Strona główna » Biuro i firma » Sprzęty biurowe » Ranking kserokopiarek
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Biuro i firma » Sprzęty biurowe » Ranking kserokopiarek
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021

Ranking najlepszych kserokopiarek i poradnik zakupowy

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej zazwyczaj wiąże się z takim wyposażeniem jak kserokopiarka i najlepiej będzie, jeśli jest to tania kserokopiarka, ale wydajna. Dziś mamy możliwość zakupu przeróżnych modeli, których zadaniem jest drukowanie, kserowanie i zapewnienie nam odpowiedniej płynności w pracy biurowej, tym bardziej, jeśli są to kserokopiarki do biura.

 

Powstaje jednak pytanie i chyba każdy sobie je zadaje przed wyborem kserokopiarki, która z nich będzie najlepszym rozwiązaniem. Zawsze najlepiej jest zweryfikować opinię innych w tym zakresie, dlatego też sprawdziliśmy, że najlepszymi kserokopiarkami są te, wyprodukowany przez firmę Konica.

 

Ranking najlepszych kserokopiarek w 2023 / 2024 roku

Miejsce Nazwa Cena od Najlepsza oferta
1 Brother DCP-1622WE 799 zł Sprawdź teraz
2 Brother DCP-L2532DW 1 163 zł Sprawdź teraz
3 Urządzenie wielofunkcyjne Canon PIXMA TS5150 (2228C006) 342 zł Sprawdź teraz
4 Brother DCP-L2512D 759 zł Sprawdź teraz
5 Kyocera-Mita M2040dn (1102S33NL0) 2 670 zł Sprawdź teraz
6 Brother DCP-1510E 649 zł Sprawdź teraz
7 Canon I-SENSYS MF3010 5252B004 1 303 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych kserokopiarek w 2023 / 2024 roku

1. Brother DCP-1622WE

Brother DCP-1622WE

Cena: od. 799 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Kserokopiarka o bardzo dobrych właściwościach, która sprawdzi się w każdym biurze, zarówno małym, jak i dużym. Jest to monochromatyczne urządzenie laserowe, które zaskoczy nas szybkością drukowania. Potrafi dokonać wydruku 20 stron w ciągu jednej minuty, ale oczywiście w kolorze czarnym.

W biurze kluczowy jest element podajnika papieru i tutaj możemy liczyć na, aż 150 arkuszy, co nie jest bez znaczenia. Urządzenie może łączyć się bezprzewodowo, co zdecydowanie ułatwia pracę i zapewnia zdecydowanie większy porządek, gdyż nie musimy wykorzystywać kabli.

 

Jest to urządzenie o cichej pracy, dlatego sprawdzi się w wielu mieszkaniach, w których często wykonujemy zadania biurowe-domowe po godzinach.

W biznesie potrzebny jest to spokój dotyczący eksploatacji urządzeń, dlatego w przypadku tej drukarki możemy liczyć na długą wytrzymałość tego urządzenia. Dzięki temu nie będziemy musieli często korzystać z serwisu, który zresztą jest dostępny w ramach zakupu tego urządzenia.

 

Drukarka jest oszczędna i wydajna, a dzięki ekskluzywnej gamie TonerBenefit, zapewnia nam naprawdę ogromną wydajność, gdyż możemy tutaj wydrukować nawet 2000 stron.

Urządzenie standardowych rozmiarów, ale zdecydowanie zmieści się na biurku i nie będzie nam specjalnie przeszkadzało.

Polecamy tą drukarkę zarówno do biznesu, jak również do użytku prywatnego, ponieważ jest to urządzenie atrakcyjne cenowo i zapewniające nam możliwość wydajnego wydruku i długiej żywotności.

 

2. Brother DCP-L2532DW

Brother DCP-L2532DW

Cena: od. 1 163 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Kolejne urządzenie firmy Brother, które doskonale sprawdzi się w biznesie i w życiu prywatnym. Zdecydowanie lepsza funkcjonalność niż powyższy produkt, ale i cenowo musimy się tutaj bardziej postarać. Szybkość wydruku to 30 stron na minutę, a w podajniku zmieścimy, aż 250 arkuszy papieru.

Świetne wykonanie, ciekawy kolor i bardzo dobre opinie użytkowników.

 

Urządzenie drukuje, kopiuję i skanuje, oraz daje nam możliwość działania za pomocą sieci WiFi. Jest to urządzenie laserowe, zaprojektowane właśnie z myślą o użytkownikach domowych, małych i większych biurach. Zdecydowanie wydajny, pozwalający nam na drukowanie z wielu urządzeń mobilnych.

Producent zabrał tutaj o ewentualne koszty firmy, dlatego postarał się aby urządzenie gwarantowało najlepszą relację jakości do ceny. Nie jest to oczywiście bez znaczenia, gdyż tutaj powinniśmy instalować tylko tonery firmowe, dzięki czemu zwiększymy wydajność urządzenia, na czym zapewne zależy wielu firmom.

 

Urządzenie jest bardzo ciche, pomimo iż drukuje szybko, wykorzystując maksymalną prędkość. Nie zakłóca hałasem naszej pracy. Producent jest pewny jakości tego urządzenia, Dlatego daje nam aż trzy lata gwarancji.

Marka Brother to marka jakości i możemy być tutaj pewni, że nie zawiedziemy się kupując ten właśnie drukarkę. Spełni ona nasze oczekiwania i sprawi że praca w biurze będzie naprawdę spokojna, a zarazem szybka i wydajna.

 

3. Urządzenie wielofunkcyjne Canon PIXMA TS5150 (2228C006)

Urządzenie wielofunkcyjne Canon PIXMA TS5150 (2228C006)

Cena: od. 342 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Urządzenie wielofunkcyjne firmy Canon to zdecydowanie najlepszy zestaw, jaki możemy zakupić dla naszego szkolnego dziecka. Sprawdzi się w warunkach domowych, ale także przy jednoosobowej działalności gospodarczej. Posiada wszystko, czego potrzebuję typowa drukarka, czyli drukuje, kopiuję i skanuj. Model zdecydowanie wolniejszy, niż kserokopiarki przedstawione powyżej, ale wystarczający do warunków domowych i biznesów nie wymagających szybkiej pracy drukarki. Jest to mała i elegancka drukarka o bardzo przystępnej cenie, pozwalająca na włączenie się za pomocą sieci bezprzewodowej z innymi urządzeniami. Panel dostępny na urządzeniu daje nam możliwość ręcznego przechylania, Dzięki czemu możemy sterować urządzeniem w taki sposób, jaki nam się będzie podobał.

 

Urządzenie daje nam możliwość oszczędzania atramentu, ponieważ możemy skorzystać z funkcji automatycznego drukowania dwustronnego, a pojemniki tuszu możliwe do załączenia w wersji XL.

Canon daje nam możliwość podłączenia swojej aplikacji co zdecydowanie ułatwi pracę na tej drukarce. Dla studentów i uczniów będzie to doskonałe rozwiązanie, które pozwoli na precyzyjne formy wydruku.

Kserokopiarka daje żywe kolory i wysoką jakość .

 

4. Brother DCP-L2512D

Brother DCP-L2512D

Cena: od. 759 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Doskonała drukarka o bardzo dobrych parametrach, która świetnie sprawdzi się zarówno w domu, jaki w niewielkim biznesie. Bardzo szybka w drukowaniu i zdecydowanie wydajna, dlatego też cieszę się taką popularnością. Pojemność podajnika to, aż 250 arkusz, Dzięki czemu możemy bez problemu drukować w takiej ilości, jaka będzie nam potrzebna. Urządzenie doskonale nadaje się na biurko, gdyż nie zajmuje zbyt wielkich powierzchni. Wygląda schludnie i zdecydowanie spełnię oczekiwania każdego z nas. Został zaprojektowany przede wszystkim z myślą o tętniących życiem domach, w których drukuje się dosyć sporej ilości materiałów, do szkoły czy też innego miejsca. Nadaje się również świetnie jako element biznesu, który możemy wykorzystać w małych biurach. Wspomniany wcześniej podajnik sprawia, że nie musimy zbyt często wymieniać, czy dokładać papieru, tym bardziej, że mamy tutaj możliwość dwustronnego drukowania.

 

Kserokopiarka drukuję, skanuje i kseruję. Urządzenie to oferuje wysoką prędkość druku, a jest to aż 30 stron na minutę, zapewnia nam wysoką oszczędność, szczególnie w przypadku, gdy dodajemy tylko oryginalne tonery.

Jeśli szukamy zatem urządzenia o wysokiej jakości za niewielką cenę to zdecydowanie warto sięgnąć po tę drukarkę Brother, która nie będzie przeszkadzała nam w pracy, gdyż jej praca jest cicha i bardzo wydajna.

 

5. Kyocera-Mita M2040dn (1102S33NL0)

Kyocera-Mita M2040dn (1102S33NL0)

Cena: od. 2 670 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Kserokopiarka zdecydowanie większych rozmiarach, niż urządzenia przedstawione wcześniej. Jest to urządzenie wielofunkcyjne, z szybkością drukowania do 40 stron na minutę. Pojemność podajnika w tym przypadku to również 250 arkuszy, dzięki czemu nie musimy zbyt szybko dokładać papieru.

 

Które kopiarka zapewnia ogromną liczbę funkcjonalności i daje możliwość łączenia się za pomocą WiFi. Jej pozytywną cechą jest fakt, iż cechuje się krótkim czasem oczekiwania na pierwszy wydruk i posiada zaawansowane funkcje skanowania, w tym również możliwość skanowania jednocześnie obu stron, to jest bardzo wydajnym narzędziem w zakresie papieru.

Świetne urządzenie do każdego biura, gdyż Dzięki niemu zaoszczędzimy wydane środki na arkusze papieru. Model ten posiada również wydajny toner, który wystarczy na ponad 7200 arkuszy, a podajnik papieru to aż 850 stron.

 

Model zbudowany jest z bardzo trwałych podzespołów, dzięki czemu możemy liczyć się na niezawodność tego sprzętu. Zdecydowanie polecany dla dużych i małych firm, gdyż zapewni im na pewno oszczędność energii, połączone z niskim kosztem wydruku, zapewne jest tym samym efektywną organizacją pracy biurowej.

Na samo urządzenie będzie trzeba trochę wydać, gdyż koszt zakupu to ponad 3000 zł, ale po krótkim czasie użytkowania, koszty te powinny się nam zwrócić.

 

6. Brother DCP-1510E

Brother DCP-1510E

Cena: od. 649 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Monochromatyczna kserokopiarka laserowa z wieloma funkcjami, zapewniająca nam szybkość drukowania do 20 stron na minutę, a pojemność podajnika papieru to 150 arkuszy. Urządzenie bardzo przyjazne dla domów, w których korzysta się z drukarki od czasu do czasu. Jeśli potrzebujemy urządzenia, które możemy połączyć bezpośrednio kablem to jest to świetne rozwiązanie również dla małych firm. Warto tutaj zaznaczyć, że w tym modelu Brother nie dał możliwości łączenia się za pomocą sieci. Posiada zatem wbudowany interfejs USB, dzięki któremu możemy łączyć się z innymi urządzeniami.

 

Producent daje tutaj 3 lata gwarancji, ale Podstawą tego jest rejestracja na stronie firmy Brother.

Urządzenie posiada specjalne wałki które chronią kartkę przed wgnieceniami i zakrzywieniem, dlatego możemy być tutaj spokojni o jakość wydruku. Zadba o to również nowoczesna technologia laserowa, która sprawia, że jakość wydruku jest naprawdę imponująca.

 

Zdecydowanie polecamy urządzenie do pracy w domu, Tym bardziej że jego koszt to około 700 zł.

 

7. Canon I-SENSYS MF3010 5252B004

Canon I-SENSYS MF3010 5252B004

Cena: od. 1 303 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Firma Canon udostępniła model wielofunkcyjny, monochromatyczny, który zdecydowanie sprawdzi się w każdym biurze, nawet tym największym. Urządzenie sprawdzi się również, jako stylowa kserokopiarka do użytku osobistego. Jest niewielkich rozmiarów i Dzięki niemu można drukować, kopiować i skanować w bardzo szybki sposób. Sprawdza się w warunkach domowych i zapewnia wysokiej jakości wydruk. Szybkość drukowania to 18 stron na minutę, co nie skreśla tej drukarki z powyższego rankingu.

 

Jest to nowoczesna konstrukcja, w czarnej obudowie, dzięki czemu drukarka prezentuje się elegancko i stylowo.

Zdecydowanie polecana dla każdego, kto ceni sobie szybki wydruk, o wysokiej jakości, ale przede wszystkim zdecydowaną wydajność drukarki. Canon nam to zapewnia to zdecydowanie konkurencyjnej cenie, która wynosi około 1500 zł.

 

Poradnik zakupowy kserokopiarek

Jaką kserokopiarkę kupić?

Zastanawiam się nad wyborem kserokopiarki do naszego domu lub też biura, warto wybrać model przedstawiony w powyższym rankingu. Wybór jest zdecydowanie większy i wiele typów kserokopiarek wcale nie odbiega od najlepszych na rynku. To właśnie w tym celu też przygotowaliśmy powyższe zestawienie zestawienie, aby przedstawić państwu kserokopiarki, po które warto dziś sięgnąć, aby cieszyć się niezawodnym działaniem i doskonałymi wydrukami.

Jeśli kupujemy urządzenie do biura, warto sięgnąć po model, który będzie urządzeniem wielozadaniowym. Tak jak kserokopiarki są zazwyczaj wielkogabarytowe, a niech praca jest bardzo szybka i doskonale sprawdza się w biurowej pracy.

Dla celów domowych, warto sięgnąć po zdecydowanie mniejsze urządzenia, które będą kompatybilne z naszymi komputerami i urządzeniami mobilnymi, dzięki czemu będziemy mogli z każdego miejsca wywoływać drukarkę do wykonania określonej dla nas prac w zakresie drukowania. Wybór jest tutaj przeogromny i tak naprawdę warto skupić się na modelach, które są już rozpoznawalne dla nas, lub kupić model polecany przez inne osoby. Często spotkamy się z takimi urządzeniami u naszych znajomych, rodziny, dlatego też warto podpytać o jakość takiego urządzenia i korzyści, jakie przynosi ona dla naszych znajomych

Na co zwrócić uwagę przy zakupie kserokopiarki?

Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na to, czy będzie ona spełniała naszą oczekiwania? Jaka zatem kserokopiarka może spełnić nasze oczekiwania? Jakie wybierane są najczęściej kserokopiarki? Cennik będzie tutaj również miał znaczenie. Wybór nie będzie łatwy, ale ranking ten powinien w nim pomóc. Możemy sięgnąć po kserokopiarkę z powyższego rankingu, ale również oprzeć się na funkcjach kserokopiarek, które zostały tutaj przedstawione. Te funkcje możemy wyznaczyć sobie jako element będące podstawą do wyboru określonych kserokopiarki.

Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na wydajność kserokopiarki, gdyż to często stanowi dla nas element finansowy, ale także jakościowy. Wydajna drukarka pozwoli nam zaoszczędzić pieniądze, ale również poprawić jakość naszej pracy. Innym elementem jest możliwość zastosowania w takich kserokopiarce zamienników na tusze, co również jest bardzo ważnym elementem w zakresie finansowym. Drukarka powinna mieć również wyświetlacz LCD i instrukcję w języku polskim.

Gdzie kupić drukarkę?

Wybór drukarki do biura nie jest wcale prostym zadaniem. Zazwyczaj sięgamy po takie kserokopiarki, które są popularne i polecane przez innych. Warto przed wyborem kserokopiarki zapoznać się z dostępnymi markami, które faktycznie sprawdzają się u innych. Zakupu możemy dokonać w sklepach stacjonarnych, jak Media Markt, Media Expert.

Możemy też zakupić drukarkę za pośrednictwem internetu, jeśli mamy już jakiś wybrany model. Taki zakup nie jest dzisiaj wcale ryzykowny, dlatego warto skorzystać z takiego rozwiązania. W sieci znajdziemy wiele innych sklepów, które nawet nie muszą być popularne w zakresie kserokopiarek, ale potrafią one dostarczyć produkty o wysokiej jakości. Warto też dopytać się w sklepie specjalisty, który może nam podpowiedzieć, po jakie urządzenie najlepiej sięgnąć.

Autor rankingu:
admin
Autor rankingu:
Krzysztof Boruc Kategoria: Sprzęty biurowe krzysiek.bo@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *