Strona główna » Hobby » Sport » Ranking hantli » Ranking hantli 10kg
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Hobby » Sport » Ranking hantli » Ranking hantli 10kg
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021
Ranking hantli 10kg – jakie hantle 10kg wybrać?

Choć hantle najczęściej stanowią wyposażenie siłowni, to coraz chętniej są one wykorzystywane też do treningów domowych. Wystarczy dobry plan treningowy i hantle, aby uzyskać zadowalające efekty. Chcesz wzmocnić swoje ciało i wyrzeźbić swoją sylwetkę? Poszukujesz dobrych hantli 10 kg do domowej siłowni? Treningi z hantlami pomogą Ci wyrzeźbić ciało oraz pracować nad masą mięśniową. Ćwiczenia z nimi dają widowiskowe efekty w dość krótkim czasie. Sprawdź nasz ranking hantli 10 kg i wybierz najlepsze z nich.

Ranking hantli 10kg – top 5 hantli 10kg

Miejsce Nazwa Cena od Najlepsza oferta
1 Kawmet Hantel heksagonalny 10 Kg 119 zł Sprawdź teraz
2 Victoria Sport Zestaw Hantli Kompozytowych Czarny 2X10 Kg 109 zł Sprawdź teraz
3 Sapphire Kompozytowe 2X10Kg Czarne 91 zł Sprawdź teraz
4 Eb Fit Hantla Kompozytowa 10 Kg 59 zł Sprawdź teraz
5 Abarqs Hantle Żeliwne 2 X 10Kg 188 zł Sprawdź teraz

Recenzje hantli 10kg

1. Kawmet Hantel heksagonalny 10 Kg

Kawmet Hantel heksagonalny 10 Kg

Cena: od. 119 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Heksagonalny hantel 10 kg wykonany został z wysokiej jakości żeliwa, które przykryte jest specjalną powłoką z zabezpieczającej farby. Charakteryzuje się wyjątkową trwałością, prostotą oraz dużą wytrzymałością. Jest wszechstronny w zastosowaniu, świetnie nadaje się do ćwiczeń kulturystycznych i usprawniających. Ten najlepszy hantel 10 kg jest znakomitą propozycją dla osób, które szukają dobrego, ekonomicznego rozwiązania do domowej siłowni. Doskonale ćwiczy górne partie ciała, poprawia koordynację ruchową oraz siłę. Z uwagi na dość duże obciążenie polecane hantle 10 kg są najczęściej wybierane przez mężczyzn. Ćwiczenie nimi wymaga pewnej wprawy. Będzie to dobry wybór dla tych, którzy trenują od dawna lub posiadają dużą wydolność treningową.

2. Victoria Sport Zestaw Hantli Kompozytowych Czarny 2X10 Kg

Victoria Sport Zestaw Hantli Kompozytowych Czarny 2X10 Kg

Cena: od. 109 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Jest to doskonały zestaw hantli 10 kg do ćwiczeń siłowych, ogólnorozwojowych oraz rehabilitacyjnych. W skład zestawu wchodzą: 8 obciążeń, 2 gryfy proste, 4 nakrętki mocujące. Waga zestawu wynosi ok. 20 kg. Ćwiczenia z użyciem polecanych hantli 10 kg pozwalają kształtować mięśnie ramion, przedramion, barków oraz klatki piersiowej. Zestaw pozwala na dużą wszechstronność wykonywanych ćwiczeń – trening można wykonywać siedząc, stojąc bądź leżąc na ławce treningowej. Hantle 10 kg wykorzystywane są zarówno w treningach siłowych, jak i ćwiczeniach wydolnościowych.

3. Sapphire Kompozytowe 2X10Kg Czarne

Sapphire Kompozytowe 2X10Kg Czarne

Cena: od. 91 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Polecane hantle 10 kg będą dobrą propozycją dla osób, które poszukują praktycznego wyposażenia do domowej siłowni. Dzięki wykorzystaniu powlekanych talerzy są one bezpieczne i nie niszczą podłogi. Hantle są wytrzymałe, solidne pozwalają wykonywać ćwiczenia siłowe, jak i wydolnościowe. Te bardzo dobre hantle 10 kg regulowane są najlepszym rozwiązaniem dla osób, które rozpoczynają z nimi ćwiczenia. Mają one wśród początkujących użytkowników bardzo dobre opinie. Hantle 10 kg regulowane pozwalają dobrać ciężar do rodzaju ćwiczeń i aktualnej sprawności. Oprócz tego zwiększają one także możliwości treningowe. Wraz z podnoszeniem wydolności, ciężary można zwiększać, wówczas nie ma potrzeby kupowania kolejnego, cięższego produktu.

4. Eb Fit Hantla Kompozytowa 10 Kg

Eb Fit Hantla Kompozytowa 10 Kg

Cena: od. 59 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

EB FIT to marka, która specjalizuje się w akcesoriach fitness oraz w produkcji sprzętu przeznaczonego do domowych siłowni. Polecana hantla 10 kg to doskonały sposób na poprawę sylwetki, wzmocnienie mięśni oraz rzeźbienie wybranych partii ciała. Wykonana jest z betonu, pokryta tworzywem, które doskonale tłumi dźwięki, a jednocześnie chroni podłogę przed zniszczeniem czy zarysowaniem. Powłoka wykonana z tworzywa sztucznego zabezpiecza posadzkę, panele i płytki ceramiczne przed uszkodzeniem. Hantle 10 kg są także łatwe w czyszczeniu. Hantla kompozytowa 10 kg dobrze kształtuje wiele grup mięśni. Obciążenie jest odpowiednie zarówno dla osób, które trenują już jakiś czas, jak i początkujących amatorów chcących kształtować sylwetkę i wzmocnić mięśnie. Hantla jest dobra także do ćwiczeń rehabilitacyjnych.

5. Abarqs Hantle Żeliwne 2 X 10Kg

Abarqs Hantle Żeliwne 2 X 10Kg

Cena: od. 188 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Polecane hantle 10 kg wykonane zostały z wytrzymałego z żeliwa. Są trwałe i niezawodne, doskonale sprawdzają się zarówno w rękach nowicjusza, jak i doświadczonych profesjonalistów. Hantle regulowane umożliwiają dopasowania ciężaru do własnych potrzeb. Duża różnorodność krążków umożliwia stopniowe zwiększanie intensywności treningu. Specjalne wycięcia w krążkach pozwalają na szybkie przerzucanie obciążenia. Ten idealny hantel 10 kg dzięki swoim kompaktowym rozmiarom, umożliwia wszechstronne ćwiczenia – wyciskanie na barki, przysiady z hantlami na barkach, wykroki czy uginanie bicepsa.

Poradnik zakupowy hantli 10kg

Hantle to jeden z podstawowych elementów wyposażenia siłowni – zarówno profesjonalnych, jak i domowych. Jednak zanim zdecydujemy się na zakup konkretnych hantli, warto zastanowić się, jakie trening planujemy wykonywać. Bowiem inne obciążenia będą potrzebne do budowania masy mięśniowej, a inne do ćwiczeń aerobowych. Hantle można podzielić na dwie grupy – posiadające możliwość zmiany obciążenia oraz ciężarki ze stałym obciążeniem. W przypadku zakupu pierwszych hantli dużą rolę odgrywa wybranie odpowiedniego ciężaru. Jeśli zastanawiasz się, jakie hantle 10 kg kupić na początek, wybierz hantle regulowane, które pozwolą Ci odpowiednio modyfikować obciążenie. Osoby, które ćwiczą z hantlami bardzo długo, same doskonale potrafią dobrać ciężar do swoich potrzeb. Dlatego w takiej sytuacji nie ma aż takiego znaczenia czy kupujemy hantle z możliwością regulowania czy bez. Ważne, żeby były dobrane do potrzeb użytkownika, umożliwiały mu komfortowy i wydajny trening. Dobrą praktyką jest także sprawdzenie danego obciążenia w serii ćwiczeń. Można ro zrobić zarówno na siłowni, jak i w sklepie sportowym. Hantle 10 kg do ćwiczeń mogą być oczywiście wykonane z różnych materiałów. Bardzo popularne, zwłaszcza wśród panów są hantle żeliwne. Swoją popularność zawdzięczają głównie wyjątkowej trwałości oraz niezbyt wygórowanej cenie. Tanie hantle 10 kg żeliwne doskonale sprawdzą się dla osób, które szukają dobrego, ekonomicznego sprzętu do domowej siłowni. Na rynku znaleźć można hantle neoprenowe. W zasadzie są to także hantle żeliwne tyle, że posiadają one dodatkowe pokrycie z kauczuku syntetycznego, czyli neoprenu. To mała zmiana, ale bardzo istotna zwłaszcza, jeśli szukamy sprzętu do domu. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie wchłaniają wilgoci, zapobiegają ślizganiu się dłoni, a tym samym zapewniają stabilny chwyt w czasie ćwiczeń. Oprócz tego tłumią dźwięki w momencie odkładania ich na podłogę, nie rysują podłogi. Popularne są również hantle winylowe, które wewnątrz wypełnia masa betonowa. Na zewnątrz znajduje się gruba powłoka winylu. Ich plusem jest to, że są bardzo trwałe, łatwe w czyszczeniu. Są bardzo dobrą propozycją na wyposażenie domowej siłowni.

Jak ćwiczyć z hantlami w domu?

Treningi z hantlami 10 kg znakomicie wpływają na ogólną kondycję ciała, wzmacniają postawę i poprawiają koordynację ruchową. W zależności od wybranych ćwiczeń angażują różne partii ciała. Mogą to być zarówno ręce, pośladki, uda, brzuch czy nogi. Kolejną zaletą ćwiczeń z hantlami jest na pewno skupienie i koncentracja, ponieważ w czasie wykonywanych ćwiczeń trzeba wykonywać opanowane, płynne ruchy. Najważniejsza jest jakość treningu, ćwiczenia należy wykonywać bardzo precyzyjnie. Plan treningowy powinien być dobrany indywidualnie, zgodnie z tym, które mięśnie planujemy wzmocnić. Treningi powinny być wykonywane systematycznie, jednak nie codziennie, zwłaszcza na początku. Dobrym pomysłem jest ćwiczenie trzy razy w tygodniu. Gotowe plany treningowe na wybrane partie mięśni można znaleźć w Internecie, aplikacji czy omówić z trenerem. Bardzo popularne są także Full Body Workout, które można ćwiczyć także z hantlami 10 kg. Jest to trening ogólnorozwojowy całego ciała, polega on na zaangażowaniu wszystkich mięśni podczas jednego treningu. FBW redukuje tkankę tłuszczową, buduję masę mięśniową oraz zwiększa siłę. Jest to również bardzo atrakcyjny trening dla osób, które nie lubią uczucia bólu po treningu. Objętość ćwiczeń na poszczególne partie jest mniejsza, więc też ból jest mniej odczuwalny.

Dla kogo hantle regulowane 10 kg?

Zastanawiasz się, jakie hantle 10 kg wybrać – regulowane czy nie? Na pewno hantle regulowane to dobra propozycja zarówno dla osób początkujących, jak również dla profesjonalistów. Umożliwią one dopasowanie obciążenia do indywidualnych potrzeb. Wraz wzrostem wydolności fizycznej, ich ciężar można stopniowo zwiększać. Wówczas nie musimy kupować nowych ciężarków. Pozwalają też dobrać obciążenie do wykonywanego ćwiczenia. Dlatego też jest to szczególnie dobry wybór dla osób, które nie do końca znają swoje możliwości wysiłkowe. Jeśli zdecydujesz się na hantle regulowane w zasadzie w każdej chwili będziesz mógł dowolnie zmniejszyć/zwiększyć ciężar. Najczęściej z domowej siłowni korzysta więcej niż jedna osoba. Wtedy także hantle regulowane są dobrym rozwiązaniem, ponieważ każda osoba ćwicząca może dobrać ciężar do wykonywanej aktywności i do umiejętności. Hantle 10 kg regulowane pozwalają także zaoszczędzić wiele miejsca. Ich rozkładana konstrukcja pozwala na swobodne i komfortowe przechowywanie, zajmuje mniej miejsca, co w domowych warunkach jest szczególnie istotne. Hantle bez możliwości regulacji zajmują dużo więcej miejsca. Często treningi na masę i trening na rzeźbę to stała modyfikacja poziomu obciążeń. Dzięki hantlom regulowanym zyskujemy także większą kontrolę nad obciążeniem w czasie takich ćwiczeń.

Autor rankingu:
Mikołaj Przybysz
Autor rankingu:
Mikołaj Przybysz Kategoria: Sport mikolaj.pr@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *