Strona główna » RTV » Audio » Ranking gramofonów
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » RTV » Audio » Ranking gramofonów
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021
Ranking gramofonów – jaki gramofon kupić w 2023 roku?

Gramofony przeżywają dzisiaj swój renesans. Chcesz zacząć słuchać muzyki z płyt winylowych, ale nie wiesz, jaki gramofon będzie do tego najlepszy? Nasz ranking gramofonów 2023 zawiera sprawdzone modele, które można kupić w polskich sklepach. Zestawiliśmy pełną gamę gramofonów od różnych marek, w tym przodujących producentów jak Technics, Yamaha, Denon czy Sony, aby pomóc naszym czytelnikom w znalezieniu takich modeli, które będą mogły zapewnić idealną jakość dźwięku oraz zaoferować pełną gamę dodatkowych opcji. Sprawdź te polecane gramofony!

Ranking gramofonów – TOP 10 najlepszych gramofonów

Miejsce Nazwa gramofony Cena Najtańsza oferta
1 Audio-Technica AT-LP60XUSB Czarny 598 zł Sprawdź teraz
2 Technics SL-1500C czarny 4399 zł Sprawdź teraz
3 Sony PS-LX300USB 499 zł Sprawdź teraz
4 Onkyo CP-1050 czarny 1999 zł Sprawdź teraz
5 Yamaha MusicCast VINYL 500 czarny 2499 zł Sprawdź teraz
6 Hyundai Retro RTCC 513 RIP 599 zł Sprawdź teraz
7 Denon DP-400 czarny 2199 zł Sprawdź teraz
8 Technics SL-1200 GREG-S srebrny 6449 zł Sprawdź teraz
9 TEAC TN300 Czarny 1300 zł Sprawdź teraz
10 Transrotor Dark Star 13490 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych gramofonów

1. Audio-Technica AT-LP60XUSB Czarny

 Audio-Technica AT-LP60XUSB Czarny

Cena: ok. 598 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Gramofon Audio-Technica AT-LP60XUSB to w pełni automatyczny model, który może być dodatkowo podłączony do komputera, na przykład w celu przekonwertowania analogowych nagrań na pliki.

Audio-Technica to marka, która od ponad 50 lat specjalizuje się produkcji wkładek gramofonowych. Aktualnie w jej ofercie znajdują się także dobre gramofony, które dodatkowo cechują się przystępnymi cenami.

Prezentowany model zostały zbudowany na bazie stabilnego systemu napędu paskowego, który daje naturalny efekt dźwiękowy. Posiada wysokiej klasy talerz wykonany z aluminium. Dzięki zastosowaniu dwóch prędkości odczytu pozwala na słuchanie płyt długogrających oraz EP. Umożliwia również łatwe podpięcie do dowolnego wejścia, ponieważ został wyposażony w przedwzmacniacz. Dzięki zastosowaniu cyfrowego wyjścia USB pozwala na podłączenie urządzenia bezpośrednio do komputera w celu zgrania nagrań z płyt winylowych.

 • Rodzaj napędu: paskowy
 • Rodzaj wkładki: elektromagnetyczna (MM)
 • Sterowanie: automatyczne
 • Prędkość obrotowa: 33 1/3, 45 (RPM)

2. Technics SL-1500C czarny

 Technics SL-1500C czarny

Cena: ok. 4399 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Gramofon Technics SL 1500C to model, w którym wykorzystano szereg nowoczesnych rozwiązań technologicznych, aby zapewnić krystaliczną czystość dźwięku. To urządzenie wyposażone w napęd bezpośredni z bezrdzeniowym silnikiem, którego ramię charakteryzuje się wyjątkową czułością.

Technics to jeden z renomowanych producentów sprzętu audio, który według wielu dostarcza także najlepsze gramofony dedykowane dla najbardziej wymagających użytkowników.

Technics SL 1500C to gramofon, który został stworzony z naciskiem na najwyższą jakość komponentów, technologii, a przez to dźwięków. Dzięki zaawansowanej wkładce Ortofon 2M Red można uzyskać precyzyjną jakość dźwięku, która zadowoli każdego melomana. W prezentowanym gramofonie zastosowano także wbudowany przedwzmacniacz korekcyjny, dlatego można łatwo podłączyć go do różnych typów urządzeń zewnętrznych. Na uwagę zasługuje także minimalistyczny design tego markowego modelu.

 • Rodzaj napędu: bezpośredni
 • Rodzaj wkładki: elektromagnetyczna (MM)
 • Sterowanie: automatyczne
 • Prędkość obrotowa: 33 1/3, 45 (RPM)

3. Sony PS-LX300USB

 Sony PS-LX300USB

Cena: ok. 499 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Jeżeli nie wiesz, jaki gramofon wybrać, ten model oferowany przez markę Sony to propozycja, na którą warto wziąć pod uwagę. Model PS-LX300USB to nowoczesny gramofon, który posiada wbudowany przedwzmacniacz oraz wyjście USB, dzięki czemu jest tak łatwy w codziennym użytkowaniu. Nowoczesne rozwiązania audio oferowane przez Sony niosą ze sobą najwyższą jakość dźwięku.

Sony to znana marka specjalizująca się również w produkcji sprzętu audio. W jej asortymencie można znaleźć także gramofony. Zawiera je każdy ranking gramofonów, ponieważ są one często uznawane za jedne z najlepszych i stale zbierają pozytywne opinie od użytkowników.

Gramofon Sony PS-LX300USB to model z napędem paskowym, który wyróżnia się w pełni automatycznym sterowaniem, dzięki czemu zabezpiecza płyty przed uszkodzeniami mechanicznymi. Posiada wytrzymałą obudowę wraz z osłoną przeciwpyłową oraz wyposażony jest w wysokiej jakości wkładkę elektromagnetyczną MM. Wyjście audio przez USB powoduje, że można podłączyć go do komputera, alby przekonwertować nagrania z płyt na pliki cyfrowe.

 • Rodzaj napędu: paskowy
 • Rodzaj wkładki: elektromagnetyczna (MM)
 • Sterowanie: automatyczne
 • Prędkość obrotowa: 33 1/3, 45 (RPM)

 

4. Onkyo CP-1050 czarny

 Onkyo CP-1050 czarny

Cena: ok. 1999 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Gramofon ONKYO CP-1050 to model zapewniający wysokiej jakości brzmienie. Przy jego projektowaniu brali udział najlepsi specjaliści, aby otrzymać poziom dźwięku analogowego w prawdziwie audiofilskiej odsłonie.

ONKYO to japońska firma założona jeszcze w latach czterdziestych, która obecnie dostarcza nowoczesny sprzęt audio, w tym gramofony.

ONKYO CP-1050 to dobry tani gramofon dla poszukiwaczy najwyższej jakości urządzeń audio. To model wyposażony w napęd bezpośredni z bezszczotkowym silnikiem, czyli nie wykorzystuje klasycznych pasków, dlatego muzyka nie jest narażona na żadne zakłócenia, na przykład wynikające z wibracji. To w pełni automatyczny model, który oferuje dwie prędkości odczytu. Jego talerze zostały wyprodukowane z wysokiej jakości aluminium – gwarantują stabilne obroty. Wbudowany przedwzmacniacz i wyjście typu phono pozwala na łatwe podłączenie go do różnych typów urządzeń.

 • Rodzaj napędu: bezpośredni
 • Rodzaj wkładki: elektromagnetyczna (MM)
 • Sterowanie: automatyczne
 • Prędkość obrotowa: 33 1/3, 45 (RPM)

 

5. Yamaha MusicCast VINYL 500 czarny

 Yamaha MusicCast VINYL 500 czarny

Cena: ok. 2499 zł
Znajdź najtańszą ofertę

MusicCast VINYL 500 Yamaha to zaawansowany gramofon, który łączy w sobie klasykę z nowoczesnymi rozwiązaniami, w tym łącznością bezprzewodową za pośrednictwem Wi-Fi oraz Bluetooth. Jest także kompatybilny z systemem Yamaha MusicCast. Dzięki niemu można uzyskać wyjątkową jakość dźwięku.

Jeżeli nie wiesz, jaki gramofon kupić, Yamaha to pełna gama sprawdzonych propozycji dla melomanów. Urządzenia tego producenta to najwyższa jakość w każdym calu, którą docenią wszyscy wielbiciele muzyki.

Gramofon Yamaha MusicCast VINYL 500 to tradycyjny, ręcznie obsługiwany model, który wyposażony jest w napęd paskowy oraz przedwzmacniacz. Z drugiej strony oferuje on pełną gamę funkcji dodatkowych przez podłączanie go do komputera oraz dostęp do szerokiej gamy aplikacji oraz rozwiązań dedykowanych, w tym także multiroomu Yamaha MusicCast. Prezentowany model wyposażono w wyjścia audio oraz RCA.

 • Rodzaj napędu: paskowy
 • Rodzaj wkładki: elektromagnetyczna (MM)
 • Sterowanie: ręczne
 • Prędkość obrotowa: 33 1/3, 45 (RPM)

6. Hyundai Retro RTCC 513 RIP

 Hyundai Retro RTCC 513 RIP

Cena: ok. 599 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Gramofon Hyundai Retro RTCC 513 RIP to interesująca propozycja, którą zawiera nasz ranking gramofonów. To model wyróżniający się efektownym wyglądem – jest stylizowany na stare radio, ale wewnątrz skrywa szeroką gamę nowoczesnych funkcji, które wyróżniają najlepsze modele na rynku. Wyposażony jest w gramofon, tuner radiowy, odtwarzacz płyt CD, kaset oraz muzyki z formatów MP3, WMA.

Hyundai to jeden z azjatyckich producentów specjalizujących się w dostawie szerokiej gamy sprzętów, w tym także gramofonów. Przez wielu użytkowników uznawane są one za dobre gramofony, które można zakupić także w niskiej cenie.

Hyundai Retro RTCC 513 RIP to wszechstronne urządzenie audio, które może służyć do odtwarzania płyt winylowych oraz muzyki w innych formach – z radia, płyt CD, kaset oraz plików. To model wyposażony w funkcję RIP pozwalającą na zgrywanie muzyki z dowolnego źródła. W zestawie posiada pilot.

 • Rodzaj napędu: pasek
 • Rodzaj wkładki: piezoelektryczna
 • Sterowanie: automatyczne
 • Prędkość obrotowa: 33 1/3, 45, 78 (RPM)

 

7. Denon DP-400 czarny

 Denon DP-400 czarny

Cena: ok. 2199 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Minimalistyczny gramofon Denon DP-400, tutaj w kolorze czarnym, to model wyróżniający się zaawansowaną konstrukcją oraz zastosowaniem najnowocześniejszych komponentów i technologii dla maksymalnej jakości odtwarzanego dźwięku z płyt winylowych.

Denon to marka specjalizująca się w dostarczaniu urządzeń audio, dlatego zna ją każdy meloman. Produkuje ona również, w opinii wielu, najlepsze gramofony, które dostępne są także w naszym rankingu.

Gramofon Denon DP-400 to model o solidnej konstrukcji oraz ramieniu w kształcie litery S, które redukuje zniekształcenia harmoniczne. Pozwala na wybór jednej z trzech prędkości, a także jest łatwy w obsłudze. Ma paskowy napęd z talerzem wyposażonym w automatyczny czujnik, aby zapobiegać zmianom prędkość. Posiada też wbudowany korektor Phono. Na wyposażeniu znajduje się wkładka elektromagnetyczna, ale można wymienić ją ma MC.

 • Rodzaj napędu: paskowy
 • Rodzaj wkładki: elektromagnetyczna (MM)
 • Sterowanie: automatyczne
 • Prędkość obrotowa: 33 1/3, 45, 78 (RPM)

8. Technics SL-1200 GREG-S srebrny

 Technics SL-1200 GREG-S srebrny

Cena: ok. 6449 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Technics SL-1200GREGS to model łączący w sobie tradycyjne technologie analogowe wraz z innowacyjnymi technologiami cyfrowymi, aby spełnić wymagania każdego użytkownika. To nowoczesny gramofon, którego dźwięk zachwyca swoją czystością. Już od paru lat prezentuje go praktycznie każdy ranking gramofonów dla melomanów.

Firma Technics specjalizuje się w produkcji i sprzedaży wielu sprzętów audio. Dużym zainteresowaniem cieszą się także jej gramofony, które wybierane są zarówno przez amatorów, jak również profesjonalistów oczekujących maksymalnej jakości.

Prezentowany gramofon jest dopracowany w najmniejszych detalach. Posiada wysokiej klasy korpus oraz ramię w kształcie litery S, które wyróżnia się wysoką czułością. Precyzyjny silnik z napędem bezpośrednim zapobiega pojawianiu się zniekształceń dźwięku. To model, który nie jest tani i jest marzeniem wielu fanów muzyki słuchanej z płyt winylowych.

 • Rodzaj napędu: bezpośredni
 • Rodzaj wkładki: elektromagnetyczna (MM)
 • Sterowanie: automatyczne
 • Prędkość obrotowa: 33 1/3, 45, 78 (RPM)

9. TEAC TN300 Czarny

 TEAC TN300 Czarny

Cena: ok. 1300 zł
Znajdź najtańszą ofertę

TEAC TN-300 to manualny, obsługiwany ręcznie dobry gramofon, który oferuje wysoką jakość dźwięku oraz dodatkowe funkcje, w tym między innymi wyjście USB pozwalające na wykonywanie nagrań bezpośrednio do komputera.

Gramofony TEAC bazują na wykorzystaniu najwyższej jakości komponentów. Prezentowany model powstał na masywnej płycie nośnej oraz na zaawansowanych komponentach, w tym między innymi wkładce Audio-Technica typu MM i specjalnie formowanym talerzu.

To model z tradycyjnym napędem paskowym oraz klasycznym ramieniem, który obsługuje dwie prędkości. Posiada też wbudowany przedwzmacniacz, dzięki czemu pozwala na łatwe podłączenie go do różnych urządzeń. W przypadku tego gramofonu można także skorzystać z wyjścia USB, aby przenieść nagania do formatu plików cyfrowych. Wystarczy tylko podłączyć go do komputera, aby móc przekonwertować swoją kolekcję płyt winylowych do nowoczesnego formatu.

 • Rodzaj napędu: paskowy
 • Rodzaj wkładki: elektromagnetyczna (MM)
 • Sterowanie: ręczne
 • Prędkość obrotowa: 33 1/3, 45 (RPM)

10. Transrotor Dark Star

 Transrotor Dark Star

Cena: ok. 13490 zł
Znajdź najtańszą ofertę

TRANSROTOR DARK STAR
Gramofony Transrotor Dark Star często wskazywane są jako najlepsze gramofony, ponieważ mogą zapewnić niezrównaną jakość dźwięku. Dodatkowo, tym co przyciąga w nich uwagę, jest ich niebanalny design.

Ten gramofon od razu może zainteresować swoim niezwykłym wyglądem, ponieważ jest jednym z najbardziej masywnych, najcięższych modeli, który dzięki swojej konstrukcji uzyskuje jednak wyjątkową jakość dźwięku. Wykonano go z nowatorskiego materiału, który nadaje mu nowoczesny wygląd. Na szczególną uwagę zasługuje możliwość zamontowania w nim dwóch ramion oraz wypoziomowania talerza z użyciem gwintowanych nóżek.

Model Transrotor Dark Star to gramofon wyposażony w napęd paskowy, a także klasyczne łożysko olejowe. Posiada także ramię o klasycznym kształcie wyposażone we wkładkę MM. W tym modelu zastosowano także aluminiowy docisk dla płyty. Prezentowany model pozwala na ręczną zmianę prędkość obrotowej, jest także łatwy w obsłudze.

 • Rodzaj napędu: pasek
 • Rodzaj wkładki: elektromagnetyczna (MM)
 • Sterowanie: ręczne
 • Prędkość obrotowa: 33 1/3, 45 (RPM)

Poradnik zakupowy gramofonu

Jak działa gramofon?

Zastanawiasz się, jak działa dobry gramofon? Muzyka z tego urządzenia powstaje w momencie przesuwania się igły po fabrycznie wyżłobionym rowku płyty. Dźwięk wytwarzany jest dzięki ciśnieniu i zachodzącym w nim zmian podczas poruszania się tej igły po powierzchni płyty. Jaki rodzaj gramofonu wybrać? Do wyboru jest gramofon automatyczny – najprostszy w obsłudze, półautomatyczny oraz manualny – najtrudniejszy w obsłudze. Warto wspomnieć tutaj również o tym, że gramofony różnią się napędami. Wyróżnia się napęd paskowy – najpopularniejszy, kółkowy oraz bezpośredni. Jeśli chcesz stać się posiadaczem świetnego gramofonu i słuchać pięknych brzmień, to musisz zastanowić się nad rodzajem adapteru, jak i nad typem jego napędu.

Czym charakteryzuje się dobry gramofon?

Nie każdy gramofon dostępny w sprzedaży jest w stanie zapewnić wysoką jakość dźwięku, ale poza nią ważne są także inne kwestie, w tym łatwa obsługa, opcje podłączenia, dodatkowe funkcje, jakie oferuje.

Gdy chcesz kupić najlepszy gramofon, nasz ranking prezentuje sprawdzone modele, które uzyskały wiele pozytywnych opinii od użytkowników!

Przy zakupie dobrego gramofonu warto zwrócić uwagę na poniższe parametry:

 • rodzaj napędu – paskowy, który jest podstawowym i najtańszym typem napędu, a także droższy napęd bezpośredni,
 • sposób sterowania – większość modeli sterowana jest automatycznie, czyli urządzenie obsługuje wtedy ramię, ale lepszej klasy modele często oferują sterowanie ręczne,
 • rodzaj wkładki – najlepszy wybór to model z markową wkładką MM – elektromagnetyczną,
 • prędkość obrotowa – zależnie od odtwarzanych płyt, większość modeli oferuje odtwarzanie w prędkościach 33 1/3, 45, a wybrane w prędkości 78,
 • dodatkowe funkcje – nowoczesne modele mogą zaoferować dodatkowe funkcje, na przykład podłączenie do komputera, integrację z systemami audio oraz aplikacjami.

Jaki gramofon kupić? Polecani producenci

Ranking gramofonów pomoże znaleźć Ci najlepszy model. Znajdują się w nim najwyżej oceniane produkty odznaczające się samymi pozytywnymi komentarzami. Jednym z popularnych producentów jest Audio-Technica, która cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem ze względu na jakość oraz przystępną cenę. Polecane są także takie marki jak: Sony, Onkyo i Denon. Te firmy już od wielu lat charakteryzują się tym, że posiadają sprzęty z najwyższej półki. Nie można też tutaj pominąć marki Technics i Yamahy. Gramofony tych producentów są bardzo cenione przez miłośników dobrych brzmień. Zapoznaj się ze wszystkimi propozycjami dostępnymi w rankingu i wybierz taki gramofon, który będzie najbardziej odpowiadał Twoim upodobaniom.

Autor rankingu:
Jakub Szymura
Autor rankingu:
Jakub Szymura Kategoria: Audio kuba.sz@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *