Strona główna » Hobby » Sport » Ranking hantli » Ranking hantli żeliwnych
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Hobby » Sport » Ranking hantli » Ranking hantli żeliwnych
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021
Ranking hantli żeliwnych – najlepsze hantle żeliwne

Jeśli poszukujesz sprzętu do ćwiczeń, który posłuży przez wiele lat, najlepszym rozwiązaniem będzie zakup dobrych hantli żeliwnych. Ich ogromną zaletą jest nie tylko trwałość, ale także stosunek wielkości do wagi. Żeliwo jest bardzo ciężkie, dzięki temu takie hantle zajmują mniej miejsca niż ich bitumiczne odpowiedniki o tej samej wadze. Zastanawiasz się, jakie hantle żeliwne wybrać do swojej domowej siłowni? Sprawdź nasz ranking hantli żeliwnych i zdecyduj, które z nich wybrać.

Ranking hantli żeliwnych – top 3 hantle żeliwne

Miejsce Nazwa Cena od Najlepsza oferta
1 Abarqs Hantle Żeliwne 2 X 10Kg 188 zł Sprawdź teraz
2 Hop-Sport Żeliwne Strong 2 X 20 Kg z rękawiczkami 558 zł Sprawdź teraz
3 Vidaxl Hantle Żeliwne 2X20Kg Czarne 572 zł Sprawdź teraz

Recenzje hantli żeliwnych

1. Abarqs Hantle Żeliwne 2 X 10Kg

Abarqs Hantle Żeliwne 2 X 10Kg

Cena: od. 188 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

To najlepsze hantle żeliwne, które pozwalają zaangażować w czasie ćwiczeń niemal każdą partię mięśniową. Ten produkt jest wybierany równie chętnie przez profesjonalistów, jak i osoby, które dopiero zaczynają ćwiczyć z obciążeniem. Dzięki temu, że hantle wykonane są z żeliwa, są bardzo trwałe i niezawodne, służą użytkownikom przez długie lata ćwiczeń. W skład zestawu wchodzą:

  • 2 x gryf chromowany
  • 8 x obciążenie żeliwne 1 kg
  • 4 x obciążenie żeliwne 2 kg

Dzięki dużej różnorodności żeliwnych krążków możliwe jest stopniowe zwiększanie intensywności treningu. Każdy użytkownik może dopasowania ciężar do własnych potrzeb, a w razie konieczności zmodyfikować go. Polecane hantle żeliwne można wykorzystywać w wszechstronny sposób – wyciskanie na barki, uginanie bicepsa, wykrok, czy prostowanie tricepsa.

2. Hop-Sport Żeliwne Strong 2 X 20 Kg z rękawiczkami

Hop-Sport Żeliwne Strong 2 X 20 Kg z rękawiczkami

Cena: od. 558 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Te idealne hantle żeliwne strong Hop-Sport to dokonała propozycja dla osób, które poszukują wytrzymałych i ekonomicznych hantli z możliwością regulacji. Nie ma znaczenia, czy jesteś profesjonalistą, czy dopiero teraz rozpoczynasz ćwiczenia z obciążeniem i kompletowanie swojej domowej siłowni. Jeśli zastanawiasz się, jakie hantle żeliwne kupić, weź pod uwagę ten uniwersalny zestaw. Pozwoli Ci on na dużą wszechstronność oraz dobranie obciążenia proporcjonalnie do Twoich preferencji. W zestawie znajduje się: 2 x gryf chromowany, 4 x obciążenie żeliwne 5kg, 4 x obciążenie żeliwne 2,5 kg, 4 x obciążenie żeliwne 1,25 kg. Do zestawu zostały dołączone praktyczne rękawiczki, które zwiększają komfort w czasie ćwiczeń. Ten doskonały zestaw hantli żeliwnych pomaga w poprawie wyglądu fizycznego oraz zbudowaniu masy mięśniowej górnych partii ciała oraz rąk. Hantle zostały wykonane z trwałego oraz wytrzymałego żeliwa, a stalowe gryfy wyposażone są w ryflowane uchwyty, które zabezpieczają przed wyślizgnięciem się hantli podczas treningu.

3. Vidaxl Hantle Żeliwne 2X20Kg Czarne

Vidaxl Hantle Żeliwne 2X20Kg Czarne

Cena: od. 572 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Jest to bardzo wszechstronny zestaw dobrych hantli żeliwnych. Doskonale sprawdzi się on do trenowania mięśni klatki piersiowej, bicepsów, ramion, mięśni trójgłowych oraz mięśni pleców. Ciężarki zostały wykonane z żeliwa oraz wykończone lakierem, można je łatwo zamontować na gryfach i ustawić obciążenie odpowiednie do indywidualnych preferencji. Waga hantli jest wyraźnie wytłoczona na każdym talerzu, dzięki czemu można szybko zidentyfikować potrzebny ciężar. W skład polecanego zestawu wchodzą: 4 x talerz obciążeniowy 5 kg, 4 x talerz obciążeniowy 2,5 kg, 4 x talerz obciążeniowy 1,25 kg, 2 x gryf hantli, 4 x nakrętka kołnierzowa.

Poradnik zakupowy hantli żeliwnych

Hantle żeliwne, tak jak ich nazwa wskazuje, wykonane są z żeliwa. Jest to materiał bardzo trwały, solidny, wytrzymały a przede wszystkim bardzo ciężki. Dzięki temu ciężary żeliwne są gabarytowo mniejsze od obciążeń bitumicznych. Takie rozwiązanie będzie dobre dla osób, które poszukują przyrządów do ćwiczeń, który nie zajmują zbyt wiele miejsca, a pozwalają na wszechstronne wykorzystanie. Dzięki temu, że talerze żeliwne nie są zbyt duże treningi z nimi są dużo bardziej komfortowe, niż w przypadku obciążeń bitumicznych. Jeśli zastanawiasz się, jakie hantle żeliwne wybrać, weź pod uwagę kilka kwestii. Na pewno dla osób początkujących dobrym rozwiązaniem będą zestawy hantli, które pozwalają regulować obciążenie odpowiednio do aktualnych potrzeb. Przede wszystkim warto też zastanowić się nad rodzajem wykonywanych treningów. Trening siłowy będzie wymagał posiadania kilku kompletów hantli o zróżnicowanej wadze lub zestawu hantli (gryf + obciążenia). Jeżeli planujemy wykonywać treningi aerobowe warto szukać hantli wygodnych, które zapewniają komfortowy chwyt i poręczność. Zastosowanie hantli podczas ćwiczeń aerobowych zwiększy ich intensywność i przyniesie bardziej spektakularne efekty. Przed zakupem warto wybrać się do sklepu sportowego lub porozmawiać z trenerem, aby usłyszeć profesjonalne opinie. Hantle żeliwne dobrane pod okiem fachowców zapewnią wygodne i bezpieczne ćwiczenia.

Regulowane hantle żeliwne – jaki gryf wybrać

Jeżeli zdecydowałeś się na zakup hantli żeliwnych regulowanych, będzie do nich potrzebny także odpowiedni gryf. Wyróżniamy następujące rodzaje gryfów:

  • gryf prosty – to chyba najbardziej popularny oraz najchętniej wybierany rodzaj gryfu. Zapewnia dużą uniwersalność, może być wykorzystywany podczas ćwiczeń różnych partii mięśni. Jest dobrą propozycją dla początkujących użytkowników, którzy nie mają jeszcze skonkretyzowanych preferencji
  • gryf łamany – jest na pewno mniej uniwersalny od gryfów prostych, ponieważ angażuje tylko konkretne obszary mięśni. Polecany jest osobom, które chcą ćwiczyć bicepsy oraz tricepsy, ale także osobom początkującym, ponieważ nie obciąża nadgarstków
  • kratownica – ten rodzaj gryfu przeznaczony jest przede wszystkim do treningów mięśni bicepsa i tricepsu. Korzystają z niego raczej zaawansowani kulturyści, szukając urozmaicenia treningu
  • krótki gryf prosty – używany jest w ćwiczeniach siłowych, przeznaczony do zakładania hantli regulowanych

Warto też pamiętać o tym, żeby dopasować średnicę gryfu do wielkości dłoni, wówczas chwyt dłoni jest pewny i bardziej stabilny. Na początku dobrym rozwiązaniem jest zakup zestawu, to rozwiązanie jest tańsze i bardziej ekonomiczne. Tanie hantle żeliwne w zestawie wraz z gryfem pozwalają na efektywny i intensywny trening dostosowany do indywidualnych preferencji.

Hantle żeliwne – ćwiczenia

Ćwiczenia z hantlami żeliwnymi to doskonały sposób na rozpoczęcie treningów z obciążeniem lub urozmaicenie dotychczasowych aktywności fizycznych. Są one łatwe w przechowywaniu, zajmują niewiele miejsca, a umożliwią bardzo rozbudowane plany ćwiczeń. Nadają się one np. do ćwiczenia talii. Pomagają ją doskonale wysmuklić i podkreślić. Wystarczy stać w rozkroku i trzymać w obu dłoniach hantle żeliwne. Ramiona powinny być opuszczone, a następnie wystarczy wykonywać skręty. Takie proste ćwiczenia doskonale pobudzają pracę mięśni skośnych brzucha oraz wysmuklają talię. Przy pomocy hantli można także ćwiczyć nogi i pośladki, ręce czy bicepsy. Treningi z hantlami żeliwnymi znakomicie wpływają na ogólną kondycję ciała, wzmacniają postawę i poprawiają koordynację ruchową. W zależności od wybranych ćwiczeń angażują różne partii ciała. Ogromną zaletą ćwiczeń z hantlami jest to, że ćwiczą one skupienie i koncentrację, ponieważ w czasie wykonywanych ćwiczeń trzeba wykonywać opanowane oraz płynne ruchy. Najważniejsza jest jakość treningu, ćwiczenia należy wykonywać bardzo precyzyjnie. Warto pamiętać o tym, że plany treningowe powinno układać się indywidualnie. Każda osoba ćwicząca ma inne preferencje oraz posiada inny stopień zaawansowania. Gotowe plany treningowe można znaleźć w Internecie czy omówić je z profesjonalnym trenerem. Są także dostępne aplikacje, które pomagają w tego typu ćwiczeniach.

Autor rankingu:
Mikołaj Przybysz
Autor rankingu:
Mikołaj Przybysz Kategoria: Sport mikolaj.pr@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *