Strona główna » Hobby » Sport » Ranking hantli » Ranking hantli 20kg
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Hobby » Sport » Ranking hantli » Ranking hantli 20kg
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021
Ranking hantli 20kg – jakie hantle 20kg wybrać?

Regularne treningi fizyczne to najlepszy sposób na rozbudowę i wzmocnienie mięśni oraz na rzeźbienie sylwetki. Wśród szerokiej oferty przyrządów treningowych do ćwiczeń fizycznych szczególne miejsce zajmują dobre hantle 20 kg, które doskonale wzmacniają różne grupy mięśni, modelują ciało i pomagają utrzymać jego prawidłową masę. Sprawdź ranking hantli 20 kg i dowiedz się, które z nich będą najlepszym wyposażeniem Twojej domowej siłowni.

Ranking hantli 20kg – top 3 hantle 20kg

Miejsce Nazwa Cena od Najlepsza oferta
1 Hms Sgp20 Sztangielki Kompozyt 20Kg 174 zł Sprawdź teraz
2 Abarqs Hantle Bitumiczne Hc-40Kg 2X20Kg 184 zł Sprawdź teraz
3 Abarqs Hantle Żeliwne 2 X 20Kg 379 zł Sprawdź teraz

Recenzje hantli 20kg

1. Hms Sgp20 Sztangielki Kompozyt 20Kg

Hms Sgp20 Sztangielki Kompozyt 20Kg

Cena: od. 174 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Te najlepsze hantle 20 kg, które stanowią doskonały pomysł na wyposażenie siłowni domowej. Zestaw umożliwia złączenie hantli ich ze sobą. Dzięki takiemu rozwiązaniu można otrzymać hantle i sztangę w jednym zestawie. W skład tego praktycznego zestawu wchodzi:

 • 12 talerzy (4 x 2 kg, 4 x 1,5 kg, 4 x 1,25 kg)
 • dwa gryfy
 • cztery zaciski
 • łączenie dwóch gryfów

Polecane hantle 20 kg spełnią wymagania nie tylko początkujących użytkowników, ale też zaawansowanych sportowców. Dlatego też będą doskonałą propozycją do wyposażenia profesjonalnych siłowni. Połączenie PVC, cementu, żelaza i pianki daje możliwość użytkowania sprzętu przez wiele lat. Te bardzo dobre hantle 20 kg zapewniają maksymalne bezpieczeństwo w czasie treningów. Wyposażone zostały w antypoślizgowe uchwyty, które zapewniają bardzo dobrą stabilizację i pewny chwyt. Materiał, z którego zrobiono gryfy zapewnia stabilność nawet spoconym dłoniom. Zestaw wyposażony jest w gwintowane zaciski. Idealnie dopasowane zaciski oraz talerze, ułatwiają szybką i wygodną zmianę obciążenia oraz zapewniają stabilne ułożenie ich na gryfie.

2. Abarqs Hantle Bitumiczne Hc-40Kg 2X20Kg

Abarqs Hantle Bitumiczne Hc-40Kg 2X20Kg

Cena: od. 184 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Polecane hantle 20 kg bitumiczne Abarqs to wyjątkowy zestaw do treningów, który zadowoli nie tylko początkujących użytkowników. Zestaw jest także bardzo chętnie wybierany przez doświadczonych kulturystów, jako wyposażenie ich domowej siłowni. W skład tego użytecznego zestawu wchodzą:

 • 16 obciążeń kompozytowych (4 x 1,25 kg, 4 x 2,5 kg, 8 x 3 kg)
 • 2 gryfy gwintowane z zaciskami

Talerze zostały pokryte kilkoma warstwami tworzywa sztucznego, dzięki czemu nie niszczą podłogi. Gryfy posiadają gumową rączkę antypoślizgową, zapewniającą pewny chwyt podczas wykonywania ćwiczeń. Gumowa rączka zwiększa nie tylko bezpieczeństwo, ale także podnosi komfort ćwiczeń.

3. Abarqs Hantle Żeliwne 2 X 20Kg

Abarqs Hantle Żeliwne 2 X 20Kg

Cena: od. 379 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Te idealne hantle 20 kg zostały wykonane z żeliwa, dzięki czemu są bardzo trwałe i niezawodne. Doskonale sprawdzają się zarówno w rękach nowicjusza, jak i profesjonalisty. Specjalne wycięcia w krążkach pozwalają na szybkie przerzucanie obciążenia. Hantle regulowane są doskonałą propozycją do wyposażenie domowej siłowni. Można dzięki nim dostosować ciężar obciążenia do wykonywanych ćwiczeń oraz do preferencji ćwiczącego. Pozwalają na systematyczne zwiększanie obciążenia. W skład tego praktycznego zestawu wchodzą:

 • 2 x gryf chromowany
 • 4 x obciążenie żeliwne 5 kg
 • 4 x obciążenie żeliwne 2 kg
 • 8 x obciążenie żeliwne 1 kg

Poradnik zakupowy hantli 20kg

Hantle to sprzęt treningowy bardzo praktyczny, który jest wykorzystywany zarówno w profesjonalnych, jak i domowych siłowniach. Swoją popularność zawdzięczają przede wszystkim swojej wszechstronności, pozwalają wykonywać zróżnicowane treningi, niemal na wszystkie partie ciała. Jeśli zastanawiasz się, jakie hantle 20 kg kupić, na początku warto wziąć pod uwagę, jakie trening planujesz wykonywać.

 • trening siłowy – będzie wymagał posiadania kilku kompletów hantli o zróżnicowanej wadze lub zestawu hantli (gryf + obciążenia)
 • trening aerobowy – zastosowanie hantli podczas ćwiczeń aerobowych zwiększy ich intensywność i przyniesie bardziej spektakularne efekty
 • treningi dla początkujących – dla osób początkujących dobrym rozwiązaniem są zestawy hantli 20 kg, które pozwalają regulować obciążenie odpowiednio do swoich potrzeb

Jeśli zastanawiasz się, jakie hantle 20 kg wybrać na początek, wybierz hantle regulowane, które pozwolą Ci odpowiednio modyfikować obciążenie. Osoby doświadczone, które ćwiczą z hantlami na co dzień, umieją same doskonale dobrać ciężar do swoich potrzeb. Dlatego w takiej sytuacji nie ma aż takiego znaczenia czy kupujemy hantle z możliwością regulowania czy bez. Hantle 20 kg do ćwiczeń mogą być oczywiście wykonane z różnych materiałów. Dlatego też przed dokonaniem zakupu, warto sprawdzić, który materiał będzie najlepszy. Najlepiej jest wybierać hantle, które nie niszczą podłogi, zwłaszcza, jeśli treningi mają być przeprowadzane w domu. Bardzo popularne, zwłaszcza wśród panów są hantle żeliwne, wyróżniające się niezbyt wygórowaną ceną. Tanie hantle 20 kg żeliwne doskonale sprawdzą się dla osób, które szukają dobrego, ekonomicznego sprzętu do domowej siłowni. Z żeliwa wykonane są także hantle neoprenowe. Natomiast dodatkową posiadają one pokrycie z kauczuku syntetycznego, czyli neoprenu. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, zapobiega wchłanianiu wilgoci i ślizganiu się dłoni. Zapewnia stabilny chwyt w czasie ćwiczeń. Oprócz tego tłumią dźwięki w momencie odkładania ich na podłogę, nie rysują podłogi. Na rynku można także znaleźć hantle winylowe. Posiadają one betonowe wypełnienie. Na zewnątrz znajduje się gruba powłoka winylu. Ich plusem jest to, że są bardzo trwałe, łatwe w czyszczeniu.

Jak ćwiczyć z hantlami w domu?

Treningi z hantlami 20 kg to propozycja dla osób, które chcą wzmocnić ogólną kondycję ciała, poprawić koordynację ruchową oraz zwiększyć masę mięśniową. W zależności od wybranego planu treningowego, hantle mogą angażować różne partii ciała – zarówno ręce, pośladki, uda, jak i brzuch czy nogi. W ostatnim czasie popularne są także ćwiczenia tzw. Full Body Workout. Można je wykonywać także z hantlami 20 kg. Jest to trening ogólnorozwojowy całego ciała, który angażuje wszystkie mięśnie podczas jednego treningu. FBW redukuje tkankę tłuszczową, buduję masę mięśniową oraz zwiększa siłę. Plan treningowy powinien być oczywiście dobrany indywidualnie. Każda osoba ćwicząca ma odmienne preferencji i możliwości wydajnościowe. Gotowe plany treningowe na wybrane partie mięśni można znaleźć w Internecie, aplikacji czy omówić z trenerem. Ważne jest, żeby treningi z hantlami 20 kg były wykonywane regularnie. Dobrym pomysłem jest ćwiczenie trzy razy w tygodniu, najlepiej po każdym dniu ćwiczeń wykonać jeden dzień przerwy. Treningi z obciążeniem mają bardzo dobre opinie. Hantle 20 kg pozwalają ćwiczyć również skupienie i koncentrację. Bowiem w czasie ćwiczeń trzeba wykonywać opanowane, płynne i precyzyjne ruchy oraz panować nad oddechem. Wówczas takie ćwiczenia przynoszą najlepsze efekty.

Jak dobrać gryf do hantli regulowanych 20 kg?

Jeśli zdecydowaliśmy się na zakup hantli 20 kg regulowanych, potrzebny będzie także odpowiedni gryf, czyli stalowy pręt, na którym umieszczane jest obciążenie. Kształt oraz długość gryfu powinny być dobrane do indywidualnych potrzeb ćwiczącego. Najbardziej popularne i najczęściej wybierane są gryfy proste. Gryfy łamane polecane są osobom, które chcą ćwiczyć bicepsy oraz tricepsy. Gryfy łamane i lekko wygięte są mniej uniwersalne od gryfów prostych, angażują tylko konkretne rejony mięśni. Poleca się je często osobom początkującym, ponieważ nie obciążają tak bardzo nadgarstków. Kratownica będzie dobrym wyborem dla profesjonalnych kulturystów. Przeznaczona jest przede wszystkim do treningów mięśni bicepsa i tricepsu.

Autor rankingu:
Mikołaj Przybysz
Autor rankingu:
Mikołaj Przybysz Kategoria: Sport mikolaj.pr@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *