Strona główna » Dom i ogród » Dla dziecka » Ranking globusów interaktywnych
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Dom i ogród » Dla dziecka » Ranking globusów interaktywnych
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021
Ranking globusów interaktywnych – najlepsze globusy interaktywne w 2023 roku – poznaj tanie i wygodne pozycje

Stoisz przed wyborem globusu interaktywnego? Chcesz wybrać produkt, który spełni oczekiwania twoje i twojego dziecka ? Przygotowany przez nas ranking najlepszych globusów interaktywnych z pewnością ułatwi ci to zadanie.

 

Globus interaktywny ma za zadanie w przyjemny sposób przekazać dziecku fakty związane z geografią fizyczną. Skupia się ona na przedstawieniu zewnętrznej warstwy Ziemi czyli środowiska przyrodniczego oraz geografii politycznej łączącej w sobie przestrzeń społeczno-ekonomiczną. Z pomocą interaktywnego globusu, dziecko może w łatwy sposób nauczyć się gdzie leżą dane kontynenty, państwa, morza, oraz odkryć wiele innych geograficznych zjawisk. Nasze zestawienie najlepszych globusów interaktywnych, przedstawi Ci kilka propozycji, które są najczęściej wybieranymi pozycjami w 2023 roku.

Ranking najlepszych globusów interaktywnych w 2023 roku

Miejsce Nazwa Cena od Najlepsza oferta
1 Clementoni Interaktywny Globus EduGlobus Poznaj świat (50670) 245 zł Sprawdź teraz
2 Interaktywny Globus Cefatoys Inny 764 zł Sprawdź teraz
3 Shifu Orboot Dinos – interaktywny globus edukacyjny IZESFDINOS 280 zł Sprawdź teraz
4 Dante Interaktywny Globus Z Aplikacją Zwierzęta Led 21Cm 47 zł Sprawdź teraz
5 Dante Interaktywny Globus Alaysky Podświetlany 32Cm + Aplikacja 84 zł Sprawdź teraz
6 Hh Poland Globus Interaktywny Świecący 67474 97 zł Sprawdź teraz
7 Fisher-Price Ucz się i śmiej! Edukacyjny Globus Odkrywcy Drj85 169 zł Sprawdź teraz
8 Shifu Orboot Mars Interaktywny Globus Edukacyjny Izesfmars 159 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych globusów interaktywnych

1. Clementoni Interaktywny Globus EduGlobus Poznaj świat (50670)

Clementoni Interaktywny Globus EduGlobus Poznaj świat (50670)

Cena: od. 245 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Pierwszą pozycją w naszym rankingu jest globus interaktywny Clementoni. Jest to propozycja, która w sposób atrakcyjny dla dziecka, przekazuje wiele istotnych informacji. Sposób wykonania produktu przyciąga uwagę, wyposażony jest on w podświetlany łuk. Ten tani globus interaktywny posiada wiele pozytywnych opinii i recenzji. Wyposażony jest w optyczny rysik, z pomocą którego, dzieci mogą poznawać gdzie leżą konkretne kraje, stolice i kontynenty.

 

Do globusa interaktywnego dołączona jest aplikacja mobilna, która zawiera w swoim programie ponad 500 pytań podzielonych na 3 poziomy trudności. Z pewnością umili to dziecku czas, który będzie musiało poświęcić na naukę i sprawi, że odkrywanie geograficznych nowinek stanie się fascynujące.

 

Czym się wyróżnia

 • Jest to globus wykonany z dbałością również o stronę wizualną, posiada przeźroczysty łuk, który zostaje podświetlony zaraz po włączeniu produktu;
 • Wyposażony jest w specjalne efekty dźwiękowe;
 • Wyposażony został w optyczny rysik;
 • Do jego asortymentu, dołączona została mobilna aplikacja, która rozwija możliwości globusu i sprawia, że nauka staje się świetną zabawą.

 

2. Interaktywny Globus Cefatoys Inny

Interaktywny Globus Cefatoys Inny

Cena: od. 764 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Kolejną propozycją znajdującą się w naszym zestawieniu jest globus Cafatoys. Ten interaktywny produkt sprawi, że przyswajanie wiedzy stanie się prostsze i przyjemniejsze. Jest to wysoko oceniany i chętnie wybierany sprzęt. Z pewnością zapewni on zarówno dziecku jak i dorosłemu wiele dobrej zabawy połączonej ze zdobywaniem wiedzy. Warto zainwestować w interaktywny globus Cefatoys, jeśli zależy ci na wysokiej jakości produkcie.

 

Czym się wyróżnia

 • Globus wyposażony jest w efekty świetlne i dźwiękowe.

 

3. Shifu Orboot Dinos – interaktywny globus edukacyjny IZESFDINOS

Shifu Orboot Dinos - interaktywny globus edukacyjny IZESFDINOS

Cena: od. 280 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Globus interaktywny Shifu Orboot Dinos to doskonała pozycja dla każdego dziecka, które w ciekawy sposób chciałoby dostarczyć sobie wiele istotnych informacji. Został on stworzony z myślą o miłośnikach dinozaurów, których fascynuje życie tych wyjątkowych zwierząt.

 

Globus skupia całą uwagę na prehistorycznych stworzeniach i pozwala odkryć wiele ciekawostek z nimi związanych. Do zabawy potrzebne będzie zainstalowanie aplikacji mobilnej, która pozwoli dziecku skanować wybrane miejsce na globusie co spowoduje ukazanie się dinozaurów w wersji 3D. Po kliknięciu w obiekt, dziecku ukaże się wiele tajemnic skrywanych przez dane stworzenie. Zainwestowanie w globus Shifu Orboot Dinos z pewnością wiąże się z godzinami pełnymi świetnej zabawy.

 

Czym się wyróżnia 

 • Globus został stworzony, aby przedstawić pełen tajemnic świat dinozaurów;
 • Wyposażony został w aplikację mobilną, która odpowiada za widok stworzeń w wersji 3D;
 • Globus posiada dwa tryby użytkowania –  „Odkrywca”, gdzie dziecko może poznać ponad 400 ciekawostek na temat 50 gatunków dinozaurów oraz wersja „Podróż”, w której maluch może uczestniczyć w przygodzie chłopca, który rozwiązuje wiele ciekawych zadań i zagadek.

 

4. Dante Interaktywny Globus Z Aplikacją Zwierzęta Led 21Cm

Dante Interaktywny Globus Z Aplikacją Zwierzęta Led 21Cm

Cena: od. 47 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Kolejną propozycją znajdującą się w naszym rankingu najlepszych globusów interaktywnych jest produkt marki Dante. Jest to pozycja, która pozwala poznać wiele gatunków zwierząt.

 

Globus skupia się na przedstawieniu występowania danych stworzeń na odpowiednim miejscu interaktywnej mapy. Aby nauka za pomocą globusu stała się jeszcze przyjemniejsza, to umożliwia on połączenie się z aplikacją mobilną, która poprzez zeskanowanie danego obszaru ukazuje wiele ciekawostek i informacji o danym zwierzęciu.

 

Czym się wyróżnia

 • Globus skupia się na nauce o miejscu występowania zwierząt za pomocą interaktywnej mapy świata;
 • Umożliwia opcję wykorzystania mobilnej aplikacji, która w swoim asortymencie posiada wiele istotnych informacji i ciekawostek;
 • Globus posiada średnicę o długości 21 cm.

 

5. Dante Interaktywny Globus Alaysky Podświetlany 32Cm + Aplikacja

Dante Interaktywny Globus Alaysky Podświetlany 32Cm + Aplikacja

Cena: od. 84 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Następną przygotowaną przez nas propozycją jest globus interaktywny Alaysky. Jest to tani produkt, który przedstawia mapę geograficzną i polityczną całego świata. Wyposażony jest w aplikację mobilną, która posiada rozszerzony obraz rzeczywistości. Pozwala to na jeszcze głębsze poznanie informacji i ciekawostek płynących z interaktywnej mapy świata.

 

Globus wykorzystuje nowoczesną technologię, która sprawia, że mapa przy zgaszonej lampce ukazuje postać geograficzną świata, natomiast włączenie światła LED powoduje, że na mapę nakłada się warstwa polityczna.

 

Czym się wyróżnia

 • Globus wyposażony jest w aplikację mobilną, która umożliwia poznawanie informacji o konkretnym obszarze poprzez zeskanowanie danego miejsca;
 • Posiada on również możliwość załączania światła LED, który odpowiada za pojawianie się mapy politycznej świata;
 • Globus Alaysky posiada średnicę o długości 26 cm.

 

6. Hh Poland Globus Interaktywny Świecący 67474

Hh Poland Globus Interaktywny Świecący 67474

Cena: od. 97 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Globus interaktywny Hh Poland został stworzony z myślą o najmłodszych użytkownikach.

 

Co z pewnością przyciąga uwagę produktu to fakt, że globus obraca się w trakcie zabawy. Wyposażony jest  w funkcyjne klawisze, które po naciśnięciu opowiadają ciekawostki o danym kontynencie przypisanym do wybranego punktu. Istotną wiadomością od producenta jest informacja, że produkt nie nadaje się dla dzieci w wieku poniżej 36 miesięcy. Jest tak ze względu na fakt łatwej dostępności małych części, które często mogą być niebezpieczne dla maluchów.

 

Czym się wyróżnia

 • Globus idealnie nadaje się dla dzieci od 3 roku życia, które od najmłodszych lat interesują się ogólną strefą geograficzną kraju;
 • Posiada funkcyjne przyciski, które umożliwiają zdobycie nowej wiedzy.

 

7. Fisher-Price Ucz się i śmiej! Edukacyjny Globus Odkrywcy Drj85

Fisher-Price Ucz się i śmiej! Edukacyjny Globus Odkrywcy Drj85

Cena: od. 169 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Kolejną pozycją w naszym rankingu najlepszych globusów interaktywnych 2023 jest Globus odkrywcy Fisher-Price. Jego hasłem przewodnim są słowa Ucz się i śmiej! Z pewnością produkt przysłuży się twojemu maluchowi i sprawi, że z jeszcze większą radością będzie zdobywał nową wiedzę. Globus stworzony został z myślą o dzieciach powyżej 18 miesiąca życia, jest on doskonale przystosowany dla najmłodszych użytkowników. W momencie, gdy globus zostanie obrócony odtwarza się piosenka i ciekawostka o obserwowanym miejscu. Dodatkowo, produkt w swoim asortymencie posiada książkę podróżnika, która znajduje się w postawie globusa.

 

Produkt posiada wiele pozytywnych opinii i recenzji.

 

Czym się wyróżnia

 • Posiada certyfikat CE;
 • Globus przeznaczony jest do zabawy i nauki dla maluchów;
 • W swoim asortymencie posiada ponad 100 dźwięków zawierających melodie, piosenki i zdania w języku polskim;
 • Globus umożliwia ustawienie przełącznika na odpowiedni poziom dla twojego malucha:
  Poziom 1 oznacza naukę
  Poziom 2 zachęca do czynnego zaangażowania się w zabawę
  Poziom 3 pobudza wyobraźnie dziecka.

 

8. Shifu Orboot Mars Interaktywny Globus Edukacyjny Izesfmars

Shifu Orboot Mars Interaktywny Globus Edukacyjny Izesfmars

Cena: od. 159 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Ostatnim globusem, który pojawia się w naszym zestawieniu jest Shifu Orboot.

 

Jest to produkt, który skupia się na przedstawieniu planety mars. Na jego mapie można dostrzec różnorodne satelity, które kryją w sobie wiele ciekawych informacji. Jeśli twoje dziecko interesuje się kosmosem a szczególnie bliska jest mu planeta mars, to warto aby ten interaktywny globus edukacyjny znalazł się na jego półce. Dodatkowo posiada on mobilną aplikację, dzięki której maluch jeszcze lepiej może doświadczyć kosmicznego klimatu.

 

Czym się wyróżnia

 • Globus wyposażony został w aplikację mobilną, która odpowiada za widok planety w wersji 3D.

 

Poradnik zakupowy globusów interaktywnych

Coraz częściej rodzice sięgają po interaktywne globusy edukacyjne, które mają ułatwić ich pociechom naukę. Zainwestowanie w taki produkt szybko daje upragnione efekty, dzieci z większą radością i ochotą odkrywają geograficzne położenie świata.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie globusów interaktywnych

Przy zakupie globusów interaktywnych warto zwrócić uwagę na:

 • Rodzaj mapy jaką dany globus przedstawia, najlepszym wyborem są mapy geograficzne i polityczne;
 • Czy dany globus odpowiada mapie świata czy może koncentruje się na innej planecie, co również jest świetnym wyborem w momencie gdy dziecko fascynuje się odkrywaniem tajemnic kosmosu;
 • Wiek jaki widnieje w instrukcji obsługi globusu, często produkty posiadają małe elementy które mogą być niebezpieczne dla maluchów poniżej 18 miesiąca życia.
 • Wyposażenie w mobilną aplikację, zazwyczaj jest to świetny dodatkowy atut.

Czy każdy może korzystać z globusu interaktywnego

Globusy interaktywne zostały stworzone z myślą o dzieciach. Ich zadaniem jest udostępnienie maluchom wiedzy na tematy geograficzne w sposób przyjemny i prosty. Często polega to na połączeniu nauki z zabawą. Z globusu może korzystać każde dziecko, jeśli produkt jest dostosowany do jego wieku.

Jakie korzyści niesie ze sobą korzystanie z globusu interaktywnego

Dzięki globusom interaktywnym, dzieci zdobywają wiele pożytecznej wiedzy na temat kontynentów, krajów, stolic znajdujących się na świecie. Często w szybszy i przyjemniejszy sposób przyswajają istotne i potrzebne informację. Ważne jest, aby dzieci stale chciały się rozwijać i uczyć. Jeśli globusy interaktywne są w stanie umilić i ułatwić im ten proces to warto w nie zainwestować.

Autor rankingu:
Aleksandra Grocholska
Autor rankingu:
Aleksandra Grocholska Kategoria: Dla dziecka ola.gr@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *