Strona główna » Hobby » Turystyka » Ranking fotopułapek
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Hobby » Turystyka » Ranking fotopułapek
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021

Ranking fotopułapek – najlepsze fotopułapki w 2023 / 2024 roku

Chcesz zadbać o swoje bezpieczeństwo, zabezpieczyć mienie przed kradzieżą lub po prostu jesteś miłośnikiem natury i pragniesz obserwować ją z bliska – poznaj ranking fotopułapek i wybierz odpowiedni do swoich potrzeb model. Pamiętaj, że najlepsza fotopułapka to zintegrowane urządzenie z modułem GPS, zasięgiem emitera IG w nocy, z odpowiednią rozdzielczością matrycy, pozwalające sterować się na odległość. Przygotowane przez nas zestawienie zawiera wyliczenie najlepszych fotopułapek, rekomendowanych i polecanych przez zadowolonych i wymagających użytkowników, w którym znajdziesz urządzenie dla siebie.

Ranking fotopułapek  – TOP 10 najlepszych fotopułapek

Miejsce Nazwa fotopułapki Cena Najtańsza oferta
1 FOTOPUŁAPKA KAMERA LEŚNA FULL HD NOKTOWIZYJNA 8MP 9211207507 279 zł Sprawdź teraz
2 XR Fotopułapka Kamera myśliwska Full HD SMS MMS GPRS PL F-0505 619 zł Sprawdź teraz
3 Willfine Fotopułapka kamera leśna 3.0 CG FULL HD powiadomienie email i SMS (30CG) 779 zł Sprawdź teraz
4 Willfine Fotopułapka Gsm 4G 4.0Cg Kamera Leśna 12 Mpx Full Hd 30 K/S 1399 zł Sprawdź teraz
5 ScoutGuard Fotopułapka SG520 HD 12Mpx 940nm 389 zł Sprawdź teraz
6 Xrec Fotopułapka myśliwska Full HD 40 IR + GPRS / MMS 659 zł Sprawdź teraz
7 Bentech Fotopułapka Tc05 339 zł Sprawdź teraz
8 Willfine Fotopułapka kamera leśna 3.5CG 839 zł Sprawdź teraz
9 Ltl Acorn Fotopułapka 5310 Mg 839 zł Sprawdź teraz
10 Uovision Fotopułapka Um595 2G 1249 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych fotopułapek

1. FOTOPUŁAPKA KAMERA LEŚNA FULL HD NOKTOWIZYJNA 8MP 9211207507

 FOTOPUŁAPKA KAMERA LEŚNA FULL HD NOKTOWIZYJNA 8MP 9211207507

Cena: ok. 279 zł
Znajdź najtańszą ofertę

FOTOPUŁAPKA KAMERA LEŚNA FULL HD NOKTOWIZYJNA 8MP 9211207507 to być może najlepsza fotopułapka w tym przedziale cenowym. Urządzenie wyróżnia funkcja MMS oraz GPRS (możliwość przesyłania zdjęć na telefon poprzez MMS, e-mail i FTP poprzez GPRS). Zdjęcia mogą być wysyłane zaraz po wykonaniu lub na wezwanie SMS. Kamera posiada wygodne menu w języku polskim oraz polskie oprogramowanie. Dodatkowo może być sterowana na odległość za pomocą telefonu/smartfona z dowolnego miejsca na świecie, bez względu na odległość, jedynym wymogiem jest dostęp do właściwych aplikacji. Wysyłając smsa użytkownik może zmienić parametry i ustawienia GPRS i MMS. Ta dobra i tania fotopułapka wykonuje zdjęcia o rozdzielczości 12 MPx oraz nagrywa filmy w wysokiej rozdzielczości FULL HD – 1080p. Istnieje możliwość ustawienia zdjęć seryjnych – do 7 zdjęć podczas jednego wyzwolenia, przy krótkim czasie wyzwalania migawki 0,8 – 1 s. Opiniowany model posiada czujnik ruchu o zasięgu do 15 m, wysokiej jakości wbudowany mikrofon, rozbudowane funkcje czasowe oraz termometr z funkcją automatycznego zapisu temperatury, fazy księżyca, daty i czasu w momencie wykonania zdjęcia.

2. XR Fotopułapka Kamera myśliwska Full HD SMS MMS GPRS PL F-0505

 XR Fotopułapka Kamera myśliwska Full HD SMS MMS GPRS PL F-0505

Cena: ok. 619 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Ranking fotopułapek to zestawienie najczęściej polecanych i najlepiej opiniowanych modeli, w którym nie mogło zabraknąć XR Fotopułapka Kamera myśliwska Full HD SMS MMS GPRS PL F-0505. Ta profesjonalna fotopułapka myśliwska posiada rozbudowane funkcje GPRS i MMS. Wykonane zdjęcie mogą być automatycznie wysyłane na telefon poprzez MMS, e-mail i FTP poprzez GPRS – można ustawić wysyłanie zdjęć po wezwaniu sms. Fotopułapką można sterować na odległość z dowolnego miejsca na świecie. Urządzenie wykonuje zdjęcia o rozdzielczości 12 MPx oraz w wysokiej rozdzielczości FULL HD – 1080p. Posiada diody LED IR o zasięgu do 20 metrów – 40 diod, regulowaną czułość czujnika PIR o zasięgu do 15 m. Jej kompaktowe wymiary 131 x 98 x 77 mm sprawdzają, że jest to jedna z najmniejszych kamer dostępnych na rynku. Na uwagę zasługuje możliwość tworzenia animacji poklatkowych, funkcja oszczędnego trybu pracy oraz czas czuwania do 6 miesięcy w temperaturze od -20 do 60 stopni.

3. Willfine Fotopułapka kamera leśna 3.0 CG FULL HD powiadomienie email i SMS (30CG)

 Willfine Fotopułapka kamera leśna 3.0 CG FULL HD powiadomienie email i SMS (30CG)

Cena: ok. 779 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Zastanawiasz się, jaka fotopułapka sprosta Twoim wymaganiom? Poznaj Willfine Fotopułapka kamera leśna 3.0 CG FULL HD powiadomienie email i SMS (30CG), która jest być może liderem przygotowanego przez nas rankingu najlepszych fotopułapek. To świetne urządzenie to przede wszystkim superszybki czas reakcji jedynie 0,4 s od czasu wykrycia ruchu przez czujniki do zrobienia zdjęcia. Czyli praktycznie natychmiastowe powiadomienia o wykrytym ruchu. Prezentowany model został wyposażony w autowykrywanie operatora GSM (operatora karty sim) – użytkownik nie musi konfigurować ustawień umożliwiających wysyłanie MMSów, ponieważ dzieje się to automatycznie zaraz po włożeniu karty SIM. Urządzenie pracuje na najwyższym poziomie – posiada szerokokątny obiektyw o kącie widzenia 100° oraz pole widzenia – wykrywania ruchu przez czujnik PIR o kącie widzenia 110°. Kamerka nagrywa filmy w FULL HD przy 30 kl/s i została wyposażona w aż 56 diody IR 940 nm (diody podczerwieni niewidzialne dla oka, umożliwiające zrobienie zdjęcia w całkowitej ciemności). Istnieje możliwość sterowania na odległość – zasięg w sieci 3G.

4. Willfine Fotopułapka Gsm 4G 4.0Cg Kamera Leśna 12 Mpx Full Hd 30 K/S

 Willfine Fotopułapka Gsm 4G 4.0Cg Kamera Leśna 12 Mpx Full Hd 30 K/S

Cena: ok. 1399 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Willfine Fotopułapka Gsm 4G 4.0Cg Kamera Leśna 12 Mpx Full Hd 30 K/S to najdroższy model w naszym rankingu fotopułapek, jednak cena idzie w parze z jakością. Dlatego, jeśli nie wiesz, jaka fotopułapka będzie najlepsza, z powodzeniem możesz postawić na opiniowany model. Fotopułapka została wyposażona we wbudowany moduł GPS, który wyświetla współrzędne geograficzne na każdym zdjęciu. Dwie anteny zapewniają jeszcze lepszy zasięg. Natomiast aż 57 diody IR 940 nm na podczerwień pozwalają wykonać rewelacyjnej jakości zdjęcia nawet w całkowitej ciemności. Moduł 4G (LTE) obsługuje 2G, 3G, i 4G LTE i domyślnie wybiera najlepszy w danym miejscu format. Aparat posiada praktycznie błyskawiczny czas reakcji – 0,35 s od wykrycia ruchu do zrobienia zdjęcia. Model został wyposażony w szerokokątny obiektyw z kątem widzenia 100°. Kamera nagrywa video FULL HD 1080p (1920×1080 przy 30 kl/s) i może wysłać film na wprowadzony adres e-mail. Dodatkowym atutem rekomendowanej fotopułapki jest wysoka klasa wodoszczelności IP66 (całkowita półszczelność i ochrona przed silnym strumieniem wody), automatyczna konfiguracja ustawień operatora po włożeniu karty SIM oraz długi i wydajny czas pracy.

5. ScoutGuard Fotopułapka SG520 HD 12Mpx 940nm

 ScoutGuard Fotopułapka SG520 HD 12Mpx 940nm

Cena: ok. 389 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Czy dobre fotopułapki muszą dużo kosztować? Otóż nie! Odpowiedzią na wołania oszczędnych użytkowników jest ScoutGuard Fotopułapka SG520 HD 12Mpx 940nm- tania i dobra fotopułapka. Urządzenie charakteryzują bardzo małe ultra-kompaktowe wymiary (107 x 83 x 53 mm). Małe gabaryty czynią kamerę trudną do zauważenia w terenie, co przekłada się na jeszcze większą efektywność założonych celów. Urządzenie jest absolutnie niewidoczne dla oka ludzkiego. Kamera tworzy video w jakości HD o rozdzielczości 720p wraz z dźwiękiem. Może wykonywać dobrej jakości zdjęcia i nagrania po zmroku. Posiada podświetlenie iluminatora podczerwieni IR 940 nm o zasięgu do 23 m. Aparat pracuje przy szybkiej reakcji poniżej 1 sekundy. Wysokiej jakości fotografie są zapisywane w rozdzielczości 12 Mpx. Fotopułapka SG520 obsługuje karty pamięci do 32 GB, co przekłada się na możliwość zapisu tysięcy zdjęć bez wymiany pamięci.

6. Xrec Fotopułapka myśliwska Full HD 40 IR + GPRS / MMS

 Xrec Fotopułapka myśliwska Full HD 40 IR + GPRS / MMS

Cena: ok. 659 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Jeśli nadal nie wiesz, jaką fotopułapkę wybrać, to jesteśmy dopiero na półmetku naszego rankingu najlepszych fotopułapek. Poznaj – Xrec Fotopułapka myśliwska Full HD 40 IR + GPRS / MMS – urządzenie, które jest być może liderem naszego zestawienia. Opiniowany model posiada funkcję wysyłania wykonanych zdjęć za pośrednictwem wiadomości MMS na telefon komórkowy oraz wysyłania wykonanych zdjęć za pośrednictwem wiadomości MMS lub poprzez GPRS na adres mailowy i na serwer FTP. Istnieje możliwość załączenia funkcji wysyłania zdjęć w trybie ciągłym zaraz po jego wykonaniu. Dodatkowo użytkownik może ustawić funkcję wysyłania zdjęć na wezwanie sms z telefonu do karty SIM umieszczonej w kamerze. Opiniowany model charakteryzuje możliwość tworzenia zdjęć o rozdzielczości 12 MPx oraz filmów w wysokiej rozdzielczości FULL HD – 1080p. Urządzenie posiada diody LED IR o zasięgu do 20 metrów (40 diod) oraz regulowaną czułość czujnika PIR o zasięgu do 15 m.

7. Bentech Fotopułapka Tc05

 Bentech Fotopułapka Tc05

Cena: ok. 339 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Dobre fotopułapki posiadają pewne funkcje, których nie brakuje rekomendowanej przez nas Bentech Fotopułapka Tc05. Dlatego, jeśli nie wiesz, jaką fotopułapkę kupić wybór prezentowanego modelu może okazać się strzałem w dziesiątkę. Jest to sprawdzone urządzenie, często wybierana przez profesjonalnych użytkowników. Opiniowaną fotopułapkę charakteryzuje niskie zużycie energii i wysokiej jakości nagrania video w formacie Full HD. Kamera posiada pole widzenia o kącie 90° i wykonuje zdjęcia 12 Mpx, dodatkowo rejestruje najmniejszy ruch. Wszystkie nagrania są przechowywane na karcie SD o pojemności 32 GB. Obsługa urządzenia jest niezwykle prosta – 2-calowy, kolorowy ekran LCD wraz z przyciskami sterowania znajduje się pod obudową w tylnej części. Zdjęcia i filmy można przeglądać na ekranie komputera przy użyciu kabla USB lub na ekranie telewizora przy użyciu kabla AVI. Rejestrowany materiał zapisywany jest na karcie SD o pojemności 32 GB.

8. Willfine Fotopułapka kamera leśna 3.5CG

 Willfine Fotopułapka kamera leśna 3.5CG

Cena: ok. 839 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Willfine Fotopułapka kamera leśna 3.5CG jest często opiniowana, jako najlepsza fotopułapka, dlatego, jeśli nie wiesz, jaką fotopułapkę wybrać poznaj parametry tego nowoczesnego urządzenia rejestrującego obraz także podczas głębokiej nocy. Opiniowany model charakteryzuje wysoka klasa wodoszczelności IP66 – całkowita półszczelność i ochrona przed silnym strumieniem wody. Na uwagę zasługuje również superszybki czas reakcji – 0,35 s – czas od wykrycia ruchu do zrobienia zdjęcia. Autowykrywanie operatora GSM (operatora karty sim) ułatwia pracę użytkownikowi, który nie musi sam konfigurować ustawień umożliwiających wysyłanie MMSów, ponieważ dzieje się to automatycznie po włożeniu karty SIM. Aparat wykonuje nagrania video FULL HD 1080p (1920×1080 przy 30 kl/s). Aż 58 diody IR 940 nm umożliwiają zrobienie zdjęcia w całkowitej ciemności przy szerokim kącie widzenia – obiektyw o kącie widzenia 100°. Mobilna aplikacja umożliwia sterowanie fotopułapką na odległość. W fotopułapce 3.5CG zastosowany jest moduł GSM, który umożliwia korzystanie z pasma sieci 3G, dzięki temu to urządzenie ma o wiele lepszy zasięg niż kamery z modułami 2G.

9. Ltl Acorn Fotopułapka 5310 Mg

 Ltl Acorn Fotopułapka 5310 Mg

Cena: ok. 839 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Ltl Acorn Fotopułapka 5310 Mg to jedna z najnowszych fotopułapek na rynku, znakomicie opiniowana przez użytkowników, dlatego nie mogło jej zabraknąć w naszym rankingu fotopułapek. Urządzenie posiada wbudowany moduł GSM. Oferuje nagrania wideo w jakości Full HD1920x1080p, HD 1280x720p, VGA 640x480p lub QVGA 320x240p – wszystkie z dźwiękiem. Długość nagrań wideo można ustawić od 1 do 60 sekund. Dodatkowo aparat oferuje zdjęcia w rozdzielczości 12 Mpx,5 Mpx lub 1,3 Mpx. Fotopułapka umożliwia jednoczesne fotografowanie i nagrywanie wideo. Moduł GSM pozwala pozyskać zdjęcia 640x480p bezpośrednio na telefon lub e-mail. Fotopułapka została wyposażona w niewidoczny dla oka ludzkiego oświetlacz 940 nm i dwa czujniki boczne o polu widzenia 100°. Zarejestrowany materiał można przechowywać na karcie SD o pojemności 16 GB. Urządzenie można obsługiwać zdalnie za pomocą wiadomości SMS. Dzięki niewidocznemu dla ludzkiego oka oświetlaczowi 940 nm fotopułapka doskonale nadaje się nie tylko do obserwacji zwierząt, ale również do ochrony mienia.

10. Uovision Fotopułapka Um595 2G

 Uovision Fotopułapka Um595 2G

Cena: ok. 1249 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Uovision Fotopułapka Um595 2G to być może najlepsza fotopułapka naszego zestawienia. Konstrukcja urządzenia została zaprojektowana tak, aby sprostać najtrudniejszym warunkom bez obniżania wydajności urządzenia. Dzięki niewidocznemu dla ludzkiego oka oświetlaczowi 940 nm fotopułapka doskonale nadaje się do ochrony mienia i obserwacji zwierząt. Kamera wykonuje nagrania VGA 640x480p, QVGA 320x240p w formacie AVI oraz zdjęcia 12 Mpx, 8 Mpx, 5 Mpx, 3 Mpx w formacie JPG. Urządzenie wyposażono w moduł GSM 2G zapewniający stały nadzór nad monitorowanym obszarem. Fotopułapką można sterować zdalnie za pomocą wiadomości sms lub Bluetooth. Zarejestrowany materiał można wyświetlać za pomocą kabla USB na ekranie komputera lub za pomocą kabla AVI na ekranie telewizora. Zarejestrowany obraz zapisuje pojemna karta SD 16 GB.

Poradnik zakupowy fotopułapek

Kiedy warto kupić fotopułapkę?

Najlepsza fotopułapka będzie niezwykle pomocnym urządzeniem, jeśli:

  • pracujesz w lesie – pozwoli Ci prowadzić monitoring zwierząt i drewna oraz może okazać się przydatna w walce z kłusownictwem i nielegalnym wywożeniem śmieci do lasu
  • prawodzisz upawy lub hodowle – pozwoli Ci obserwować sady, pola, pastwiska, a nawet stawy rybne
  • badasz przyrodę – dobra fotopułapka stanie się Twoim najlepszym przyjacielem, który da Ci stały dostęp do flory i fauny wyczuje bowiem nawet najmniejszy ruch
  • pracujesz lub dbasz o ochronę obiektów – najlepsza fotopułapka zabezpieczy przed złodziejami i bezdomnymi działkę, domek letniskowy, garaż
  • chcesz zabezpieczyć swój majątek – umieszczona na posesji dobra fotopułapka wyczuje ruch nawet z odległości 40 metrów, zabezpieczy obraz wraz z dźwiękiem i w tym samym momencie prześle zdjęcie na Twój telefon lub inne połączone urządzenie mobilne.

Jak działa fotopułapka?

Dobre fotopułapki to nowoczesne urządzenia wyposażone w czujnik ruchu, który w momencie wykrycia poruszającego się obiektu, nawet drobnego zwierzęta typu wiewiórka aktywują wykonywanie zdjęć lub nagrywanie filmu również filmu wraz z dźwiękiem. Najnowsze fotopułapki posiadają wbudowane moduły GSM, czyli zdalną kontrolę nad urządzeniem — w momencie wykonania zdjęcia fotopułapka przesyła foto na podany numer telefonu MMS ze zdjęciem, co pozwala na szybką reakcję użytkownika.

Autor rankingu:
Mikołaj Przybysz
Autor rankingu:
Mikołaj Przybysz Kategoria: Turystyka mikolaj.pr@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *