Strona główna » Hobby » Sport » Ranking okularów do pływania
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Hobby » Sport » Ranking okularów do pływania
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021

Ranking: Dobre okulary do pływania – jakie okulary do pływania warto wybrać w 2023 / 2024 roku

Poszukujesz sprawdzonego i praktycznego zabezpieczenia dla oczu podczas pływania? A może masz wadę wzroku, która utrudnia oddanie się takiej pasji czy aktywności? Odpowiedź na pytanie, jak dobrać okulary do pływania może ułatwić właśnie nasz ranking. Umożliwi on porównanie stosunku jakości do ceny, ułatwi wybór odpowiedniego modelu, a także pomoże sprawdzić dodatkowe walory. Najlepsze okulary pływackie gwarantują doskonały komfort oraz optymalną widoczność zarówno na, jak i pod powierzchnią wody.

Ranking okularów do pływania – TOP 10 najlepszych okularów do pływania

Miejsce Nazwa okularów do pływania Cena Najtańsza oferta
1 Bling2O Okulary Do Pływania Dinozaur 80 zł Sprawdź teraz
2 Arena Okulary Do Pływania Arena Orbit 2 75 zł Sprawdź teraz
3 Martes Sport Okulary Arena Tracks 49 zł Sprawdź teraz
4 Speedo Futura Biofuse 68-11315B976 99 zł Sprawdź teraz
5 Arena Okulary Imax 3 Smoke Black 65 zł Sprawdź teraz
6 Aqua Speed Okulary Pływackie Korekcyjne Vision Jr 5118 45 zł Sprawdź teraz
7 Speedo Aquapulse Pro Mirror Speedo 812263D637 112 zł Sprawdź teraz
8 Speedo Futura Biofuse Junior, Przezroczysty 79 zł Sprawdź teraz
9 Arena Cobra Core Mirror silver 1E492/65 139 zł Sprawdź teraz
10 Zone3 Vapour Gold 189 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych okularów do pływania

1. Bling2O Okulary Do Pływania Dinozaur

 Bling2O Okulary Do Pływania Dinozaur

Cena: ok. 80 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Analizując, jakie okulary do pływania kupić, warto przetestować model Bling20 Dinozaur. Mają one konkretne atuty użytkowe, wpływające na żywotność i przyjazność zastosowania. Mowa tu przykładowo o: przeznaczeniu dla dzieci od lat trzech wzwyż, wymiennych noskach w zestawie, interesującej kolorystyce czy kompleksowej formie ochrony. W ostatnim z obszarów dotyczy to: chlorowanej i słonej wody, promieniowania UV czy kontaktu z niektórymi substancjami. Bling20 Dinozaur ma silikonowy pasek z regulacją, który przyspiesza dopasowanie do profilu twarzy. Jednocześnie produkt nie zawiera szkodliwych związków ołowiu i lateksu. Może być więc używany także przez osoby z wrażliwą skórą. Potwierdziły to specjalistyczne testy, które wskazały również na zasadność aplikacji powłoki przeciwmgielnej. Stanowi ona asekurację na wypadek szybkiego zaparowania pod wpływem panującej temperatury. Te, dobre okulary do pływania są także zabezpieczone roczną gwarancją producenta. Będą zdecydowanie godne polecenia.

2. Arena Okulary Do Pływania Arena Orbit 2

 Arena Okulary Do Pływania Arena Orbit 2

Cena: ok. 75 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Arena Orbit 2 to naprawdę dobre okulary do pływania, które mają określone walory użytkowe. Należy wskazać w szczególności na: nowoczesny design, elastyczny, silikonowy pasek, przeznaczenie dla mężczyzn i kobiet, a także powłokę przeciwmgielną. Ta ostatnia chroni przed zaparowaniem, a wraz z nim przyspieszoną utratą widoczności. Model Arena Orbit 2 ma: zagięte szkła z wytrzymałego poliwęglanu, maskę z płynnego silikonu, wbudowany filtr UV oraz polikarbinotowe soczewki. Zapewnia szeroki zakres widzenia pod wodą, we wszystkich kierunkach. Jest to zatem produkt zarówno dla profesjonalistów, jak i miłośników pływania w różnych warunkach. Może to być zamknięty basen albo otwarty akwen wodny. Dla niektórych są to wręcz najlepsze okulary pływackie na rynku. Taka ocena wynika również z szybkiej i łatwej regulacji, która nie zawsze bywa standardem. Klienta chroni rzecz jasna dwuletnia gwarancja, będąca formą dodatkowego zabezpieczenia pozakupowego. Zaprezentowane okularki są godne rekomendacji.

3. Martes Sport Okulary Arena Tracks

 Martes Sport Okulary Arena Tracks

Cena: ok. 49 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Rozważając, jakie okularki do pływania wybrać, warto też sprawdzić model Martes Sport Arena Tracks. Wśród jego głównych atutów można wymienić na przykład: uszczelki z miękkiego i elastycznego silikonu, idealne dopasowanie, hydrodynamiczną formę szkieł, a także szeroki zakres ochrony. Dotyczy ona zabezpieczenia przed: chlorem, drobinkami piasku czy szkodliwym promieniowaniem UV. Te, dobre okularki do pływania staną się więc niezbędnym wyposażeniem. Tym bardziej że Martes Sport Arena Tracks mają również powłokę AntiFog, zapobiegającą parowaniu. Jest to ważne zwłaszcza pod wodą, ponieważ widoczność oznacza też bezpieczeństwo. Normalne użytkowanie gwarantuje długą żywotność okularów, więc zakup ma swoje uzasadnienie. Dodatkowym argumentem jest wyprofilowanie Slim Fit, dzięki któremu wygląd pływaka będzie w pełni profesjonalny. Niezależnie od poziomu aktualnie posiadanych umiejętności. Te okularki właściwie zabezpieczą oczy przed wieloma czynnikami ryzyka. Nie dojdzie zatem do podrażnień.

4. Speedo Futura Biofuse 68-11315B976

 Speedo Futura Biofuse 68-11315B976

Cena: ok. 99 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Rozpatrując, jakie okulary do pływania są godne polecenia, warto też kupić model Speedo Futura Biofuse 68-11315B976. Potencjalni użytkownicy docenią między innymi:  filtr UV, doskonałe pole widzenia nawet pod wodą, powłokę przeciw zaparowaniu czy uszczelnienie wykonane z termoplastycznego elastomeru. To ostatnie zapewnia ponadprzeciętny komfort i błyskawiczne ułożenie względem profilu twarzy. Co ważne, okularki są odporne na przypadkowe uszkodzenia mechaniczne, w tym zarysowania i pęknięcia. Niektórzy uznają je wręcz za najlepsze okulary pływackie. Nic dziwnego, ponieważ Speedo Futura Biofuse 68-11315B976 spełnia potrzeby profesjonalistów, jak i początkujących pływaków. Jest to świetna propozycja do nauki tych umiejętności, gdyż asekuruje przed podrażnieniami oraz zbyt silnym uciskiem. Niewielki rozmiar sprawia, że produkt zmieści się nawet do małej lub podręcznej saszetki. Warto go mieć przy sobie na basenie lub podczas kąpieli w otwartym akwenie. Okularki są zdecydowanie warte zakupu.

5. Arena Okulary Imax 3 Smoke Black

 Arena Okulary Imax 3 Smoke Black

Cena: ok. 65 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Wybierając model Arena Imax 3 Smoke Black zniknie dylemat, jak dobrać okulary do pływania. Wśród głównych wyróżników przedstawionej opcji są na przykład: klasyczna stylistyka, optymalna skala przylegania bez luzów i ucisków, przeznaczenie dla kobiet oraz mężczyzn, a także subtelnie zaokrąglone szkła. Zaprezentowany wariant ma automatyczny system regulacji po bokach i podwójne uszczelki. Arena Imax 3 Smoke Black jest rekomendowany nie tylko pływakom, ale też triathlonistom. W drugiej z tych dyscyplin również trzeba mieć takie umiejętności. Co ważne, produkt chroni także przed promieniowaniem UV oraz zbyt intensywnym oddziaływaniem światła. Na otwartym akwenie mogłoby ono oślepiać, skutecznie dezorientując pływaka. Ten model jest również odporny na ewentualne uszkodzenia, czyli zarysowania lub pęknięcia. Normalne użytkowanie nie powinno wpłynąć na jego długotrwałą szczelność. Będzie to zatem rozwiązanie problemu, jakie okularki do pływania należy kupić. Są one rzeczywiście godne polecenia.

6. Aqua Speed Okulary Pływackie Korekcyjne Vision Jr 5118

 Aqua Speed Okulary Pływackie Korekcyjne Vision Jr 5118

Cena: ok. 45 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Aqua Speed Korekcyjne Vision Jr 5118 to dobre okularki do pływania, które są polecane osobom z wadą wzroku. Do głównych zalet tego rozwiązania należy zaliczyć: racjonalny stosunek jakości do ceny, różnorodność wariantów kolorystycznych, dostępność w szerokiej skali dioptrii czy powłokę przeciw parowaniu. Taki model ma również filtr UV, chroniący przed szkodliwym wpływem tego promieniowania. Mogłoby ono szczególnie negatywnie oddziaływać właśnie na osoby z konkretnymi problemami okulistycznymi. Co ważne, dzięki tym okularkom mogą bezpiecznie zażywać aktywności pływackiej, bez obaw o skalę widoczności. Będą to dla nich bez wątpienia najlepsze okulary do pływania. Tym bardziej że ich częściami są wymienne mostki nosowe, a także silikonowy pasek z łatwą regulacją. Oczy szybko przyzwyczają się do noszenia tych, specyficznych szkieł, więc pływanie może trwać nawet dłuższy czas. Każdego nabywcę chroni roczna gwarancja, na wypadek wystąpienia niektórych uszkodzeń. Okularki są godne polecenia.

7. Speedo Aquapulse Pro Mirror Speedo 812263D637

 Speedo Aquapulse Pro Mirror Speedo 812263D637

Cena: ok. 112 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Najlepsze okulary pływackie to dla sporej grupy odbiorców właśnie model Speedo Aquapulse Pro Mirror 812263D637. Taka opinia bierze się z dotychczasowych doświadczeń użytkowników. Doceniają oni, chociażby: idealną szczelność, komfort noszenia podczas pływania, perfekcyjne przyleganie do twarzy czy przeznaczenie dla dzieci i dorosłych. Niezależnie od wieku lub płci, okularki dopasują się do profilu danej osoby. Dużą zaletą jest więc uniwersalność zastosowania, gdyż może je założyć osoba akurat pływająca. Po chwili istnieje również szansa ich przekazania kolejnemu pływakowi. Speedo Aquapulse Pro Mirror 812263D637 są zaliczane do grupy Fitness Training. Takie sklasyfikowanie pozwala na wykorzystanie zarówno w czasie zawodów, jak i sesji treningowej albo rekreacyjnej. Z kolei minimalny opór przy wzrastającej prędkości, daje szansę na uzyskanie lepszego wyniku. Można je zatem uznać za rzeczywiście dobre okularki do pływania. Warto mieć je na wyposażeniu, bo zmieszczą się do każdej saszetki.

8. Speedo Futura Biofuse Junior, Przezroczysty

 Speedo Futura Biofuse Junior, Przezroczysty

Cena: ok. 79 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Odpowiedź na pytanie, jakie okulary do pływania dla dziecka wybrać, nie jest prosta. Jednak rozwiązaniem może być model Speedo Futura Biofuse Junior, Przezroczysty. Wśród jego atutów trzeba wymienić między innymi: trwałość na przypadkowe uszkodzenia mechaniczne, optymalny poziom ochrony przed wnikaniem wody, właściwe przyleganie do twarzy, zastosowanie nawet do delikatnej i wrażliwej skóry. Długotrwałe noszenie nie spowoduje widocznego zaczerwienienia albo podrażnienia w okolicach oczodołu. Speedo Futura Biofuse Junior, Przezroczysty są propozycją dla dzieci, które stawiają pierwsze kroki w nauce pływania. Również bardziej zaawansowani najmłodsi będą czuć się w nich naprawdę komfortowo. Na taką wygodę składają się na przykład: system AntiFog, hydrodynamiczny kształt oraz dość łatwo regulowane paski. Są to więc naprawdę dobre okulary do pływania, mające dwuletnią gwarancję. Będą właściwym rozwiązaniem dla dzieci w wieku od 6 do 14 lat. Jest to zatem model zdecydowanie godny rekomendacji.

9. Arena Cobra Core Mirror silver 1E492/65

 Arena Cobra Core Mirror silver 1E492/65

Cena: ok. 139 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Arena Cobra Core Mirror silver 1E492/65 to dobre okularki do pływania, które wyróżniają się konkretnymi walorami. Mowa tu przykładowo o: odporności na ewentualne zarysowania i pęknięcia, przeznaczeniu dla dorosłych lub dzieci, lustrzanych rozwiązaniach dla zawodników czy zminimalizowaniu występującego oporu. Okulary idealnie przylegają do oczodołu, niezależnie od profilu danej twarzy. Arena Cobra Core Mirror silver 1E492/65 mają też podwójny, regulowany pasek i wymienne noski. Może to być odpowiedź na pytanie, jakie okularki do pływania warto nabyć. Zakup jest zasadny tym bardziej że położenie na twarzy nie ulegnie zmianie, nawet przy skokach do wody z większych wysokości. Ten model nie zawiera żadnych, szkodliwych związków, które miałyby negatywny wpływ na samopoczucie albo zdrowie użytkownika. Nabywcę chroni oczywiście dwuletnia gwarancja producenta, na wypadek wykrycia pewnych usterek. Występują one jednak niezwykle rzadko, a klasę tych okularków potwierdziły specjalistyczne testy.

10. Zone3 Vapour Gold

 Zone3 Vapour Gold

Cena: ok. 189 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Najlepsze okulary do pływania to dla dużej części użytkowników właśnie model Zone3 Vapour Gold. Taka ocena wynika z konkretnych atutów produktu. Są nimi: przeznaczenie wyłącznie dla osób dorosłych, ogólna atrakcyjność wizualna, komfortowe noszenie czy bardzo szerokie pole widzenia. Okulary są polecane zwłaszcza na otwarte akweny, z uwagi na swoje właściwości polaryzacyjne. Chronią bowiem przed nadmierną intensywnością oddziaływania światła słonecznego, w tym szkodliwego promieniowania UV. Zone3 Vapour Gold  mają też wytrzymałe, silikonowe uszczelki, które nie ulegną odkształceniu lub rozerwaniu. Urzekający design produktu powoduje, że jest on częścią całościowej, plażowej stylizacji. Są to naprawdę dobre okulary do pływania, mające również dwuletnią gwarancję od producenta. Można być jednak spokojnym o klasę ich wykonania, ponieważ: paski, soczewki czy profil noska są dopracowane w każdym detalu. Będzie to zatem dobry i przemyślany zakup, przydatny niemal do każdej aktywności nad wodą.

Poradnik zakupowy okularów do pływania

Dlaczego warto wyposażyć się w okulary do pływania?

Zasadniczo, dobre okulary do pływania zapewniają szereg korzyści z punktu widzenia ich przyszłego użytkownika. Można wymienić między innymi:

  • perfekcyjne dopasowanie do rozstawu twarzy,
  • pełną szczelność,
  • materiały odporne na potencjalne uszkodzenia albo odkształcenia,
  • ochronę przed zapaleniem spojówek lub podrażnieniem przez chlor,
  • doskonałą widoczność nawet przy wadzie wzroku.

Ostatni z aspektów to zdecydowane ułatwienie dla osób słabiej widzących. Nie muszą one rezygnować z lekcji pływania albo ulubionej aktywności. Dla bezpieczeństwa wystarczy wybrać korekcyjną wersję produktu. Właśnie takie będą najlepsze okulary pływackie. Trzeba pamiętać, że woda w akwenie lub basenie nigdy nie jest idealnie czysta. Oczy zaś bywają niezwykle wrażliwe na kontakt z niektórymi związkami.

Jakie okulary do pływania warto kupić?

Dobre i tanie modele w tej kategorii wyposażenia pływackiego mogą również świetnie spełniać swoją funkcję. Jednak to najlepsze okulary do pływania zapewniają ponadprzeciętny komfort oraz pełną stabilność osadzenia. Konkretny wybór produktowy musi oczywiście odzwierciedlać oczekiwania klienta. Może on zdecydować się na jeden z kilku rodzajów, czyli:

  • miękkie – z elastyczną i przyjemną obudową, która nie uciska i nie wywołuje podrażnień. Przydatne dla okazjonalnych pływaków.
  • półtwarde – zapewniają szerszy kąt widzenia poprzez określoną skalę uciskania.
  • twarde – inaczej zwane szwedkami są przeznaczone dla profesjonalistów. Dzięki nim można uzyskać większą prędkość.

Właśnie takie powinny być dobre okularki do pływania dla przyszłego użytkownika.

Autor rankingu:
Mikołaj Przybysz
Autor rankingu:
Mikołaj Przybysz Kategoria: Sport mikolaj.pr@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *