Strona główna » Dom i ogród » Ogród » Ranking kompostowników
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Dom i ogród » Ogród » Ranking kompostowników
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021

Ranking kompostowników – jaki kompostownik kupić w 2023 / 2024 roku?

Czy dziś w Polsce panuje moda na dobre kompostowniki? Być może świadomość Polaków wzrosła o tyle, że mamy potrzebę dbać o ekologię i otaczający świat, dlatego szukamy rozwiązań pozwalających skutecznie segregować śmieci. A może to wysokie rachunki za wywóz nieczystości przełożyły się na zwiększenie zapotrzebowania na przydomowe kompostowniki.

 

Bez względu na to, jakimi kierujesz się intencjami, zakup dobrego kompostownika to najlepszy wybór.

 

Poznaj ranking kompostowników i kup dobry i tani pojemnik na śmieci organiczne

Ranking kompostowników – TOP 10 najlepszych kompostowników

Miejsce Nazwa kompostownika Cena Najtańsza oferta
1 ProsperPlast Kompostownik CompoGreen 220l (IKST220CS411) 73 zł Sprawdź teraz
2 Prosperplast Kompostownik Biocompo 900L Zielony (Ppikbi900Zi) 269 zł Sprawdź teraz
3 Prosperplast Kompostownik COMPOGREEN 800l czarny IKSM800C segmentowy (PP-19542) 199 zł Sprawdź teraz
4 Keter Eco Composter 99 zł Sprawdź teraz
5 Eda Ekologiczny Kompostownik 6L 41 zł Sprawdź teraz
6 5907799071615 Ekobat Ecosmart-420 100 zł Sprawdź teraz
7 Keter Deco Composter Brązowy 340L Brązowy 169 zł Sprawdź teraz
8 Keter E-Composter 470 L Z Podstawą 157 zł Sprawdź teraz
9 Ekobat Express 800 309 zł Sprawdź teraz
10 Prosperplast Compothermo 350L Ikb340 215 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych kompostowników

1. ProsperPlast Kompostownik CompoGreen 220l (IKST220CS411)

 ProsperPlast Kompostownik CompoGreen 220l (IKST220CS411)

Cena: ok. 73 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Dobry kompostownik nie musi być dużych gabarytów. Ofertą dla mniejszych rodzin i osób samotnych może być ProsperPlast Kompostownik CompoGreen 220l (IKST220CS411). Model idealnie nadaje się na działkę lub jako doposażenie domku letniskowego. Został wykonany z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, odpornego na czynniki atmosferyczne tj. jak intensywne słońce, deszcze, mróz. Specjalna konstrukcja z otworami w ścianach bocznych wpływa na szybkie rozłożenie się materiału.

 

Odpady organiczne ulegają optymalnemu rozpadowi dzięki odpowiedniej cyrkulacji powietrza. Już po kilku miesiącach gospodarz zyskuje idealny nawóz do ogrodu i sadu. Pojemnik został wyposażony w lekką, wygodną w obsłudze pokrywę (zapięcie na zamek i dwie klapki na dole) chroniącą kompostownik przed szczurami, myszami i innymi nieproszonymi gośćmi. Dzięki niewielkim rozmiarom kompostownik można wygodnie schować w kącie działki, najlepiej w miejscu zaciemnionym. Wymiary pojemnika to 610 mm x 610 mm i wysokość 753 mm. Całkowita pojemność tego praktycznego i niedrogiego kompostownika to 220 litrów.

2. Prosperplast Kompostownik Biocompo 900L Zielony (Ppikbi900Zi)

 Prosperplast Kompostownik Biocompo 900L Zielony (Ppikbi900Zi)

Cena: ok. 269 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Zastanawiasz się jaki kompostownik wybrać? Ranking kompostowników powstał z myślą, by pomóc osobom niezdecydowanym. Jest bowiem zestawieniem najlepszych i najtańszych kompostowników, w którym nie mogło zabraknąć Prosperplast Kompostownik Biocompo 900L Zielony (Ppikbi900Zi). Pojemnik jest znacznie większy niż opiniowany powyższej model, przy czym kosztuje stosunkowo niewiele i idealnie nadaje się do średniej wielkości ogrodów. Kompostownik składa się z czterech części, które należy samodzielnie złożyć.

 

Jednak ściany boczne są bardzo łatwe do połączenia za pomocą zacisków. Przygotowany kompost można łatwo zebrać korzystając z otworów na dole pojemnika lub usuwając pojedyncze elementy budowy. Pojemnik jest stabilny i wytrzymały bez względu na warunki atmosferyczne. Został wykonany z wysokiej jakości elastycznego plastiku. Jego całkowita pojemność to aż 900 litrów. Natomiast wymiary to 1146 mm x 1146 mm i wysokość 1165 mm. Każda ścianka ma grubość 3 mm.

3. Prosperplast Kompostownik COMPOGREEN 800l czarny IKSM800C segmentowy (PP-19542)

 Prosperplast Kompostownik COMPOGREEN 800l czarny IKSM800C segmentowy (PP-19542)

Cena: ok. 199 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Dobry kompostownik powinien być odpowiednio pojemny, a przy tym łatwy w użytkowaniu, dlatego na uwagę zasługuje Prosperplast Kompostownik COMPOGREEN 800l czarny IKSM800C segmentowy (PP-19542). Jest to pojemnik składający się z segmentowych modułów, które dowolnie łączy się ze sobą. W skład zestawu wchodzą dwa moduły po 400 litrów pojemności każdy, co razem daje 800 litrów pojemności całkowitej. Wietrzniki w ściankach zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza, co przekłada się na szybsze uzyskanie naturalnego nawozu. Jednak moduły mają konstrukcję zamkniętą, aby do środka nie mogły dostać się zwierzęta.

 

Gotowy do użycia kompostownik można wygodnie usunąć z pojemnika, używając otworu rewizyjnego zamykanego na zasuwaną klapę. Pojemnik został wykonany z wytrzymałego tworzywa sztucznego wyróżniającego się lekkością i stabilnością. Na uwagę zasługuje specjalna rączka blokująca klapę górną – rozwiązanie, które cieszy się uznaniem nawet najbardziej wymagających użytkowników. Być może opiniowany model to najlepszy kompostownik naszego rankingu.

4. Keter Eco Composter

 Keter Eco Composter

Cena: ok. 99 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Zastanawiasz się, czy tani kompostownik to dobry zakup. Trzeba zaznaczyć, że nie zawsze jakość idzie w parze z ceną, ponieważ dobry kompostownik, odporny na warunki atmosferyczne może kosztować naprawdę niewiele. Na uwagę zasługuje Keter Eco Composter – pojemnik na 320 litry odpadów organicznych. Idealne rozwiązanie dla niewielkich gospodarstw domowych z niedużymi podwórkami. Polecany pojemnik został wykonany z bezpiecznych, przystosowanych do recyklingu materiałów.

 

Dodatkowo jest w 100% przyjazny dla środowiska. Dzięki przemyślanej i sprawdzonej konstrukcji przyśpiesza naturalny proces zamiany części roślin w kompost – na prawdziwy nawóz nie trzeba czekać długo. Przede wszystkim kompostownik cechuje przemyślana konstrukcja oraz praktyczne usprawnienia, które poprawiają szybkość naturalnych procesów powstawania kompostu. Pojemnik został wyposażony w otwory wentylacyjne ułatwiające odprowadzanie zapachów i dostarczanie tlenu do wnętrza pryzmy (odpowiednia cyrkulacja).

5. Eda Ekologiczny Kompostownik 6L

 Eda Ekologiczny Kompostownik 6L

Cena: ok. 41 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Eda Ekologiczny Kompostownik 6L to być może najlepszy kompostownik przenośny. Pojemnik idealnie sprawdzi się na działce, a nawet w malutkim przydomowym ogródku, choć coraz częściej korzystają z niego osoby mieszkające w mieście, a mające domki letniskowe poza miastem. Ten mini kompostownik pozwala zbierać odpady organiczne przez cały tydzień, a następnie wygodnie przewozić je w docelowe miejsce.

 

Wymiarami przypomina on małe wiadro, posiada jednak funkcje przetwarzania odpadów w naturalny nawóz coraz bardziej pożądany przez ogrodników. Pojemnik posiada wygodny uchwyt pozwalający na łatwe transportowanie odpadów. Bez problemu zmieści się w bagażniku samochodu, a także na bagażniku roweru. Wielkim atutem jest szczelna pokrywa, zapobiegają wydobywaniu się nieprzyjemnych zapachów – kompostownik może być śmiało przechowywany w domu, na tarasie, czy w piwnicy. Jak widzisz, dobry kompostownik możesz mieć w swoim domu.

6. Ekobat Ecosmart-420

 5907799071615 Ekobat Ecosmart-420

Cena: ok. 100 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Dobre kompostowniki, które znalazły się w naszym rankingu kompostowników, pozwalają szybko i w łatwy sposób otrzymać najlepszy nawóz naturalny dla warzyw, owoców i kwiatów. Dlatego, jeśli zastanawiasz się, jakie kompostowniki sprawdzą się najlepiej poznaj 5907799071615 Ekobat Ecosmart-420 – kompostownik o optymalnej pojemności 420 litrów. Kompostownik o takiej pojemności pozwoli z powodzeniem zagospodarować odpady biodegradowalne z ogrodu, działki i gospodarstwa domowego niewielkiej rodziny. Lekka, a zarazem solidna konstrukcja stanowi gwarancję długiego, bezawaryjnego użytkowania przez kolejne sezony bez względu na panujące warunki atmosferyczne.

 

Pojemnik został wyposażony w otwory wentylacyjne, które zapewniają dopływ świeżego powietrza i odpowiednią cyrkulację wewnątrz. System szczelin pozwala na infiltrację do masy kompostowej części wody opadowej. Dzięki tym rozwiązaniom kompostownik zapewnia optymalne warunki tlenowe i wilgotność, kluczowe dla prawidłowego przebiegu procesu kompostowania. Zamykana dwuczęściowa pokrywa górna ułatwia układanie odpadów, a jednocześnie chroni przed dostępem zwierząt i ogranicza wydzielanie zapachów. Odsuwane pokrywy dolne pozwalają na wygodne wybieranie gotowego już kompostu.

7. Keter Deco Composter Brązowy 340L Brązowy

 Keter Deco Composter Brązowy 340L Brązowy

Cena: ok. 169 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Przygotowane zestawienie to dobre i tanie kompostowniki, dlatego w naszym rankingu zabraknąć nie mogło Keter Deco Composter Brązowy 340L Brązowy. Rekomendowany kompostownik został pomyślnie wykonany i imituje drewnianą skrzynkę. Powyższe przekłada się na to, że kompostownik będzie idealnie wyglądał w każdym miejscu bez potrzeby ukrywania go w kątach działki czy ogrodu. Kolejne zalety opiniowanego kompostownika to optymalna pojemność pozwalająca uzyskać odpowiednią ilość naturalnego nawozu do zasilenia niewielkiego ogródka warzywnego. Kompostownik jest prosty w montażu oraz w obsłudze, przy czym jest wytrzymały i odporny na warunki zewnętrzne.

 

Pokrywa pojemnika została wyposażona w wytrzymałe i szczelne zamknięcie, które chroni przed wydostawaniem się nieprzyjemnych zapachów oraz opadami deszczu. Do środka nie przedostaną się również żadne gryzonie. Jest to rozwiązanie, za które warto zapłacić każde pieniądze, a jednak opiniowany model to dobry i tani kompostownik.

8. Keter E-Composter 470 L Z Podstawą

 Keter E-Composter 470 L Z Podstawą

Cena: ok. 157 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Dobry kompostownik powinien pozwolić w krótkim czasie uzyskać naturalny nawóz. Na uwagę zasługuje więc Keter E-Composter 470 L Z Podstawą – pojemnik coraz częściej uważany za najlepszy kompostownik na rynku. Opiniowany model jest znakomitym rozwiązaniem dla osób, które pragną w ciągu kilku tygodni przekształcać odpady domowe i ogrodowe w nawóz do roślin, dbając tym samym o środowisko naturalne. Największymi atutami tego kompostownika są specjalny system łączenia ścianek oraz stabilna konstrukcja.

 

Pojemnik posiada wywietrzniki, które dostarczają odpowiednią ilość powietrza i wody deszczowej co przekłada się na efektywniejszą pracę kompostownika. Wspomagając się dżdżownicami kalifornijskim, gospodarz ma szansę na naturalny nawóz o krótkim czasie. Warto wspomnieć, że pojemnik wykonano jedynie z materiałów pochodzących z recyklingu, nadających się do ponownego przetworzenia.

9. Ekobat Express 800

 Ekobat Express 800

Cena: ok. 309 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Ranking kompostowników to zestawienie, w którym nie można było pominąć Ekobat Express 800. Jest to idealne rozwiązanie dla dużych ogrodów, w których należy często przycinać trawę, a jesienią grabić liście. Pojemnik z powodzeniem pomieści wszystkie odpady biodegradowalne, dając jednocześnie gospodarzowi naturalny nawóz organiczny. Wytrzymała konstrukcja stanowi gwarancję długiego i bezawaryjnego użytkowania.

 

Pojemnik składa się wygodnie z kilku lekkich segmentów, które mogą być dowolnie demontowane dla ułatwienia użytkowania. Górna klapa ułatwia wkładanie i mieszkanie odpadów, zaś dolne otwory wyciąganie gotowego nawozu. Kompost może powstać w krótkim czasie dzięki zastosowaniu bocznych nawiewników (otwory do cyrkulacji powietrza oraz wypuszczania wody).

10. Prosperplast Compothermo 350L Ikb340

 Prosperplast Compothermo 350L Ikb340

Cena: ok. 215 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Jeśli nadal zastanawiasz się, jakie kompostowniki wybierają najbardziej wymagający klienci, to masz szansę zostać jednym z nich, stawiając na modele z naszego rankingu kompostowników. Na Twoją uwagę zasługuje średniej wielkości Prosperplast Compothermo 350L Ikb340 – idealny dla niewielkiego gospodarstwa domowego z podwórkiem i drzewami. Ten dobry i tani kompostownik został wykonany z wysokiej jakości elastycznego tworzywa sztucznego odpornego na warunki atmosferyczne.

 

Pojemnik posiada klapę górną z zamkiem ułatwiającą składowanie odpadów biodegradowalnych oraz klapkę dolną do wygodnego wyciągania kompostu. Jego montaż jest bardzo łatwy i nie powinien zająć więcej niż kilka minut (tylko cztery części do złożenia). Jednak wyjmowane element mogą pomóc w późniejszym opróżnieniu pojemnika. Spód pojemnika posiada podwójną ściankę – doskonała izolacja cieplna także podczas mroźnych zim. Pokrywa górna została wykonana z izolacją dwuścienną. Wymiary pojemnika to głębokość 68 cm, szerokość: 68 cm i wysokość 83 cm.

Poradnik zakupowy kompostownika

Czy warto kupić kompostownik?

Zakup kompostownika może okazać się najlepszym wyborem. Dobry kompostownik to przede wszystkim szansa na uzyskanie naturalnego nawozu w 100% pochodzenia organicznego, czyli znakomitej bazy pod warzywnik, sadek, na nawet ogródek kwiatowy.

Dodatkowo najlepszy kompostownik pozwala odpowiednio segregować śmieci. Jest to kwestia, na którą zwracają uwagę osoby świadome i odpowiedzialne, a w ostatnim czasie także samorządy. Od 2019 roku obowiązują bowiem wytyczne dotyczące selekcji śmieci. Opłaty za wywóz nieczystości znacznie wzrosły, a część gmin daje upusty tym gospodarstwom, które zaopatrzyła się w przydomowe kompostowniki.

Jak wybrać najlepszy kompostownik?

Kompostownik nadają się do przetwarzania odpadów biodegradowalnych typu liście roślin doniczkowych, liście drzew, trawy, skorupki jajek, obierki warzyw i owoców, ogryzki, fusy z kawy i herbaty w torebkach oraz trociny i siano używane w klatkach zwierzęcych.

Powyżej wymienione odpady mogą być śmiało przetwarzane zarówno w samodzielnie wybudowanym kompostowniku, jak i tym zakupionym.

Decydując się jednak na zakup gotowego kompostownika, warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów.

Przede wszystkim najlepsze kompostowniki:

  • wykonane są z odpornych na uszkodzenia, wytrzymałych, ale bezpiecznych materiałów
  • posiadają wywietrzniki, które dopuszczają powietrze do środka wspomagając proces tworzenia się kompostu
  • są wygodne w użytkowaniu – wygodna górna klapa oraz otwory boczne dolne do wyciągania kompostu.

Jeśli nie wiesz jaki kompostownik wybrać posłuż się przygotowanym przez nas zestawieniem. Ranking kompostowników to dobre i tanie pojemniki o różnej wielkości, spośród których z powodzeniem znajdziesz najlepszy dla siebie model.

Autor rankingu:
Aleksandra Grocholska
Autor rankingu:
Aleksandra Grocholska Kategoria: Ogród ola.gr@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *