Strona główna » Hobby » Kolekcjonerstwo » Ranking modeli do sklejania
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Hobby » Kolekcjonerstwo » Ranking modeli do sklejania
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021
Ranking: Najlepsze modele do sklejania – jakie modele do sklejania kupić w 2023 roku?

Marzysz o tym, by zacząć przygodę z modelarstwem? Sklejanie modeli to Twoja pasja i wciąż poszukujesz nowych, które wzbogacą kolekcję? Jeśli zastanawiasz się, jaki model do sklejania wybrać, zapoznaj się z naszą listą. Na pewno znajdziesz na niej ten, który będzie odpowiadał Twoim gustom i upodobaniom tematycznym. Ranking modeli do sklejania obejmuje zarówno te tańsze, jak i droższe wersje, te z większą i nieco mniejszą ilością elementów. Zapoznaj się z przygotowanym zestawieniem i wybierz najlepszy dla siebie model.

Ranking modeli do sklejania – TOP 10 najlepszych modeli do sklejania

Miejsce Nazwa modelu do sklejania Cena Najtańsza oferta
1 Tamiya Japanese Battleship Yamato 78030 414 zł Sprawdź teraz
2 Hobby Boss Wwii Soviet T-34/85 82602 234 zł Sprawdź teraz
3 HELLER Santa Maria MH-80865 115 zł Sprawdź teraz
4 Revell PzKpfw V Panther Ausf. G (MR-3171) 64 zł Sprawdź teraz
5 Tamiya Bismarck Niemiecki Pancernik (78013) 248 zł Sprawdź teraz
6 Revell MIG25 RBT 116 zł Sprawdź teraz
7 Revell Model Samolotu Il-2 Stormovik 1:48 76 zł Sprawdź teraz
8 Revell Model Plastikowy 60 Lat Trabanta 144 zł Sprawdź teraz
9 Mirage Hobby PzL-37B Łoś samolot bombowy 1:72 54 zł Sprawdź teraz
10 Academy R.M.S Titanic Z Oświetleniem Led (14226) 760 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych modeli do sklejania

1. Tamiya Japanese Battleship Yamato 78030

 Tamiya Japanese Battleship Yamato 78030

Cena: ok. 414 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Najlepszy model do sklejania będzie wiernie odzwierciedlał oryginał – właśnie taka jest wersja Tamiya Japanese Battleship Yamato 78030. Będą nim zachwyceni wszyscy fani modelarstwa – pancernik służący w Japońskiej Cesarskiej Marynarce Wojennej w okresie II wojny światowej charakteryzuje się wieloma elementami do złożenia, a co za tym idzie – idealnym odbiciem okrętu. Po złożeniu otrzymuje się model w sakli 1:350. Zawartość opakowania jest bardzo bogata i zawiera nie tylko model okrętu, ale także modele czterech samolotów i podstawkę z nazwą okrętu. Ponadto zawartość uzupełniona jest o instrukcję oraz zestaw naklejek do użycia po złożeniu modelu. Hobbysta musi zaopatrzyć się jedynie w klej i farbki, którymi później pomaluje swój okręt. Model pierwszego okrętu typu Yamato, jest tak ciekawy, jak jego historia. To jeden z dwóch największych pancerników, jakie kiedykolwiek zbudowano. Yamato powstał p oto, by z jego pokładu można było walczyć z okrętami Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych. Podobnie jak bliźniaczy pancernik „Musashi” nie przetrwał wojny.

2. Hobby Boss Wwii Soviet T-34/85 82602

 Hobby Boss Wwii Soviet T-34/85 82602

Cena: ok. 234 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Dobre wykonanie, wierność detalom, solidne materiały – właśnie takimi cechami powinien odznaczać się dobry model do sklejania. Prezentowany Boss WWII Soviet T -34/85 pozwoli nie tylko cieszyć się pasją, spędzić czas na rozwijaniu hobby, ale też dostarczy satysfakcji z końcowego efekty i pozwoli cieszyć się modelem wojskowego czołgu z czasów II wojny światowej. To gratka dla wszystkich fanów modelarstwa oraz dla tych, którzy swoją przygodę ze sklejaniem modeli chcą dopiero rozpocząć. W zaciszu domu można odtworzyć jeden z kultowych pojazdów wojennych. Dokładne odwzorowanie umożliwiają poszczególne, najmniejsze części – to dzięki nim otrzymany model czołgu jest bardzo realistyczny. Wszystkie elementy są bezpieczne i wykonane z wysokiej jakości materiałów. Czas spędzony na sklejaniu tego modelu to nie tylko przyjemna zabawa, ale również rozwijanie wyobraźni i kreatywności. Ponadto modelarstwo umożliwi tez poznanie poszczególnych części składanego pojazdu, a także zachęci do poznania jego historii i przeznaczenia.

3. HELLER Santa Maria MH-80865

 HELLER Santa Maria MH-80865

Cena: ok. 115 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Prezentowany ranking modeli do sklejania przedstawia nie tylko pojazdy z czasów wojennych, ale też inne, jak np. popularny żaglowiec z XV wieku. Model Heller Santa Maria zadowoli każdego pasjonata zarówno modelarstwa, jak i historii. Będzie też dobrym wyborem dla wszystkich tych, którzy chcieliby zacząć przygodę z tego typu pasją. Solidne wykonanie, realistyczny wygląd żaglowca to nie jedyne zalety, dzięki którym cieszy się on popularnością. Przystępna cena i łatwość montażu poszczególnych elementów przemawiają do tych, którzy stawiają pierwsze kroki w dziedzinie modelarstwa. Taki model można też podarować bliskiej osobie jako prezent i rozbudzić w niej nowe hobby i kreatywność. Żaglowiec Santa Maria to jeden z trzech największych statków Krzysztofa Kolumba, którym podróżował w poszukiwaniu drogi morskiej do Indii. To flagowy żaglowiec podczas pierwszej ekspedycji. Każdy pasjonat modelarstwa musi go mieć w swojej kolekcji.

4. Revell PzKpfw V Panther Ausf. G (MR-3171)

 Revell PzKpfw V Panther Ausf. G (MR-3171)

Cena: ok. 64 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Każdy, kto zastanawia się, jaki model do sklejania wybrać, powinien zainteresować się czołgiem niemiecki z II wojny światowej. Model w skali 1: 72 oferuje marka Ravell. Cena nie jest wygórowana, jednak wielość najmniejszych detali, precyzyjnie wykonanych sprawia, że model legendarnej Pantery zadowoli każdego, nawet największego pasjonata modelarstwa. Hobbyści chwalą to, że model wymaga umiejętności, cierpliwości, skupienia, by idealnie połączyć wszystkie części. Za zakupem tej wersji przemawia również niewysoka cena – to przykład na to, że aby rozwijać swoje hobby nie trzeba wydawać znacznej sumy pieniędzy. Otrzymany czołg można pomalować, by jeszcze bardziej móc cieszyć się efektem końcowym. Długość całkowita czołgu wynosi ponad 12 centymetrów. Model uzupełni każdą kolekcję wojskowych pojazdów i pozwoli odtwarzać poszczególne sceny z czasów wojennych. Dzięki takiemu modelowi może rozbudzić się też druga pasja – historyczna lub wojskowa.

5. Tamiya Bismarck Niemiecki Pancernik (78013)

 Tamiya Bismarck Niemiecki Pancernik (78013)

Cena: ok. 248 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Każdy hobbysta zastanawia się, czym powinny wyróżniać się dobre modele do sklejania. Pod uwagę należy brać skalę, w jakiej przedstawia oryginał, jakość elementów, stopień trudności sklejania, dbałość o detale. Niemiecki pancernik Bismarck od firmy Tamiya to doskonały zbiór wszystkich wymienionych cech. Po sklejeniu otrzymuje się bardzo realistycznie wyglądający model okrętu. Efekt końcowy jest najlepszą nagrodą za chwile poświęcone na modelarstwo. Pancernik Bismarck powinien posiadać w swojej kolekcji każdy kolekcjoner modeli. Tego typu kreatywne zajęcie nie tylko dostarcza kolejnych pojazdów do kolekcji, ale uczy też cierpliwości, sumienności, obniża poziom stresu. Pancernik od firmy Tamiya może więc stanowić też idealny prezent dla syna czy męża. Dzięki takim modelom można stać się też prawdziwym fanem militariów. Wiernie odzwierciedlone repliki pojazdów wojennych to prawdziwa gratka – szczególnie gdy są tak dopracowane jak ten przedstawiany wyżej.

6. Revell MIG25 RBT

 Revell MIG25 RBT

Cena: ok. 116 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Tanie modele do sklejania nie muszą być gorsze jakościowo od tych z wyższej półki cenowej – doskonałym przykładem jest model od firmy Revell przedstawiający odrzutowiec MIG25 RBT. Taki model wojskowego współczesnego samolotu wzbogaci kolekcję szczególnie tych, którzy pasjonują się militariami. Model MIG25 RGT oddaje oryginał w skali 1:48. Wykonany jest z najwyższej jakości plastiku, dzięki czemu będzie na kolekcjonerskiej półce wyglądał ekskluzywnie. Marka Revell dba o to, by każdy, nawet najmniejszy element był idealnym odzwierciedleniem tego rzeczywistego. Dzięki solidnemu wykonaniu ze sklejaniem poradzą sobie zarówno amatorzy, jak i zaawansowani modelarze. Komplet nie zawiera farb i kleju, producent jednak w opisie podaje, jakie kolory farb będą odpowiednie do końcowego pomalowania modelu – dzięki temu można łatwo dobrać barwy i otrzymać bardzo realistyczną małą replikę MIG-a.

7. Revell Model Samolotu Il-2 Stormovik 1:48

 Revell Model Samolotu Il-2 Stormovik 1:48

Cena: ok. 76 zł
Znajdź najtańszą ofertę

To kolejna propozycja w naszym rankingu dla tych, którzy pytają, jaki będzie najlepszy, a jednocześnie tani model do sklejania. To również idealna opcja dla tych, którzy kolekcjonują modele maszyn wojskowych, szczególnie wykorzystywanych w czasach II wojny światowej. IL-2 Stormovik to samolot sowieckich sił zbrojnych. Produkowano je seryjnie, a w wojnie brały udział od 1942 roku aż do jej zakończenia. Ten samolot szturmowy przez lata udoskonalano, dzięki czemu mógł brać udział we wszystkich najważniejszych bitwach w czasie wojny. Model ten, podobnie jak inne od tej marki, zachęca ceną, rzeczywistym odzwierciedleniem oryginału poprzez wielość detali. Ponadto rozbudza też zainteresowanie historią składanego samolotu i samej wojny. Model samolotu IL-2 Stormovik może być dobrym pomysłem na prezent dla chociażby dorastającego syna, by pobudzić w nim kreatywność, a także uczyć cierpliwości i samodzielności.

8. Revell Model Plastikowy 60 Lat Trabanta

 Revell Model Plastikowy 60 Lat Trabanta

Cena: ok. 144 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Analizując, jakie modele do sklejania warte są uwagi, należy spojrzeć nie tylko na te odzwierciedlające maszyny wojenne, ale również na nieco inne – przykładem może być plastikowy model „60 lat Trabanta” od firmy Revell. Samochód przedstawiony jest w skali 1:24. Dokładna instrukcja pozwala krok po kroku przechodzić kolejne etapy sklejania, tak by ostatecznie móc cieszyć się zachwycającym efektem końcowym. Zestaw wyposażony jest też w farbki i klej, dzięki czemu sklejanie można rozpocząć od razu po otrzymaniu kompletu. Model będzie ciekawym eksponatem w kolekcji. Ten samochód produkowany w Niemieckiej Republice Demokratycznej od 1957 roku pozwoli przywołać ducha minionych czasów i być może zachęci modelarza do zapoznania się z historią samochodów. Zestaw powinni posiadać w swojej kolekcji wszyscy zajmujący się modelarstwem

9. Mirage Hobby PzL-37B Łoś samolot bombowy 1:72

 Mirage Hobby PzL-37B Łoś samolot bombowy 1:72

Cena: ok. 54 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Prezentowany ranking ujmuje jedynie najlepsze modele do sklejania – bez względu na ich cenę. Warte przedstawienia są również te, za które nie trzeba płacić wielkiej kwoty, jak np. komplet od marki Mirage Hobby zawierający model samolotu bombowego łoś w skali 1:72. Cały zestaw wyposażony jest we wszystkie części potrzebne do sklejenia maszyny, a także klej, farbki akrylowe w odpowiednich odcieniach oraz dwustronny pędzelek. Jest to więc idealny zestaw startowy dla wszystkich, którzy pragną zacząć swoją przygodę z modelarstwem. Sklejenie modelu ułatwia dołączona w języku polskim instrukcja. Ponadto na opakowaniu kompletu znaleźć można krótką historię samolotu – w ten sposób otrzymuje się nie tylko efektowny model do kolekcji, ale również zapoznaje z ważnymi informacjami na temat maszyny. Warto wiedzieć, że jest to polski bombowiec produkowany przed II wojną światową. To najnowocześniejszy polski samolot w tych czasach i pierwszy na świecie bombowiec z leminarnym profilem skrzydła. Każdy modelarz musi mieć go w swojej kolekcji.

10. Academy R.M.S Titanic Z Oświetleniem Led (14226)

 Academy R.M.S Titanic Z Oświetleniem Led (14226)

Cena: ok. 760 zł
Znajdź najtańszą ofertę

To jedyny taki model w swoim rodzaju – brytyjski transatlantyk TITANIC otrzymuje się w skali 1:400. Taki zestaw można z powodzeniem podarować komuś bliskiemu jako prezent – każdy zaawansowany modelarz z chęcią poświęci czas i energię, by otrzymać tak piękne odzwierciedlenie najbardziej znanego statku. Model warto postawić na makiecie jako główną ozdobę kolekcji. Zestaw jest bogaty – oprócz części do sklejania, zawiera też: elementy fototrawione, mosiężne maszty, drewniane podkłady, kalkomanie, oświetlenie LED zasilane czterema bateriami 1,5V AA. To nie wszystko, w skład kompletu wchodzi również ręczna wiertarka modelarska bardzo przydatna w całym procesie tworzenia. Takie dobre modele do sklejania nie są jednak tanie – model Titanica jest najdroższy ze wszystkich przedstawionych w rankingu. Nie ulega jednak wątpliwościom, że każdy kolekcjoner i pasjonat sklejania modeli, będzie chciał go mieć w kolekcji.

Poradnik zakupowy modelu do sklejania

Jak zacząć przygodę z modelarstwem?

Sklejanie modeli może stać się jedną z największych życiowych pasji. Aby jednak tak było, należy najpierw zapoznać się z tym, co oferuje rynek i wybrać taki model, który jest odpowiedni dla początkujących hobbystów – w ten sposób można uniknąć zniechęcenia. Ponadto należy zaopatrzyć się w odpowiednie narzędzia, klej, farby (nie każdy producent umieszcza je w zestawie). Przedstawiony ranking modeli do sklejania ujmuje różne komplety – zarówno te bogate w dodatkowe elementy, np. farbki, jak i te, które nie mają ich dołączonych. Przygodą z modelarstwem warto zainteresować już nastolatków, taka pasja nauczy ich cierpliwości, determinacji, poszerzy horyzonty.

Jak wybrać dobry model do sklejania?

Wybierając, najlepszy model do sklejania, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Przede wszystkim, ważna jest skala – od niej zależy z jednej strony to, jak bardzo szczegółowy będzie model, jak i to, jak duży i wierny oryginałowi otrzymamy model. Kolejną kwestią jest złożoność modelu – jedne mają setki oddzielnych, niewielkich cząstek, inne jedynie większe elementy z wytłoczonymi drobnymi częściami. Uwagę należy zwrócić również na:

  • cenę,
  • jakość – warto przejrzeć fora internetowe, by dowiedzieć się, co inni pasjonaci uważają na temat danego modelu,
  • tematykę – jedni preferują maszyny z II wojny światowej, inni pojazdy kolejowe, jeszcze inni zabytkowe auta. Określenie tematyki nie tylko uprości więc cały proces sklejania, ale także będzie zgodne z zainteresowaniami.
Autor rankingu:
Mikołaj Przybysz
Autor rankingu:
Mikołaj Przybysz Kategoria: Kolekcjonerstwo mikolaj.pr@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *