Strona główna » Zdrowie i uroda » Higiena jamy ustnej » Ranking irygatorów do zębów
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Zdrowie i uroda » Higiena jamy ustnej » Ranking irygatorów do zębów
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021

Ranking irygatorów do zębów – najlepsze irygatory do zębów w 2023 / 2024 roku

Jednym z najlepszych sposobów na utrzymanie właściwej higieny jamy ustnej jest stosowanie irygatora. Jest to urządzenie służące do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych przy pomocy płynu, który jest wystrzeliwany pod ciśnieniem. Dzięki czemu dobry irygator dokładnie usuwa osad i resztki pokarmu. Nawet z trudno dostępnych miejsc, na przykład z kieszonek dziąsłowych czy linii dziąseł. Jeśli zastanawiasz się jaki irygator dentystyczny wybrać, koniecznie zapoznaj się z naszym rankingiem z 2023 / 2024 roku.

Ranking irygatorów do zębów – TOP 10 najlepszych irygatorów do zębów

Miejsce Nazwa irygatora do zębów Cena Najtańsza oferta
1 SEYSSO Oxygen Travel 249 zł Sprawdź teraz
2 Panasonic EW1211 184 zł Sprawdź teraz
3 Oral-B Professional Care Oxy Jet 235 zł Sprawdź teraz
4 Philips Sonicare Airfloss Ultra HX8331/01 355 zł Sprawdź teraz
5 Panasonic EW-DJ10 133 zł Sprawdź teraz
6 White Way Ww Jet 3000 Irygator Dentystyczny 130 zł Sprawdź teraz
7 WATERPIK WP-563 434 zł Sprawdź teraz
8 Philips Airfloss Ultra Pink HX8331/02 339 zł Sprawdź teraz
9 Dr. Mayer Water Flosser WT 3100 170 zł Sprawdź teraz
10 WATERPIK WP-300E2 Irygator WATER FLOSSER NANO TRAVELER 349 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych irygatorów do zębów

1. SEYSSO Oxygen Travel

 SEYSSO Oxygen Travel

Cena: ok. 249 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Irygator SEYSSO Oxygen Travel to najlepszy irygator do zębów. Do zalet tego urządzenia zalicza się: czyszczenie przestrzeni międzyzębowych, pielęgnację kieszonek dziąsłowych, delikatny masaż dziąseł. Charakteryzuje się on dużym zakresem ciśnienia wody – od 2,7 do 6,2 bar. Do wyboru masz aż trzy programy pracy – normal, soft i pulse. Z pewnością dobierzesz odpowiedni program dla siebie. Średnica otworu wylotowego ma tylko 0,6 mm. Pozwala to na to, aby strumień wody był precyzyjnie ukierunkowany oraz idealnie skupiony. Ponadto, w tym bezprzewodowym urządzeniu zastosowany został lekki i trwały akumulator litowo-jonowy, który pozwala na długi czas użytkowania. Nie będziesz musiał pamiętać o jego częstym doładowywaniu. Nosisz aparat ortodontyczny i zastanawiasz się jaki irygator do zębów będzie dla ciebie odpowiedni? Irygator SEYSSO Oxygen będzie dobrym wyborem. Dzięki specjalistycznej końcówce, irygator świetnie poradzi sobie zarówno w czyszczeniu elementów aparatu, jak i koron czy mostów.

2. Panasonic EW1211

 Panasonic EW1211

Cena: ok. 184 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Najlepszy irygator Panasonic EW1211 posiada wiele zalet. Jedną z nich jest wbudowany duży pojemnik na wodę – 130 ml. Dzięki któremu nie musisz już się martwić o higienę jamy ustnej podczas podróży. Pojemnościowy zbiornik pozwoli na dłuższy czas użytkowania taniego irygatora. Ponadto, zasilany jest bateriami, co idealnie sprawdzi się podczas wyjazdu. Wyjeżdżając, nie będziesz musiał pamiętać o zabraniu ze sobą ładowarki. Kolejnym atutem tego urządzenia do zębów jest jego niewielki rozmiar oraz możliwość złożenia do wymiarów filiżanki. Pomimo swojego niewielkiego rozmiaru, najlepszy irygator Panasonic EW1211 posiada dużą moc –  1,400 impulsów na minutę. Idealnie czyści przestrzenie międzyzębowe i masuje dziąsła. Charakteryzuje się także regulacją ciśnienia, strumienia i prędkości. Zastanawiając się jaki irygator stomatologiczny wybrać? Warto zwrócić uwagę na to, czy posiada on w swoim zestawie dodatkowe końcówki. W przypadku irygatora Panasonic EW1211 w opakowaniu znajdziesz 2 końcówki.

3. Oral-B Professional Care Oxy Jet

 Oral-B Professional Care Oxy Jet

Cena: ok. 235 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Oral-B Professional Care Oxyjet to najlepszy irygator do zębów. Wykorzystuje on technologię mikropęcherzyków, dzięki którym skutecznie atakuje bakterie, pozostawiając przy tym uczucie świeżości w ustach. Do zalet tego dobrego i taniego urządzenia zalicza się: łatwa obsługa, duży pojemnik na wodę – aż 600 ml, filtr czyszczący powietrze, ładowarka z podstawką i pojemnikiem na dyszę. Oral-B Professional Care Oxyjet charakteryzuje się możliwością kontrolowania ciśnienia wody. W zależności od swoich potrzeb możesz wybierać między 5 poziomami ciśnienia. Ponadto, warto zwrócić na dostępną funkcję regulacji strumienia. Irygator posiada przełącznik dyszy – Jet Switch. Pozwala on na łatwe przełączanie między strumieniami prostymi a rotacyjnymi. Przy podejmowaniu decyzji, jaki irygator dentystyczny wybrać – warto sprawdzić, czy posiada on w zestawie dodatkowe akcesoria. W przypadku najlepszego irygatora Oral-B Professional Care Oxyjet dostaniesz 4 wymienne dysze. Z pewnością jest to dużym atutem.

4. Philips Sonicare Airfloss Ultra HX8331/01

 Philips Sonicare Airfloss Ultra HX8331/01

Cena: ok. 355 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Irygator PHILIPS SONICARE AIRFLOSS ULTRA HX8331/01, to dobre i zarazem tanie urządzenie do codziennej higieny jamy ustnej. Doskonale czyści przestrzenie międzyzębowe. Dzięki niemu już po 2 tygodniach zauważysz, że twoje dziąsła są zdrowsze. Polecany jest w szczególności dla osób, które zapominają o korzystaniu z nici dentystycznych. To właśnie najlepsze irygatory sprawiają, że płytka nazębna usuwana jest nawet w 99,9%. Dodatkowym atutem tego urządzenia jest to, że można go używać wraz z płynem do płukania jamy ustnej. Pozwala to, na uzyskanie jeszcze lepszych efektów. Jego zaletą jest również wybór częstotliwości strumienia: pojedynczy, podwójny lub potrójny. Możesz go bez problemu dostosować do swoich upodobań. Jeśli zastanawiasz się nad tym, jaki irygator wybrać, aby długo móc cieszyć się czystością i świeżością swojej jamy ustnej – powinieneś zaufać PHILIPS SONICARE AIRFLOSS ULTRA HX8331/01. W zestawie znajdziesz dyszę o wysokiej wydajności, która wzmacnia działanie tego urządzenia.

5. Panasonic EW-DJ10

 Panasonic EW-DJ10

Cena: ok. 133 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Do zalet najlepszego urządzenia zalicza się: podróżny rozmiar, kształt eliptyczny, łatwość w utrzymaniu i przechowywaniu, 2 poziomy ciśnienia wody, regulacja prędkości, zasilanie bateryjne. Dodatkowym atutem tego taniego irygatora są 2 tryby pracy: delikatny i normalny. Dzięki czemu idealnie dostosujesz czyszczenie do swoich upodobań. Irygator Panasonic EW-DJ10, ze względu na swój niewielki rozmiar, świetnie sprawdzi się na wszelkiego rodzaju wyjazdach. Jest poręczny, zmieścisz go w każdej torbie. Dodatkowo zasilany jest na baterie. Nie będziesz uzależniony od ciągłego doładowywania. Natomiast pojemnik na wodę o pojemności 165 ml – zapewni ci odpowiednią ilość płynu na czas wyjazdu. Teraz już wiesz jaki irygator zabrać ze sobą w podróż. Panasonic EW-DJ10 jest niezwykle praktyczny. Doskonale zadba o higienę jamy ustnej. Szczególnie polecany jest dla osób z aparatami ortodontycznymi, z implantami i mostam, jak również dla tych, którzy mają paradontozę bądź chcą poprawić ukrwienie dziąseł.

6. White Way Ww Jet 3000 Irygator Dentystyczny

 White Way Ww Jet 3000 Irygator Dentystyczny

Cena: ok. 130 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Ranking irygatorów jest źródłem wielu cennych informacji. Dzięki niemu dowiesz się jakie opinie posiadają poszczególne urządzenia i są najczęściej polecane. Irygator White Way WW Jet 3000 sprawi, że skutecznie i szybko usuniesz bakterie i resztki jedzenia nawet z najtrudniej dostępnych miejsc w jamie ustnej. Najlepszy irygator do zębów doczyści przestrzenie międzyzębowe, linię dziąseł oraz kieszonki dziąsłowe. Z czym nie uporałaby się żadna szczoteczka czy nić dentystyczna. To najlepsze urządzenie polecane jest w szczególności dla osób, które mają ciasno przylegające zęby bądź noszą aparat ortodontyczny lub mostki. Irygator White Way WW Jet 3000 charakteryzuje się trzema trybami pracy, obrotową końcówką irygacyjną, wygodnym w napełnianiu zbiorniczkiem na wodę. Istotną kwestią jest to, że do zestawu dołączane są aż 2 wymienne dysze. Przy podejmowaniu decyzji, jaki irygator stomatologiczny wybrać, warto zwrócić uwagę na jego głośność. White Way WW Jet 3000 odznacza się bardzo cichą pracą.

7. WATERPIK WP-563

 WATERPIK WP-563

Cena: ok. 434 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Waterpik WP-563 to najlepszy irygator dostępny na rynku w 2023 / 2024 roku. Jest on najnowszym i najwyższym modelem bezprzewodowego irygatora marki Waterpik. To urządzenie charakteryzuje się systemem szybkiego ładowania, aż trzema trybami pracy oraz wysokim ciśnieniem. Posiada także funkcję masażu oraz wstrzymywania strumienia wody. Bez problemu zabierzesz go ze sobą w podróż ze względu na jego niewielkie wymiary. Waterpik WP-563 to najlepszy sposób pielęgnacji implantów zębowych. Każdy dobry irygator pozwala zachować odpowiednią higienę jamy ustnej. Polecany jest, ze względu na możliwość elektronicznej kontroli ciśnienia. Do wyboru są 3 programy, które umożliwiają spersonalizowanie ustawień ciśnienia wody.

Dodatkowo Waterpik WP-563 jest wodoodporny. Bez problemu możesz używać go też pod prysznicem. Przy podejmowaniu decyzji, jaki irygator kupić – warto sprawdzić, czy w swoim zestawie zawiera on dodatkowe akcesoria. W komplecie tego irygatora znajdziesz aż 4 specjalistyczne końcówki wymienne.

8. Philips Airfloss Ultra Pink HX8331/02

 Philips Airfloss Ultra Pink HX8331/02

Cena: ok. 339 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Irygator PHILIPS SONICARE AIRFLOSS ULTRA HX8331/02 to najlepszy irygator do zębów w rankingu w 2023 / 2024 roku. To urządzenie świetnie sprawdza się w codziennej pielęgnacji jamy ustnej. Bardzo dokładnie czyści przestrzenie międzyzębowe, docierając do miejsc trudno dostępnych. Dzięki temu taniemu irygatorowi już po 2 tygodniach zauważysz poprawę. Jeśli zapominasz o korzystaniu z nici dentystycznych, to PHILIPS SONICARE AIRFLOSS ULTRA będzie dla ciebie idealnym rozwiązaniem. Najlepsze irygatory potrafią usunąć płytkę nazębną nawet w 99,9%. Dodatkowym atutem tego bezprzewodowego urządzenia jest to, że można go używać z płynem do płukania jamy ustnej. Pozwala to uzyskać jeszcze lepsze efekty. Kolejną zaletą jest również możliwość wyboru częstotliwości strumienia: pojedynczy, podwójny lub potrójny. Bez problemu dostosujesz go do swoich upodobań. Teraz już wiesz jaki irygator kupić, aby móc cieszyć się czystością i świeżością jamy ustnej – powinieneś zaufać PHILIPS SONICARE AIRFLOSS ULTRA HX8331/02.

9. Dr. Mayer Water Flosser WT 3100

 Dr. Mayer Water Flosser WT 3100

Cena: ok. 170 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Dobry irygator – Water Flosser WT 3100 firmy Dr Mayer cieszy się coraz większą popularnością. Charakteryzuje się trzema trybami pracy: do codziennego mycia, dla wrażliwych dziąseł i pulsacyjny. Czas pracy najlepszego irygatora do zębów jest długi, ze względu na baterię litowo-jonową. Do głównych cech tego taniego urządzenia zalicza się: niszczenie bakterii, masowanie i stymulowanie dziąseł, ergonomiczny kształt, obracające się dysze. Wszystko to sprawia, że usuwane są wszelkie zanieczyszczenia, osady. Poprawia się krążenie dziąseł. Stają się one zdrowsze. Irygator do zębów Water Flosser WT 3100 świetnie radzi sobie też z czyszczeniem koron, mostów czy też aparatów ortodontycznych. Dodatkowym atutem urządzenia jest to, że posiada on timer. Po 2 minutach informuje o zakończeniu mycia zębów. Jeśli zastanawiasz się jaki irygator stomatologiczny wybrać, to zajrzyj w ranking irygatorów. Z pewnością znajdziesz tam wiele pomocnych informacji i opinii, które pozwolą ci dokonać właściwego zakupu.

10. WATERPIK WP-300E2 Irygator WATER FLOSSER NANO TRAVELER

 WATERPIK WP-300E2 Irygator WATER FLOSSER NANO TRAVELER

Cena: ok. 349 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Irygator turystyczny WATERPIK WP-300E2 IRYGATOR WATER FLOSSER NANO TRAVELER, to tanie i dobre urządzenie, które pozwoli właściwie zadbać o higienę jamy ustnej w czasie podróży. Charakteryzuje się cichą pracą oraz niewielkimi wymiarami. Bez problemu spakujesz go do bagażu. To urządzenie jest energooszczędne, łatwe w przechowywaniu i transportowaniu. Posiada pojemnik na wodę o pojemności 450 ml. Wyróżnia się ergonomicznym uchwytem do irygacji oraz trzy stopniową regulacją ciśnienia wody: od 0,7 do 6,3 bara. Polecany w szczególności dla osób noszących aparaty ortodontyczne. WATERPIK WP-300E2 IRYGATOR WATER FLOSSER NANO TRAVELER w zestawie oprócz przydatnego w podróży etui, ma również aż 4 końcówki: klasyczną do irygacji codziennej; do pielęgnacji implantów, koron i mostów; do pielęgnacji aparatów ortodontycznych, oraz do pielęgnacji języka. Jeśli potrzebujesz kilku różnych końcówek, to teraz już wiesz jaki irygator dentystyczny wybrać. Z pewnością nie będziesz rozczarowany swoim zakupem.

Poradnik zakupowy irygatorów do zębów

Jak wybrać irygator do zębów? Na jakie aspekty zwrócić uwagę?

Wybierając irygator do zębów, trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na kluczowe parametry tego urządzenia. Jednym z nich na pewno jest wielkość. Nie każdy ma miejsce w domu, niektórzy chcą mieć go zawsze przy sobie, także na wyjeździe. A więc wielkość wbrew pozorom ma znaczenie i trzeba sugerować się nią przy wyborze.

Kolejna sprawa to pojemność zbiornika na wodę. Niektóre mieszczą 30-210 ml wody. Dla porównania stacjonarne aż 450-600 ml. Ważne jest również ciśnienie wody. Będzie to miało wpływ na jakość czyszczenia.

Przy wyborze irygatora na pewno pomoże ranking, ale znajomość parametrów jest bardzo ważna. Trzeba więc zwrócić uwagę na liczbę stopni regulacji czy programów. Niektóre są bardzo proste, inne mają wiele przydatnych funkcji.

Inwestując w ten sprzęt, dobrze jest wybrać ten, który będzie ich miał jak najwięcej. Ważny jest sposób zasilania irygatora. Niektóre modele są sieciowe, inne akumulatorowe. Równie istotny jest czas pracy urządzenia na jednym naładowaniu.

Kupując irygator, dobrze jest ustalić, kto będzie z niego korzystał i czy osoba ta ma jakieś problemy związane z uzębieniem, jakieś dolegliwości.

Wybierając ten sprzęt, dobrze jest sprawdzić opinie. Szczególnie osoby, które za bardzo go nie znają, kupują pierwszy raz w życiu, potrzebują jak najwięcej informacji, które go dotyczą. Lepiej, by były to informacje pochodzące od użytkowników, niż producenta, który zna sprzęt i często posługuje się dla wielu osób niezrozumiałymi hasłami.

Jak używać irygatora do zębów?

W ocenie wielu osób irygator dentystyczny brzmi bardzo poważnie. Niektórzy więc zastanawiają się nad tym, hak go używać i czy jest to bardzo skomplikowane. Jak podpowiadają specjaliści, irygację najlepiej przeprowadzić przed szczotkowaniem. Chodzi o to, że czynność ta pozwoli wypłukać resztki pokarmu oraz płytkę nazębną. Dzięki temu składniki pasty do zębów bez problemu dotrą do przestrzeni międzyzębowych. To zwiększy skuteczność działania pasty do zębów.

Zbiornik irygatora należy napełnić letnią wodą. Dyszę powinno się skierować blisko dziąseł pod kątem 90 stopni. W tej pozycji trzeba przesuwać ją po łuku zębowym. Najlepiej zacząć od tyłu i powoli przechodzić do przodu. Bez względu na to, jaki irygator się posiada, czynność tę powinno się wykonywać tak samo. Nawet najlepszy w ocenie użytkowników trzeba stosować na tych samych zasadach. Jak widać, jest o bardzo proste.

Nie pozostaje więc nic innego, jak tylko zastanowić się nad tym, jaki irygator wybrać. W tym na pewno pomoże ranking. Wskaże najlepszy model, najczęściej wybierany. Jednak to, jaki irygator do zębów kupić, każdy musi ustalić samodzielnie.

Dlaczego warto używać irygatora do zębów?

Stosowanie dobrego irygatora przynosi wiele korzyści. Należą do nich: dokładne czyszczenie przestrzeni międzyzębowych, usuwanie resztek jedzenia i osadu z trudno dostępnych miejsc oraz wzmacnianie dziąseł. Wszystko to, pozwala na utrzymanie odpowiedniej higieny jamy ustnej. Irygator polecany jest wszystkim. Nie tylko tym, którzy chcą zadbać o codzienne mycie zębów, ale również tym, którzy mają problem z krwawiącymi dziąsłami, czy też noszą aparat ortodontyczny.

Jaki irygator wybrać? Polecani producenci

Wybierając irygator do zębów ranking w 2023 / 2024 roku może być świetną pomocą. Znajdziesz w nim wiele cennych informacji. Dowiesz się, którzy producenci irygatorów, cieszą się największą popularnością. Wśród polecanych producentów tego urządzenia znajdziesz: Panasonic, Braun Oral-B Professional, Philips, Waterpik, Seysso, White Way, Dr Mayer. Ranking irygatorów z pewnością pomoże ci wybrać odpowiedni irygator.

Zastanawiasz się jaki irygator wybrać? Po pierwsze powinieneś pamiętać, żeby zwrócić uwagę na to, jakie opinie mają poszczególni producenci. W dalszej kolejności musisz zdecydować czy zależy ci na bezprzewodowym, czy przewodowym urządzeniu. Następnie zapoznaj się jakie funkcje posiada dane urządzenie. Warto wybrać taki irygator, który będzie miał różne tryby pracy, regulacje ciśnienia wody i strumienia. Sprawdź, czy w zestawie są dołączone wymienne końcówki i zorientuj się, jak wygląda ich dostępność – w przypadku późniejszego dokupowania.

Autor rankingu:
Joanna Fabera
Autor rankingu:
Joanna Fabera Kategoria: Higiena jamy ustnej joasia.fa@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *