Strona główna » Hobby » Gry » Ranking gier PS3
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Hobby » Gry » Ranking gier PS3
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021
Ranking gier PS3 – najlepsze gry na PS3 2023 roku

Dostępny na wielu stronach internetowych ranking 10 najlepszych gier PS3 w 2023 roku, bardzo dokładnie opisuje najpopularniejsze na rynku propozycje, sygnowane przez takie marki jak firma  Sony. Zdaniem graczy dobre gry PS3 muszą mieć wspaniałą oprawę graficzną, jak również wciągającą fabułę. Dla osób, które poszukują typowych strzelanek, czy gier zręcznościowych, pojawiły się bardzo atrakcyjne propozycje. To tanie gry PS3, które są dostępne, nawet dla dzieci od 7 i 12 roku życia.  Osobom zakochanym w kultowych filmach, polecane są dobre gry PS3, będące kontynuacją przygód bohaterów na ekranie.

Ranking gier PS3 – TOP 10 najlepszych gier PS3

Miejsce Nazwa gry PS3 Cena Najtańsza oferta
1 Need for Speed Rivals (Gra PS3) 58 zł Sprawdź teraz
2 Resident Evil 3 (Gra PS4) 189 zł Sprawdź teraz
3 Need for Speed: Hot Pursuit Essentials (Gra PS3) 69 zł Sprawdź teraz
4 Rayman Legends (Gra PS3) 89 zł Sprawdź teraz
5 Wonderbook: Księga Czarów (Gra PS3) 13 zł Sprawdź teraz
6 Grand Theft Auto V (Gra PS3) 69 zł Sprawdź teraz
7 DanceStar Party Zostań Gwiazdą Tańca (Gra PS3) 34 zł Sprawdź teraz
8 LEGO Star Wars Przebudzenie Mocy (Gra PS3) 59 zł Sprawdź teraz
9 Beyond Two Souls (Gra PS3) 59 zł Sprawdź teraz
10 Sonic the Hedgehog (Gra PS3) 99 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych gier PS3

1. Need for Speed Rivals (Gra PS3)

 Need for Speed Rivals (Gra PS3)

Cena: ok. 58 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Jeśli zastanawiasz się jaka gra PS3 zapewni Ci niesamowite emocje wyścigu samochodowego, to powinieneś zdecydować się na kultową serię Need for Speed Rivals. To wspaniała gra komputerowa w polskiej wersji językowej na PlayStation 3, która jest dostępna od 12 roku życia. Może brać w niej udział maksymalnie jeden gracz. Fabuła tej gry została dokładnie przemyślana, dlatego też jest ona dostosowana do poziomu uczniów ostatniej klasy szkoły podstawowej, młodzieży, jak również osób dorosłych, którzy poszukują ciekawej rozrywki. W trakcie gry uczestnik przesiada się z potężnych, policyjnych maszyn do ultranowoczesnych samochodów wyścigowych. Może zmierzyć się z przeciwnikami na różnym terenie, jak również na torach wyścigowych. To dobra gra PS4, która ma kilka trybów, a także ulepszoną technologię, pozwalającą na spersonalizowanie wyglądu swojego samochodu poprzez polakierowanie i zmianę felg.

2. Resident Evil 3 (Gra PS4)

 Resident Evil 3 (Gra PS4)

Cena: ok. 189 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Nowoczesna i zarazem najlepsza gra PS3 Resident Evil 3, to produkt ze standardową wersją językową, jak również możliwością wykorzystania kontrolera ruchu. To gra fabularna, która nawiązuje do kultowej serii filmów, dotyczących dramatycznych wydarzeń w Raccoon City. To pełnowymiarowy remake gry Resident Evil, część pierwsza i druga. Ta kultowa seria sprzedała się obecnie w 94 milionach sztuk na całym świecie. To opowieść, w której gracz może wspólnie z czterema, dodatkowymi osobami, może wcielić się w postaci, walczące z osobami zamienionymi w krwiożercze zombie. Ta dobra gra PS 3 jest przeznaczona dla osób dorosłych, ponieważ pojawiają się tam sceny drastyczne i wymagające unicestwienia przeciwników przy pomocy różnego rodzaju broni. Ta najlepsza gra PS3 przedstawia charakterystykę wybranych postaci, jak również ma rozszerzenie niektórych wątków, pojawiających się w części pierwszej i drugiej. To dobra gra PS3 w najlepszych oprawie graficznej.

3. Need for Speed: Hot Pursuit Essentials (Gra PS3)

 Need for Speed: Hot Pursuit Essentials (Gra PS3)

Cena: ok. 69 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Zaproponowany przez internautów ranking gier PS3, bardzo wysoko ocenił produkcję Need for Speed Hot Pursuit Essential. To gra poruszająca tematykę wyścigów, której akcja rozgrywa się w niewielkim mieście. Gracz może wcielić się w bohatera, który ma rozpocząć tam karierę policjanta lub kierowcy wyścigowego. To bardzo efektownie zaprojektowana gra z dużą ilością elementów wizualnych, która dostarcza bardzo dużej dawki adrenaliny. Realistycznie zorganizowane pościgi, jak również możliwość ucieczki przed stróżami prawa, to kwintesencja doskonałej zabawy. To najlepsza gra PS3, która pozwala na prowadzenie jej w postaci gry wieloosobowej, wykonywanej przez internet, sieć lokalną i komórkę. Projektanci tej gry opracowali ją w taki sposób, aby mogło brać w niej udział maksymalnie 8 osób. Grafika programu jest trójwymiarowa i dopracowana pod każdym względem -przedstawia  bardzo realistycznie krajobrazy.

4. Rayman Legends (Gra PS3)

 Rayman Legends (Gra PS3)

Cena: ok. 89 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Najlepsze gry PS3 Rayman Legends, które zostały  zaprojektowane z myślą o graczach od 7 roku życia, to wspaniała forma rozrywki. Te tanie gry PS3,  w których udział może wziąć maksymalnie czterech graczy, to propozycja na konsolę. Zadaniem uczestnika jest przeżycie różnych przygód, jak również dołączenie do Raymana i reszty paczki w kolorowej, tętniącej życiem krainie, znajdującej się pośród tajemniczych malowideł. Gracz przeżywa ekscytującą przygodę. Może skakać i poruszać się w rytm  dźwięków, jak również poznawać muzyczny świat i wybierać nowe tryby gry. To najlepsza gra PS3, przeznaczona dla najmłodszych użytkowników, którzy dopiero wchodzą w świat gier internetowych. To propozycja w wersji językowej polskiej i angielskiej, która nie wykorzystuje kontrolera ruchu. Każdy uczestnik gry może być dowolnie wybraną postacią, a po osiągnięciu odpowiedniej liczby room’ów,  ma prawo ulokować w galerii bohaterów swój portret.

5. Wonderbook: Księga Czarów (Gra PS3)

 Wonderbook: Księga Czarów (Gra PS3)

Cena: ok. 13 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Dobre gry PS3 z dla uczestników od 7 roku życia w polskiej wersji językowej, to propozycja Wonderbook Księga Czarów. Jest to nawiązanie do kultowej serii książek, traktujących o przygodach Harry’ego Pottera i jego wspaniałych przyjaciół. To najlepsze gry PS3, które pozwalają Użytkownikowi przenieść się w Świat Magii i nauczyć się 20 różnych zaklęć, wykorzystywanych w życiu Harry’ego Pottera. Te tanie gry PS3 wymagają używania kontrolera ruchu, aby unosić żaby, zmniejszać dynie, czy przywoływać ogień. Te dobre gry PS3 umożliwiają zapoznanie się z anegdotami o czarodziejach, a także spotkaniem istot magicznych i organizowanie pojedynków o tytuł najlepszego Czarownika. Uczestnik gry może także odblokować zagadkowe wiersze, aby dowiedzieć się, co to znaczy być odpowiedzialnym czarodziejem lub czarownicą. Te tanie gry PS3 przenoszą historie ze świat czarów, zawarte na kartach popularnej książki do wirtualnej przestrzeni. To bardzo dobrze zaprojektowane i wykonane gry komputerowe ze wspaniałą grafiką.

6. Grand Theft Auto V (Gra PS3)

 Grand Theft Auto V (Gra PS3)

Cena: ok. 69 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Osoby, które są zainteresowane takimi propozycjami jak tanie gry PS3, powinny zdecydować się na świetną i odpowiednio zaprojektowaną graficznie Grand Theft Auto 5. To dobre gry PS3, których akcja odbywa się w słonecznym dniu lata w Los Santos. Spieczone słońcem ulice, które tętnią życiem oraz mieszkańcy zmęczeni upałem, muszą stanąć do walki z przeciwnościami losu i odbudować wspaniałą niegdyś metropolię. Wszystko jest tutaj kiczowate i tandetne, pojawiają się obskurne kawiarnie, tanie motele, a także słabo zaopatrzone sklepy. Uczestnik tej gry powinien wcielić się w obrońcę prawa i porządku, ponieważ w trakcie rozwijania fabuły w Los Santos zjawiają się także kryminaliści, którzy szukają nowych sposobów na zarobienie nieuczciwych pieniędzy. Dobre gry PS3 z tej serii są polecane dla graczy, poszukujących wspaniałych wrażeń wizualnych. To połączenie dwóch światów, które robi ogromne wrażenie na uczestnikach tej gry.

7. DanceStar Party Zostań Gwiazdą Tańca (Gra PS3)

 DanceStar Party Zostań Gwiazdą Tańca (Gra PS3)

Cena: ok. 34 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Dobra gra PS3 dla wielbicieli tańca, to propozycja Dance Star Party Zostań Gwiazdą Tańca. Jest to gra muzyczno- taneczna, w której biorący udział uczestnicy, mają okazję przetestować swój słuch, koordynację ruchową, a także zręczność. Mają oni za zadanie wykonywać różnego rodzaju figury taneczne w rytmie popularnych przebojów. Produkcją tej dobrej gry PS3 zajęło się londyńskie Studio deweloperskie Sony, które jest znane przede wszystkim z wyjątkowo popularnej w Europie serii gier komputerowych Singstar. Ich kolejna propozycja to najlepsza gra PS3, która podobnie jak inne tego typu produkty, gwarantuje graczom wspaniałą zabawę, zarówno w pojedynkę, jak i w gronie kilku osób. Przed tancerzem pojawia się małe okienko, w którym puszczany jest teledysk oraz jego tekst.  Zadaniem gracza jest poruszanie się w takt muzyki, a także wykonywanie odpowiednich ruchów. Osoba, która popełni najwięcej błędów, otrzymuje najmniejszą ilość punktów. To najlepsza gra PS3, przeznaczona dla całej rodziny, która będzie świetną rozrywką w wolne popołudnie.

8. LEGO Star Wars Przebudzenie Mocy (Gra PS3)

 LEGO Star Wars Przebudzenie Mocy (Gra PS3)

Cena: ok. 59 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Tanie gry PS3, które z pewnością zainteresują najmłodszych użytkowników, to LEGO Star Wars Przebudzenie Mocy. To dobre gry PS3, przeznaczone dla graczy od 7 roku życia. To produkty na licencji Star Wars, w których może brać udział maksymalnie 2 graczy. Lego Gwiezdne Wojny Przebudzenie Mocy to triumfalny powrót serii kultowych gier wideo. Każdy gracz może w sposób humorystyczny, zabawny i wyjątkowo wciągający, wcielić się w bohatera filmowego hitu. To wspaniała propozycja dla każdego małego fana gier komputerowych, który jest zafascynowany serią Lego i Gwiezdnymi Wojnami. Te dobre gry PS3 są odzwierciedleniem filmu i zawierają bardzo realistyczną grafikę. Występują w nich postaci znane z kina – Han Solo,  BB-8, a także Kylo Ren, generał Hugs i kapitan Phasma. To doskonałe i tanie gry zręcznościowe, które pozwolą wcielić się w superbohatera walczącego w obronie swojej planety.

9. Beyond Two Souls (Gra PS3)

 Beyond Two Souls (Gra PS3)

Cena: ok. 59 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Decydując się najlepsze gry PS3, warto zwrócić uwagę na serię Beyond Two Souls. To propozycja, w której poznaje się historię Judy Holmes. To bohaterka, która dzięki nadprzyrodzonym mocom jest w stanie nawiązać więź psychiczną z każdą niewidzialną istotą. Zadaniem uczestnika tej gry jest nie tylko wcielanie się w kobietę, ale także w towarzyszącego jej Ducha. W trakcie poznawania kolejnych epizodów z życia Holmes, można dowiedzieć się, jak uzyskała swoje nadprzyrodzone moce. Gracz musi też zwalczyć wszystkie przeciwności losu, które spotykają ją w trakcie przeżywania kolejnych przygód. Te dobre gry PS3 wyróżniają się wspaniałą grafiką, jak również realistycznym odwzorowaniem wszystkich szczegółów, głównie detali takich jak budynki, elementy krajobrazu, akweny czy postaci. Gra Beyond Two Souls przypadnie na pewno do gustu wszystkim osobom, które są zafascynowane oglądaniem horrorów i thrillerów psychologicznych. To tanie gry PS3, które są dostępne w bardzo atrakcyjnej cenie.

10. Sonic the Hedgehog (Gra PS3)

 Sonic the Hedgehog (Gra PS3)

Cena: ok. 99 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Efektowna i zrealizowana z rozmachem, dobra gra PS3, to wersja na konsolę Sonic the Hedgehog. Jeśli zastanawiasz się, jakie gry PS3 będą idealne dla Twojego dziecka, to warto, byś zdecydował się na tę propozycję. To produkt, który jest dostępny od 12 roku życia. Jest to typowa gra zręcznościowa, którą można odtwarzać na PlayStation 3. Nie wykorzystuje ona kontrolera ruchu, a zadaniem gracza jest wcielenie się w bohatera, który powinien wyruszyć na ratunek swoim przyjaciołom i pokonać wiele trudności. Te tanie gry PS3 zapewniają niesamowitą rozrywkę na wiele godzin. Bohater przemierza podniebne i podwodne krainy, jak również przedziwne dżungle i miasta. To najlepsze gry PS3, które są dostosowane do wieku, biorących w nich udział uczestników. Poziomy są zrealizowane z niesamowitą dbałością o szczegóły. Każdy kolejny etap gry umożliwia przejście na wyższy poziom I uzyskanie większej ilości punktów. Główny bohater Sonic nie tylko biega z zawrotną prędkością, ale również skacze i walczy z przeciwnikami, jak również zasiada za sterami pojazdów oraz na grzbietach wielkich zwierząt.

Poradnik zakupowy gier na PS3

Czy warto grać w gry na ps3?

Rodzice namawiani przez swoje dzieci na kupno ps3 zastanawiają się, czy to faktycznie dobra inwestycja. Pytają pod kątem użyteczności tego urządzenia, jak też tego, czy dzieci powinny w tego rodzaju gry grać.

Niektórzy pamiętają czasy planszówek, więc ps3 jest dla nich zupełnie nowym urządzeniem. Jak najbardziej, najlepsze gry na ps3 to świetna rozrywka dla dzieci w różnym przedziale wiekowym. Najważniejsze jest jednak to, aby umożliwiać dzieciom grę z pewnymi ograniczeniami czasowymi.

Niewątpliwie ps3 to świetne urządzenie dla początkujących, małych graczy, choć zapewne niejeden dorosły miałby z tego tytułu mnóstwo frajdy. Najważniejsze jest to, aby wybrać odpowiednią grę. A gry na ps3 są bardzo różne, więc każdy znajdzie coś dla siebie czy dla swojego dziecka.

Jakie gry na ps3 są odpowiednie dla dziecka?

W doborze gry dla dziecka pomoże dobrze opracowany ranking. Z wyborem takiej gry nie powinno być większego problemu. Chodzi o to, że każda jest opatrzona szczegółowym opisem.

Zarówno na opakowaniu jak też w opisie produktu znajduje się informacja, dla jakich dzieci gra ta jest przeznaczona, w jakim wieku. Poza tym samo opakowanie jest wypełnione licznymi obrazkami, choć częściowo obrazującymi tę konkretną grę. Można więc wcześniej zorientować się, na czym polega.

W rankingach uwzględniane są zarówno najnowsze gry jak też te, które są przeznaczone dla małych dzieci, dla młodzieży i dorosłych. Wystarczy więc trafić na odpowiednie zestawienie top tytułów, aby móc dokonać właściwego wyboru. Należy mieć na uwadze to, że gry na ps3, szczególnie te w wersji dla dzieci, są całkiem tanie. To też może przemawiać za wyborem tego urządzenia.

Rozglądając się za grą dla dziecka, trzeba zwrócić uwagę na jego zainteresowania i upodobania. Trzeba uwzględnić jego wiek. Skupić się na rozrywce i bezpieczeństwie psychicznym. Dobrze dobrana gra będzie miała korzystny wpływ na rozwój dziecka, a przynajmniej w żadnym stopniu go nie zakłóci. Czego mogą obawiać się niektórzy rodzice. Bo gry w odpowiedniej dawce to nic złego.

Najlepsze gry PS3 – inne polecane tytuły

Zdaniem wielu internautów dobre gry PS3 to idealne propozycje na wolne wieczory. Jednym z ciekawszych produktów jest The Last of Us. To gra, w której zdolna ekipa Nautha Doga musi wykonać kolejną misję. To apokaliptyczna opowieść najwyższych lotów. Pojawiają się tam niesamowite efekty specjalne, doskonała oprawa graficzna, jak również wspaniałe odwzorowanie budynków i postaci. Kolejną, świetną propozycją są najlepsze gry PS3 z serii Call of Duty, część 4 Modern Warfare. To przełom w sieciowych strzelankach na konsole, dlatego, że jest to wyjątkowa gra zręcznościowa, która oferuje uczestnikom niesamowite emocje. To propozycja, zarówno dla singla, jak i zespołu wieloosobowego. Współczesne pole walki, które pojawiło się w wersji Call of Duty, uważa się za kultowe. To fabularyzowana opowieść, która nawiązuje do II Wojny Światowej. Po jednej stronie stoją Rosjanie, a raczej radzieccy nacjonaliści, którzy pragną przywrócić potęgę Związku Radzieckiego. Zadaniem uczestników gry jest niedopuszczenie do tego i jak najszybsze pokrzyżowanie im planów, ponieważ przygotowują się oni do wywołania międzynarodowej wojny, jak również wspierają swojego wroga na Bliskim Wschodzie. Najlepsza gra PS3 to także Among Others. To propozycja, która przypomina kolejne przygody Natana Drake’a. Świetna oprawa graficzna, jak również mocno filmowe ukazanie niektórych wątków, sprawiają, że wersja numer 2 nie różni się niczym od klasycznego, kinowego filmu. Pojawiają się tu także tryby wieloosobowe, dlatego też warto grać w tę grę w większym gronie uczestników.

Dobre gry PS3 to rozrywka dla całej rodziny. To wspaniałe propozycje wspólnej zabawy, które można swobodnie odtworzyć na konsoli lub PC.

Autor rankingu:
Mikołaj Przybysz
Autor rankingu:
Mikołaj Przybysz Kategoria: Gry mikolaj.pr@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *