Strona główna » Komputery, laptopy i tablety » Akcesoria komputerowe » Ranking past termoprzewodzących
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Komputery, laptopy i tablety » Akcesoria komputerowe » Ranking past termoprzewodzących
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021
Ranking past termoprzewodzących – jaka pasta termoprzewodząca jest najlepsza w 2023 / 2024 roku?

Najlepsze pasty termoprzewodzące to produkty usprawniające pracę naszych urządzeń elektronicznych. Przedstawiamy ranking, w którym znajdują się sprawdzone wyroby, zapewniające najlepsze i efektywne działanie systemu chłodzenia w komputerze. Wydajne, bardzo dobre pasty termoprzewodzące są dostępne w sklepach specjalistycznych, a także tych oferujących szeroką gamę sprzętu elektronicznego. Sprawdź, jaka pasta termoprzewodząca będzie odpowiednio chronić komputer przed przegrzaniem.

Ranking past termoprzewodzących – TOP 10 najlepszych past termoprzewodzących

Miejsce Nazwa pasty termoprzewodzącej Cena Najtańsza oferta
1 Thermal Grizzly pasta termoprzewodząca Kryonaut 1g / 0.27 ml (TG-K-001-RS) 28 zł Sprawdź teraz
2 Gembird Pasta Termoprzewodząca 1.5G (Tg-G1.5-01) 9 zł Sprawdź teraz
3 ARCTIC SILVER 5 – Pasta termoprzewodząca (3,5g) 35 zł Sprawdź teraz
4 Gembird Pasta Termoprzewodząca 3G (Tg-G3.0-01) 13 zł Sprawdź teraz
5 Thermal Grizzly pasta termoprzewodząca Hydronaut 7.8g / 3 ml (TG-H-030-R) 73 zł Sprawdź teraz
6 NOCTUA PASTA TERMOPRZEWODZĄCA NT-H2 10G (NTH210G) 103 zł Sprawdź teraz
7 Qoltec Pasta termoprzewodząca 3.17 W/m-K 30g srebrna (51648) 74 zł Sprawdź teraz
8 GeiL Gelid Solutions GC Extreme Thermal Compound (TC-GC-03-A) 67 zł Sprawdź teraz
9 Genesis Silicon 800 NTG1326 24 zł Sprawdź teraz
10 Arctic MX-2 65g 122 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych past termoprzewodzących

1. Thermal Grizzly pasta termoprzewodząca Kryonaut 1g / 0.27 ml (TG-K-001-RS)

 Thermal Grizzly pasta termoprzewodząca Kryonaut 1g / 0.27 ml (TG-K-001-RS)

Cena: ok. 28 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Thermal Grizzly pasta termoprzewodząca Kryonaut 1g / 0.27 ml (TG-K-001-RS) ma przewodność cieplną 12,5 W /mk. Preparat o gęstości 3,7 g / cm³  i lepkości 120-170 CPS może współpracować z wieloma systemami, zarówno chłodzenia powietrzem, cieczą, jak i ciekłym azotem (do -250 °C). Nazwa polecanej w naszym rankingu pasty wywodzi się od greckiego słowa „kryo” oznaczającego „zimno”. Została stworzona z myślą o spełnieniu  najwyższych wymagań społeczności overclockerów. W połączeniu z wydajnym chłodzeniem, dobre pasty termoprzewodzące Kryonaut zapewniają odpowiednie odprowadzanie ciepła z podzespołów pracujących pod dużym obciążeniem. Doskonale sprawdzają się w konfiguracjach obsługujących wyjątkowo wymagające aplikacje, przez co są idealnym rozwiązaniem dla środowisk przemysłowych. Produkt Thermal Grizzly posiada specjalną strukturę, która powstrzymuje proces wysychania pasty w temperaturze nawet 80°C.  Zawarte w paście nanocząsteczki aluminium oraz tlenku cynku umożliwiają wyrównanie łączonych powierzchni komponentów, takich jak płytka stykowa procesora czy blok wodny, w celu zapewnienia idealnego przewodnictwa cieplnego. W zestawie z pastą znajduje się specjalna nasadka ułatwiająca precyzyjną aplikację.

2. Gembird Pasta Termoprzewodząca 1.5G (Tg-G1.5-01)

 Gembird Pasta Termoprzewodząca 1.5G (Tg-G1.5-01)

Cena: ok. 9 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Gembird Pasta Termoprzewodząca 1.5G (Tg-G1.5-01) to produkt, który umożliwi odpowiednie chłodzenie podzespołów komputera, laptopa i innych urządzeń gdzie wymagana jest pasta termoprzewodząca. Przewodność cieplna pasty preparatu wynosi  > 4,5W/mK, gęstość :> 2.5, a lepkość 76 CPS. Jak wszystkie najlepsze pasty termoprzewodzące, produkt Gembird ułatwia odprowadzanie ciepła z procesora, chipsetu i procesora do radiatora. Nie przewodzi prądu elektrycznego oraz zapewnia stabilność, doskonale scala. Produkt prezentowany przez nasz ranking past termoprzewodzących nie rozwarstwia się, nie utlenia i ma doskonałą impedancję termiczną. W składzie pasty znajdują się: związki silikonowe – 50%, związki węgla – 30% oraz związki tlenków metali – 20%. Pasta znajduje się w strzykawce, która ułatwia precyzyjna aplikację preparatu. Produkt zachowuje swoje właściwości w zakresie temperatur: od  -50 do 240 °C.

3. ARCTIC SILVER 5 – Pasta termoprzewodząca (3,5g)

 ARCTIC SILVER 5 - Pasta termoprzewodząca (3,5g)

Cena: ok. 35 zł
Znajdź najtańszą ofertę

ARCTIC SILVER 5 – Pasta termoprzewodząca (3,5g) to produkt amerykańskiej firmy, będącej pionierem w badaniach przewodnictwa cieplnego pomiędzy procesorem a radiatorem. Jeśli nie wiesz, jaka pasta termoprzewodząca może w najlepszy sposób zabezpieczyć systemy chłodzenia w sprzęcie elektronicznym, sprawdź produkty marki ARCTIC SILVER. Opatentowane pasty na bazie srebra należą do najlepszych na świecie. Polecany w naszym rankingu produkt zawiera trzy rodzaje srebra o różnym kształcie i rozmiarze. Zawartość czystego srebra w paście sięga 99,9%/. Pasta ma przewodność termiczną > 350,000 W/m2 °C i rezystancję termiczną: < 0.0045 °C-in2/Wat. Podobnie, jak wszystkie najlepsze pasty termoprzewodzące nie przewodzi prądu elektrycznego i utrzymuje swoje doskonałe właściwości przy temperaturach od –50°C do 130°C. Średni rozmiar cząsteczki: <0.49 microna. Opakowanie zawiera 3,5g pasty.

4. Gembird Pasta Termoprzewodząca 3G (Tg-G3.0-01)

 Gembird Pasta Termoprzewodząca 3G (Tg-G3.0-01)

Cena: ok. 13 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Gembird Pasta Termoprzewodząca 3G (Tg-G3.0-01) to najlepszy produkt przeznaczony do scalania z radiatorami. Polecana w naszym rankingu bardzo dobra i tania pasta termoprzewodząca marki Gembird ułatwia odprowadzanie ciepła z procesora, chipsetu i procesora do radiatora. Doskonale scala i zapewnia stabilność systemu, a przy tym nie rozwarstwia się i nie utlenia. Podobnie jak wszystkie dobre pasty termoprzewodzące, produkt nie przewodzi prądu elektrycznego. Bezpieczny i wydajny ma przewodność cieplną > 4,5W/mK oraz gęstość:> 2.5. Gwarantuje najlepszą wydajność w zakresie temperatur od  -50 ~ 240 °C. Lepkość na poziomie  76 CPS oraz impedancja termiczna <0.205 °C-in2/W sprawiają, że dobra pasta termoprzewodząca marki Gembird zapewnia prawidłową wymianę ciepła i niezawodne działanie urządzenia. Kompozytami są związki silikonowe – 50%, związki węgla – 30% oraz związki tlenków metali – 20%. Opakowanie w formie strzykawki zawiera 3g pasty.

5. Thermal Grizzly pasta termoprzewodząca Hydronaut 7.8g / 3 ml (TG-H-030-R)

 Thermal Grizzly pasta termoprzewodząca Hydronaut 7.8g / 3 ml (TG-H-030-R)

Cena: ok. 73 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Thermal Grizzly pasta termoprzewodząca Hydronaut 7.8g / 3 ml (TG-H-030-R) to produkt, który sprawdzi się w wyjątkowo szeroki zakresie temperatur od  -200 °C do +350 °C. Zapewnia doskonałą przewodność cieplną i nie wymaga utwardzania. Podobnie jak wszystkie najlepsze pasty termoprzewodzące produkt Thermal Grizzly nie przewodzi prądu elektrycznego i może być stosowany na aluminium. Pasta nie zawiera silikonu, jest lekka, elastyczna i łatwa do aplikacji. Idealna do zwiększania możliwości podzespołów jest polecana do stosowania w średnich i dużych rozwiązaniach chłodzących. Najlepsza pasta termoprzewodząca Hydronaut to produkt przeznaczony dla wyjątkowo wymagających użytkowników, oczekujących wysokiej jakości z doskonałym stosunkiem ceny do wydajności. Bardzo dobra pasta termoprzewodząca Thermal Grizzly spełnia wymagania ROHS (Restriction of Hazardous Substances ) dbających o zmniejszenie ilości substancji niebezpiecznych przenikających do środowiska z odpadów elektrycznych i elektronicznych.

6. NOCTUA PASTA TERMOPRZEWODZĄCA NT-H2 10G (NTH210G)

 NOCTUA PASTA TERMOPRZEWODZĄCA NT-H2 10G (NTH210G)

Cena: ok. 103 zł
Znajdź najtańszą ofertę

NOCTUA PASTA TERMOPRZEWODZĄCA NT-H2 10G (NTH210G) to nowa wersja znanego produktu austriackiej firmy. Dobra pasta termoprzewodząca jest wyprodukowana na bazie mikrocząstek tlenków metali. Długa żywotność preparatu oraz zachowanie właściwości nawet przez pięć lat jego zastosowania daje ogromną przewagę nad innymi, podobnymi wyrobami konkurencyjnych firm. Najwyższej jakości mieszanka termiczna zapewniająca optymalny transfer ciepła z procesora lub procesora graficznego do radiatora. Jeśli szukasz najlepszych produktów,i zastanawiasz się, jakie pasty termoprzewodzące będą najbardziej odpowiednie do poprawy jakości działania systemu w Twoim komputerze czy laptopie, wybierz  produkt NOCTUA. Pasta nie przewodzi prądu elektrycznego, więc nie powoduje ryzyka zwarć i można go bezpiecznie używać ze wszystkimi typami radiatorów. Jest też łatwa do nakładania i do czyszczenia za pomocą dostarczonych ściereczek czyszczących NA-CW1. Opakowanie zawiera 10g pasty.

7. Qoltec Pasta termoprzewodząca 3.17 W/m-K 30g srebrna (51648)

 Qoltec Pasta termoprzewodząca 3.17 W/m-K 30g srebrna (51648)

Cena: ok. 74 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Qoltec Pasta termoprzewodząca 3.17 W/m-K 30g srebrna (51648) to najlepsza mieszanka z wysoką  przewodnością cieplną jak i wysoką izolacyjnością. Dokładnie wypełnia połączenia oraz mikroszczeliny pomiędzy procesorem, a podstawą układu chłodzenia, zapewniając właściwą wymianę ciepła. Produkt może być stosowany przez długi czas, ponieważ nie traci swoich pierwotnych właściwości. Wydajna i łatwa w aplikacji bardzo dobra i tania pasta termoprzewodząca  nie wymaga częstej wymiany. Dzięki odpowiedniej lepkości oraz gęstości jest bardzo łatwa w użyciu nawet przez osoby początkujące.. Produktu można używać w temperaturach pracy od 50°C do 300°C. Produkt Qoltec polecany w naszym rankingu skutecznie izoluje, dzięki czemu nie powoduje zwarć na czułych układach elektronicznych. Przewodność termiczna – 3.17 W/m-K. W opakowaniu znajduje się 30g pasty.

8. GeiL Gelid Solutions GC Extreme Thermal Compound (TC-GC-03-A)

 GeiL Gelid Solutions GC Extreme Thermal Compound (TC-GC-03-A)

Cena: ok. 67 zł
Znajdź najtańszą ofertę

GeiL Gelid Solutions GC Extreme Thermal Compound (TC-GC-03-A) to bardzo dobra pasta termoprzewodząca o ultra wysokiej przewodności cieplnej, która umożliwia uzyskanie najlepszej wydajności. Przeznaczone do wypełniania połączeń pomiędzy procesorem a radiatorem, zapewnia właściwą wymianę ciepła. Nie przewodzi prądu elektrycznego i nie wymaga dużego docisku przy aplikacji. Polecana do nowoczesnych systemów chłodzenia, opartych na ciepłowodach, jest również odpowiednia do zastosowania w przypadku klasycznych radiatorów. Produkt o długiej żywotności, nie traci swoich pierwotnych właściwości przez wiele godzin pracy urządzenia. Dobre pasty termoprzewodzące GeiL Gelid Solutions GC Extreme Thermal Compound gwarantują wysoką stabilność i trwałość nałożonej warstwy. Wyprodukowana w USA, pasta tworzy cienką warstwę między procesorem a radiatorem, dobrze wypełniając szczeliny. W razie potrzeby jest łatwa do usunięcia. Nakładanie pasty ułatwia dołączony do zestawu aplikator. Produkt jest odpowiedni do zastosowań na pamięci, elementy zasilania płyty głównej, procesory graficzne GPU, itp. Temperatura pracy: -45 do 240 stopni Celsjusza. Opakowanie zawiera 3,5g pasty.

9. Genesis Silicon 800 NTG1326

 Genesis Silicon 800 NTG1326

Cena: ok. 24 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Genesis Silicon 800 NTG1326 to najlepsza pasta termoprzewodząca zapewniająca optymalną temperaturę pracy sprzętu. Mieszanka nie przewodzi prądu elektrycznego i nie koroduje. Dzięki zastosowaniu strzykawki jako opakowania, aplikacja pasty jest łatwa nawet dla początkujących użytkowników. W zestawie znajduje się także specjalna łopatka do aplikacji umożliwiające równomierne rozsmarowanie mieszanki. Gęstość: 2,1 g/ml (przy 25°C) i lepkość: 15000 Pa*s (przy 1 RPM) zapewniają wysoką wartość przewodzenia ciepła, oscylującą na poziomie 11,0W/mK . Optymalną wydajność dobra pasta termoprzewodząca marki Genesis uzyskuje w zakresie temperatur od 30 do 240 °C. Zawartość opakowania: 2g/1ml. W zestawie znajduje się specjalna chusteczka czyszcząca jednorazowego użytku. Produkt jest objęty 24-miesięcznym okresem gwarancji.

10. Arctic MX-2 65g

 Arctic MX-2 65g

Cena: ok. 122 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Arctic MX-2 65g to bardzo dobre pasty termoprzewodzące szwajcarskiego producenta oferującego swoje najlepsze wyroby w wyjątkowo korzystnych cenach. Opatentowane produkty pozwalają na uzyskanie bardzo dobrej wydajności sprzętu elektronicznego. Polecana przez nasz ranking pasta Arctic MX-2 wyróżnia się bardzo wysoką przewodnością termiczną. Wyprodukowana bez dodatku związków metali, nie przewodzi prądu elektrycznego. Produkt nie traci swoich właściwości z upływem czasu, dlatego może być stosowany długotrwale bez konieczności wymiany. Optymalny czas działania to 8 lat. Bardzo dobra pasta termoprzewodząca marki Arctic nie koroduje, jest bezzapachowa i łatwa w aplikacji. Gęstość pasty wynosi  3,96 g / cm3. Produkt jest objęty 24-miesięcznym okresem gwarancji. Waga opakowania – 65g.

Poradnik zakupowy pasty termoprzewodzącej

Do czego służy pasta termoprzewodząca?

Pasta termoprzewodząca jest też często nazywana chłodzącą, ze względu na funkcję, jaką pełni w urządzeniach elektronicznych. Wypełnia mikro nierówności, jakie mogą pojawić się pomiędzy radiatorem, a procesorem komputera i zwiększając powierzchnię, przez którą przewodzone jest ciepło, zapewnia jego właściwe rozprowadzenie w systemie. Zapobiega to przegrzewaniu się komputera podczas pracy i niebezpieczeństwu uszkodzenia jego podzespołów. Dobra pasta termoprzewodząca może być nakładana na układ CPU, GPU czy mostek północny RAM. Wśród produktów dostępnych na rynku znajdziemy różne pasty. Ta plastyczna masa dobrze przewodzi ciepło, ale najlepsze pasty termoprzewodzące nie zawierają związków metali, a dzięki temu nie przewodzą prądu elektrycznego. Bezpieczne i wygodne w użyciu, nie korodują i wraz z upływem czasu nie tracą swoich właściwości. O tym, jaka pasta termoprzewodząca będzie odpowiednia, decyduje możliwość jej zastosowania do procesorów albo do kart graficznych. Można także kupić produkt w wersji uniwersalnej do obu tych urządzeń.

Jak wybrać dobrą pastę termoprzewodzącą?

Dostępne na rynku różne dobre pasty termoprzewodzące mogą być wyprodukowane na bazie silikonu, srebra, miedzi, a także z diamentowego proszku. Te ostatnie są oczywiście najdroższe ze względu na rodzaj używanego surowca do produkcji, lecz ich wysoką jakość z pewnością docenią użytkownicy często i intensywnie korzystający z komputera podczas wielogodzinnych rozgrywek gammingowych. Wygodna forma opakowania w postaci strzykawki, ułatwia aplikację pasty, a dołączone często w zestawie inne akcesoria umożliwiają precyzyjne rozprowadzenie masy. Przed zakupem, warto sprawdzić, jakie pasty termoprzewodzące są najlepsze pod względem parametrów. Liczy się zarówno gęstość masy, jak i jej przewodność termiczna. Im wyższa przewodność, tym lepsze odprowadzenie ciepła z procesora do radiatora. Najlepsze pasty termoprzewodzące zapewniają optymalny czas działania do kilku lat, dlatego warto wybrać wysokiej jakości produkt, który posłuży nawet przez cały okres użytkowania naszego sprzętu elektronicznego.

Autor rankingu:
Michał Dzieleński
Autor rankingu:
Michał Dzieleński Kategoria: Akcesoria komputerowe michal.dz@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *