO można uznać za jedną z najlepszych ofert dostępnych obecnie na rynku. Dlatego, jeśli zastanawiasz się, jaki fotelik rowerowy wybrać, opiniowane krzesełko na rower może okazać się strzałem w dziesiątkę. Jest to produkt wykonany z najlepszych materiałów. Posiada certyfikat EN14344. Został wyposażony w trzypunktowe pasy bezpieczeństwa, poduszki gwarantujące stabilną pozycję oraz paski na nogi. Podpórka na nóżki posiada aż sześciostopniową regulację – może być wydłużana wraz ze wzrostem dziecka. Renomowany fotelik rowerowy dla dziecka ma służyć długo. Przeznaczony jest dla dzieci o wadze od 9 do 22 kilogramów. Jego mocowanie jest proste – odbywa się poprzez łatwe połączenie fotelika z ramą roweru za pomocą klipsu i stalowego pałąka. Jest kompatybilny z rowerami z dolnym, jak i górnym ciągiem przerzutki. Trzypunktowe pasy bezpieczeństwa z komfortowymi poduszkami gwarantują stabilną pozycję dziecka, jednocześnie nie krępują ruchów.

4. Hamax Smiley – Grey/Black

 Hamax Smiley - Grey/Black

Cena: ok. 249 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Fotelik rowerowy dla niemowlaka HAMAX SMILEY jest synonimem najlepszej jakości i fachowości. Jest wygodny, mocny i wytrzymały. Posiada homologację EN14344. Nadaje się dla dziecka od 9 miesiąca życia i może być użytkowany przez kilka następnych lat – do momentu, aż jego mały użytkownik osiągnie wagę 22 kilogramów. Trzypunktowa uprząż bezpieczeństwa, zamontowana w rekomendowanym siedzisku dla dziecka na rower, została specjalnie uzupełniona dodatkową klamrą na piersiach, tak by wykluczyć możliwość otwarcia jej przez dziecko. Przy czym rodzic może zapiąć klamrę przy użyciu jednej ręki. Fotelik uzupełniono regulowanymi podnóżkami i ergonomicznym oparciem zapewniającym dziecku pełną wygodę. Mocowanie do roweru przebiega sprawnie. Nowy, czteropunktowy system mocowania, montowany za pomocą klucza BTR n° 5 sprawia, że fotelik stabilnie łączy się z rowerem. W zestawie znajduje się wskaźnik pozwalający sprawdzić, czy fotelik jest poprawnie zamocowany.

5. Hamax Kiss Szary Czarny

 Hamax Kiss Szary Czarny

Cena: ok. 249 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Jeśli nie wiesz, jaki fotelik rowerowy wybrać dla swojego malucha, właściwą decyzję pozwoli Ci podjąć nasz ranking fotelików na rower 2023. Jest to zestawienie najlepszych krzesełek rowerowych, dlatego nie mogło w nim zabraknąć siedziska HAMAX KISS. Ten produkt norweskiego producenta jest europejskim liderem w kategorii akcesoriów rowerowych dziecięcych. Fotelik cechuje najwyższy poziom bezpieczeństwa, oryginalny design i funkcjonalność. Krzesełko posiada europejskie certyfikaty jakości i zgodność z normami bezpieczeństwa (EN14344, TÜV/GS). Jest przeznaczone dla dzieci powyżej 9 miesiąca życia. Maksymalne obciążenie fotelika wynosi 22 kilogramów. Jego mocowanie jest proste. Uchwyt mocujący posiada zabezpieczenie przed przypadkowym odczepieniem się fotelika od roweru. Bezpieczne użytkowanie zapewniają również trzypunktowe pasy. Podnóżki zabezpieczone paskami i osłonami chronią nóżki malucha. Opiniowany fotelik rowerowy posiada ergonomiczny profil siedziska, a całe oparcie pokryte jest miękką, wygodną wyściółką.

6. Thule Ridealong Ciemnoszary

 Thule Ridealong Ciemnoszary

Cena: ok. 579 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Opinie zadowolonych użytkowników wpłynęły na umieszczenie fotelika rowerowego dla niemowląt THULE RIDEALONG (ciemnoszary) w naszym rankingu fotelików rowerowych 2023. Prezentowane siodełko rowerowe dla dzieci to komfort i wygoda użytkowania. Siodełko pasuje do większości rowerów. Natomiast jego szybki montaż gwarantuje specjalnie opracowany mechanizm. System ustawiania poziomu nachylenia oparcia pozwala dziecku na spokojną podróż bez ograniczania swobody ruchów. Kiedy dziecko zaśnie, rodzic jedną ręką może zmienić kąt nachylenia oparcia – rekomendowany fotelik rowerowy dla niemowląt posiada pięć stopni regulacji, maksymalnie do 20°. Trzypunktowe pasy bezpieczeństwa pozwalają dopasować ich długość do wielkości dziecka. Regulację długości posiadają również podnóżki. Zintegrowane profile ochronne chronią dłonie dziecka, kiedy rower jest oparty o ścianę. System DualBeam amortyzuje wstrząsy. Fotelik posiada element odblaskowy i mocowanie do lampki bezpieczeństwa. Atrakcyjną opcją jest dwustronna wyściółka, która daje możliwość wyboru jednego z dwóch wariantów kolorystycznych. Polecany fotelik rowerowy nadaje się dla dzieci po 9 miesiącu życia i może być użytkowany przez malucha do wagi 22 kilogramów.

7. Kross Fotelik Guppy Beżowy

 Kross Fotelik Guppy Beżowy

Cena: ok. 295 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Ranking najlepszych fotelików rowerowych 2023 to znane i cenione marki, a wśród nich KROSS FOTELIK GUPPY. Rekomendowanego krzesełka do roweru dla niemowląt nie mogło zabraknąć w rankingu, jest bowiem ikoną stylu, bezpieczeństwa i jakości. Pracujący nad konstrukcją fotelika eksperci z ETRA zadbali o bezpieczeństwo użytkowania na najwyższym poziomie. Mocowanie siedziska dla dziecka na rower jest bezpieczne i łatwe, a co więcej może być wykonane na kilka sposobów. Sztywna konstrukcja daje gwarancję pozbawionego ryzyka podróżowania. Dziecko chronią pięciopunktowe, a regulowane pasy obejmują bioderka malucha. Poczucie pewności u dziecka wzbudzają uchwyty na rączki. Pomagają one utrzymać równowagę i stabilność. Siedzisko zostało zaopatrzone w wysokie, ergonomiczne oparcie z funkcją zmiany nachylenia. Boczna osłonka na podnóżku chroni stopy dziecka przed wkręceniem w koła roweru. Oferowane krzesełko do roweru dla dziecka pasuje do kół 26″, 27,5″, 28″ i 29″ z bagażnikiem i bez. Z uwagi na swą funkcjonalność może być faworytem w rankingu fotelików na rower 2023.

8. Weeride Kangaroo Ltd

 Weeride Kangaroo Ltd

Cena: ok. 437 zł
Znajdź najtańszą ofertę

WEERIDE KANGAROO LTD to najwyższej klasy jakość. Fotelik może być faworytem w rankingu fotelików rowerowych dla dzieci 2023. Opiniowany model WeeRide Safe Front Deluxe zawiera wszystkie funkcje WeeRide Safe Front Classic. Montowanie z przodu roweru zapewnia stały kontakt rodzic-dziecko oraz znakomitą widoczność (maluch widzi otaczającą go przestrzeń nie zaś plecy rodzica). Jest to opcja rekomendowana przez rodziców. Opiniowane krzesełko do roweru dla dzieci może być użytkowane przez długi czas, aż dziecko osiągnie wagę 23 kilogramów. Jest wygodne i stabilne. Komfort siedzenia zapewnia wyścióła wypełniona specjalnym materiałem o odpowiedniej grubości. Uprząż nad ramionami dziecka oraz wykończenia boczne są również wypełnione. Pasy zaopatrzono profesjonalną klamrą, której dziecko samodzielnie nie odepnie. Wygodne, bez obciążeń dla rodzica podróżowanie zapewnia centralne położenie fotelika. Waga dziecka nie osłabia stabilności w prowadzeniu roweru i nie przenosi środka ciężkości na tył roweru. Siedzisko dla dziecka na rower montowane jest w zaledwie kilka sekund. Fotelik posiada Certyfikat jakości TUV SUD Group oraz spełnia europejskie normy jakości EN14344.

9. Hamax Zenith Szary Czarny Adapter

 Hamax Zenith Szary Czarny Adapter

Cena: ok. 349 zł
Znajdź najtańszą ofertę

HAMAX ZENITH to fotelik rowerowy dla niemowlaka wybierany chętnie przez wygodnych i świadomych rodziców. Jego łatwy montaż przekonuje większość użytkowników – adapter montażowy z uchwytem mocowany do rury podsiodłowej pozwala zamontować siedzisko bez żadnego wysiłku. Uwagę przyciąga także dobra cena. Fotelik jest przeznaczony dla dzieci o wadze do 22 kilogramów. Wygodne użytkowanie zapewnia na stałe przymocowana wyściółka. Fotelik rośnie wraz z dzieckiem. Istnieje możliwość regulacji zapięcia pasów bezpieczeństwa oraz podpórek na stopy. Stopy dziecka mogą być przypięte do podpórek celem wykluczenia wkręcenia nóżek w szprychy. Osłaniające z boku podłokietniki i wyprofilowane oparcie poprawiają bezpieczeństwo dziecka. Szelki posiadają osłonki na barki dla jeszcze większej wygody dziecka.

10. Thule RideAlong Pomarańczowy

 Thule RideAlong Pomarańczowy

Cena: ok. 579 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Zakup wysoko notowanego w rankingu fotelików rowerowych dla niemowlaka THULE RIDEALONG (pomarańczowy) może okazać się najlepszym wyborem. Jeśli nie wiesz, jaki fotelik rowerowy wybrać, śmiało możesz postawić na prezentowany model. Jest to fotelik najwyższej jakości, zapewnia wygodę i komfort użytkowania zarówno rodzicowi, jak i dziecku. System zawieszenia DualBeam™ amortyzuje wstrząsy. Natomiast funkcja odchylania o nawet 20° obsługiwana jedną ręką, umożliwia ustawienie oparcia w pięciu pozycjach – nawet do pozycji półleżącej. Fotelik rowerowy zaopatrzono w łatwo regulowane zapięcia stóp oraz regulowane podnóżki. Klamra zapięcia pasów bezpieczeństwa jest łatwa w użyciu dla rodzica, dziecko nie jest jednak w stanie samodzielnie jej odpiąć. Miękka, wygodna wyściółka siedziska może być zdejmowana i używana dwustronnie – możliwość wyboru dwóch kolorów. Błyskawiczny montaż rekomendowanego krzesełka na rower dla dziecka zapewnia uniwersalny mechanizm szybkiego montażu.

Poradnik zakupowy fotelika rowerowego

Jak kupić dobry fotelik rowerowy dla niemowlaka?

Zastanawiasz się, jaki fotelik rowerowy wybrać, by dziecko mogło podróżować wygodnie i bezpiecznie? W podjęciu decyzji powinien pomóc nasz ranking najlepszych fotelików na rower.

W rankingu fotelików rowerowych 2021 znajdziesz renomowane przez rodziców siedziska. Ich jakość i stopień bezpieczeństwa został potwierdzony certyfikatami i atestami oraz wieloma opiniami zadowolonych rodziców.

Pamiętaj, że nie zawsze jakość idzie w parze z ceną. Dlatego nie sugeruj się wyłącznie kwota, jaką należy zapłacić za wybrane krzesełko do roweru dla dziecka. Na spokojnie zapoznaj się z informacjami producenta o siodełku. Poznaj jego systemy i funkcje. Sprawdź, czy nadaje się do Twojego roweru. Wybierz fotelik do zamontowania z przodu roweru, jeśli chcesz widzieć dziecko lub montowany za siodełkiem, jeśli uważasz, że wygodniej będzie wozić dziecko z tyłu. Sprawdź opinie innych rodziców.

Krzesełko do roweru dla dziecka – na jakie aspekty zwrócić uwagę przy zakupie?

Fotelik dla niemowlaka powinien być przede wszystkim bezpieczny i wygodny. Cena fotelika nie powinna decydować o jego wyborze. Najważniejsze kryteria, to:

  • homologacje – europejskie normy bezpieczeństwa
  • kompatybilność z większością rowerów
  • kategoria wiekowa – z większości fotelików rowerowych dla dzieci mogą korzystać maluchy po 9 miesiącu życia do osiągnięcia wagi 22 kilogramów
  • bezpieczne zapięcia – klamra, której nie odepnie maluch
  • możliwość regulacji zapięcia – zwiększenie pasów wraz ze wzrostem dziecka
  • bezpieczne podnóżki – zabezpieczenie przed wkręceniem nogi w szprychę.
Autor rankingu:
Mikołaj Przybysz
Autor rankingu:
Mikołaj Przybysz Kategoria: Sport mikolaj.pr@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *