Strona główna » Dom i ogród » Ogród » Ranking pił spalinowych
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Dom i ogród » Ogród » Ranking pił spalinowych
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021

Ranking pił spalinowych – jaka piła spalinowa jest najlepsza w 2023 / 2024 roku?

Jeśli potrzebujesz sprawdzonego i dobrego sprzętu, który pomoże Ci uporać się z cięciem drewna, zajrzyj na nasz ranking pił spalinowych. Dowiesz się, jakie modele są popularne i jakie marki warto wziąć pod uwagę kupując nowe urządzenie. Zastanawiając się jaką piłę spalinową kupić  warto pomyśleć, jak często i w jaki sposób będziemy eksploatować nowy sprzęt. W naszym rankingu znajdziesz zarówno urządzenia do użytku domowego, lekkie i komfortowe, jak też profesjonalne najlepsze piły spalinowe używane przez specjalistów.

Ranking pił spalinowych – TOP 10 najlepszych pilarek spalinowych

Miejsce Nazwa piły spalinowej Cena Najtańsza oferta
1 Stihl MS 170 710 zł Sprawdź teraz
2 Demon Piła Łańcuchowa Spalinowa Marpcs58T 329 zł Sprawdź teraz
3 Makita EA3200S35A 699 zł Sprawdź teraz
4 NAC CST45-40-02AC 385 zł Sprawdź teraz
5 Graphite 58G952 383 zł Sprawdź teraz
6 NAC CST52-45-01AC 404 zł Sprawdź teraz
7 Demon CS-65T 339 zł Sprawdź teraz
8 Hecht Pilarka Spalinowa 927 389 zł Sprawdź teraz
9 Hitachi CS33EB 745 zł Sprawdź teraz
10 Nac Pilarka Spalinowa Cst45-40-05Ac 1,8 Kw 45Cm3 373 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych pił spalinowych

1. Stihl MS 170

 Stihl MS 170

Cena: ok. 710 zł
Znajdź najtańszą ofertę

STIHL MS 170 to najlepsza piła spalinowa dla każdego, kto potrzebuje dobrego i wytrzymałego sprzętu. Zastanawiasz się, jaka piła spalinowa jest niezawodna i sprawdzona? Właśnie ten model marki STIHL Wyposażona w specjalny napinacz zapewnia nie tylko szybkie przygotowanie urządzenia do pracy, ale i bezpieczeństwo użytkownikowi. Samo uruchomienie nie wymaga użycia dużej siły, a specjalny system antywibracyjny maksymalnie redukuje drgania pilarki chroniąc osobę obsługującą przed niebezpiecznymi skutkami długotrwałej pracy. Model marki STIHL, który poleca nasz ranking pił spalinowych posiada także system QuickStop, który  automatycznie zatrzymuje łańcuch w momencie przerwania pracy zapobiegając niekontrolowanemu cięciu i nieszczęśliwym wypadkom. Piła jest odpowiednia do prac w gospodarstwie domowym, ścina drewno opałowe, a także drzewa o średnicy do 30 cm.

 • Moc silnika: 1,2/1,6 kW
 • Pojemność silnika: 30,1cm3
 • Poziom mocy akustycznej: 109 dBA
 • Długość prowadnicy: 35 cm
 • Waga: 4,2 kg

2. Demon Piła Łańcuchowa Spalinowa Marpcs58T

 Demon Piła Łańcuchowa Spalinowa Marpcs58T

Cena: ok. 329 zł
Znajdź najtańszą ofertę

DEMON PIŁA ŁAŃCUCHOWA SPALINOWA MARPCS58T to kompaktowa, bardzo dobra piła spalinowa. Stabilna i łatwa w obsłudze, jest odpowiednia do prac w gospodarstwie domowym i ogrodzie, a także przy pracach ciesielskich. Duża moc i wysoka jakość wykonania gwarantują dobrą wydajność i precyzję cięcia. Proste i komfortowe odpalanie w systemie Easy Start nie wymaga szarpania i wysiłku. Wytrzymałe urządzenie posiada system antywibracyjny, chroniący użytkowników przed skutkami silnych drgań podczas pracy pilarki. W zestawie z pilarką znajdują się: 1 prowadnica 38 cm, 1 prowadnica 40 cm, 1 łańcuch do prowadnicy 38 cm, 2 x łańcuch do prowadnicy 40 cm, 4 x olej do mieszanki paliwowej, zbiornik na mieszankę paliwową osłona na prowadnicę, klucze obsługowe.

 • Obroty maksymalne: 8 500  obr/min
 • Moc silnika: 2,2 kW
 • Pojemność silnika: 55cm3
 • Długość prowadnicy: 40 cm
 • Waga (z prowadnicą): 6,5 kg

3. Makita EA3200S35A

 Makita EA3200S35A

Cena: ok. 699 zł
Znajdź najtańszą ofertę

MAKITA EA3200S35A to dobra piła spalinowa łańcuchowa, która sprawdzi się w pracach przy domu, w ogrodzie, sadzie oraz okazjonalnie do cięcia drewna o niewielkiej średnicy. Bezobsługowy zapłon elektroniczny zapewnia łatwy rozruch urządzenia i jego bezawaryjną pracę. System tłumienia drgań zapewnia komfort podczas użytkowania. Specjalne znaczniki umożliwiają precyzyjne cięcie na wymiar. Pompka zasysająca paliwo ułatwia rozruch, a wielofunkcyjny przełącznik umożliwia dostosowanie trybu pracy pilarki (półgaz/ ssanie i start/stop). Jeśli nie wiesz, jaka piła spalinowa sprawdzi się w domowym gospodarstwie, wypróbuj model MAKITA. Lekka i komfortowa w użytkowaniu piła spalinowa pozwoli na samodzielne przygotowanie drewna na opał czy uporanie się ze stale odrastającymi gałęziami w przydomowym ogrodzie czy sadzie. Pozwoli także przyciąć żywopłot albo fantazyjnie uformować krzewy, nadając im niezwykłych kształtów. W zestawie z pilarką MAKITA EA3200S35A znajdują się: łańcuch tnący, prowadnica, osłona zespołu tnącego, klucz uniwersalny, wkrętak do regulacji gaźnika, ostroga zębata (zamontowana).

 • Moc silnika: 1,35 kW (1,85 KM)
 • Pojemność silnika: 32 cm3
 • Długość prowadnicy: 35 cm
 • Waga : 4,2 kg

4. NAC CST45-40-02AC

 NAC CST45-40-02AC

Cena: ok. 385 zł
Znajdź najtańszą ofertę

NAC CST45-40-02AC to dobra piła spalinowa łańcuchowa z dwusuwowym silnikiem o mocy 2,45KM. Solidne wykonanie i maksymalne obroty silnika do 10 500 obr/min dają możliwości wykorzystania urządzenia przy różnych pracach. Ergonomiczny uchwyt z manetką gazu i system antywibracyjny gwarantują dobry komfort użytkowania sprzętu. W zestawie z piłą znajdują się: prowadnica łańcucha łańcuch tnący metalowe kły oporowe, klucz serwisowy, pojemnik do sporządzania mieszanki paliwa, wkrętak uniwersalny, klucze montażowe, pilnik do ostrzenia łańcucha, osłona prowadnicy, śruby montażowe, karta gwarancyjna, instrukcja w języku polskim. Produkt marki NAC (New American Concept ) posiada znak CE gwarantujący, że produkt jest w pełni bezpieczny i dopuszczony do użytkowania na terenie Europy. Firma posiada rozbudowaną sieć autoryzowanych serwisów w całej Polsce.

 • Moc silnika: 2,45 KM
 • Pojemność silnika: 45 cm3
 • Długość prowadnicy: 40 cm
 • Waga : 5,7 kg

5. Graphite 58G952

 Graphite 58G952

Cena: ok. 383 zł
Znajdź najtańszą ofertę

GRAPHITE 58G952 to najlepsza piła spalinowa z silnikiem o mocy 2,7KM. Polecana do szybkiego i wygodnego przecinania drewna. Osiąga maksymalne obroty silnika 10 500 obr/min. Stabilność sprzętu zwiększa dwupunktowe mocowanie prowadnicy oraz nowoczesny system amortyzacji. Automatyczny hamulec zatrzymuje łańcuch podczas podbicia zapewniając bezpieczeństwo pracy Pilarka posiada zintegrowany system smarowania łańcucha. Obudowa ze stopu aluminium oraz osłona z tworzywa sztucznego chronią urządzenie przed uderzeniami. Płynną i równą pracę silnika zapewnia elektroniczny system zapłonu CDI.W zestawie z pilarką znajdują się: osłona prowadnicy, prowadnica, łańcuch OREGON, szpon przypory, pojemnik na mieszankę benzynowo olejową, wkrętak i klucze montażowe.

 • Moc silnika: 2,7 KM
 • Pojemność silnika: 52 cm3
 • Długość prowadnicy: 45 cm
 • Waga : 5,35 kg

6. NAC CST52-45-01AC

 NAC CST52-45-01AC

Cena: ok. 404 zł
Znajdź najtańszą ofertę

NAC CST52-45-01AC to najlepsza piła spalinowa amerykańskiego producenta urządzeń do domu i ogrodu. Piła posiada mechanizm natychmiastowego zatrzymania łańcucha oraz amortyzatory, redukujące drgania podczas pracy. Dwusuwowy silnik o dużej mocy poradzi sobie z różnego rodzaju drewnem. Wytrzymała obudowa zapewni trwałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne. Antywibracyjna rączka i ergonomiczny uchwyt z manetką gazu zwiększają komfort pracy, a wytrzymały łańcuch i wysokiej jakości prowadnica umożliwiają precyzyjne i efektywne cięcie. W zestawie z pilarką znajdują się: oryginalna prowadnica wraz z osłoną , metalowe kły, pojemnik do wymieszania oleju z paliwem, uniwersalny klucz, wkrętak do regulowania gaźnika

instrukcja obsługi.

 • Moc silnika: 3 KM
 • Pojemność silnika: 51 cm3
 • Długość prowadnicy: 45 cm
 • Waga : 6,2 kg
 • Poziom hałasu: 117 dB.

7. Demon CS-65T

 Demon CS-65T

Cena: ok. 339 zł
Znajdź najtańszą ofertę

DEMON CS-65T to bardzo dobra piła spalinowa łańcuchowa, która sprawdzi się podczas prac w ogrodzie, sadzie czy do przygotowania opału na zimę. Komfortowa w użytkowaniu i wydajna, jest wyposażona w dwusuwowy silnik o dużej mocy. Wbudowany system antywibracyjny redukuje silne drgania, a funkcja łatwego rozruchu ułatwia odpalanie silnika. Maksymalne obroty silnika to 8 500 obr/min. Dodatkowy system hamulcowy ułatwia pracę. Odporny na ścieranie łańcuch zapewnia zwiększoną żywotność i wysoką wydajność. W zestawie z piłą znajdują się: prowadnica DEMON , łańcuch tnący, osłona prowadnicy, klucz do świec typ T, śrubokręt, klucz imbusowy, pilnik, zbiorniczek do mieszanki, instrukcja obsługi, 3 x olej po 100ml do mieszanki paliwa, rękawiczki.

 • Moc silnika: 4 KM
 • Pojemność silnika: 65 cm3
 • Długość prowadnicy: 45 cm
 • Waga: 6,6 kg
 • Poziom hałasu: 105/109 dB.

8. Hecht Pilarka Spalinowa 927

 Hecht Pilarka Spalinowa 927

Cena: ok. 389 zł
Znajdź najtańszą ofertę

HECHT PILARKA SPALINOWA 927 to bardzo dobra piła spalinowa z silnikiem o mocy 1KM.  Urządzenie jest polecane do prac w rolnictwie, sadach, przy ścince i pielęgnacji drzew, pracach leśnych i ciesielskich. Wysokiej jakości łańcuch tnący zapewnia najlepsze efekty, a wygodna prowadnica ułatwia precyzyjną pracę. Specjalna konstrukcja piły umożliwia zastosowanie jej jako okrzesywarki. Specjalny uchwyt ułatwia pracę za pomocą jednej ręki. Lekka pilarka sprawdzi się w wielu sytuacjach. Wbudowane amortyzatory znacznie redukują silne drgania, zapewniając większy komfort pracy użytkownikowi. Główna rękojeść ma na powierzchni materiał antypoślizgowy, gwarantujący mocne i stabilne trzymanie urządzenia. Model prezentowany przez nasz ranking pił spalinowych jest też wyposażony w osłonę bezpieczeństwa (przeciwodbiciową) z hamulcem, który działa natychmiast w przypadku ześlizgnięcia się dłoni operatora z uchwytu głównego.

 • Moc silnika: 1KM
 • Pojemność silnika: 25,4 cm3
 • Długość prowadnicy: 30 cm
 • Waga (z prowadnicą): 5 kg

9. Hitachi CS33EB

 Hitachi CS33EB

Cena: ok. 745 zł
Znajdź najtańszą ofertę

HITACHI CS33EB  to bardzo dobra piła spalinowa łańcuchowa polecana do prac ogrodowych, w gospodarstwie domowym, sadzie czy drobnych pracach budowlanych. Lekka i komfortowa w użytkowaniu ma ergonomiczny uchwyt, zapewnia precyzyjne i bezpieczne cięcie drewna. Duży zbiornik paliwa przedłuża czas pracy, a pompka paliwa ułatwia szybki rozruch silnika. Wytrzymała i lekka obudowa oraz podwójne mocowanie hamulca gwarantuje trwałość i bezpieczną pracę. Uniwersalne urządzenie marki HITACHI to produkt, który sprawdzi się w ograniczonych przestrzeniach, kiedy operowanie sprzętem jest znacznie utrudnione.

 • Moc silnika: 1,7KM
 • Pojemność silnika: 32,3 cm3
 • Długość prowadnicy: 35 cm
 • Waga : 3,8 kg

10. Nac Pilarka Spalinowa Cst45-40-05Ac 1,8 Kw 45Cm3

 Nac Pilarka Spalinowa Cst45-40-05Ac 1,8 Kw 45Cm3

Cena: ok. 373 zł
Znajdź najtańszą ofertę

NAC PILARKA SPALINOWA CST45-40-05AC 1,8 KW 45CM3 to uniwersalna piła łańcuchowa, która sprawdzi się podczas prac w ogrodzie, sadzie, a także przy przygotowywaniu drewna opałowego. Urządzenie jest również odpowiednie do okazjonalnego cięcia drzew i gałęzi. Amerykańska firma New American Concept jest światowym liderem na rynku sprzętu i elektronarzędzi wykorzystywanych podczas prac porządkowych i pielęgnacyjnych w gospodarstwie domowym i ogrodzie. Prezentowany w naszym rankingu model CST45-40-05AC 1,8 KW 45CM3 ma lekką konstrukcję i antywibracyjną rączkę, redukującą silne drgania podczas używania pilarki. Mocna obudowa z tworzywa sztucznego zapewnia wytrzymałość sprzętu i bezpieczeństwo w czasie pracy. W zestawie z piłą znajdują się: pojemnik do sporządzania mieszanki paliwowej, pilnik oraz zestaw kluczy.

 • Moc silnika: 2,45KM
 • Pojemność silnika: 45 cm3
 • Długość prowadnicy: 40 cm
 • Waga : 5,7 kg

Poradnik zakupowy piły spalinowej

Do czego przyda się piła spalinowa?

Dobra piła spalinowa sprawdzi się przy zajęciach w gospodarstwie domowym. ogrodzie, sadzie, a także przy pracach stolarskich i ciesielskich. To sprzęt, którego używają pracownicy na co dzień zajmujący się wycinką drzew w lasach. Modele urządzeń, przedstawiane przez nasz ranking pił spalinowych ułatwią przygotowanie materiału na opał, jak i pozbycie się zbyt dużych gałęzi czy niektórych drzew z ogrodu, lasu albo sadu. Piła jest wykorzystywana zarówno przez amatorów, jak i jest narzędziem zawodowych drwali czy cieśli, zapewniając im bezpieczną i wydajną pracę na co dzień.

Cięcie grubego drzewa to zadanie dla profesjonalistów, ale dobra piła spalinowa przyda się również do lżejszych prac. Ułatwi wykonanie sezonowych porządków w przydomowym ogrodzie czy małym sadzie. Szybko upora się z grubszymi gałęziami i konarami starych drzew. Najlepsza piła spalinowa to także pomoc przy formowaniu roślinności w Twoim ogrodzie. Tworzenie różnego rodzaju kształtów z żywopłotu i roślin zielonych jest w zasięgu każdego, kto ma artystyczny zmysł i może obsługiwać piłę spalinową. Wiele modeli jest urządzeniami lekkimi i zapewniającymi komfortową pracę nawet osobom, bez dużego doświadczenia w cięciu piłą łańcuchową.

Jaką piłę spalinową wybrać? Najważniejsze parametry

Dostępne na rynku urządzenia do prac w ogrodzie, mają różne parametry. Jednak nawet najlepsza piła spalinowa na świecie, nie wykona pracy za Ciebie. Dlatego podczas zakupów, należy dokładnie przemyśleć, w jakim celu najczęściej będziemy jej używać. Jeśli będzie to sezonowa regulacja długości drzew, przygotowywanie materiału na opał czy formowanie ogrodowych krzewów, warto zainwestować w miarę lekki i wygodny w użyciu model. Do prac ciężkich, musimy liczyć się z zakupem profesjonalnego sprzętu, który nie należy do tanich. Zawsze warto sprawdzić wszelkie, dostępne w urządzeniu zabezpieczenia, które posiadają najlepsze piły spalinowe. Wśród nich automatyczny hamulec zatrzymujący łańcuch podczas podbicia. System QuickStop, który automatycznie zatrzymuje łańcuch w momencie przerwania pracy, zapobiegając niekontrolowanemu cięciu i nieszczęśliwym wypadkom. Natomiast wbudowane amortyzatory znacznie redukują silne drgania, zapewniając większy komfort pracy użytkownikowi. Pomocna jest również funkcja szybkiego rozruchu, nie wymagająca dużej siły fizycznej przy uruchamianiu silnika. Ergonomiczny uchwyt z antypoślizgową rączką zapewni komfortową pracę, a specjalne znaczniki umożliwiają precyzyjne cięcie na wymiar. Przy częstym i długotrwałym użytkowaniu istotnym parametrem jest moc hałasu generowanego przez urządzenie.

Autor rankingu:
Aleksandra Grocholska
Autor rankingu:
Aleksandra Grocholska Kategoria: Ogród ola.gr@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *