Strona główna » Komputery, laptopy i tablety » Akcesoria komputerowe » Ranking kas fiskalnych
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Komputery, laptopy i tablety » Akcesoria komputerowe » Ranking kas fiskalnych
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021
Ranking kas fiskalnych– najlepsze kasy fiskalne w 2023 roku – poznaj tanie i wygodne pozycje

Stoisz przed wyborem kasy fiskalnej i chcesz, aby twój produkt okazał się trafiony? Nasz ranking najlepszych kas fiskalnych 2023 z pewnością ułatwi ci wybór i umożliwi porównanie do siebie kilku pozycji.

 

Jeśli zależy ci na tym, aby wybrana przez ciebie kasa fiskalna odpowiadała wszelkim wymogom i dobrze pełniła swoje zadanie, to powinieneś poświęcić chwilę czasu i pochylić się nad przygotowanym przez nas zestawieniem. Przedstawione przez nas propozycje, to wysoko ocenione i często polecane kasy fiskalne w 2023 roku.

Ranking najlepszych kas fiskalnych w 2023 roku

Miejsce Nazwa Cena od Najlepsza oferta
1 Posnet Ergo Online 1 399 zł Sprawdź teraz
2 Olympia CPD 3212 S 439 zł Sprawdź teraz
3 ACLAS Kos E 1 216 zł Sprawdź teraz
4 Datecs Maluch E.Ko 1 148 zł Sprawdź teraz
5 Novitus Nano Online 1 699 zł Sprawdź teraz
6 Olympia CPD 512 486 zł Sprawdź teraz
7 Elzab K10 Online Bt/Gprs 1 632 zł Sprawdź teraz
8 ELZAB Mini ONLINE 1 549 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych kas fiskalnych

1. Posnet Ergo Online

Posnet Ergo Online

Cena: od. 1 399 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Pierwszą pozycją znajdującą się w naszym rankingu najlepszych kas fiskalnych 2023 jest Posnet Ergo Online. Jest to jedna z najchętniej wybieranych kas fiskalnych na rynku Posnet ERGO. Stworzona została w wersji online. Kasa fiskalna Posnet Ergo Online została pozytywnie oceniona i zrecenzowana przez wielu zadowolonych klientów.

 

Co ją wyróżnia:

 • Kasę fiskalną można podłączyć poprzez złącze USB do komputera z Internetem, umożliwia to uniknięcie dodatkowych kosztów związanych z opłatą dodatkowych transmisji danych.
 • Urządzenie dostosowane jest do korzystania z moduł Wifi lub 3G/LTE. Jeśli wyposaży się je w odpowiedni moduł komunikacyjny Wifi lub modem GPRS, to kasa fiskalna będzie mogła być używana zarówno w pomieszczeniu jak i w terenie. Jeśli kasa fiskalna będzie wykorzystywana w terenie to dzięki jej dobremu akumulatorowi, będzie w stanie wydrukować ok. 8000 paragonów bez potrzeby ładowania.

 

2. Olympia CPD 3212 S

Olympia CPD 3212 S

Cena: od. 439 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Kolejną pozycją w naszym rankingu najlepszych kas fiskalnych jest kasa Olympia CPD 3212 S. Jest to propozycja stacjonarnego urządzenia, które umożliwia wykonywanie wielu działań.

 

Waga urządzenia wynosi 1200 g. Zasilanie kasy fiskalnej pochodzi z sieci elektrycznej. Doskonale spełnia ona swoje zadanie, profesjonalnie rejestruje sprzedawane produkty i wydaje stosowne potwierdzenie transakcji w postaci paragonu fiskalnego. Umożliwia przeliczanie walut EURO oraz posiada 11 kursów wymiany walut już zaprogramowanych.

 

Co ją wyróżnia:

 • Kasa fiskalna umożliwia przeliczanie walut;
 • Posiada wyświetlacz kątowy.

 

3. ACLAS Kos E

ACLAS Kos E

Cena: od. 1 216 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Kasa fiskalna ACLAS Kos E to proste urządzenie, które jest często wybieraną opcją ze względu na jej niską cenę. Jest idealnym wyborem dla każdej małej działalności, której zależy na wydawaniu dobrych jakościowo paragonów. Jest to urządzenie przenośne, sprawdzi się dobrze jako kasa fiskalna używana na parkingach i targach.

 

Posiada wydajny akumulator litowo-polimerowy, który umożliwia długotrwałą pracę. Kasa fiskalna wyposażona jest w specjalne ustawienia, które pozwalają ustawić przypomnienie na przykład o wykonaniu raportu dobowego. Kasa fiskalna, dzięki swojej praktycznej budowie nadaje się do użytku zarówno na zewnątrz jak i w pomieszczeniu. Umożliwia obsługę czytników kodów kreskowych ACLAS, wag elektronicznych ACLAS, szuflad kasowych ACLAS oraz terminala płatniczego.

 

Co ją wyróżnia:

 • Kasa fiskalna ACLAS Kos E jest lekka oraz wytrzymała, posiada szczelne zabezpieczenie szczeliny wyjścia papieru;
 • Warto wiedzieć, że nie posiada ona zapasowej karty SD

 

4. Datecs Maluch E.Ko

Datecs Maluch E.Ko

Cena: od. 1 148 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Kolejną pozycją w naszym zestawieniu jest kasa fiskalna Datecs Maluch E.Ko. Jest to sprzęt, który zapewni ci odpowiednią i profesjonalną obsługę. Spełnia on wszystkie wymogi bezpieczeństwa. Kasa jest łatwa i domyślna w obsłudze.

 

Wyróżnia ją to, że pomimo swoich małych rozmiarów posiada możliwość kopii elektronicznej, co przekłada się na oszczędność papieru. Wyposażona jest w rolkę papieru o długości 40 m. Posiada ergonomiczną obudowę która jest trwała i wytrzymała oraz wydajny akumulator, który umożliwia pracę przy ujemnych temperaturach. Kasa fiskalna Datecs posiada dużą bazę towarową.

 

Co ją wyróżnia:

 • Kasa fiskalna Datecs posiada łatwy mechanizm wymiany papieru;
 • Urządzenie jest małe oraz lekkie, jest to doskonała mobilna kasa;
 • Posiada opcję połączenia bluetooth;
 • Kasa fiskalna posiada funkcję przelicznika walut.

 

5. Novitus Nano Online

Novitus Nano Online

Cena: od. 1 699 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Novitus Nano Online to kasa fiskalna ciesząca się wieloma opiniami i pozytywnymi recenzjami. Można ją wykorzystywać zarówno do pracy stacjonarnej jak i w terenie. Zgodnie z wymogami Rozporządzenia Ministra Przedsiębiorczości i Technologii, kasa zaopatrzona jest w połączenie z  Centralnym Repozytorium Kas (CRK).

 

Kasa Fiskalna Novitus Nano umożliwia umieszczenie aż 20.000 towarów w bazie. Zadbano o jej niskie zużycie baterii oraz o dodatkową oszczędzać energii akumulatora, dzięki czemu bez zasilacza jest w stanie wydrukować  nawet do 3 000 paragonów. Kasa Nano online umożliwia współpracowanie z czytnikiem kodów kreskowych, z komputerem,  terminalem płatniczym lub wagą.

 

Co ją wyróżnia:

 • Kasa fiskalna Datecs posiada łatwy mechanizm wymiany papieru, zapewnia aż 30 metrów papieru, które pozwalają wydrukować nawet 300 paragonów na jednej rolce.
 • Urządzenie jest małe oraz lekkie, jest to doskonała mobilna kasa;

 

6. Olympia CPD 512

Olympia CPD 512

Cena: od. 486 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Olympia CPD 512, to kolejna propozycja kasy fiskalnej. Jeśli potrzebujesz urządzenia, które profesjonalnie rejestruje sprzedawane produkty i wydaje stosowne potwierdzenie  transakcji w postaci paragonu fiskalnego to propozycja kasy Olympia na pewno przypadnie ci do gustu.

 

Jakość wykonania produktu oraz całe wyposażenie jest warte swojej ceny. Jest to świetny produkt przeznaczony do długotrwałej pracy. Umożliwia przeliczanie walut Euro oraz możliwość dobrowolnego zaprogramowania 3 kursów walutowych.

 

Co ją wyróżnia:

 • Kasa fiskalna umożliwia przeliczanie walut;
 • Posiada wyświetlacz kątowy.

 

7. Elzab K10 Online Bt/Gprs

Elzab K10 Online Bt/Gprs

Cena: od. 1 632 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Kolejną pozycją w naszym rankingu kas fiskalnych 2023 jest kasa firmy Elzab K10 Online Bt/Gprs. Jest to małe, zgrabne urządzenie, które sprawdzi się do pracy w każdym środowisku. Kasa fiskalna Elzab jest przenośna, co z pewnością ułatwi pracę.

 

Dodatkowo posiada dotykowy ekran, który jest odporny na wodę. Jest łatwa w komunikacja bezprzewodowej dzięki połączeniach Bluetooth/Wifi, Bluetooth/GPRS. Posiada ona wiele pozytywnych opinii i recenzji. Jej cena jest adekwatna do jakości wykonanego urządzenia. Umożliwia bezprzewodową łączność z Centralnym Repozytorium Kas.

 

Co ją wyróżnia:

 • Jest to przenośna kasa fiskalna, która nadaje się do pracy zarówno w pomieszczeniu jak i na zewnątrz;
 • Urządzenie jest małe oraz lekkie, jest to doskonała mobilna kasa;
 • Długość rolki papieru wynosi 18 metrów.

 

8. ELZAB Mini ONLINE

ELZAB Mini ONLINE

Cena: od. 1 549 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Ostatnią pozycją znajdującą się w naszym rankingu najlepszych kas fiskalnych 2023 jest propozycja kasy ELZAB Mini ONLINE. Jest to urządzenie niewielkich rozmiarów, wyróżnia go również mała waga. Wyposażona jest w kopie elektroniczną umieszczoną na karcie pamięci micro SD. Została ona zaprojektowana z dbałością o najmniejsze szczegóły.

 

Zapewnia nieprzerwaną łączność z Centralnym Repozytorium Kas. Jest doskonałą propozycją dla małych placówek handlowych i usługowych.

 

Co ją wyróżnia:

 • Kasa fiskalna Elzab posiada pyłoszczelną klawiaturę, dzięki czemu odporna jest na kurz i zachlapania;
 • Umożliwia wprowadzenie Nipu na paragonie;
 • Jest niewielkich rozmiarów, dzięki czemu jest wygodna i prosta w obsłudze.

 

Poradnik zakupowy kas fiskalnych

Kasy fiskalne to jedne z najważniejszych urządzeń wykorzystywanych do profesjonalnego rejestru w punktach usługowych, handlowych, gastronomicznych.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie kasy fiskalnej

 • Warto zwrócić uwagę na fakt czy wybrana kasa fiskalna jest stacjonarna czy przenośna, ta druga opcja wyróżnia się większą mobilnością;
 • Przy zakupie kasy fiskalnej warto zwrócić również uwagę na długość rolki papieru jaka możne znaleźć się w urządzeniu, im większa długość tym więcej paragonów będzie w stanie wydrukować;
 • Częściej są wybierane produkty o niewielkim rozmiarze i małej wadze, ułatwia to ich przenoszenie;
 • Warto również wybierać kasę fiskalne, które posiadają połączenie online;
 •  Prowadząc działalność w konkretnej lokalizacji lepszym wyborem będzie kasa stacjonarna, która stale będzie podłączona do prądu. Jednak jeśli prowadzisz działalność usługową i twoje miejsce pracy nie znajduje się w jednym miejscu to kasa przenośna będzie wygodniejszą i praktyczniejszą opcją.
 • Warto zwrócić uwagę czy wybrana przez ciebie kasa posiada możliwość płatności kartą, w wielu przypadkach jest to wygodniejsza opcja

Kto musi zainwestować w kasę fiskalną

Kasa fiskalna jest coraz częściej wymaganym urządzeniem elektronicznym, służącym do zapisywania danych wszystkich towarów z asortymentu prowadzonej firmy. Jednak nie jest ona wymagana w każdym przypadku. W kasę fiskalną na pewno muszą zainwestować podatnicy prowadzący usługi dla osób fizycznych  nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych w przypadku gdy obroty przekroczyły 20000 zł. w bieżącym roku podatkowym lub poprzednim. Istnieją jednak grupy sprzedawców, którzy muszą korzystać z kasy fiskalnej niezależnie od wysokości uzyskanego obrotu. Są to inwestorzy sprzedający m.in.

 • napoje alkoholowe, których procenty wynoszą powyżej 1,2%;
 • perfumy i wody toaletowe.
 • sprzęt radiowy, fotograficzny, telekomunikacyjny  telewizyjny;
 • wyroby tytoniowe;
 • gaz ziemny.

Z kasy fiskalnej muszą korzystać również przedsiębiorcy, którzy świadczą usługi m.in.

 • kosmetyczne;
 • fryzjerskie;
 • prawnicze;
 • kosmetologiczne;
 • usługi gdzie wydawane jest pożywienie.

Czym różni się kasa fiskalna online od zwykłej kasy.

Kasy fiskalne online pełnią rolę ciągłego łącznika z Centralnym Repozytorium Kas. Automatycznie przekazują one do CRK wszystkie potrzebne dane, świadczące o sprzedaży. Wysyłają informacje o raportach dobowych, paragonach oraz dokumentach niefiskalnych.

Czy wszedł obowiązek wymiany kas fiskalnych stacjonarnych na online

Związku z tym co podaje nowelizacja ustawy o podatku od towarów i usług do roku 2023, wszyscy przedsiębiorcy którzy do tej pory korzystali z tradycyjnych kas fiskalnych, będą musieli wymienić je na wersje online. Jest tak z tej przyczyny, że kasy fiskalne online umożliwiają stałe połączenie z Centralnym Repozytorium Kas.

Co to jest CRK

CRK to w rozwinięciu skrótu – Centralne Repozytorium Kas. Jest to system teleinformatyczny, który powstał przy udziale Ministerstwa Finansów. Centralne Repozytorium Kas ma na celu gromadzenie danych pochodzących z zarejestrowanych kas fiskalnych. W tym miejscu poddawane są one analizie.

Autor rankingu:
admin
Autor rankingu:
Michał Dzieleński Kategoria: Akcesoria komputerowe michal.dz@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *