Strona główna » Komputery, laptopy i tablety » Akcesoria komputerowe » Ranking kabli HDMI
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Komputery, laptopy i tablety » Akcesoria komputerowe » Ranking kabli HDMI
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021

Ranking kabli HDMI

Kable HDMI, służą do cyfrowego przesyłania danych w celu poprawy jakości transmitowanego dźwięku oraz obrazu.

 

W obecnych czasach większość urządzeń elektronicznych, których zadaniem jest odtwarzanie danych cyfrowych oraz audio, współpracuje z systemem hdmi. Kable są dostępne w wersjach –  HDMI 1.0, HDMI 1.4, HDMI 2.0, HDMI 2.1, choć te poniżej wartości 1.4 HDMI są już rzadkością, ponieważ nie obsługują powszechnych standardów 4K. Im wyższą wartość HDMI posiada dane złącze, tym wyższa będzie jakość odtwarzanych danych.

 

To, jaki kabel hdmi wybierzemy, zależy głównie od posiadanego sprzętu.

Ranking najlepszych kabli HDMI w 2023 / 2024 roku

Miejsce Nazwa Cena od Najlepsza oferta
1 Akyga Kabel HDMI-HDMI 1.5m czarny (AK-HD-15A) 7 zł Sprawdź teraz
2 Ugreeeen Ugreen Hd140 Kabel Hdmi 2.1 8K 60Hz 1M Czarny (80401) 35 zł Sprawdź teraz
3 UGREEN KABEL HDMI 4K 1M (UGR564) 19 zł Sprawdź teraz
4 BASEUS KABEL HDMI 4K 60HZ 50CM DARK GREY (CAKSXA0G) 28 zł Sprawdź teraz
5 Unitek Kabel HDMI 2.1 – HDMI 1,5m (C137W) 38 zł Sprawdź teraz
6 Lanberg Hdmi Ccs Hdmi 1,8M Czarny (Cahdmi11Cc0018Bk) 7 zł Sprawdź teraz
7 UGREEN KABEL KABEL HDMI 2.1 UGREEN HD140, 8K 60HZ, 2M 45 zł Sprawdź teraz
8 Techly Kabel przedłużacz monitorowy HDMI-HDMI M/F 3m Czarny (306134) 29 zł Sprawdź teraz
9 Lanberg Kabel HDMI M/M v2.0 CCS 3m czarny (CAHDMI11CC0030BK) 9 zł Sprawdź teraz
10 Gembird Adapter HDMI do Display Port czarny (DSCHDMIDP) 109 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych kabli HDMI

1. Akyga Kabel HDMI-HDMI 1.5m czarny (AK-HD-15A)

Akyga Kabel HDMI-HDMI 1.5m czarny (AK-HD-15A)

Cena: od. 7 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Podstawowa wersja kabla, HDMI 1.4 o długości 150 cm i średnicy 7 mm, zapewnia bardzo dobrą jakość odtwarzania obrazu w jakości Full HD. Produkt oparty na technologii High Speed with Ethernet doskonale odnajduje się we współpracy z urządzeniami sieciowymi.

 

Przewód będzie świetnie współpracował z laptopem, ale także, ze smart TV czy nieco starszymi konsolami typu – Xbox one i PS3, a nawet tymi opartymi na wyższej jakości odtwarzania obrazu, jak – Xbox one X i PS4. Mimo wersji HDMI 1,4 będzie to odpowiedni kabel hdmi do k4, po jego podpięciu telewizory oparte na rozdzielczości 3840 x 2160, będą cechować się płynniejszym odtwarzaniem obrazu. Będzie to możliwe dzięki jednostajnemu przesyłowi danych cyfrowych przez kabel, wobec tego, sam odbiornik nie będzie narażony na przycinanie obrazu.

 

Produkt posiada, dwa standardowe  złącza HDMI typu A  oraz zewnętrzną izolację przewodu wykonaną z PCV.

 

2. Ugreeeen Ugreen Hd140 Kabel Hdmi 2.1 8K 60Hz 1M Czarny (80401)

Ugreeeen Ugreen Hd140 Kabel Hdmi 2.1 8K 60Hz 1M Czarny (80401)

Cena: od. 35 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Poznaj niezwykle precyzyjną moc kabla hdmi 2.1. Zastosowanie najnowszej generacji 2.1 HDMI to najwyższa, najszybsza i najdokładniejsza jakość przesyłu danych cyfrowych. Przystosowanie przewodu do najnowszej obecnie technologi 8K sprawia, iż moc 33 milionów pikseli będzie jeszcze bardziej szczegółowa.

 

Kabel cechuje się zawrotną prędkością przesyłu danych, która jest niemal czterokrotnie szybsza od nieco starszych modeli,  wynosi ona, aż 48Gbit/s, dzięki czemu, użytkownik nie doświadczy nagłego spadku przesyłu danych. Przy użyciu najnowszej generacji kabla hdmi 2.1 poprawa jakości obrazu będzie możliwa, podczas oglądania zwykłej telewizji. Bez znaczenia czy będzie to telewizja cyfrowa, czy naziemna, przewód obsługuje HDR, który przeniesie Cię w świat wiecznie doskonałego obrazu telewizyjnego. Wraz z podpięciem kabla do telewizora czy laptopa, nowe życie odzyskają również starsze fotografie czy filmy video.

 

Przewód będzie kompatybilny z każdym urządzeniem audiowizualnym. Na uwagę zasługę również izolacja zewnętrzna, ta została wykonana z materiałowego oplotu, który dodatkowo chroni kabel.

 

3. UGREEN KABEL HDMI 4K 1M (UGR564)

UGREEN KABEL HDMI 4K 1M (UGR564)

Cena: od. 19 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Jedno metrowy model kabla hdmi 2.0 to urządzenie stworzone dla krótkich przyłączy, które potrzebują stałego podłączenia pod hdmi, będzie to świetny kabel do podłączenia dekodera z telewizorem.

 

Urządzenie najbardziej dostosowane jest do przetwarzania jakości 4k przy 60Hz, będzie ono zatem świetnym dodatkiem do odbiorników 50Hz, które stanowią większość obecnego rynku telewizorów. Użycie kabla w laptopie lub innym urządzeniu stacjonarnym poprawi jakość wykonywanej pracy czy prezentacji firmowych. Przewód cechuje bardzo wysoka odporność na zakłócenia, niczym nieprzerwana transmisja danych cyfrowych jest możliwa dzięki zastosowaniu, pozłacania konektorów. Dodatkową ochroną zastosowaną przez producenta jest wbudowany układ scalony IC, gwarantuje on ciągły i stabilny przepływ danych.

 

Do wykonania żyły transmisyjnej użyto ocynkowanej miedzi, która z zewnątrz została zabezpieczona przez wysokiej jakości tworzywo sztuczne, będące jednocześnie przyjaznym dla środowiska.

 

4. BASEUS KABEL HDMI 4K 60HZ 50CM DARK GREY (CAKSXA0G)

BASEUS KABEL HDMI 4K 60HZ 50CM DARK GREY (CAKSXA0G)

Cena: od. 28 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Urządzenie choć krótkie, jest dość powszechnie stosowane jako kabel hdmi do 4k, który skutecznie wspiera technologię przy 60Hz. Jeden z nowszych standardów 2.0 HDMI zapewni tutaj moc atrakcji audiowizualnych po podłączeniu kabla do konsoli, o jakość rozgrywki zadba tutaj bardzo wysoka przepustowość danych, umożliwiająca transfer o prędkości 18Gbit/s.

 

Zaletą przewodu jest tzw. kompatybilność wsteczna, która umożliwia współpracę produktu ze starszymi złączami HDMI bez konieczności zewnętrznego zasilania. Oplot wykonano z nylonu, tworzywo skutecznie chroni kabel, przed uszkodzeniami mechanicznymi. Aluminium zastosowane w produkcji przewodu odpowiada za odbiór zbędnego ciepła, które mogłoby przyczynić się do spadków jakości odbioru sygnału czy jego zakłóceń.

 

Stopy aluminium mają również duży wpływ na bezpieczeństwo użytkowania, pozyskanie przez metal ciepła z wnętrza przewodu nie spowoduje zbędnych przeciążeń urządzenia. Ponadto każdy z portów, automatycznie dostosuje moc do parametrów odbiornika, do którego zostanie podłączony kabel, chroni to przed zwarciem, przeładowaniem czy przegrzaniem.

 

5. Unitek Kabel HDMI 2.1 – HDMI 1,5m (C137W)

Unitek Kabel HDMI 2.1 - HDMI 1,5m (C137W)

Cena: od. 38 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Półtorej metrowy przewód dostarczy Ci wrażeń kinowych bez wychodzenia z domu. Kabel hdmi 2.1 przystosowany do przetwarzania jakości 4k oraz 8k ultra HD. Produkt obsługuje wysokie rozdzielczości 10K oraz 12K, jest to zasługą obsługi systemu HDR, dzięki temu, głębie kolorów, szczegóły, jakość, kontrast i gama, będą niezwykle precyzyjnie przelane na ekran twojego odbiornika.

 

Ultra high speed od Unitek to idealny kabel hdmi do 4k 120hz, które nadal jest nieco bardziej powszechne, niż 8k. Za niebanalne doznania audiowizualne odpowiada tutaj również prędkość przesyłu danych, która wynosi aż 48Gbit/s. W przewodzie zastosowano podwójne ekranowanie, które ma na celu, zminimalizowanie do zera straty przepływu danych cyfrowych  podczas ich przetwarzania. Dodatkowo, miedziane żyły użyte do produkcji kabla są nieco grubsze, niż w innych modelach, zabieg ten znacznie poprawia przepustowość transferu danych.

 

Model ten jest szczególnie polecany dla graczy, gdyż wspiera funkcje takie jak – VRR, ALLM, QMS, czy QFT.

 

6. Lanberg Hdmi Ccs Hdmi 1,8M Czarny (Cahdmi11Cc0018Bk)

Lanberg Hdmi Ccs Hdmi 1,8M Czarny (Cahdmi11Cc0018Bk)

Cena: od. 7 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Wysoki standard HDMI 2.0 pozwala na przetwarzanie bardzo wysokiej jakości odbioru  transmitowanego dźwięku oraz obrazu. Zakup produktu gwarantuje niebanalne przeżycia audiowizualne.

 

Produkt obsługuje nowe sprzęty, bazujące na standardach 4k, 4k ultra hd, dzięki czemu straty jakości odbioru danych są praktycznie niezauważalne. Produkt doskonale sprawdzi się jako kabel do podłączenia dekodera z telewizorem, szczególnie gdy odbiornik ma wbudowany system HRD. Wówczas jakość obrazu będzie znacznie bardziej dynamiczna niż przy zastosowaniu kabli o niższej wartości HDMI niż 2.0.

 

Produkt w wersji 2.0 gwarantuje szybkość transmisji danych o wartości 18 Gbit/s, posiada system audio ARC oraz obsługę 3D. Ponadto produkt posiada dwa standardowe złącza typu A, sam kabel jest płaski, a materiał zewnętrzny przewodu został wykonany z elastycznego przyjemnego w dotyku plastiku.

 

7. UGREEN KABEL KABEL HDMI 2.1 UGREEN HD140, 8K 60HZ, 2M

UGREEN KABEL KABEL HDMI 2.1 UGREEN HD140, 8K 60HZ, 2M

Cena: od. 45 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Kabel hdmi do 4k 120hz oraz 8k 60hz to urządzenie, z którym przesył danych, filmów wideo czy dźwięku będzie transmitowany na najwyższym możliwym poziomie. Przewód będzie świetnym wyborem do połączenia dwóch urządzeń, zapewni on niczym niezakłócony, jednostajny przekaz sygnału, nawet w przypadku podłączenia z nieco starszym sprzętem.

 

Najnowszej generacji kabel jest kompatybilny wstecznie z poprzednimi generacjami HDMI. Do produkcji przewodów użyto możliwie najczystszej miedzi, która została okryta nylonowym oplotem, jest dodatkowo podwójnie ekranowany. Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii urządzenie osiąga bardzo wysoką przepustowość, aż 48 Gbit/s. Dwumetrowy przewód będzie doskonałym wsparciem dla Dolby Vision, HDR, HDR 10, 3D.

 

Żadnego problemu dla urządzenia nie stanowią również najnowsze dekodery dźwięku, w tym Dolby Audio czy Dolby atmos, dzięki czemu produkt sprawdzi się jako kabel hdmi do soundbara czy kina domowego. Za sprawą kabla, rozgrywki na konsoli również dostarczą zdecydowanie nowych doznań audiowizualnych

 

8. Techly Kabel przedłużacz monitorowy HDMI-HDMI M/F 3m Czarny (306134)

Techly Kabel przedłużacz monitorowy HDMI-HDMI M/F 3m Czarny (306134)

Cena: od. 29 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Produkt przeznaczony do współpracy z monitorami. Posiada dwa różne złącza, męskie typu A, oraz żeńskie typu A, daje to możliwość przedłużenia, poprzez podpięcie dodatkowego kabla HDMI.

 

Trzymetrowy przedłużacz dostosowany do urządzeń odbierających obraz z komputera, kompatybilny z systemem AV, konsolami czy urządzeniami Blu-ray. Wersja HDMI 1,4 w tym przypadku usprawni jakość rozdzielczości 4k, Full HD oraz Video 3D, przesył danych między urządzeniami to maksymalnie 10,2 Gbit/s przy 340 MHz. Podwójnie ekranowany przewód to dodatkowa ochrona przed zakłóceniami obrazu, zastosowanie podwójnej izolacji sprawi, iż kolory będą głębsze, nawet przy ustawieniu większej ostrości odtwarzania.

 

Zaletą kabla Techly, są wysokie zdolności poprawy jakości odtwarzania dźwięku, jest to zasługą, obsługi kanału zwrotnego audio ARC. Przewód nie będzie potrzebował dodatkowych przyłączy audio, dzięki czemu będzie odpowiedni jako kabel hdmi do soundbara.

 

9. Lanberg Kabel HDMI M/M v2.0 CCS 3m czarny (CAHDMI11CC0030BK)

Lanberg Kabel HDMI M/M v2.0 CCS 3m czarny (CAHDMI11CC0030BK)

Cena: od. 9 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Przewód wewnętrzny to połączenie miedzi oraz stali nierdzewnej, zastosowane metale gwarantują niczym niezakłócony przekaz odbioru danych cyfrowych. Dzięki zastosowaniu technologi, Premium High Speed with Ethernet, produkt sprawdza się jako kabel hdmi do 4k 120hz.

 

Przewód umożliwia transfer danych do 18Gbit/s, wartość jest niezbędna do przetwarzania danych w jakości 4K oraz 4K HDR. Obsługiwana rozdzielczość kabla to 3840 x 2150 lub 1920 x 1080, o częstotliwości wyświetlania obrazu na poziomie 144Hz, co jest gwarancją niebanalnej dynamiki obrazu. Poprawę jakości  dostrzeżemy również w odczuciach odbioru audio. Produkt Lanberg o długości trzech metrów posiada dwa standardowe złącza HDMI typu A, obsługuje on tryb 3D oraz posiada kanał zwrotnego audio ARC.

 

Dodatkową zaletą przewodu jest obsługa CEC 2.0, za pomocą którego  zwiększa się kontrola użytkowania kilku urządzeń za pomocą jedno z nich.

 

10. Gembird Adapter HDMI do Display Port czarny (DSCHDMIDP)

Gembird Adapter HDMI do Display Port czarny (DSCHDMIDP)

Cena: od. 109 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Mierzący sobie piętnaście centymetrów kabel hdmi do 4k jest konwerterem HDMI dla DisplayPortu. Choć Display jest niecno mniej popularny, niż HDMI, to działa na bardzo podobnej zasadzie i jest montowany w wielu urządzeniach wyświetlających dane audiowizualne, szczególnie w monitorach.

 

Adapter zasilany za pomocą wbudowanego przewodu USB 2.0. Kabel zapewnia  przetworzenie danych o bardzo wysokich rozdzielczościach 4k ultraHD. Przewód nie zakłóca jakości przetwarzanych obrazów i dźwięków płynących z urządzenia opartego na hdmi. Produkt w stu procentach oddaje pierwotną jakość danych cyfrowych, w nienaruszonym stanie przekazując je do urządzenia opartego na technologi Display.

 

Urządzenie posiada trzy złącza, DisplayPort typu żeńskiego, HDMI typu męskiego i USB 2.0 również typu męskiego.

 

Poradnik zakupowy kabli HDMI

Jaki kabel hdmi kupić ?

Jaki kabel hdmi wybrać i na co zwrócić uwagę podczas jego zakupu ? Odpowiedź na to pytanie zależy od preferencji oraz posiadanego już sprzętu. Jako, iż kabel kupujemy do urządzenia elektrycznego, a nie odwrotnie, warto w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na cenę, która w przypadku kabli hdmi jest bardzo przystępna. Najbardziej popularne Kable hdmi do 4k to wydatek rzędu kilkudziesięciu złote, a same przewody są już często oparte na technologi 2.1 HDMI, która przeniesie sprzęt oraz jego użytkownika do krainy doskonałych obrazów. Jeśli poszukujemy kabla do podłączenia dekodera z telewizorem, śmiało możemy przebierać wśród kabli HDMI 2.0. Nieco niższe pozycje, takie jak 1,4 HDMI występuje coraz rzadziej, jednak i one poradzą sobie z nieco mniej wymagającym sprzętem.

Prędkość przesyłu danych, to bardzo ważna kwestia każdego kabla HDMI, szczególnie jeśli chodzi nam o osiągnięcie jak najlepszych możliwych doznań audiowizualnych. Jaki kabel hdmi umożliwia najlepszą przepustowość danych, tutaj sprawa jest dość prosta, w przypadku 1,4 HDMI będzie to 10,2 Gbit/s, w przypadku 2.0 HDMI – 18Gbit/s, a 2.1 HDMI odwdzięczy się najwyższą możliwą przepustowością danych – 48Gbit/s. Tutaj warto zwrócić uwagę na tworzywa, które zostały użyte do produkcji kabla. Podwójne lub wielokrotne ekranowanie, pozłacane złącza czy dodatkowa ochrona w postaci aluminium, pozwolą uniknąć przegrzania urządzenia oraz przede wszystkim, zapewnią niczym niezakłócony przepływ danych cyfrowych. Podczas zakupów należy pamiętać o obsługiwanej rozdzielczości. W przypadku 1,4 HDMI będzie to 4096 x 2160/24p, 2.0 HDMI 4096 x 2160/60p oraz 2.1 HDMI – 7680 x 4320/120p.

To jaki kabel hdmi wybrać, będzie zależne również od funkcji dodatkowych, te w większość przypisane są jednak do dwóch najnowszych wersji HDMI, czyli 2.0 oraz 2.1. Pierwszą kwestią, która jest koniecznością w najwyższych standardach, to wsparcie systemu HDR. Technologia odpowiada za wszelkie odczucia wizualne, dba o odpowiedni kontrast, głębie kolorów, jasność oraz inne detale wpływające na ostateczny wygląd, oraz dynamikę wyświetlanego obrazu. Obsługa HDR przez kabel HDMI jest koniecznością, która będzie miała ogromne znacznie podczas gry na konsoli czy włączeniu kina domowego. Odtwarzanie danych cyfrowych odtwarzane jest również w systemie audio, to kolejna rzecz, którą powinien posiadać poszukiwany produkt. Jeśli szukamy kabla hdmi do soundbara, Blu-ray czy innego urządzenia audio, to przyszły zakup powinien obsługiwać kanał zwrotny ARC i posiadać wsparcie systemu dolby atmos lub dolby digital.

Dobry kabel HDMI powinien także obsługiwać – dolby vision, które jest bliźniaczo podobne do systemu HDR. Na co powinny zwrócić uwagę, osoby grające na konsoli ? Poza wszystkimi wyżej wymienionymi systemami, które pozytywnie wpłyną na rozgrywkę, warto zapatrzyć się w kabel obsługujący – VRR, który zmienia częstotliwość obrazu, przez co gra jest dużo bardziej płynna.  QMS, niwelujący do zera wystąpienie opóźnień na ekranie. ALLM, niezwykle wygodny system, który przełącza telewizor na tryb konsoli, od razu po podłączeniu urządzenia do HDMI. eARC, ulepszona wersja zwrotnego kanału audio, która w grach odpowiada za idealnie zagranie obrazu z dźwiękiem.

Autor rankingu:
Michał Dzieleński
Autor rankingu:
Michał Dzieleński Kategoria: Akcesoria komputerowe michal.dz@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *