Strona główna » Dom i ogród » Dla dziecka » Ranking pieluch jednorazowych
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Dom i ogród » Dla dziecka » Ranking pieluch jednorazowych
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021
Ranking pieluch jednorazowych – Najlepsze pieluchy jednorazowe w 2023 roku

Ranking pieluszek jednorazowych to zestawienie, którym znajdują się produkty różnych firm, oferujących wysokiej jakości wyroby dla dzieci. Proponujemy najlepsze pieluchy jednorazowe znanych i docenianych od lat producentów. Wyroby eko zainteresują wszystkich rodziców, a duże ekonomiczne paczki pozwolą zaoszczędzić miesięczne koszty. Jakie pieluchy jednorazowe dla noworodka będą najbardziej odpowiednie? Co powinny posiadać, a czego nie i w jaki sposób ułatwiają rodzicom codzienne czynności pielęgnacyjne? Poznaj nasz ranking pieluch jednorazowych 2023!

Ranking pieluch jednorazowych – TOP 10 najlepszych pieluch jednorazowych

Miejsce Nazwa pieluch jednorazowych Cena Najtańsza oferta
1 Pampers Premium Care VP rozmiar 1 78 pieluszek 45 zł Sprawdź teraz
2 Pampers Pieluchy Active Baby MSB rozmiar 4, 174 pieluszki 128 zł Sprawdź teraz
3 Pampers New Baby VP rozmiar 1 43 pieluszki 20 zł Sprawdź teraz
4 Pampers Pieluchy Premium Care MSB rozmiar 2, 240 pieluszek 138 zł Sprawdź teraz
5 Dada Pieluchy Jednorazowe Extra Care 1 Newborn 2‑5kg 4X23Szt. 37 zł Sprawdź teraz
6 Huggies Pieluszki Elite Soft 3 5-9 Kg 2X80Szt. 160Szt. 159 zł Sprawdź teraz
7 Abena Bambo Nature Ekologiczne Pieluszki Jednorazowe Newborn 2-4 Kg 28 Szt 18 zł Sprawdź teraz
8 Huggies Pieluszki Jednorazowe Ultra Comfort 3 5-8Kg 56Szt 27 zł Sprawdź teraz
9 Bella Baby Happy Maxi (4) 8-18 kg 46szt. 26 zł Sprawdź teraz
10 EKO pieluchy jednorazowe no.3, 4-9 kg, 52 szt ECONOMY PACKS NATY 89 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych pieluch jednorazowych

1. Pampers Premium Care VP rozmiar 1 78 pieluszek

 Pampers Premium Care VP rozmiar 1 78 pieluszek

Cena: ok. 45 zł
Znajdź najtańszą ofertę

PAMPERS PREMIUM CARE VP ROZMIAR 1 78 PIELUSZEK. Jedwabiście miękkie i chłonne, najlepsze pieluchy jednorazowe dla Twojego dziecka. Rozmiar 1 jest przeznaczony dla noworodków i niemowląt o wadze 2-5 kg. Produkt jest wykonany z oddychających materiałów, umożliwiających właściwą cyrkulację powietrza. Skóra jest miękko otulona i może swobodnie oddychać, a specjalne, chłonne kanaliki błyskawicznie odprowadzają wilgoć z pieluszki. Specjalny wskaźnik wilgotności ułatwia kontrolę przewijania dziecka. Produkt znajdujący się w naszym rankingu ma też warstwę materiału pochłaniającą luźne kupki i delikatną powłoczkę z wyściółką Heart Quilts. Jeśli nie wiesz, jakie pieluchy jednorazowe dla noworodka będą najlepsze, wybierz modele PAMPERS w rozmiarach 0, 1 i 2 , które posiadają specjalne wycięcie na gojący się pępek malucha.

2. Pampers Pieluchy Active Baby MSB rozmiar 4, 174 pieluszki

 Pampers Pieluchy Active Baby MSB rozmiar 4, 174 pieluszki

Cena: ok. 128 zł
Znajdź najtańszą ofertę

PAMPERS PIELUCHY ACTIVE BABY MSB ROZMIAR 4, 174 sztuki to najlepsze pieluchy jednorazowe przygotowane dla ruchliwych maluchów. Odpowiednie na noc i na dzień, zapewniają chłonność do 12 godzin. Specjalnie przygotowana, dodatkowa warstwa „sleep” zapewnia skórze suchość, a Twojemu dziecku spokojny sen. Trzy chłonne kanaliki błyskawicznie odprowadzają wilgoć z pieluchy, nie gromadząc jej w jednym miejscu. Wewnętrzna warstwa z mikroperełkami dobrze pochłania mocz. Elastyczne krawędzie pieluchy zapewniają dobre dopasowanie i zapobiegają przeciekaniu. Produkt PAMPERS ACTIVE BABY znajdujący się  w naszym rankingu pieluch zawiera również ekstrakt z aloesu, działający bakteriobójczo, nawilżająco i kojąco na skórę. Rozmiar 4 to pieluchy przeznaczone dla dzieci o masie ciała od 8 do 16 kg. Duża, ekonomiczna paczka zawierająca 174 sztuki, wystarczy każdemu aktywnemu maluchowi, co najmniej na miesiąc.

3. Pampers New Baby VP rozmiar 1 43 pieluszki

 Pampers New Baby VP rozmiar 1 43 pieluszki

Cena: ok. 20 zł
Znajdź najtańszą ofertę

PAMPERS NEW BABY VP ROZMIAR 1 43 PIELUSZKI to najlepsze pieluchy jednorazowe z innowacyjną technologią, pomagającą równomiernie rozprowadzać wilgoć. Zapewniają skórze suchość oraz znacząco zmniejszają efekt pełności pieluchy. Miękkie i delikatne pieluchy są wykonane z oddychających materiałów, co zapewnia właściwą cyrkulację powietrza i zapobiega odparzeniom delikatnej skóry dziecka Specjalnie opracowany system kanalików pomaga rozprowadzić wilgoć, a warstwa „dry” wchłania ją i skutecznie oddziela od dziecięcej skóry. Nasz ranking pieluszek jednorazowych przedstawia najlepsze produkty dla maluchów, które sprawdzą się zarówno w dzień, jak i podczas długiego nocnego snu dziecka. Chłonne mikroperełki w wewnętrznej warstwie wchłaniają i zamykają wilgoć, gwarantując efekt suchości nawet do 12 godzin.. Elastyczne krawędzie boczne doskonale dopasowują się do kształtów ciała i stanową zabezpieczenie przed przeciekaniem. Jeśli zastanawiasz się, jakie pieluchy jednorazowe dla noworodka będą najbardziej odpowiednie, wypróbuj model  NEW BABY w rozmiarze 1.

4. Pampers Pieluchy Premium Care MSB rozmiar 2, 240 pieluszek

 Pampers Pieluchy Premium Care MSB rozmiar 2, 240 pieluszek

Cena: ok. 138 zł
Znajdź najtańszą ofertę

PAMPERS PIELUCHY PREMIUM CARE MSB ROZMIAR 2, 240 PIELUSZEK są polecane dla dzieci o wadze ciała od 3 do 8 kg. Delikatne i miękkie materiały, nie podrażniają skóry noworodków i niemowląt, a pomocny dla rodziców wskaźnik wilgotności podpowiada, kiedy wymienić pieluchę. Polecane przez Polskie Towarzystwo Pediatryczne, najlepsze pieluchy jednorazowe mają warstwę Heart Quilts, która odprowadza wilgoć oraz doskonale izoluje ją od skóry dziecka. Specjalne wycięcie na pępek, chroni delikatne miejsce na brzuchu, pozwalając mu się zagoić i nie podrażniając go przy każdorazowym przebieraniu malucha. Oddychające materiały oraz system kanalików rozprowadzających wilgoć równomiernie po całej pieluszce, zapewniają dziecku komfort. Pieluchy zawierają również ekstrakt z aloesu, który doskonale nawilża wrażliwą skórę, działa kojąco na podrażnienia i bakteriobójczo. Duża, ekonomiczna paczka PREMIUM CARE, które znajdują się w naszym rankingu, zawiera zapas aż 240 sztuk jednorazowych pieluch dla najmłodszych dzieci.

5. Dada Pieluchy Jednorazowe Extra Care 1 Newborn 2‑5kg 4X23Szt.

 Dada Pieluchy Jednorazowe Extra Care 1 Newborn 2‑5kg 4X23Szt.

Cena: ok. 37 zł
Znajdź najtańszą ofertę

DADA PIELUCHY JEDNORAZOWE EXTRA CARE 1 NEWBORN 2-5KG 4X23SZT to produkt stworzony we współpracy z Instytutem Matki i Dziecka. Chłonne pieluszki są polecane dla noworodków i niemowląt o wadze ciała od 2 do 5 kg. Innowacyjna technologia  SeconDRY sprawia, że pieluszki są wyjątkowo suche, bowiem wilgoć jest wchłaniana głęboko do ich wnętrza. Skóra dziecka jest zabezpieczona przed zmoczeniem, a jednocześnie nie grożą jej odparzenia. Elastyczne krawędzie pieluszek mają specjalne, płaskie gumki, które zapewniają dobre podtrzymywanie i dopasowanie do kształtów ciała, ale nie uciskają delikatnej skóry malucha. Produkt marki DADA prezentowany przez nasz ranking pieluch jednorazowych jest przeznaczony dla najmłodszych i najmniejszych użytkowników. Dlatego pieluszki EXTRA CARE 1 NEWBORN 2-5KG mają wewnętrzne wycięcie na gojący się pępek noworodka. W zestawie znajdują się 4 paczki pieluch po 23 sztuki w każdej z nich. Dostępne są również wersje opakowania 2 x 23 sztuki.

6. Huggies Pieluszki Elite Soft 3 5-9 Kg 2X80Szt. 160Szt.

 Huggies Pieluszki Elite Soft 3 5-9 Kg 2X80Szt. 160Szt.

Cena: ok. 159 zł
Znajdź najtańszą ofertę

HUGGIES PIELUSZKI ELITE SOFT 3 5-9 KG 2X80SZT. 160SZT. Produkt, który znajduje się w naszym rankingu to pieluchy jednorazowe dla dzieci o masie ciała od 5 do 9 kg. Unikalna warstwa Soft Absorb zatrzymuje wilgoć błyskawicznie, nie dopuszczając do jej bezpośredniego kontaktu z delikatną skórą niemowląt. Ochronę stanowią miękkie poduszeczki, a oddychający materiał gwarantuje dobrą cyrkulację powietrza wewnątrz, zapobiegając odparzeniom skóry niemowlęcej. Dodatkowym zabezpieczeniem jest kieszonka wewnętrzna, chroniąca przed przeciekaniem z tyłu. Elastycznie dopasowująca się pielucha marki HUGGIES ma przylepne zakładki i pas, którymi łatwo można regulować odpowiednie zapięcie wokół dziecięcego brzuszka. Zastosowany wskaźnik wilgotności zmienia kolor, kiedy pielucha wymaga wymiany. Kolorowe obrazki na zewnętrznej stronie pieluch, to atrakcja, którą można wykorzystać przy zachęcaniu malucha do wymiany pieluszki i pokazaniu, jakie bajkowe i wyjatkowe ubranie może nosić każdego dnia.

7. Abena Bambo Nature Ekologiczne Pieluszki Jednorazowe Newborn 2-4 Kg 28 Szt

 Abena Bambo Nature Ekologiczne Pieluszki Jednorazowe Newborn 2-4 Kg 28 Szt

Cena: ok. 18 zł
Znajdź najtańszą ofertę

ABENA BAMBO NATURE EKOLOGICZNE PIELUSZKI JEDNORAZOWE NEWBORN 2-4 KG 28 SZT. Najlepsze pieluchy jednorazowe wyprodukowane z hipoalergicznych surowców i z pełną dbałością o środowisko naturalne. Do wytworzenia pieluch użyto bielonego papieru, bez rozjaśniaczy optycznych, a wszystkie elementy z tworzyw sztucznych czy farb nie zawierają ftalanów, lateksu, organtyn ani metali ciężkich. Klej przygotowano na bazie żywicy i wosku. Wysoko chłonne pieluszki ABENA BAMBO NATURE mają wyjątkowo miękką górną warstwę, gwarantującą stałe poczucie suchości. Właściwą wentylację gwarantuje warstwa oddychająca, a dobre dopasowanie pieluch zapewniają regulowane rzepy, które nie tracą przyczepności nawet przy wielokrotnym zapinaniu i odpinaniu. Prezentowany przez nasz ranking, pieluchy NEWBORN są przeznaczone dla najmłodszych dzieci o wadze 2-4 kg. Produkt został pozbawiony substancji wywołujących podrażnienia czy reakcje alergiczne. Nie zawiera żadnych perfum, balsamów ani inhibitorów zapachu. Pieluchy zostały również przebadane przez Instytut ProDerm oraz Applied Tox-Consult GmgH.

8. Huggies Pieluszki Jednorazowe Ultra Comfort 3 5-8Kg 56Szt

 Huggies Pieluszki Jednorazowe Ultra Comfort 3 5-8Kg 56Szt

Cena: ok. 27 zł
Znajdź najtańszą ofertę

HUGGIES PIELUSZKI JEDNORAZOWE ULTRA COMFORT 3 5-8KG 56SZT, Doskonałej jakości produkt wykonany z oddychających materiałów. Gwarantuję suchość i delikatność dla dziecięcej skóry. Pieluchy są zaprojektowane tak, aby przy pełnej aktywności dziecka, zapewnić mu komfort, a rodzicom pewność, że pielucha pozostanie na swoim miejscu. Sprężyste taśmy i elastyczny pasek utrzymują pieluchę, zapobiegając jej przesuwaniu się. Właściwa cyrkulacja powietrza wewnątrz pieluszki oraz wchłanianie najmniejszych śladów wilgoci zapobiega odparzeniom delikatnej niemowlęcej skóry. Marka HUGGIES od wielu lat proponuje najlepszej jakości produkty dla dzieci. Pieluchy oferowane przez amerykańską firmę są przygotowane w różnych rozmiarach, począwszy od pieluszek dla noworodków, aż do pieluch dla dzieci o wadze ciała od 15 do 30 kg.

9. Bella Baby Happy Maxi (4) 8-18 kg 46szt.

 Bella Baby Happy Maxi (4) 8-18 kg 46szt.

Cena: ok. 26 zł
Znajdź najtańszą ofertę

BELLA BABY HAPPY MAXI (4) 8-18 KG 46SZT to najlepsze pieluchy jednorazowe z systemem Flexi Fit. Wyprodukowane w Polsce są dostępne w kliku rozmiarach dostosowanych do wagi dziecka. Elastyczne krawędzie pieluchy ułatwiają szybkie zakładanie i precyzyjne dopasowanie ich do ciała dziecka. Technologia Air Flow gwarantuje pełną oddychalność pieluszki i zapewnia dopływ świeżego powietrza do skóry dziecka zapobiegając podrażnieniom i odparzeniom. Specjalna włóknina Quick Dry błyskawicznie wchłania wilgoć dając komfortowe poczucie suchości przez długi czas. Chłonne i delikatne pieluszki Happy nie mają syntetycznych zapachów, a przy ich produkcji nie używa się surowców bielonych chlorem elementarnym. Nie zawierają również elementów lateksowych, mogących wywoływać podrażnienia skóry. Pieluchy BELLA BABY HAPPY prezentowane przez nasz  ranking pieluszek jednorazowych mają pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka oraz Państwowego Zakładu Higieny.

10. EKO pieluchy jednorazowe no.3, 4-9 kg, 52 szt ECONOMY PACKS NATY

 EKO pieluchy jednorazowe no.3, 4-9 kg, 52 szt ECONOMY PACKS NATY

Cena: ok. 89 zł
Znajdź najtańszą ofertę

EKO PIELUCHY JEDNORAZOWE NO.3, 4-9 KG, 52 SZT ECONOMY PACKS NATY są idealne dla delikatnej i wrażliwej skóry dziecka. Pierwsze tygodnie życia malucha to czas, kiedy potrzebne są najlepsze i sprawdzone produkty. Jeśli nie wiesz, jakie pieluchy jednorazowe dla noworodka kupić, zaufaj tym, które są przygotowane bez sztucznych dodatków. Żadnych substancji zapachowych, chemicznych składników zwiększających chłonność czy innych środków drażniących skórę. EKO Pieluchy, jakie znajdują się w naszym rankingu są wyprodukowane wyłącznie z materiałów naturalnych i odnawialnych, są też wolne od substancji potencjalnie szkodliwych. Hipoalergiczne i z chłonnym celulozowym wkładem, mają warstwę oddychającą wykonaną na bazie skrobi kukurydzianej. Całkowicie biodegradowalne materiały wyprodukowano z surowców pozyskiwanych z najlepszych ekologicznych upraw oraz certyfikowanych obszarów leśnych. Materiał produkowany ze skrobi kukurydzianej spełnia najwyższe standardy szczelności jest równie skuteczny jak tworzywo sztuczne ale w przeciwieństwie do niego, umożliwia doskonałą cyrkulację powietrza.

Poradnik zakupowy pieluch jednorazowych

Jak dobrać rozmiar pieluch jednorazowych dla noworodka?

Kompletowanie wyprawki dla noworodka rozpoczyna się od różnych przedmiotów, ale oczywiście nie może w niej zabraknąć podstawowego artykułu, czyli pieluch. Jakie pieluszki jednorazowe kupić nie widząc naszego malucha? Jak dopasować rozmiar do wielkości dziecka? Najlepsze pieluchy jednorazowe dla najmłodszych użytkowników są dostępne w wersji 0 lub 1. Określenie „0” oznacza wagę maleństwa 1-3kg, numer „1” będzie odpowiedni dla noworodków o masie od 2kg do 4 lub 5 kg. Rozmiar „2” jest przeznaczony dla nowo narodzonych dzieci i niemowląt, które ważą od 3-6 kg. Wszystkie wyroby są przygotowane na ten wyjątkowy okres, kiedy częste przebieranie maluszka wiąże się z wchłanianiem nie tylko moczu, ale i kupki. Specjalne warstwy wchłaniają wilgoć i separują ją od delikatnej dziecięcej skóry. Elastyczne brzegi pieluch doskonale dopasowują się do ciała i chronią przed przeciekaniem. Pozwalają też na wygodną wymianę pieluchy

Na co zwrócić uwagę przy zakupie pieluch jednorazowych?

Kupując pierwsze pieluszki dla nowo narodzonego dziecka, należy zwrócić uwagę na to, czy na pewno mają wycięcie potrzebne do prawidłowego gojenia się miejsca odciętej pępowiny. Najlepsze pieluchy jednorazowe odznaczają się wyjątkową miękkością i bardzo dobrą chłonnością wilgoci. Dla większej wygody rodziców, firmy wprowadziły również specjalne wskaźniki, informujące o tym, czy pielucha wymaga wymiany. Zastosowane najczęściej paski, zmieniają swój kolor w zależności od napełnienia pieluchy. Dla każdego rodzica najważniejsze jest bezpieczeństwo jego dziecka, dlatego warto zwrócić uwagę na to, jakich surowców użyto do produkcji pieluch. Nasz ranking pieluszek jednorazowych poleca również produkty eko, które nie zawierają substancji mogących podrażnić delikatną skórę dziecka czy uczulać. Podczas zakupów, kiedy zastanawiamy się, jakie pieluszki jednorazowe wybrać, warto również sprawdzić, czy produkt ma pozytywną opinię takich instytucji, jak Państwowy Zakład Higieny czy Instytut Matki i Dziecka.

Jak często zmieniać pampersa dla noworodka?

Nie ma znaczenia, jakie pieluchy dla noworodka stosują rodzice. Trzeba je zmieniać zawsze, kiedy jest taka potrzeba. Niektórzy producenci mogą informować o tym, że ich produkty zapewniają dziecku komfort przez 12 godzin. Jednak nie należy się tym sugerować.

Pieluszkę należy zmieniać po każdym jej zanieczyszczeniu. W przeciwnym razie można łatwo i szybko doprowadzić do odparzenia. Noworodki oddają mocz w niedużej ilości, ponieważ mają mały pęcherz, ale za to często. Dlatego też często trzeba zmieniać pampersy. Nawet te, które ranking przedstawia jako najlepsze, czy polecane.

Częsta zmiana pieluszek może uchronić przed koniecznością stosowania specjalistycznych kremów i innych produktów chroniących delikatną skórę dziecka w tych miejscach.

Czy lepiej zainwestować w pieluchy jednorazowe czy w wielorazowe?

Rodzice, którzy spodziewają się pierwszego dziecka, zazwyczaj mają ten dylemat. Z jednej strony pieluchy jednorazowe to wygoda. Z drugiej to koszty. Które w takim razie są najlepsze? Aktualnie pieluchy wielokrotnego użytku wyglądają nieco inaczej. Zostały unowocześnione, a przez to sprawiają wrażenie wygodnych w użyciu i bezpiecznych. Jednak ich pranie to naprawdę kłopot.

Dlatego lepiej postawić na jednorazowe pampersy dla noworodka, których będzie można szybko się pozbywać. Najważniejsze jednak jest to, aby dobrze je dobrać. W takim razie, jakie pieluchy jednorazowe wybrać? Czyli jaki rozmiar? Rozmiar to kwestia wagi dziecka. Zbyt duży pampers będzie się zsuwał, może też powodować wycieki.  Za mały nie da się poprawnie zapiąć i też może przyczyniać się do tego samego efektu.

Bardzo ważne jest wobec tego to, aby dobrze dopasować jego wielkość i wraz ze wzrostem dziecka, pampersy te wymieniać na większe. Należy też mieć na uwadze to, że rozmiary poszczególnych pieluch jednorazowych mogą się od siebie różnić zależnie od producenta. Zakres wagowy bywa zróżnicowany. Trzeba więc uważać, by nie popełnić tego błędu i nie zostać z pieluchami, które już do niczego się nie przydadzą.

Autor rankingu:
Aleksandra Grocholska
Autor rankingu:
Aleksandra Grocholska Kategoria: Dla dziecka ola.gr@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *