Strona główna » Dom i ogród » Dla dziecka » Ranking lalek dla dziewczynek
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Dom i ogród » Dla dziecka » Ranking lalek dla dziewczynek
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021
Ranking najlepszych lalek dla dziewczynek

Zabawki to jedne z najstarszych przedmiotów, które towarzyszą ludzkości w początkowej fazie naszego rozwoju. Archeolodzy znajdujący stare osady, sprzed tysięcy lat, poza narzędziami codziennego użytku, znajdują właśnie zabawki, wśród nich najbardziej popularne są oczywiście lalki. Choć minęły tysiące lat, to lalki nadal są bardzo powszechną zabawką. Tego typu przedmioty skutecznie rozwija wyobraźnię dziecka, poprzez tworzenie historii związanych z lalką. Obecnie jest bardzo dużo lalek, z których każda może mieć nieco inne przeznaczenie, lalki chodzące, interaktywne, wykonane z materiału czy lalki barbie.

Najlepsze lalki dla dziewczynek w 2023 roku

Miejsce Nazwa Cena od Najlepsza oferta
1 Miniland Lalka dziewczynka Europejka 38cm 110 zł Sprawdź teraz
2 Baby Born Magiczna Dziewczynka 43 cm 827956 169 zł Sprawdź teraz
3 Llorens Lalka Bobas Nica 40 Cm (GXP821961) 424 zł Sprawdź teraz
4 Doris Wielka Lalka Dziewczynka 60 Cm (1019496) 113 zł Sprawdź teraz
5 Muñecas Guca Mg10056 Lalka Bobas Dziewczynka Vera W Różowej Sukience 46cm 208 zł Sprawdź teraz
6 Adar Lalka Dziewczynka 40Cm Z Dźwiękiem W Pudełku 536821 106 zł Sprawdź teraz
7 Mattel Mustang: Duch wolności Lucky Duża lalka dla przedszkolaków GXF92 152 zł Sprawdź teraz
8 Isere Dziewczynka Z Akcesoriami 50 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych lalek dla dziewczynek

1. Miniland Lalka dziewczynka Europejka 38cm

Miniland Lalka dziewczynka Europejka 38cm

Cena: od. 110 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Lalka dla rocznej dziewczynki, która przeniesie dziecko w świat rozwojowej zabawy. Zabawka wymaga od najmłodszych ciągłego rozwoju wyobraźni i nieustannego myślenia. Brak jakichkolwiek mechanizmów jest tutaj zaletą, która wpływa na rozwój malucha oraz ukształtowuje jego wyobraźnię.

 

Lalka w pozycji stojącej mierzy 38 cm, a jej waga to 700 gramów, została stworzona z bardzo przyjemnego i miękkiego w dotyku – winylu. Tworzywo jest w pełni bezpieczne, a sam produkt przeszedł wiele testów bezpieczeństwa, ogromnym plusem zabawki jest stale wydobywający się z niej zapach wanilii. Wanilia, a w zasadzie jej delikatny aromat, działa uspokajająco, co podczas wybuchu płaczu może mieć bardzo zaskakujący efekt, uspokajający płacz dziecka. Lalka dziewczynki posiada jasne, lekko kręcone, krótkie włosy, jasną cerę oraz niebieskie oczy.

 

2. Baby Born Magiczna Dziewczynka 43 cm 827956

Baby Born Magiczna Dziewczynka 43 cm 827956

Cena: od. 169 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Jedna z najlepszych lalek interaktywnych na rynku, posiada aż 10 funkcji, z których to każda wpływa na rozwój malucha, poprzez zabawę. W zależności od wyboru funkcji lalka – płacze, pije, je, zasypia, oraz wykonuje podstawowe funkcje fizjologiczne. Wszystkie możliwe opcje, już od najmłodszych lat będą przystosowywały twoje dziecko do odpowiedzialności poprzez zabawę, a co ważne zabawka jest bardzo łatwa w obsłudze. W zestawie zanodują się także akcesoria  m.in. talerzyk, łyżeczka, nocnik, pieluszka czy bransoletka przyjaźni, przeznaczona dla dziecka oraz samej laki, aby wzmocnić więź dziecka z zabawką.

 

Do zestawu dołączona została instrukcja, która krok po kroku wyjaśnia wszystkie dostępne funkcje lali. 43 centymetrowa lalka to połączenie najnowszej techniki oraz wartości, np. odpowiedzialności, która przyda się dziecku już w pierwszej fazie przyswajania wiedzy z zewnątrz. Zaletą jest tutaj obsługa urządzenia bez konieczności używania baterii.

 

3. Llorens Lalka Bobas Nica 40 Cm (GXP821961)

Llorens Lalka Bobas Nica 40 Cm (GXP821961)

Cena: od. 424 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Bardzo realna, lalka, która wygląda jak prawdziwe dziecko. Z pomocą Niki zabawa stanie się prawdziwą nauką dla twojego dziecka. Budowa zabawki realnie odzwierciedla małą ,40 centymetrową dziewczynkę, która dodatkowo posiada wbudowane ruchome kończyny. Bawiące się nią pociechy będą mogły ułożyć lalkę do snu, posadzić na krzesełku, a także zabierać ją do kąpieli, co jest możliwe dzięki użyciu winylu w produkcji zabawki. Ze względu na materiały użyte w produkcji oraz miękkość będzie to odpowiednia lalka dla dwulatki.

 

Dużym plusem producenta, jest zastosowanie markowych, bardzo znanych w świecie niemowląt ubranek, które jak sama lalka, spełniają najwyższe normy bezpieczeństwa. Waga produktu nie przekracza dwóch kilogramów, zestaw zawiera dodatkowo cały komplet ubranek, m.in. śpiochy, szalik czy czapeczkę z kokardą.

 

4. Doris Wielka Lalka Dziewczynka 60 Cm (1019496)

Doris Wielka Lalka Dziewczynka 60 Cm (1019496)

Cena: od. 113 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

60 centymetrowa lalka, która znajdzie wspólny język z najmłodszymi. Głosowa edukacja przez zabawę sprawia, iż jest to idealna lalka interaktywna, jak prawdziwe dziecko, która posiada umiejętność interakcji z najmłodszymi. Zabawka zna podstawowe zwroty, które już od najmłodszych lat będą uczyć twoje dziecko empatii oraz będą wywoływać poczucie troski, miłym dodatkiem jest również znajomość pięciu piosenek.

 

Lalka została wykonana z miękkiej gumy, starannie wykonane szczegóły sprawiają, iż zabawka wygląda bardzo realistycznie. Na uwagę zasługują również włosy, które można modyfikować na różne sposoby, co bez wątpienia wpłynie na kreatywność dziecka.

 

5. Muñecas Guca Mg10056 Lalka Bobas Dziewczynka Vera W Różowej Sukience 46cm

Muñecas Guca Mg10056 Lalka Bobas Dziewczynka Vera W Różowej Sukience 46cm

Cena: od. 208 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Hiszpańskie lale są uważane, za najpiękniejsze lalki na świecie, które jednocześnie zachowują bardzo realistyczny wygląd, przypominający małe dziecko. Nie inaczej jest również w tym przypadku, produkt w najmniejszych szczegółach odwzorowuje kilkumiesięczną dziewczynkę. Jej ubranka zostały wykonane z przyjemnych w dotyku materiałów, które podobnie jak sama lalka, spełniają najwyższe wymogi bezpieczeństwa, zabawka posiada certyfikaty jakości. W zestawie znajdują się m.in. pastelowo różowa sukienka, zakończona wzorkami i falbankami, wiązana czapeczka oraz różowe buciki.

 

6. Adar Lalka Dziewczynka 40Cm Z Dźwiękiem W Pudełku 536821

Adar Lalka Dziewczynka 40Cm Z Dźwiękiem W Pudełku 536821

Cena: od. 106 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Lalka interaktywna zasilana bateriami, która za pomocą magii dźwięków przeniesie twoje dziecko do krainy niekończącej się zabawy. Rozbudowana funkcja audio w języku polskim sprawia, iż jest to obecnie lalka na topie wśród sprzedaży internetowej. Bardzo czysty głos wpłynie na rozwój zmysłu słuchowego. Bawiącą się nią dziewczynka skupi swoją uwagę, bacznie słuchając i powtarzając słowa zabawki. Lala została wykonana z bardzo miękkiego tworzywa, wygląda przy bardzo przyjaźnie, na uwagę zasługują ubranka, które przedstawiają się w stonowanych odcieniach różu oraz bieli.

 

7. Mattel Mustang: Duch wolności Lucky Duża lalka dla przedszkolaków GXF92

Mattel Mustang: Duch wolności Lucky Duża lalka dla przedszkolaków GXF92

Cena: od. 152 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Motyw bajkowy przeplata się przez wiele zabawek, nie inaczej jest w tym przypadku, połączenie to sprawia, iż jest to kolejna lalka na topie wśród najmłodszych. Poczucie wolności i wiecznej przyjaźni z Lucky, sprawią, iż twoje dziecko będzie bardziej skore do poznawania świata. Zabawka została odwzorowana, zgodnie z serialowym pierwowzorem. 35 centymetrowa lalka, będzie towarzyszyć dziecku,  nie tylko podczas zabawy, ale również w czasie snu, spożywania posiłku, a nawet kąpieli. Lucky posiada ruchome kończyny, co ułatwia zabawę, system umożliwia swobodne ustawianie kończyn lalki w różnych pozycjach.

 

8. Isere Dziewczynka Z Akcesoriami

Isere Dziewczynka Z Akcesoriami

Cena: od. 50 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Jedna z najlepszych lalek interaktywnych dostępnych na rynku. Funkcje głosowe są w tym przypadku uruchomione po przyciśnięciu na miękki brzuszek lali. Do zabawki dołączono również podstawowe akcesoria, przeznaczone do zabawy. W zestawie znajdziemy m.in. suszarkę, grzebyk, lakier do paznokci czy lusterko, dołączone rzeczy sprawią, iż bawiąca się lalą dziewczyna będzie rozwijała swoją wyobraźnię. Lala dziewczynki ma blond włosy oraz jasną cerę, jej wygląd z pewnością przypadnie do gustu każdemu dziecku.

 

Poradnik zakupowy lalek dla dziewczynek

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu lalki

Nawet najpiękniejsze lalki barbie muszą w pierwszej kolejności spełniać wymogi bezpieczeństwa. To zdecydowanie najważniejsze z kryteriów, podczas zakupu jakiejkolwiek zabawki dla dziecka. Zbyt duże elementy, łatwość oderwania kończyn lalki, mogą doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji czy próby połknięcia. Warto również wrócić uwagę na materiały, z których zostały wykonane ubranka oraz tworzywo zastosowane w produkcji samej lali. Obydwie rzeczy powinny spełniać normy bezpieczeństwa, dodatkowym atutem będą posiadane certyfikaty. Ważne są również miękkość tworzywa czy okres gwarancyjny producenta.

 

Kolejnym aspektem, na który należy zwrócić uwagę podczas zakupu, jest poziom edukacji, który reprezentuje sobą dana zabawka. Lalki, które wyglądają jak prawdziwe dziecko, już od najmłodszych lat uczą pewnych zachowań m.in. troski, a także wyzwalają w dziecku poczucie odpowiedzialności. Najlepsze lalki interaktywne uczą dźwiękiem, poprzez ciągłą zabawę. W przypadku dodatkowych akcesoria warto zwrócić uwagę na normy bezpieczeństwa, jeśli są one spełnione, lalka z dodatkowymi przyborami kuchennymi może pozytywnie wpłynąć na rozwój dziecka.

Podczas edukacji dziecka poprzez zabawę z lalką, warto co jakiś czas uczestniczyć przy tej interakcji. Dziecko bawiące się lalką, często otwiera się na nowe doznania, stale komentując przebieg całej sytuacji. Mówi w tym czasie o problemach, uczuciach i przeżyciach, których doświadcza, co może okazać się niezwykle cennym doświadczeniem w życiu każdego rodzica.

Autor rankingu:
admin
Autor rankingu:
Aleksandra Grocholska Kategoria: Dla dziecka ola.gr@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *