Strona główna » Dom i ogród » Budowa i remont » Ranking płytek » Ranking płytek marmurowych
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Dom i ogród » Budowa i remont » Ranking płytek » Ranking płytek marmurowych
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021

Ranking płytek marmurowych – jakie płytki marmurowe kupić?

Wykańczasz lub remontujesz mieszkanie i poszukujesz najlepszych płytek marmurowych do Twojego wnętrza? Zapoznaliśmy się z ofertą wielu producentów i wybraliśmy te płytki z naturalnego kamienia, która spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Powinny być one trwałe, ciekawe wizualnie i proste w klejeniu. Zatem – jakie płytki marmurowe kupić?

Ranking płytek marmurowych – top 10 płytek marmurowych

MiejsceNazwaCena odNajlepsza oferta
1Bärwolf Mozaika Szklano Marmurowa Gl-2496 29,8×29,881 złSprawdź teraz
2Bärwolf Rm0006 30×30 Mozaika Marmurowa41 złSprawdź teraz
3Bärwolf Mozaika Szklano Marmurowa Gl-2498 29,8×29,875 złSprawdź teraz
4Bärwolf Mozaika Szklano Marmurowa Gl-2492 29,8×29,878 złSprawdź teraz
5Bärwolf Mozaika Szklano Marmurowa Gl-2492 29,8×29,878 złSprawdź teraz
6Bärwolf Mozaika Szklano Marmurowa Gl-2551 29,8×29,888 złSprawdź teraz
7Bärwolf Mozaika Szklano Marmurowa Gl-2550 29,8×29,898 złSprawdź teraz
8Bärwolf Rm0005 30×30 Mozaika Marmurowa41 złSprawdź teraz
9Barwolf Mozaika Marmurowa 30,1×29,8 399 złSprawdź teraz
10Bärwolf Mozaika Szklano Marmurowa Gl-2494 29,8×29,875 złSprawdź teraz
11Barwolf Mozaika Marmurowa 29,8×29,8 299 złSprawdź teraz

Recenzje płytek marmurowych

1. Bärwolf Mozaika Szklano Marmurowa Gl-2496 29,8×29,8

Bärwolf Mozaika Szklano Marmurowa Gl-2496 29,8x29,8

Cena: od. 81 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Idealnie płytki marmurowe marki Bärwolf to połączenie trzech rodzajów materiałów. Producent zadbał o to by płytki były wykonane z najlepszej jakość surowców. Do ich zrobienia wykorzystane zostały czysty marmur, szkło i metal. W wyniku takie niekonwencjonalnego połączenia powstały te polecane płytki marmurowe. Mozaiki marki Bärwolf są niezwykle trwałe i ponadczasowe. Firma zajmująca się produkcją płytek ma długoletnie doświadczenie, która doceniane jest przez wielu odbiorców. Ich produkty są bardzo praktyczne. Mozaiki świetnie sprawdzą się w każdym wnętrzu, od klasycznego po nowoczesne. Są również wyjątkowo atrakcyjne w odbiorze.

2. Bärwolf Rm0006 30×30 Mozaika Marmurowa

Bärwolf Rm0006 30x30 Mozaika Marmurowa

Cena: od. 41 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Poszukujesz najlepszej płytki marmurowej do swojego domu lub mieszkania? Mozaika Marmurowa marki Bärwolf świetnie sprawdzi się w każdym pomieszczeniu, od kuchni przez łazienkę, aż po salon. Do tego nie ogranicza się żaden styl. Produkt jest bardzo uniwersalny i wpasuje się w nowoczesne, klasyczne i industrialne wnętrza. Kwadratowy kształt mozaiki ułatwia układanie i dopasowanie do różnych pomieszczeń. Firma odpowiadająca za ich produkcję jest ceniona na całym świecie. Wykonuje bowiem produkty najwyższej jakości. Ten model płytek marmurowych został zrobiony z marmuru łamanego. Produkty marki Bärwolf charakteryzuje ponadczasowość, trwałość i praktyczność. Ponadto są piękną ozdobą każdego pomieszczenia.

3. Bärwolf Mozaika Szklano Marmurowa Gl-2498 29,8×29,8

Bärwolf Mozaika Szklano Marmurowa Gl-2498 29,8x29,8

Cena: od. 75 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Według opinii płytki marmurowe marki Bärwolf są jedynymi z najlepszych na rynku. Model GI-2498 wykonany został z połączenia marmuru i szkła. Ta mozaika ma kształt kwadratu, dlatego idealnie wpasuje się w każdą przestrzeń. Do tego jest bardzo trwała i praktyczna. Dzięki jej ponadczasowemu i wyjątkowo pięknemu wyglądowi znajdzie zastosowanie w każdej łazience, kuchni, a nawet przedpokoju. Tanie płytki marmurowe nie są tak wytrzymałe. Producent tych płytek jest znany i ceniony w różnych regionach świata.

4. Bärwolf Mozaika Szklano Marmurowa Gl-2492 29,8×29,8

Bärwolf Mozaika Szklano Marmurowa Gl-2492 29,8x29,8

Cena: od. 78 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Płytki marmurowe model GI-2492 marki Bärwolf przystosowane zostały do klejenie wewnątrz pomieszczeń użytkowych. Będą doskonałą ozdobą zarówno w domu, jak i w punktach usługowych. Płytki charakteryzują się trwałością i praktycznością. Okładzina na ścianę wykonana została z marmuru i szkła. Produkty marki Bärwolf są ponadczasowe i bardzo piękne. Płytki marmurowe stanowią świetne wykończenie wielu wnętrz.

5. Bärwolf Mozaika Szklano Marmurowa Gl-2492 29,8×29,8

Bärwolf Mozaika Szklano Marmurowa Gl-2492 29,8x29,8

Cena: od. 78 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Ten rodzaj płytek marmurowych zaprojektowany został z myślą o łazienkach. Jest nie tylko piękny i praktyczny, ale również wodoodporny. Płytki marmurowe marki Bärwolf przystosowane są do użytku w pomieszczeniach. Ich unikalny wygląd sprawi, że doskonale sprawdzą się zarówno w nowoczesnych, jak i klasycznych łazienkach. Kwadratowy kształt pozwala na dobranie mozaiki do praktycznie każdego wnętrza.

6. Bärwolf Mozaika Szklano Marmurowa Gl-2551 29,8×29,8

Bärwolf Mozaika Szklano Marmurowa Gl-2551 29,8x29,8

Cena: od. 88 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Jeśli chcesz wykończyć swoją łazienkę świetnie sprawdzą się płytki marmurowe marki Bärwolf. Wykonane zostały z marmuru i szkła. Ich kształt – kwadrat, sprawia że doskonale sprawdzą się w zasadzie w każdej przestrzeni. Ich cechą charakterystyczną jest ponadczasowości i piękno. Producent zadbał, aby każda płytka była wykonana z dbałością o nawet najdrobniejszy szczegół. Ponadto każdy wyrób jest bardzo trwały.

7. Bärwolf Mozaika Szklano Marmurowa Gl-2550 29,8×29,8

Bärwolf Mozaika Szklano Marmurowa Gl-2550 29,8x29,8

Cena: od. 98 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Płytki marmurowe wykonane z łamanego marmuru, które są trwałe i bardzo praktyczne? Oto model Rm0005 marki Bärwolf. Mozaika jest nie tylko niezwykle piękna, ale także praktyczna i ponadczasowa. Producent zadbał o to, aby można ją było umieścić w każdym pomieszczeniu. Jest odporna na wilgoć, dlatego świetnie sprawdzi się również w łazience. Przeznaczona jest do montowania wewnątrz budynku. Dobre płytki marmurowe charakteryzują się uniwersalnym dopasowaniem. Właśnie taki jest model Rm0005.

8. Bärwolf Rm0005 30×30 Mozaika Marmurowa

Bärwolf Rm0005 30x30 Mozaika Marmurowa

Cena: od. 41 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Płytki marmurowe marki Bärwolf pochodzą z Niemiec i odznaczają się ogromną precyzją wykonania. Przeznaczone są do stosowania zarówno na ścianach, jak i na podłodze. Model ten montować można wewnątrz budynku. Płytki są odporne na działanie wilgoci, dlatego mogą być przyklejane również w łazience. Wykonane zostały z naturalnego kamienia. Charakteryzują się matowym wykończeniem i kwadratowym kształtem, który z łatwością dopasować możemy do każdej łazienki.

9. Barwolf Mozaika Marmurowa 30,1×29,8 3

Barwolf Mozaika Marmurowa 30,1x29,8 3

Cena: od. 99 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Ten model płytek marmurowych zaprojektowany został z myślą o kliencie premium. Wykonany został bowiem z naturalnego kamienia. Świetnie sprawdzi się na ścianach, wewnątrz budynku. GI2494 zrobiony został z połączenia kamienia naturalnego – marmuru oraz szkła półprzezroczystego. Jego powierzchnia jest gładka i połyskująca. Producent zadbał o to, aby każda płytka była bardzo precyzyjnie wykonana. Mozaika sprzedawana jest w plastrach.

10. Bärwolf Mozaika Szklano Marmurowa Gl-2494 29,8×29,8

Bärwolf Mozaika Szklano Marmurowa Gl-2494 29,8x29,8

Cena: od. 75 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

Te matowe w wykończeniu płytki marmurowe znajdą zastosowanie zarówno na ścianach, jak i na podłodze. Mogą być montowane jedynie wewnątrz budynku. Odznacza je odporność na wilgoć, co sprawia, że będą wręcz doskonałe do łazienki. Są także antypoślizgowe, jest to szczególnie ważne właśnie w tym pomieszczeniu. Model ten wykonany został w całości z czystego marmuru. Ich kwadratowy kształt pozwala na doskonałe dopasowanie do pomieszczenia.

Poradnik zakupowy płytek marmurowych

Jak układać płytki marmurowe?

Płytki marmurowe uważane są za unikalny materiał wykończeniowy. Wyróżnia je duża ilość barw oraz wzorów do wyboru. Pozwala to stworzyć bardzo wyjątkowo przestrzeń. Marmur jest też bardzo uniwersalny, co również wpływa na jego popularyzację. Do jakich pomieszczeń wybierać płytki marmurowe? Jakimi zasadami kierować się podczas projektowania? Sprawdźcie z nami!

Jakie zalety mają płytki marmurowe?

Marmur od wieków uważany jest za kamień bardzo elegancki i szlachetny. Już w starożytności wykorzystywany był w budownictwie. Również dzisiaj ma spore grono entuzjastów. Jego niewątpliwą zaletą jest różnorodność w zakresie odcieni, barw oraz faktur. Dzięki różnym rodzajom kamienia, stworzyć może odważne rozwiązanie oraz ciekawe kontrasty. Płytki marmurowe występują również w zdecydowanie delikatniejszych odsłonach, jak odcienie czystej bieli, szarości, a także beżów. Zastosowanie, a także właściwości użytkowe marmuru są zbliżone do granitu. Marmur jedynie szybciej chłonie wilgoć i jest bardziej miękki. Warto zatem stosować odpowiednie impregnaty, które sprawią, że wykończenie będzie bardziej trwałe. Bardzo ważne jest dokładnie sprawdzenie stopnia twardości materiału, który układamy w naszym domu. Może być on zależy od powierzchni, na której będzie się znajdował. Twardość mierzy się w skali Mohsa. Jest zasada, że jeśli wartość wynosi 2 lub 3, oznacza to tyle, że łatwiej go porysować. Im wyższa cyfra, tym twardość kamienia lepsza. Płytki marmurowe wykonane zostały z naturalnego materiału, który charakteryzuje się doskonałym wręcz przewodnictwem cieplnym, dlatego idealnie sprawdzi się na ogrzewanie podłogowe. Kamień równomiernie i szybko rozprowadza ciepło na całej powierzchni podłogi. Płytki wykonane z marmuru to dobre rozwiązanie do łazienki, a także do przedpokoju. Nie trzeba pokrywać ich drogimi impregnatami, a do tego sprzątać i cyklinować. Marmur jest niezwykle prosty w pielęgnacji. Co ważne, jest także bardzo odporny na uszkodzenia mechaniczne. Świetnie sprawdza się w rustykalnych wnętrzach i nowoczesnych pomieszczeniach. Bardzo dobrze łączy się z drewnem, metalem, a także plastikiem.

Jak wykorzystać płytki marmurowe?

Wykorzystanie płytek marmurowych podczas aranżacji mieszkania daje ogrom możliwości. Elementy wykonane z tego naturalnego kamienia z pewnością przypadną do gustu koneserom ascetycznych wnętrz, ale również osobom, które wręcz przepadają za delikatną elegancję i niewymuszonym szykiem. Gdzie najczęściej wykorzystuje się marmur w domu? Oto kilka propozycji:

 • marmurowe schody
 • wielkoformatowe posadzki w łazience, przedpokoju oraz kuchni
 • blaty użytkowe, w łazience i kuchni
 • cokoły o różnym profilu
 • kominki
 • parapety
 • elewacje wewnątrz i na zewnątrz

Zazwyczaj płytki marmurowe wykorzystywane są na podłogach, jednak coraz częściej w nowoczesnych aranżacjach możemy zaobserwować tego typu okładzinę również na ścianach. Warto pamiętać, że jeśli decydujesz się na użycie większego kawałka naturalnego kamienia należy pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu i stelażu. W pozycji pionowej, sam klej może nie wystarczyć. Marmur jest ciężki i bez właściwego zabezpieczenia może grozić oderwaniem od ściany. Często do ścian używane są specjalne, bardzo cienkie płytki marmurowe, które są lżejsze i łatwiejsze w montażu. Na rynku spotkać można bardzo wiele materiałów wykończeniowych. Jednak nie każdy daje takie możliwości jak właśnie marmur. Marmur będzie bardzo elegancki w kuchni. Płytki marmurowe w białym odcieniu podkreślają czystość pomieszczenia. Takie wnętrza są czyste i bardzo schludne.

Jak zastosować płytki marmurowe w kuchni?

Najwięcej propozycji znaleźć możemy w zakresie płytek marmurowych do kuchni. Wybierając płytki kierujmy się się przede wszystkim praktycznością i rodzajem innych dodatków. Często wybór pada na białe odcienie z ciemniejszymi żyłkami i smugami na powierzchni płytki. Świetnie będą one współgrały ze stalą nierdzewną oraz złotymi elementami. Pozwala rozświetlić wnętrza, a do tego odbijają światło. Płytki marmurowe pozwalają na zachowanie nieskazitelnej czystości w pomieszczeniu. Niektórzy jednak obawiają się zabrudzeń, których nie można usunąć przy pomocy wilgotnej ściereczki. Jeśli wybierzesz płytki z marmuru w kuchni, pamiętać musisz o regularnym impregnowaniu. Marmur ma to do siebie, że reaguje z płynami i kwasami, które przy zbyt częstym kontakcie mogą trwale wniknąć w jego strukturę. Mowa o ciemnych sosach, winie, a także wszelkiego rodzaju olejach. Nie każdy środek czyszczący nadaje się jednak do czyszczenia marmuru. Należy wybierać te, które pozostawiają niewidoczną warstwę, a do tego nie zmieniają koloru kamienia.

Jak wykorzystać płytki marmurowe w łazience?

Marmur w łazience to nie lada wyzwanie. Z pewnością pięknie będzie prezentował się w tym pomieszczeniu, jednak warto pamiętać, że płytki marmurowe bardzo szybko chłoną wilgoć. Co oczywiście wpływa na konieczność częstej konserwacji powierzchni oraz dodatkowego osuszania np. podłogi z marmuru. Na rynku znaleźć można jednak środki, który bardzo skutecznie przeciwstawiają się efektowi wchłaniania wilgoci. Niektórzy producenci zadbali też o dodatkową ochronę na samych płytkach. Do łazienek często wybierane są elementy z marmuru w odcieniach bieli i beżu z delikatnymi, pierzastymi żyłkami. Powiększają one optycznie pomieszczenie, a do tego rozjaśniają je i dodają elegancji. Występują także bogato zdobione pęknięciami i rysami płytki, które doskonale uzupełnią stylową, nowoczesną dużą łazienkę. Warto połączyć je ze złotą armaturą. Oczywiście nie musisz układać kamienia w całej łazience. Możesz go wykorzystać jedynie w kilku szczegółach. Poza ścianami i podłogami, doskonale nada się jako wanna, umywalka, bateria łazienkowa, toaleta oraz jako element dekoracyjny wokół luster. Do łazienki najlepiej wykorzystać płytki marmurowe o grubości około 2-3 cm. Dobrze jest po prostu dopasować rozmiar płytek do wielkości łazienki. Marmurowe płytki zazwyczaj są dostosowywane do niedużych pomieszczeń, a ich długość nie przekracza 30-40 cm. Natomiast na ścianach postawić można na kwadratowe, prostokątne lub podłużne płytki.

Dlaczego warto zdecydować się na płytki marmurowe?

Płytki marmurowe wybierane są do mieszkań, domów, biur, a także lokali usługowych. Ich uniwersalne zastosowanie z całą pewnością wpływa na ich rosnącą popularność. Zastosowanie znajdą nie tylko wewnątrz budynku, ale również na zewnątrz. Zwłaszcza jeśli mówimy o płytkach mrozoodpornych. Są bardzo trwałe, praktyczne i łatwe w utrzymaniu. A do tego odnajdują się w praktycznie każdym stylu.

Właściwości kamienia naturalnego

Kamień naturalny to piękno w czystej postaci. Takie wykończenie będzie ponadczasowe i eleganckie. Przy aranżacji mieszkania jest to szczególnie ważne. Liczy się wówczas trwałość i piękny wygląd przez długie lata. Marmur nie wychodzi z mody. Aby wykreować spójną przestrzeń wystarczy zastosować płytki marmurowe na podłodze. Możemy stworzyć koherentną przestrzeń dzięki wykorzystaniu płytek z kamienia naturalnego, na podjeździe i schodach, a do tego wewnątrz budynku. Co do kamieni naturalnych do wyboru mamy kilka najpopularniejszych: marmur, granit i wapień. Ten pierwszy z pewnością wiedzie prym na rynku wnętrzarskim. Pozwala na szeroki dobór kolorystyki i faktury. Wpływa to oczywiście na możliwości aranżacyjne. Możemy zdecydować się na klasyczne i luksusowe wnętrza, a także te nowoczesne i niekonwencjonalne. Warto sprawdzić dokładnie jakość produktu, który nabywamy, ale sprawdził się on do konkretnej przestrzeni. Zalety kamienia naturalnego:

 • Podłoga jest łatwa w utrzymaniu czystości. Poza tym może wytrzymać nawet bardzo intensywne użytkowanie przez długie lata. Dlatego doskonale sprawdzi się w lokalach użytkowych, które odwiedzane są przez wiele osób każdego dnia. Świetnie sprawdzi się także przy dzieciach.
 • Płytki marmurowe są bardzo trwałe i solidne. Nie będą pękać, a do tego doskonale przewodzą ciepło.
 • Unikalne wzory sprawią, że żadna podłoga nie będzie wyglądała jak ta w waszym domu. Nie ma bowiem dwóch takich samych egzemplarzy marmuru. Dzięki nim możemy stworzyć ponadczasową aranżację. Dom wyglądał będzie niepowtarzalnie i wyjątkowo.
 • Kamień naturalny wykorzystywany jest od bardzo dawna. Nic dziwnego, jest nie tylko piękny, ale również bardzo elegancki i stylowy.
 • Nic tak nie cieszy jak łatwa w utrzymaniu powierzchnia. Marmur nie gromadzi kurzu, nie pozwala pozostać na powierzchni sierści zwierząt. Podłoga jest również wolna od naskórka. Dzięki czemu będzie ona łatwiejsza w utrzymaniu czystości i doskonała dla alergików.
 • Wykorzystanie marmuru podnosi także wartość nieruchomości. Kamień naturalny jest ponadczasowy i z pewnością nie straci na wartości. Wygląda marmuru nie zmienia się wraz z trendami. Dlatego dom, w którym wykorzystany został marmur nie straci walorów wizualnych.
 • Doskonałe przewodzenie cieplne to kolejny atut. Często stosuje się instalacje w postaci podgrzewanej podłogi, na którą należy położyć materiał, który dobrze przewodzi ciepło. Właśnie jednym z nich jest marmur. Podłoga będzie nie tylko stylowa, ale również praktyczna.
Autor rankingu:
Aleksandra Grocholska
Autor rankingu:
Aleksandra Grocholska Kategoria: Budowa i remont ola.gr@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.