Strona główna » Hobby » Muzyka » Ranking mikrofonów » Ranking mikrofonów bezprzewodowych
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Hobby » Muzyka » Ranking mikrofonów » Ranking mikrofonów bezprzewodowych
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021

Ranking mikrofonów bezprzewodowych – jaki mikrofon bezprzewodowy kupić?

Nieodłączna część wszelkich eventów, wystąpień artystycznych i publicznych to właśnie mikrofon bezprzewodowy. Przy wszelkich większych wystąpieniach sprawia, że doskonale słychać jego użytkownika, nawet na odległość kilkaset metrów. Na rynku mamy dostępne wiele takich urządzeń nagłaśniających i kupujący ma dylemat podczas zakupu. Jaki mikrofon będzie idealny? Jaki kupić, aby sprawdzał się doskonale? W odpowiedzi na te pytania stworzyliśmy specjalny ranking najlepszych mikrofonów bezprzewodowych w 2021 / 2022 roku.

Ranking mikrofonów bezprzewodowych

MiejsceNazwaCena odNajlepsza oferta
1Mikrofon Bezprzewodowy Dedykowany Do Zestawu Kolum39 złSprawdź teraz
2Saramonic HU9 (13522)635 złSprawdź teraz
3Bezprzewodowy zestaw audio Saramonic UwMic9 Kit4 (RX9 + HU9)1129 złSprawdź teraz
4SHURE BLX14E/P31 system bezprzewodowy1100 złSprawdź teraz
5Power Dynamics Bezprzewodowy zestaw mikrofonowy Power Dynamics PD782670 złSprawdź teraz
6Vidaxl Odbiornik Z Dwoma Bezprzewodowymi Mikrofonami Vhf138 złSprawdź teraz
7Saramonic Bezprzewodowy zestaw audio SR-WM4C399 złSprawdź teraz

Recenzje mikrofonów bezprzewodowych

1. Mikrofon Bezprzewodowy Dedykowany Do Zestawu Kolum

Mikrofon Bezprzewodowy Dedykowany Do Zestawu Kolum

Cena: od. 39 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Najlepszy mikrofon bezprzewodowy, który świetnie sprawdzi się z kolumnami Journey. Jest to jednokanałowe urządzenie UHF, czyli działa na najwyższych częstotliwościach, co ma duże znaczenie przy wyborze mikrofonu. Opinie konsumentów potwierdzają, że jest to bardzo dobry produkt, przy którym doskonale słychać głos użytkownika i “roznosi” się na bardzo dużą odległość, co ma niebagatelne znaczenie szczególnie przy większych wystąpieniach. Świetnie sprawdzi się na wszelkiego rodzaju eventach, wystąpieniach publicznych czy nawet artystycznych. Doskonale wpisze się w gust i spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

2. Saramonic HU9 (13522)

Saramonic HU9 (13522)

Cena: od. 635 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Jest to jeden z najlepszych urządzeń bezprzewodowych, które doskonale transmituje dźwięk. Dzięki temu mikrofonowi każdy event, wystąpienie publiczne czy artystyczne będzie udane. Mikrofon został wykonany z materiałów najwyżej jakości, aluminiowa obudowa zapewnia wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne, a przy tym sprawia, że sprzęt jest niewiarygodnie lekki i przyjemny w użytkowaniu. Przed wszelkimi uszkodzeniami i zakłóceniami urządzenie jest chronione dzięki stalowej siatce i wewnętrznej osłonie. Urządzenie gwarantuje, że transmitowany dźwięk będzie idealny, a ponadto dzięki specjalnemu wyświetlaczowi LED, jest ono niezwykle proste i intuicyjne w obsłudze.

3. Bezprzewodowy zestaw audio Saramonic UwMic9 Kit4 (RX9 + HU9)

Bezprzewodowy zestaw audio Saramonic UwMic9 Kit4 (RX9 + HU9)

Cena: od. 1129 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Jest to idealny sprzęt reporterski, przeznaczony do nagrywania wszelkiego rodzaju nagrań audiowizualnych, takich jak między innymi konferencje, wywiady czy prezentacje. Zestaw mikrofonowy jest bajecznie prosty w obsłudze, a ergonomiczne wykonanie z materiałów najwyższej jakości, gwarantują, że praca z tym urządzeniem będzie komfortowa. Niniejszy sprzęt co najważniejsze nagrywa szczegółowo czysty dźwięk, dzięki czemu będziemy mogli się cieszyć nagraniem audio najwyższej jakości, wolnym od wszelkiego rodzaju zakłóceń. Ponadto urządzenie posiada funkcję automatycznego wyszukiwania najlepszych częstotliwości co przełoży jest na najlepszą jakość nagrywanego dźwięku. Do zasilania wystarczą dwie baterie AA, które umożliwiają pracę nawet do kilku godzin. Dzięki temu sprzętowi możemy bez problemu nagrać kilkugodzinne wywiady czy prezentacje i będziemy mieli pewność, że jakość nagrywanego dźwięku będzie wolna od zbędnych zakłóceń.

4. SHURE BLX14E/P31 system bezprzewodowy

SHURE BLX14E/P31 system bezprzewodowy

Cena: od. 1100 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Świetny mikrofon bezprzewodowy, który gwarantuje idealną jakość dźwięku. Mikrofon nagłowny sprawi, że nawet nie odczujemy, że nagrywamy swój głos. Jest niewiarygodnie lekki, a dzięki temu, że jest montowany na głowie, mamy wolne ręce, które możemy wykorzystać w inny, znacznie lepszy sposób, niż na trzymanie urządzenia. W zestawie z mikrofonem jest nadajnik, który został wykonany z lekkiego, ergonomicznego i wytrzymałego materiału, najwyższej jakości. Do pełni szczęścia potrzebuje dwie baterie AA, dzięki czemu urządzenie może pracować nawet do 14 godzin nieprzerwanej pracy. Natomiast dźwięk jest nagłaśniany na zasięg 100 metrów, dzięki czemu będziemy mieli pewność, że będziemy dobrze słyszalni przez naszą publiczność. Jest to jeden z najlepszych mikrofonów bezprzewodowych, dzięki któremu, będziesz mieć pewność co do jakości transmitowanego dźwięku.

5. Power Dynamics Bezprzewodowy zestaw mikrofonowy Power Dynamics PD782

Power Dynamics Bezprzewodowy zestaw mikrofonowy Power Dynamics PD782

Cena: od. 670 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Bardzo dobry zestaw bezprzewodowy, mikrofonów UHF. Jest to profesjonalnej jakości urządzenie, z dwoma ręcznymi mikrofonami, wykonanymi z najwyższej jakości materiałów. Odbiornik jest ergonomiczny, który gwarantuje idealną jakość przesyłanego dźwięku, co ma szczególnie ważne znaczenie i spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Dołączona do zestawu walizka, zapewnia bezpieczne transportowanie urządzenia, bez obaw, że zostanie uszkodzone. Co ważne, mikrofony mają na rączce wyświetlacz LED, dzięki któremu obsługa sprzętu jest dziecinnie łatwa i intuicyjna. Wszystkie te cechy przekłada się na niebywały komfort w użytkowaniu tego zestawu.

6. Vidaxl Odbiornik Z Dwoma Bezprzewodowymi Mikrofonami Vhf

Vidaxl Odbiornik Z Dwoma Bezprzewodowymi Mikrofonami Vhf

Cena: od. 138 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Polecany zestaw mikrofonów dynamicznych VHF, który może być używany ze wzmacniaczem czy komputerem. Ergonomiczne wykonanie mikrofonów, gwarantują one wysokiej jakości dźwięk, a przy tym są odporne na uszkodzenia mechaniczne i na działanie warunków atmosferycznych, dzięki czemu sprawdza się idealnie na wszelkich występach scenicznych, nawet z bardzo kapryśną pogodę. Jest to profesjonalnej jakości sprzęt, a przy tym w przystępnej cenie, na każdą kieszeń. Zestaw spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów, dzięki temu że transmituje doskonały dźwięk, a przy tym jest niezwykle wygodny w użytkowaniu.

7. Saramonic Bezprzewodowy zestaw audio SR-WM4C

Saramonic Bezprzewodowy zestaw audio SR-WM4C

Cena: od. 399 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Doskonałej jakości zestaw mikrofonów krawatowych VHF. Sprawdzi się rewelacyjnie szczególnie podczas nagrywania wywiadów, filmów czy prezentacji, a uzyskany dźwięk będzie idealny. Co ważne i jest jednocześnie największym plusem tego zestawu, to fakt, że całość jest lekka i mała, co przekłada się na duży komfort w użytkowaniu. Biorąc pod uwagę, że są to mikrofony krawatowe, nie trzeba trzymać ich w ręce, co umożliwi ci na wykonywanie swobodnych ruchów podczas swojego wywiadu czy biznesowej prezentacji. Ponadto urządzenie posiada 4 kanały, które umożliwiają redukcję zakłóceń, tak aby transmitowany dźwięk był czysty i wysokiej jakości, a także jest przesyłany nawet na odległość 60 metrów, dzięki czemu będziemy dobrze słyszalni nawet na większej przestrzeni. Jest to jeden z najlepszych, dostępnych na rynku urządzeń, które spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

Poradnik zakupowy mikrofonu bezprzewodowego

Co to jest mikrofon bezprzewodowy?

Jest to rewelacyjne urządzenie dla osób, które nie chcą być uwiązani okablowaniem. Osoba korzystająca z takiego mikrofonu ma “wolne” ruchy na scenie, może bez problemów się po niej poruszać, co ma szczególnie ważne znaczenie między innymi dla wokalistów, którzy zazwyczaj poza przepięknym wokalem, również tańczą. Nie tylko wokaliści go uwielbiają, ale również osoby, które dają lekcje czy inne występy publiczne i chcą poruszać się swobodnie. Taki sprzęt zazwyczaj jest wykorzystywany właśnie przy koncertach, eventach, wystąpieniach publicznych, czy innych tego rodzaju okolicznościach, które wymagają idealnego nagłośnienia osoby korzystającej z mikrofonu bezprzewodowego.

Mikrofon bezprzewodowy VHF czy UHF? Jaki wybrać?

Wyróżniamy dwa typy mikrofonów bezprzewodowych, VHF i UHF? Na czym polega różnica? Na tym, na jakich częstotliwościach sprzęt pracuje.

 • Mikrofon bezprzewodowy UHF- skrót pochodzi z języka angielskiego , czyli Ultra High Frequency. Takie urządzenie pracuje na wysokim paśmie częstotliwości i gwarantuje najwyższą jakość wydobywanego dźwięku. Jest to profesjonalny sprzęt, który idealnie sprawdzi się podczas większej imprezy, przy towarzystwie dużej publiczności.
 • Mikrofon bezprzewodowy VHF- to urządzenie pracuje na paśmie niższych częstotliwości, przez to jest słabszy jakościowo od UHF. Sprawdzi się natomiast najlepiej przy mniejszych imprezach, eventach, które nie wymagają bardzo wysokiego nagłośnienia. Jeśli zależy nam na profesjonalnym przygotowaniu się do występu to warto aby mikrofon VHF był dodatkowo wyposażony w True Diversity, są to dwie anteny i dwa tunery radiowe, które mają możliwość przełączenia się w przypadku zakłóceń. Jakość dźwięku dzięki takiemu urządzeniu będzie bardzo dobra.

Jakie mamy rodzaje mikrofonów bezprzewodowych?

Rynek zasypuje nas szeroką gamą rodzajów mikrofonów bezprzewodowych, co jeden to coraz większa swoboda wykonywania ruchów, nowoczesność i bezproblemowość w korzystaniu z takich urządzeń Zatem jakie wyróżniamy rodzaje mikrofonów bezprzewodowych?

 • Mikrofon krawatowy- malutki sprzęt, który przypinany jest na klips na przykład do koszuli. Potrzebuje połączenia kablem do małego nadajnika, który zazwyczaj jest przypinany do paska spodni. Małe urządzenie, które sprawia dodatkowo, że mamy wolne ręce.
 • Mikrofon doręczny- jak sama nazwa wskazuje, trzymamy go w ręce. Jest to najpopularniejszy rodzaj mikrofonów bezprzewodowych. Taki sprzęt ma wbudowany nadajnik VHF lub UHF i to wszystko co jest potrzebne aby działał.
 • Mikrofon nagłowny- jest to urządzenie lekkie, które umieszczamy na głowie i dzięki temu mamy wolne ręce. Są nawet taki, które są mało widoczne, w kolorze cielistym na przykład, aby jeszcze bardziej gwarantować najlepszą estetykę występującego. Mamy też dostępnego mikrofony nagłowne, które są odporne na wilgoć i mocno trzymają się na głowie, co ma kluczowe znaczenie podczas na przykład prowadzenia zajęć fitness.

Zatem jaki kupić mikrofon bezprzewodowy?

Dużo zależy od tego o jakim charakterze będziemy występować, czy będzie duża publiczność, czy jest to raczej miejski event? Czy potrzebujemy mieć wolne ręce, ponieważ prowadzimy zajęcia na fitness lub gramy na instrumencie, czy przeprowadzamy ważne wystąpienie publiczne, do którego w zupełności nam wystarczy mikrofon doręczny. Wybór idealnego mikrofonu wcale nie musi być taki trudny jeśli odpowiemy sobie na te pytania. Dużo zależy od tego czy będziemy wybierać nowocześniejsze urządzenia, które mają nadajniki UHF, czy w zupełności wystarczy nam starszy technologicznie VHF. Ile ich potrzebujemy? Czy wystarczy nam jeden, czy jednak będziemy potrzebować ich większą ilość. Duże znaczenie przy wyborze odpowiedniego sprzętu odgrywa nasz budżet. Tej profesjonalnej jakości mikrofony zazwyczaj nie są tanie. Natomiast możemy również dostać mikrofon bezprzewodowy naprawdę bardzo dobrej jakości w przyzwoitej cenie. Jak już było o tym wspomniane, przy zakupie dużą rolę odgrywa fakt, na jaki możemy sobie pozwolić, aby nasz budżet nie został porządnie zachwiany.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy zakupie mikrofonu?

Mogłoby się wydawać, że wybór mikrofonu to sprawa prosta i oczywista. To tak na pierwszy rzut oka, ale kiedy przychodzi moment zakupu, wiele z nas spotyka się z dylematem i nie wie jaki będzie najlepszy. Zatem na jakie parametry jeszcze warto zwrócić uwagę? Co powinno przykuć naszą uwagę przy wyborze doskonałego, dla siebie sprzętu?

 • Przeznaczenie- to chyba najważniejszy czynnik, od którego zależy wybór idealnego mikrofonu bezprzewodowego. Gdzie będziemy go używać? Do czego jest nam potrzebny? Czy zależy nam na doskonałej jakości dźwięku czy nie musi być to aż tak precyzyjne? Nagrywamy klip wideo, wywiad czy prezentacje? Potrzebujemy wolnych rąk i dyskretnego mikrofonu, czy też nie? Odpowiadając sobie na te pytania, będziemy wiedzieć już mniej więcej czego chcemy.
 • Czułość- to kolejny, dość ważny aspekt. Nagrywamy w studio, gdzie zależy nam najwyższej jakości dźwięku? Czy może jesteśmy na zewnątrz i nie chcemy, aby urządzenie rejestrowało dźwięki naszego otoczenia? Tutaj możemy wyróżnić dwa rodzaje mikrofonów. Mikrofon pojemnościowy jest bardzo czuły na dźwięki i będzie rejestrować każdy, najmniejszy detal. Doskonale sprawdzi się do nagrań studyjnych, wokali czy klipów instrumentalnych. Mikrofon dynamiczny natomiast jest mniej czuły i najlepiej sprawdzi się jeśli nagrywamy na zewnątrz. Nie będzie on nagrywać dźwięków otoczenia, które mogłyby obniżać wartość nagrywanego dźwięku.
 • Pasmo przenoszenia- minimalnie czy maksymalnie urządzenie wytwarza częstotliwość i przesyła do elementów, które nagłaśniają lub nagrywają dźwięk. Im wyższe pasmo przenoszenia, tym lepsza jakość dźwięku.
 • Szum własny- dobrej jakości urządzenie nie przekracza 15 db szumu własnego, czyli zakłóceń, które sam może wytworzyć.
 • Kierunkowość- czyli z jakich kierunków są “zbierane” dźwięki. Tutaj znów dużo zależy od tego, do czego nam to urządzenie będzie potrzebne. Wyróżniamy trzy rodzaje charakterystyki kierunkowej mikrofonów. Jednokierunkowe mikrofony nagrywają dźwięki, które dochodzą tylko z jednej strony. Są również dostępne pod nazwą dookólne. Będą najlepsze szczególnie, jeśli zależy nam nagrywaniu głosu, tylko osoby korzystającej z mikrofonu. Dwukierunkowe mikrofony, jak sama nazwa wskazuje, nagrywają dźwięku z dwóch stron. Ich zasięg przypomina liczbę 8 i mają większą czułość na dźwięki dochodzące z przodu urządzenia. Wielokierunkowe urządzenia czyli rejestrują wszystkie te dźwięki, które są wokół urządzenia. Najmocniej jednak rejestrują one dźwięki, które są “na wprost” urządzenia, te boczne, są nagrywane z mniejszą czułością.
 • Cena- to chyba ostatni, ale również ważny dla nas aspekt. Dużo zależy od tego, do czego będzie nam taki mikrofon potrzebny. Są tanie urządzenia, które doskonale się sprawdzają na mniejszych eventach czy spotkaniach. Natomiast te profesjonalnej jakości urządzenia zazwyczaj są też droższe. Te najbardziej czułe i z największym pasmem przenoszenia będą cieszyły najwyższą jakością dźwięku. Natomiast jeśli nie będziemy potrzebować, aby dźwięk był niemal idealny, to w przystępnej cenie również znajdziemy dobrej jakości mikrofon bezprzewodowy.
Autor rankingu:
Mikołaj Przybysz
Autor rankingu:
Mikołaj Przybysz Kategoria: Muzyka mikolaj.pr@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.