Strona główna » Hobby » Sport » Ranking nart
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Hobby » Sport » Ranking nart
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021
Ranking nart – jakie narty kupić w 2022 / 2023 roku?

Sporty zimowe od lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Liderem jest bez wątpienia jazda na nartach – to aktywność łącząca pokolenia, pozwalająca połączyć ruch i przebywanie wśród natury. Kształtująca nie tylko sylwetkę, ale i hart ducha. Jeśli ma być przyjemna i bezpieczna, narciarz powinien zadbać przede wszystkim o wysokiej jakości sprzęt, na czele z najważniejszym: nartami.

 

Dobre narty to większa stabilność i lepszy komfort jazdy, a przede wszystkim większa frajda z zimowego szaleństwa na stoku.

Ranking nart – TOP 10 najlepszych nart

Miejsce Nazwa nart Cena Najtańsza oferta
1 Volkl Flair 73 Black 2019 + Marker Vmotion10 0 D Lady 759 zł Sprawdź teraz
2 Head Worldcup Rebels I Sl 19/20 1899 zł Sprawdź teraz
3 Volkl Racetiger Sl 19/20 + Wiązania Marker Rmotion2 12 Gw 2199 zł Sprawdź teraz
4 Volkl Rtm 81 + Marker Ipt Wr Xl 12 Tcx Gw 2019 1699 zł Sprawdź teraz
5 Volkl Racetiger Rc Uvo Black 2019 + Marker Vmotion 11 0 Gw 1590 zł Sprawdź teraz
6 Atomic Redster S9 + Wiązanie X 12 Tl Gw 19/20 2049 zł Sprawdź teraz
7 Fischer Speed Allride + Rc4 Z11 Gw Pr 19 20 1299 zł Sprawdź teraz
8 Völkl Flair 75 + Vmot 11 Alu Gw Lady 19/20 1599 zł Sprawdź teraz
9 Salomon Narty Rs 8 599 zł Sprawdź teraz
10 Volkl Deacon 76 + Rmotion2 12 Gw 119121 19/20 2699 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych nart

1. Volkl Flair 73 Black 2019 + Marker Vmotion10 0 D Lady

 Volkl Flair 73 Black 2019 + Marker Vmotion10 0 D Lady

Cena: ok. 759 zł
Znajdź najtańszą ofertę

 

Volkl Flair 73 Black 2019 + Marker Vmotion10 0 D Lady – To najlepsze narty dla kobiet, które zaczynają przygodę na stoku. Ich cechą charakterystyczną jest lekka konstrukcja, która z pewnością ułatwi naukę jazdy. Narty są łatwe w prowadzeniu, dzięki specjalnej technologii Tip Rocker zapewniają dużą stabilność nawet przy większych prędkościach. Gwarantują poczucie kontroli i bezpieczeństwa.

 

Dodatkowo są zwrotne i stabilne w skręcie. Posiadają wszystkie zalety nart dla początkujących. Sprawią, że nauka będzie przyjemna i szybka, nadają się zarówno na pierwsze lekcje w szkółce narciarskiej, jak i na dalsze treningi doskonalące technikę jazdy. Są mocne, wytrzymałe, o uniwersalnym przeznaczeniu – można korzystać z nich w dowolnych warunkach pogodowych panujących na stoku.

 

To idealna propozycja dla pań, które traktują narciarstwo jako sposób na aktywność na świeżym powietrzu oraz wypoczynek na łonie natury.

 

2. Head Worldcup Rebels I Sl 19/20

 Head Worldcup Rebels I Sl 19/20

Cena: ok. 1899 zł
Znajdź najtańszą ofertę

 

Head Worldcup Rebels I Sl 19/20 – To wysokiej klasy narty typu race, idealne dla średnio zaawansowanych i doświadczonych narciarzy. Wykonane z troską o jakość, wytrzymałe, korzystające z najnowszych technologii gwarantujących komfort i bezpieczeństwo jazdy.

 

Ich wielkim plusem jest zwrotność oraz bezproblemowe skręty na każdej, nawet wymagającej trasie. Ich krótki promień reaguje na każdy ruch, dzięki czemu jazda jest szybka, przyjemna, pełna wrażeń.

 

To model, bez którego trudno sobie wyobrazić ranking nart 2022 / 2023 dla lubiących zimowe szaleństwa na stoku, mających wprawę w wymagających trasach narciarzy. Godne polecenia każdemu, kto lubi szybką, zwrotną jazdę.

 

3. Volkl Racetiger Sl 19/20 + Wiązania Marker Rmotion2 12 Gw

 Volkl Racetiger Sl 19/20 + Wiązania Marker Rmotion2 12 Gw

Cena: ok. 2199 zł
Znajdź najtańszą ofertę

 

Volkl Racetiger Sl 19/20 + Wiązania Marker Rmotion2 12 Gw – Jakie narty dla ceniących najwyższą jakość i komfort szosowania po ośnieżonych stokach? Ten model to prawdziwa gratka dla doświadczonych narciarzy. Narty są szybkie, lekkie, zwrotne, posiadają specjalny system swobodnie obracającego się w promieniu 360 stopni, przestrzeni 3D tłumika drgań, minimalizującego wstrząsy podczas jazdy.

 

Ich inne atuty to zwiększona manewrowość oraz kontrola. Ogromnym plusem jest także skuteczniejsze przenoszenie energii na krawędziach narty, przez co ograniczony zostaje wysiłek narciarza. Znacząco zwiększona została także przyczepność, zwłaszcza na krawędziach narty – dzięki temu są one stabilniejsze na powierzchni, na której łatwo wpaść w poślizg.

 

Rdzeń nart wzmocniono tytanem, czyniąc je prawie niezniszczalnymi. Jeśli chodzi o najlepsze narty dla wymagających, to model, któremu stanowczo warto się bliżej przyjrzeć.

 

4. Volkl Rtm 81 + Marker Ipt Wr Xl 12 Tcx Gw 2019

 Volkl Rtm 81 + Marker Ipt Wr Xl 12 Tcx Gw 2019

Cena: ok. 1699 zł
Znajdź najtańszą ofertę

 

Volkl Rtm 81 + Marker Ipt Wr Xl 12 Tcx Gw 2019 – Solidne, dobre narty dla doświadczonych narciarzy. Zapewniają komfortowy skręt oraz pełną kontrolę prowadzenia, nawet w czasie szybkiej, dynamicznej jazdy. Skuteczne redukują drgania za sprawą nowoczesnej technologii full sensor woodcore, zwiększając tym samym komfort prowadzenia. Są niezwykle wytrzymałe oraz stabilne za sprawą umieszczonej w ich wnętrzu szlachetnej stali.

 

Dodatkowo w produkcji zastosowano także włókno węglowe gwarantujące odpowiednie usztywnienie sprzętu i jego większą trwałość. Narty dostępne są w kilku długościach, oferują świetną wydajność w niemal każdych warunkach panujących na stoku. Nadają się zarówno na przygotowane trasy jak i na śnieżny puch. Gwarantują płynną jazdę i dynamiczne skręty.

 

5. Volkl Racetiger Rc Uvo Black 2019 + Marker Vmotion 11 0 Gw

 Volkl Racetiger Rc Uvo Black 2019 + Marker Vmotion 11 0 Gw

Cena: ok. 1590 zł
Znajdź najtańszą ofertę

 

Volkl Racetiger Rc Uvo Black 2019 + Marker Vmotion 11 0 Gw – To narty zaprojektowane z myślą o narciarzach średnio zaawansowanych oraz zaawansowanych. Docenią je także narciarze profesjonalni. Nadają się na długie i kręte trasy, zapewniają wysoką stabilność oraz dużą zwrotność.

 

O ich jakości decyduje między innymi nowoczesna technologia Full Sensor Woodcore – do konstrukcji rdzenia wykorzystano specjalne drewno o odpowiednich dla tego typu nart właściwościach. Ślizg wykonano z polietylenu, dzięki czemu ograniczono wysiłek wkładany w jazdę przez narciarza – aktywność staje się przyjemnością, nie męczy nawet podczas długiej, wymagającej trasy.

 

Rdzeń Full Sensor Woodcore sprawia także, że narty są bardzo lekkie i zwinne, z powodzeniem mogą posłużyć do jazdy typu freestyle.

 

6. Atomic Redster S9 + Wiązanie X 12 Tl Gw 19/20

 Atomic Redster S9 + Wiązanie X 12 Tl Gw 19/20

Cena: ok. 2049 zł
Znajdź najtańszą ofertę

 

Atomic Redster S9 + Wiązanie X 12 Tl Gw 19/20 – To profesjonalne, jedne z najlepszych nart w rankingu 2022 / 2023. Przeznaczone są dla zawodowców oraz doświadczonych narciarzy, którzy oczekują sprzętu narciarskiego najwyższej jakości. Narty są zwinne, z niebywałą precyzją wchodzą w zakręty, doskonale radzą sobie w trudnych warunkach pogodowych i na bardzo wymagających trasach.

 

Mają lekką, ale mocną konstrukcję dopracowaną w każdym detalu. Ich zewnętrzna warstwa pokryta została specjalną powłoką Structured Top Sheet zabezpieczającą przed urazami mechanicznymi. Z kolei technologia Active Camber sprawia, że narta niemal na całej długości styka się ze śniegiem, co pozwala osiągać zawrotną szybkość na stoku, przy jednoczesnym zachowaniu kontroli.

 

To wymarzone narty dla wielbicieli dużych prędkości i mocnych wrażeń na stoku. Narty Atomic Redster zapewniają gładką, płyną jazdę, docenią je zwłaszcza doświadczeni narciarze lubiący wyzwania. Jakie narty dla wymagających? To model, który z pewnością warto rozważyć.

 

7. Fischer Speed Allride + Rc4 Z11 Gw Pr 19 20

 Fischer Speed Allride + Rc4 Z11 Gw Pr 19 20

Cena: ok. 1299 zł
Znajdź najtańszą ofertę

 

Fischer Speed Allride + Rc4 Z11 Gw Pr 19 20 – To idealna propozycja dla narciarzy, którzy lubią zdecydowaną, szybką jazdę i nowe wyzwania. Narty idealnie nadają się do śnieżnego slalomu, zapewniają świetną dynamikę jazdy oraz maksymalną kontrolę. Zaletą, którą docenią wszyscy wyczynowcy, jest duża zwrotność oraz świetna skrętność.

 

Zewnętrzna powierzchnia narty pokryta jest tak zwaną „wężowa skórą” – szorstka, specjalnie zaprojektowana nawierzchnia jest odporna na zarysowania i niezwykle wytrzymała. Zastosowane w produkcji technologie zapewniają nartom maksymalną trwałość oraz przyczepność. To model, który płynnie porusza się po śniegu, jest lekki, ma wygodną, sportową konstrukcję.

 

W produkcji wykorzystano drewniany rdzeń, który pokryto podwójną wersją titanalu. Zadbano także o profesjonalne ślizgi. Ten model to jedne z najlepszych dostępnych na rynku nart dla profesjonalistów uzależnionych od mocnych emocji na stoku.

 

8. Völkl Flair 75 + Vmot 11 Alu Gw Lady 19/20

 Völkl Flair 75 + Vmot 11 Alu Gw Lady 19/20

Cena: ok. 1599 zł
Znajdź najtańszą ofertę

 

Völkl Flair 75 + Vmot 11 Alu Gw Lady 19/20 – To uniwersalne damskie narty zarówno dla początkujących, jak i dla średnio zaawansowanych narciarek. Posiadają specjalną drewnianą konstrukcję, która zapewnia dużą dynamikę jazdy oraz pozwala na skuteczne przenoszenie energii na krawędzie.

 

Za sprawą drewnianego rdzenia narty są sprężyste i zwrotne, dobrze sprawdzają się zarówno w spokojnej, rekreacyjnej jeździe, jak i podczas bardziej dynamicznych, wymagających tras czy szybkich, ostrych skrętów. Przypadną do gustu narciarkom, które lubią nowe wyzwania i marzą o bezpiecznej, ale zwinnej, dostarczającej mocnych emocji jeździe.

 

Narty ze względu na wysoką jakość wykonania oraz zastosowane technologie dobrze reagują także na gorzej przygotowanych trasach czy podczas mało sprzyjających warunków pogodowych. To jeden z najlżejszych, najlepszych modeli narty typu all mountain. Narty sprzedawane są w zestawie z wiązaniem na specjalnej szynie, która pozwala na regulację środka ciężkości i dopasowanie go do warunków śniegowych oraz przyzwyczajeń. Ten model przypadnie do gustu wszystkim, którzy cenią sobie komfortową, ale i emocjonującą jazdę po stoku.

 

9. Salomon Narty Rs 8

 Salomon Narty Rs 8

Cena: ok. 599 zł
Znajdź najtańszą ofertę

 

Salomon Narty Rs 8 – To uniwersalne, ale zwrotne, sprężyste narty, które poradzą sobie w różnych warunkach. Nadają się dla tych, którzy lubią spokojną, rekreacyjną jazdę, jak i dla tych, którzy lubią czasem zaszaleć na stoku, wykonując ostre zakręty czy decydując się na bardziej dynamiczną jazdę.

 

To model wyposażony w rdzeń Densolite 3000 i wzmocniony profil Camber. W efekcie narty są lekkie, sprężyste, świetnie radzą sobie na zakrętach. Umożliwiają płynną i dobrze reagują na nagłe zwroty, nadają się dla średnio zaawansowanych i zaawansowanych narciarzy.

 

Ich profil został zoptymalizowany pod kątem techniki łyżwowej. Szukając dobrych nart uniwersalnych, ale nadających się także do jazdy bardziej freestyle czy na wymagające trasy, warto wziąć pod uwagę ten nowoczesny, lekki model.

 

10. Volkl Deacon 76 + Rmotion2 12 Gw 119121 19/20

 Volkl Deacon 76 + Rmotion2 12 Gw 119121 19/20

Cena: ok. 2699 zł
Znajdź najtańszą ofertę

 

Volkl Deacon 76 + Rmotion2 12 Gw 119121 19/20 – To jedne z najbardziej zaawansowanych nart typu race, z elementami typowymi dla nart typu all mountain. Są lekkie, ale mocne, niezwykle zwrotne. Zapewniają maksymalną kontrolę oraz świetne prowadzenie nawet przy dużych prędkościach i bardzo dynamicznej, energetycznej jeździe.
Wyposażone zostały w specjalny tłumik drgań redukujący wstrząsy oraz w nowoczesną konstrukcję Camber, która zwiększa ich dynamiczność. Rdzeń z wysokogatunkowego drewna zapewnia im trwałość i sprężystość na lata, a grube, stalowe krawędzie – dobrą przyczepność oraz płynne sterowanie. Narty sprzedawane są w zestawie z wiązaniem, z pełną regulacją środka ciężkości buta.
To narty polecane doświadczonym narciarzom, którzy lubią szybka jazdę i ostre skręty. Pozwolą doskonalić styl jazdy i spełnią oczekiwania nawet najbardziej ambitnych. Idealne na wymagające trasy. Jedne z najlepszych nart dla profesjonalistów – solidne, wytrzymałe, zwrotne.

Poradnik zakupowy nart

Jakie są rodzaje nart?

Wydawałoby się, że nie ma nic skomplikowanego w wyborze odpowiednich nart. Wystarczy zadbać o wysoką jakość wykonania i gotowe. Tymczasem na rynku dostępnych jest wiele rodzajów nart i żeby kupić te odpowiednie, trzeba zacząć od zadanie sobie pytania o to, komu i do jakiej aktywności mają służyć.
Osobną kategorią są narty dla początkujących – to najlepszy wybór dla osoby, która pierwszy raz będzie próbować swoich sił w tym sporcie zimowym.

Dla osób, które mają już doświadczenie, istnieje kilka typów nart. Po pierwsze, narty race – dedykowane ekspertom doskonale radzącym sobie na stoku, uwielbiającym szybką i pełną zwrotów akcji jazdę, dobrze przygotowanym i specjalizującym się w technice carvingu. Po drugie, narty allround – rekreacyjne, dostosowane do tras o średnim poziomie trudności, lekkie, często traktowane jako te najbardziej uniwersalne. Po trzecie, narty allmoutain – świetny wybór dla średnio zaawansowanego narciarza, który lubi korzystać z tras o różnej trudności.

Lekkie, ale dobrze radzące sobie w trudnych warunkach śniegowych. Kolejny rodzaj to narty freestyle dedykowane lubiącym wyzwania, chcącym spróbować prawdziwych narciarskich ewolucji w snowparku. Podobne są narty freeride, z tym że nadają się także do jazdy po stoku.
Wielu producentów proponuje także dopasowane do potrzeb narciarek narty lady o lżejszej, bardziej miękkiej konstrukcji, czasem z dedykowaną kobietom, wpadającą w oko grafiką.

Jak kupić dobre narty dopasowane do wzrostu?

Aby narty dobrze sprawdziły się na stoku, muszą być dopasowane do postury narciarza. Najczęściej wyznacznikiem jest wzrost – u mężczyzn dobre narty powinny sięgać minimum do podbródka a maksymalnie do czoła, dla pań najlepsze narty muszą mieścić się między wysokością klatki piersiowej a nosem. Jeśli mowa o nartach z rockerem (czyli nartach allroundowych) do tej wysokości należy doliczyć 5 cm.
Krótsze narty warto wybrać, jeśli dopiero zaczyna się przygodę z narciarstwem lub jeśli waży się znacznie mniej niż wynosi przeciętna waga przy danym wzroście. Dłuższe narty będą odpowiednie dla osób z wyższą niż przeciętna wagą oraz dla tych, którzy jeżdżą szybko lub agresywnie.
Indywidualnym podejściem do wyboru nart mogą kierować się doświadczeni narciarze, którzy dokładnie znają swój preferowany styl jazdy oraz potrafią do niego dopasować i rodzaj nart, i ich długość.

Autor rankingu:
Mikołaj Przybysz
Autor rankingu:
Mikołaj Przybysz Kategoria: Sport mikolaj.pr@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *