Strona główna » Motoryzacja » Akcesoria samochodowe » Ranking nawigacji samochodowych
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Motoryzacja » Akcesoria samochodowe » Ranking nawigacji samochodowych
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021
Ranking nawigacji samochodowych – najlepsze nawigacje samochodowe  2023 roku

Dobra nawigacja samochodowa znacząco zwiększa komfort oraz swobodę kierowania pojazdem. Jest to obowiązkowy element wyposażenia zarówno dla tych, którzy sporo podróżują, jak i tych, którzy wyjeżdżają okazyjnie. W dzisiejszych czasach dostępnych jest wiele marek oraz modeli, co znacząco utrudnia znalezienie odpowiedniego sprzętu. Nasz ranking nawigacji samochodowych z pewnością będzie stanowił spore wsparcie dla niezdecydowanych. Przedstawiamy tanie, a zarazem dobre urządzenia, które w ostatnim czasie cieszą się ogromnym uznaniem użytkowników.

Ranking nawigacji samochodowych – TOP 10 najlepszych nawigacji samochodowych

Miejsce Nazwa nawigacji samochodowych Cena Najtańsza oferta
1 Nawigacja samochodowa TomTom Start 62 EU45 649 zł Sprawdź teraz
2 Navitel T700 3G Revolution 349 zł Sprawdź teraz
3 Mio Spirit 7700 Europa 399 zł Sprawdź teraz
4 Navitel E700 Europa (NAVITEL E 700 EU RU) 319 zł Sprawdź teraz
5 Garmin DRIVE Smart 61 LMT-S EU 709 zł Sprawdź teraz
6 Becker Transit 6 S LMU 299 zł brak
7 TomTom GO 5200 World (1PL5.002.08) 1249 zł Sprawdź teraz
8 Mio Spirit 7700 POLSKA 369 zł Sprawdź teraz
9 Garmin DezlCam 785 LMT-D Europa 1949 zł Sprawdź teraz
10 ModeCom FreeWAY SX 7.2 IPS 421 zł Sprawdź teraz

Najlepsze nawigacje samochodowe – recenzje

1. Nawigacja samochodowa TomTom Start 62 EU45

nawigacja samochodowa ranking

Prezentowany model to dla wielu osób najlepsza nawigacja samochodowa. Niewątpliwym atutem jest fakt, że nie kosztuje ona majątku. Usatysfakcjonuje ona tych, którzy nie mogą pozwolić sobie na zbyt duży wydatek. Plusem jest bezpłatna dożywotnie aktualizacja map. Sprawia to, że nawet po wielu latach urządzenie nie straci swojej funkcjonalności. Na specjalną uwagę zasługuje również asystent pasa ruchu, który podnosi poziom bezpieczeństwa podczas jazdy. Ponadto możemy przygotować się do wykonania manewru np. skrętu na skrzyżowaniu. Zmniejsza to ryzyko tego, że przeoczymy zjazd. Spory ekran sprawia, że wszystkie drogi są dobrze widoczne. Zaletą jest również intuicyjna obsługa, z którą poradzą sobie nawet osoby bez doświadczenia. Prezentowana nawigacja posiada wbudowany akumulator, który może pracować bez zasilania maksymalnie 1godzinę. Wbudowana pamięć wynosi 8 GB – można ją rozszerzyć poprzez kartę mikro SD.

Cena: ok. 649 zł
Znajdź najtańszą ofertę

 

2. Nawigacja samochodowa Navitel T700 3G Revolution

najlepsza nawigacja samochodowa

Interesuje Cię najlepsza nawigacja samochodowa z dożywotnią aktualizacją map? Jeśli tak, to koniecznie sprawdź prezentowany model. Jest to urządzenie, który łączy wysoką funkcjonalność oraz bezawaryjność. Z pewnością niezawodnie posłuży przez długie lata. Model ten zapewnia wysoką stabilność podczas planowania trasy. Zmniejsza to ryzyko niespodziewanych zmian, które utrudniają dotarcie do celu. Sporych rozmiarów wyświetlacz (7 cali) sprawia, że drogi są doskonale widoczne. Jest to szczególnie ważne podczas jazdy po zatłoczonym mieście. Optymalny poziom jasności oraz kontrastu gwarantuje doskonałą widoczność zarówno w dzień, jak i w nocy. Przedstawiany model to dla niejednego użytkownika najlepszy GPS. Jest on mocowany na kokpicie. Wyróżnia się nowoczesną, a zarazem elegancką obudową. Trzeba zaznaczyć, że opisywany sprzęt został wykonany z solidnych tworzyw, które pozostaną w nienaruszonym stanie długi czas.Taki zakup opłaca się najbardziej.

Cena: ok. 349 zł
Znajdź najtańszą ofertę

 

3. Nawigacja samochodowa Mio Spirit 7700 Europa

najlepsza nawigacja samochodowa z dożywotnią aktualizacją map

Stworzony przez nas ranking nawigacji samochodowych ułatwia wybór urządzenia bezawaryjnego, a zarazem prostego w obsłudze.Przedstawiane urządzenie pochodzi od znanego i cenionego producenta. Pozostanie w nienaruszonym stanie pomimo intensywnego użytkowania. Jest to prawdziwy strzał w dziesiątkę dla tych, którzy komfort i swobodę stawiają na pierwszym miejscu.Trzeba zaznaczyć,że model ten oferuje również tryb ciężarowy dedykowany samochodom o dużej masie. Aktualizacja map jest dożywotnia, a dodatkowo bezpłatna. Nie trzeba więc martwić się o dodatkowe koszty. Plusem jest również uchwyt magnetyczny, dzięki któremu zamocowanie sprzętu nie będzie żadnym problemem. Warto wspomnieć, że sprzęt nie zmienia położenia nawet podczas jazdy po wyboistej drodze. Zmniejsza to ryzyko jego przedwczesnego uszkodzenia. Opisywana nawigacja GPS posiada wytrzymałą obudowę, a także ekran o optymalnych wymiarach. Nie jest on podatny na zarysowania, czy też inne uszkodzenia.

Cena: ok. 399 zł
Znajdź najtańszą ofertę

 

4. Nawigacja samochodowa Navitel E700 Europa (NAVITEL E 700 EU RU)

nawigacje samochodowe ranking

Interesuje Cię tania nawigacja GPS, która sprawdzi się w niemal każdych warunkach. Sprawdź opisywany model, który został wykonany z certyfikowanych tworzyw. Dzięki niemu podróżowanie stanie się czystą przyjemnością. Urządzenie gwarantuje niekłopotliwą obsługę. Sprawnie, a przede wszystkim intuicyjnie można znaleźć potrzebną funkcję. Jest to szczególnie ważne, jeśli nie mamy zbyt dużej ilości czasu. System działa płynnie, a jednocześnie stabilnie. Możemy więc uniknąć kłopotliwego zacinania się urządzenia, które zmniejsza poziom wygody eksploatacji. Przedstawiany model posiada duży wyświetlacz, który jest jednocześnie wyjątkowo czytelny. Aktualizacja map jest bezterminowa, a zarazem darmowa. Użytkownicy chwalą sobie funkcję asystenta pasa ruchu. Ponadto skrzyżowania wizualizowane są w trybie 3D, co ułatwia wybór właściwej drogi. Zmniejsza to prawdopodobieństwo nieprawidłowego skrętu, czy też innego manewru.

Cena: ok. 319 zł
Znajdź najtańszą ofertę

 

5. Nawigacja samochodowa Garmin DRIVE Smart 61 LMT-S EU

dobra nawigacja samochodowa

Opisywany model to dla wielu najlepsza nawigacja samochodowa w 2023 roku. Faktem jest, że urządzenie zostało zaprojektowane z troską o najmniejsze detale. To właśnie dzięki temu jest ono trwałe, a zarazem niepodatne na uszkodzenia. Wysokiej klasy sprzęt to inwestycja na lata. Z pewnością zadowoli to tych, którzy racjonalnie inwestują swoją gotówkę. Czytelny wyświetlacza gwarantuje najwyższy poziom komfortu eksploatacji. Nie ma znaczenia, czy podróżujemy w dzień, czy w nocy. Ponadto opisywana nawigacja wyróżnia się wysoką stabilności, co zmniejsza ryzyko uporczywego zmieniania trasy. Kolejnym atutem są wyjątkowo szczegółowe mapy. Producent oferuje również dożywotnie aktualizacje, które nic nie kosztują. Nie trzeba więc obawiać się wysokich kosztów eksploatacyjnych. Aktywny asystent pasa ruchu nie tylko pomaga w wyborze odpowiedniej drogi, ale również wydaje komunikaty głosowe. Są one niezwykle pomocne w momencie, gdy na drodze panuje duże natężenie ruchu, a kierowca musi zachować maksymalną uwagę.

Cena: ok. 709 zł
Znajdź najtańszą ofertę

 

6. Nawigacja samochodowa Becker Transit 6 S LMU

ranking nawigacji samochodowych

Stworzony przez nas ranking nawigacji samochodowych w 2023 roku to znakomita opcja również dla kierowców zawodowych. Opisywany model jest dedykowany osobom posiadającym samochód ciężarowy. Wyjątkowo szybki procesor przekłada się na podwyższoną wydajność, a zarazem niezawodność sprzętu. Nie trzeba więc obawiać się, że odmówi on posłuszeństwa w najmniej spodziewanym momencie. Funkcja Height Profile sprawdzi się w przypadku, gdy chcemy sprawdzić prawdopodobne nachylenie dróg. Ma to duże znaczenie dla tych, którzy przemieszczają się z ciężkim ładunkiem. Na specjalną uwagę zasługuje również opcja Truck & Camper Route Overview, dzięki której trasa zostanie dopasowana do typu oraz wymiarów pojazdu. Użytkownicy cenią sobie także tryb Becker OneShot Pro, dzięki któremu komendy mogą być wydawane za pomocą głosu. Jest to sprzęt z najwyższej półki, który spełni wymagania nawet najbardziej wymagających.

Cena: ok. 299 zł
brak

 

7. Nawigacja samochodowa TomTom GO 5200 World (1PL5.002.08)

najlepsza nawigacja samochodowa opinie

W naszym zestawieniu można znaleźć wyłącznie najlepsze nawigacje samochodowe, które posiadają znakomite parametry użytkowe. Opisywane urządzenie można swobodnie dopasować do indywidualnych preferencji. Wyróżnia się ono podwyższoną wydajnością. Powstało w oparciu o innowacyjne technologie, dzięki czemu komfort obsługi znajduje się na najwyższym poziomie. Mapy mogą być pobierane oraz aktualizowane za darmo, co z pewnością zadowoli tych, którzy pragną uniknąć dodatkowych kosztów. Zaawansowany asystent pasa ruchu jest szczególnie pomocny podczas przemieszczania się po dużych miastach. Priorytetem jest to, aby kierowca zachował maksymalną czujność. Urządzenie nie tylko wizualizuje skrzyżowania, ale również wydaje komendy głosowe. Zmniejsza to ryzyko popełnienia błędu. Jest to prawdziwa gratka dla tych, którzy nie lubią krążyć po mieście i tracić czasu. Opisywaną nawigację można szybko i bezproblemowo zamontować.

Cena: ok. 1249 zł
Znajdź najtańszą ofertę

 

8. Nawigacja samochodowa Mio Spirit 7700 POLSKA

najlepsze nawigacje samochodowe

Zastanawiasz się, jaka nawigacja samochodowa sprawdzi się na co dzień? Opisywany model jest niedrogi w zakupie, a jednocześnie wyjątkowo funkcjonalny. Dzięki niemu podróżowanie będzie przyjemne, a zarazem niekłopotliwe. Inteligentny system odpowiada za bezbłędne wyznaczanie tras. Wszystko po to, aby dotrzeć do celu bezpiecznie i szybko. Ominięcie korków, czy też robot drogowych nie będzie żadnym wyzwaniem. Uchwyt magnetyczny sprawia, że sprzęt zamontujemy w ciągu kilku minut. Nie potrzebujemy do tego żadnych specjalistycznych narzędzi. Warto podkreślić, że urządzenie pozostaje w stabilnym położeniu podczas jazdy. Jest odporne na drgania oraz wstrząsy. Kolejną zaletą jest fakt, że producent oferuje nam bezpłatną, a jednocześnie dożywotnią aktualizację map. Dzięki temu zawsze możemy być na bieżąco. Nie bez znaczenia jest również minimalistyczny design, który sprawdzi się w niemal każdym samochodzie. Taki sprzęt nie będzie szpecił kokpitu.

Cena: ok. 369 zł
Znajdź najtańszą ofertę

 

9. Nawigacja samochodowa Garmin DezlCam 785 LMT-D Europa

nawigacja gps ranking

Nie wiesz, jaka nawigacja GPS dla samochodów ciężarowych będzie najlepsza? Koniecznie zapoznaj się z oferowanym modelem. Jest to urządzenie, które bez większych trudności dopasujemy do osobistych potrzeb oraz wymagań. Możemy wskazań podstawowe dane pojazdu m.in. model, gabaryty, wielkość załadunku itd. Inteligentny system w sposób automatyczny wybierze najkorzystniejszą trasę. Będzie ona w stu procentach przystosowana do możliwości pojazdów ciężarowych. Przedstawiany model został wyposażony w wiele praktycznych funkcji, które zwiększają bezpieczeństwo i wygodę kierowcy. Sprzęt mierzy m.in. nachylenie drogi. Ponadto pozwala ono uniknąć wielogodzinnych korków. Możliwe jest sterowanie bez użycia głosu. Wystarczy jedynie wybrać odpowiedni tryb, który umożliwia wydawanie poleceń głosowych. Dodatkowym atutem jest nieprzeciętna wytrzymałość urządzenia – przetrwa ono nawet najbardziej intensywną eksploatację. Często jest wybierane przez kierowców zawodowych.

Cena: ok. 1949 zł
Znajdź najtańszą ofertę

 

10. Nawigacja samochodowa ModeCom FreeWAY SX 7.2 IPS

najlepszy gps

Rozważasz zakup niedrogiej, a jednocześnie funkcjonalnej nawigacji GPS? Sprawdź nasz ranking! Prezentowany model został stworzony przez renomowanego producenta z branży motoryzacyjnej. Wysokiej klasy podzespoły sprawiają, że urządzenie niezawodnie posłuży długie lata. Nie jest to zakup na jeden sezon, co usatysfakcjonuje tych, którzy rozsądnie inwestują swoją gotówkę. Opisywany sprzęt został wyposażony w spory wyświetlacz, który zapewnia wygodne sterowanie. Ponadto jest on czytelny niezależnie od warunków otoczenia. Procesor jest wyjątkowo wydajny, co sprawia, że system działa płynnie i niezawodnie. Nie musimy martwić się o zacinanie się urządzenia podczas pracy. Ciekawym jest, że opisywana nawigacja posiada również wiele funkcji multimedialnych. Dzięki niej można przeglądać zdjęcia, czy też materiały wideo. Na specjalną uwagę zasługuje moduł łączności bezprzewodowej Bluetooth. Zwiększa to zakres zastosowań sprzętu.

Cena: ok. 421 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Poradnik zakupowy nawigacji samochodowej

Nawigacja samochodowa – komu będzie przydatna?

Nawigacja samochodowa jest przydatną rzeczą w czasie podróży. Świetnie też się sprawdza w codziennych wyprawach, w sytuacjach, gdy nie zna się dokładnego położenia miejsca, do którego się zmierza. Obecnie już praktycznie mało kto korzysta z papierowych wersji map. Zostały one skutecznie zastąpione przez elektroniczne odpowiedniki. Osoby, które dużo podróżują, powinny zaopatrzyć się w nawigację samochodową. Oprócz tego, że zyskują pewność, że trafią pod wskazany adres, to jeszcze otrzymają wiele dodatkowych korzyści. Na rynku dostępne już są nawigacje, które informują o wszelkich zdarzeniach na drogach. Mogą to być na przykład wypadki, korki, fotoradary, czy nawet kontrole policji. Dobra nawigacja będzie też informowała kierowcę o obowiązującym na danym odcinku ograniczeniu prędkości. Trzeba tylko pamiętać o częstej aktualizacji map.

Najlepsza nawigacja samochodowa – jak wybrać?

Wybierając nawigację samochodową, należy zwrócić uwagę na dostępność i częstotliwość aktualizacji map. Warto również poczytać opinie odnośnie wytrzymałości i wydajności baterii oraz dokładności lokalizacji. W przypadku klasycznych nawigacji samochodowych istotny jest także sposób instalacji. Nie zawsze dołączone uchwyty lub przyssawki do szyby są dobrej jakości, co może powodować odczepianie się urządzenia w trakcie podróży – bywa to kłopotliwe. Kupując taką nawigację, trzeba też zobaczyć czy w zestawie zawiera wszystkie potrzebne akcesoria (ładowarkę). Wspomnieć tutaj należy, że taki typ nawigacji wymaga ręcznego aktualizowania map. Z kolei przy nawigacjach samochodowych w telefonach ważny jest również porządny uchwyt do smartfonu oraz sposób zasilania w przypadku rozładowania się baterii. Przydatna tutaj może okazać się ładowarka USB do gniazda zapalniczki. Powoli ona na podłączenie telefonu do ładowania w każdym momencie podróżowania. Jaka aplikacja nawigacyjna jest polecana? Taka, która wyróżnia się dużą liczbą użytkowników.

Nawigacja z dożywotnią aktualizacją map – co to znaczy?

Nawigacja z dożywotnią aktualizacją map jest najlepszą wersją tego urządzenia, ponieważ posiadając taką funkcję, nie trzeba martwić się o to, że nie potrafi się samodzielnie zaktualizować mapy czy też, że koszty takiej usługi są dość wysokie. Posiadanie aktualnej mapy jest podstawą podróżowania. Pozwala to na wygodne i bezpieczne poruszanie się po drogach. Jeśli więc zastanawiasz się, czy warto kupić nawigację samochodową posiadającą dożywotnią aktualizację map, to nie zwlekaj, tylko już dziś stań się jej właścicielem. Mając taki sprzęt, ma się pewność, że mapy są aktualne. Można podróżować bez obawy, że nie zna się danych tras, bo i tak ten sprzęt zawsze poprowadzi odpowiednią drogą do wskazanego celu. Warto tutaj również wspomnieć, że nawigacja z dożywotnią aktualizacją map posiada też wiele dodatkowych funkcji, takich jak komunikaty TMC/RDS, profile tras, wbudowana baza fotoradarów, transmiter FM, funkcja głośnomówiąca, czy też sterowanie głosowe. Która nawigacja będzie najlepsza? Zwróć uwagę na firmę świadczącą usługę. Upewnij się, czy na pewno udzielana jest dożywotnia aktualizacja map, czy są może jakieś haczyki. Mogą to być na przykład limity aktualizacji w ciągu roku, wymagana ilość pamięci w urządzeniu.

Najlepsze nawigacje samochodowe – polecani producenci

Ranking nawigacji samochodowych ukazuje, których producentów sprzęt, jest najbardziej polecany. Wyróżnić tutaj można marki TomTom, Yanosik, MIO, Blow, PEiying czy też Manta i Garmin.

Autor rankingu:
Cezary Kozakiewicz
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *