Strona główna » Dom i ogród » Dom » Ranking kołder
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Dom i ogród » Dom » Ranking kołder
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021

Ranking kołder – najlepsze kołdry w 2023 / 2024 roku

Dotychczasowe nakrycie jest ciężkie i wywołuje uczucie nieprzyjemnego parzenia? A może po prostu poszukujesz uniwersalnego wariantu na lato oraz zimę? W odpowiedzi właśnie na te sytuacje powstał ranking kołder 2023. Pozwoli on na porównanie stosunku jakości do ceny, przybliży główne atuty poszczególnych produktów i być może wpłynie na ostateczną decyzję zakupową. Dobra kołdra musi zapewniać optymalną termowentylację, a także skutecznie odpychać wszelkie bakterie i drobnoustroje. Tylko wtedy jest możliwy spokojny sen.

Ranking kołder – TOP 10 najlepszych kołder

Miejsce Nazwa kołdry Cena Najtańsza oferta
1 Amw Kołdra Medical 160×200 4 Pory Roku 178 zł Sprawdź teraz
2 Kołdra Letnia 200×220 Hipoalergiczna Patrick 37 zł Sprawdź teraz
3 Aloe Vera Lekka kołdra Dormeo 49 zł Sprawdź teraz
4 Amw Kołdra Antyalergiczna Medical 160×200 94 zł Sprawdź teraz
5 Hefel Kołdra Bambusowa Pure Bamboo Letnia 200X200 Cm 849 zł Sprawdź teraz
6 Poldaun kołdra Sensidream 180×200 115 zł Sprawdź teraz
7 AMW kołdra Medicare 160×200 77 zł Sprawdź teraz
8 Kołdra Letnia 200X220 Hipoalergiczna Libra 66 zł Sprawdź teraz
9 Animex Kołdra Bossanova Soft całoroczna 140×200 300 zł Sprawdź teraz
10 Poldaun Kołdra Bamboo całoroczna 180×200 190 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych kołder

1. Amw Kołdra Medical 160×200 4 Pory Roku

 Amw Kołdra Medical 160x200 4 Pory Roku

Cena: ok. 178 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Analizując, jaką kołdrę wybrać, warto sprawdzić model  AMW Medical 160X200 4 Pory Roku. Wyróżnia się on między innymi: obecnością dwóch, cieńszych warstw spiętych napami, skutecznym eliminowaniem drobnoustrojów, odpornością na rozdarcia i inne uszkodzenia oraz ogólną jakością materiałową. Kołdra jest wytwarzana w 52% z poliestru i 48% z bawełny. Takie połączenie zapewnia przyjemność w dotyku, a także brak podrażnień skórnych. AMW Medical 160X200 4 Pory Roku posiada wypełnienie silikonowe Hollow. To właśnie ono powoduje, że produkt jest lekki i delikatny. Bez problemu może być wykorzystany przez alergików oraz osoby oczekujące wysokich standardów ochrony podczas snu. Wszystko to wpływa na odpowiednią regenerację. Zaletą jest także możliwość łatwego utrzymania czystości, dzięki normalnemu praniu. Co więcej, kołdra jest odporna na temperaturę wynoszącą aż 95°C. Bez kłopotu da się usunąć nawet najsilniejsze i długotrwałe zabrudzenia. Ten typ jest wygodny w przenoszeniu oraz przechowywaniu.

2. Kołdra Letnia 200×220 Hipoalergiczna Patrick

 Kołdra Letnia 200x220 Hipoalergiczna Patrick

Cena: ok. 37 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Dobre i tanie produkty w tej kategorii mogą cechować się wysoką jakością wykonania. Przykładem jest model 200X220 Hipoalergiczny Patrick, polecany wszystkim osobom uczulonym na określone drobnoustroje. Kołdra odznacza się między innymi: przeznaczeniem w okresie letnim, wypełnieniem z włókien poliestrowych, poszyciem z flizeliny, ogólną lekkością i przewiewnością oraz świetnym dopasowaniem do ciała. Do tego dochodzi praktyczne pikowanie, które wpływa na równomierne rozłożenie wypełnienia. Jest to więc naprawdę dobra kołdra, którą bez problemu można umieścić w pralce. Usuwanie ewentualnych zabrudzeń oraz odświeżenie są szybkie oraz proste. Typ Hipoalergiczny Patrick spowoduje, że nawet przy wysokich temperaturach w nocy można być pewnym właściwej termowentylacji. Równocześnie kołdra jest dość cienka i elastyczna, co ułatwia jej bieżące przechowywanie. Nie zajmuje wiele miejsca w pojemniku przy wersalce albo regałowej szafce. Jest też odporna na ewentualne przedarcia i inne uszkodzenia.

3. Aloe Vera Lekka kołdra Dormeo

 Aloe Vera Lekka kołdra Dormeo

Cena: ok. 49 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Rozpatrując, jaką kołdrę kupić, warto rozważyć model Aloe Vera Dormeo. Jest to wersja całoroczna, zatem nie trzeba pamiętać o sezonowej wymianie. Wystarczy jedynie okresowe odświeżenie, zwiększające komfort i przyjemność snu. Ten produkt cechuje się na przykład: zawartością aloesu, poszyciem z poliestru, wypełnieniem z wiskozy, właściwościami antyseptycznymi i antybakteryjnymi oraz specjalnym impregnowaniem. Wszystko to sprawia, że kołdra jest szczególnie polecana osobom o skórze wrażliwej, podatnej na: zranienia, odparzenia, przetarcia czy inne urazy. Aloe Vera Dormeo składa się z innowacyjnych włókien Wellsleep. Ich specyfika jest zbliżona do połączenia mikrofibry i puchu. Do tego wyrób ma kieszonki powietrzne, które na bieżąco regulują poziom ciepła. W efekcie użytkownik jest chroniony przed nadmiernym przegrzaniem, jak i przemarznięciem. Kołdra jest niezwykle elastyczna, daje się zwijać i przenosić w dowolne miejsce. Odpowiednio przechowywana posłuży też przez naprawdę długie lata.

4. Amw Kołdra Antyalergiczna Medical 160×200

 Amw Kołdra Antyalergiczna Medical 160x200

Cena: ok. 94 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Każda, dobra kołdra będzie miała walory podobne do modelu AMW Antyalergiczny Medical 160X200. Przede wszystkim chodzi o: wypełnienie poliestrem silikonowanym, poszycie z poliestru i bawełny, doskonałe właściwości antyseptyczne oraz możliwość prania w wysokich temperaturach. Nie będzie więc kłopotu z ewentualnym usunięciem trudnych zabrudzeń. Do tego dochodzą naprawdę gęsty splot tkaniny i perfekcyjne wykończenie. W efekcie produkt jest odporny na przypadkowe przedarcie albo inne uszkodzenie. Typ AMW Antyalergiczny Medical 160X200 gwarantuje też, że po latach użytkowania nie zmieni się jego forma ani kształt. Niektóre rodzaje kołder mają bowiem tendencję do pęcznienia lub nadmiernego rozciągania się. W tym przypadku takie ryzyka nie występują. Trzeba też zaznaczyć, że produkt będzie stanowić pewną ochronę dla osób zmagających się z: atopowym zapaleniem skóry, astmą oskrzelową, alergicznym nieżytem nosa czy zapaleniem spojówek i zatok. Komfort snu w takich sytuacjach zdecydowanie wzrośnie.

5. Hefel Kołdra Bambusowa Pure Bamboo Letnia 200X200 Cm

 Hefel Kołdra Bambusowa Pure Bamboo Letnia 200X200 Cm

Cena: ok. 849 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Rozważając, jaka kołdra będzie słusznym wyborem, warto przetestować typ Hefel Pure Bamboo 200X200 cm. Dla wielu klientów może on okazać się właściwą decyzją produktową. Wszystko z uwagi na konkretne zalety użytkowe. Można wymienić na przykład: zastosowanie wyłącznie naturalnych materiałów, świetne właściwości antybakteryjne, brak nieprzyjemnych zapachów, optymalne wchłanianie wilgoci oraz przewiewność. Do tego należy zwrócić uwagę na produkowanie wyłącznie na indywidualne zamówienie klienta. Nie jest to zatem wytwór przemysłowy, a jego specyfika wiąże się też z przyjaznym wypełnieniem. Stanowi je Viskose Bambus z dodatkiem włókna kukurydzianego. To rzadziej spotykane rozwiązanie, które gwarantuje właściwą reakcję na aktualną temperaturę. Wszystko po to, by użytkownik miał zapewnioną właściwą wentylację i ochronę przed promieniowaniem ultrafioletowym. Hefel Pure Bamboo 200X200 cm jest w pełni przyjazny dla środowiska naturalnego, ponieważ surowce pochodzą wyłącznie z ekologicznych upraw.

6. Poldaun kołdra Sensidream 180×200

 Poldaun kołdra Sensidream 180x200

Cena: ok. 115 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Wszystkie, najlepsze kołdry są zbliżone parametrami użytkowymi do modelu Poldaun Sensidream 180X200. Przede wszystkim należy wskazać na: niezwykłą lekkość, proste przechowywanie, poszycie z mikrofazy, wypełnienie z włókien poliestrowych oraz wykorzystanie wyłącznie w sezonie letnim. Produkt może być prany w temperaturze 60°C, więc usuwanie zabrudzeń nie stanowi żadnego problemu. Do tego należy wskazać na pełne bezpieczeństwo dla niemowląt, które są chronione przed: przegrzaniem, podrażnieniem skóry czy alergenami. Poldaun Sensidream 180X200 ma aktualny certyfikat Oeko-Tex Standard 100, potwierdzający powyższe właściwości. W ten sposób da się osiągnąć oczekiwany mikroklimat snu, nawet w bardzo upalne noce. Przykrycie się tą kołdrą oznacza aksamitną miękkość uzyskiwaną dzięki technologii Mikrotuch. Odnosi się ona do charakterystyki włókien oraz ich optymalnego zagęszczenia i rozmieszczenia. Jest to karbikowany typ Hollow, odpowiadający również za prawidłową cyrkulację powietrza podczas snu.

7. AMW kołdra Medicare 160×200

 AMW kołdra Medicare 160x200

Cena: ok. 77 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Ranking kołder 2023 / 2024 zawiera też model AMW Medicare 160×200, który jest odpowiedzią na potrzeby wymagających klientów. Konkretnymi atutami tego produktu są między innymi: poszycie z bawełny i poliestru, wypełnienie poliestrem silikonowanym, możliwość wykorzystania przez cały rok oraz przyjazność dla osób z określonymi schorzeniami. Ten, ostatni aspekt odnosi się zarówno do pewnych problemów skórnych, jak też alergii i uczuleń. Przedstawiona kołdra chroni przed osadzaniem się kurzu oraz występowaniem drobnoustrojów. Do tego zapewnia optymalną termowentylację. W rezultacie zabezpiecza przed przegrzaniem oraz przemarznięciem. Jest to niezwykle praktyczna właściwość, przydająca się zwłaszcza w przejściowych porach roku. Zmienność temperatury pomiędzy nocą i dniem sprawia, że ciężko byłoby dobrać potrzebne nakrycie. AMW Medicare 160×200 ma również funkcjonalne opakowanie, ułatwiające przenoszenie oraz ewentualny transport. Kołdra jest lekka i elastyczna, co ułatwia także jej przechowywanie.

8. Kołdra Letnia 200X220 Hipoalergiczna Libra

 Kołdra Letnia 200X220 Hipoalergiczna Libra

Cena: ok. 66 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Prezentowany ranking kołder przedstawia też wersję 200X220 Hipoalergiczna Libra, która jest przeznaczona do użytkowania w sezonie letnim. Już sama nazwa wskazuje na pełną przyjazność dla alergików oraz osób uczulonych na konkretne pyłki. Ten produkt wyróżnia się też: dużą lekkością, przewiewnością, poszyciem z mikrofibry, wypełnieniem z włókien poliestrowych, elastycznością oraz świetnym dopasowaniem do ciała. Charakterystyka materiałowa powoduje, że kołdra automatycznie dostosuje się do sylwetki danej osoby, zapewniając przyjemne otulenie. Wersja 200X220 Hipoalergiczna Libra cechuje się także równomiernym rozłożeniem wypełnienia. W efekcie poziom ochrony oraz okrycia ciała będą posiadać właściwe proporcje. Kołdra jest przyjazna w czyszczeniu, ponieważ bez kłopotu można ją umieścić w pralce. Takie odświeżenie, zwłaszcza przed danym sezonem letnim, skutecznie usunie nieprzyjemny zapach i zapewni większy komfort snu. Wpłynie to na regenerację. Ogólnie jest to więc produkt godny polecenia.

9. Animex Kołdra Bossanova Soft całoroczna 140×200

 Animex Kołdra Bossanova Soft całoroczna 140x200

Cena: ok. 300 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Zasadniczo, najlepsze kołdry będą cechować się walorami, jakie ma też Animex Bossanova Soft Całoroczna 140X200. Ten produkt wyróżnia się na przykład: bawełnianym poszyciem, puchowym wypełnieniem, satynową bizą, nieco większą grubością oraz wykonaniem techniką ciepłego szwu. Ostatnia z metod polega na zapobieganiu przemieszczaniu się puchu podczas zmiany pozycji na łóżku. Byłoby to mocno uciążliwe, przekładając się na komfort i jakość snu. Trzeba dodać, że kołdra szybko pozbywa się wilgoci, co zdecydowanie utrudnia rozwój roztoczy oraz drobnoustrojów. Animex Bossanova Soft Całoroczna 140X200 nie zawiera żadnych, szkodliwych substancji ani niepożądanych związków. Potwierdza to między innymi certyfikat Oeko – Tex Standard 100. Aby zwiększyć żywotność produktu, należy stosować się do pewnych wskazówek. Zabronione są: pranie, wybielanie, chlorowanie i wystawianie na słońce. Z kolei zaleca się codzienne strzepywanie, a także suszenie na świeżym powietrzu. Kołdra posłuży wtedy przez długie lata.

10. Poldaun Kołdra Bamboo całoroczna 180×200

 Poldaun Kołdra Bamboo całoroczna 180x200

Cena: ok. 190 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Przedstawiony ranking kołder uwzględnia odmianę Poldaun Bamboo Całoroczna 180X200. Jest to produkt posiadający konkretne walory użytkowe. Należy wskazać między innymi na: ekologiczny charakter wykorzystanych materiałów, wypełnienie z włókien celulozowych, pokrycie z bawełny wraz z bambusem, antyseptyczność, antyalergiczność oraz ponadprzeciętną trwałość. Kołdra ma pikowanie gwarantujące równomierne rozmieszczenie zawartości. Ponadto cechuje się: właściwą przepuszczalnością powietrza, efektywnym odprowadzaniem wilgoci i możliwością prania w temperaturze 40°C. Poldaun Bamboo Całoroczna 180X200 ma praktyczne opakowanie, którym jest pojemna walizka. Dzięki temu można ją bez problemu transportować albo przechowywać. Klasa zastosowanych materiałów sprawia, że są w pełni bezpieczne nawet dla niemowląt i osób ze szczególnie wrażliwą skórą. Potwierdza to certyfikat Oeko -Tex Standard 100. Kołdra odznacza się stuprocentową biodegradowalnością, więc jest w pełni przyjazna dla środowiska naturalnego.

Poradnik zakupowy kołdry

Jaką kołdrę wybrać? Jakie są rodzaje kołder?

Decyzja o wyborze odpowiedniego produktu tej kategorii musi uwzględniać indywidualne potrzeby i preferencje klienta. Dobra kołdra będzie cechować się optymalnym dopasowaniem do łóżka oraz konkretnymi walorami użytkowymi. Podstawowy podział obejmuje wersje uniwersalne i typowo sezonowe. Jednak są też inne rodzaje kołder, sklasyfikowane ze względu na wypełnienie. Naturalne włókna zawierają warianty:

 • wełniany,
 • pierzowy,
 • puchowy,
 • półpuchowy.

Z kolei zawartością syntetycznych włókien antyalergicznych cechują się opcje:

 • poliestrowa,
 • silikonowa,
 • ze specjalnym granulatem silikonowym.

Jeszcze inna kategoryzacja dotyczy pokrycia danej kołdry, a jest to podział na typy:

 • z frotte,
 • bawełniany,
 • bawełniano – poliestrowy,
 • z mikrowłókien,
 • satynowy.

Jaka kołdra jest najlepsza na lato, a jaka na zimę?

Charakterystyka określonej pory roku powoduje, że inne walory będą miały najlepsze kołdry na zimę, a inne na lato. Oczywiście sama ochrona przed chłodem liczy się przede wszystkim w pierwszym przypadku. Druga sytuacja to komfort snu związany głównie z odpowiednią wentylacją. Optymalna termoizolacja musi skutecznie zabezpieczać przed przemarznięciem, ale też spoceniem. Polecane odmiany zimowe to między innymi:

 • wypełnione gęsim puchem,
 • termiczne stworzone z policottonu,
 • wykonane z owczej wełny.

Z kolei wersjami letnimi są na przykład:

 • bawełniane,
 • jedwabne,
 • ze specjalnym granulatem silikonowym.

Ostatnia z przedstawionych opcji jest także przeznaczona dla alergików, którzy są uczuleni na niektóre, naturalne włókna. Niezależnie od rodzaju, kołdra powinna być miękka i przyjemna w dotyku.

Autor rankingu:
Aleksandra Grocholska
Autor rankingu:
Aleksandra Grocholska Kategoria: Dom ola.gr@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *