Strona główna » Motoryzacja » Części samochodowe » Ranking opon » Ranking opon letnich
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Motoryzacja » Części samochodowe » Ranking opon » Ranking opon letnich
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021

Ranking opon letnich – jakie opony letnie kupić w 2023 / 2024 roku?

Pomocny dla wielu kierowców ranking 10 najlepszych opon letnich w 2023 / 2024 roku, przedstawia, polecane przez specjalistów z branży motoryzacyjnej, modele produktów, zaliczanych do kategorii akcesoriów samochodowych. Według ich opinii dobre opony letnie są stworzone do jazdy dynamicznej po mieście oraz na trasach szybkiego ruchu.

 

To nowoczesne akcesoria samochodowe, wykonane ze specjalnej mieszanki komponentów, która sprawia, że opony są trwalsze i wykazują lepszą przyczepność do podłoża, szczególnie w czasie opadów deszczu.

Ranking opon letnich – TOP 10 najlepszych opon letnich

Miejsce Nazwa opon letnich Cena Najtańsza oferta
1 Dębica Presto UHP2 FP 225/45R17 91Y 212 zł Sprawdź teraz
2 Goodyear Efficientgrip Performance 205/55R16 91V 336 zł Sprawdź teraz
3 MICHELIN ULTRA HIGH PERFORMANCE 225/55R17 101W 232 zł Sprawdź teraz
4 Dunlop SP SPORT BLURESPONSE 205/55R16 91V 253 zł Sprawdź teraz
5 Kormoran ROAD PERFORMANCE 205/55R16 94V 168 zł Sprawdź teraz
6 Kormoran Road Performance 195/65R15 91H 163 zł Sprawdź teraz
7 PowerTrac CityTour 195/65R15 91H 141 zł Sprawdź teraz
8 Dębica Presto HP2 205/55R16 91V 185 zł Sprawdź teraz
9 GOODRIDE ZUPERECO Z-107 205/50R17 93W 174 zł Sprawdź teraz
10 Goodride Z107 225/55R17 101W 164 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych opon letnich

1. Dębica Presto UHP2 FP 225/45R17 91Y

 Dębica Presto UHP2 FP 225/45R17 91Y

Cena: ok. 212 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Firma Dębica to znany, polski producent doskonałej jakości opon wielosezonowych, zimowych i letnich. Od kilkunastu lat marka ta specjalizuje się w wytwarzaniu takich produktów jak najlepsze opony letnie z krótką drogą hamowania oraz doskonałą trakcją na mokrej nawierzchni.

 

 

Znajdujące się w ofercie tej marki dobre opony letnie, dzięki dużej liczbie krawędzi tnących, skutecznie odprowadzają wodę i gwarantują lepszą przyczepność na bardzo mokrych i podmokłych drogach. To produkty z asymetrycznym wzorem bieżnika i usztywnionym, zewnętrznym żebrem, dającym efektywniejsze przeniesienie sił zewnętrznych przy wysokich obrotach silnika i bardzo dynamicznej, agresywnej jeździe, również w trudnych warunkach atmosferycznych.

 

 

To najlepsze opony letnie, zaprojektowane w technice zaokrąglonych krawędzi barków bieżnika, co minimalizuje wystąpienie zjawiska aquaplaningu, a także zapobiega ryzyku wpadnięcia w poślizg przy rozwijaniu bardzo dużej prędkości na mokrych nawierzchniach.

2. Goodyear Efficientgrip Performance 205/55R16 91V

 Goodyear Efficientgrip Performance 205/55R16 91V

Cena: ok. 336 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Wielu kierowców wpisuje w wyszukiwarki internetowe pytanie, jakie opony letnie zapewniają mniejsze zużycie paliwa. Odpowiedź jest prosta! Warto zainwestować w produkty stworzone przez markę Goodyear. Opracowała ona najlepsze opony letnie, które osiągnęły najwyższą notę w stworzonym przez specjalistów zestawieniu, uzyskując ocenę A w kategorii przyczepności na mokrej powierzchni.

 

To dobre opony letnie, które gwarantują pewną jazdę, dzięki krótszej drodze hamowania, a także skuteczne zatrzymanie pojazdu na mokrej nawierzchni i przy niskich oporach toczenia. Te najlepsze opony letnie gwarantują duże oszczędności na zużyciu paliwa, ponieważ są dostosowane do dynamicznej, często bardzo agresywnej jazdy na trasach szybkiego ruchu. Technologia Active Banking zapewnia lepszy kontakt opony z podłożem i skrócenie drogi hamowania o 8% na mokrej i o 3% na suchej powierzchni.

3. MICHELIN ULTRA HIGH PERFORMANCE 225/55R17 101W

 MICHELIN ULTRA HIGH PERFORMANCE 225/55R17 101W

Cena: ok. 232 zł
Znajdź najtańszą ofertę

W opublikowanym na wielu stronach internetowych i forach tematycznych zestawieniu, jakim jest ranking opon letnich, firma Michelin zajęła bardzo wysokie miejsce. To francuski koncern, który od ubiegłego wieku zajmuje się produkcją takich akcesoriów, jak najlepsze opony letnie. Dzięki odpowiedniej rzeźbie bieżnika wyróżniają się one uniwersalnymi właściwościami.

 

To dobre opony letnie, które idealnie spisują się na suchej i mokrej nawierzchni, poprawiając trakcję i stabilność w czasie prowadzenia pojazdu mechanicznego, również w nieco trudniejszych warunkach atmosferycznych. Zastosowanie starannie wyselekcjonowanej mieszanki w produkcji tych opon letnich sprawiło, że są to produkty odporne na pękanie i przebicie, nawet w czasie gwałtownego najechania na ostro zakończone i wystające przedmioty.

 

Marka Michelin zaprojektowała najlepsze opony letnie, które dzięki dopracowanej konstrukcji oraz ponacinanym bokom bieżnika, gwarantują maksymalną przyczepność do podłoża.

4. Dunlop SP SPORT BLURESPONSE 205/55R16 91V

opony letnie dunlop

Cena: ok. 253 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Dunlop to znana właścicielom pojazdów mechanicznych marka, która produkuje dobre opony letnie. Wyróżniają się one asymetryczną rzeźbą bieżnika, która zdaniem specjalistów, zajmujących się tą branżą, charakteryzuje się podwyższoną wytrzymałością i wszechstronnymi osiągami, dopasowanymi do wymagań kierującego pojazdem. Ciągłe żebro bieżnika sprawia, że te dobre opony letnie gwarantują stabilną i precyzyjną jazdę nawet przy osiąganiu bardzo dużych prędkości.

 

Rowki wzdłużne i poprzeczne umożliwiają doskonałą przyczepność do suchej i mokrej nawierzchni. Pozwala to na komfortową jazdę na wprost, ale także przy zakrętach, nawet w czasie intensywnych opadów atmosferycznych. Opony marki Dunlop mają wielokątowy bieżnik, co zmniejsza ciśnienie i daje lepszą kontrolę nad pojazdem oraz doskonałe wyczucie kierunku jazdy.

5. Kormoran ROAD PERFORMANCE 205/55R16 94V

 Kormoran ROAD PERFORMANCE 205/55R16 94V

Cena: ok. 168 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Kierowcy samochodów osobowych przekonali się, że najlepsze opony letnie marki Kormoran, to produkty godne polecenia. Te akcesoria samochodowe zapewniają osiągnięcie najlepszych parametrów jazdy, szczególnie pojazdom mechanicznym, charakteryzującym się bardzo dużą mocą silnika. Te dobre opony letnie zostały stworzone z myślą o osobach, którym zależy na ciągłym podróżowaniu w różnych warunkach atmosferycznych.

 

Produkty te potrafią sprostać wysokim amplitudom temperatur oraz bardzo zmiennej pogodzie. Na uwagę zasługuje asymetryczna rzeźba bieżnika, który posiada stronę zewnętrzną i wewnętrzną. Pierwsza z nich doskonale spisuje się na suchej powierzchni, druga jest niezawodna w czasie opadów deszczu. Strona zewnętrzna, którą posiadają najlepsze opony letnie marki Kormoran, poprawia trakcję i stabilność w czasie prowadzenia pojazdu mechanicznego i przy pokonywaniu nawet bardzo ostrych zakrętów.

6. Kormoran Road Performance 195/65R15 91H

 Kormoran Road Performance 195/65R15 91H

Cena: ok. 163 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Wysokiej jakości dobre opony letnie firmy Kormoran zostały docenione na organizowanych w Polsce targach motoryzacyjnych. To produkty polecane do samochodów klasy ekonomicznej, stworzone na potrzeby sezonu letniego. Te najlepsze opony letnie wyróżnia specjalnie zaprojektowany bieżnik asymetryczny, który gwarantuje bezpieczną jazdę po mokrej nawierzchni oraz agresywne, dynamiczne poruszanie się na suchych trasach oraz w aglomeracjach miejskich. P

 

ogłębione rowki poprzeczne i wzdłużne, sprawnie odprowadzają nadmiar wody, a wzmocnione strefy barkowe zapewniają maksymalną zwrotność na płaszczyźnie komunikacyjnej opona–kierownica. To produkty wykonane ze specjalnej mieszanki gumowej na bazie wysokojakościowej krzemionki, która gwarantuje bezpieczną i długotrwałą eksploatację, nawet w bardzo wysokich temperaturach powietrza oraz w czasie jazdy po nierównej i często zanieczyszczonej powierzchni.

7. PowerTrac CityTour 195/65R15 91H

 PowerTrac CityTour 195/65R15 91H

Cena: ok. 141 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Wielu kierowców zastanawia się, jakie opony letnie wybrać, aby idealnie spełniły one swoje zadanie. Godnymi polecenia są produkty firmy Powertech. Zostały one stworzone do jazdy miejskiej i przeznaczone do zastosowania w pojazdach osobowych klasy ekonomicznej. Dostępne są w przedziale od 12 do 16 cali. To najlepsze opony letnie z czterema obwodowymi rowkami bieżnika, zapewniającymi stabilne prowadzenie samochodu i doskonałe zachowanie opon, zarówno na mokrych, jak i bardzo suchych nawierzchniach. To dobre opony letnie, które są dostosowane do różnych warunków klimatycznych.

 

Dobrze sprawdzają się w klimacie umiarkowanym, jak i w czasie występowania podwyższonych temperatur powietrza. Nowoczesna budowa bieżnika zapewnia większą stabilność auta w czasie pokonywania nawet bardzo ostrych zakrętów i w momencie dynamicznej, często agresywnej jazdy. To tanie i dobre opony letnie, które gwarantują cichą, komfortową i bardzo bezpieczną jazdę, nawet początkującym kierowcom.

8. Dębica Presto HP2 205/55R16 91V

opony letnie dębica

Cena: ok. 185 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Firma Dębica specjalizuje się w projektowaniu i wytwarzaniu takich akcesoriów samochodowych jak dobre opony letnie. W ofercie tej marki można znaleźć produkty zaliczane do serii Presto HP. To nowoczesne, a jednocześnie najlepsze opony letnie, które wyróżniają się skutecznym hamowaniem i stabilnym prowadzeniem, nawet na bardzo mokrej nawierzchni. Na uwagę zasługuje szczególnie charakterystyczna rzeźba bieżnika. W zależności od jego rozmiaru jest ona mniej lub bardziej rozbudowana, co umożliwia wykorzystanie tych opon do różnego stylu prowadzenia samochodu i jazdy w każdych warunkach. Poszczególne elementy opony układają się w kształt litery v.

 

Jest to autorski projekt marki Dębica, którego skuteczność została wielokrotnie potwierdzona w przeprowadzonych testach laboratoryjnych przez producentów ogumienia. Według wydanej przez nich opinii, najlepsze opony letnie Dębica Presto HP, doskonale poradzą sobie na mokrej nawierzchni. To produkty stworzone dla osób pragnących posiadać akcesoria samochodowe, pozwalające na jazdę sportową, a nawet wyczynową.

9. GOODRIDE ZUPERECO Z-107 205/50R17 93W

 GOODRIDE ZUPERECO Z-107 205/50R17 93W

Cena: ok. 174 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Dużą popularnością wśród kierowców pojazdów mechanicznych cieszą się dobre opony letnie Goodride. To produkty stworzone przez chiński koncern. Są to modele opon zaliczane do klasy budżetowej. Wyróżniają się one asymetrycznym bieżnikiem z czterema rowkami obwodowymi. Centralne żebro bieżnika gwarantuje stabilność prowadzenia, a żebra boczne odpowiadają za wspomaganie efektywnego odprowadzania wody spod opony.

 

Te nowoczesne, a jednocześnie bardzo dobre opony letnie są wytwarzane z mieszanki krzemionkowej, co zapewnia ich doskonałą przyczepność, nie tylko do suchej, ale i bardzo mokrej nawierzchni. Ogromną zaletą tych opon jest ich doskonały stosunek ceny do jakości. Zapewniają dobre osiągi na każdym typie nawierzchni oraz umożliwiają nawet bardzo dynamiczną jazdę w trudniejszych warunkach atmosferycznych. Opony marki Goodride są przystosowane do każdego modelu auta osobowego.

10. Goodride Z107 225/55R17 101W

 Goodride Z107 225/55R17 101W

Cena: ok. 164 zł
Znajdź najtańszą ofertę

W zestawieniu, jakim jest ranking opon letnich 2023, wysokie noty otrzymały produkty firmy Goodride. To opony letnie polecane do każdego modelu pojazdu auta osobowego z indeksem nośności do 825 kg na oponę i indeksem prędkości do 270 km na godzinę. Te najlepsze opony letnie wyróżnia bieżnik asymetryczny, który wyposażono w 4 szerokie i odpowiednio wykonane rowki obwodowe. Produkty te posiadają także centralne żebro bieżnika, wpływające na lepszą przyczepność i stabilność w czasie prowadzenia pojazdu na śliskiej nawierzchni. Żebra boczne w bieżniku zapewniają łatwiejsze I sprawniejsze odprowadzanie wody oraz zapobiegają powstawaniu efektu aquaplaningu.

 

Wszystkie modele tych opon letnich zostały stworzone ze starannie wyselekcjonowanej mieszanki krzemionkowej w połączeniu z odpowiednimi stabilizatorami chemicznymi, wpływającymi na poprawę trwałości opon w czasie najechania na ostro zakończony przedmiot lub wystające elementy. To dobre opony letnie w swojej kategorii cenowej.

Poradnik zakupowy opon letnich

Jakie opony letnie wybrać? Jakie są klasy opon letnich?

Kierowcy posiadający samochody osobowe starają się wybrać najlepsze opony letnie, dostosowane do jazdy, zarówno na suchej, jak i mokrej nawierzchni. Jeśli w dalszym ciągu zastanawiasz się, jakie opony na lato wybrać, aby idealnie spełniły swoje zadanie, to warto byś zapoznał się z ofertą najlepszych producentów ogumienia. Stworzyli oni opony zaliczane do klasy A, które mają doskonałą przyczepność na mokrej nawierzchni, a także umożliwiają dynamiczną i agresywną jazdę w terenie miejskim, zabudowanym i na trasach szybkiego ruchu. To dobre opony letnie z bieżnikiem asymetrycznym o charakterystycznej budowie, wpływającym na lepszą przyczepność i stabilność w czasie prowadzenia pojazdu na śliskiej nawierzchni.

Lepiej kupić nowe czy używane opony letnie?

Osoby będące właścicielami samochodów osobowych, zastanawiają się, czy warto kupić na sezon letni opony nowe, czy używane. W opinii znanych producentów ogumienia, którzy co roku przygotowują zróżnicowaną ofertę, zawierającą takie akcesoria samochodowe, jak najlepsze opony letnie, warto inwestować w produkty o podwyższonej trwałości. Decydując się na używane opony letnie, powinno się wybierać tylko te, wykonane z najlepszej jakości mieszanki krzemionkowej z dodatkowymi związkami chemicznymi, wpływającymi na ich twardość, a także ich odporność na uszkodzenia. W przypadku osób, które planują coroczną wymianę opon letnich, polecane są opony zaliczane do klasy budżetowej, najlepiej firmy Goodride. To dobre opony letnie, które mają doskonały stosunek jakości do ceny.

Opony letnie muszą spełniać wiele kryteriów. Oprócz trwałości, powinny być dostosowane do jazdy w różnych warunkach atmosferycznych, również w czasie występujących latem intensywnych opadów deszczu czy nagłego wzrostu temperatury powietrza.

Autor rankingu:
Cezary Kozakiewicz
Autor rankingu:
Cezary Kozakiewicz Kategoria: Części samochodowe czarek.ko@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *