Strona główna » Komputery, laptopy i tablety » Akcesoria komputerowe » Ranking kart sieciowych
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Komputery, laptopy i tablety » Akcesoria komputerowe » Ranking kart sieciowych
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021

Ranking kart sieciowych – jaka karta sieciowa jest najlepsza w 2023 / 2024 roku

Masz problem z internetem i nie jest to wina routera? Być może przyszedł czas, by zainwestować w dobrą kartę sieciową. Najlepsze karty sieciowe nie kosztują dużo, a są szansą na uzyskanie stabilnego, płynnego łącza internetowego, które pozwoli nie tylko na przeglądanie ulubionych stron, ale również oglądanie filmów, przesyłanie pojemnych plików i grę online.

Ranking kart sieciowych – TOP 10 najlepszych kart sieciowych

Miejsce Nazwa karty sieciowej Cena Najtańsza oferta
1 TP-Link TL-WN722N 36 zł Sprawdź teraz
2 TP-Link Archer T3U Plus (ARCHERT3UPLUS) 86 zł Sprawdź teraz
3 TP-Link Archer TX3000E 239 zł Sprawdź teraz
4 Tp-Link TL-WN822N 47 zł Sprawdź teraz
5 TP-LINK KARTA WIFI NA USB NANO 150MB/S (TL-WN725N) 25 zł Sprawdź teraz
6 D-Link Karta sieciowa Wi-Fi AC750 (DWA-171) 83 zł Sprawdź teraz
7 MERCUSYS AC650 46 zł Sprawdź teraz
8 LOGILINK ADAPTER USB 2.0 WIFI N 150MBS Z ANTENĄ – (WL0145) 59 zł Sprawdź teraz
9 Edimax EW7611UCB 109 zł Sprawdź teraz
10 Edimax nMax (EW-7612PIn) 62 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych kart sieciowych

1. TP-Link TL-WN722N

 TP-Link TL-WN722N

Cena: ok. 36 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Ranking kart sieciowych otwiera TP-Link TL-WN722N. Ta bezprzewodowa i tania karta sieciowa USB pozwala podłączyć komputer, laptop lub inne urządzenie mobilne do sieci bezprzewodowej gwarantując znakomity dostęp do szybkiego połączenia internetowego. Prędkość transmisji bezprzewodowej w standardzie N wynosi do 150 Mb/s, co pozwala odbierać dobrej jakości przekaz wideo oraz korzystać z gier online – nawet tych najbardziej wymagających. Przycisk QSS umożliwia szybkie nawiązanie zabezpieczonego połączenia bezprzewodowego, chronionego przed zagrożeniami z zewnątrz. Na uwagę zasługuje funkcja ograniczająca straty sygnału powstałe na skutek dużych odległości lub przeszkód (stalowych lub betonowych ścian budynków firm, domów lub mieszkań). Rekomendowana karta zapewnia przepływ danych na poziomie 54Mb/s. Jest to prędkość zupełnie wystarczająca do wydajnej pracy na komputerze przy użyciu internetu. Dodatkowo nowoczesna technologia Clear Channel Assessment (CCA) umożliwia automatyczne unikanie konfliktów kanałów, zwiększając wydajność bezprzewodowej transmisji (oczyszcza kanał przed zakłóceniami ze strony innych sieci).

2. TP-Link Archer T3U Plus (ARCHERT3UPLUS)

 TP-Link Archer T3U Plus (ARCHERT3UPLUS)

Cena: ok. 86 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Jeśli nie wiesz, jaka karta sieciowa pozwoli Ci spokojnie korzystać z internetu, poznaj TP-Link Archer T3U Plus (ARCHERT3UPLUS). Jest to dobra karta sieciowa, która odbiera sygnał Wi-Fi w dwóch oddzielnych pasmach, co przekłada się na możliwość jednoczesnego korzystania z innych urządzeń. Łącząc się z pasmem 2,4 GHz użytkownika rekomendowanej karty sieciowej zyskuje dostęp do 400 Mb/s – taka prędkość z powodzeniem pozwoli przeglądać strony internetowe, odbierać pocztę oraz łączyć się ze znajomymi. Jeśli użytkownik chce wykonać bardziej wymagające zadanie może połączyć się z pasmem 5 GHz o prędkości 867 Mb/s i bez problemu oglądać filmy online, słuchać muzyki, grać w gry z wirtualnymi znajomymi oraz pobierać duże pliki. Nie można nie wspomnieć, że polecany model został wyposażony w antenę o specjalnej konstrukcji, co w odczuwalny sposób zwiększa prędkość i zasięg transmisji danych, ułatwia odbiór sygnału i zapewnia stabilne połączenia Wi-Fi . Regulowana antena wielokierunkowa pozwala w taki sposób ustawić kierunek do warunków otoczenia, by pobierany sygnał miał największą moc.

3. TP-Link Archer TX3000E

 TP-Link Archer TX3000E

Cena: ok. 239 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Najlepsze karty sieciowe to gwarancja dobrej jakości internetu bez względu na położenie urządzenia. Dlatego, jeśli nie wiesz, jaka karta sieciowa do pc jest warta Twojej uwagi, poznaj TP-Link Archer TX3000E. Polecany model został zbudowany na bazie technologii Wi-Fi 6. Karta działa zupełnie bezprzewodowo – nie musisz martwić się o plątające pod nogami kable. Zyskujesz również idealne warunki do gry i pracy nawet w małym pomieszczeniu typu domowe biuro. Karta posiada dwie wielokierunkowe anteny o wysokim zysku z podstawą magnetyczną, które rewelacyjnie zwiększają obszar objęty sygnałem sieci Wi-Fi – użytkownik może śmiało korzystać z Internetu bez względu na miejsce i porę. Urządzenie zostało również wyposażone w rozpraszacz ciepła. Jego zadaniem jest ochrona przed przegrzaniem się urządzenia, nawet podczas intensywnej pracy. Na uwagę zasługuje użyta przez producenta technologia OFDMA, która redukuje występowanie lagów aż o 75%. OFDMA dzieli pasma na mniejsze jednostki, natomiast MU-MIMO umożliwia łączenie się większej liczby urządzeń bez opóźnień. To wszystko daje szansę na płynną grę.

4. Tp-Link TL-WN822N

 Tp-Link TL-WN822N

Cena: ok. 47 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Tp-Link TL-WN822N to tania karta sieciowa, która z powodzeniem pomoże Ci pozbyć się problemów z łączem internetowym. Dlatego, jeśli nie wiesz, jaka karta sieciowa kosztuje niewiele, a przy okazji stanowi znakomity zakup, poznaj Tp-Link TL-WN822N. To bezprzewodowe, niewielkich rozmiarów urządzenie zapewnia błyskawiczne nawiązywanie zabezpieczonego połączenia za pomocą jednego przycisku WPS. Karta posiada dużą prędkość transmisji w standardzie N, co przekłada się na możliwość uzyskania wysokiej jakości przekazu HD wideo. Przy użyciu polecanej karty użytkownik ma szansę wykonywać dobrej jakości połączenia przez internet. Na wydajność transmisji wpływają dwie zewnętrzne anteny. Natomiast wbudowany przycisk Quick Security Setup zapewnia płynne zestawienie szyfrowanej transmisji. W najlepszych warunkach płynność transmisji dochodzi do 300 Mb/s, co umożliwia podłączenie komputera lub laptopa do sieci bezprzewodowej zapewniając dostęp do połączenia z internetem. W zestawie znajduje się 1,5-metrowy kabel USB i płyta CD ułatwiająca instalację.

5. TP-LINK KARTA WIFI NA USB NANO 150MB/S (TL-WN725N)

 TP-LINK KARTA WIFI NA USB NANO 150MB/S (TL-WN725N)

Cena: ok. 25 zł
Znajdź najtańszą ofertę

TP-LINK KARTA WIFI NA USB NANO 150MB/S (TL-WN725N) to urządzenie, które reprezentuje tanie i dobre karty sieciowe. Polecana karta kosztuje naprawdę niewiele. Jednak działa w standardzie N, zapewniając prędkość transmisji do 150 Mb/s, co przekłada się na rewelacyjną wydajność pracy. Na uwagę zasługuje standard Wi-Fi: IEEE 802.11n, IEEE 802.11g, IEEE 802.11b, wewnętrzna szybkość transferu Wi-Fi do 150 Mb/s, częstotliwość 2,4 GHz, interfejs USB 2.0 oraz zabezpieczenia IEEE 802.11n, IEEE 802.11g i IEEE 802.11b. Opiniowana tania karta sieciowa umożliwia korzystanie z zaawansowanych zabezpieczeń i łatwą instalację. Oferowana prędkość do 150Mb/s stanowi gwarancję płynnych transmisji wideo, transmisji głosowych i gier. Urządzenie zostało wyposażone w dodatkowe zabezpieczenia i dzięki poręcznym wymiarom możesz je połączyć z portem USB.

6. D-Link Karta sieciowa Wi-Fi AC750 (DWA-171)

 D-Link Karta sieciowa Wi-Fi AC750 (DWA-171)

Cena: ok. 83 zł
Znajdź najtańszą ofertę

D-Link Karta sieciowa Wi-Fi AC750 (DWA-171) to prawdopodobnie najlepsza karta sieciowa w tym przedziale cenowym. Polecana karta gwarantuje pracę w dwóch zakresach – 2.4 GHz (150 Mb/s) oraz 5 GHz (do 433 Mb/s). To Ty podejmujesz decyzję, na którym zakresie chcesz pracować – do normalnego przeglądania stron i poczty wystarczy pierwszy, natomiast jeśli chcesz oglądać filmy, słuchać muzyki lub grać na komputerze online należy wybrać drugi zakres. Polecana dobra karta sieciowa gwarantuje najnowszy standard technologii umożliwiający jeszcze szybszą transmisję danych w zakresie 5 GHz. Wireless AC jest innowacyjną technologią, która eliminuje opóźnienia lub przerwy podczas jednoczesnej transmisji filmów, grania online i przeglądania stron www – wszystko dzieje się płynnie i bez zastrzeżeń. Ta tania karta sieciowa jest kompatybilna ze wszystkimi istniejącymi produktami bezprzewodowymi, co pozwala uniknąć konieczności ich modernizacji.

7. MERCUSYS AC650

 MERCUSYS AC650

Cena: ok. 46 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Jeśli nadal zastanawiasz się, jaka karta sieciowa do pc będzie najlepszym zakupem, przyszedł czas by zaprezentować MERCUSYS AC650. Polecana, dobra karta sieciowa zasługuje na Twoją uwagę nie tylko ze względu na korzystną ceną, ale również wydajność i bezawaryjność. Urządzenie gwarantuje duże prędkości Wi-Fi w dwóch pasmach. Modulacja 256-QAM zwiększa prędkość transmisji danych w paśmie 2,4 GHz ze 150 M/bs do 200 Mb/s, dlatego użytkownik karty do dyspozycji ma 200 Mb/s w paśmie 2,4 GHz oraz 433 Mb/s w paśmie 5 GHz w standardzie AC. Jest to więcej, niż proponują najbardziej popularne i znacznie droższe modele. Rekomendowaną kartę charakteryzuje również antena o dużym zasięgu. Model został wyposażony w solidną, mocną antenę o zysku 5 dBi, co pozwala uzyskać silny sygnał oraz stabilności transmisji nawet na dużych odległościach. Urządzenie posiada również wbudowany sterownik, co przekłada się na bezproblemową instalację w systemie Windows. Karta obsługuje najnowsze wersje systemu operacyjnego. Jest w pełni zgodna z systemem Windows w wersji 10/8.1/8/7/XP.

8. LOGILINK ADAPTER USB 2.0 WIFI N 150MBS Z ANTENĄ – (WL0145)

 LOGILINK ADAPTER USB 2.0 WIFI N 150MBS Z ANTENĄ - (WL0145)

Cena: ok. 59 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Ranking kart sieciowych to zestawienie, w którym nie mogło zabraknąć LOGILINK ADAPTER USB 2.0 WIFI N 150MBS Z ANTENĄ – (WL0145). Jest to model, który reprezentuje dobre karty sieciowe, do nabycia w korzystnej cenie. Jest to bezprzewodowy adapter USB gwarantujący prędkość transmisji danych na poziomie 150M/bs, co daje możliwość swobodnego korzystania z internetu (przeglądanie stron, przesyłanie i odbieranie maili itp.). Ta dobra karta sieciowa zasługuje na wyróżnienie również ze względu na wbudowane porty we/wy (sieciówka drobna) 1 x USB 2.0 Type A, pasma (sieci drobne) 2,4 GHz oraz standardy sieciowe 802.11g. Na uwagę zasługuje również zysk anteny 2 dBi oraz wolny port USB 2.0 (kompatybilne z USB 1.1). Obracalna antena pozwala dowolnie konfigurować jej położenie, tak by dopasować je do możliwości otoczenia. Umieszczone na obudowie diody LED sygnalizują pracę urządzenia (Link/Activity).

9. Edimax EW7611UCB

 Edimax EW7611UCB

Cena: ok. 109 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Jaka karta sieciowa da Ci więcej satysfakcji niż Edimax EW7611UCB. To niewielkich rozmiarów urządzenie, to model zasługujący na szczególne wyróżnienie. Jest to być może lider w naszym rankingu najlepszych kart sieciowych do pc. Polecana karta pozwala jednocześnie korzystać z sieci Wi-Fi 11ac i połączenia Bluetooth. Jest to bowiem dwuzakresowy bezprzewodowy adapter sieciowy Wi-Fi AC600 z Bluetooth 4.0, który umożliwia łączenie się ze wszystkimi urządzeniami Bluetooth (telefony, tablety, myszki, klawiatury, drukarki). Przy czym urządzenie nie pobiera dużej ilości energii. Jest to zasługa innowacyjnej technologii Bluetooth Low Energy (BLE). Dodatkowo działa z ultraszybkim Wi-Fi 802.11ac (blisko trzy razy szybciej niż 802.11n). Użytkownik posiada możliwość wyboru pasma. Do surfowania po internecie wystarczy pasmo 2,4 GHz. Jeśli użytkownik chce wykonywać czynności wymagające szybszego pasma może skorzystać z 5 GHz – najlepsza prędkość do gier online, YouTube, Netflix, HD.

10. Edimax nMax (EW-7612PIn)

 Edimax nMax (EW-7612PIn)

Cena: ok. 62 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Ranking kart sieciowych zamyka Edimax nMax (EW-7612PIn). Jest to być może najlepsza karta sieciowa w tym przedziale cenowym. Urządzenie w prosty sposób pozwala dodać lub zmodernizować połączenie bezprzewodowe komputera stacjonarnego. Karta jest zgodna ze standardem 802.11b/g/n co umożliwia przesył danych z prędkością do 300mb/s. Dodatkowo posiada dwie anteny pracujące w technologii 2T2R, co wpływa na możliwość uzyskania dobrego łącza nawet w trudnych warunkach. W zestawie znajduje się kreator konfiguracji EZmax, który pozwala zainstalować kartę w prosty sposób. Funkcja „śledź” low-profile umożliwia montaż karty także w małych komputerach. Nowoczesna technologia zwiększa pięciokrotnie zasięg oraz eliminuje „martwe punkty” sieci. Wyjątkowy chipset karty EW-7612PIn v2 czyni kartę jeszcze bardziej funkcjonalną gwarantując najlepszą transmisję danych. Polecana dobra karta sieciowa wykorzystuje przepustowość magistrali PCI Express, eliminując kolizje i opóźnienia występujące w 32-bitowych i 64-bitowych magistralach PCI.

Poradnik zakupowy karty sieciowej

Jak wybrać dobrą kartę sieciową?

Najlepsza karta sieciowa powinna znacznie podnieść jakość korzystania z domowego internetu, dając użytkownikowi swobodny dostęp do stron internetowych, filmów i gier.

Niemniej jednak wybierając odpowiedni model karty, należy zwrócić uwagę na jej parametry. Najlepsze karty sieciowe posiadają:

  • mocne, solidnie wykonane, najlepiej ruchome anteny, które gwarantują stabilne połączenie
  • więcej niż jedną antenę – im większa ilość anten w odbiorniku WiFi, tym wyższą prędkość gwarantuje karta sieciowa
  • możliwość wymiany anteny – niektóre modele bezprzewodowe pozwolą na wymianę anteny na bardziej czułą
  • gniazdo na antenę – jest to funkcja pozwalająca zainstalować dodatkową antenę dla poprawy mocy sygnału
  • odpowiedni zasięg – parametr ten ma istotne znaczenie, kiedy urządzenie (komputer, tablet, laptop) znajduje się w większej odległości od karty sieciowej.

Najlepsze karty sieciowe – polecani producenci

Przygotowany przez nas ranking kart sieciowych to zestawienie, w którym znalazły się najlepsze i najbardziej popularne karty sieciowe przy użyciu, których zyskasz dostęp do mocnego i stabilnego internetu.

Jeśli nie wiesz, jaką kartę sieciową wybrać, warto postawić na wiodących producentów. Na uwagę zasługują m.in. takie marki jak Edimax nMax, LOGILINK ADAPTER, MERCUSYS, D-Link i TP-LINK.

Co ważne dobre karty sieciowe polecanych producentów nie kosztują dużo, stanowią jednak gwarancję zadowalającej transmisji danych i spokojnego użytkowania komputera i innych urządzeń mobilnych.

Autor rankingu:
Michał Dzieleński
Autor rankingu:
Michał Dzieleński Kategoria: Akcesoria komputerowe michal.dz@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *