Strona główna » Hobby » Sport » Ranking liczników rowerowych
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Hobby » Sport » Ranking liczników rowerowych
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021
Ranking liczników rowerowych – najlepsze liczniki rowerowe w 2023 roku

W dzisiejszych czasach rekreacyjne uprawianie sportów to duża atrakcja i bardzo popularna rozrywka. Różnorodny sprzęt sportowy, taki jak licznik do roweru, można kupić niemal w każdym większym sklepie. Powstaje też mnóstwo placów, parków czy nowych ścieżek rowerowych, zachęcających do aktywnego wypoczynku. Nic dziwnego, że amatorów jazdy na rowerze jest coraz więcej. A jak rower to także odpowiednie akcesoria takie jak najlepszy licznik rowerowy. Tanie i dobre liczniki rowerowe są dostępne w sklepach sportowych oraz internetowych.

Ranking liczników rowerowych – TOP 10 najlepszych liczników rowerowych

Miejsce Nazwa licznika rowerowego Cena Najtańsza oferta
1 Garmin Edge 1030 Hr Cad Bundle Z PL Topo 2018.3 0100175811Plto 2399 zł Sprawdź teraz
2 Garmin Edge 1030 z PL Topo 2018.3 2169 zł Sprawdź teraz
3 Wahoo Elemnt GPS Bundle 1599 zł Sprawdź teraz
4 Wahoo Elemnt Roam GPS 1599 zł Sprawdź teraz
5 Garmin Edge 520 Plus MTB Bundle (010-02083-12) 1439 zł Sprawdź teraz
6 Wahoo Elemnt Bolt GPS Bundle 1399 zł Sprawdź teraz
7 Mio Cyclo 315 HC Central Europe + HRM & Cadence (5262N4290101) 1149 zł Sprawdź teraz
8 Sigma Rox 12.0 Sport Gps Basic Licznik Rowerowy Komputer Black X1020 1333 zł Sprawdź teraz
9 Mio Cyclo 405 FEU EUROPE 1299 zł Sprawdź teraz
10 Garmin Varia RTL510 Bundle (0100195100) 1299 zł Sprawdź teraz

Najlepsze liczniki rowerowe – recenzje

1. Garmin Edge 1030 Hr Cad Bundle Z PL Topo 2018.3 0100175811Plto

 Garmin Edge 1030 Hr Cad Bundle Z PL Topo 2018.3 0100175811Plto

Cena: ok. 2399 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Licznik do roweru GARMIN EDGE 1030 HR CAD BUNDLE Z PL TOPO 2018.3 0100175811PLTO to bardzo zaawansowany, najlepszy licznik rowerowy z funkcją GPS i nawigacją, oraz możliwością łączenia się online. Bardzo duży wyświetlacz, o przekątnej 3,5 cala jest bardzo wygodny i funkcjonalny. A przy okazji świetnie sprawdza się przy odczycie danych podczas jazdy. Licznik kilometrów na rower ma specjalną funkcję Trendline™, dzięki której można wyznaczyć trasę według popularności innych użytkowników. Świetne rozwiązanie dla osób, które chcą uniknąć zatłoczonych miejsc i znaleźć alternatywną drogę. Dobre liczniki rowerowe, takie jak ten model mają wgraną aktualną mapę. Łącząc się online można ją aktualizować na bieżąco, otrzymując wskazówki i najnowsze ostrzeżenia. Ten licznik do roweru posiada również inną, bardzo przydatną funkcję komunikacyjną. Może się łączyć z innymi licznikami, dzięki czemu podróżując w większej grupie, wszyscy rowerzyści mają ze sobą stały kontakt. Jeśli ktoś utknie na trasie, szybko i łatwo może poinformować o swojej lokalizacji innych. Nie ma już problemu z gubieniem się czy czekaniem na innych.

2. Garmin Edge 1030 z PL Topo 2018.3

 Garmin Edge 1030 z PL Topo 2018.3

Cena: ok. 2169 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Licznik do roweru GARMIN EDGE 1030 Z PL TOPO 2018.3 to kolejne świetne urządzenie tej firmy. Poza znanymi już funkcjami z innych modeli takimi jak łączność GPS, wgrane mapy, możliwość komunikacji z innymi rowerzystami, ma także dodatkowe możliwości. Przede wszystkim bardzo wydajna bateria, która pozwala działać licznikowi 20 godzin. Istnieje możliwość przedłużenia jej żywotności, dzięki podłączeniu baterii zewnętrznej. Ten najlepszy licznik rowerowy bezprzewodowy jest kompatybilny z nowymi uchwytami wpuszczanymi. To pozwala na montaż licznika na jednej płaszczyźnie z kierownicą. Ułatwia to podłączanie dodatkowych akcesoriów dedykowanych temu modelowi, ale też poprawia komfort jazdy. Rowerzysta nie musi już uważać, aby nie zaczepić licznika i go nie uszkodzić.
Dodatkowa funkcja, jaką posiada ten licznik kilometrów na rower, to funkcja wykrywania zdarzeń. W przypadku jakichkolwiek problemów licznik do roweru wysyła automatycznie pozycję rowerzysty do wybranego wcześniej kontaktu alarmowego

3. Wahoo Elemnt GPS Bundle

 Wahoo Elemnt GPS Bundle

Cena: ok. 1599 zł
Znajdź najtańszą ofertę

WAHOO ELEMNT GPS BUNDLE to niemalże komputer rowerowy, który ma funkcję GPS oraz bezprzewodowe połączenie. Można dzięki niemu przesyłać dane, śledzić na żywo trasę i postępy oraz korzystać w darmowych, dedykowanych aplikacji. Licznik do roweru tej firmy posiada przede wszystkim czujniki prędkości, rytmu, tętna czy wydajności. Dedykowana, bezpłatna aplikacja ELEMNT Companion posiada wiele przydatnych na co dzień rozwiązań. Przede wszystkim w prosty i szybki sposób można zapisywać swoje dotychczasowe wyniki. Można się nimi dzielić ze znajomymi, wprowadzając element rywalizacji. Dodatkowo można zapisywać swoje ulubione miejsca i wracać do nich w dowolnej chwili. Wydajna bateria i łatwy montaż to kolejne zalety tego modelu. Ten licznik posiada również opcję trenera, dzięki której można na bieżąco sprawdzać swój plan treningowy, zmieniać opór i dostosowywać moc interwałów, aby w pełni realizować założenia treningowe. Idealne rozwiązanie dla osób, które dbają o sylwetkę i chcą zrzucić zbędne kilogramy.

4. Wahoo Elemnt Roam GPS

 Wahoo Elemnt Roam GPS

Cena: ok. 1599 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Ranking liczników rowerowych nie mógłby istnieć, bez licznika WAHOO ELEMNT ROAM GPS. Ten model jest wprost idealny dla każdego, nawet najbardziej zaawansowanego użytkownika.
Standardowo wyposażony w GPS posiada kolorowy ekran, zabezpieczony szkłem Gorilla Glass o dużo większej wytrzymałości niż standardowe liczniki. To powoduje, że ten licznik może być wykorzystywany na najtrudniejszych trasach, w ekstremalnych warunkach. Nic nie jest w stanie zakłócić jego pracy w czasie jazdy. Dodatkowo ekran dostosowuje się automatycznie do jasności oświetlenia, co daje dużo większy komfort odczytu danych, nawet w bardzo słoneczne dni.
Tak jak w przypadku pozostałych modeli w rankingu istnieje możliwość śledzenia tras, komunikacji z innymi oraz realizacji planów treningowych. Dostępna jest również dedykowana, darmowa aplikacja z wszystkimi niezbędnymi opcjami, ułatwiającymi częste użytkowanie urządzenia. Z tym licznikiem podróżowanie to czysta przyjemność i możliwość odkrywania nowych miejsc.

5. Garmin Edge 520 Plus MTB Bundle (010-02083-12)

 Garmin Edge 520 Plus MTB Bundle (010-02083-12)

Cena: ok. 1439 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Kolejny model firmy GARMIN EDGE 520 PLUS MTB BUNDLE (010-02083-12) to ciekawe rozwiązanie dla każdego rowerzysty. To, co wyróżnia ten model to funkcje dodatkowe. Przede wszystkim dzięki niemu można sprawdzać na bieżąco prace serca w czasie jazdy oraz maksymalny pułap tlenowy, również podczas odpoczynku. To świetne wskazówki, które docenią osoby uprawiające jazdę na rowerze w ramach gubienia zbędnych kilogramów. Licznik do roweru wskazuje również dynamikę jazdy, dzięki czemu można kontrolować swoje osiągi i ulepszać je z każdym treningiem. Niezależnie od wybranej trasy, z wgranymi mapami i wskazówkami nie ma możliwości się zgubić. Przy okazji można zwiedzać okolicę i odkrywać dotąd nieznane, ukryte miejsca. Dla fanów rywalizacji została zainstalowana funkcja Strava Live umożliwiająca kontrolę najlepszych czasów na danym odcinku i udostępnianie jej znajomym czy innym rowerzystom. Wszystkie wyniki i osiągnięcia można porównywać w czasie rzeczywistym.

6. Wahoo Elemnt Bolt GPS Bundle

 Wahoo Elemnt Bolt GPS Bundle

Cena: ok. 1399 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Najlepszy licznik rowerowy bezprzewodowy WAHOO ELEMNT BOLT GPS BUNDLE to połączenie funkcjonalności, niezawodności, ale też niebanalnego wyglądu. Ten licznik to pierwszy aerodynamiczny model, który został zgłoszony do opatentowania. Dzięki idealnie zaprojektowanemu kształtowi świetnie dopasowuje się do przedniej ramy, montaż jest prosty i bezpieczny, a użytkowanie niemal perfekcyjne. Wszystkie innowacyjne systemy i technologie zaproponowane w tym modelu zostały przetestowane i sprawdzone w warunkach ekstremalnych. Licznik jest po prostu świetnym rozwiązaniem dla każdego, nawet najbardziej wymagającego rowerzysty. Dodatkowe aplikacje pozwalają na swobodę wybierania tras i gwarantują bezpieczeństwo, ostrzegając o zagrożeniach, wypadkach, a także pozwalając na komunikację z innymi rowerzystami. GPS jest niezawodny, a mapy aktualizowane na bieżąco. Przy okazji są to modele stosunkowo tanie, więc dostępne dla prawie każdego.

7. Mio Cyclo 315 HC Central Europe + HRM & Cadence (5262N4290101)

 Mio Cyclo 315 HC Central Europe + HRM & Cadence (5262N4290101)

Cena: ok. 1149 zł
Znajdź najtańszą ofertę

MIO CYCLO 315 HC CENTRAL EUROPE + HRM & CADENCE (5262N4290101) to kompaktowy model łączący w sobie zarówno nawigację rowerową, jak i dodatkowe funkcje niezbędne każdemu rowerzyście. Licznik kilometrów na rower posiada ekran dotykowy z antyodblaskową powłoką, ułatwiającą odczytywanie danych i map nawet w słoneczne dni. Dodatkowo posiada pulsometr oraz różnorodne programy treningowe. Znajduje się tu również funkcja ,,suprise me,,. Po jej uruchomieniu licznik sam ustala trasę ,,niespodziankę,, dając możliwość poznania i odkrywania nowych, nieznanych miejsc. Standardowo ma opcję mierzenia prędkości, czasu, odległości oraz licznik zużytych kalorii. Konstrukcja całego urządzenia jest bardzo lekka i kompaktowa a obsługa wręcz intuicyjna. Każdy rowerzysta doceni tę prostotę i funkcjonalność, przy okazji te dobre liczniki rowerowe są stosunkowo tanie. Dlatego opinie na temat tego modelu są tak dobre. To sprawia, że ranking liczników rowerowych nie może się obejść bez tej perełki.

8. Sigma Rox 12.0 Sport Gps Basic Licznik Rowerowy Komputer Black X1020

 Sigma Rox 12.0 Sport Gps Basic Licznik Rowerowy Komputer Black X1020

Cena: ok. 1333 zł
Znajdź najtańszą ofertę

SIGMA ROX 12.0 SPORT GPS BASIC LICZNIK ROWEROWY KOMPUTER BLACK X1020 to świetny licznik rowerowy bezprzewodowy, który sprawdza się zarówno jako nawigacja, jak i system treningowy. Dużą zaletą modelu jest przejrzysty interfejs oraz duże przyciski pozwalające intuicyjnie poruszać się po menu. Urządzenie jest tak zaprojektowane, a przyciski rozmieszczone w taki sposób, aby można nim sterować w czasie jazdy, nawet w rękawiczkach. Cel podróży można wybierać na wiele sposobów. Nie trzeba znać dokładnego adresu, wystarczy zaznaczyć punkt na mapie czy podać współrzędne. Licznik sam wyznaczy odpowiednie trasy i dostosuje je do oczekiwań i potrzeb. Świetnym rozwiązaniem i dodatkową atrakcją jest możliwość odręcznego narysowania trasy na mapie.
Ten licznik rowerowy można również personalizować. Jest dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych, ale można dodatkowo zakupić obudowy w innych kolorach. To atrakcja szczególnie dla pań, które lubią zmieniać coś w swoich gadżetach. Pamięć licznika można też rozbudować poprzez kartę SD. Dzięki czemu więcej danych będzie można zapisać i przechowywać pod ręką.

9. Mio Cyclo 405 FEU EUROPE

 Mio Cyclo 405 FEU EUROPE

Cena: ok. 1299 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Ranking liczników rowerowych, nie mógłby istnieć bez modelu firmy MIO CYCLO 405 FEU EUROPE. Prosty i wygodny licznik rowerowy bezprzewodowy posiada wszystkie niezbędne funkcje.
Dodatkowo ma bardzo duży 4-calowy ekran dotykowy, ze specjalną antyodblaskową powłoką. Dzięki temu odczyt map i tras jest bardzo przejrzysty. Cały interfejs tego urządzenia jest bardzo intuicyjny, mimo wielu dostępnych funkcji. Jak w innych modelach tej firmy i tutaj zaproponowano zaskakującą użytkownika opcję Suprise-Me. Wybierając określony cel podróży lub daną odległość, licznik proponuje trzy różne trasy ,,niespodzianki,,. To ciekawe rozwiązanie dla osób, które chciałyby poznać nowe miejsca, ciekawe zakątki lub po prostu urozmaicić codzienne przejażdżki. Z tą funkcją żadna wycieczka rowerowa nie będzie nudna.
To, co ważne w tym modelu to również prosta nawigacja. Nie potrzeba do niej specjalnych instrukcji. Po prostu licznik wystarczy zamontować do roweru i ruszać w dalszą trasę.

10. Garmin Varia RTL510 Bundle (0100195100)

 Garmin Varia RTL510 Bundle (0100195100)

Cena: ok. 1299 zł
Znajdź najtańszą ofertę

GARMIN VARIA RTL510 BUNDLE (0100195100) to idealne uzupełnienie liczników tego producenta. Radar wsteczny Varia pozwala dbać o bezpieczeństwo własne oraz innych użytkowników, zarówno w dzień, jak i w nocy. Radar za pomocą sygnałów świetlnych i dźwiękowych ostrzega o zbliżających się z tyłu pojazdach. Jego zasięg to nawet 140 metrów. Dla kierowców tylne światło jest widoczne nawet z odległości 1,6 km. To znacznie poprawia bezpieczeństwo i chroni przed wypadkami.
Montaż urządzenia jest prosty, a sama konstrukcja jest kompatybilna z większością rowerów miejskich czy górskich. Należy jedynie dokupić specjalny wyświetlacz.
Bateria działa do 15 godzin, więc bez problemu można używać radaru nawet podczas dłuższych wycieczek. Radar to świetny element dodatkowego wyposażenia poprawiający bezpieczeństwo oraz komfort jazdy. Synchronizując go z licznikiem tej firmy, użytkownik uzyskuje nowe możliwości w zakresie ochrony podczas jazdy.

Poradnik zakupowy licznika rowerowego

Jaki licznik rowerowy najlepiej wybrać?

Na rynku są dostępne różnorodne tanie i dobre liczniki rowerowe. Wybór jest bardzo duży, dlatego dla zwykłego amatora sportów rowerowych, zakup odpowiedniego licznika może okazać się nie lada wyzwaniem.
Na co zatem zwrócić uwagę i jakie są najlepsze, tanie i dobre liczniki rowerowe? Przede wszystkim istotne jest, do czego dany licznik na rower będzie wykorzystywany. Najlepszy licznik rowerowy powinien posiadać przede wszystkim prędkościomierz rowerowy, licznik kilometrów czy ilość spalonych kalorii. Te funkcje są dostępne w każdym, nawet najprostszym liczniku.

Licznik do roweru powinien być również łatwy do zamontowania i zdemontowania, mieć czytelny wyświetlacz i być prosty w obsłudze. Obecnie na rynku jest dostępnych wiele liczników, które posiadają sporo ciekawych funkcji związanych z lokalizacją, mapami, analizami tras. Te rozwiązania są idealne dla bardziej zaawansowanych użytkowników, którzy traktują przygodę z rowerem bardzo profesjonalnie.

Ceny liczników są uzależnione właśnie od tych dodatkowych funkcji. Dobre liczniki rowerowe wcale nie muszą być drogie. Przed zakupem warto sprawdzić przede wszystkim opinie 2023. Polecane liczniki oraz sprawdzone opinie można znaleźć na forach internetowych, oraz sklepach, które sprzedają taki sprzęt. Warto też sprawdzić aktualny ranking liczników rowerowych, gdzie znajdują się również opinie i oceny najlepszych modeli.

Autor rankingu:
Mikołaj Przybysz
Autor rankingu:
Mikołaj Przybysz Kategoria: Sport mikolaj.pr@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *