Strona główna » Hobby » Artykuły dla plastyków » Ranking markerów
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Hobby » Artykuły dla plastyków » Ranking markerów
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021

Ranking markerów – najlepsze markery w 2023 / 2024 roku

Opublikowany poniżej ranking 10 najlepszych markerów 2023 / 2024 roku, zawiera opisy produktów, znajdujących się w ofercie znanych i cenionych firm, wytwarzających markowe akcesoria piśmiennicze. Dobre markery to wyroby niezastąpione do wykonywania różnego rodzaju prac plastycznych. Świetnie poradzą sobie z napisami, wykonanymi na powierzchniach z plastiku, szkła, metalu, drewna czy  pokrytych tkaninami. To doskonałe narzędzia pracy dla studentów i uczniów. Tanie markery są dostępne w różnej wielkości i w szerokiej gamie kolorystycznej, w której znajdują się odcienie pastelowe i intensywne.

Ranking markerów – TOP 10 najlepszych markerów

Miejsce Nazwa markera Cena Najtańsza oferta
1 Kuretake Zestaw Zig Clean Color Real Brush 4 Kolory 49 zł Sprawdź teraz
2 Markery Promarker Winsor&Newton -148 Kolorów 11 zł Sprawdź teraz
3 COPIC Ciao Markery 6szt Kolory Skóry 102 zł Sprawdź teraz
4 Markery permanentne 1.00mm 28kol PAW Sharpie Fine + Ultra Fine 77 zł Sprawdź teraz
5 COPIC Ciao Markery Zestaw A 36szt 660 zł Sprawdź teraz
6 Patio Colorino Kredowe Markery Do Szkła 5 Kolorów 39637 16 zł Sprawdź teraz
7 Memoboard Zestaw Markerów Do Tablic Suchościeralnych 4 Szt. Mb30W4 5 zł Sprawdź teraz
8 Toma Marker Akrylowy Art TO-400 Jasnozielony 12 zł Sprawdź teraz
9 Marker lak. 2-4mm 750 czarny końcówka okrągła 12 zł Sprawdź teraz
10 Winsor & Newton Zestaw Markerów Promarker Brush 6 Kolorów 62 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych markerów

1. Kuretake Zestaw Zig Clean Color Real Brush 4 Kolory

 Kuretake Zestaw Zig Clean Color Real Brush 4 Kolory

Cena: ok. 49 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Udostępniany na stronach internetowych, traktujących o tematyce plastycznej, ranking markerów, bardzo szczegółowo opisuje produkt firmy Kuretake. Zestaw Clean Color Real Brush 4 kolory to wysokiej jakości pisaki pędzelkowe. Te dobre markery wodne, mają końcówkę, wykonaną z włosia nylonowego. Produkty firmy Kuretake mogą być używane na zajęciach szkolnych, pozalekcyjnych, jak również w domu. Są one niezastąpione do wykonywania różnego rodzaju prac plastycznych. Zestaw wodnych markerów to barwnikowe pisaki, zapewniające efekt akwareli. Umożliwiają one swobodne mieszanie kolorów. Pędzelki można zanurzać w wodzie dla uzyskania przejść tonalnych. Tanie markery firmy Kuretake można także stykać końcówkami przed nałożeniem barwy na papier, aby uzyskać efektowne przejście kolorystyczne. Produkty marki Kuretake są bezkwasowe i szybkoschnące. Służą do malowania, rysowania, kaligrafii i liternictwa.

2. Markery Promarker Winsor&Newton -148 Kolorów

 Markery Promarker Winsor&Newton -148 Kolorów

Cena: ok. 11 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Jeśli zastanawiasz się, jakie markery wybrać do wykonywania amatorskich i profesjonalnych prac plastycznych, to doskonałymi wyrobami są produkty firmy Promarker Windsor & Newton. Produkty te są dedykowane ilustratorom, plastykom, uczniom i studentom szkół artystycznych, a także designerom i hobbystom. Dobre markery Promarker, produkowane są w szerokiej gamie kolorystycznej, w której pojawiają się, zarówno odcienie pastelowe, jak i bardzo intensywne. Wspaniałe rezultaty, gwarantuje transparentność tuszu, pozwalająca na nakładanie kolorów warstwowo, mieszanie ich, uzyskiwanie nowych, pożądanych barw, a także niesamowitych tonacji cieniowania i przejść kolorystycznych. To wyroby, które mogą być stosowane na różnych powierzchniach – papierze, szkle, tworzywie sztucznym, metalu, drewnie, a nawet kartonie, pokrytym połyskującą folią. Tanie markery Windsor &Newton są wyposażone w dwie końcówki, umożliwiające tworzenie linii o różnej grubości.

3. COPIC Ciao Markery 6szt Kolory Skóry

 COPIC Ciao Markery 6szt Kolory Skóry

Cena: ok. 102 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Atrakcyjne cenowo, dobre markery, firmy Copic Ciao, to produkty, dostępne w 6 kolorach. To niesamowity zestaw, przeznaczony dla osób, które amatorsko i zawodowo, zajmują się sztukami plastycznymi. Te tanie markery zostały wykonane z wytrzymałych i odpornych na uszkodzenia mechaniczne materiałów, dzięki czemu przetrwają w niezmienionym stanie przez wiele sezonów. Na uwagę zasługuje ich cienka końcówka, pozwalająca na bardzo precyzyjne nanoszenie koloru na wybrany fragment rysunku, szkicu czy obrazu. Najlepsze markery w kolorze skóry Copic, służą do pokrywania nimi postaci ludzkich, widniejących na stworzonych przez artystę pracach plastycznych. W zestawie znajdują się kolory takie jak Skin White, Dull Ivory, Blush, Pale Grape i Pinkish White. Dodatkowo zestaw jest wyposażony w pisak rapidograf multiliner o szerokości linii 0,3 mm. Bazowe kolory mają szerokie zastosowanie. Są one polecane dla osób, rozpoczynających przygodę z systemem Copic.

4. Markery permanentne 1.00mm 28kol PAW Sharpie Fine + Ultra Fine

 Markery permanentne 1.00mm 28kol PAW Sharpie Fine + Ultra Fine

Cena: ok. 77 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Najlepsze markery 1,000 mm 28 Call Path sharpie Fine plus Ultra fine, to specjalna edycja pisaków neonowych i permanentnych. Produkty te wyróżniają się niezwykle dopasowaną paletą kolorystyczną, zawierającą, zarówno odcienie pastelowe, jak i bardzo intensywne. To wyroby pozostawiające trwałe ślady atramentu na różnych rodzajach powierzchni- produktach z drewna, plastiku, metalu, papieru, gumie, szkle i foliach, a także na tekstyliach, papierze fotograficznym i płytach CD oraz DVD. Te tanie markery są odporne na wodę, blaknięcie, a także promieniowanie ultrafioletowe. Mają one wszechstronne zastosowanie i wyróżniają się precyzyjną końcówką, która umożliwia nanoszenie barw na dowolnie wybrany fragment szkicu, rysunku, a nawet akwareli. Produkty te posiadają wytrzymały, polipropylenowy korpus, odporny na uszkodzenia mechaniczne i upadek, nawet z bardzo dużej wysokości. Te neonowe, dobre markery, sprawdzą się w świetle ultrafioletowym. Dzięki nim można stworzyć efektowne dekoracje na odzieży, a także na przedmiotach codziennego użytku.

5. COPIC Ciao Markery Zestaw A 36szt

 COPIC Ciao Markery Zestaw A 36szt

Cena: ok. 660 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Wydajne, ekologiczne i tanie markery firmy Copic Ciao, to zestaw 36 kolorów. Te dwustronne pisaki są bardzo ekonomiczne w użyciu, ponieważ mają  zbiornik, służący do ponownego ich napełnienia  tuszami Varius Ing. Napełnienie odbywa się poprzez otwór po wyjęciu szerokiej, ściętej końcówki i wlaniu metodą kropelkową, dowolnego koloru tuszu. To produkty, które nie są toksyczne, ponieważ nie zawierają alkoholu. Ich obudowa wykonana jest z polipropylenu. Jest ona odporna na wszelkiego typu uszkodzenia mechaniczne. Dobre markery tej firmy są przeznaczone dla wszystkich osób, począwszy od dzieci, przez osoby, które pragną nauczyć się malować i rysować, a skończywszy na profesjonalnych grafikach, designerach i osobach zawodowo projektujących odzież lub wykonujących prace plastyczne na zamówienie swoich klientów. Wyroby firmy Copic mają trwałe końcówki poliestrowe, które są wymienne. To najlepsze markery, które doskonale znaczą na papierze, skórze, tkaninach, drewnie, tworzywach sztucznych i skórze syntetycznej.

6. Patio Colorino Kredowe Markery Do Szkła 5 Kolorów 39637

 Patio Colorino Kredowe Markery Do Szkła 5 Kolorów 39637

Cena: ok. 16 zł
Znajdź najtańszą ofertę

W sieci pojawił się ranking markerów, który przedstawia produkt marki Patio. Oferowane przez tę firmę, estetycznie wykonane, wytrzymałe i odporne na promieniowanie UV, Colorino kredowe markery do szkła 5 kolorów, mogą przydać się osobom, rozpoczynającym swoją przygodę ze zdobieniem wyrobów ze szkła. To produkty uniwersalne, dostępne w podstawowej gamie kolorystycznej. Te tanie markery gładko suną po tafli szkła, a pozostawione przez nie ślady są łatwe do usunięcia przy pomocy odpowiednio dobranych detergentów. Wyroby firmy Patio nie powodują zanieczyszczenia ekosystemu, ponieważ nie zawierają szkodliwych dla zdrowia i życia, toksycznych komponentów syntetycznych, czy alkoholi. Dobre markery Colorino, umożliwiają budowanie intensywności koloru. Wyróżniają się one wysoką koncentracją pigmentu, dzięki czemu wystarczy jedno pociągnięcie, aby uzyskać precyzyjną i widoczną linię, bez potrzeby jej poprawiania lub pogrubiania.

7. Memoboard Zestaw Markerów Do Tablic Suchościeralnych 4 Szt. Mb30W4

 Memoboard Zestaw Markerów Do Tablic Suchościeralnych 4 Szt. Mb30W4

Cena: ok. 5 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Osoby organizujące spotkania biznesowe lub też pracujące w szkole, bardzo często wybierają najlepsze markery, przeznaczone do tablic suchościeralnych. Firmą, która oferuje tego typu wyroby jest Marka Memoboards. Proponowany przez nią zestaw markerów do tablic suchościeralnych, cztery sztuki MB30W4. To komplet, w którym znajdują się bazowe kolory, przeznaczone do  nanoszenia ich na dowolnie wybrane modele tablic suchościeralnych. Tanie markery marki Memoboards, mają specjalnie dobrany tusz, który ułatwia ich szybkie ścieranie i nie powoduje jego rozmazywania po powierzchni tablicy. Dobre markery wyżej wymienionej firmy nie zawierają szkodliwych i drażniących układ oddechowy komponentów, mogących powodować ataki kaszlu, czy też nasilenie alergii. To wygodne do użycia i bardzo wydajne dobre markery, które przydają się w biurze, w placówkach edukacyjnych, a także we wszystkich miejscach, w których zachodzi potrzeba nanoszenia informacji na tablicę.

8. Toma Marker Akrylowy Art TO-400 Jasnozielony

 Toma Marker Akrylowy Art TO-400 Jasnozielony

Cena: ok. 12 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Wysokiej jakości dobre markery firmy Toma są produktami z szybkoschnącym tuszem akrylowym. Oferowany przez tę markę zestaw Art TO 400, zawiera zróżnicowaną paletę kolorystyczną, obejmującą zarówno odcienie pastelowe, jak i intensywne z wykończeniem brokatowym, neonowym lub połyskującym. Najlepsze markery firmy Toma są wyrobami bezzapachowymi, nietoksycznymi, odpornymi na wodę i blaknięcie. Nadają się one do malowania obrazów, zdobienia ścian, a także dekoracji mniejszych przedmiotów, znajdujących się w domu lub w biurze. Tym, co wyróżnia te produkty, jest końcówka fibrowa o średnicy 2,5 mm, gwarantująca malowanie nimi cienkich i bardzo precyzyjnych linii na dowolnie wybranych kształtach przedmiotów. Te tanie markery są łatwe do zmywania, co umożliwia wykonanie nimi szybkich poprawek.

9. Marker lak. 2-4mm 750 czarny końcówka okrągła

 Marker lak. 2-4mm 750 czarny końcówka okrągła

Cena: ok. 12 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Poszukując takich wyrobów jak tanie markery, warto zainteresować się wyrobami firmy Edding. To znana i ceniona marka, która od wielu lat słynie z produkcji nowoczesnych, bezpiecznych dla zdrowia i wydajnych akcesoriów piśmienniczych w zróżnicowanych cenach. Dobre markery firmy Edding w wersji lakierowanej 2,4 mm 750 z okrągłą końcówką, to produkty, przeznaczone do trwałego, wysoce kryjącego znakowania ciemnych i przeźroczystych materiałów. Głównym przeznaczeniem tych wyrobów jest znakowanie szkła, plastiku, metalu, a także tworzyw sztucznych o bardzo śliskiej lub foliowanej powierzchni. Tusz przypomina farbę, dzięki temu jest on szybkoschnący, odporny na warunki atmosferyczne i utrzymuje się na powierzchni, nawet pod wpływem intensywnego ścierania przy pomocy dowolnie wybranych detergentów. Najlepsze markery firmy Edding są odporne na działanie temperatury do 400 stopni Celsjusza.

10. Winsor & Newton Zestaw Markerów Promarker Brush 6 Kolorów

 Winsor & Newton Zestaw Markerów Promarker Brush 6 Kolorów

Cena: ok. 62 zł
Znajdź najtańszą ofertę

W ofercie wielu producentów, zajmujących się tworzeniem wysokiej jakości akcesoriów piśmienniczych, dostępne są najlepsze markery w wersji uniwersalnej. Jedną z najbardziej popularnych firm, oferujących tego typu wyroby jest marka Windsor &Newton. Zestaw markerów Promarker Brush 6 kolorów to nowoczesne wyroby, które są polecane klientom w każdym wieku. Te wyjątkowo trwałe i tanie markery. Można przechowywać je w dowolnych warunkach atmosferycznych, ponieważ użyty do ich produkcji tusz nie traci swoich pierwotnych właściwości, nawet pod wpływem bardzo wysokiej temperatury powietrza, czy też pojawienia się wilgoci. Te dobre markery świetnie nadają się do pokrywania nimi kartonu, papieru, folii, a także elementów, wykonanych z tworzywa sztucznego. To wyroby, które w trakcie użytkowania nie wydzielają drażniącego zapachu, ponieważ zawierają one tusz, wyprodukowany bez dodatku toluenu.

Poradnik zakupowy markerów

Jak kupić dobre markery do rysowania?

Wiele osób zastanawia się jak wybrać dobre markery, przeznaczone do tworzenia różnego typu prac plastycznych. Markowy zestaw kolorowych markerów, można wykorzystać na zajęciach w szkole, a także używać w domu. To wyroby, które świetnie sprawdzą się również do pokrywania nimi kartonu, papieru, folii, a także elementów, wykonanych z tworzyw sztucznych. Tanie markery przeznaczone do rysowania nie mogą zawierać tuszu z dodatkiem benzyny, drażniącego drogi oddechowe alkoholu i toluenu. Najlepiej jest wybierać wyroby znanych i cenionych producentów. Dzięki temu ma się 100% pewność, że produkty te będą odporne na działanie czynników zewnętrznych, między innymi wysokiej temperatury powietrza i wilgoci. Produkty te można znaleźć w wielu sklepach piśmienniczych,  internetowych i stacjonarnych.

Jakie są rodzaje markerów?

Na rynku pojawiło się wiele rodzajów markerów, przeznaczonych do wykonywania różnych prac plastycznych. Dostępne są akcesoria piśmiennicze w postaci markerów lakierowanych, dedykowanych wykonywaniu nimi zdobień na plastiku, metalu, szkle, a także na tworzywach sztucznych bądź foliowanej powierzchni. Oprócz tego w sprzedaży znaleźć można dobre markery, odporne na działanie temperatury, nawet do 400 stopni Celsjusza, które nadają się do malowania i zdobienia różnego typu przedmiotów, używanych w domu lub w biurze. Kupując tanie markery akrylowe w zróżnicowanej kolorystyce, można wykorzystać je do dekoracji tkanin, a także malowania cienkich i precyzyjnych linii na tworzywach sztucznych, bez względu na ich strukturę. Osoby, które posiadają tablice suchościeralne, mogą z kolei wybrać tanie markery ze specjalnym tuszem, umożliwiającym pisanie na powierzchni tego typu tablic.

Najlepsze markery to akcesoria piśmiennicze, przydatne  w domu, w szkole i w biurze. Przy ich pomocy można wykonać wiele prac plastycznych i zdobniczych.

Autor rankingu:
Mikołaj Przybysz
Autor rankingu:
Mikołaj Przybysz Kategoria: Artykuły dla plastyków mikolaj.pr@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *