Strona główna » Hobby » Zwierzęta » Ranking: Karmy dla szynszyli
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Hobby » Zwierzęta » Ranking: Karmy dla szynszyli
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021
Ranking: Jaką karmę dla szynszyli wybrać? Najlepsze propozycje w 2023 / 2024 roku

Szynszyle są coraz częściej spotykane w naszych domach. Żeby zdrowo rosły, muszą być odpowiednio żywione. Nie może im brakować siana, czystej wody i specjalistycznych karm. Jaką karmę najlepiej wybrać, aby nasz ulubieniec był zdrowy i wesoły? Koniecznie zobaczcie ranking karmy dla szynszyli. Przedstawione w nim karmy są chętnie kupowane. Sprawdziliśmy także ich skład i to, czy gryzonie je lubią. Pamiętaj, że byle jaka tania karma nie zaspokoi wszystkich potrzeb szynszyli. Dlatego wykorzystaj nasz ranking karmy dla szynszyli i kup dobrą, sprawdzoną karmę.

Miejsce Nazwa Cena Najtańsza oferta
1 Gryziółka 800g karma dla szynszyli i koszatniczek Herbal Pets 27,99 zł Sprawdź teraz
2 Beaphar Care + Pokarm dla Szynszyli 1,5kg 45,22 zł Sprawdź teraz
3 Versele Laga Chinchilla Nature Dla Szynszyli 2,3Kg 35,00 zł Sprawdź teraz
4 Vitakraft Pellets Karma Dla Szynszyli 1Kg 7,80 zł Sprawdź teraz

Ranking: Karmy dla szynszyli

1. Gryziółka 800g karma dla szynszyli i koszatniczek Herbal Pets

Gryziółka 800g karma dla szynszyli i koszatniczek Herbal Pets

Cena: ok. 27,99 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Ten naturalny pokarm świetnie współgra z układem pokarmowym tego niewielkiego gryzonia. Doskonale przygotowana mieszanka sprawia, że ten niewielki pupil otrzymuje wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Każde zwierze ma indywidualne potrzeby żywieniowe. Dobre kramy dla szynszyli mają odpowiednią ilość białka roślinnego, a w ich składzie znajdziemy także dużą zawartość witamin C, D oraz tych z grupy B. Produkt ten zawiera lucernę, która jest wyjątkowa odżywcza dla organizmu szynszyla. Najlepsza karma dla szynszyli ma w składzie substancje, które działają moczopędnie. Dzięki temu organizm zwierzęcia oczyszcza się i usuwa toksyny. Struktura karmy jest różnorodna, co sprawia, że gryzoń musi dokładnie przeżuwać jedzenie. Dzięki temu siekacze zwierzęca ulegają starciu. Jest to niezwykle ważne, gdyż przednie zęby szynszyla rosną całe życie. W tym produkcie znajduje się również pokrzywa i babka lancetowata, które mają za zadanie obniżać poziom glukozy we krwi zwierzęcia. Poza pokarmem zwierzę powinno mieć również stały dostęp do czystej wody pitnej i siana. Karmę należy przechowywać w suchym miejscu.

2. Beaphar Care + Pokarm dla Szynszyli 1,5kg

Beaphar Care + Pokarm dla Szynszyli 1,5kg

Cena: ok. 45,22 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Ta polecana karma dla szynszyli marki Beaphar Care uważana jest za pokarm premium. To jedzenie dla gryzoni jest nie tylko wyjątkowo smaczne, ale również znakomicie zbilansowana. Wewnątrz znajdziemy całą masę składników odżywczych, które wspomagają. Prawidłowe funkcjonowanie układu pokarmowego zwierzęcia. Przy wytwarzaniu tej karmy wykorzystany został specjalny proces. Mowa o wykorzystaniu wysokiej temperatury oraz ciśnienia, dzięki temu eliminowane są szkodliwe bakterie, wirusy i pleśnie, a białko jest lepiej przyswajane. Zatem ten produkt odznacza się wysoką jakością i jest bardzo bezpieczny dla gryzonia. Warto pamiętać, że szynszyle mają wyjątkowo wrażliwy układ pokarmowy. Idealna karma dla szynszyli jest wspaniale zbilansowana i wyjątkowo odżywcza. W przypadku tego producenta w składzie znajdziemy odpowiednią ilość witamin, zwłaszcza tych z grupy E, które odpowiadają za ochronę komórek, przed czynnikami zewnętrznymi. Według opinii karma dla szynszyli ma także ekstrakt z Yucca schidigera pomaga zredukować zapach odchodów i moczu. Dzięki temu zwierze może żyć w czysty i świeżym środowisku.

3. Versele Laga Chinchilla Nature Dla Szynszyli 2,3Kg

Versele Laga Chinchilla Nature Dla Szynszyli 2,3Kg

Cena: ok. 35,00 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Ta dobrej jakości karma dla szynszyli marki Versele Laga świetnie wpływa na metabolizm tych niewielkich zwierząt. W zupełności zaspokaja ich zapotrzebowanie na wszystkie niezbędne składniki odżywcze. W opakowaniu tego produktu znajdziesz mieszankę naturalnych składników, które mają zbawienny wpływ na funkcjonowanie gryzonia. Dzięki temu zapewniasz swojemu zwierzęciu długie i zdrowe życie. W składzie tej karmy znajdziesz całą gamę witamin, aminokwasów i minerałów. Chinchilla Nature zawiera podwójną dawkę błonnika, warzyw, ziół i owoców, a także składników mineralnych. Wewnątrz próżno szukać sprasowanego granulatu. Odpowiednio zbilansowane składniki znacząco poprawiają stan zdrowia zwierzęcia, wpływają na utrzymanie go w dobrej kondycji. Ważne, aby podczas dobierania dobrej jakości pokarmu, wybierać produkty, które mają naturalny skład, a do tego zróżnicowaną strukturę. Dzięki temu zwierzę może ścierać siekacze, które rosną mu przez całe życie.

4. Vitakraft Pellets Karma Dla Szynszyli 1Kg

Vitakraft Pellets Karma Dla Szynszyli 1Kg

Cena: ok. 7,80 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Ta tania karma dla szynszyli ma bardzo dobry skład. Mimo niskiej ceny jej jakość zachwyca. Ma odpowiednio zbilansowane składniki odżywcze, które poprawiają metabolizm. Doskonale działają także na sierść i siekacze zwierząt. W opakowaniu tego produktu znajdziemy minerały, witaminy, a także błonnik, który zapobiega powstawaniu problemów z trawieniem. Pellets jest kompletnym pokarmem dla szynszyli, który dopasowany jest do ich indywidualnych potrzeb. Wewnątrz opakowania znajdziesz owoce, warzywa, zioła w optymalnej dawce. Jedzenie należy przechowywać w suchym i nienasłonecznionym miejscu.

Poradnik zakupowy karmy dla szynszyli

Czym kierować się przy wyborze karmy dla szynszyli?

Tak jak każdej zwierze, również szynszyla do prawidłowego rozwoju wymaga podawania odpowiedniej karmy. Przed zakupem tego uroczego gryzonia, należy zapewnić mu odpowiednie środowisko do życia. Poza klatką i właściwą ściółką należy dopasować również karmę, która poprawi jakość życia zwierzęcia. W naturalnym środowisku pożywienie szynszyla różni się od tego, które dostarczane jest w domowych warunkach. Czy wiecie wszystko o tych wdzięcznych, bardzo inteligentnych zwierzętach?

Czym żywią się szynszyle w środowisku naturalnym?

Szynszyle, które obecnie uważamy za zwierzęta domowe, pochodzą z odległej krainy. Dzikie szynszyle spotkać można na górzystych terenach Ameryki Południowej. Te puchate, przyjemne zwierzątka zamieszkują zazwyczaj Andy. Spotkać je można na wysokości nawet 3000-4000 metrów nad poziomem morza. Są niezwykle zwinne, toteż doskonale radzą się właśnie w takich warunkach. Również ich umaszczenie ma wpływ na to gdzie żyją. W górach są w stanie doskonale się ukryć. Pomaga im w tym szaro-brązowe ubarwienie. Warto także wspomnieć, że tego typu tereny wpływają na żywienie dziko żyjących osobników. Te gryzonie, które żyją w naturalnym środowisku, zazwyczaj żywią się wybranymi ziołami i sianem. Jest to podstawowy pokarm szynszyli, który zazwyczaj stanowi aż 90 procent dziennej dawki wszystkich posiłków. Dla zdrowia szynszyle obgryzają także gałęzie drzew. Taki proces wpływ na ścieranie uzębienia, które w przypadku szynszyli oraz większości gryzoni, rośnie całe życie. Wiadomo, że w Andach, a zwłaszcza w trudno dostępnych miejscach trudno o warzywa i owoce. Dlatego szynszyle, choć gustują w tego typu potrawach, w naturalnym środowisku praktycznie nie mają do niego dostępu. Warto zatem, aby żywienie, które stosujemy w domu, dostosowane było do tego, które gryzonie spożywają w naturalnych warunkach.

Jaką karmę dla szynszyli wybrać, czyli co gryzonie jedzą w domu?

Najważniejszą zasadą podczas hodowli szynszyli jest jak najlepsze dostosowanie pożywienia do tego, którym żywią się te zwierzęta w naturalnym środowisku. Aby zwierzątko cieszyło się dobrym stanem zdrowia, należy bardzo dbać o jego delikatny układ trawienny. Szynszyle powinny zatem jeść jedynie dobrej jakości siano, które wpływa na brak problemów ze strony układu pokarmowego, a także na prawidłową przemianę materii. Aby pupil cieszył się długim zdrowiem i beztroskim życiem należy karmić je także ziołami. Takie dobrze zbilansowane pożywienie będzie źródłem wartościowych minerałów i witamin. Tym małym gryzoniom warto podawać także cały zestaw świeżych, bardzo zdrowych ziół. Wśród nich znajdują się mięta, nagietek, mniszek lekarski, babka lancetowata, pokrzywa, mięta i melisa. Można podawać je jako świeże listki lub w postaci suszonej. Dostępność tego typu roślin jest bardzo dużą w naszym regionie. Warto jednak pamiętać, że gryzonie same wybiorą zioła, które najbardziej im smakują. Ponadto nie powinny one stanowić dużej części dziennego zapotrzebowania na jedzenie. Najzdrowsze dla tych domowych pupili jest dobrej jakości siano.

Owoce i warzywa w diecie szynszyli domowych

Dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z hodowlą tych uroczych zwierzątek domowych, trudne mogą okazać się ich skromne potrzeby żywieniowe. Choć gryzonie te lubią owoce i warzywa, nie są one dla nich najlepszym pożywieniem. Mogą prowadzić do groźnej dla zdrowia cukrzycy oraz problemów z układem pokarmowym. Jednak w większości gotowym karm dla gryzoni znajdują się suszone warzywa i owoce. Warto zawsze zwracać uwagę na skład karmy dla szynszyli, gdyż zbyt duża ilość owoców i warzyw, nawet w formie suszonej nie jest dla nich wskazana. Zwierzęta te mogą spożywać tego typu jedzenie tylko sporadycznie, dla smaku.

Gałązki w diecie szynszyli

Szynszyle w naturalnych warunkach piłują swoje siekacze, gryząc gałęzie. Dlatego w przypadku hodowli domowej również i one stanowią niezbędny składnik ich diety. Siekacze tego zwierzęcia rosną przez całe życie, dlatego tak ważne jest ich regularne ścieranie. Zwierzęta dzięki temu uzyskują komfort jedzenia i życia. Mogą swobodnie otwierać pyszczek. Jeśli zęby są zbyt długie, szynszyla traci apetyt i podupada na zdrowiu. Gałęzie warto wyszukiwać samemu np. w lesie. Najlepiej wybierać średniej grubości gałęzie, które nie utrudniają życia w klatce. Zwracaj jednak uwagę, aby na ich powierzchni nie znajdowały się substancje chemiczne mające na celu chronić drzewo przed szkodnikami.

Autor rankingu:
Mikołaj Przybysz
Autor rankingu:
Mikołaj Przybysz Kategoria: Zwierzęta mikolaj.pr@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *