Strona główna » Dom i ogród » Dom » Ranking odświeżaczy powietrza
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Dom i ogród » Dom » Ranking odświeżaczy powietrza
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021

Ranking odświeżaczy powietrza – najlepsze odświeżacze powietrza w 2023 / 2024 roku

Zmagasz się z problemem nawracającego i bardzo nieprzyjemnego zapachu w przestrzeni mieszkalnej? A może potrzebujesz szybkiego oraz naprawdę skutecznego środka likwidującego wyczuwalne opary? W odpowiedzi właśnie na te potrzeby powstał ranking odświeżaczy powietrza. Pozwoli on porównać stosunek jakości do ceny, ułatwi wybór odpowiedniego wyrobu, a także pomoże zyskać dodatkowe nuty zapachowe. Dobry odświeżacz powietrza musi być przede wszystkim wydajny i efektywny. Wtedy jego zakup będzie zasadny.

Ranking odświeżaczy powietrza – TOP 10 najlepszych odświeżaczy powietrza

Miejsce Nazwa odświeżacza powietrza Cena Najtańsza oferta
1 Air Wick Freshmatic Smooth Satin & Moon Lily 250ml 17 zł Sprawdź teraz
2 Air Wick Fresh Matic Life Scents Odświeżacz Powietrza Pierwszy Dzień Wiosny 250 Ml 15 zł Sprawdź teraz
3 Brait Odświeżacz Kwiat Magic Flowers / Spring Garden 10 zł Sprawdź teraz
4 Glade By Brise Odświeżacz Powietrza Glade Automatic Spray Relaxing Zen 269Ml (87844296) 27 zł Sprawdź teraz
5 Ambi Pur Odświeżacz Powietrza Żel Crystals Eucalypt & Lim 14 zł Sprawdź teraz
6 Perfect House Perfume perfumowany odświeżacz do wnętrz i tkanin 500 ml 15 zł Sprawdź teraz
7 Merida Odświeżacz Merida Sunset Zapas 1Szt 23 zł Sprawdź teraz
8 Dramers Pachnące listki Brait Romantic Ruby 50ml 12 zł Sprawdź teraz
9 Ambi Pur 3Volution Spring Awakening Elektryczny Odświeżacz Powietrza (73016933) 16 zł Sprawdź teraz
10 Arola, General Fresh Electric, Wood Kardamon, Drzewo Sandałowe, elektryczny odświeżacz powietrza, zapas, 25ml 5 zł Sprawdź teraz

Najlepsze odświeżacze powietrza – recenzje

1. Air Wick Freshmatic Smooth Satin & Moon Lily 250ml

 Air Wick Freshmatic Smooth Satin & Moon Lily 250ml

Cena: ok. 17 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Analizując, jaki odświeżacz powietrza będzie właściwym wyborem, warto sprawdzić Air Wick Freshmatic Smooth Satin & Moon Lily. Zaletami wynikającymi z zastosowania są: samoczynnie uruchamiający się aplikator w pewnych odstępach czasu, łatwa wymienność wkładu, niezwykle subtelny i przyjemny zapach, a także możliwość użycia w wielu miejscach. Ten odświeżacz wystarczy zawiesić we właściwej części: łazienki, kuchni czy pokoju, by po chwili odczuć ciekawy rezultat. Air Wick Freshmatic Smooth Satin & Moon Lily ma intrygujący i nowoczesny design, dzięki któremu może stać się interesującym dodatkiem dekoracyjnym. Ponadto, zasilanie bateryjne pozwala na jego postawienie, a w razie potrzeby jedynie wymianę takich akumulatorków. Nuta kwiatowa o zróżnicowanej intensywności daje się regulować poprzez konkretne parametry ustawień. W powietrzu pojawią się aromaty: róży, lilli, wanilii oraz piwonii. To połączenie zapachowe jest bardzo przyjemne w bezpośrednim odbiorze. Odświeżacz będzie ciekawą opcją.

2. Air Wick Fresh Matic Life Scents Odświeżacz Powietrza Pierwszy Dzień Wiosny 250 Ml

 Air Wick Fresh Matic Life Scents Odświeżacz Powietrza Pierwszy Dzień Wiosny 250 Ml

Cena: ok. 15 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Skuteczny odświeżacz powietrza musi wyróżniać się szybkim i długotrwałym efektem. Właśnie taki jest Air Wick Fresh Matic Life Scents Pierwszy Dzień Wiosny. Już sama nazwa produktu może wskazywać na energetyczne i pobudzające nuty zapachowe. Da się zatem wyczuć woń opartą na pewnych akcentach kwiatowych. Dodatkowym wzmocnieniem jest innowacyjna formuła wielowarstwowego odbioru aromatów. Takie stojące urządzenie ma elegancki oraz modny design. Dzięki temu samo ustawienie w danym miejscu może mieć charakter ciekawej dekoracji. Odświeżacz jest bezawaryjny i niezawodny, zapewniając aplikację w określonych odstępach czasu. Ponadto da się ustawić intensywność według indywidualnych potrzeb czy preferencji. Air Wick Fresh Matic Life Scents Pierwszy Dzień Wiosny szybko niweluje nieprzyjemny zapach, a trwały efekt utrzymuje się przez dłuższy okres. Zasilanie bateryjne jest bardzo praktyczne, ponieważ w razie rozładowania wystarczy tylko wymiana. Wbrew pozorom środek jest też wydajny i ekonomiczny.

3. Brait Odświeżacz Kwiat Magic Flowers / Spring Garden

 Brait Odświeżacz Kwiat Magic Flowers / Spring Garden

Cena: ok. 10 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Rozpatrując, jaki odświeżacz powietrza będzie najlepszy, warto przetestować Brait Kwiat Magic Flowers / Spring Garden. Wyczuwalna woń wiosennego ogrodu to w głównej mierze aromaty: kwiatowe, leśne, z delikatną domieszką ziołową. Jest to produkt typowo dekoracyjny, którego rola odnosi się do podkreślenia wystroju wnętrza. Ten niebanalny kwiatek można ustawić w dowolnym miejscu, ponieważ nie wymaga dużej przestrzeni. Będzie on stopniowo uwalniał zapach, który zostanie doceniony przez wielu gości. Codzienne obcowanie z tym odświeżaczem będzie wywoływać skojarzenie przebywania w przydomowym lub działkowym ogrodzie. Brait Kwiat Magic Flowers / Spring Garden można ustawić nie tylko w pomieszczeniu mieszkalnym, ale też gabinecie czy pokoju pracowników. Gdy ma się kontakt z dużą liczbą osób w ciągu dnia, warto zmienić zapach związany z: dymem papierosowym, potem czy tanimi perfumami. Są to niedogodności związane z bieżącym funkcjonowaniem w środowisku wielu, różnych ludzi. Można temu zapobiec.

4. Glade By Brise Odświeżacz Powietrza Glade Automatic Spray Relaxing Zen 269Ml (87844296)

 Glade By Brise Odświeżacz Powietrza Glade Automatic Spray Relaxing Zen 269Ml (87844296)

Cena: ok. 27 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Najlepszy odświeżacz powietrza to dla wielu nabywców Glade By Brise Glade Automatic Spray Relaxing Zen. Taka ocena wynika przede wszystkim z walorów użytkowych związanych z niezawodnością aplikatora. Działa on w pełni automatycznie, zatem nie trzeba pamiętać o konieczności ciągłych powtórzeń. Sam będzie odpowiedzialny za uwalnianie przyjemnej woni, przy równoczesnym likwidowaniu brzydkich aromatów. Te ostatnie mogą być wynikiem: gotowania, remontu, palenia papierosów czy innych substancji czyszczących. Glade By Brise Glade Automatic Spray Relaxing Zen w dłuższym okresie działa odprężająco na zmysły i pozwala zrelaksować się po ciężkim lub wyczerpującym dniu. Ten, kwiatowy odświeżacz stojący można ustawić w dowolnym miejscu. Będzie on też uzupełniał walory dekoracyjne danego pomieszczenia roboczego lub mieszkalnego. Sprawdzi się wszędzie tam, gdzie nie pomaga nawet częste i intensywne wietrzenie. Wtedy należy wybrać naprawdę skuteczną alternatywę, która rozprawi się z brzydkim zapachem.

5. Ambi Pur Odświeżacz Powietrza Żel Crystals Eucalypt & Lim

 Ambi Pur Odświeżacz Powietrza Żel Crystals Eucalypt & Lim

Cena: ok. 14 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Specjalistyczny ranking odświeżaczy powietrza pokazuje, że Ambi Pur Żel Crystals Eucalypt & Lim jest środkiem wartym zakupu. Wynika to głównie z jego indywidualnych właściwości, gwarantujących: wykorzystanie innowacyjnej formuły żelowej, szybkość działania, długo utrzymujący się efekt czy brak konieczności użycia zasilania. Nie trzeba zatem ani podłączenia do sieci, ani ciągłej wymiany baterii. Wystarczy ulokować preparat w danym miejscu i pozostawić go, aż do momentu całkowitego zużycia. Ten odświeżacz odznacza się także opcją zastosowania przy ograniczonych lub małych powierzchniach oraz miesięcznym uwalnianiem zapachu. Oczywiście czas jest też zależny od specyfiki danej przestrzeni, więc niektórym klientom może starczyć na około trzy tygodnie. Nie wywołuje żadnych podrażnień albo uczuleń, lecz należy trzymać go poza zasięgiem małych dzieci. Wszystko ze względów bezpieczeństwa, by nie doszło do przypadkowego połknięcia. Sam środek jest efektywniejszy przy zachowaniu pełnej higieny.

6. Perfect House Perfume perfumowany odświeżacz do wnętrz i tkanin 500 ml

 Perfect House Perfume perfumowany odświeżacz do wnętrz i tkanin 500 ml

Cena: ok. 15 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Rozważając, jaki odświeżacz powietrza jest odpowiedni, warto kupić Perfect House Perfume Perfumowany Do Wnętrz I Tkanin. Ciekawostką związaną z zastosowaniem tego preparatu jest fakt, iż da się go w pełni bezpiecznie stosować do zniwelowania nieprzyjemnego zapachu tkanin. Oczywiście do momentu ich wyprania oraz wypłukania. Takie, tymczasowe rozwiązanie jest bardzo praktyczne, ponieważ choćby w podróży czy na delegacji nie zawsze jest dostęp do pralki. Perfect House Perfume Perfumowany Do Wnętrz I Tkanin cechuje się: opcją spryskania pościeli czy koca, łatwością aplikacji, wykorzystaniem tylko w razie potrzeby, brakiem zewnętrznego zasilania. Ten odświeżacz to wyczuwalne aromaty: bergamoty, cytrusów, irysa, cyklamenu i jaśminu. Takie połączenie działa kojąco oraz relaksująco szczególnie, gdy życie utrudniał nieprzyjemny swąd. Rozpylenie na danym materiale jest niewidoczne, więc nie trzeba obawiać się tłustych śladów lub innych zabrudzeń. Produkt jest zatem zdecydowanie godny polecenia.

7. Merida Odświeżacz Merida Sunset Zapas 1Szt

 Merida Odświeżacz Merida Sunset Zapas 1Szt

Cena: ok. 23 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Zaprezentowany ranking odświeżaczy powietrza uwzględnia też Merida Sunset Zapas. Taki wymiennik jest przeznaczony do konkretnego modelu automatycznego aplikatora. Jednak w razie potrzeby można go użyć bez konieczności wewnętrznego montażu. Ewentualne rozpylenie nie będzie stanowić trudności, a czynność da się powtórzyć. Preparat wyróżnia się między innymi: korzystnym stosunkiem jakości do ceny, wydajnością, długotrwałym efektem oraz słodkim aromatem. Skuteczność zastosowania wiąże się też z określoną powierzchnią, a właściwy rezultat można uzyskać przy kubaturze do 170 m³. Odświeżacz nadaje się też do: gabinetów, pomieszczeń piwnicznych czy gospodarskich. Wszędzie tam, gdzie aktualnie przebywa człowiek, da się osiągnąć przyjazny i miły klimat. Merida Sunset Zapas to aż trzy tysiące pojedynczych rozpyleń, więc taki zakup starczy na dość długi czas. Wyrób jest przeznaczony wyłącznie do elektronicznych dozowników marki Merida. W razie potrzeby należy zasięgnąć fachowej porady sprzedażowej.

8. Dramers Pachnące listki Brait Romantic Ruby 50ml

 Dramers Pachnące listki Brait Romantic Ruby 50ml

Cena: ok. 12 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Każdy, najlepszy odświeżacz powietrza będzie miał właściwości podobne do środka Dramers Pachnące Listki Brait Romantic Ruby. Umiejętność stworzenia odpowiedniego nastroju do wspólnego relaksu i odpoczynku to też zapach. Ten preparat zapewnia na przykład: unikalny walor dekoracyjny wnętrza, romantyczną nutę wydzielanego aromatu, stopniowe uwalnianie, brak zasilania, wydajność oraz opcję własnego rozłożenia listków. Owocowo-kwiatowa linia to przede wszystkim: malina, truskawka, jabłko, brzoskwinia, cytrusy i borówki. Takie zestawienie zadziała ożywczo oraz pobudzająco, więc jest polecane na domowy wieczór we dwoje. Będzie to również ciekawa opcja do damskiego gabinetu, w którym musi panować określona aura. Wykorzystanie odnosi się zatem nie tylko do przestrzeni mieszkalnych, ale też obszarów zawodowych. Dramers Brait Romantic Ruby to propozycja dla osób oczekujących pewnej odmiany od tradycyjnych zapachów. Po około trzech dniach pachnące listki zyskają dodatkowe, mocniejsze zabarwienie.

9. Ambi Pur 3Volution Spring Awakening Elektryczny Odświeżacz Powietrza (73016933)

 Ambi Pur 3Volution Spring Awakening Elektryczny Odświeżacz Powietrza (73016933)

Cena: ok. 16 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Przedstawiony ranking odświeżaczy powietrza prezentuje też środek Ambi Pur 3volution Spring Awakening. Jego działanie odnosi się do ożywienia i pobudzenia zmysłów, uśpionych niezbyt przyjemnym zapachem. Trzeba dodać, że preparat cechuje się również: niezawodnym, elektrycznym dozownikiem, stopniowym uwalnianiem aromatu, łatwą opcją podłączenia do prądu oraz stałym działaniem. Nabywca nie musi martwić się o zużycie energii, ponieważ rachunki nie powinny istotnie wzrosnąć. W zamian można jednak zyskać niezawodną technologię OdourClean, która skupia się na stałej redukcji brzydkich zapachów. To właśnie ich eliminacja, a nie tymczasowe maskowanie jest kluczowe dla osiągnięcia oczekiwanej aury. Ambi Pur 3volution Spring Awakening to dość rześka nuta, inspirowana świeżością płynu marki Lenor. Nabywcy mogą zatem skojarzyć zapach z tym, popularnym produktem do płukania tkanin. Ten odświeżacz wprowadza atmosferę błogiego spokoju. Sprzyja ona różnym możliwościom wspólnego relaksu oraz odpoczynku.

10. Arola, General Fresh Electric, Wood Kardamon, Drzewo Sandałowe, elektryczny odświeżacz powietrza, zapas, 25ml

 Arola, General Fresh Electric, Wood Kardamon, Drzewo Sandałowe, elektryczny odświeżacz powietrza, zapas, 25ml

Cena: ok. 5 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Dobre i tanie produkty mogą być również skuteczne. Potwierdzeniem jest wymienny środek Arola, General Fresh Electric, Wood Kardamon, Drzewo Sandałowe. Ten, elektryczny dozownik wymaga jedynie zastosowania powyższego wyrobu, który będzie stopniowo i systematycznie uwalniany. Efektem jest pozbycie się na stałe nieprzyjemnych odorów z zewnątrz. Bez konieczności pamiętania o ciągłym, ręcznym powtarzaniu aplikacji preparatu. Jest to więc naprawdę dobry odświeżacz powietrza, którego można używać także w pomieszczeniach biurowych czy gospodarczych. Muszą one jednak mieć dostęp do prądu, ponieważ konieczne jest podłączenie. Arola, General Fresh Electric, Wood Kardamon, Drzewo Sandałowe będzie odczuwalny do 80 dni. Wśród innych linii zapachowych da się wyczuć: jaśmin, lotos, letnie kwiaty, magnolię, piwonię, morską bryzę oraz tropikalny las. Takie zestawienie daje bardzo przyjemny i relaksujący klimat, który sprzyja różnym formom odpoczynku. Prezentowany środek jest zdecydowanie warty zakupu.

Poradnik zakupowy odświeżacza powietrza

Jak wybrać dobry odświeżacz powietrza?

Ostateczna decyzja zakupowa w tej kategorii produktów musi opierać się na wskazaniach, co do zasadności danego wyboru. Naprawdę dobry odświeżacz powietrza powinien wyróżniać się między  innymi:

  • odpowiednią wydajnością,
  • racjonalnym stosunkiem jakości do ceny,
  • długotrwale utrzymującym się efektem zapachowym,
  • szybkim działaniem,
  • zabijaniem niektórych bakterii czy drobnoustrojów,
  • brakiem negatywnych konsekwencji jego użycia.

Wśród tych ostatnich właściwości dla wersji w sprayu mogą pojawić się: zabrudzenia mebli, tłuste ślady na sprzęcie, niezwykle intensywny rozprysk czy konieczność ciągłych aplikacji. Na rynku są też jednak odmiany w postaci zawieszek czy opcje elektryczne, wymagające wyłącznie wkładu. Można zatem skorzystać z różnorodnych wariantów tych wyrobów.

Dlaczego warto kupić dobry odświeżacz powietrza?

Zasadniczo, skuteczny odświeżacz powietrza pozwala szybko pozbyć się nieprzyjemnego zapachu w danym pomieszczeniu. Efektywność działania takich środków jest największa w przestrzeniach zamkniętych, ponieważ sprawnie może on zmienić odpychającą woń w naturalną i niezbyt intensywną świeżość. Taki zakup będzie zasadny w określonych sytuacjach życiowych. Mogą to być na przykład:

  • uciążliwi i niezbyt higieniczni sąsiedzi,
  • specyfika najbliższego otoczenia,
  • niesprzyjająca lokalizacja,
  • użycie innych środków chemicznych.

W ostatnim aspekcie należy podkreślić, że przywracanie czystości może odbywać się z zastosowaniem preparatów na bazie chloru albo intensywnego wybielacza. Tak samo próba pozbycia się owadów biegających, nie zawsze dotyczy przyjemnego zapachu lawendy.

Autor rankingu:
Aleksandra Grocholska
Autor rankingu:
Aleksandra Grocholska Kategoria: Dom ola.gr@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *