Strona główna » Komputery » Podzespoły komputerowe » Ranking dysków » Ranking: Obudowy dysków 3 5
Strona główna » Komputery » Podzespoły komputerowe » Ranking dysków » Ranking: Obudowy dysków 3 5

Ranking: Jaki obudowy dysków 3 5 wybrać? Najlepsze modele 2021 roku

Wykorzystaj dysk do komputera, aby stworzyć z niego dysk przenośny! Za pomocą obudowy dysków 3 5 możesz skutecznie zabezpieczyć go przed uszkodzeniami – wstrząsami, skutkami upadków, zabrudzeniem. Obudowa, kieszeń na dysk twardy to bardzo pomocny dodatek, z którym można łatwo przechowywać i przenosić dyski twarde. Obudowa posiada zintegrowane złącze, dlatego dysk można łatwo podłączyć do komputera zwykłym przewodem USB. Zobacz najlepsze obudowy dysków 3 5 znajdujące się w naszym rankingu – to popularne modele o pozytywnych opiniach wśród użytkowników!

MiejsceNazwaCenaNajtańsza oferta
1ICY BOX Obudowa do dysku 2,537,30 złSprawdź teraz
2Kieszeń Obudowa Na Dysk Ssd Hdd 2,5 Sata Usb 3.026,99 złSprawdź teraz
3Iso Trade Obudowa Dysku 2,526,29 złSprawdź teraz
4BASEUS KIESZEŃ NA DYSK SSD M.2 NVME OBUDOWA DYSKU MICRO USB 3.2 GEN 1 (SUPERSPEED USB 5 GBPS) M B KEY + KABEL SZARY (CAYPH-D0G) (CAYPHD0G)58,99 złSprawdź teraz
5I-TEC MYSAFE ADVANCE 3,5 USB 3.0 OBUDOWA ZEWNĘTRZNA NA DYSKI HDD I SSD SATA I II III CZARNA ALUMINIOWA (MYSAFE35U401)80,28 złSprawdź teraz
6StarTech Kieszeń na dysk 2.5213,91 złSprawdź teraz
7i-tec MySafe 2xDysk 3,5178,99 złSprawdź teraz

Ranking: Obudowy dysków 3 5

1. ICY BOX Obudowa do dysku 2,5

ICY BOX Obudowa do dysku 2,5

Cena: ok. 37,30 zł
Znajdź najtańszą ofertę

2. Kieszeń Obudowa Na Dysk Ssd Hdd 2,5 Sata Usb 3.0

Kieszeń Obudowa Na Dysk Ssd Hdd 2,5 Sata Usb 3.0

Cena: ok. 26,99 zł
Znajdź najtańszą ofertę

3. Iso Trade Obudowa Dysku 2,5

Iso Trade Obudowa Dysku 2,5

Cena: ok. 26,29 zł
Znajdź najtańszą ofertę

4. BASEUS KIESZEŃ NA DYSK SSD M.2 NVME OBUDOWA DYSKU MICRO USB 3.2 GEN 1 (SUPERSPEED USB 5 GBPS) M B KEY + KABEL SZARY (CAYPH-D0G) (CAYPHD0G)

BASEUS KIESZEŃ NA DYSK SSD M.2 NVME OBUDOWA DYSKU MICRO USB 3.2 GEN 1 (SUPERSPEED USB 5 GBPS) M B KEY + KABEL SZARY (CAYPH-D0G) (CAYPHD0G)

Cena: ok. 58,99 zł
Znajdź najtańszą ofertę

5. I-TEC MYSAFE ADVANCE 3,5 USB 3.0 OBUDOWA ZEWNĘTRZNA NA DYSKI HDD I SSD SATA I II III CZARNA ALUMINIOWA (MYSAFE35U401)

I-TEC MYSAFE ADVANCE 3,5 USB 3.0 OBUDOWA ZEWNĘTRZNA NA DYSKI HDD I SSD SATA I II III CZARNA ALUMINIOWA (MYSAFE35U401)

Cena: ok. 80,28 zł
Znajdź najtańszą ofertę

6. StarTech Kieszeń na dysk 2.5

StarTech Kieszeń na dysk 2.5

Cena: ok. 213,91 zł
Znajdź najtańszą ofertę

7. i-tec MySafe 2xDysk 3,5

i-tec MySafe 2xDysk 3,5

Cena: ok. 178,99 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Poradnik zakupowy obudowy na dysk 3,5 cala

Obudowy dysków 3,5 cala stanowią uzupełnienie dla dysków przeznaczonych do zamontowania w jednostce komputerowej – dysków twardych, jak i SSD. Mogą również pochodzić z nieużywanych komputerów i być wykorzystane jako przenośna pamięć. To akcesoria, które chronią nośnik danych przed uszkodzeniem podczas transportu lub jego użytkowania. Ich skuteczność polega na tym, że są odporne na uszkodzenia mechaniczne i ekspozycję na kurz, brud czy wodę. Aby móc bezpiecznie wykorzystać możliwości dysków, warto zaopatrzyć się w najlepsze obudowy, które z powodzeniem zabezpieczą urządzenie i sprawią, że korzystanie z niego będzie dużo wygodniejsze.

Jak wybrać dobrą obudowę na dysk 3,5 cala?

Obudowy dysków 3,5 cala są zwykle wykorzystywane przy komputerach stacjonarnych, gdyż cechują je dobre parametry. Na rynku dostępne są modele zgodne z dyskami SATA, SATA II i SATA III. Wśród propozycji można znaleźć takie, które będą potrzebowały dodatkowego zasilania, a także te bez zasilacza. Podłączenie dysku do obudowy nie wymaga instalacji żadnego oprogramowania, czy konfiguracji sprzętu albo wgrywania sterowników. Podłączenie nośnika następuje przy użyciu kabla USB lub złącza eSATA do dowolnego komputera. Przy wyborze obudowy zwróć uwagę, czy wymaga dodatkowego zasilania i czy jest kompatybilna z systemami operacyjnymi, na których pracujesz, np. Windows, Linux, czy MAC.

Najlepsze obudowy na dysk 3,5 cala – polecani producenci

Obudowy dysków nie należą do drogich zakupów – z powodzeniem znajdziesz tanie propozycje, które spełnią Twoje oczekiwania. Czym się kierować i jakie obudowy wybrać? Przedstawiamy ranking, w którym podpowiadamy i pomagamy przy wyborze najlepszej obudowy na dysk 3,5 cala.

W pierwszej czołówce znajdziesz przystępne cenowo obudowy, kieszenie o interesującym designie. Wykonane są z solidnych, materiałów –z reguły z aluminium, dzięki czemu skutecznie odprowadzają ciepło i zapewniają bezpieczeństwo dysku. Niektóre z nich zawierają dodatkową podstawkę, co sprawia, że można z nich korzystać zarówno w pionie, jak w poziomie, a także diody LED, które podkręcają nowoczesny design.

Autor rankingu:
Michał Dzieleński
Autor rankingu:
Michał Dzieleński Kategoria: Podzespoły komputerowe michal.d@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *