Strona główna » Hobby » Sport » Ranking hantli
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Hobby » Sport » Ranking hantli
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021

Ranking hantli – jakie hantle kupić w 2023 / 2024 roku?

Ćwiczenie z hantlami to świetny sposób na wyrzeźbienie sylwetki. Codzienny trening z hantlami przez kilkanaście minut może przełożyć się na oczekiwane efekty już po kilku tygodniach. Najlepsze hantle nie kosztują dużo, a idealnie nadają się dla osób, które dopiero chcą rozpocząć treningi, zadbać o swoje zdrowie i dobry wygląd. Poznaj ranking hantli i wybierz odpowiedni dla siebie model.

Ranking hantli – TOP 10 najlepszych hantli

Miejsce Nazwa hantli Cena Najtańsza oferta
1 Movit Hantla Krótka Czarny 20 Kg 102 zł Sprawdź teraz
2 Xylo Hantle Treningowe 2X20Kg 237 zł Sprawdź teraz
3 Sapphire Hantle regulowane z funkcją sztangi SG-10C 2x10kg 179 zł Sprawdź teraz
4 Movit Czarne Hantle Winylowe 2 X 5 Kg 147 zł Sprawdź teraz
5 Gorilla Sports Zestaw Winylowy Krótki 20Kg 189 zł Sprawdź teraz
6 Hantle Żeliwne 2X10Kg Zestaw 20Kg 2Gryfy 19A 258 zł Sprawdź teraz
7 Profit Hantle Winylowe 2 X 1,5Kg 32 zł Sprawdź teraz
8 Hantle Żeliwne 2X20Kg Zestaw 40Kg 2Gryfy *19C 478 zł Sprawdź teraz
9 Twójpasaż.Pl Hantla Krótka 15 Kg 109 zł Sprawdź teraz
10 Hop-Sport Żeliwne Strong 2 X 20 Kg 478 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych hantli

1. Movit Hantla Krótka Czarny 20 Kg

 Movit Hantla Krótka Czarny 20 Kg

Cena: ok. 102 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Movit Hantla Krótka Czarny 20 Kg to dobre hantle dla osób aktywnych, które są obeznane z ćwiczeniami z hantlami. Są one więc przeznaczone dla osób, które mają już doświadczenie na siłowni. Waga pojedynczej hantli to aż 20 kilogramów, dlatego polecane hantle zazwyczaj wybierają panowie, choć i wprawione w intensywne ćwiczenia panie dobrze czują się z takim ciężarem. Hantle o tej wadze idealnie sprawdzą się podczas ćwiczeń na biceps, triceps, brzuch i uda. Treningi należy jednak prowadzić z rozwagą, by nie doszło do zerwania lub uszkodzenia mięśni. Zbyt intensywny trening może wywołać złe samopoczucie następnego dnia i doprowadzić do kontuzji. Polecane hantle zostały wyposażone w gwinty trapezowe zapewniające stabilność oraz równomierny docisk talerzy. Średnica każdej hantli to 25mm, a długość gryfu wynosi 45cm. Hantle wykonano z masy syntetyczno-cementowej a powierzchnie pokryto PVC i masą bitumiczną.

2. Xylo Hantle Treningowe 2X20Kg

 Xylo Hantle Treningowe 2X20Kg

Cena: ok. 237 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Xylo Hantle Treningowe 2X20Kg to być może najlepsze hantle w przygotowanym przez nas zestawieniu. Zostały wykonane z mocnego żeliwa, co przekłada się na ich trwałości i wytrzymałość – zakup na długie lata bez obawy o uszkodzenie materiału (producent udziela dożywotniej gwarancji). W skład zestawu wchodzą dwa komplety obciążeń po 20 kilogramów każdy (obciążenia 1,25 kg 4 sztuki, obciążenia 2,5 kg 4 sztuki i obciążenia 5 kg 4 sztuki) o najmodniejszym obecnie designu. Hantle idealnie nadają się do ćwiczeń w domu (tylko dla osób doświadczonych) – odpowiednio dobrana konfiguracja sprawia, że ćwiczący może dostosować wagę nakładu do aktualnych predyspozycji lub rodzaju wybranego treningu, np. trening na masę lub rzeźbę. Gryfy posiadają ryflowaną część, która umożliwia pewny chwyt podczas ćwiczeń – dzięki ryftowaniu gryf nie wyślizgnie się z dłoni. Gwintowane zaciski zapewniają możliwość szybkiej zmiany konfiguracji obciążenia na gryfie. Dwie gumowe uszczelki zapobiegają rozkręceniu się elementów mocujących. Obciążenia posiadają praktyczne antypoślizgowe uchwyty.

3. Sapphire Hantle regulowane z funkcją sztangi SG-10C 2x10kg

 Sapphire Hantle regulowane z funkcją sztangi SG-10C 2x10kg

Cena: ok. 179 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Zastanawiasz się, jakie hantle wybrać? Poznaj Sapphire Hantle regulowane z funkcją sztangi SG-10C 2x10kg – dobre i tanie hantle idealne również dla kobiet. W skład zestawu wchodzą obciążenia kompozytowe, które pozwalają na prowadzenie swobodnych i bezpiecznych treningów w domu. Warto wspomnieć, że obciążenia kompozytowe posiadają korpusy z wytrzymałego tworzywa, dzięki czemu w przypadku upuszczenia nie zniszczą posadzki, czy paneli. W komplecie z talerzami znajduje się łącznik, który umożliwia przekształcenie hantli w sztangę. Obciążenia można swobodnie regulować, biorąc pod uwagę rodzaj treningu oraz własne możliwości. W zestawie znajdują się 4 talerze o wadze 1,25kg (średnica 17 cm, grubość 3 cm, śr. otworu 30mm), 4 talerze o wadze 1,5kg (średnica 18,5 cm, grubość 3 cm, śr. otworu 30mm) oraz 4 talerze o wadze 2kg (średnica 19,5 cm, grubość 3,5 cm, śr. otworu 30mm). Aby uzyskać większą możliwość uchwytu, wystarczy zdjąć talerze od wewnętrznej strony gryfu. Zakup rekomendowanego modelu z pewnością pozwoli Ci wykonać cały zaplanowany trening.

4. Movit Czarne Hantle Winylowe 2 X 5 Kg

 Movit Czarne Hantle Winylowe 2 X 5 Kg

Cena: ok. 147 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Ranking hantli to zestawienie, w którym nie mogło zabraknąć Movit Czarne Hantle Winylowe 2 X 5 Kg. Jest to model idealny dla pań i młodych osób, które chcą rozpocząć treningi wzmacniające i rozciągające w domu. Te malutkie hantelki wcale nie ważą mało, dlatego dla intensywnych ćwiczeń należy przechodzić z czasem, po uzyskaniu odpowiedniej wprawy i kondycji. Jednak opiniowany model wybierany jest również przez profesjonalistów. Idealnie nadaje się bowiem do aerobiku, ćwiczeń kulturystycznych, ćwiczeń usprawniających, sztuk walki, a także rehabilitacji. Najważniejsze zalety polecanych hantli to jakość niemieckiej marki MOVIT®, sześciokątny kształt, który zapobiega przemieszczaniu się (hantle nie potoczą się w kąt po podłodze) oraz bezwonny i bezpieczny materiał, z którego zostały wykonane. Dodatkowo warto zaznaczyć, że hantle te nie rysują powierzchni, są bowiem pokryte wytrzymałym winylem. Posiadają również ergonomicznie wyprofilowane uchwyty.

5. Gorilla Sports Zestaw Winylowy Krótki 20Kg

 Gorilla Sports Zestaw Winylowy Krótki 20Kg

Cena: ok. 189 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Gorilla Sports Zestaw Winylowy Krótki 20Kg to być może najlepsze hantle w tym przedziale cenowym. W skład zestawu wchodzą dwie regulowane hantle o całkowitej wadze 20 kilogramów (obciążenia 4x 2,5 kg i 4x 1,25 kg i 2x gryf 35cm 2.5kg). W komplecie znajdują się również zaciski śrubowe i łączniki zabezpieczające gwiazdkowe. Winylowa powłoka jest gwarancją bezpiecznego i długiego użytkowania. Hantle nie generują hałasu oraz nie zniszczą parkietu w razie upadku z wysokości – winylowa powłoka redukuje hałas i chroni parkiet oraz inne powierzchnie przed ewentualnymi uszkodzeniami. Na uwagę zasługuje również antypoślizgowa, wygodna rękojeść. Jeśli nadal nie wiesz, jakie hantle wybrać – rekomendowany model idealnie sprawdzi się podczas intensywnych ćwiczeń we własnej prywatnej siłowni, jak i podczas profesjonalnych treningów. Osoby, które posiadają doświadczenie na siłowni, mogą zacząć budować własną, kupując najlepsze hantle do ćwiczeń obciążeniowych.

6. Hantle Żeliwne 2X10Kg Zestaw 20Kg 2Gryfy 19A

 

Hantle Żeliwne 2X10Kg Zestaw 20Kg 2Gryfy 19A

Cena: ok. 258 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Hantle Żeliwne 2X10Kg Zestaw 20Kg 2Gryfy 19A to prawdopodobnie lider w przygotowanym przez nas rankingu najlepszych hantli. Rekomendowany model posiada liczne pozytywne komentarze wielu zadowolonych użytkowników, którzy podają, że są to najlepsze hantle z jakim dotąd się spotkali. Wśród polecanych cech wymieniają jakość wykonania oraz możliwość dopasowania ciężaru do własnych potrzeb, oczekiwań i umiejętności. W skład zestawu wchodzą 4 obciążenia po 2,5kg (28mm średnicy otworu), 4 obciążenia po 1,25kg (28mm średnicy otworu), 2 gryfy proste 35cm (25,4mm średnicy) oraz 4 chromowane nakrętki mocujące ze stali nierdzewnej. Waga całego zestawu wynosi 20 kilogramów. Zestaw jest idealny dla początkujących i nadaje się do wykonywania różnych ćwiczeń na bicepsy, tricepsy, mięsień naramienny i klatkę piersiową również w warunkach domowych. Na uwagę zasługuje łatwa regulacja zacisków, które nie przesuwają się po gryfie oraz łatwość transportu – zestaw hantli sprzedawany jest w wygodnej walizce.

7. Profit Hantle Winylowe 2 X 1,5Kg

 Profit Hantle Winylowe 2 X 1,5Kg

Cena: ok. 32 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Profit Hantle Winylowe 2 X 1,5Kg to dobre i tanie hantle dla kobiet i młodych dziewczyn, które pragną zadbać o swoją formę fizyczną, zdrowie i urodę bez wychodzenia z domu. Te małe i stosunkowo lekkie hantle idealnie nadają się do ćwiczeń przed telewizorem, a także podczas zajęć rehabilitacyjnych i fitness. Rekomendowane hantle zostały wykonane z wysokiej jakości żeliwa, a następnie powleczone winylem – materiałem, który nie zniszczy i nie uszkodzi ani podłogi, ani mebli w domu. Dzięki małym rozmiarom hantle mogą być swobodnie przenoszone w torebce lub plecaku. Hantle są łatwe w utrzymaniu czystości. Wystarczy je przecierać wilgotną ściereczką lub gąbką. Każda hantla posiada oznaczenie wagi oraz kolor przypisany do danej wagi dla łatwiejszej identyfikacji. Odpowiednio dobrana kolorystyka (kolory uwielbiane przez kobiety na całym świecie) skłania do zakupu polecanych hantli. Opiniowany model może okazać się również wyjątkowym prezentem dla dziewczyny lub żony.

8. Hantle Żeliwne 2X20Kg Zestaw 40Kg 2Gryfy *19C

 Hantle Żeliwne 2X20Kg Zestaw 40Kg 2Gryfy *19C

Cena: ok. 478 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Hantle Żeliwne 2X20Kg Zestaw 40Kg 2Gryfy *19C to najlepsze hantle dla wymagających sportowców. Idealnie nadają się do profesjonalnych treningów z obciążeniem. Są to wytrzymałe i mocne hantle żeliwne o dobrych jakościowo obciążeniach i niezawodnym gryfie. W skład zestawu wchodzą 2 x gryf chromowany 45cm fi.30mm, 4 x obciążenie żeliwne 5kg, 4 x obciążenie żeliwne 2,5kg oraz 4 x obciążenie żeliwne 1,25kg. Talerze żeliwne posiadają średnice otworu 31mm, w konfiguracji – 4 x 5 kg – średnica 22cm, grubość 2,7cm, 4 x 2,5 kg – średnica 16cm, grubość 1,8cm i4 x 1,25kg – średnica 12cm, grubość 1,7cm. Do zestawu dołączone są dwa solidne gryfy o długości całkowitej 45 cm. Cztery zaciski gwintowane gwarantują precyzyjny docisk ciężarów. Najważniejsze elementy gryfu, czyli gwintowane końce i zaciski posiadają ryflowaną część chwytną – elementy te usprawnią trening. Możliwość wymiany obciążeń pozwala na dobranie wagi odpowiedniej do preferencji i możliwości w danym dniu.

9. Twójpasaż.Pl Hantla Krótka 15 Kg

 Twójpasaż.Pl Hantla Krótka 15 Kg

Cena: ok. 109 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Ranking hantli to zestawienie, w którym nie mogło zabraknąć Twójpasaż.Pl Hantla Krótka 15 Kg. Są to tanie hantle idealnie nadające się do użytku domowego. Hantla krótka doskonale sprawdzi się podczas treningu siłowego wzmacniającego mięśnie, ścięgna, więzadła, stawy i tkanki łączne. Sukcesywnie powtarzany trening siłowy z użyciem hantli krótkiej jest jedną z najlepszych metod utrzymania dobrej kondycji i zdrowia. Opiniowana hantla posiada odporny na poślizg ryflowany gryf o długości 45 cm i grubości: Ø 25 mm (waga gryfu wraz z uciskiem to jedynie 1 kg). W skład zestawu wchodzą obciążniki – 4 x 2,5 kg, 2 x 1,25 kg i 2 x 0,75 kg. Ryflowanie gryfu jest gwarancją, że nie wyślizgnie się on z rąk podczas treningu. Natomiast zaciski w kształcie gwiazdy sprawiają, że ciężarki są zawsze mocno i pewnie przymocowane do gryfu, co przekłada się na bezpieczeństwo i komfort również podczas intensywnych treningów w zaciszu prywatnej, domowej siłowni.

10. Hop-Sport Żeliwne Strong 2 X 20 Kg

 Hop-Sport Żeliwne Strong 2 X 20 Kg

Cena: ok. 478 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Jeśli nadal nie wiesz, jakie hantle wybrać, to poznaj Hop-Sport Żeliwne Strong 2 X 20 Kg – ostatni model w naszym rankingu najlepszych i najczęściej wybieranych hantli. Opiniowany model jest często zaliczany do grona najlepszych hantli żeliwnych. Zaletą obciążeń żeliwnych jest ich trwałość- obciążenia wykonane z dobrego jakościowo żeliwa gwarantują trwałość produktu na długie lata intensywnego użytkowania. Zestaw składa się ze stalowych gryfów (niklowanych i gwintowanych) oraz trwałych żeliwnych talerzy – 2 x gryf chromowany 40cm fi.30mm, 4 x obciążenie żeliwne 5kg, 4 x obciążenie żeliwne 2,5kg oraz 4 x obciążenie żeliwne 1,25kg. Te dobre hantle zostały wyposażone w ryflowane uchwyty, które zabezpieczają przed wyślizgnięciem się hantli podczas treningu. Polecane hantle są gwarancją jakości, niezawodności oraz bezpiecznego użytkowania przez długi czas.

Poradnik zakupowy hantli

Kilka ćwiczeń z hantlami – krótki poradnik

Ćwiczenia z hantlami mogą mieć korzystny wpływ na kondycję fizyczną oraz zdrowie. Przede wszystkim codzienne treningi z hantlami:

 • pozwalają rozbudować i wzmocnić mięśnie barków, ramion, rąk i nóg
 • wpływają na ogólną koordynację ruchową, usprawniając poszczególne partie ciała
 • pozwalają wysmuklić sylwetkę
 • wzmacniają mięśnie kręgosłupa
 • wpływają korzystnie na poczucie satysfakcji i zadowolenia – podczas ćwiczeń wydzielana jest endorfina zwana hormonem szczęścia
 • dotleniają organizm.

Kupują dobre handle, można swobodnie dobrać zestaw ćwiczeń do własnych potrzeb. Najpopularniejsze i najbardziej polecane są ćwiczenia na:

 • na korpus, czyli wyciskanie hantli z rotacją na barki – należy ułożyć się w pozycji jak do wykonywania pompek z hantlami w dłoniach, a następnie płynnymi ruchami wyciskać hantle nad głowę (raz jedną raz drugą)
 • na klatkę, barki i korpu – w pozycji jak do przysiadu należy pompować hantle w górę i w dół
 • korpu, czyli tzw. brzuszki z hantlami.
 • na plecy, biceps, korpu – w pozycji stojącej z nogami lekko ugiętymi w kolanach należy przyciągać hantle z wyprostowanych rąk do klatki piersiowej
 • na uda – wykroki z hantlami w ręku.

Kiedy warto zacząć ćwiczenia z hantlami?

Na ćwiczenia z hantlami nigdy nie jest za późno. Bez względu na wiek i kondycję fizyczną można nabyć najlepsze hantle dostosowane do możliwości i predyspozycji. Należy bowiem pamiętać, że treningi z hantlami nie muszą wiązać się jedynie z budowaniem masy, czy rzeźbieniem sylwetki. Dobre hantle można wykorzystać w rehabilitacji, podczas ćwiczeń rozluźniających i relaksujących oraz podczas wypoczynku (ćwiczenia na ręce z małym obciążeniem).

Przed wyborem hantli, warto jednak udać się do pobliskiej siłowni i tam wypróbować różne modele, by odszukać odpowiadającego nam zestawu ćwiczeń i odpowiednich hantli.

Jeśli nie wiesz, jakie hantle wybrać, śmiało możesz posłużyć się przygotowanym przez nas rankingiem, w którym znalazły się jedynie najczęściej polecane modele.

Autor rankingu:
Mikołaj Przybysz
Autor rankingu:
Mikołaj Przybysz Kategoria: Sport mikolaj.pr@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *