Strona główna » Dom i ogród » Dla dziecka » Ranking mat edukacyjnych
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Dom i ogród » Dla dziecka » Ranking mat edukacyjnych
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021

Ranking mat edukacyjnych – Najlepsze maty edukacyjne w 2023 / 2024 roku

Mata edukacyjna to doskonały produkt, aby delikatnie rozwijać w formie zabawy, umiejętności niemowlęcia. Dzięki temu mamy pewność, że w przyszłości dziecko, będzie się o wiele lepiej rozwijać. Należy bowiem pamiętać, że to właśnie pierwsze lata są kluczowe, jeśli chodzi o rozwój dziecka i to na nich powinniśmy się skupić. Warto jednak przede wszystkim poświęcić mu więcej czasu, w pierwszych miesiącach, wspomagając się artykułami takimi jak mata edukacyjna. Tym bardziej że mata to możliwość odpoczynku dla rodzica, bo dzieci mogą bawić się na niej praktycznie same.

Ranking mat edukacyjnych – TOP 10 najlepszych mat edukacyjnych

Miejsce Nazwa maty edukacyjnej Cena Najtańsza oferta
1 CANPOL BABIES SENSORYCZNA MATA DO ZABAWY SENSORY TOYS (68/077) 228 zł Sprawdź teraz
2 Tiny Love Gimastyka Dla Bobasa Z Pałąkami Magiczna Kraina 21272 219 zł Sprawdź teraz
3 Kinderkraft Mata Edukacyjna Smartplay 168 zł Sprawdź teraz
4 CANPOL BABIES EDUKACYJNA MATA DO ZABAWY Z FUNKCJĄ KOJCA 0+ WESOŁA FARMA (2/287) 138 zł Sprawdź teraz
5 Bright Starts Edukacyjna mata plac zabaw deluxe z piłeczkami (10754) 319 zł Sprawdź teraz
6 Lionelo Interaktywna Mata Edukacyjna Z Domkiem Na Piłki I Piłkami Imke 55837 89 zł Sprawdź teraz
7 Tiny Love Leśna Kraina Z Pałąkami 215 zł Sprawdź teraz
8 Humbi Dwustronna piankowa Szachownica 3w1 180×200 (ALM30M180) 148 zł Sprawdź teraz
9 Lionelo Anika 4175 128 zł Sprawdź teraz
10 Fisher-Price MISIOWA MATA Z DZIĘKAMI DYW46 92 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych mat edukacyjnych

1. CANPOL BABIES SENSORYCZNA MATA DO ZABAWY SENSORY TOYS (68/077)

 CANPOL BABIES SENSORYCZNA MATA DO ZABAWY SENSORY TOYS (68/077)

Cena: ok. 228 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Jest to mata, która świetnie sprawdzi się małym dzieciom, które dopiero rozwijają swoje umiejętności związane ze słuchem, wzrokiem, koordynacją ruchową. Możemy w niej bowiem liczyć na kolory, kształty, różnego rodzaju grzechotki, idealnie wpasowujące się w wiekowe możliwości małych dzieci. Plusem jest także fakt, że mata wykonana jest z najwyższej jakości materiałów. Możemy więc liczyć na to, że szybko się nie zniszczy. Bardzo wielu klientów jednak wybiera ją, ze względu na różnorodność faktur i materiałów. Dziecko w ten sposób jest w stanie poznać wiele nowych rzeczy i mamy pewność, że tak szybko się nie znudzi. Cena tego modelu jest również bardzo przystępna i dlatego także, tak wiele osób się na nią decyduje. Ponadto będzie także świetną ozdobą każdego dziecięcego pokoju, bo jej wygląd jest bardzo modny i ciekawy. Zdecydowanie przyciąga wzrok.

2. Tiny Love Gimastyka Dla Bobasa Z Pałąkami Magiczna Kraina 21272

 Tiny Love Gimastyka Dla Bobasa Z Pałąkami Magiczna Kraina 21272

Cena: ok. 219 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Model maty jest na tyle ciekawy, że od razu zachęca do zabawy. Możemy tutaj bowiem liczyć na bardzo delikatne kolory i wzornictwo, które zdecydowanie przyciąga wzrok. Mata rozwija przede wszystkim ruchowe umiejętności dziecka, jednak możemy liczyć także na pozytywne oddziaływanie ze strony samodzielnego myślenia. Ten model bowiem do tego zmusza. Plusem jest także fakt, że jest ona dostosowana do dziecka od narodzin do kilku miesięcy. Możemy więc być pewni, że dziecko bardzo długo będzie się w nią bawić i rzeczywiście nie stracimy swoich pieniędzy. Możemy w kilka chwil rzeczywiście dostosować ją do wieku dziecka, obniżając grzechotki i elementy. Jako jedna z nielicznych także pokazuje dziecku, że są takie rzeczy, których nie trzeba widzieć, aby wiedzieć, że istnieją. Pociecha nabywa więc umiejętność samodzielnego myślenia, co jest kluczowe w późniejszym rozwoju. Jest to dla wielu klientów zdecydowanie najlepszy wybór.

3. Kinderkraft Mata Edukacyjna Smartplay

 Kinderkraft Mata Edukacyjna Smartplay

Cena: ok. 168 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Ranking mat edukacyjnych nie mógłby się obyć, bez tego modelu. Możemy tutaj bowiem liczyć na propozycję bardzo tanią, a świetnie wyglądającą i sprawdzającą się. Plusem są nie tylko kontrastowe kolory, ale także fakt, że mamy tutaj pomocną funkcję kojca. Dziecko więc może zostać na niej samodzielnie i nie musimy martwić się, że coś się stanie. Mamy tutaj do dyspozycji pająka z zawieszonymi zabawkami, który można obniżyć w zależności od wieku dziecka, a także wiele grzechotek, czy piłek. Wszystko to w niskiej cenie, która wielu przekonuje do wybrania właśnie tego modelu. W rankingu więc nie mogłoby jej zabraknąć, bo rzeczywiście jest to korzystny cenowo i jeśli chodzi o możliwości wybór. Pociecha z całą pewnością dzięki temu nauczy się zupełnie nowych rzeczy, co jest bardzo ważne i świetnie się sprawdzi, bo daje pewność o wiele szybszego rozwoju. Mamy tutaj możliwość poprzez zabawę bowiem, nauczyć zupełnie nowych rzeczy i rozwinąć niepowtarzalne cechy dziecka, które przydadzą się w dorosłym życiu.

4. CANPOL BABIES EDUKACYJNA MATA DO ZABAWY Z FUNKCJĄ KOJCA 0+ WESOŁA FARMA (2/287)

 CANPOL BABIES EDUKACYJNA MATA DO ZABAWY Z FUNKCJĄ KOJCA 0+ WESOŁA FARMA (2/287)

Cena: ok. 138 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Jeśli klient interesuje się, jaka mata edukacyjna wygląda niecodziennie i chce kupić produkt, który nie tylko rozwija umiejętności, ale także służy jako ozdoba w pokoju, to z pewnością WESOŁA FARMA, będzie wyborem odpowiednim. Mamy tutaj bowiem do dyspozycji matę, która cała pokryta jest motywami zwierząt, a także wyposażona jest w wysoki i bardzo wygodny kojec. Plusem jest także fakt, że mata ma wczepione zabawki, dzięki czemu dziecko ma co robić, a rodzic ma możliwość ciągle zmieniać ich położenie. Możemy zapewnić więc dziecku takie możliwości, które każdego dnia są inne i uczą zupełnie czegoś nowego, co tak szybko się nie znudzi. Ponadto mamy pewność, że pociecha będzie odkrywać ciągle nowe elementy, których wcześniej nie widziała. Na plus jest również cena maty, bo mimo doskonałej jakości, a także wyglądu, mata jest tania i łatwo dostępna.

5. Bright Starts Edukacyjna mata plac zabaw deluxe z piłeczkami (10754)

 Bright Starts Edukacyjna mata plac zabaw deluxe z piłeczkami (10754)

Cena: ok. 319 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Jest to model, który bez wątpienia można określać, jako domowy plac zabaw. Możemy być bowiem pewni, że zabudowane boki, a także wielorakość zabawek, faktur, kolorów to prawdziwa gratka dla małego dziecka, które dopiero poznaje nowe rzeczy. Mamy tutaj bowiem do dyspozycji bardzo wiele możliwości, dzięki którym dziecko nabywa zupełnie nowe umiejętności, a także dowiaduje się o nowych opcjach każdego dnia. Plusem jest także fakt, że mata ma obudowane boki, które świetnie sprawdzają się wśród dzieci, które zaczynają stabilnie siedzieć. Każdy rodzic dzięki temu ma szansę zostawić dziecko i nie martwić się, że upadnie i zniechęci się do wykonywania danych czynności. Ilość zabawek ponadto o różnych wielkościach i fakturach zachęci każde dziecko do zabawy. Położenie zabawek można dowolnie modyfikować, co pozwala na pokazanie dziecku, że szukanie popłaca i wspomagamy funkcje myślowe dziecka dzięki temu. Mata jest więc doskonałym wyborem chwalonym przez dużą grupę rodziców.

6. Lionelo Interaktywna Mata Edukacyjna Z Domkiem Na Piłki I Piłkami Imke 55837

 Lionelo Interaktywna Mata Edukacyjna Z Domkiem Na Piłki I Piłkami Imke 55837

Cena: ok. 89 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Model maty edukacyjnej zapewnia nie tylko doskonałą zabawę, ale także pozwala na długie korzystanie z zabawki. Mamy tutaj bowiem do czynienia z doskonałą jakością i dużym rozmiarem maty. Jeśli więc nie chcemy już z niej korzystać, jako z zabawki, to świetnie zastąpi też koc w pokoju dziecka. Mamy tutaj bowiem do czynienia z doskonałą jakością materiału, a także folią, dzięki której możemy liczyć na nieprzemakanie w razie „wypadku” dziecka, szczególnie małego. Ponadto jest to mata tania i z dobrymi opiniami, wielu klientów jest bardzo zadowolonych z tej propozycji, bo jakość do ceny jest rzeczywiście bardzo korzystna. Żywe kolory, gruby nieprzemakalny materiał, a także doskonale dobrane zabawki, to propozycja, która rzeczywiście sprawdzi się każdemu dziecku, aby rozwijać swoją koordynację ruchową i umysłową każdego dnia, co jest najważniejsze. Uczymy tutaj dziecko bowiem w formie zabawy, co rzeczywiście nie zniechęca najmłodszych do nauki.

7. Tiny Love Leśna Kraina Z Pałąkami

 Tiny Love Leśna Kraina Z Pałąkami

Cena: ok. 215 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Ten model maty edukacyjnej, zdecydowanie zachęca każde dziecko do rozwoju. Możemy tutaj bowiem liczyć na to, że motyw maty, jakim są zwierzęta, sprawdzi się świetnie i dla chłopca i dla dziewczynki. Propozycja świetnie uczy nie tylko takich umiejętności jak chwytanie, utrzymanie właściwej postawy, ale także dziecko jest zmuszone sięgnąć same po ulubione zabawki, co ćwiczy jego równowagę. Mamy więc naprawdę ogromne możliwości, jeśli chodzi o ten model, bo nauczymy dzięki temu nasze dziecko samodzielnego myślenia, a także rozwiniemy mu inne układy, takie jak ten ruchowy. Duży rozmiar maty, a także fakt, że jest wykonana z należytą starannością, da nam pewność, że rzeczywiście długo nam posłuży i pociecha będzie po nią sięgać chętnie każdego dnia. Żywe kolory, różne faktury materiałów pomogą ponadto poznać zupełnie inne rzeczy i sprawią, że możemy być pewni, jak największego rozwinięcia pewnych cech, w sposób przyjazny dla dziecka, co jest najważniejsze. Tutaj bowiem sprawdzi się tylko nauka poprzez zabawę.

8. Humbi Dwustronna piankowa Szachownica 3w1 180×200 (ALM30M180)

 Humbi Dwustronna piankowa Szachownica 3w1 180x200 (ALM30M180)

Cena: ok. 148 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Jest to model maty, który świetnie sprawdza się wszystkim rodzicom, którzy szukają przede wszystkim produktu, służącego za dywan w pokoju dziecka. Możemy tutaj bowiem liczyć na świetną jakość i niezapomniane wzornictwo, a także bezpieczne faktury, które podczas zabawy zapewniają dziecku maksimum komfortu. Plusem jest także fakt, że mata ma na tyle duży rozmiar, że każdy rodzic może rzeczywiście zmieścić się na niej z dzieckiem bez problemu. Jest to duży plus, bo wybierając ten model, zyskujemy miejsce do zabaw z dzieckiem. Ponadto model rośnie wraz z pociechą, bo początkowo można na niej bawić się w sposób różnorodny i dziecko nie wyląduje na podłodze. W późniejszym okresie natomiast możemy mieć pewność, że starsze dziecko nauczy się za jej pomocą literek i cyferek, bo takie motywy pojawiają się na macie. Mamy więc pełen zakres wykorzystania maty w tym przypadku. Cena również jest korzystna, co jest dodatkowym plusem w tym przypadku.

9. Lionelo Anika 4175

 Lionelo Anika 4175

Cena: ok. 128 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Model to nie tylko gwarancja zainteresowania dziecka wielorakimi kolorami, ale także zabawkami takimi jak grzechotki, gryzaki, lusterko i wszelkie materiały, które pozwolą na poznanie faktur, których dziecko wcześniej nie znało. Możemy także liczyć na funkcję stabilnego kojca, dzięki czemu najmłodsze dzieci z niej nie wypadną, natomiast te starsze, mogą liczyć na odpięcie boków i dalej będą się na niej mieścić. Mata rozwija nie tylko umiejętności ruchowe dziecka, ale także te umysłowe. Mamy więc pełne pole do popisu, jeśli chodzi o rozwój pociechy, co jest najważniejsze. Musimy mieć bowiem pewność, że zapewnimy sobie zdecydowanie większe możliwości, jeśli chodzi o dbanie o rozwój swojego dziecka każdego dnia. Tutaj mamy taką możliwość, bo mamy do dyspozycji niezliczoną ilość kolorów i wzorów, co dla dziecka jest bardzo ważne, aby rzeczywiście z chęcią na macie przebywało i samo dopraszało się położenia na niej.

10. Fisher-Price MISIOWA MATA Z DZIĘKAMI DYW46

 Fisher-Price MISIOWA MATA Z DZIĘKAMI DYW46

Cena: ok. 92 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Mata jest modelem, który często wybierany jest przez rodziców, pragnących zapewnić dziecku nie tylko możliwości chwytania nowych, ciekawych elementów, ale także pragnących pokazać mu zupełnie nowe dźwięki. Jest to także model, który zabawki ma tak zlokalizowane, że dziecko jest zmuszone chwytać je i ćwiczyć ruchową koordynację. Mamy tutaj do dyspozycji różnego rodzaju faktury, kolory, kształty, a także dobrej jakości materiał. Motyw w misie jest na tyle uniwersalny, że sprawdzi się tak samo dobrze i dla chłopca i dla dziewczynki, a delikatne pastelowe kolory to coś, co będzie stanowiło doskonałą ozdobę w pokoju dziecka. Musimy także pamiętać, że to właśnie z tym modelem dziecko ma szansę poznać swoje możliwości, które pozwolą mu na podnoszenie i ćwiczenie swoich mięśni. Dziecko, które jeszcze nie siedzi, ma szansę z tą matą się tego nauczyć, a każdy rodzic może być pewien, że nie stanie mu się żadna krzywda, bo pociecha nie upadnie na podłogę, która jest twarda i potencjalnie dla niego niebezpieczna.

Poradnik zakupowy maty edukacyjnej

Czy warto kupić matę edukacyjną swojemu dziecku?

Mata dla dziecka to przede wszystkim doskonały sposób, aby umiejętnie zająć czas dziecku mając pewność, że poprzez nabywanie nowych umiejętności, nie będziemy zabierać mu dzieciństwa i zabawy. Jeśli chodzi bowiem o psychologię dziecięcą, to musimy wiedzieć, że nauka i rozwijanie cech jest właściwe tylko wtedy, kiedy odbywa się w formie zabawy. Jest to spowodowane przede wszystkim tym, że jeśli nie zadbamy o wszystkie te kwestie, to niestety dziecko w przyszłości może się do nauki zniechęcić. Nie możemy do tego dopuścić, a mata edukacyjna jest świetną alternatywą, jeśli chodzi o naukę i zdobywanie nowych umiejętności na wesoło, co jest bardzo pożądane, jeśli chodzi o najmłodszych.

Jaka mata będzie najlepsza?

Wszystko musi być dostosowane do wieku i umiejętności dziecka. Warto także kierować się opiniami innych klientów, którzy już korzystali z danego modelu maty, bo tym sposobem możemy być pewni, że wybieramy produkt, który już się komuś sprawdził. Ponadto warto także wybrać taką matę, która rzeczywiście ma więcej opcji i jest dobra do spędzania czasu na różne sposoby. Najlepsza mata edukacyjna dla naszego dziecka to więc taka, która to dokładnie jemu, przypadnie do gustu. Warto jednak wybierać takie, którymi można bawić się na różne sposoby, bo mamy wtedy zupełnie inną opcję, każdego dnia. Taka zabawka się bowiem nigdy nie znudzi, co jest bardzo ważne, aby dziecko rzeczywiście chciało po nią sięgać, jak najczęściej i tym samym się uczyć ciągle nowych rzeczy. Warto w momencie kupna, korzystać z rankingów, aby wybrać tą najlepszą.

Autor rankingu:
Aleksandra Grocholska
Autor rankingu:
Aleksandra Grocholska Kategoria: Dla dziecka ola.gr@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *