Strona główna » Zdrowie i uroda » Akcesoria zdrowotne » Ranking inhalatorów » Ranking inhalatorów dla dzieci
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Zdrowie i uroda » Akcesoria zdrowotne » Ranking inhalatorów » Ranking inhalatorów dla dzieci
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021

Ranking inhalatorów dla dzieci – jaki inhalator dla dziecka wybrać w 2022 roku?

Okres jesienno-zimowy jest szczególnie trudny nie tylko dla dorosłych, ale również dla dzieci. Częste choroby nie sprzyjają dobremu samopoczuciu, a często doskwierający katar i kaszel potrafi odebrać chęć do zabawy nawet najbardziej rozbrykanemu maluchowi. Jednym z rozwiązań, które często zalecają lekarze, są inhalacje z użyciem soli fizjologicznej (w celu rozrzedzenia zalegającej wydzieliny) lub leków. Każde z takich urządzeń ma nieco inne właściwości, dlatego warto zwrócić baczną uwagę, który z nich będzie odpowiadał naszym potrzebom. Poniżej przedstawiamy ranking inhalatorów dla dzieci 2022, które według opinii użytkowników są najlepsze i najskuteczniejsze.

Ranking inhalatorów dla dzieci – TOP 10 najlepszych inhalatorów dla dzieci

Miejsce Nazwa inhalatora dla dziecka Cena Najtańsza oferta
1 Microlife NEB200 94 zł Sprawdź teraz
2 Philips Respironics InnoSpire Elegance 195 zł Sprawdź teraz
3 MEDEL PROFESSIONAL INHALATOR PROFESJONALNY 239 zł Sprawdź teraz
4 Flaem 4Neb Inhalator z 4 trybami 179 zł Sprawdź teraz
5 Sanity Inhalator PRO 157 zł Sprawdź teraz
6 NOVAMA FAMILINO BY FLAEM INHALATOR PNEUMATYCZNO-TŁOKOWY 119 zł Sprawdź teraz
7 Intec Inhalator membranowy-siateczkowy TWISTER MESH 248 zł Sprawdź teraz
8 Adamed Nebulizator Air Pro inhalator siateczkowy 229 zł Sprawdź teraz
9 MEDEL FAMILY PLUS 138 zł Sprawdź teraz
10 Philips Respironics Komora inhalacyjna OptiChamber Diamond 38 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych inhalatorów dla dzieci

1. Microlife NEB200

 Microlife NEB200

Cena: ok. 94 zł
Znajdź najtańszą ofertę

To jeden z najlepszych inhalatorów tłokowych dostępnych na rynku. Prosty i skuteczny, cechuje się wysoką wydajnością i może być użytkowany przez wszystkich członków rodziny. Co istotne, jest odpowiedni również do przyjmowania kortykosteroidów, co nie jest charakterystyczną cechą każdego inhalatora. Świetnie sprawdza się również do wszelkich standardowych środków do inhalacji. Prosta konstrukcja ułatwia jest skuteczne czyszczenie, a sam sprzęt jest bardzo wydajny i zapewnia idealne rozrzedzenie leków.

To stosunkowo tanie rozwiązanie o standardowym poziomie głośności. W zestawie zawiera zarówno maseczkę dla dorosłego, jak i dla dziecka. Inhalator nie jest duży, dzięki czemu może być z łatwością przenoszony. Jeśli zastanawiasz się, jaki inhalator dla dziecka wybrać – to prawdopodobnie idealna opcja. Skuteczny i wydajny, nie zajmie wiele przestrzeni i doskonale wypełni swoje zadanie. Dodatkowo, jest to jedna z tańszych opcji, dlatego jeśli poszukujemy inhalatora wyłącznie na sezon infekcyjny, Microlife może okazać się najlepszym wyborem.

2. Philips Respironics InnoSpire Elegance

 Philips Respironics InnoSpire Elegance

Cena: ok. 195 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Choć to nie najistotniejsze w nebulizatorze, pierwszą kwestią, która zwraca uwagę, jest jego kształt. Jak sama nazwa wskazuje, inhalator ten jest niezwykle elegancki. To klasyczne urządzenie tłokowe, które wyposażono w specjalną technologię umożliwiającą znacznie szybsze podanie leku. Z tego względu, zastanawiając się, jaki inhalator dla niemowlaka wybrać, warto wziąć pod uwagę ten model Philipsa. Szczególnie najmłodsi, często niecierpliwią się przy podawaniu leków, dlatego, jeśli to możliwe, warto znaleźć rozwiązanie, które skróci ten proces.

Według opinii rodziców, to jeden z najprostszych w czyszczeniu inhalatorów, który nie wymaga czasochłonnego rozkładania poszczególnych elementów. To bardzo istotne, szczególnie jeśli sprzęt jest użytkowany często. Tylko odpowiednia higiena może zapewnić czystość i skuteczność terapii.

3. MEDEL PROFESSIONAL INHALATOR PROFESJONALNY

 MEDEL PROFESSIONAL INHALATOR PROFESJONALNY

Cena: ok. 239 zł
Znajdź najtańszą ofertę

To prawdopodobnie jeden z najlepszych inhalatorów, jakie można wybrać do przewlekłych schorzeń. Konieczność przyjmowania leków wziewnych również poza sezonem infekcyjnych wymaga zastosowania specjalnych rozwiązań. Jednym z nich jest możliwość zachowania maksymalnej higieny – tak ważnej przy schorzeniach układu oddechowego. Z tego względu, inhalator Medel posiada specjalną siateczkę, umożliwiającą sterylizację poszczególnych elementów zestawu.

To jeden z najbardziej polecanych modeli również w kwestii głośności ich działania. Szczególnie w przypadku osób stosujących inhalacje przez cały rok, istotny jest duży komfort – dlatego ten inhalator działa cicho i jest wyposażony w jedne z najdelikatniejszych maseczek na rynku, zapewniających maksymalny komfort użytkowania urządzenia. To pozwala utrzymać dyscyplinę u inhalującego się dziecka, na przykład poprzez czytanie mu książeczki czy umożliwienie oglądania bajek.

4. Flaem 4Neb Inhalator z 4 trybami

 Flaem 4Neb Inhalator z 4 trybami

Cena: ok. 179 zł
Znajdź najtańszą ofertę

To jeden z najbardziej polecanych tanich inhalatorów na rynku. Dzięki aż czterem trybom pracy umożliwia podawanie leku w odpowiednio dobrany sposób. Dodatkowo, produkt ten zapewnia możliwość podawania idealnie rozrzedzonych specyfików – co zapewnia dotarcie największej ilości specyfiku do układu oddechowego. Dzięki tak wysokiej wydajności, to najlepszy inhalator dla dziecka i dorosłego.

Każdy z trybów jest przeznaczony do podawania leków do innej części układu oddechowego, co czyni z niego najlepszy i najbardziej uniwersalny wybór. Aby zmienić ustawienia, wystarczy jedynie obrócić dyszę w urządzeniu. Wśród modeli 2022 ten jest zdecydowanie najbardziej uniwersalny. Umożliwia stosowanie go nie tylko w okresie jesienno-zimowym cechujących się wzmożoną zachorowalnością, ale również przy schorzeniach wymagających inhalacji całorocznej.

5. Sanity Inhalator PRO

 Sanity Inhalator PRO

Cena: ok. 157 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Podobnie jak w przypadku poprzednich modeli, również ten może być stosowany przez dzieci oraz dorosłych. Dzięki nowoczesnej technologii, ogranicza straty podczas podawania leków i zapewnia idealne rozrzedzenie płynu do nebulizacji. Znajduje zastosowanie zarówno przy sezonowych infekcjach, jak również w leczeniu przewlekłych schorzeń (na przykład mukowiscydozy).

Co istotne, to bardzo dobry i polecany inhalator, który znajduje zastosowanie w przypadku bardziej oleistych konsystencji leków – na przykład soli fizjologicznej z kwasem hialuronowym. Takie środki sprawiają trudność wielu modelom, zatykając je. Sanity PRO to najlepsze rozwiązanie do podawania tego typu leków, zapewniając odpowiednie rozbijanie cząsteczek do konsystencji aerozolu. Jeśli planujemy przenosić urządzenie, bardzo dobrym rozwiązaniem zastosowanym w inhalatorze tej firmy jest schowek, umożliwiający wygodne spakowanie wszelkich akcesoriów do nebulizacji.

6. NOVAMA FAMILINO BY FLAEM INHALATOR PNEUMATYCZNO-TŁOKOWY

 NOVAMA FAMILINO BY FLAEM INHALATOR PNEUMATYCZNO-TŁOKOWY

Cena: ok. 119 zł
Znajdź najtańszą ofertę

To jeden z najlepszym dostępnych na rynku inhalatorów pneumatyczno-tłokowych, które mogą być użytkowane przez wszystkich członków rodziny. Powstał na terenie Włoch z najwyższą dbałością o jakość wykonania. To jeden z najlepszych, tanich inhalatorów. Według opinii jego użytkowników, doskonale sprawdza się w sezonie infekcyjnym, jest bezawaryjny i łatwy w użytkowaniu. Do zestawu dołączono bardzo miękkie i wygodne maseczki, które nie powodują dyskomfortu. Ma to szczególnie duże znaczenie w przypadku częstych inhalacji, podczas których teoretycznie mogłoby dojść do podrażnienia twarzy chorego.

Jego nietypowy kolor przyciąga uwagę młodszych dzieci, dzięki czemu może pomóc w procesie podawania leku, nieco rozpraszając niemowlę. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań, umożliwia inhalację również z użyciem „trudniejszych” w przetwarzaniu produktów, takich jak sól fizjologiczna z dodatkiem kwasu hialuronowego czy roztwory hipertoniczne. To zdecydowanie jeden z najlepszych inhalatorów, jakie można znaleźć na rynku w 2022 roku, szczególnie jeśli poszukujemy jak najbardziej uniwersalnego sprzętu.

7. Intec Inhalator membranowy-siateczkowy TWISTER MESH

 Intec Inhalator membranowy-siateczkowy TWISTER MESH

Cena: ok. 248 zł
Znajdź najtańszą ofertę

To najlepsze rozwiązanie dla osób, które poszukują niewielkiego, skutecznego inhalatora, który można swobodnie zabierać w wybrane miejsce. Twister Mesh to urządzenie membranowo-siateczkowe, o rozmiarach pozwalających na właściwie dowolne przenoszenie go ze sobą. Dzięki zastosowaniu dwustronnej siateczkowej membrany, inhalator nie zapycha się – co ma szczególnie duże znaczenie, gdy korzystamy z niego poza domem. To idealne rozwiązanie dla osób chorujących przewlekle, potrzebujących korzystać z inhalatora w zupełnie niespodziewanych momentach.

Wśród produktów tego typu dostępnych w roku 2022, Twister Mesh z pewnością wyróżnia się wysoką jakością i wydajnością. Nie zmienia struktury podawanego leku i idealnie go rozdrabnia, zapewniając optymalną aplikację preparatu. Duży , 12-mililitrowy pojemnik sprawia, że nie trzeba się martwić, że leku zabraknie w trakcie dłuższego pobytu poza domem. Dodatkowo, inhalator jest bardzo prosty w utrzymaniu w czystości i poręczny, co czyni z niego idealny sprzęt dla osób korzystających z tego rodzaju sprzętów regularnie.

8. Adamed Nebulizator Air Pro inhalator siateczkowy

 Adamed Nebulizator Air Pro inhalator siateczkowy

Cena: ok. 229 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Inhalator membranowo-siateczkowy firmy Adamed to tania i świetnie wykonana propozycja sprzętu przenośnego. Jak twierdzi sam producent, założeniem przy tworzeniu go było umożliwienie korzystania ze specjalistycznej terapii osobom, które tego wymagają – poza szpitalami i klinikami. Najnowszy model zapewnia wysoką wydajność, łatwe utrzymanie w czystości i świetną efektywność stosowanej terapii.

Oprócz podstawowych elementów wyposażenia, inhalator Adamed wyposażono w specjalną chusteczkę, umożliwiającą utrzymanie go w czystości na przykład poza domem. Najnowszej generacji membrana sprawia, że lek bardzo szybko i skutecznie przerabiany jest na aerozol, dzięki czemu skutecznie dociera do poszczególnych fragmentów układu oddechowego, zapewniając skuteczną terapię. Urządzenie jest małe i lekkie, dzięki czemu może być dowolnie przenoszone w celu przyjmowania leków na przykład podczas spaceru czy w odwiedzinach u rodziny. Aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo dla sprzętu, producent dołączył do niego specjalne etui, chroniące inhalator przed uszkodzeniami.

9. MEDEL FAMILY PLUS

 MEDEL FAMILY PLUS

Cena: ok. 138 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Inhalator, który może być użytkowany przez całą rodzinę. Model pneumatyczno-tłokowy z wygodną rączką ułatwiającą jego przenoszenie to jedna z najpopularniejszych opcji wśród tanich sprzętów. Jakość jego wykonania, jak przystało na firmę Medel, jest naprawdę wysoka, dzięki czemu urządzenie bez problemu służy przez długi czas. Może być stosowany do leczenia przewlekłych lub sezonowych schorzeń płuc oraz oskrzeli. Można do niego wlać aż 8ml leku, co pozwala na przeprowadzenie skutecznej inhalacji.

Do zestawu dołączono dobrej jakości dodatki do przeprowadzenia inhalacji – między innymi maseczki oraz końcówki do nosa. Dzięki rączce, możliwe jest szybkie i łatwe przestawienie urządzenia bez ryzyka jego uszkodzenia. To model stosunkowo nieduży, dzięki czemu idealnie sprawdzi się do użytku domowego dla większych dzieci oraz niemowląt.

10. Philips Respironics Komora inhalacyjna OptiChamber Diamond

 Philips Respironics Komora inhalacyjna OptiChamber Diamond

Cena: ok. 38 zł
Znajdź najtańszą ofertę

To jedna z najlepszych komór do inhalacji dostępnych na rynku. Kompaktowa i poręczna, jest łatwa do utrzymania nawet przez kilkuletnie dziecko. Pomaga skutecznie podawać środek leczniczy pacjentom w każdym wieku i jest zdecydowanie jedną z najskuteczniejszych propozycji wśród sprzętów medycznych do inhalacji w rankingu na 2022 rok.

To urządzenie powstało z myślą o osobach z utrudnioną koordynacją ruchową – a więc nie tylko małych dzieciach, ale również dorosłych pacjentach o rozmaitych stopniach upośledzenia ruchowego. Zapewnia skuteczną podaż leków, a także możliwość dostosowania rozmiarów ustnika do dorosłego lub dziecka. To znacznie zmniejsza ewentualne utraty ilości leku w trakcie inhalacji. Urządzenie łatwo rozłożyć i wyczyścić, dzięki czemu możliwe jest zachowanie idealnej czystości, będącej gwarancją skutecznego leczenia.

Autor rankingu:
Joanna Fabera
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.