Strona główna » RTV » Telewizory i akcesoria » Ranking kin domowych
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » RTV » Telewizory i akcesoria » Ranking kin domowych
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021

Ranking kin domowych – najlepsze kina domowe w 2023 / 2024 roku

Kino domowe to świetne rozwiązanie na spędzanie wieczorów w domowym zaciszu. Można bez ograniczeń oglądać swoje ulubione filmy i seriale. Jakie kino domowe będzie najlepszym wyborem? Z pewnością takie, które jest polecane przez innych i przede wszystkim ma dobre opinie. Ranking kin domowych będzie tutaj idealnym źródłem informacji. Pomoże ci znaleźć odpowiedni oraz wymarzony zestaw kina domowego, dzięki któremu będziesz mógł poczuć się jak w prawdziwym kinie. Koniecznie zapoznaj się z rankingiem.

Ranking kin domowych – TOP 10 najlepszych kin domowych

Miejsce Nazwa kina domowego Cena Najtańsza oferta
1 PHILIPS TAPB603/10 Czarny 1605 zł Sprawdź teraz
2 Yamaha HTR-2071 czarny + Prism Audio Vienna czarny 1599 zł Sprawdź teraz
3 Sony BDV-E6100 1916 zł Sprawdź teraz
4 Denon AVR-X520BT + Kruger & Matz PASSION 5.0 1699 zł Sprawdź teraz
5 Bose Lifestyle 650 czarny 19499 zł Sprawdź teraz
6 Fenda F&D T-200X 549 zł Sprawdź teraz
7 Sony BDV-N9200WW 3798 zł Sprawdź teraz
8 Onkyo HT-S 5805 czarny 3200 zł Sprawdź teraz
9 Sony BDV-N9200WB 3798 zł Sprawdź teraz
10 Sony BDV-N5200WB 2331 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych kin domowych

1. PHILIPS TAPB603/10 Czarny

 PHILIPS TAPB603/10 Czarny

Cena: ok. 1605 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Jednym z najbardziej popularnych zestawów kin domowych w 2023 / 2024 roku jest Philips TAPB603/10 CZARNY. Te dobre kino domowe charakteryzuje się technologią Virtual Surround, która zapewnia realistyczne wrażenia filmowe. Pozwala ona na uzyskanie bogatego, przestrzennego dźwięku. To najlepsze urządzenie jest bardzo łatwe w obsłudze oraz tanie. Nie musisz martwić się o to, że wydasz dużo pieniędzy na stworzenie wymarzonego systemu kina domowego. Bez problemu sam poradzisz sobie z jego zainstalowaniem. Ten dobry zestaw kina domowego wyposażony został we wszystkie podstawowe elementy i funkcje. PHILIPS TAPB603/10 CZARNY oprócz przystępnej ceny odznacza się również dwoma wejściami HDMI, bezprzewodowym subwooferem, a także specjalnymi głośnikami kanału centralnego, które zapewniają doskonałą wyrazistość każdego dźwięku. Jakie kino domowe będzie lepsze? Zaufaj temu najlepszemu produktowi. Pamiętaj, że najlepszy system kina domowego powinien składać się z komponentów o najwyższej jakości technicznej.

2. Yamaha HTR-2071 czarny + Prism Audio Vienna czarny

 Yamaha HTR-2071 czarny + Prism Audio Vienna czarny

Cena: ok. 1599 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Dobry zestaw kina domowego to podstawa idealnego systemu audio. YAMAHA HTR-2071 CZARNY + PRISM AUDIO VIENNA jest bardzo dobrym wyborem. Dzięki temu taniemu zestawowi przez wiele lat będziesz mógł cieszyć się z najlepszej jakości dźwięku w swoim domowym zaciszu. Najlepsze zestawy kina domowego charakteryzują się przede wszystkim swoją niezawodnością i wysoką jakością. Tak jest w przypadku kompletu YAMAHA HTR-2071 CZARNY + PRISM AUDIO VIENNA. Ten zestaw składa się z amplitunera oraz zestawu głośnikowego. Ponadto do głównych funkcji tego dobrego zestawu zalicza się: pełną obsługą 4K, 5-kanałowy dźwięk przestrzenny, automatyczne wyłączanie oraz dźwięk HD z Cinema DSP. Wybierając ten najlepszy zestaw kina domowego, z pewnością będziesz zadowolony. Polecany jest on również przez wielu miłośników dobrych brzmień. Nie bez powodu znajduje się on w rankingu w 2023 / 2024 roku, gdyż zbiera same pozytywne komentarze. Zestaw YAMAHA HTR-2071 CZARNY + PRISM AUDIO VIENNA z pewnością jest wart swojej ceny.

3. Sony BDV-E6100

 Sony BDV-E6100

Cena: ok. 1916 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Jednym z najczęściej kupowanych zestawów kin domowych w 2023 / 2024 roku jest SONY BDV-E6100. Charakteryzuje się on bardzo atrakcyjnym wyglądem. Ponadto do zalet tego dobrego zestawu zalicza się najwyższy standard dźwięku kinowego – z czterech wysokich głośników, funkcję NFC, Bluetooth oraz Wi-Fi. Polecane kino domowe odznacza się siłą dźwięku – 5.1-kanałowy przestrzenny dźwięk o mocy 1000W gwarantuje niesamowite doznania. Dodatkowo ten najlepszy zestaw kina wyposażony został w funkcję wzmocnienia basu – Bass Boost. Oglądając głośniejsze sceny, na pewno będziesz zaskoczony jej efektem. Dodatkowo posiada wbudowany dok do iPoda i telefonu iPhone, możliwość oglądania filmów i telewizji w formacie Full HD 3D. Na uwagę zasługuje tutaj także zastosowana technologia Triluminos Colour, która zapewnia żywy obraz oraz szeroką paletę barw. To właśnie polecane zestawy kina domowego posiadają wszystkie te najlepsze funkcje. Zajrzyj w ranking kin domowych, aby dowiedzieć się jakie opinie posiada ten zestaw.

4. Denon AVR-X520BT + Kruger & Matz PASSION 5.0

 Denon AVR-X520BT + Kruger & Matz PASSION 5.0

Cena: ok. 1699 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Polecane zestawy kina domowego znajdziesz w rankingu z 2023 / 2024 roku. Dowiesz się tam jakie systemy są najczęściej wybierane. Jednym z nich jest DENON AVR-X520BT + KRUGER & MATZ PASSION 5.0. Jest to najlepszy zestaw kina domowego, o którym marzy każdy prawdziwy kinoman. Ten dobry zestaw składa się z 5.2-kanałowego amplitunera z Bluetooth oraz zestawu głośnikowego. Wyposażony został w wiele zaawansowanych funkcji, takich jak na przykład technologia HDCP 2.2 – zgodną z najnowszą specyfikacją, która jest konieczna do odtwarzania treści 4Kultra zabezpieczonych przed ich kopiowaniem. Dodatkowo DENON AVR-X520BT + KRUGER & MATZ PASSION 5.0 charakteryzuje się tym, że posiada aż 5 wejść HDMI, w tym do podłączenia takich urządzeń jak konsole do gier czy odtwarzacze Blue-Ray. Warto też tutaj dodać, że amplituner może zapamiętać aż 8 powiązanych urządzeń Bluetooth. Jeśli zastanawiasz się jakie kino domowe wybrać, to powinieneś zaufać temu dobremu zestawowi. Z pewnością zapewni ci on dużą satysfakcję.

5. Bose Lifestyle 650 czarny

 Bose Lifestyle 650 czarny

Cena: ok. 19499 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Ranking kin domowych jest źródłem wielu przydatnych informacji. Znajdziesz w nim wiele podpowiedzi na temat tego, jakie kino domowe kupić w 2023 / 2024 roku. Jednym z polecanych jest BOSE LIFESTYLE 650 CZARNY, które oferuje znakomitą jakość i moc dźwięku. Zaprojektowany został z myślą o prostocie. Ten najlepszy zestaw składa się z jednostki centralnej, 4 głośników OmniJewel, głośnika centralnego OmniJewel, bezprzewodowego modułu basowego Acoustimass i bezprzewodowych odbiorników do tylnych głośników. W opakowaniu znajdziesz również uniwersalny pilot zdalnego sterowania, potrzebne okablowanie, zestaw słuchawkowy ADAPTiQ, emiter podczerwieni, zasilacz jednostki sterującej oraz instrukcje obsługi. Przez ten najlepszy zestaw kina domowego obsługiwane są następujące formaty dźwięku: Dolby Digital, Dolby Digital Plus, Dolby TrueHD, DTS, Multichannel PCM. Ponadto pozwala on na podłączanie telefonów i tabletów za pomocą Bluetooth. Wybierz BOSE LIFESTYLE 650 CZARNY i ciesz się najlepszą jakością muzyki.

6. Fenda F&D T-200X

 Fenda F&D T-200X

Cena: ok. 549 zł
Znajdź najtańszą ofertę

W naszym rankingu z 2023 / 2024 roku znajdziesz wszystkie polecane zestawy kina domowego. FENDA F&D T-200X jest jednym z nich. Charakteryzuje się możliwością konwersji głośników satelitarnych w soundbar. Subwoofer z tego zestawu wyróżnia się doskonałą jakością drewnianej obudowy połączoną z wyjątkowym brzmieniem. Ponadto ten dobry zestaw kina domowego polecany jest również za łączność Bluetooth 4.0 oraz bezprzewodowy pilot do sterowania. FENDA F&D T-200X daje kilka możliwości wyboru źródła dźwięku. Dzięki czemu nie musisz ograniczać się do podłączenia za pomocą okablowania, które dostajesz w komplecie. Możesz połączyć się z tym najlepszym kinem domowym poprzez Bluetooth w odległości nawet do 15 metrów. Ten niezawodny zestaw pozwoli ci słuchać ulubionej muzyki w doskonałej jakości. W komplecie oprócz głośników, okablowania i pilota znajdziesz instrukcję obsługi. Decydując się na ten dobry zestaw kina domowego, na pewno się nie zawiedziesz. Jego obecność w rankingu świadczy o jego doskonałości.

7. Sony BDV-N9200WW

 Sony BDV-N9200WW

Cena: ok. 3798 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Ranking kin domowych jest przydatną lekturą. Oprócz opisów i specyfikacji produktów znajdziesz również wiele cennych opinii na temat ich użytkowania. SONY BDV-N9200WW cieszy się dużą popularnością. Do zalet tego najlepszego zestawu zalicza się czystszy dźwięk dzięki systemowi DSEE, tryb ClearAudio+, łatwe udostępnianie multimediów dzięki technologii Miracast™,  technologię NFC czy też podświetlane głośniki. Na uwagę zasługują także różne tryby pracy: NocFutbol czy Digital Music Arena. SONY BDV-N9200WW to połączenie 5 głośników z wydajnym subwooferem, które pozwala na uzyskanie przestrzennego dźwięku. Jeśli zastanawiasz się jakie kino domowe kupić do swojego mieszkania to z pewnością powinieneś wybrać SONY BDV-N9200WW. Decydując się na ten najlepszy zestaw kina domowego, możesz mieć pewność, że tworzony przez ciebie system będzie na najwyższym poziomie. Będziesz mógł przez wiele lat cieszyć się ze swojego wyboru. SONY BDV-N9200WW to dobry zestaw kina domowego, który cię nie zawiedzie.

8. Onkyo HT-S 5805 czarny

 Onkyo HT-S 5805 czarny

Cena: ok. 3200 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Jednym z najbardziej popularnych zestawów kin domowych w 2023 / 2024 roku jest ONKYO HT-S 5805 CZARNY. Ten dobry zestaw kina domowego pozwoli ci stworzyć niepowtarzalną atmosferę w swoim domu i sprawi, że poczujesz się jak w kinie. Ponadto ten tani zestaw kina domowego wyposażony został we wszystkie podstawowe elementy i funkcje, które posiadają polecane zestawy kina domowego. Ponadto w skład Onkyo HT-S5805 wchodzą: siedmiokanałowy amplituner A/V z dekoderem Dolby Atmos*1 (model HT-R494) oraz ośmiogłośnikowy system 5.1.2 (model HTP-588). Ten najlepszy sprzęt ma również możliwość podłączenia do niego dowolnego źródła, na przykład konsolę gier czy odtwarzacz Blu-Ray. ONKYO HT-S 5805 CZARNY oprócz przystępnej ceny, odznacza się również łącznością bezprzewodową Bluetooth, która pozwala odtwarzać muzykę z tabletu bądź smartfona. Wybierając ten dobry zestaw kina domowego, nie musisz już się martwić o to, że wydasz dużo pieniędzy na stworzenie wymarzonego kina domowego. Zaufaj temu dobremu produktowi.

9. Sony BDV-N9200WB

 Sony BDV-N9200WB

Cena: ok. 3798 zł
Znajdź najtańszą ofertę

SONY BDV-N9200WB to dobre kino domowe, które cieszy się coraz większą popularnością. Do głównych zalet tego dobrego zestawu zalicza się to, że posiada technologię Bluetooth, oraz że dołączony jest do niego odtwarzacz Blue-Ray Disc. Oprócz tego wyposażony został w system DSEE, dzięki któremu uzyskuje się czystszy dźwięk. Ponadto świetnie sobie radzi z najbardziej wymagającymi ścieżkami dźwiękowymi. Warto tutaj dodać, że posiada tryb ClearAudio+, polegający na optymalizacji brzmienia i automatycznej korekcji ustawień dźwięku tak, aby zapewnić jak najlepsze wrażenia słuchowe. Powinieneś także zwrócić tutaj uwagę na przydatną funkcję NFC. Bez wątpienia ten najlepszy zestaw kina domowego przypadnie do gustu niejednemu miłośnikowi dobrej muzyki. Jeśli zastanawiasz się jakie kino domowe wybrać do swojego domu, to zdecydowanie najlepszym wyborem będzie SONY BDV-N9200WB. Jego obecność w rankingu świadczy o jego wysokiej jakości i niezawodności. Z pewnością będziesz zadowolony ze swojego zakupu.

10. Sony BDV-N5200WB

 Sony BDV-N5200WB

Cena: ok. 2331 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Dobre kino domowe to podstawa każdego systemu multimedialnego. Jednym z najczęściej kupowanych zestawów w 2023 / 2024 roku jest SONY BDV-N5200WB. Jest to tani zestaw z odtwarzaczem Blu-Ray Disc oraz technologią Bluetooth. W rankingu znajdziesz mnóstwo przydatnych informacji na temat jego funkcjonalności. Dowiesz się między innymi, czy SONY BDV-N5200WB stwarza jakiekolwiek problemy, na przykład czy zawiesza się bądź czy wolno reaguje na komendy. To najlepsze urządzenie pomimo swoich niewielkich wymiarów świetnie radzi sobie nawet z najbardziej wymagalnymi dźwiękami. Z pewnością będziesz zachwycony z jego efektów. Warto tutaj także dodać, że do zalet tego dobrego zestawu zalicza się również łatwe łączenie się z Internetem poprzez wbudowane Wi-Fi. Co sprawia, że jest on wyjątkowy. To właśnie najlepsze zestawy kina domowego pozwalają na zbudowanie sobie prawdziwego kina w domu. Koniecznie zajrzyj w ranking kin domowych, aby dowiedzieć się jakie opinie posiada niezawodny zestaw SONY BDV-N5200WB.

Poradnik zakupowy zestawu kina domowego

Jak wybrać dobry zestaw kina domowego?

Ranking kin domowych dostarcza wiele przydatnych informacji. Można w nim znaleźć wszystkie polecane zestawy kina domowego. Dzięki opinii innych użytkowników dowiesz się, który zestaw jest najlepszy. Dodatkowo uzyskasz wiedzę odnośnie tego, których systemów kin domowych lepiej unikać. Pamiętaj, że dobry zestaw kina domowego powinien składać się z urządzeń o najwyższej jakości dźwięku.

Podstawa kina domowego – urządzenie źródłowe

Kino domowe to przede wszystkim urządzenia źródłowe, których zadaniem jest odczyt obrazu i dźwięku oraz dalsze rozsyłanie ich do poszczególnych elementów systemu. Do takich urządzeń należą:

  • odtwarzacze Blue Ray, które należy zaliczyć do najlepszych odtwarzaczy, jakie oferuje obecnie nasz rynek. Dobre kino domowe wyposażone w odtwarzacze Blue Ray gwarantuje najwyższą jakość obrazu i dźwięku, co przekłada się na możliwość odtworzenia najbardziej wymagających ścieżek dźwiękowych. Niemniej jednak osoby mniej wymagające, które nie wiedzą, jakie kino domowe wybrać, a nie chcą wydawać dużych pieniędzy, mogą postawić na wersję ekonomiczną DVD. Jest to poprzednik nowoczesnego systemu kina domowego, ale o wiele tańszy
  • telewizja – nowoczesny system kina domowego zawierać będzie tzw. strumieniowanie wideo, czyli transmisję danych do urządzenia odtwarzającego jak telewizor za pośrednictwem innego urządzenia np. telewizora Smart. Obecnie strumieniowanie, jako bardzo wygodne rozwiązanie znalazło wielu zwolenników, pozwala bowiem z wielu portali w sposób ciągły oglądać i odtwarzać filmy.

Głośniki – jakie wybrać do kina domowego?

Jak dobrze przedstawił to ranking zintegrowanych kin domowych, na jakość odtwarzanego dźwięki ogromny wpływ będą miały głośniki. To od głośników zależeć będzie efekt, którego oczekuje wymagający użytkownik. Dla fana najlepszych rozwiązań nie wystarczy zwykły głośnik, będzie on szukał systemów na miarę XXI wieku, a pomocnym może okazać się ranking kin domowych.

Na uwagę zasługują te kina, które zawierają:

  • głośniki 5.1 – jest to zestaw, który bez wątpienia zbliża użytkownika do najwyższej klasy wrażeń płynących z wysokiej jakości dźwięku. Zestaw głośników 5.1 to sześć kolumn, w którym znajduje się kolumna niskotonowa popularnie nazywana subwoofer. Dobrze rozlokowane sześć głośników powinny dać radość mniej wymagającym użytkownikom kina domowego. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że najlepsze kina domowe posiadają głośniki 5.1 o zaawansowanej technologii kodowania – użytkownik może cieszyć się dźwiękiem wielokanałowego formatu audio, który można porównać do profesjonalnego nagrania ze studia
  • głośniki 7.1 – to idealne rozwiązanie dla osób, które ponad wszystko cenią sobie jakość dźwięku. Takie głośniki można spotkać w najlepszych kinach domowych. Jest to bowiem ulepszony system 5.1 – w zestawie znajdują się dwa dodatkowe głośniki. Dobre kino domowe z siedmioma ścieżkami dźwiękowymi z głośników satelitarnych to gwarancja żadnych „pustych dźwięków” w większych pomieszczeniach, wyższy poziom dźwięku oraz rozszerzenie optymalnej pozycji odsłuchowej.

Jakie kino domowe wybrać? Polecani producenci.

Wybierając najlepszy zestaw kina domowego, powinno się zwrócić uwagę na jakość dźwięku i obrazu, jaką chce się uzyskać. Warto także na początku ustalić sobie budżet, którym będzie się kierowało przy zakupie dobrego zestawu kina domowego. Pierwszym krokiem jest ustalenie źródła, czyli urządzenia, które będzie najpierw odczytywać dźwięk i obraz, a następnie rozsyłać je do poszczególnych elementów systemu. Takim źródłem może być na przykład odtwarzacz Blue-Ray lub DVD. W dalszej kolejności należy wybrać zestaw głośników, aby uzyskać jak najlepszy przestrzenny dźwięk. Mogą to być głośniki w systemie 5.1 lub 7.1. Następnie trzeba zwrócić uwagę na wybór procesora AV i końcówek mocy. Dzięki niemu można dokładnie regulować, korygować i dopasowywać przesyłany dźwięk. Wśród najbardziej polecanych producentów zestawów kin domowych można wyróżnić Philips, Yamaha, Sony, Denon, Bose, Fenda czy Onkyo. Należy także pamiętać, że dobre kino domowe powinno składać się jeszcze z innych istotnych sprzętów, takich jak: telewizor, ekran.

Autor rankingu:
Jakub Szymura
Autor rankingu:
Jakub Szymura Kategoria: Telewizory i akcesoria kuba.sz@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *