Strona główna » Hobby » Gry » Ranking gier PC
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Hobby » Gry » Ranking gier PC
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021

Ranking gier PC – najlepsze gry na PC 2023 / 2024 roku

Ranking gier pc to zestawienie, które pomoże Ci znaleźć najlepszą i najbardziej popularną grę na komputer. Jeśli więc chcesz sprawić prezent chłopakowi, synowi lub innej bliskiej osobie poznaj ciekawe gry na pc i wybieraj wśród najlepszych gier taktycznych, wyścigowych, animowanych i fantasy.

Ranking gier na PC – TOP 10 najlepszych gier na PC

Miejsce Nazwa gry na PC Cena Najtańsza oferta
1 Red Dead Redemption 2 (Digital) 139 zł Sprawdź teraz
2 Crusader Kings III (Gra PC) 125 zł Sprawdź teraz
3 FIFA 20 (Gra PC) 85 zł Sprawdź teraz
4 Microsoft Flight Simulator (Gra PC) 259 zł Sprawdź teraz
5 Fall Guys: Ultimate Knockout (Digital) 88 zł Sprawdź teraz
6 Euro Truck Simulator 2 – Road To The Black Sea (Digital) 48 zł Sprawdź teraz
7 Horizon Zero Dawn Complete Edition (Digital) 121 zł Sprawdź teraz
8 Minecraft Windows 10 Edition (Digital) 72 zł Sprawdź teraz
9 Overwatch (Digital) 54 zł Sprawdź teraz
10 Need For Speed Heat (Gra PC) 84 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych gier na PC

1. Red Dead Redemption 2 (Digital)

 Red Dead Redemption 2 (Digital)

Cena: ok. 139 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Najlepsze gry na pc nie muszą dużo kosztować. Dlatego, jeśli nie chcesz obciążać swojego budżetu, a liczysz na dobrą zabawę, poznaj Red Dead Redemption 2 (Digital). Jest to dobra gra na pc rodem z Dzikiego Zachodu, dlatego przypadnie do gustu każdemu fanowi westernów. Gra toczy się w 1899 roku. Rywalem agentów federalnych i łowców nagród są bandyci, rabusie i mordercy. Prawo stawia wyzwanie złu i wymierza sprawiedliwość. Surowa kara spotka tych, którzy kradli, rabowali, gwałcili i zabijali z zimną krwią. Do rozbrojenia jest jednak trudny Gang van der Lindego, który przez ostatnie lata na zbyt wiele sobie pozwalał – członkowie gangu organizowali napad za napadem i wzbogacali się, nie ponosząc żadnych konsekwencji. Teraz organizują kolejny napad na małe miasteczko Blackwater na południu. Głównym bohaterem gry, którym należy pokierować, jest członek gangu Arthur Morgan. Należy pomóc mu w podjęciu trudnych wyborów, często sprzecznych z interesami jego towarzyszy. To, jak postąpi główny bohater, przełoży się na dalszą rozgrywkę.

2. Crusader Kings III (Gra PC)

 Crusader Kings III (Gra PC)

Cena: ok. 125 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Przygotowane przez nas zestawienie to najlepsze gry na pc. Na szczególną uwagę zasługuje jednak Crusader Kings III (Gra PC). Jest to gra pełna napięcia, intryg i niecnych zamiarów. Walka toczy się bowiem o władzę i dominację. Gracz musi wybrać panujący lub arystokratyczny ród w jednym z wielu państw na mapie, która rozciąga się od Islandii po Indie, od północnego koła podbiegunowego po Afrykę Środkową, a następnie pokierować losami dynastii na przestrzeni wieków, zapewniając bezpieczeństwo i władzę każdemu kolejnemu pokoleniu. Zadaniem władcy jest powiększenie królestwa, zapewnienie mu bogactwa i bytu. To może uczynić, zdobywając nowe terytoria i tytuły oraz wykazując się mądrością i strategią. Gracz jako władca musi również stawić czoło najeźdźcom. Królestwu zagrażają wikingowie, obce rody, powstania chłopskie oraz intrygi knute przez członków rodu. Jeśli nie wiesz, jaka gra na pc jest w stanie przykuć uwagę, rozbudzić zmysły i wyobraźnie z powodzeniem możesz postawić na Crusader Kings III. Gra nadaje się idealnie na prezent dla bliskiej osoby.

3. FIFA 20 (Gra PC)

 FIFA 20 (Gra PC)

Cena: ok. 85 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Ranking gier pc to zestawienie, w którym nie mogło zabraknąć FIFA 20 (Gra PC). Ta tania i dobra gra na pc z pewnością przypadnie do gustu fanom piłki nożnej. Ta wyjątkowa gra to nie tylko kopanie w piłkę – nowoczesna FIFA 20 wprowadza system piłkarskiej inteligencji, który całkowicie przebudowuje rozgrywkę i dodatkowo zwiększa realizm wirtualnych spotkań. Polecana gra to prawdziwie realistyczny przebieg spotkania. To gracz podejmuje decyzje o poszczególnych zawodnikach, mając szansę znaleźć się w centrum najważniejszych wydarzeń spotkania. Gra pozwala wyćwiczyć refleks, zapamiętywanie, koncentrację. Tylko skupiony zawodnik jest w stanie osiągnąć sukces. Sprawdź swoją siłę walki i wygraj z uznawanymi na całym piłkarzami, wybierając najlepsze gry pc 2023.

4. Microsoft Flight Simulator (Gra PC)

 Microsoft Flight Simulator (Gra PC)

Cena: ok. 259 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Ranking gier pc to przede wszystkim ciekawe gry na pc, spośród których wyróżnić należy Microsoft Flight Simulator (Gra PC). Jest to gra dla najbardziej wymagających użytkowników, którzy szukają wyzwań na najwyższym poziomie. Opiniowana gra jest następną generacją jednej z najbardziej lubianych franczyz symulatorów. Wybierając polecaną grę, masz szansę unieść się w powietrze ulubionym samolotem. Do wyboru masz całą kolekcję sprzętu latającego – od lekkich samolotów po szerokokadłubowe odrzutowce. Symulacja to wiarygodne przełożenie realistycznego świata. Gracz może stworzyć własny plan lotu i latać wszędzie tam, gdzie tylko ma ochotę. Może wybrać porę dnia i warunki pogodowe. Najbardziej wymagający gracz może spróbować swoich sił przy ekstremalnych warunkach – nocą w czasie burzy lub deszczu. Gracz ma podgląd na dokładną prędkość, kierunek wiatru, temperaturę, wilgotności, deszcz i nasłonecznienie – pogoda zmienia się w czasie rzeczywistym. Ta dobra gra na pc obejmującym ponad 37 tysięcy lotnisk, 2 miliony miast, 1,5 miliarda budynków oraz prawdziwe góry, drogi, drzewa, rzeki, zwierzęta i ruch drogowy.

5. Fall Guys: Ultimate Knockout (Digital)

 Fall Guys: Ultimate Knockout (Digital)

Cena: ok. 88 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Ciekawe gry na pc nie muszą kosztować dużo. Wśród tańszych propozycji na szczególną uwagę zasługuje Fall Guys: Ultimate Knockout (Digital). Jest to gra, która uzyskała wiele pozytywnych opinii od krytyków, którzy chwalili grę za chaotyczną rozgrywkę i wygląd. Gra rzeczywiście znacznie różni się od najbardziej popularnych gier na rynku. Fall Guys wrzuca masę zawodników w dziką zabawę online, w której narastające z rundy na rundę szaleństwo sprawia, że na planszy pozostanie tylko jeden zwycięzca. W meczach rywalizuje ze sobą nawet 60 graczy, przedstawionych jako figurki przypominające żelki. Każdy gracz porusza się po trójwymiarowym polu gry skacząc, chwytają lub nurkując, aby ułatwić rozgrywkę. Celem gracza jest zakwalifikowanie się do kolejnych rund. Gracze, którzy są zbyt wolni lub którzy nie spełnią określonych wymagań mini-gry odpadają. Zwycięzcą meczu jest ostatni gracz przy stole. Jest to bez wątpienia najlepsza gra na PC dla całej rodziny, która rewelacyjnie sprawdzi się jako prezent pod choinkę, na Mikołaja, dzień dziecka, czy urodziny.

6. Euro Truck Simulator 2 – Road To The Black Sea (Digital)

 Euro Truck Simulator 2 - Road To The Black Sea (Digital)

Cena: ok. 48 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Jeśli nie wiesz, jakie gry na pc wybrać, to nic nie szkodzi. Jesteśmy dopiero na półmetku naszego rankingu. Jednak przyszedł właśnie czas, by przedstawić Euro Truck Simulator 2 – Road To The Black Sea (Digital). Jest to najlepsza gra na pc w tym przedziale cenowym. Gracz wciela się w rolę kierowcy-dostawcy. Plansza odkrywa przed nim trzy nowe regiony europejskie. Gracz, jako kierowca Tira powinien zadać o rozwój swojego przedsiębiorstwa i pozyskać dla firmy nowych kontrahentów. Jego zadaniem jest podbój rynku Rumunii, znanej z zalesionego regionu Transylwanii i otaczających Karpat, Bułgarii z różnorodnym terenem i wybrzeżem Morza Czarnego oraz regionu Trakya, który jest bramą do największego miasta w Europie – Stambułu. Większa część mapy składa się z gęstych obszarów miejskich. Gracz może poruszać się po dużych, zatłoczonych miastach lub wybrać mniejsze miasteczka, a nawet wioski. Może również wybrać trasy prowadzące wzdłuż malowniczych wybrzeży Morza Czarnego. Regiony te oferują wiele różnych gałęzi przemysłu – farmy, firmy logistyczne, kopalnie i przemysł stalowy. Każdy gracz ma szansę wykazać się smykałką do interesów, czy każdy ma jednak szansę rozwinąć firmę i zarobić duże pieniądze?

7. Horizon Zero Dawn Complete Edition (Digital)

 Horizon Zero Dawn Complete Edition (Digital)

Cena: ok. 121 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Nasze zestawienie to najlepsze gry na pc. Na szczególną uwagę zasługuje jednak Horizon Zero Dawn Complete Edition (Digital). Jest to fabularna gra akcji przedstawiona z perspektywy trzeciej osoby. Główną bohaterką gry, w której postać wciela się użytkownik jest Aloy, wojowniczka plemienia Nora, która żyje w postapokaliptycznym świecie, przejętym przez mechaniczne zwierzęta. Wojownicza wyrusza na misję, której celem jest poznanie tajemnicy pochodzenia maszyn i swojego przeznaczenia. Na Aloy czeka wiele trudnych wyzwań. Dziewczyn musi stawić czoło zawziętym rywalom. Dla swej obrony może używać wielu rodzajów broni i amunicji. Może również zbierać łupy, zabierając broń i amunicję poległym przeciwnikom. Dodatkowo Aloy wykonuje własną amunicję i pułapki. Nową broń może również kupić od handlarzy. Podczas gry Aloy zdobywa nowe umiejętności, m.in. opanowuje umiejętność dominacji nad maszynami zmieniając je w sojuszników i środki transportu. Jest to dobra gra na pc pełna wrażeń i emocji, uznawana często za najciekawszą grę na rynku.

8. Minecraft Windows 10 Edition (Digital)

 Minecraft Windows 10 Edition (Digital)

Cena: ok. 72 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Przygotowany ranking to najlepsze gry komputerowe. Do najbardziej popularnych i uznanych gier należy Minecraft Windows 10 Edition (Digital). Jest to najlepsza gra na PC pobudzająca wyobraźnie – gracz może tworzyć wszystko, co tylko podsunie mu wyobraźnia od prostych domów po rozbudowane konstrukcje. Dodatkowo odkrywa nieznane mu wcześniej światy generowane losowo. Musi również uważać na przeciwności losu oraz niebezpieczne moby czające się po zmroku. Mogą one uśmiercić gracza, odbierając mu szansę na kontynuację wyzwania. Użytkownik może rozbudować grę. Ma on szansę odkryć na rynku najnowsze dzieła społeczności pobierając unikalne mapy, skórki i zestawy tekstur autorstwa ulubionych twórców. Może również zmień sposób działania gry – rozdawać przedmioty, przywoływać moby, zmieniać porę dnia i wprowadzać wiele innych zmian. Dodatkowo gracz może modyfikować oparte na danych zachowania w grze, aby tworzyć nowe paczki zasobów. Jest to dobra gra na pc, po którą najchętniej sięgają osoby młode.

9. Overwatch (Digital)

 Overwatch (Digital)

Cena: ok. 54 zł
Znajdź najtańszą ofertę

W naszym zestawieniu znalazły się również tanie gry na pc. Na szczególną uwagę zasługuje jednak Overwatch (Digital). Opiniowana gra reprezentuje fajne gry pc, jest to bowiem świetna strzelanka, której fabuła rozgrywa się w niedalekiej przyszłości po kryzysie omnicznym, w którym zbuntowana sztuczna inteligencja chciała zniszczyć rasę ludzką. Aby zakończyć wojnę między ludźmi a maszynami Organizacja Narodów Zjednoczonych stworzyła grupę Overwatch, do której włączono najzdolniejszych ludzi z całego świata. Po zakończeniu wojny grupa została rozwiązana, jednak na świecie nadal rządzi zła władza, korupcja oraz działalność uderzające w dobro ogółu. Rozgrywka toczy się w dwóch sześcioosobowych grupach. Gracz ma możliwość wyboru swojej postaci spośród 32 dwóch różnych bohaterów. Bohaterowie gry są podzieleni na trzy klasy – bohaterów natarcia z dużymi obrażeniami, postacie wspierające drużynę oraz na tzw. „tanków”, którzy mogą zaabsorbować dużą ilość obrażeń.

10. Need For Speed Heat (Gra PC)

 Need For Speed Heat (Gra PC)

Cena: ok. 84 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Ranking gier na pc zamyka Need For Speed Heat (Gra PC). Jest to najlepsza gra na PC wśród gier wyścigowych. Gra toczy się w otwartym środowisku Palm City, w okolicy Miami i Florydy. Mapa w grze jest zróżnicowana geograficznie. Gracz ma do pokonania zarówno tereny górzyste, jak i otwarte pola. Gracze mogą przełączać się między dniem a nocą. W ciągu dnia gracz może brać udział w sankcjonowanych wyścigach. Jeśli sprosta wymaganiom gry, otrzyma gotówkę do wydania na nowe samochody i ulepszenia – czym lepszy gracz tym więcej atrakcyjnych dodatków. Największym wyzwaniem jest udział w nielegalnych nocnych wyścigach, co daje graczowi szansę na dodatkowe punkty REP (im więcej punktów REP gracz zarobi, tym bardziej agresywna będzie policja w nocy i bardziej wymagający pościg). Wyzwaniem dla gracza jest sam pościg. Jeśli uda mu się uciec przed policją zdobędzie dodatkowe bonusy. Gra zawiera aż 127 samochodów 33 producentów w tym Ferrari. Użytkownik ma w czym wybierać!

Poradnik zakupowy gry na PC

Jaka gra na PC jest najpopularniejsza w 2023 / 2024 rok?

Rok 2023 / 2024 przyniósł wiele ciekawostek na rynku gier, jednak tylko jedna gra zyskała miano najpopularniejszej. Jest to Horizon Zero Dawn Complete Edition (Digital) fabularna gra, którą trudno umiejscowić w konkretnym czasie świata rzeczywistego. Ta dobra gra na pc została wyprodukowana przez studio Guerrilla Games i wydana 28 lutego 2017 przez Sony Interactive Entertainment na konsolę PlayStation 4. Jednak 7 sierpnia 2023 / 2024 odbywała się premiera zremasterowanej wersji Complete Edition na komputery z systemem Microsoft Windows. Powyższe przełożyło się na zwiększenie zainteresowania grą, która dziś uważana jest za najpopularniejszą grę 2023 / 2024 roku.

Jeśli nie wiesz, jaka gra na pc zasługuje na zakup – Horizon Zero Dawn Complete Edition (Digital) z pewnością zadowoli nawet najbardziej wymagającego gracza.

Jakie inne ciekawe gry na PC warto wybrać?

Oferta 2023 / 2024 to ciekawe i fajne gry na pc. Wśród tych, które warto wybrać, wyróżnić należy gry taktyczne wymagające od gracza zwiększonego zaangażowania, których rozbudowa może trwać wiele miesięcy np. Crusader Kings III (Gra PC). Na uwagę zasługują również gry samochodowe. m.in. Need For Speed Heat (Gra PC) – jest to gra, której fabuła oparta jest na szybkich wyścigach oraz ucieczkach przed stróżami prawa. Fascynaci ciężkich sprzętów oraz gier strategicznych wybrać mogą ciekawą grę Truck Simulator 2 – Road To The Black Sea (Digital). Na szczególne zainteresowanie zasługują również gry od wielu sezonów cieszące się największą popularnością – będzie to m.in. Fifa i Microsoft Flight Simulator (Gra PC).

Jeśli nie wiesz, jaka gra na pc sprosta Twoim wymaganiom pomocnym w podjęciu decyzji może okazać się przygotowany przez nas ranking gier pc.

Autor rankingu:
Mikołaj Przybysz
Autor rankingu:
Mikołaj Przybysz Kategoria: Gry mikolaj.pr@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *