Strona główna » Dom i ogród » Dla dziecka » Ranking monitorów oddechu
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Dom i ogród » Dla dziecka » Ranking monitorów oddechu
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021

Ranking monitorów oddechu – jaki monitor oddechu wybrać w 2023 / 2024 roku?

Pilnowanie dziecka przez 24 godziny na dobę nie jest możliwe. Dlatego też tak ważne jest wsparcie odpowiednich urządzeń. Dobry monitor oddechu niemowlaka pozwoli upewnić się, że dziecka prawidłowo oddycha. Każda wykryta nieprawidłowość uruchomi alarm, przekazując opiekunowi informacje o zagrożeniu. Jaki monitor oddechu wybrać? Poszczególne modele różnią się pomiędzy sobą funkcjonalnością, a wybrać ten właściwy pomoże ranking monitorów oddechu 2023.

Ranking monitorów oddechu – TOP 10 najlepszych monitorów oddechu

Miejsce Nazwa monitora oddechu Cena Najtańsza oferta
1 BabySense 7 Monitor Oddechu 369 zł Sprawdź teraz
2 Babysense Monitor Oddechu 5 + Videoniania Luvion Essential 2W1 899 zł Sprawdź teraz
3 Xblitz Baby Monitor Bezprzewodowa Niania Z Kamerą 235 zł Sprawdź teraz
4 Babysense 7 Monitor Oddechu Noworodka + Niania Z Kamerą Video 767 zł Sprawdź teraz
5 Sweet Dreamers Ltd Zestaw Monitor Oddechu Snuza Hero Md + Szumiący Baranek Ewan Fioletowy 149 zł Sprawdź teraz
6 Snuza Hero MD 319 zł Sprawdź teraz
7 Hi-Tech Medical Niania Elektroniczna Kt-Baby Monitor 14026629 102 zł Sprawdź teraz
8 Hisense Elektroniczna Niania Babysense Video 3 5″ + Dwie Kamery I Monitor Oddechu Babysense 7 879 zł Sprawdź teraz
9 Soho Baby Monitor BD 3000 120 zł Sprawdź teraz
10 Switel Monitor Tętna BH 170 126 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych monitorów oddechu

1. BabySense 7 Monitor Oddechu

 BabySense 7 Monitor Oddechu

Cena: ok. 369 zł
Znajdź najtańszą ofertę

BabySense 7 BS-7 to najpopularniejszy monitor oddechu pod materac na świecie, który posiada certyfikat wyrobu medycznego. Z urządzenia można więc korzystać bez obaw, ponieważ jego precyzyjny pomiar został wielokrotnie zbadany w różnych sytuacjach. Najlepszy monitor oddechu powinien przede wszystkim dbać o zdrowie dziecka i tak właśnie jest w przypadku modelu BabySense 7 BS-7. Monitor stale rejestruje mikroruchy oddechowe przez materac i natychmiast alarmuje opiekunów, jeżeli wystąpi bezdech lub oddech stanie się nieregularny. Ranking monitorów oddechu 2023 / 2024 wyraźnie wskazuje na to, że tego rodzaju urządzenia cieszą się coraz większą popularnością. Działanie monitora BabySense 7 BS-7 oparte zostało o wyjątkowo wrażliwe płytki sensoryczne, które pozwalają wykrywać delikatne ruchy powstające w czasie oddechu. Precyzyjny pomiar to większe bezpieczeństwo dla dziecka. Urządzenie nie emituje promieniowania o częstotliwości radiowej, dzięki czemu jest w pełni bezpieczne dla dziecka.

2. Babysense Monitor Oddechu 5 + Videoniania Luvion Essential 2W1

 Babysense Monitor Oddechu 5 + Videoniania Luvion Essential 2W1

Cena: ok. 899 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Monitor oddechu Babysense 7 to ważny element wyposażenia każdego rodzica, który pozwala śledzić rytm oddechu dziecka w czasie snu. Urządzenie posiada bardzo czułe płytki pomiarowe, które wykrywają mikroruchy towarzyszące oddychaniu przez materac. Urządzenie wysyła alarm, jeżeli tylko wystąpi bezdech lub częstotliwość oddechu stanie się niebezpiecznie niska. Model Babysense 7 został dokładnie przebadany i posiada certyfikat wyrobu medycznego, dzięki czemu może stanowić doskonałą odpowiedź na pytanie o to, jaki monitor oddechu wybrać. W zestawie znajduje się również videoniania Luvion ESSENTIAL, czyli zestaw z kamerą i z poręcznym ekranem, który pozwala na szybki podgląd tego, co dzieje się u dziecka. Videoniania zapewnia przede wszystkim transmisję obrazu oraz dźwięku wysokiej jakości, jednak oferuje ona także szereg dodatkowych funkcji, do których zalicza się między innymi pomiar temperatury, a także nocna wizja na podczerwień.

3. Xblitz Baby Monitor Bezprzewodowa Niania Z Kamerą

 Xblitz Baby Monitor Bezprzewodowa Niania Z Kamerą

Cena: ok. 235 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Niania elektroniczna z kamerą Xblitz Baby Monitor 2,4 GHz to poręczne urządzenie, które pozwala na bieżąco monitorować to, co dzieje się u dziecka. Urządzenie posiada ekran o przekątnej 2,0 cala, który zapewnia doskonałą widoczność, pozwalając jednocześnie na niezwykle kompaktowe wymiary urządzenia. Oczywiście bezprzewodowa niania z kamerą Xblitz Baby Monitor 2,4 GHz posiada nasłuch dźwięków z monitorowanego pomieszczenia, a także funkcję komunikacji głosowej z dzieckiem. Wystarczy nacisnąć przycisk na monitorze i odezwać się, aby dziecko usłyszało głos opiekuna. Model Xblitz Baby Monitor 2,4 GHz cieszy się ogromną popularnością, co zdecydowanie potwierdza ranking niań elektronicznych 2023. Urządzenie to posiada dodatkową funkcję w postaci pomiaru temperatury. Nadajnik posiada także 8 różnych kołysanek zapisanych w pamięci, które można szybko puścić dziecku, aby ułatwić mu zasypianie. Oczywiście model Xblitz Baby Monitor 2,4 GHz posiada także tryb czuwania vox, który reaguje na płacz dziecka.

4. Babysense 7 Monitor Oddechu Noworodka + Niania Z Kamerą Video

 Babysense 7 Monitor Oddechu Noworodka + Niania Z Kamerą Video

Cena: ok. 767 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Babysense 7 to czujnik oddechu niemowlaka, który posiada atest wyrobu medycznego. Dzięki temu urządzeniu opiekunowie dziecka zostaną natychmiast poinformowani, jeżeli wystąpi zatrzymanie oddechu lub jego wyraźna nieregularność. Tani i dobry monitor powinien być przede wszystkim odpowiednio czuły i tak właśnie jest w przypadku modelu Babysense 7 Monitor, który zawsze gwarantuje precyzyjny pomiar. Do zestawu dołączona została również niania z kamerą bezprzewodową, dzięki której można szybko i w dowolnym momencie sprawdzić, co dzieje się u dziecka. Elektroniczna niania gwarantuje wysoką rozdzielczość dźwięku i obrazu, dzięki czemu zawsze można precyzyjnie określić sytuację. Niania elektroniczna Babysense V35 posiada funkcję białego szumu, która skutecznie uspokaja dziecko i ułatwia mu zasypianie. Oczywiście kamera wyposażona została w podczerwień, dzięki czemu umożliwia odczyt również w zupełnej ciemności. Zestaw czujnika oddechu oraz elektronicznej niani zapewni bezpieczeństwo dziecka.

5. Sweet Dreamers Ltd Zestaw Monitor Oddechu Snuza Hero Md + Szumiący Baranek Ewan Fioletowy

 Sweet Dreamers Ltd Zestaw Monitor Oddechu Snuza Hero Md + Szumiący Baranek Ewan Fioletowy

Cena: ok. 149 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Snuza Hero to zaawansowany technologicznie monitor oddechu dla niemowląt, który wykrywa ruchy oddechowe przez materac i natychmiast informuje o podejrzeniu ich zatrzymania. Urządzenie to jest niezwykle czułe, co umożliwia precyzyjny pomiar. Dużą zaletą modelu Snuza Hero MD jest jego pełna mobilność, dzięki czemu może on zostać zabrany między innymi na wakacje. Oczywiście urządzenie ostrzega zarówno o zbyt niskiej liczbie ruchów oddechowych, jak i o zbyt słabych ruchach, które również mogą świadczyć o zagrożeniu zdrowia lub życia dziecka. Dobry monitor oddechu dla niemowlaka powinien posiadać stosowne atesty i tak właśnie jest w przypadku modelu Snuza Hero MD, którego skuteczne działanie potwierdzają certyfikaty CE oraz TUV. W zestawie znajduje się także szumiący Baranek Ewan, czyli pluszowy baranek, który emituje naturalnie brzmiące dźwięki bicia serca oraz inne odgłosy słyszane w macicy. Dźwięki nie są odtwarzane z nagrania, tylko generowane losowo.

6. Snuza Hero MD

 Snuza Hero MD

Cena: ok. 319 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Monitor oddechu Snuza Hero MD to w pełni mobilne urządzenie, które posiada atest wyroby medycznego, dzięki czemu gwarantuje skuteczne działanie. Dobry monitor oddechu niemowlaka służy do ochrony jego zdrowia i życia. precyzyjny czujnik wykrywa ruchy oddechowe i informuje o ich osłabieniu lub o spadku ich częstotliwości. Monitor działa w sposób ciągły, dzięki czemu dziecko jest nieustannie chronione. Ranking monitorów oddechu 2023 / 2024 wyraźnie wskazuje na wysoką skuteczność modelu Snuza Hero MD. Urządzenie podnosi głośny alarm, jeżeli wykryte zostaną słabe ruchy oddechowe lub mniej niż 8 ruchów na minutę. Alarm zostanie również podniesiony w przypadku braku oddechu przez 15 sekund. Monitor Snuza Hero MD został wyposażony w zaawansowaną funkcję, która polega na pobudzaniu oddechu wibracjami. Takie działanie może okazać się niezwykle skuteczne, ponieważ często nawet niewielki bodziec z otoczenia wystarczy, aby przywrócić prawidłowe funkcje oddechowe u śpiącego dziecka. Jeżeli wibracje nie zadziałają, wtedy natychmiast podnoszony jest alarm.

7. Hi-Tech Medical Niania Elektroniczna Kt-Baby Monitor 14026629

 Hi-Tech Medical Niania Elektroniczna Kt-Baby Monitor 14026629

Cena: ok. 102 zł
Znajdź najtańszą ofertę

KT-BABY MONITOR to nowoczesna niania elektroniczna, która pozwala utrzymać stały kontakt dziecka z opiekunem, również w czasie wykonywania codziennych czynności. Świadomość stałego kontaktu jest bardzo ważna dla samopoczucia dziecka, dlatego też monitor KT-BABY umożliwia przesyłanie głosu opiekuna do dziecka. Transmitowany dźwięk jest doskonałej jakości, dzięki czemu zarówno dziecko, jak i opiekun mogą być dobrze słyszalni. Najlepsza niania elektroniczna powinna być przede wszystkim niezawodna i tak właśnie jest w przypadku modelu KT-BABY MONITOR. Urządzenie to działa w dwóch kanałach częstotliwości, pomiędzy którymi szybko można się przełączać, jeżeli tylko działanie niani zostanie zakłócone. Do bardzo przydatnych funkcji należy aktywacja poprzez hałas. Oznacza to, że niania włącza się sama, tylko wtedy, kiedy wykryje u dziecka jakieś odgłosy. Czuły mikrofon gwarantuje bezpieczeństwo, natomiast niania funkcjonująca w spoczynku zużywa mniej energii i nie emituje żadnego promieniowania.

8. Hisense Elektroniczna Niania Babysense Video 3 5″ + Dwie Kamery I Monitor Oddechu Babysense 7

 Hisense Elektroniczna Niania Babysense Video 3 5

Cena: ok. 879 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Videoniania elektroniczna Babysense V35 gwarantuje dziecku bezpieczeństwo. Dzięki niani możliwe jest utrzymanie stałego kontaktu pomiędzy dzieckiem i jego rodzicem, co pozwala na zapewnienie dobrego samopoczucia u niemowlaka. W zestawie z samą nianią znajdują się również dwie kamery, które gwarantują najwyższą jakość przesyłanego dźwięku oraz obrazu. Transmisja zachodzi w pełni bezprzewodowo. Kamery posiadają wiele dodatkowych funkcji, a zalicza się do nich między innymi tryb nocnego widzenia. Ważnym dodatkiem jest także czujnik temperatury. Urządzenie może uruchomić alarm, jeżeli temperatura w pomieszczeniu będzie zbyt zimna lub zbyt wysoka. W zestawie znajduje się również wysokiej jakości monitor oddechu Babysense 7, który precyzyjnie odczytuje ruchy oddechowe u dziecka i informuje opiekuna, jeżeli ich siła lub częstotliwość niebezpiecznie spadnie. Głośny alarm pozwoli odpowiednio szybko zareagować.

9. Soho Baby Monitor BD 3000

 Soho Baby Monitor BD 3000

Cena: ok. 120 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Niania elektroniczna BD3000 zapewnia ciągłość kontaktu rodzica z dzieckiem oraz najwyższą jakość przesyłanego dźwięku. W zestawie znajduje się nadajnik i odbiornik, które komunikują się ze sobą dzięki niezawodnemu połączeniu radiowemu. Użytkownik ma możliwość wyboru dwóch różnych kanałów komunikacji. Jest to przydatne szczególnie wtedy, gdy jakieś urządzenie zakłóci funkcjonowanie jednego pasma transmisji. Niania posiada elastyczną antenę, a także wytrzymałą i łatwą od utrzymania w czystości obudowę. Oczywiście najlepszy monitor dla niemowlaka powinien odznaczać się dużym zasięgiem i tak właśnie jest w przypadku modelu BD3000. Elektroniczna niania działa, jeżeli odbiornik i nadajnik nie są umieszczone w odległości większej, niż 200 metrów. Niewielki nadajnik oraz odbiornik mogą zostać bez problemu zabrane w drogę. W odbiorniku można ustawić głośność, aby dziecko wyraźnie słyszało swojego opiekuna. W zestawie znajduje się instrukcja obsługi w języku polskim.

10. Switel Monitor Tętna BH 170

 Switel Monitor Tętna BH 170

Cena: ok. 126 zł
Znajdź najtańszą ofertę

SWITEL BH 170 to prenatalny monitor tętna dziecka. Urządzenie to pozwala przede wszystkim na bieżąco monitorować aktywność dziecka oraz bicie jego serca w okresie prenatalnym, jednak model oferuje także szereg dodatkowych funkcji. Bicia serca, kopnięć, a także czkawki dziecko w macicy słuchać można już od 5 miesiąca życia. Wszystkie zarejestrowane dźwięki mogą być nagrywane w celu ich ponownego odsłuchania. Możliwe jest także nagranie bicia swojego własnego serca, a następnie odtwarzanie go noworodkowi w celu jego ukojenia. Dziecku będzie łatwiej zasnąć, kiedy będzie słyszało znajomy dźwięk bicia serca swojej matki. Urządzenie to ułatwia również mówienie do dziecka. Badania naukowe wyraźnie wskazują na to, że dzieci rozpoznają głosy jeszcze w łonie matki. Do swojego nienarodzonego dziecka można więc mówić, a także czytać mu książki. Dziecko najlepiej przyzwyczaić do brzmienia własnego głosu. Odtwarzanie muzyki pozwala natomiast wzbogacić rozwój wizualny, lingwistyczny oraz motoryczny dziecka.

Poradnik zakupowy monitora oddechu

Jak działa monitor oddechu?

Najlepszy monitor oddechu ma proste zadanie i jest nim kontrola oddechu i snu dziecka. Stałe monitorowanie ruchów oddechowych pozwala zapobiec zjawisku SIDS (ang. Sudden Infant Death Syndrome), czyli zespołowi nagłej śmierci łóżeczkowej. Jedną z najczęstszych przyczyn tego rodzaju wypadków jest bezdech, którego ryzyko jest największe przez ukończeniem pierwszego roku życia. To właśnie wtedy najlepiej zaopatrzyć się w monitor oddechu, który umożliwi stałą kontrolę nad procesami oddychania dziecka, aby zagwarantować jego bezpieczeństwo. Monitor oddechu może być stacjonarny lub przenośny. Ten pierwszy składa się z odbiornika, a także czujnika umieszczanego pod materacem. W modelu przenośnym czujniki znajdują się bezpośrednio w obudowie urządzenia.

Czy warto kupić monitor oddechu?

Stałe monitorowanie oddechu dziecka to najskuteczniejszy sposób na zapobiegnięcie nagłej depresji oddechowej, która mogłaby doprowadzić do śmierci dziecka. Czujnik rejestruje mikroruchu związane z oddychaniem, które są następnie analizowane. Alarm jest podnoszony, kiedy oddychanie ustanie lub kiedy spadnie jego częstotliwość. Alarm powiadamia rodziców i wybudza dziecko ze snu, dzięki czemu najczęściej samo zaczyna oddychać. Jaki monitor oddechu kupić. Najlepsze monitory pozwala porównać ranking monitorów oddechu 2023.

Autor rankingu:
Aleksandra Grocholska
Autor rankingu:
Aleksandra Grocholska Kategoria: Dla dziecka ola.gr@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *