Strona główna » Zdrowie i uroda » Akcesoria zdrowotne » Ranking glukometrów
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Zdrowie i uroda » Akcesoria zdrowotne » Ranking glukometrów
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021

Ranking glukometrów  – najlepsze glukometry w 2023 / 2024 roku

Zmagasz się z cukrzycą i musisz regularnie kontrolować poziom glukozy we krwi? A może szukasz urządzenia, które niekoniecznie będzie nakłuwać opuszek palca, lecz inne miejsce? W odpowiedzi właśnie na te potrzeby powstał ranking glukometrów 2023. Pozwoli on na porównanie stosunku jakości do ceny, przybliży główne funkcje konkretnych modeli i być może wpłynie na ostateczną decyzję zakupową. Polecane glukometry umożliwiają także samobadanie innych parametrów oraz oferują dodatkowe możliwości użytkowe.

Ranking glukometrów – TOP 10 najlepszych glukometrów

Miejsce Nazwa glukometru Cena Najtańsza oferta
1 Accu-CHek Performa Glukometr 1 szt. 142 zł Sprawdź teraz
2 BAYER CONTOUR TS 82 zł Sprawdź teraz
3 Bayer Contour Plus 103 zł Sprawdź teraz
4 Roche Accu-Chek Performa Nano 129 zł Sprawdź teraz
5 Benecheck Plus 3w1 monitor glukozy cholesterolu i kwasu moczowego 154 zł Sprawdź teraz
6 Diagnosis Lancety OPTILETS 200 sztuk 42 zł Sprawdź teraz
7 Diagnosis Diagnostic Gold System Glukometr zestaw do pomiaru glukozy we krwi 1 szt. 23 zł Sprawdź teraz
8 Life Scan Johnson &Amp; Johnson Glukometr Onetouch Select Plus 75 zł Sprawdź teraz
9 PMT Glukometr VivaChek Ino 39 zł Sprawdź teraz
10 LIFESCAN Glukometr One Touch Select Plus Flex 70 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych glukometrów

1. Accu-CHek Performa Glukometr 1 szt.

 Accu-CHek Performa Glukometr 1 szt.

Cena: ok. 142 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Każdy dobry glukometr będzie posiadał walory podobne do modelu Roche Diagnostics Accu-Chek Performa. Przedstawiony sprzęt wyróżnia się między innymi: możliwością uzyskania wyniku po zaledwie pięciu sekundach, czytelnym wyświetlaczem i prostą obsługą. Dodatkowo trzeba podkreślić, że urządzenie w kompletnym zestawie posiada: instrukcję w języku polskim, dziesięć testów paskowych, a także nakłuwacz FASTCLIX. Duże możliwości konfiguracji sprawiają, że bez kłopotu da się ustawić powiadomienia, przypominające o konieczności badania. Roche Diagnostics Accu-Chek Performa odznacza się właściwym weryfikowaniem glikemii, zarówno przed jak i po posiłku. Przydatne jest także automatyczne wyłączanie po zakończonym teście. W ten sposób można uzyskać energooszczędność, a wraz z nią większą wydajność. Bateria wystarcza nawet na 2000 kolejnych pomiarów. Glukometr przekazuje informację o wyniku, wyświetlając wskaźnik na ekranie, ale także donośny sygnał dźwiękowy. Jest to dosyć przydatne uzupełnienie.

2. BAYER CONTOUR TS

 BAYER CONTOUR TS

Cena: ok. 82 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Analizując, jaki glukometr będzie właściwym wyborem, warto rozważyć Bayer Contour TS. Prezentowany model nie wymusza na użytkowniku wcześniejszego kodowania. Można więc bez kłopotu przejść do wykonania testu, a opcja zapisu pozwala na porównanie z poprzednimi wynikami. Jest to również wskazanie dla lekarza dotyczące przyjętej metody leczenia. Urządzenie wyróżnia się na przykład: możliwością podłączenia do komputera i przesłania wyników przez specjalny panel, precyzyjną informacją tekstową oraz dźwiękową o rezultacie lub błędzie, a także wytrzymałą baterią. Należy dodać, że dla osób, które nie lubią pobierania krwi z opuszka palca, alternatywą są inne miejsca. Może to być przedramię albo dłoń. Bayer Contour TS potrzebuje zaledwie ośmiu sekund, by wyświetlić wynik testu. Technologia działania glukometru jest oparta na reakcji prądu elektrycznego, wytwarzanej przy zetknięciu glukozy z elektrodami na pasku. Cechuje ją duża dokładność, także dzięki pełnemu oprogramowaniu Bayer Diabetes Care.

3. Bayer Contour Plus

 Bayer Contour Plus

Cena: ok. 103 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Dla wielu użytkowników najlepszy glukometr to właśnie Bayer Contour PLUS. Dzięki niemu regularne samobadanie jest bardziej komfortowe i nie wymaga prowadzenia systematycznych zapisek. Pamięć urządzenia jest na tyle pojemna, że pozwala zachować 480 kolejnych wyników. Dodatkowo indywidualna konfiguracja ustawień umożliwia przedstawienie rezultatów z całego miesiąca. Glukometr jest wzbogacony o przydatne funkcje dodatkowe. Są nimi na przykład techniki: sip-in sampling i pomiar drugiej szansy. Pierwszy z przedstawionych modułów dotyczy automatycznego pobierania odpowiedniej ilości krwi. Natomiast drugi daje opcję dodania próbki w przypadku chęci potwierdzenia wstępnego wyniku. Bayer Contour PLUS posiada w kompletnym zestawie także: nakłuwacz Micorlet, pięć kolorowych lancetów, etui, dzienniczek oraz kartę gwarancyjną. Sprzęt jest praktycznie bezawaryjny, a krew nie musi być pobierana jedynie z opuszka palca. Można to zrobić na dłoni albo przedramieniu, w zależności od własnych preferencji.

4. Roche Accu-Chek Performa Nano

 Roche Accu-Chek Performa Nano

Cena: ok. 129 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Rozważając, jaki glukometr wybrać, warto sprawdzić model Roche Accu-Chek Performa Nano. Jest to rozwiązanie zapewniające komfort regularnego testowania i szybkość uzyskania wyniku. Rezultat wyświetla się już po kilku sekundach, informując o poziomie glukozy. Urządzenie odznacza się, chociażby: automatycznym wyłączaniem i kodowaniem, dźwiękowym przypomnieniem o konieczności wykonania testu i czujnikiem minimalnej objętości krwi. Należy podkreślić, że ten glukometr posiada także pamięć mogącą zapisać aż 500 kolejnych wyników. W ten sposób diabetolog jest w stanie prześledzić następujące po sobie zmiany, by dobrać właściwą terapię. Będzie to też informacja o skuteczności leczenia. Roche Accu-Chek Performa Nano posiada port podczerwieni, dzięki któremu da się przesłać dane do komputera. Ułatwia to ogólne zarządzanie, a także kontakt z lekarzem. Funkcjonalnym uzupełnieniem jest bez wątpienia właśnie tryb Accu-Chek SmartPix. To on zapewnia łączność z urządzeniem zewnętrznym, takim jak laptop.

5. Benecheck Plus 3w1 monitor glukozy cholesterolu i kwasu moczowego

 Benecheck Plus 3w1 monitor glukozy cholesterolu i kwasu moczowego

Cena: ok. 154 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Niektóre polecane glukometry służą mierzeniu innych parametrów niż tylko poziom glukozy. Właśnie taki jest Benecheck Plus 3w1 Monitor glukozy cholesterolu i kwasu moczowego. Można go wykorzystać nie tylko przy zdiagnozowanej cukrzycy, ale także kłopotach z układem trawiennym czy nerkami. Zdarza się, że u niektórych pacjentów niektóre dolegliwości występują równocześnie. Taki monitor pozwala na szybkie uzyskanie wyniku testu oraz zapisanie nawet 50 kolejnych wyników. Ponadto zaletą sprzętu są jego kompaktowe rozmiary. Bez kłopotu da się go schować do torebki lub plecaka i zabrać ze sobą w dowolne miejsce. Pewnym minusem jest dość szeroki zakres błędu, który w każdym przypadku może wynosić do 20%. Benecheck Plus 3w1 Monitor glukozy cholesterolu i kwasu moczowego posiada w zestawie: chipy, nakłuwacz, igły oraz specjalne paski. Poręczne etui zabezpiecza przed przypadkowym uszkodzeniem i przydaje się w podróży. Glukometr jest więc uniwersalny, choć wynik nie zawsze bywa w pełni precyzyjny.

6. Diagnosis Lancety OPTILETS 200 sztuk

 Diagnosis Lancety OPTILETS 200 sztuk

Cena: ok. 42 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Rozpatrując, jaki glukometr kupić, warto przetestować Diagnosis Lancety Optilets. Niezależnie od konkretnego modelu duże znaczenie ma w miarę komfortowe nakłuwanie w celu pobierania krwi kapilarnej. Właśnie temu służą powyższe lancety jednorazowe, których w zestawie jest aż 200 sztuk. Są one w pełni sterylne, zapewniając bezpieczeństwo użycia do testu. Ich kompatybilność z nakłuwaczem Optilets gwarantuje idealne dopasowanie. Wystarczy pozbyć się nasadki zabezpieczającej, a po wszystkim oczyścić też miejsce nakłucia. Wszystko po to, by uchronić się przed zakażeniem czy ryzykiem przypadkowej infekcji. Wykonanie pomiaru poziomu glukozy polega też na porównaniu z poprzednimi rezultatami. Właśnie dlatego Diagnosis Lancety Optilets są dostępne w takiej ilości. Zasada zastosowania lancet jest też przedstawiona w formie graficznej. Osoby, które robią to po raz pierwszy, mogą łatwiej przyswoić specyfikę wykorzystania produktu. Taki test może być wykonany jedynie na czystych i suchych dłoniach.

7. Diagnosis Diagnostic Gold System Glukometr zestaw do pomiaru glukozy we krwi 1 szt.

 Diagnosis Diagnostic Gold System Glukometr zestaw do pomiaru glukozy we krwi 1 szt.

Cena: ok. 23 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Dobry i tani glukometr to czasem najlepsze rozwiązanie sprzętowe. Przykładem może być Diagnosis Diagnostic Gold System Glukometr Zestaw do pomiaru glukozy we krwi. W razie rozpoznania hipoglikemii i hiperglikemii wyda on donośny sygnał dźwiękowy i wyświetli wynik testu. Trzeba pamiętać, że taki stan jest bezpośrednim zagrożeniem dla życia, więc należy jak najszybciej wezwać pomoc. Ten glukometr poprzez konfigurację ustawień pamięta o przypomnieniu samobadania. Pacjent pamięta tym samym również o konieczności zażycia przepisanych lekarstw. Diagnosis Diagnostic Gold System posiada konkretne atuty, takie jak: dożywotnia gwarancja, czytelny wyświetlacz LCD, pamięć pozwalająca na przechowanie 500 wyników czy brak kodowania. Urządzenie wyróżnia się kompletnością całego zestawu. Znajdują się w nim: nakłuwacz i lancety Optilets, etui, bateria, karta gwarancyjna, pasek kontrolny oraz precyzyjna instrukcja. Trzeba dodać, że sprzęt spełnia normę ISO EN15197:2015, świadczącą o dokładności pomiaru.

8. Life Scan Johnson &Amp; Johnson Glukometr Onetouch Select Plus

 Life Scan Johnson &Amp; Johnson Glukometr Onetouch Select Plus

Cena: ok. 75 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Najczęściej, dobry glukometr ma cechy, takie jak Life Scan Johnson & Johnson Glukometr Onetouch Select Plus. Potencjalny użytkownik liczy przede wszystkim na: szybkość uzyskania wyniku, łatwość obsługi, precyzyjny zapis kolejnych rezultatów testu, a także możliwość zgrania danych do komputera. Są to opcje, które posiada właśnie to urządzenie. Jednak sprzęt odznacza się również dokładną informacją kolorystyczną. Zielona barwa oznacza prawidłowy poziom glukozy, czerwona to jego przekroczenie, natomiast niebieska to zbyt niski wskaźnik. Life Scan Johnson & Johnson Glukometr Onetouch Select Plus jest kompatybilny z oprogramowaniem Onetouch Zoom Pro. Prosta obsługa to też możliwość szybkiej interpretacji wyniku. Niekiedy zasadne jest wezwanie pomocy, więc w takiej sytuacji liczy się właściwa reakcja. Ten glukometr posiada też dyskretne podświetlenie ekranu przydatne zwłaszcza w godzinach wieczornych. W komplecie są również: instrukcja, paski testowe, nakłuwacz, etui oraz jałowe ostrza.

9. PMT Glukometr VivaChek Ino

 PMT Glukometr VivaChek Ino

Cena: ok. 39 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Tani glukometr może być także właściwym rozwiązaniem, co udowadnia PMT Glukometr Vivachek INO. Jest to urządzenie, które wśród swoich funkcjonalności posiada na przykład: elektrochemiczny czujnik biologiczny, brak konieczności kodowania, opcję oznaczenia posiłków, konfigurację poszczególnych alarmów przypominających czy też automatyczne zasysanie próbki krwi. Dla wszystkich chorych na cukrzycę niezwykle istotna jest regularność testowania oraz zażywania leków. Zwłaszcza osoby starsze lub zapracowane muszą więc zyskać wsparcie w organizacji terapii. PMT Glukometr Vivachek INO jest pomocny również w tym obszarze. Trzeba podkreślić, że posiada on bardzo pojemną pamięć. Pozwala ona na zapisanie nawet 900 kolejnych wyników z dokładnym czasem każdego badania. Diabetolog ma więc możliwość śledzenia zmian związanych z poziomem cukru. Zdecydowanie łatwiej można dostosować celowaną formułę dalszego leczenia. Ten glukometr służy samokontroli chorego oraz jest wykorzystywany w placówkach medycznych.

10. LIFESCAN Glukometr One Touch Select Plus Flex

 LIFESCAN Glukometr One Touch Select Plus Flex

Cena: ok. 70 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Przedstawiony ranking glukometrów uwzględnia Lifescan Glukometr One Touch Select Plus Flex. Istotną funkcjonalnością jest informacja kolorystyczna wskazująca na wynik poziomu cukru we krwi. Jeśli mieści się on w skali, wyświetla się odcień zielony, podwyższony wskaźnik to barwa czerwona, a zbyt niski – niebieska. To urządzenie posiada kompaktowe rozmiary. Dzięki temu można je schować do torby, plecaka, a nawet dużej kieszeni wewnętrznej. Bez kłopotu będzie towarzyszyć choremu w podróży czy podczas czasowej nieobecności w domu. Taka samokontrola z uwagi na cukrzycę nie wyklucza więc normalnego życia. Pacjent musi tylko regularnie się badać oraz przyjmować leki. Lifescan Glukometr One Touch Select Plus Flex ma także powiadomienia dźwiękowe informujące o konieczności wykonania testu. Nie trzeba więc pamiętać konkretnej godziny lub prowadzić specjalnego zeszytu z zapiskami. Co więcej, wbudowana pamięć pozwala na zachowanie nawet 500 kolejnych wyników. Z dokładną datą przeprowadzonego badania.

Poradnik zakupowy glukometru

Jaki powinien być najlepszy glukometr?

Takie, specjalistyczne urządzenie medyczne powinno cechować się atrakcyjnym stosunkiem jakości do ceny. Musi to być niezawodny sprzęt, którego zakup nie będzie wiązał się z dużym obciążeniem finansowym. Dobry glukometr decyduje o dalszej terapii chorego na cukrzycę, wpływa na dobór leków, a także poprawia codzienny komfort życia z tą przypadłością zdrowotną. Idealny model będzie cechował się między innymi:

 • czytelnym i precyzyjnym wyświetlaczem,
 • przydatnymi funkcjami,
 • niewielką próbką krwi do odczytu,
 • możliwością zapisu na komputerze,
 • łatwością odczytu danych oraz ich przesłania,
 • opcją pobrania krwi z innych miejsc na ciele.

Trzeba pamiętać, że z glukometru korzysta się nawet kilka razy w ciągu dnia, więc powinien on minimalizować wszelkie niedogodności.

Na jakie aspekty zwrócić uwagę przy zakupie glukometru?

Decyzja o wyborze właściwego urządzenia tej kategorii musi uwzględniać wyłącznie najlepszy glukometr dla danego użytkownika. Ten sprzęt decyduje bowiem o życiu i zdrowiu, więc musi być precyzyjny oraz bezawaryjny. Wśród najważniejszych aspektów związanych z określonym modelem są:

 • prosta oraz intuicyjna obsługa,
 • dokładność pomiaru,
 • wbudowana pamięć,
 • charakterystyka ładowania,
 • oczekiwane rozmiary,
 • ewentualna cena pasków testowych,

Ostatni z czynników dotyczy kosztów zakupu dodatkowego wyposażenia, co jest równie ważne. Nawet jeśli glukometr jest atrakcyjny cenowo, to wydatek związany z użytkowaniem może być większy niż cena sprzętu. Dlatego zasadne i racjonalne jest skorzystanie z profesjonalnej porady, która bywa pomocna.

Autor rankingu:
Joanna Fabera
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *