Strona główna » Dom i ogród » Dla dziecka » Ranking niań elektronicznych
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Dom i ogród » Dla dziecka » Ranking niań elektronicznych
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021

Ranking niań elektronicznych – najlepsze nianie elektroniczne w 2023 / 2024 roku

Zastanawiasz się, jaka niania elektroniczna ułatwi Ci opiekę nad maluszkiem? W dzisiejszych czasach wybór funkcjonalnych, a jednocześnie prostych w obsłudze urządzeń jest ogromny. Właśnie dlatego wybór odpowiedniego modelu bywa kłopotliwy. Z pomocą przychodzi nasz ranking niań elektronicznych, w którym zostały umieszczone wyłącznie najwyższej klasy akcesoria. Dodatkowym atutem jest fakt, że są to produkty dostępne w ekonomicznych cenach, a więc nie trzeba posiadać ogromnego budżetu. Najlepsza niania elektroniczna jest w stu procentach dopasowana do osobistych potrzeb, a więc nie można wskazać jednego wariantu.

Ranking najlepszych niań elektronicznych w 2023 / 2024 roku – TOP najlepszych niań elektronicznych

Miejsce Nazwa Cena Najtańsza oferta
1 TrueLife NannyCam  319 zł Sprawdź teraz
2 Babysense Niania Mobili Aukle V35 479 zł Sprawdź teraz
3 Motorola Niania Mbp140 159 zł Sprawdź teraz
4 Xblitz Kinder 349 zł Sprawdź teraz
5 Bayby Niania Elektroniczna Bbm 7005 104 zł Sprawdź teraz
6 Motorola Niania Elektroniczna Hd Connect (Mbp855) 1 099 zł Sprawdź teraz
7 Motorola MBP 667 Connect 649 zł Sprawdź teraz
8 TrueLife NannyCam V24 302 zł Sprawdź teraz
9 Alecto Niania Elektroniczna Dvm-200 628 zł Sprawdź teraz
10 Babyphone Tattou TIO Night Light 315 zł Sprawdź teraz
11 PHILIPS AVENT Video Premium Full HD SCD923/26 1469 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych niań elektronicznych

1. Babysense Niania Mobili Aukle V35

TrueLife NannyCam H32

Cena: ok. 319 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Pragniesz zakupić dobrą, a jednocześnie tanią nianię elektroniczną? Koniecznie zapoznaj się z prezentowanym modelem, który został zaprojektowany w oparciu o nowoczesne technologie. Sporym udogodnieniem jest czytelny ekran LCD o optymalnych wymiarach. Dzięki temu możliwe jest dostrzeżenie nawet najmniejszych szczegółów. Wiele osób ceni sobie sprawną, a zarazem bezproblemową transmisję danych. Dotyczy to zarówno obrazu, jak i dźwięku. Ciekawym jest, że omawiane urządzenie posiada również wbudowany termometr pokojowy. Prezentowana niania elektroniczna w sposób automatyczny przestawia się na tryb nocny. Wysoka częstotliwość sygnału sprawia, że jest on nieprzerwany oraz stabilny. Rodzic nie musi obawiać się niespodziewanej utraty łączności, która mogłaby stworzyć niepotrzebne zagrożenie. Zasilanie bateryjne stanowi dla wielu osób sporą zaletę. Akcesorium może być użytkowane w niemal każdych warunkach.

2. Babysense Niania Mobili Aukle V35

 Babysense Niania Mobili Aukle V35

Cena: ok. 479 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Przedstawiany produkt to dla wielu osób najlepsza elektroniczna niania dostępna na rynku. Jest to urządzenie wykonane z certyfikowanych tworzyw, które spełniają rygorystyczne normy oraz standardy. Warto podkreślić, że ich skład jest całkowicie wolny od toksycznych związków, które mogłyby negatywnie wpłynąć na zdrowie lub samopoczucie. Omawiana niania elektroniczna posiada w zestawie dwie kamerki oraz sporych rozmiarów wyświetlacz LCD. Dzięki niemu otrzymany obraz jest wyrazisty, a jednocześnie bogaty w detale. Z pewnością usatysfakcjonuje to tych, którzy obawiają się o bezpieczeństwo swojej pociechy. Dziecko może być kontrolowane nie tylko podczas snu, ale również zabawy. Przedstawiany sprzęt sprawia, że w każdej sytuacji można mieć je na oku. Model ten gwarantuje cyfrową jakość obrazu oraz dźwięku, co bezpośrednio wpływa na komfort użytkowania. Należy także wspomnieć o funkcji białego szumu oraz monitorowania oddechu.

3. Motorola Niania Mbp140

 Motorola Niania Mbp140

Cena: ok. 159 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Interesuje Cię tania, a zarazem dobra niania elektroniczna, która pozostanie w nienaruszonym stanie przez długi czas? Znakomitą propozycją wydaje się być przedstawiany model, który został stworzony przez renomowanego producenta. Posiada on doskonałe parametry techniczne, co zadowoli nawet najbardziej wymagających użytkowników. Konfiguracja urządzenia przebiega niezwykle sprawnie, a zarazem bezproblemowo. Dodatkowym atutem jest fakt, że sprzęt został wykonany z atestowanych tworzyw, które nie stanowią żadnego zagrożenia dla otoczenia. W zestawie znajduje się moduł z mikrofonem, który należy podłączyć do kontaktu. Opiekun otrzymuje przenośny moduł, który można przypiąć do ubrania niczym klips. Dzięki temu rodzic może czuwać nad swoją pociechą, a jednocześnie realizować inne obowiązki. Zasięg łączności wynosi aż 300m, co jest świetnym wynikiem. Trzeba jednak zaznaczyć, że omawiana niania elektroniczna rejestruje wyłącznie dźwięk. Ciekawym jest, że moduł dla dziecka posiada także funkcję lampki, która ułatwia zasypianie.

4. Xblitz Kinder

 Xblitz Kinder

Cena: ok. 349 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Nasz ranking niań elektronicznych 2023 / 2024 roku powstał z myślą o osobach, które rozsądnie inwestują swoją gotówkę. Jeśli masz problem z podjęciem decyzji zakupowej, to koniecznie sprawdź nasze zestawienie. Przedstawiane urządzenie bezprzewodowe gwarantuje najwyższy poziom wygody oraz swobodę eksploatacji. Nieprzeciętnej jakości niania elektroniczna została w całości wykonana z tworzyw spełniających rygorystyczne normy oraz standardy. To właśnie dzięki temu są one wyjątkowo wytrzymałe, a jednocześnie niepodatne na uszkodzenia. Taki sprzęt niezawodnie posłuży przez długi czas, a więc nie trzeba martwić się o kłopotliwe awarie. Zapewnia on dwukierunkową komunikację głosowa, co może okazać się pomocne w przypadku starszych dzieci. Warto wspomnieć o interesujących funkcjach dodatkowych, takich jak np. kołysanki, czy też pomiar temperatury dziecka oraz otoczenia. Niezbędne informacje wyświetlane są na ekranie.

5. Bayby Niania Elektroniczna Bbm 7005

 Bayby Niania Elektroniczna Bbm 7005

Cena: ok. 104 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Opisywany model to dla wielu rodziców najlepsza elektroniczna niania, która dostępna jest w wyjątkowo niskiej cenie. Model ten wybierany jest przede wszystkim przez tych, którzy nie posiadają zbyt dużej ilości gotówki. Sporym atutem jest nieprzeciętna funkcjonalność sprzętu. Bez większych trudności można dopasować go do indywidualnych potrzeb. Urządzenie umożliwia komunikację dwukierunkową. Dzięki niemu możliwa jest kontrola hałasu w wybranym pomieszczeniu. W ten sposób można monitorować np. sen malucha. Niewątpliwym atutem są sygnały wizualne na wypadek utraty łączności. Ponadto przedstawiana niania elektroniczna poinformuje nas o rozładowaniu baterii. Mikrofon jest niezwykle czuły, dzięki czemu rejestruje nawet najmniejsze szmery. Jakość dźwięku znajduje się na najwyższym poziomie. W zestawie znajdują się dwie jednostki (dla mamy oraz dziecka), które zasilane są tradycyjnymi bateriami. Istnieje możliwość swobodnej regulacji głośności.

6. Motorola Niania Elektroniczna Hd Connect (Mbp855)

 Motorola Niania Elektroniczna Hd Connect (Mbp855)

Cena: ok. 1 099 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Przedstawiana niania elektroniczna z kamerą wybierana jest przede wszystkim przez rodziców, którzy komfort eksploatacji stawiają na pierwszym miejscu. Podłączenie sprzętu przebiega intuicyjnie, a więc każdy poradzi sobie z tym zadaniem. Wystarczy jedynie postępować zgodnie z zaleceniami producenta. Stawiając na model renomowanej marki można mieć pewność, że przetrwa on nawet najbardziej intensywne użytkowanie. Dodatkowym atutem jest niska awaryjność, czy też podatność na negatywne oddziaływanie czynników zewnętrznych. Opisywana niania elektroniczna zapewnia podgląd na żywo. Znacznym udogodnieniem jest możliwość zdalnego obracania, czy też nachylania obiektywu kamery. Istnieje również możliwość odtwarzania kołysanek, co może okazać się pomocne w przypadku, gdy dziecko ma trudności z zasypaniem lub częstym wybudzaniem się w nocy. Kamerę można zamontować nie tylko na ścianie. Do zestawu dołączony jest specjalny uchwyt, dzięki któremu możliwe jest jej przymocowani np. do ramy łóżeczka.

7. Motorola MBP 667 Connect

 Motorola MBP 667 Connect

Cena: ok. 649 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Poszukujesz przydatnych akcesoriów, które ułatwią oraz uprzyjemnią sprawowanie opieki nad dzieckiem? Dobra niania elektroniczna spełni wszystkie twoje oczekiwania. Przedstawiany model to nie tylko wsparcie dla rodziców. Możliwość kontrolowania dziecka sprawia, że jego poziom bezpieczeństwa znacznie wzrasta. Omawiane urządzenie rejestruje zarówno dźwięk, jak i obraz. Jest ono zasilane sieciowo. Warto wspomnieć, że podłączenie oraz skonfigurowanie sprzętu przebiega w ekspresowym tempie. Nie trzeba więc obawiać się zbyt dużej ilości obowiązków. Kamera łączy się z siecią Wi-Fi, dzięki czemu może ona działać bezprzewodowo. Trzeba zaznaczyć, że jest ona kompatybilna z m.in. smartfonem, czy też tabletem. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby sparować ją również z komputerem lub laptopem. Wszystko zależy od indywidualnych wymagań. Opisywana niania elektroniczna kontroluje temperaturę otoczenia. Warto wspomnieć także o funkcjach dodatkowych, czyli np. zdalnym odtwarzaniu kołysanek.

8. TrueLife NannyCam V24

 TrueLife NannyCam V24

Cena: ok. 302 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Nie każdy wie, jakie nianie elektroniczne są godne zainteresowania. Prawdą jest, że branża nowoczesnych technologi stale się rozwija, a więc ciężko być na bieżąco. Osoby poszukujące modelu bezawaryjnego, prostego w obsłudze, a zarazem uniwersalnego powinny sprawdzić prezentowany produkt. Warto wspomnieć, że został on stworzony przez renomowaną markę, co stanowi gwarancje jakości. Za atut można uznać również uczciwą cenę zakupu. Omawiana niania elektroniczna posiada sporych rozmiarów ekran LCD, który jest wyrazisty, a zarazem czytelny. Dostrzeżenie szczegółów nie będzie stanowić żadnego wyzwanie. Proces instalacyjny trwa maksymalnie kilka minut, a więc każdy sobie poradzi z tym zadaniem. Nie bez znaczenia jest stabilny, a jednocześnie niezakłócony sygnał (do 100 m). W przypadku wolnej przestrzeni zasięg sprzętu jest większy (do 300 m). Prezentowana niania elektroniczna może być eksploatowana w różnorodnych warunkach.

9. Alecto Niania Elektroniczna Dvm-200

 Alecto Niania Elektroniczna Dvm-200

Cena: ok. 628 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Chcesz zakupić dobrą, a jednocześnie niedrogą nianię elektroniczną? Nasz ranking na 2023 / 2024 rok będzie dla Ciebie sporym wsparciem. Należy zaznaczyć, że umieszczono w nim wyłącznie modele rekomendowane przez doświadczonych rodziców. Przedstawiane urządzenie jest w pełni przystosowane do intensywnej eksploatacji, a więc nie trzeba obawiać się kłopotliwych usterek, czy też problemów z łącznością. Jest to sprzęt bezawaryjny, który nawet po latach będzie znakomicie spełniał swoją rolę. Warto wspomnieć, że zapewnia on dwustronna komunikację, dzięki czemu opieka nad smykiem stanie się o wiele łatwiejsza. Maksymalny zasięg wynosi 300 m, jednak warto pamiętać, że w budynkach jest on zwykle mniejszy. Proponowana niania elektroniczna posiada zasilanie akumulatorowo-sieciowe. Rejestruje zarówno dźwięk, jak i obraz. Zapewnia funkcję odtwarzania kołysanek, czy też pomiaru temperatury. Model ten dostępny jest w ekonomicznej cenie, co zachęca do dokonania zakupu.

10. Babyphone Tattou TIO Night Light

Babyphone Tattou TIO Night Light

Cena: ok. 315 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Zależy Ci na zakupie najlepszej niani elektronicznej, która umożliwi rejestrację dźwięków w pokoju maluszka? Opisywany model wydaje się być prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Wyróżnia się on minimalistyczną, a zarazem podręczną konstrukcją. Warto dodać, że tego rodzaju sprzęt może być użytkowany w niemal każdych warunkach, co znacząco zwiększa komfort użytkowania. Przedstawiana audio-niania pochodzi od belgijskiego producenta, który cieszy się uznaniem niemal na całym świecie. Produkt stanowi połączenie wysokiej jakości wykonania, funkcjonalności, a także atrakcyjnej ceny zakupu. Nie bez znaczenia jest również prosta obsługa. Wystarczy kilka minut, aby podłączyć sprzęt oraz przygotować go do działania. Sterowanie odbywa się poprzez dedykowaną aplikację. Istnieje możliwość zdalnego odtwarzania kołysanek, co stanowi kolejną zaletę. Trzeba dodać, że akcesorium może być chronione hasłem, dzięki czemu osoby nieupoważnione nie będą mieć do niego dostępu.

11. PHILIPS AVENT Video Premium Full HD SCD923/26

PHILIPS AVENT Video Premium Full HD SCD923/26

Cena: ok. 1469 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Ta nowa niania pozwala cały czas cieszyć się bezpiecznym kontaktem z dzieckiem, niezależnie jak daleko jesteś i co robisz. Niania łączy się przez sieć Wi-Fi, a Ty możesz obserwować swoją pociechę w aplikacji mobilnej Baby Monitor+ lub na ekranie odbiornika z dużym i bardzo dobrej jakości wyświetlaczem 4,3” Full HD. Niania jest wyposażona w Secure Connect System, który używa nie tylko Wifi, ale też połączenia P2P, aby zagwarantować niezawodne połączenie w domu oraz jego okolicy[1]. Nowością w modelu niani Premium jest możliwość komunikacji dwukierunkowej w tym samym czasie oraz wgrywania własnych nagrań. Do wyboru jest 15 zaprogramowanych kołysanek, ale możesz również samodzielnie wgrać dowolny dźwięk. Niania ma również inteligentne funkcje takie jak: wbudowany termometr czy alert, gdy dziecko się poruszy.

Poradnik zakupowy niani elektronicznej

Czym charakteryzuje się najlepsza niania elektroniczna?

Najlepsza niania elektroniczna jest przede wszystkim dopasowana do osobistych wymagań. Wiele zależy od tego, jaki stopień kontroli nad interesuje. Nie można również pominąć funkcji dodatkowych – dla wielu osób są one kompletnie zbędne, a więc zakup zaawansowanego technologicznie modelu nie jest zbyt opłacalny. Poniżej opisano kilka istotnych parametrów, na które warto zwrócić uwagę przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie.

  • Rodzaj urządzenia – wyróżnia się zarówno nianie elektroniczne standardowe, jak i audio. Nie można jednoznacznie powiedzieć, który typ urządzenia sprawdzi się lepiej. Wiadomym jest, że możliwość rejestrowania obrazu zwiększa poziom bezpieczeństwa. Wystarczy jedynie spojrzeć na ekran, aby sprawdzić, co robi nasza pociecha. Dzięki temu wielu rodziców czuje się spokojniej.
  • Zasięg – wiadomym jest, że im jest on większy, tym lepiej. Trzeba jednak pamiętać, że producenci zwykle podają maksymalny zasięg sygnału, który dotyczy wolnej przestrzeni. W budynku mamy do czynienia z licznymi przeszkodami, takimi jak np. kondygnacje, czy też ściany. Osoby, które posiadają bardzo duży dom powinny zainteresować się zakupem dodatkowego wzmacniacza sygnału, dzięki któremu ryzyko przerwania łączności będzie znajdować się na bardzo niskim poziomie.
  • Wysoka jakość obrazu i dźwięku – jest to podstawą do tego, aby korzystanie z urządzenia było w pełni komfortowe. Słabej jakości akcesoria zwykle nie zapewniają materiałów wideo o satysfakcjonującej rozdzielczości. Z tego powodu monitorowanie malucha jest znacznie trudniejsze. Warto również sprawdzić, czy mikrofon jest wystarczająco czuły. Istotne jest aktywne tłumienie niepożądanych szumów oraz zakłóceń.
  • Zasilanie – można wyróżnić nianie elektroniczne z zasilaniem bateryjnym, sieciowym, czy też akumulatorowym. Trzeba pamiętać, że baterie muszą być systematycznie wymieniane. W przypadku zasilania akumulatorowego sprzęt wymaga regularnego ładowania. Sporym atutem jest fakt, że stan baterii zwykle można sprawdzić poprzez naciśnięcie jednego guzika. Ponadto nowoczesne sprzęty same informują o konieczności ładowania, co docenią zapominalscy. Zasilanie sieciowe wymaga dostępu do prądu.
  • Komunikacja dwukierunkowa – funkcja ta występuje w niemal wszystkich wysokojakościowych urządzeniach. Dzięki niej rodzic może rozmawiać z dzieckiem, co jest istotne, gdy zostawiamy go w łóżeczku np. na czas przygotowania obiadu. Z pewnością maluch będzie czuć się pewnie i bezpiecznie. Zupełnie inaczej jest w przypadku, gdy smyk nie słyszy głosu opiekuna.
  • Pomiar temperatury otoczenia – pomieszczenie, w którym przebywa dziecko powinno być dostosowane do jego rzeczywistych potrzeb. Zarówno zbyt niska, jak i zbyt wysoka temperatura działa niekorzystnie na samopoczucie. Właśnie dlatego warto jest postawić na nianię elektroniczną, która kontroluje ten parametr.
  • Funkcje dodatkowe – mowa tutaj o m.in. monitorowaniu oddechu, odtwarzaniu kołysanek, czy też efektach świetlnych.

Jak działa niania elektroniczna z kamerą?

Planując zakup niani elektronicznej, z pewnością warto uwzględnić modele wyposażone w kamerę. Dzięki nim otrzymujemy podgląd na żywo. Kamera montowana jest w pokoju dziecka. Obraz wyświetlany jest na ekranie LCD, który umieszczany jest w miejscu, gdzie znajduje się rodzic. W zdecydowanej większości przypadków możliwy jest również przesył treści na smartfona, tableta, czy też laptopa. Ciekawym jest, że w najnowocześniejszych modelach opiekun może zdalnie obracać kamerę, a także zmieniać kąt jej nachylenia.

Jakie są rodzaje niani elektronicznych?

Jak już wspomniano, nianie elektroniczne występują w wielu rozmaitych wariantach. Podczas podejmowania decyzji należy kierować się nie tylko ceną, ale przede wszystkim parametrami użytkowymi. Wyróżnia się dwa podstawowe rodzaje urządzeń, czyli:

  • Niania audio-wideo, która umożliwia rejestrację zarówno obrazu, jak i dźwięku. Tego rodzaju urządzenia są polecane przede wszystkim tym, którzy często pozostawiają dziecko samo w pomieszczeniu np. na czas zabawy.
  • Niania audio – pozwala rejestrować wyłącznie dźwięk. Częściej wybierana jest przez tych, którzy sporadycznie korzystają z tego rodzaju pomocy. Akcesorium sprawi, że usłyszymy np. płacz lub gaworzenie malucha, który wybudził się z drzemki.
Autor rankingu:
Aleksandra Grocholska
Autor rankingu:
Aleksandra Grocholska Kategoria: Dla dziecka ola.gr@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *