Strona główna » Dom i ogród » Ogród » Ranking pił łańcuchowych
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Dom i ogród » Ogród » Ranking pił łańcuchowych
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021

Ranking pił łańcuchowych – najlepsze piły łańcuchowe w 2023 / 2024 roku

Dobra piła łańcuchowa pomoże Ci przywrócić porządek na działce. Z piłą łańcuchową zetniesz niepotrzebne drzewa, przeprowadzisz cięcia pielęgnacyjne, usuniesz obumarłe gałęzie oraz przygotujesz drewno na opał. Jeśli nie wiesz jaką piłę łańcuchową kupić poznaj nasze zestawienie i dokonaj świadomego zakupu. Ranking pił łańcuchowych, powstał właśnie z myślą o wymagających użytkownikach, którzy cenią sobie markę, jakość i wydajność.

Ranking pił łańcuchowych – TOP 10 najlepszych pił łańcuchowych

Miejsce Nazwa piły łańcuchowej Cena Najtańsza oferta
1 NAC CST45-40-02AC 379 zł Sprawdź teraz
2 Piła NAC CE20-NS-H 225 zł Sprawdź teraz
3 Makita EA3200S35A 699 zł Sprawdź teraz
4 Piła Bosch 18 06008B8001 480 zł Sprawdź teraz
5 Makita EA4300F38C 1211 zł Sprawdź teraz
6 Graphite 58G952 383 zł Sprawdź teraz
7 Piła Dedra Pilarka Łańcuchowa Elektryczna 2.2Kw Oregon 40Cm (Ded8702) 238 zł Sprawdź teraz
8 NAC CST52-45-01AC 404 zł Sprawdź teraz
9 Stiga SP 386 240381602S17 659 zł Sprawdź teraz
10 Piła Verto VES 18V 52G585-0 225 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych pił łańcuchowych

1. NAC CST45-40-02AC

 NAC CST45-40-02AC

Cena: ok. 379 zł
Znajdź najtańszą ofertę

NAC CST45-40-02AC to dobra piła łańcuchowa w przystępnej cenie. Urządzenie zostało wyposażone w mocny, dwusuwowy silnik o mocy 2400W. Pilarka z takim silnikiem doskonale poradzi sobie w pracach ogrodowych, przydomowych, sadowniczych i lżejszych pracach leśnych. Wysoki moment obrotowy powoduje, że łańcuch nie zacina się nawet przy cięciu grubych gałęzi. Natomiast automatyczne smarowanie silnika zapobiega zatarciu piły.

 

Rekomendowana pilarka została wyposażona w system antywibracyjny, który jest gwarancją komfortu użytkowania zwłaszcza przy dłuższych i cięższych zadaniach. Dodatkowym atutem jest waga urządzenia i ergonomiczny uchwyt z manetką gazu. Znajdujący się w zestawie przezroczysty pojemnik z podziałką, ułatwia przygotowanie mieszanki paliwowej oraz pokazuje jej zużycie. Zastanawiasz się, jaką piłę łańcuchową kupić? Opiniowany model może okazać się najlepszym wyborem. Pilarka NAC dość, że jest tania, to również posiada parametry techniczne potwierdzone szeregiem badań przeprowadzanych w specjalistycznych laboratoriach.

2. Piła NAC CE20-NS-H

Cena: ok. 225 zł
Znajdź najtańszą ofertę

PIŁA NEC CE20-NS-H to jedna z najtańszych dobrych pił łańcuchowych dostępnych obecnie na rynku. Pilarka została wyposażona przez producenta w nowoczesny silnik o dużej mocy 2000W, który charakteryzuje się niezawodnością i niskim poziomem hałasu. Dodatkowym atutem piły NEC jest zwarta i mocna obudowa oraz antywibracyjna rączka ułatwiająca obsługę urządzenia także na wysokości m.in. podczas pracy w sadzie na drabinie lub w lesie.

 

Piłę wyposażono również w wysokiej jakości prowadnice z łożyskiem, wytrzymały łańcuch oraz automatyczną pompę oleju. Długość prowadnicy to 400 mm, natomiast maksymalna prędkość przesuwu łańcucha wynosi 13 m/s. Zbiornik na olej pomieści aż 120 ml płynu. Na uwagę zasługuje poręczność, z jaką można posługiwać się tą piłą. Całkowita waga piły to jedynie 4,5 kg – ręce nie męczą się podczas dłuższej pracy, jak to ma miejsce podczas cięcia ciężkimi piłami spalinowymi. Piła posiada stalowy grzbień oporowy, który praktycznie zatrzymuje łańcuch oraz wbudowane amortyzatory minimalizujące drgania podczas pracy. Ponadto pilarka została wyposażona w system SDS – beznarzędziowy system wymiany łańcucha.

3. Makita EA3200S35A

 Makita EA3200S35A

Cena: ok. 699 zł
Znajdź najtańszą ofertę

MAKITA EA3200S35A to najlepsza piła łańcuchowa do domu i ogrodu – produkt renomowanej marki powstałej w 1915 roku i od tego czasu nieprzerwanie zajmującej się produkcją i naprawą silników elektrycznych. Dziś firma Makita kojarzy się z najlepszymi profesjonalnymi narzędziami. Dlatego, jeśli nie wiesz jaką piłę łańcuchową kupić opiniowany model może okazać się najlepszym wyborem. Rekomendowana pilarka znakomicie sprawdzi się przy wszelkiego rodzaju pracach wokół domu i w ogrodzie.

 

Silnik o mocy 1850W z powodzeniem poradzi sobie z przygotowaniem drewna kominkowego na opał. Obsługa pilarki jest dość prosta. Sama technologia zapłonu MPI ułatwia jej ponowny rozruch. Urządzenie zostało wyposażone w wygodny przełącznik wielofunkcyjny z opcją półgaz/ ssanie oraz start/ stop. Pompka zasysająca paliwo oraz bezobsługowy zapłon elektroniczny zapewnia łatwy rozruch i bezawaryjną pracę. Pilarka posiada również znaczniki umożliwiające precyzyjne cięcie na wymiar oraz efektywny system tłumienia drgań.

4. Piła Bosch 18 06008B8001

 Piła Bosch 18 06008B8001

Cena: ok. 480 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Ranking pił łańcuchowych to zestawienie najlepszy modeli, w którym nie mogło zabraknąć PIŁA BOSCH 18 06008B8001. Polecana piła łańcuchowa jest lekka i wygodna w obsłudze. Waga piły to zaledwie 3 kg (łącznie z baterią). Jej kompaktowe i zwrotne rozmiary pozwalają swobodnie i bez wysiłku wykonywać wszelkie prace przydomowe łącznie z przygotowaniem drewna na opał. Stabilizująca osłona noża z pazurami chwyta drewno, dzięki czemu piła może być wykorzystywana również w pracach ogrodowych – nie szarpie gałęzi i nie obciąża drzewek. Piła została wyposażona w łatwy w użyciu system SDS do szybkiego montażu, naprężania łańcucha i konserwacji.

 

Piłę zasila uniwersalna bateria 18V wykorzystywana w wielu urządzeniach domowych i ogrodowych. Układ Syneon zapewnia dłuższą żywotność baterii. Zintegrowany wskaźnik stanu naładowania akumulatora – system diodowy wyświetla stan naładowania. Piła została wyposażona w system ograniczający kontakt między łańcuchem i powierzchnią, co przekłada się na dłuższy okres bezawaryjnego użytkowania łańcucha. Dodatkowo piłę wyposażono w obrotowe urządzenie zwalniające, stałe zabezpieczenie przed upadkiem i miękki uchwyt dla kontroli, bezpieczeństwa i komfortu podczas pracy.

5. Makita EA4300F38C

 Makita EA4300F38C

Cena: ok. 1211 zł
Znajdź najtańszą ofertę

MAKITA EA4300F38C to być może najlepsza piła łańcuchowa w naszym rankingu. Polecana piła jest przeznaczone dla użytkowników półprofesjonalnych pracujących m.in. przy wycince drzew w lesie, przycinaniu drzew w sadzie, przygotowaniu drewna na opał. Piła posiada innowacyjny system Easy Start zwany systemem rozrusznika kinetycznego, który znacznie redukuje siłę potrzebną do uruchomienia silnika.

 

Piła została wyposażona w hamulec łańcucha tnącego Safety Matic, który natychmiast zatrzymuje łańcuch w przypadku odbicia (bezpieczna praca nawet w trudnych i wymagających warunkach). Piła posiada również profesjonalne sprzęgło trójdzielne, regulowaną pompę oleju zapewniającą smarowanie tylko podczas pracy łańcucha oraz szybki włącznik wygaszania silnika Touch&Stop. Jaka piła łańcuchowa sprawdzi się lepiej w wymagających pracach niż profesjonalna MAKITA EA4300F38C?

6. Graphite 58G952

 Graphite 58G952

Cena: ok. 383 zł
Znajdź najtańszą ofertę

GRAPHITE 58G952 to najlepsza piła łańcuchowa w tym przedziale cenowym. Silnik o mocy 2kW/2.7KM pozwala wykorzystać piłę do wygodnego i szybkiego przecinania drewna. Minimalna prędkość obrotowa pilarki wynosi, aż 3000 obrotów na minutę, a maksymalna może osiągnąć nawet 10500. Piła została wyposażona w hamulec automatyczny, który zatrzymuje łańcuch podczas podbicia.

 

Dodatkowe bezpieczeństwo podczas użytkowania włączonej piły gwarantuje dwupunktowe mocowanie prowadnicy oraz system amortyzacji zwiększają stabilność maszyny. Pilarka została wyposażona w zintegrowany system smarowania łańcucha przy zachowaniu możliwość ręcznej regulacji zużycia oleju. Wał korbowy został zamocowany w obudowie ze stopu aluminium. Urządzenie chroni wysokiej jakości plastikowa osłona o zwiększonej odporności na uderzenia. Pilarka posiada pełne ułożyskowanie elementów obrotowych oraz dwupunktowe mocowanie dźwigni hamulca bezpieczeństwa. Efektywną i równą pracę silnika zapewnia elektroniczny system zapłonu CDI. Zgodność z europejskimi standardami zapewnia certyfikat CE.

7. Piła Dedra Pilarka Łańcuchowa Elektryczna 2.2Kw Oregon 40Cm (Ded8702)

 Piła Dedra Pilarka Łańcuchowa Elektryczna 2.2Kw Oregon 40Cm (Ded8702)

Cena: ok. 238 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Najlepsze piły łańcuchowe charakteryzuje moc silnika i wydajność pracy, dlatego, jeśli szukasz dobrej piły łańcuchowej, z pełną gwarancją satysfakcji możesz postawić na PIŁA DEDRA PILARKA ŁAŃCUCHOWA ELEKTRYCZNA 2.2KW OREGON 40CM (DED8702). Prezentowana piła powstała z myślą o wykorzystaniu do piłowania drewna i przedmiotów z drewna. Idealnie nadaje się do przygotowania drewna opałowego oraz innych mniej wymagających prac przydomowych związanych z cięciem drewna. Jednakże producent dopuścił możliwość wykorzystania urządzenia w pracach remontowo-budowlanych, warsztatach naprawczych, w pracach amatorskich przy równoczesnym przestrzeganiu warunków użytkowania.

 

Parametry techniczne tej taniej i dobrej piły łańcuchowej to przede wszystkim moc silnika 2200W, napięcie 230V/50Hz, maksymalna długość prowadnicy 16″ (40cm), podziałka łańcucha 3/8″ (19mm) oraz prędkość liniowa łańcucha (bez obciążenia) 13 m/s. Na uwagę zasługuje również niewielka waga urządzenia – jedynie 4,3 kg.

8. NAC CST52-45-01AC

 NAC CST52-45-01AC

Cena: ok. 404 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Jeśli nadal nie wiesz jaką piłę łańcuchową kupić, wybór NAC CST52-45-01AC może okazać się strzałem w dziesiątkę. Prezentowana pilarka spalinowa znakomite firmy NAC posiada silnik dwusuwowy o pojemności 51 cm3. Dodatkowo została wyposażona w łańcuch, prowadnicę i gaźnik tego samego producenta NAC. Jest przeznaczona do wycinania lub prześwietlania drzew, usuwania z nich gałęzi i wyrównywania przydomowego żywopłotu. Nadaje się również do przygotowywania drewna do kominka oraz może być wykorzystywana podczas profesjonalnych prac dekarskich i budowlanych.

 

Zastosowany w pilarce silnik spalinowy o mocy 3 KM osiąga maksymalnie 10500 obrotów na minutę, zaś prowadnica o długości 45 centymetrów umożliwia stosowane produktu także do cięcia grubszego pnia i szerszych gałęzi. Niewielkie rozmiary oraz mała waga sprawiają, że jest wygodna i poręczna. Będzie najlepszym wyborem przy pracach na wysokości. Piła została wyposażona w system antywibracyjny oraz ergonomiczny uchwyt, dzięki czemu ręce nie męczą się nawet po długim czasie pracy z pilarką, a osoba obsługująca może czuć się bezpiecznie.

9. Stiga SP 386 240381602S17

 Stiga SP 386 240381602S17

Cena: ok. 659 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Ranking pił łańcuchowych to zestawienie, w którym nie mogło zabraknąć STIGA SP 386 240381602S17. Jest to profesjonalna, ergonomiczna pilarka spalinowa przeznaczona do wymagających prac w ogrodzie. Przy jej pomocy można nie tylko podciąć nadmiar gałęzi, czy usunąć obumarłe części drzew, ale również przygotować drewno na opał. Wydajny silnik spalinowy o pojemności 38,5 cm3 i mocy 1,6 kW oraz magnezowym karterem daje gwarancję, że piła sprawdzi się w każdych warunkach.

 

Pilarka posiada profesjonalną prowadnicę o długości 40 centymetrów oraz łańcuch, który przesuwa się z prędkością aż 22,8 m/s. Cylindry i tłoki w pilarce zostały pokryte odporną na ścieranie i obciążenia termiczne warstwą chromu – zastosowanie tego typu obróbki znacznie zwiększa żywotność silników (chrom jest dużo trwalszy od powłok niklowych najczęściej stosowanych w popularnych piłach łańcuchowych). Opiniowany model został wyposażony w automatyczną, dodatkowo regulowaną pompę olejową. Jednak główną zaletą pilarki jest jej mała wielkość oraz waga.

10. Piła Verto VES 18V 52G585-0

 Piła Verto VES 18V 52G585-0

Cena: ok. 225 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Najlepsza piła łańcuchowa nie musi kosztować dużo. Odpowiedzią na oczekiwania oszczędnych i wymagających użytkowników może okazać się PIŁA VERTO VES 18V 52G585-0 – dobra piła łańcuchowa w bardzo przystępnej cenie. Pilarka łańcuchowa napięciu 18V z prowadnicą 12″ z pewnością idealnie sprawdzi się podczas wszelkich prac przydomowych. Dodatkowo jest lekka i bezpieczna w użytkowania. Pilarka posiada hamulec bezpieczeństwa, który chroni użytkownika w przypadku odrzutu pilarki w trakcie cięcia, a także zabezpieczenie przed przypadkowym uruchomieniem.

 

Model został wyposażony w automatyczny system smarowania łańcucha i wskaźnik poziomu oleju – można swobodnie pracować piłą bez obawy o zatarcie silnika. Najważniejsze parametry piły to długość prowadnicy 210mm, grubość Łańcucha 1.3mm, podziałka Łańcucha 0.375000, pojemność zbiornika na olej 70ml, klasa ochronności III oraz natężenie dźwięku 95dB. Nie można nie wspomnieć, że zgodność z europejskimi standardami bezpieczeństwa zapewnia certyfikat CE.

Poradnik zakupowy piły łańcuchowej

Jaką piłę łańcuchową kupić? Najważniejsze parametry

Najlepsze piły łańcuchowe cechuje moc silnika, wydajność i szybkość pracy połączone z wygodą i bezpieczeństwem użytkowania. Dobra piła łańcuchowa powinna być synonimem jakości i fachowości, dlatego wybierając odpowiedni model, warto zwrócić uwagę na renomę producenta i opinie użytkowników. Ważne jest, by wybrana piła posiadała odpowiednie parametry.

Dobra piła łańcuchowa posiada:

  • odpowiednią moc silnika – do przycinki drzew gałęzi wystarczy piła o mocy silnika 1,5-2,5KM (czyli ok. 1.10-1.8 kW), dla bardziej profesjonalnych prac należy szukać piły o większej mocy
  • prowadnice o odpowiedniej długości – im dłuższa prowadnica tym wyższy komfort pracy, jednak do prac wokół domu i na działce swobodnie wystarczą prowadnice o długości od 30 do 35 cm
  • niewielką wagę – do prac ogrodowych im lżejsza tym lepiej – zazwyczaj niewielkich gabarytów pilarka waży od 4 do 5 kg, pilarki spalinowe do profesjonalnych prac leśnych są znacznie cięższe i ważą nawet 8-9 kg
  • generować niski poziom hałasu – głośne pilarki mogą uszkadzać słuch oraz wpływać negatywnie na relacje sąsiedzkie.

Do czego przyda się piła łańcuchowa?

Najlepsza piła łańcuchowa może okazać się niezastąpionym narzędziem każdego gospodarza. Będzie niezastąpiona w pracach przydomowych, w ogrodzie, na działce, ale także pozwoli przygotować drewno kominkowe na opał. Dobra piła łańcuchowa posiada odpowiedniej mocy silnik, by poradzić sobie z przecięciem grubszych gałęzi i konarów drzew. Może być również wykorzystana do prac dekarskich i budowlanych. Jeśli wybierzesz odpowiedni model, piła będzie Ci służyć niezawodnie przez wiele lat. Przygotowany przez nas ranking pił łańcuchowych, pomoże Ci podjąć decyzję. Jeśli nadal nie wiesz jaką piłę łańcuchową kupić posłuż się naszym zestawieniem i dokonaj świadomego zakupu.

Autor rankingu:
Aleksandra Grocholska
Autor rankingu:
Aleksandra Grocholska Kategoria: Ogród ola.gr@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *