Strona główna » Hobby » Gry » Ranking kierownic do gier
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Hobby » Gry » Ranking kierownic do gier
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021

Ranking kierownic do gier

Granie w gry ma swoje zalety i pozwala przede wszystkim odpowiednio zorganizować czas. Grają dziś wszyscy, dzieci, starsi i dorośli, dlatego tak ważne jest, aby zadbać o odpowiedni sprzęt do takiego grania. Najlepszą formą zabawy jest granie w samochody, do której potrzebna będzie dopasowana kierownica, która pozwoli nam odpowiednio kontrolować poruszanie się takim pojazdem.

 

Wybór kierownicy do PC jest dziś bardzo szeroki, a dzięki takiej właśnie konsoli, każdy uczestnik gry może poczuć się, jak prawdziwy kierowca. Powstaje zatem pytanie, jaka kierownica do PC będzie najlepszym rozwiązaniem? Poniżej prezentujemy ranking najlepszego wyboru, do którego serdecznie zachęcamy.

Ranking najlepszych kierownic do gier w 2023 / 2024 roku

Miejsce Nazwa Cena od Najlepsza oferta
1 HORI RWA Racing Wheel APEX do PS3/PS4/PC (PS4-052E) 419 zł Sprawdź teraz
2 Thrustmaster T248 Xbox/PC (4460182) 1 439 zł Sprawdź teraz
3 Logitech G923 PS4/PC (941-000149) 1 794 zł Sprawdź teraz
4 Cobra Rally GT900 PC/PS3/PS4/Xbox 360/Xbox One/Switch 499 zł Sprawdź teraz
5 Hori Kierownica Racing Wheel Apex SPF004U (PC/PS4/PS5) 532 zł Sprawdź teraz
6 Logitech G923 Xbox One/PC (941-000158) 1 631 zł Sprawdź teraz
7 Thrustmaster TS-PC Racer Servo Base (2960864) 1 528 zł Sprawdź teraz
8 Thrustmaster TS-PC Racer Ferrari 488 Challenge Edition 2 417 zł Sprawdź teraz
9 Tracer Rayder 4 in 1 PC/PS3/PS4/Xone (TRAJOY46765) 219 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych XXX

1. HORI RWA Racing Wheel APEX do PS3/PS4/PC (PS4-052E)

HORI RWA Racing Wheel APEX do PS3/PS4/PC (PS4-052E)

Cena: od. 419 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Doskonałe narzędzie dla graczy, którzy lubią czuć emocje i odpowiednie wrażenia. Jest to urządzenie naprawdę wysokiej jakości, dlatego z powodzeniem sprawdzi się w każdych warunkach. Każdy gracz może dostosować funkcje przycisków do własnych potrzeb, co zdecydowanie pozwoli na dostosowanie elementów sterujących do własnego stylu. Kierownica do PS4 jest stworzona w nowoczesnym stylu i doskonale sprawdza się przy każdej grze.

 

Warto tutaj zauważyć, że wszystkie przyciski sterujące są właściwie na wyciągnięcie ręki, czyli możemy nimi operować, podczas swobodnej gry. Kierownica posiada funkcji wibracji i jest oficjalnie licencjonowana przez firmę Sony. Jej kompatybilność jest dostępna z wszystkimi grami wyścigowymi na urządzeniach PS4, PS3, lub komputer stacjonarny. Do kierownicy dodawana jest konsola z pedałami, zmiana biegów możemy dokonać za pośrednictwem samej kierownicy.

 

Na urządzeniu znajdziemy elementy oświetlenia LED, a szczególnym wyposażeniem kierownicy jest sprzężenie zwrotne wibracji. Co bardzo ważne, jeżeli nie lubimy używać pedał to całością możemy sterować za pomocą kierownicy.

 

2. Thrustmaster T248 Xbox/PC (4460182)

Thrustmaster T248 Xbox/PC (4460182)

Cena: od. 1 439 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Jest to zdecydowanie kierownica dla wszystkich fanów gier wyścigowych, ale także symulatorów jazdy. Jest to bardzo wysokiej jakości kierownica wyścigowa, przeznaczona przede wszystkim dla graczy którzy cenią sobie wydajność i wręcz naturalne efekty, jakie pozwalają odczuć emocje, podczas zanurzania się grę przy wykorzystaniu tej że właśnie kierownicy. Z powodzeniem możemy tutaj uwolnić się od klawiatury komputera, lub też tradycyjna jeszcze myszy i z pogodą kierowcy rajdowego, wczuć się w naprawdę doskonałe warunki jazdy za pomocą kierownicy T248.

 

Kierownica posiada 25 przycisków czynności a także interaktywną deskę rozdzielczą, która daje możliwość wyświetlenia aż 20 parametrów, pojawiających się podczas jazdy, a widocznych na ekranie kierownicy. Jej zaletą jest możliwość dwupozycyjnego kodera. Kierownica do PC wyposażona jest pedały magnetyczne, które doskonale odzwierciedlają pedały znajdujące się praktycznie w każdym samochodzie rajdowym. Jest to jedna z nielicznych kierownic na rynku, która posiada wbudowany wyświetlacz. Daje to poczucie zdecydowanie lepszej dynamiki, ale także naturalnych wrażeń podczas gry.

 

3. Logitech G923 PS4/PC (941-000149)

Logitech G923 PS4/PC (941-000149)

Cena: od. 1 794 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Kierownica zupełnie nowej generacji, która pozwala odkryć naprawdę wysokiej jakości wrażenia podczas gier wyścigowych. Kierownica doskonale dopasowane do fizyki gry, zapewniająca swoim odzwierciedleniem doskonały realizm, dzięki czemu czujemy doskonale jazdę samochodem w grze komputerowej. Dzięki kierownicy odczujemy takie wrażenie jak pompujące tłoki, czy znajdujący się pod kołami żwir. Doskonale odczuwalna jest również zmiana biegów, ale także fizycznie poczujemy jakość przemierzamy i drogi, lub też ostre zakręty.

 

Świetny design i doskonała jakość wykonania kierownicy pokazuje jak bardzo może nam ona pomóc podczas pokonywania kolejnych poziomów gier wyścigowych. Jest to doskonała kierownica do PS4. Zadaniem tej kierownicy jest odzwierciedlenie jak najbardziej realistycznych wrażeń, które czuje kierowca podczas wyścigów samochodowych.

 

Kierownica posiada zaawansowane oprogramowanie układowe, które świetnie sprawdza się w monitorowaniu przepływającego prądu przez silnik kół. Została ona stworzona do wyścigów, a całe poszycie kierownicy posiada skórę, czyli doskonale odzwierciedla kierownicą samochodu. Zdecydowanie polecamy tam właśnie kierownicą wszystkim wracam w tamtym odnieść jak największe wrażenia podczas gry.

 

4. Cobra Rally GT900 PC/PS3/PS4/Xbox 360/Xbox One/Switch

Cobra Rally GT900 PC/PS3/PS4/Xbox 360/Xbox One/Switch

Cena: od. 499 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Doskonałe i sprawdzone narzędzie dla zaawansowanych graczy, dla których realizm gry to podstawa. Cobra gt900 to nie tylko kierownica, ale przede wszystkim idealne narzędzie, gwarantujące doskonałą zabawę.

 

Kompatybilna jest aż z sześcioma platformami dostępnymi na rynku jest jedną z najlepiej zrealizowanych kierownicy. Sama jej nazwa wskazuje na szybkość i zaawansowaną technologicznie struktura. Świetnie sprawdza się w grach symulacyjnych, ale doskonale również nadaje się do gier wyścigowych. Idealne rozwiązanie dla fanów gier wyścigowych gdyż jest świetnie stworzonym narzędziem, o dość konkurencyjnej cenie. Jej zaletą jest kąt obrotu kierownicy aż o 900 stopni, co doskonale dodaje realizmu podczas grania i wykonywania różnych driftów podczas jazdy.

 

Kierownica można zamocować do blatu dzięki zamontowanym przyssawką, które doskonale trzymają kierownicę do przyczepionego podłoża. Jest to doskonała kierownica do komputera, ale również do wielu innych dostępnych urządzeń. Będzie to doskonała kierownica do PS4, ale także sprawdzi się również, jako kierownica Xbox One. Zdecydowanie polecamy to narzędzie dla fanów gier komputerowych.

 

5. Hori Kierownica Racing Wheel Apex SPF004U (PC/PS4/PS5)

Hori Kierownica Racing Wheel Apex SPF004U (PC/PS4/PS5)

Cena: od. 532 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Doskonała kierownica do gier, która oferuje najlepszą jakość wykonania i daje poczucie autentycznej symulacje wyścigów samochodowych. Jest to doskonała kierownica do komputera, dzięki której będziemy mogli wczuć się w realność wyścigów samochodowych, nawet na niewielkim monitorze komputera. Doskonale sprawdzi się również jako kierownica do PS4, a także jako kierownica do gier. Jest kompatybilna z PlayStation i wspomniany wcześniej komputerem.

 

Kierownica posiada aż 14 przycisków, które niestety nie są programowalne. W zestawie dostępne są pedały gazu i hamulca a także system uchwytów mocujący kierownicę do określonego podłoża. Możemy ją zamontować bezpośrednio do stołu za pomocą właśnie solidnych zacisków. Sprawdzi się podczas jazdy wyścigowych, Tym bardziej że jej kąt obrotu to 270 stopni. Jest to bardzo świetne narzędzie, wykonane z najwyższej jakości materiałów, które dają wrażenie trzymania prawdziwej kierownicy samochodu.

 

Doskonała cena, dostępna praktycznie na każdą kieszeń i bardzo dobra trwałość materiału, z którego została wykonana sprawi, że będzie to narzędzie dla każdego gracza.

 

6. Logitech G923 Xbox One/PC (941-000158)

Logitech G923 Xbox One/PC (941-000158)

Cena: od. 1 631 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Kolejna odsłona firmy Logitech, która doskonale sprawdza się podczas gier samochodowych. Jest to nowa generacja kierownic wyścigowych, dające naprawdę optymalne odczucia i wrażenia podczas grania. Jest to kierownica z górnej półki, gdyż maksymalnie odzwierciedla kierownicą samochodu wyścigowego. Dostosowana do każdego rodzaju gier, zarówno symulatorów, jaki gier wyścigowych.

 

W zestawie dostępne są trzy pedały, które doskonale odzwierciedlają sterowność z każdym samochodzie. Korzystając z kierownicy i pedałów jednocześnie, możemy poczuć się jak w samochodzie wyścigowym, lub też w tradycyjnym samochodzie podczas symulatora jazdy. Logitech zadbał o każdy drobny szczegół, dlatego nie ma do czego się tutaj przyczepić, tylko trzeba skorzystać z dostępnego narzędzia w postaci kierownicy. Dzięki niej możemy przejąć pełną kontrolę nad swoim sprzętem, możemy dostosować czułość kierownicy, ale także jest zwrotność. Z powodzeniem też możemy zaprojektować kierownicę do własnych potrzeb.

 

Jest to doskonała kierownica do PS4, a także sprawdzi się jako kierownica komputerowa. Polecamy ten wybór dla osób które chcę uzyskać jak najlepsze wrażenia.

 

7. Thrustmaster TS-PC Racer Servo Base (2960864)

Thrustmaster TS-PC Racer Servo Base (2960864)

Cena: od. 1 528 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Jest to podstawa kierownicy wyścigowej. Wyposażona jest w układ siłowego sprzężenia zwrotnego, co daje ogromne poczucie doskonały wrażeń podczas wirtualnych zawodów wyścigowych. Jest to urządzenie zgodne z komputerami, dlatego sprawdzisz się przede wszystkim jako kierownica PC z biegami.

 

Narzędzie jest zaawansowane technologicznie, których zadaniem jest zadanie o efektywność działania. Produkt dość wysokiej klasy który sprawdza się również z innymi zdejmowanymi kierownicami tej marki. Atutem tej podstawy pod kierownicą jest fakt, wpisz zapewnia ona bardzo równe, doskonałe i ciche działanie urządzenia podczas zabawy grami komputerowymi. Jest to świetne narzędzie dla osób które posiadają już kierownicę Thrustmaster, dlatego warto zainwestować właśnie w ten produkt, jeśli chcemy urozmaicić jakość naszej gry o dodatkowe wrażenia.

 

Jest to świetne rozwiązanie dla osób początkujących w grach wyścigowych, ale także dla osób, które w zaawansowany sposób zajmują się tego typu grami. Polecamy to rozwiązanie dla wielbicieli kierownic, dostosowanych do PC.

 

8. Thrustmaster TS-PC Racer Ferrari 488 Challenge Edition

Thrustmaster TS-PC Racer Ferrari 488 Challenge Edition

Cena: od. 2 417 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Kolejna świetna odsłona firmy Thrustmaster, która oddaje do rąk graczy najlepszej jakości kierownicą wyścigową. Kierownica posiada najlepiej dostosowano dynamikę i styl dla osób, które sobie cenią wykonanie i zdecydowanie lepsze działanie w grach, pozwalające na stworzenie realistycznego środowiska wyścigów wirtualnych. Nie bez znaczenia jest też wygląd kierownicy, który stanowi replikę prawdziwego samochodu Ferrari, co zdecydowanie dodaje jej atutów.

 

Kierownica stworzona z myślą o zawodach wirtualnych, dająca naprawdę świetne efekty podczas zabawy grach w komputerowych. W swoich zasobach posiada 15 wbudowanych diod obrotomierza i dwie łopatki zmiany biegów, które znajdują się tuż pod kierownicą. Możemy w niej zaprogramować aż 26 funkcji, a obręcz kierownicy jest obszyta materiałem takim samym, jak oryginalne kierownica Ferrari.

 

Jak widać, firma Thrustmaster kładzie nacisk na jakość, dlatego sprawdzi się ona w większości konsol do gier, zarówno jako kierownica do PS4, jak również kierownica PC z biegami. Warto zainwestować w to rozwiązanie.

 

9. Tracer Rayder 4 in 1 PC/PS3/PS4/Xone (TRAJOY46765)

Tracer Rayder 4 in 1 PC/PS3/PS4/Xone (TRAJOY46765)

Cena: od. 219 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Kierownica stworzona dla osób które marzą o sukcesach podczas wirtualnych wyścigach samochodowych, jak również dla osób, które cenią sobie spokojną jazdę podczas grania w symulator samochodowy. Doskonale sprawdza się jako kierownica PC z biegami, jak również jako kierownica do PS4.

 

Dzięki tej kierownicy czujemy maksimum satysfakcji, ponieważ posiada ona wiele ciekawych funkcji, które możemy dostosować pod własne potrzeby. Tradycyjnie już, kierownica posiada funkcji wibracji, ale także przyspieszenie sprężynowe, dają co najlepsze wrażenia podczas grania w gry. Jest to bardzo dynamiczna kierownica, pozwalająca regulować kąt obrotu nawet do 180 stopni. Taka możliwość daje nam zdecydowanie szerszy zakres dostosowania kierownice do różnych wyścigów. Zaprojektowana w taki sposób, aby dobrze trzymała się dłoni, a dostępne pedały gazu i hamulca, nawet doskonale wrażenie jazdy samochodem. Posiada 12 przycisków i dość ciekawie zaprojektowane diody LED.

 

Jest to świetne rozwiązanie dla osób które chcą zaoszczędzić, nie wydając zbyt dużych środków na sprzęt wysokiej jakości.

Poradnik zakupowy kierownic do gier

Wielu z nas spędza jakiś czas przed komputerem, aby umilić sobie czas graniem w gry.

W przypadku symulatorów jazdy, chcemy czuć się zdecydowanie tak samo, jak podczas prowadzenia prawdziwego pojazdu. To właśnie do tego celu służy przede wszystkim kierownica, która pozwala nam się poczuć, jak za kierownicą prawdziwego samochodu. Powstaje zatem pytanie, jaką kierownicę powinniśmy kupić i dlaczego postawić akurat na wybrany model?

Po którą kierownicę sięgnąć?

Gry komputerowe cieszą się dziś przy ogromną popularnością i są elementem spędzania czasu dla wielu osób. Do gier komputerowych dobiera się różne elementy, które pozwalają nam na lepszą jakość grania, dlatego dużą popularnością cieszą się dzisiaj kierownicę, dzięki którym gracz może czuć się jako prawdziwy, rajdowy kierowca. Na co zatem warto zwrócić uwagę, wybierając komplet kierownicy i pedałów do grania?

  • Dodatkowe funkcje kierownicy, czyli element sprzężenia zwrotnego, który daje nam poczucie odpowiedniej ilości wstrząsów, szczególnie podczas jazdy na terenach nierównych. Kierownica w tym momencie zaczyna wibrować, co daje nam poczucie prawdziwej jazdy samochodem.
  • Sposób mocowania, jest również bardzo ważnym elementem wyboru kierownicy, ponieważ daje nam poczucie stabilności, podczas jazdy symulatorem.
  • Materiał, z którego została wykonana kierownica. Jest to bardzo ważny element, który może świadczyć o trwałości wydanego towaru, ale także jakość kierownicy, która będzie doskonałą imitacją kierownic dostępnych w samochodach. Warto wybierać kierownice z naturalną skórą.
  • Kąt obrotu kierownicy. Tutaj warto wybierać kierownicę o kącie 1000 stopni, choć warto tutaj zweryfikować wybór, aby ten kąt nie był ani za duży, ani za mały.
  • Bardzo ważnym elementem wyposażenia kierownicy są dołączane pedały, które znajdują się praktycznie w większości zestawach. Najlepiej wybierać pedały analogowe, choć dostępne są również pedały cyfrowe, które co to zasady, dają zdecydowanie mniejsze poczucie naturalności.
  • Obok powyższych elementów bardzo ważna jest zmiana biegów, dlatego warto zwrócić uwagę czy kierownica ma również w wyposażeniu łopatki do takiej obsługi. Będziemy tutaj zdecydowanie łatwiej mogli poruszać się samochodem, którą oczywiście dostępny będzie za pośrednictwem gry komputerowej.

Czy kierownica może się faktycznie przydać?

Wybór kierownicy do grania jest bardzo ważnym zadaniem, szczególnie dla osób, które cenią sobie wysoką jakość gry i chcą osiągnąć jak najlepsze wrażenia. Zdecydowanie warto zakupić kierownicę na gry, ponieważ w ten sposób przyswajamy również umiejętność późniejszego prowadzenia pojazdu. Kierownica możemy zakupić dzisiaj na aukcjach internetowych, ale bez problemu też znajdziemy różne modele w sklepach stacjonarnych. Dziś wiele osób przygotowuje się w ten sposób do rzeczywistego prowadzenia samochodu, ale też jest to świetna zabawa, kiedy podczas grania w domu, czujemy się tak, jakbyśmy faktycznie podróżowali samochodem. Gry wyścigowe są tutaj nieodzownym elementem, dla którego warto dzierżyć w dłoni kierownicę.

Autor rankingu:
Mikołaj Przybysz
Autor rankingu:
Mikołaj Przybysz Kategoria: Gry mikolaj.pr@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *