Strona główna » Hobby » Sport » Ranking łuków na początek
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Hobby » Sport » Ranking łuków na początek
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021

Ranking: Jaki łuk na początek warto wybrać w 2023 / 2024 roku?

Rozpoczynając przygodę z łucznictwem, warto zapoznać się z bogatą ofertą producentów, oferujących najlepsze łuki na początek. W naszym rankingu znajdują się modele odpowiednie dla różnych grup wiekowych oraz sprzęt odmiennych parametrach, które należy dostosować do siły czy wzrostu użytkownika.

 

Sprawdź, jakie łuki na początek wybrać, aby Twoje zajęcia rekreacyjne czy trening przebiegały komfortowo, a wysiłek był skierowany wyłącznie na prawidłowe korzystanie i precyzyjne trafianie do celu. Zapraszamy na ranking łuków na początek!

Ranking łuków na początek – TOP 10 najlepszych łuków na początek

Miejsce Nazwa łuku na początek Cena Najtańsza oferta
1 poe lang Łuk bloczkowy Cobra Protex 55 lb CO 030BS1 55029 499 zł Sprawdź teraz
2 Crosman Sentinel (ABY215) 269 zł Sprawdź teraz
3 Poe Lang Łuk Bloczkowy Assasin Exterminator Camo 15-50Lb (Co035F) 899 zł Sprawdź teraz
4 Poe Lang Łuk Bloczkowy Nova Beetle Czerwony (076-159) 239 zł Sprawdź teraz
5 Nxg Łuk Klasyczny Crusader Youth 15 Lbs 69 zł Sprawdź teraz
6 poe lang Łuk bloczkowy Druid 20 lbs camo 729 zł Sprawdź teraz
7 barnett Łuk bloczkowy Lil’ Banshee Brotherhood 199 zł Sprawdź teraz
8 Ek Archery Research Ek Exterminator Łuk Bloczkowy Dla Dorosłych 15-70 Lb 30″ Czarny (076171) 1099 zł Sprawdź teraz
9 Nxg Łuk Bloczkowy Fusion 17-22 Lbs 299 zł Sprawdź teraz
10 Kolter Łuk Klasyczny Blue Knight 539 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych łuków na początek

1. poe lang Łuk bloczkowy Cobra Protex 55 lb CO 030BS1 55029

 poe lang Łuk bloczkowy Cobra Protex 55 lb CO 030BS1 55029

Cena: ok. 499 zł
Znajdź najtańszą ofertę

 

Łuk bloczkowy PROTEX COBRA 29 cali czarny 55LBS to najlepszy łuk na początek, proponowany przez firmę Poe Lang. Produkt należy do grupy łuków bloczkowych, przy których zastosowana bloczki w systemie naciągu. Dzięki temu utrzymanie cięciwy nie wymaga dużego nakładu siły, a celowanie jest łatwiejsze aniżeli w przypadku łuku klasycznego. Model prezentowany przez nasz ranking łuków na początek  jest wyposażony w gumowany chwyt, dający komfort użytkowania oraz dobry celownik.

 

Chropowata powierzchnia zapewnia stabilny i pewny chwyt łuku, a cięciwa jest wzmocniona dodatkowo w miejscach mocowania oraz naciągania,  gwarantując bezpieczne używanie sprzętu. PROTEX COBRA 29 cali to dobry łuk na początek dla osób średnio i wysokozaawansowanych w łucznictwie. Ramiona łuku są wykonana z elastycznego włókna szklanego a majdan jest odlany z hartowanego aluminium. W zestawie znajduje się celownik, odciągacz kabli oraz wkręcana podpórka pod strzałę.

 • typ łuku: bloczkowy
 • siła naciągu: 55lb
 • długość całkowita: 1070 mm
 • długość naciągu: 711 – 762 mm
 • waga: 1800g
 • gwarancja: 24 miesiące

 

2. Crosman Sentinel (ABY215)

 Crosman Sentinel (ABY215)

Cena: ok. 269 zł
Znajdź najtańszą ofertę

 

Crosman Sentinel (ABY215) to solidnie wykonany dobry łuk na początek dla osób rozpoczynających przygodę z łucznictwem. Producentem jest amerykańska firma Crosman, oferująca również różnego rodzaju wiatrówki, pistolety pneumatyczne oraz akcesoria. Polecany w naszym rankingu łuk sportowy jest zbudowany podobnie, jak łuki azjatyckie. Majdan i ramiona zostały wykonane z włókna sztucznego, pokrytego matową farbą, chroniącą przez zarysowaniami i uszkodzeniami mechanicznymi. W zestawie znajduje się także nowoczesny, przymocowany do majdanu kołczan na strzały, który daje odpowiedni komfort łucznikowi podczas użytkowania sprzętu.

 

Model prezentowany przez nasz ranking łuków na początek jest polecany dla najmłodszych  pasjonatów łucznictwa. Nie wymaga użycia dużej siły, a nieskomplikowana konstrukcja zapewnia niezawodność nawet niedoświadczonym łucznikom. W komplecie znajdują się 2 strzały z włókna szklanego, o długości 69cm, ochraniacz palców, celownik, zestaw śrub i nakrętek oraz ochraniacz przedramienia.

 • kolor: czarny
 • długość 1143 mm
 • waga: 1270g
 • optymalna siła naciągu: 20 lbs /9 kg
 • gwarancja: 24 miesiące

 

3. Poe Lang Łuk Bloczkowy Assasin Exterminator Camo 15-50Lb (Co035F)

 Poe Lang Łuk Bloczkowy Assasin Exterminator Camo 15-50Lb (Co035F)

Cena: ok. 899 zł
Znajdź najtańszą ofertę

 

Poe Lang Łuk Bloczkowy Assasin Exterminator Camo 15-50Lb (Co035F) bardzo dobry łuk na początek skonstruowany według nowoczesnych technologii. Magazynowanie maksymalnej energii łuku przed strzałem pozwala jednocześnie na utrzymanie go w pełnym naciągu. Specjalny system bloczków, cięciwy oraz kabli ułatwia dopasowanie mocy łuku do siły strzelca oraz precyzyjne celowanie. Majdan łuku jest wykonany z wytrzymałego, hartowanego aluminium, natomiast ramiona łuku to mieszanka starannie dobranych włókien i kompozytów. Trwały i wytrzymały łuk bloczkowy marki Poe Lang posłuży na wiele lat, kolejnym pasjonatom łucznictwa.

 

Model prezentowany przez nasz ranking łuków na początek jest przeznaczony dla najmłodszych, początkujących łuczników, jak i starszych o bardziej zaawansowanych umiejętnościach strzeleckich. Siłę naciągu reguluje się płynnie poprzez dokręcanie/odkręcanie śrub przytrzymujących ramiona łuku, jego długość (zależna od rozstawu ramion i wzrostu strzelca) poprzez ustawienie modułów na bloczkach zamocowanych na końcach ramion łuku. Z łuku mogą korzystać osoby o wzroście od 125 cm, aż do wysokich łuczników, mierzących około 185cm. Model jest polecany zarówno do strzelania rekreacyjnego, jak i wyczynowego. Tanie łuki na początek Assasin Exterminator gwarantują trwałość, precyzję strzelania, uniwersalność oraz kompleksowy osprzęt.

 • typ łuku: bloczkowy
 • długość 711 mm
 • waga: 1390g
 • optymalna siła naciągu: 15-50 lbs

 

4. Poe Lang Łuk Bloczkowy Nova Beetle Czerwony (076-159)

 Poe Lang Łuk Bloczkowy Nova Beetle Czerwony (076-159)

Cena: ok. 239 zł
Znajdź najtańszą ofertę

 

Poe Lang Łuk Bloczkowy Nova Beetle Czerwony (076-159) to solidnie wykonany dobry łuk na początek dla wymagających użytkowników. Stworzony dla początkujących łuczników ma kompaktowe rozmiary i jest prosty w obsłudze. Wykonane z włókna szklanego ramiona są zamocowane do metalowego majdanu za pomocą mocnych śrub, zapewniających trwałą konstrukcję. Polecany w naszym rankingu łuków na początek czarno czerwony model Nova Beetle ma kable i cięciwę wykonane ze stalowej linki w specjalnej otulinie, chroniącej główną żyłę przed przetarciami.

 

W zestawie z łukiem otrzymamy również akcesoria niezbędne do rozpoczęcia przygody z łucznictwem. Model wyróżnia się bardzo dobrą mocą i dalekim zasięgiem. Solidne wykonanie, jakie gwarantuje znany producent – firma Poe Lang – zapewnia zarówno powtarzalność strzałów, jak i bezpieczeństwo podczas użytkowania.

 • typ łuku: bloczkowy
 • długość naciągu: 710 – 760 mm
 • siła naciągu: 25 lbs

 

5. Nxg Łuk Klasyczny Crusader Youth 15 Lbs

 Nxg Łuk Klasyczny Crusader Youth 15 Lbs

Cena: ok. 69 zł
Znajdź najtańszą ofertę

 

NXG Łuk Klasyczny Crusader Youth 15 Lbs to najlepszy łuk na początek, polecany szczególnie dla młodych użytkowników. Prosta konstrukcja pozwoli na nauczenie się podstaw łucznictwa, a znajdujące się w zestawie akcesoria umożliwią natychmiastowe rozpoczęcie nowego hobby. W komplecie z łukiem Crusander Youth znajdują się: karwasz, kołczan i strzały.

 

Kompozytowo – polimerowy korpus jest wytrzymały i zapewni wygodę użytkowania. Niska siła naciągu, wynosząca 15lbs, czyli niecałe 7kg ułatwia korzystanie z łuku osobom początkującym, a specjalnie opracowana konstrukcja majdanu umożliwia strzelanie zarówno prawo – jak i leworęcznym łucznikom.

 • kolor: czarny
 • typ łuku: klasyczny
 • długość naciągu: 710 mm
 • siła naciągu: 15lbs
 • długość całkowita: 1300 mm
 • siła naciągu: 25 lbs
 • gwarancja: 24 miesiące

 

6. poe lang Łuk bloczkowy Druid 20 lbs camo

 poe lang Łuk bloczkowy Druid 20 lbs camo

Cena: ok. 729 zł
Znajdź najtańszą ofertę

 

Poe Lang Łuk bloczkowy Druid 20 lbs camo to nowoczesny i poręczny dobry łuk na początek. Lekki sprzęt posiada majdan z twardego, wytrzymałego tworzywa sztucznego. Zamontowane na nim ramiona są wykonane z elastycznego włókna szklanego pokrytego powłoką zabezpieczającą w kamuflarzu Real Tree. Ze względu na niesymetryczne umieszczenie bloczków łuku, urządzenie zapewnia większą siłę strzału, aniżeli pozwala na to elastyczność ramion. Model Driud może być całkowicie zdemontowany, dlatego zmieści się w każdej torbie czy plecaku.

 

Specjalny ochraniacz na przedramię oraz profilowana nakładka ze sztucznej skóry na palce zapewnia komfortowe używanie łuku. Do kompletu dodano tradycyjny celownik łuczniczy. W zestawie znajdują się także 2 strzały z włókna szklanego i stabilizator cięciwy. Produkt jest objęty 24-miesięczną gwarancją.

 • długość całkowita: 89 cm
 • długość naciągu: 26 cali (ok. 66 cm)
 • siła naciągu: 20 lb. (9 kg)
 • waga: 0.87 kg
 • kolor: camo

 

7. barnett Łuk bloczkowy Lil’ Banshee Brotherhood

 barnett Łuk bloczkowy Lil' Banshee Brotherhood

Cena: ok. 199 zł
Znajdź najtańszą ofertę

 

Barnett Lil’ Banshee Brotherhood to najlepsze łuki na początek pochodzące z limitowanej serii. Ten model łuku bloczkowego dla młodzieży jest odświeżoną wersją  Lil’ Banshee. Wyposażony w dwustronny majdan umożliwia korzystanie ze sprzętu osobom prawo i leworęcznym. Miękka rękojeść  „Soft Touch” daje niebywały komfort strzelania i pozwala na długotrwałe ćwiczenia w trafianiu do celu. Regulowany celownik umożliwia natomiast precyzję strzałów. Marka Barnett od ponad półwieku oferuje doskonałej jakości łuki, kusze i proce.

 

Innowacyjne rozwiązania i dobre wykonanie sprawiają, że proponowane przez firmę produkty cieszą się popularnością i dużym uznaniem u wielu klientów na całym świecie. Polecany przez nasz ranking łuków na początek, model Lil’ Banshee Brotherhood ma w zestawie 2 strzały o metalowych grotach.

 • typ łuku: bloczkowy
 • siła naciągu: 18 lbs
 • kolor: czarny
 • długość naciągu regulowana: od 450 do 560 mm
 • długość całkowita: 860 mm

 

8. Ek Archery Research Ek Exterminator Łuk Bloczkowy Dla Dorosłych 15-70 Lb 30″ Czarny (076171)

 Ek Archery Research Ek Exterminator Łuk Bloczkowy Dla Dorosłych 15-70 Lb 30

Cena: ok. 1099 zł
Znajdź najtańszą ofertę

 

Łuk bloczkowy Ek Exterminator 15-70 lb 30″ to bardzo dobre łuki na początek , polecane dla dorosłych prezentujących różny poziom zaawansowania w łucznictwie. Dzięki możliwości regulacji, łuk można dostosować dla osób o różnym wzroście, wieku oraz sile. Długość łuku jest dostosowana do strzelania terenowego oraz tarczowego. Odpowiednie dobranie osprzętu oraz zmienna konfiguracja pozwalają także stworzyć łuk typowo myśliwski. Polecany w naszym rankingu model Exterminator wyróżnia się precyzją wykonania oraz wysoką jakością materiałów użytych do produkcji.

 

Dzielone ramiona łuku są wykonane z włókna szklanego. Sprzęt został też fabrycznie wyposażony w string stopper, który wycisza pracę oraz niweluje wibracje występujące podczas oddawania strzału. Cięciwa oraz kable są natomiast wykonane z materiałów odpornych na rozciąganie, przetarcie oraz wysokie obciążenia. Zaleca się stosowanie spustu oraz strzał z włókna węglowego, aluminiowych bądź kompozytów aluminiowo – karbonowych. Łuk jest przygotowany w wariancie dla osób praworęcznych.

 • typ łuku: bloczkowy
 • siła naciągu: 15-70 lbs
 • waga: 1620g

 

9. Nxg Łuk Bloczkowy Fusion 17-22 Lbs

 Nxg Łuk Bloczkowy Fusion 17-22 Lbs

Cena: ok. 299 zł
Znajdź najtańszą ofertę

 

Łuk bloczkowy NXG Fusion 17-22 lbs to dobre łuki na początek, zapewniające bardzo dobrą moc i precyzję strzelania. Przeznaczone dla adeptów łucznictwa, sprawdzą się również dla bardziej zaawansowanych strzelców. Prezentowany w naszym rankingu zestaw jest wyposażony w niezbędne akcesoria, pozwalające od razu rozpocząć treningi. Produkt jest wykonany z wysokiej jakości, wytrzymałych tworzyw sztucznych. Prosta i intuicyjna obsługa zapewni dobrą rozrywkę, a odpowiednio dopasowana konstrukcja dostosuje moc łuku do siły i umiejętności użytkownika.

 

Lekki i komfortowy w używaniu łuk bloczkowy jest wyposażony w specjalny ochraniacz na przedramię. Praktyczny celownik umożliwia wykonywanie precyzyjnych strzałów. W zestawie znajduje się też ochrona na cięciwę i palce. Produkt jest objęty 24-miesięcznym okresem gwarancyjnym. Zalecana długość strzał – 24 cale.

 • typ łuku: bloczkowy
 • siła naciągu: 22 lbs
 • kolor: czarny
 • długość naciągu regulowana: 590 mm
 • długość całkowita: 690 mm

 

10. Kolter Łuk Klasyczny Blue Knight

 Kolter Łuk Klasyczny Blue Knight

Cena: ok. 539 zł
Znajdź najtańszą ofertę

 

Łuk klasyczny Blue Knight to bardzo dobry łuk na początek o wysokiej sile naciągu (około 30 funtów). Wykonany z wytrzymałych materiałów posłuży podczas wielu zajęć i treningów. Majdan jest wykonany ze stopu magnezowego i pokryty lakierem ochronnym. Ramiona z włókna szklanego  oraz wytrzymała cięciwa łuku zagwarantują długotrwałe użytkowanie. Specjalna owijka chroni przed ścieraniem. W zestawie z łukiem znajduje się celownik łuczniczy wraz z dwoma grotami oraz komplet kluczy do jego montażu oraz samoprzylepna podstawka pod strzałę.

 

Model polecany w naszym rankingu można całkowicie zdemontować, dlatego zmieści się w każdej torbie treningowej czy wakacyjnym plecaku. Podczas strzelania łuk zapewnia dużą prędkość strzały i daleki zasięg.

 • typ łuku: klasyczny
 • długość całkowita: 1625mm
 • długość naciągu: 28 cali
 • długość cięciwy: 61 cali
 • siła naciągu: 30 Ibs (13,5 kg)
 • waga: 1,55 kg

 

Poradnik zakupowy łuku na początek

Jak wybrać dobry łuk na początek?

Dwa główne rodzaje łuków to typ klasyczny oraz bloczkowy, różniące się między sobą budową. Dla początkujących strzelców, specjaliści polecają zazwyczaj dobre łuki bloczkowe, ze względu na ich konstrukcję, która sprawdza się także przy rekreacyjnym użytkowaniu tego sprzętu przez zaawansowanych łuczników. W przypadku łuku klasycznego wiele zależy od siły strzelca, dlatego nie jest to model polecany dla osób mało trenujących. Najlepsze łuki na początek o konstrukcji bloczkowej umożliwiają skoncentrowanie się na celowaniu i ułatwiają opanowanie techniki nakładania strzały. A jaki łuk na początek wybrać dla dziecka? Tutaj liczy się z pewnością wiek i wzrost małego łucznika. Dla chłopców do 12 roku życia siła naciągu nie powinna przekraczać 20lbs, dla dziewczynek 16lbs. Dla dorosłych użytkowników poleca się odpowiednio dla kobiet 24-28 lbs i dla mężczyzn 30-25lbs. Ważna jest również odpowiednia długość łuku. W przypadku łuków bloczkowych przyjmuje się, że należy podzielić przez 2,5 cm rozpiętość ramion użytkownika. Wynik pokaże nam odpowiednią długość łuku bloczkowego, jaki powinniśmy wybrać. W przypadku łuków klasycznych za dobry łuk uznaje się taki, który ma 10 cm mniej, niż wynosi wzrost osoby strzelającej.

Najlepsze łuki na początek – polecani producenci

Jakie łuki na początek wybrać, aby treningi szybko nie zniechęciły do nowej pasji? Najlepszym będzie kompletny zestaw, pozwalający na rozpoczęcie strzelania od razu. Ponadto odpowiednio skonfigurowane akcesoria i elementy nie wymagają dodatkowych zakupów i ułatwiają idealne dopasowanie całości zestawu. Wśród znanych i cenionych producentów znajduje się firma Poe Lang założona ponad 30 lat temu w dalekiej Azji, proponuje bogatą ofertę sprzętu łuczniczego. Są wśród nich również dobre łuki na początek typu bloczkowego. Doceniając wielką pasję założyciela firmy i sportowca w jednym, warto sprawdzić również ofertę krajowego producenta firmy ŁUKSPORT, która proponuje szeroką gamę sprzętu łuczniczego już od niemal 20 lat.

Autor rankingu:
Mikołaj Przybysz
Autor rankingu:
Mikołaj Przybysz Kategoria: Sport mikolaj.pr@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *