Strona główna » Dom i ogród » Dom » Ranking poduszek » Ranking poduszek ortopedycznych
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Dom i ogród » Dom » Ranking poduszek » Ranking poduszek ortopedycznych
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021

Ranking: Najlepsze poduszki ortopedyczne – jaką poduszkę ortopedyczną wybrać w 2023 / 2024 roku?

Najlepsza poduszka ortopedyczna przywróci Ci spokojny sen. Dlatego, jeśli chcesz zapomnieć o bólu kręgosłupa, napiętych mięśniach, nocnym i rannym drętwieniu dłoni, chrapaniu i bezsenności postaw na dobrą poduszkę ortopedyczną. W przygotowanym przez nas rankingu znajdziesz dobre poduszki ortopedyczne, spośród których z pewnością wybierzesz najlepszą poduszkę dla siebie.

Ranking poduszek ortopedycznych – TOP 10 najlepszych poduszek ortopedycznych

Miejsce Nazwa poduszki ortopedycznej Cena Najtańsza oferta
1 Qmed Szwedzka poduszka ortopedyczna z pamięcią kształtu Standard Pillow MDQ001105 79 zł Sprawdź teraz
2 ARmedical Poduszka ortopedyczna PROFILOWANA Exclusive Dream MFP 5030 79 zł Sprawdź teraz
3 Mediflow Wodna poduszka ortopedyczna Mediflow 219 zł Sprawdź teraz
4 Dr Sapporo Bossanova Poduszka ortopedyczna 225 zł Sprawdź teraz
5 Poduszka ortopedyczna profilowana Silent Dream MFP-6035 108 zł Sprawdź teraz
6 Sissel Plus Poduszka ortopedyczna 2w1 213 zł Sprawdź teraz
7 Antar Poduszka ortopedyczna z pamięcią 80 zł Sprawdź teraz
8 Poduszka ortopedyczna profilowana Bamboo Dream MFP-5030BF 96 zł Sprawdź teraz
9 DR SAPPORO Poduszka ortopedyczna Nuvo PSP-006 165 zł Sprawdź teraz
10 Mdh Poduszka Ortopedyczna Do Snu Qmed Slim Pillow – Spanie Na Brzuchu 90 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych poduszek ortopedycznych

1. Qmed Szwedzka poduszka ortopedyczna z pamięcią kształtu Standard Pillow MDQ001105

 Qmed Szwedzka poduszka ortopedyczna z pamięcią kształtu Standard Pillow MDQ001105

Cena: ok. 79 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Przygotowany przez nas ranking otwiera Qmed Szwedzka poduszka ortopedyczna z pamięcią kształtu Standard Pillow MDQ001105. Jest to być może najlepsza poduszka ortopedyczna w tym przedziale cenowym. Rekomendowana szwedzka poduszka została wyposażona w pamięć kształtu i dostosowuje się do kształtu głowy i szyi bez względu na to, w jakiej pozycji śpi użytkownik (na wznak, czy na boku). Rekomendowana poduszka znalazła zastosowanie przy bólach kręgosłupa, bólach ramion, drętwieniu dłoni, chrapaniu, bezsenności oraz powtarzającemu się napięciu. Ta dobra poduszka ortopedyczna stanowi gwarancję właściwego ułożenia odcinka szyjnego kręgosłupa w czasie snu poprzez prawidłowe podparcie głowy, szyi i barku. Dodatkowo łagodzi ból kręgosłupa i ramion, zmniejszając nacisk na wrażliwe punkty. Poduszka została wykonana z mikrofibry. W zestawie znajdują się dwie poszewki. Specjalne materiały zapobiegają rozwojowi mikroorganizmów, alergenów oraz chłonięciu drobinek kurzu.

2. ARmedical Poduszka ortopedyczna PROFILOWANA Exclusive Dream MFP 5030

 ARmedical Poduszka ortopedyczna PROFILOWANA Exclusive Dream MFP 5030

Cena: ok. 79 zł
Znajdź najtańszą ofertę

ARmedical Poduszka ortopedyczna PROFILOWANA Exclusive Dream MFP 5030 to dobra poduszka ortopedyczna, która może pomóc Ci pozbyć się problemów z bólem pleców. Polecana poduszka powstała z myślą o prawidłowym ułożeniu kręgosłupa podczas snu. Właściwy kształt poduszki odpowiednio wspiera szyję, głowę i ramiona, pozwalając zachować podczas spoczynku anatomiczną pozycję najzdrowszą dla kręgosłupa. Poduszka wykorzystywana jest przy bólach pleców, szyi i głowy, które są efektem nieprawidłowej pozycji ciała podczas snu. Użyte przy produkcji materiały (pianka termoplastyczna) powodują, że poduszka dopasowuje się do kształtu ciała i przyjemnie otula szyję i głowę. Z pewnością będzie to najlepsza poduszka ortopedyczna dla osób, które lubią spać na wznak. Na uwagę zasługuje fakt, że struktura pianki termoformującej użytej w poduszce ortopedycznej utrudnia wnikanie kurzu i rozwój drobnoustrojów mogących powodować reakcje uczuleniowe – polecana poduszka może być śmiało stosowana przez alergików. W zestawie znajduje się zdejmowany do prania pokrowiec wykonany z mikrofibry.

3. Mediflow Wodna poduszka ortopedyczna Mediflow

 Mediflow Wodna poduszka ortopedyczna Mediflow

Cena: ok. 219 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Jeśli nie wiesz, jaka poduszka ortopedyczna będzie odpowiednia, poznaj Mediflow Wodna poduszka ortopedyczna Mediflow. Jest to wyjątkowe, unikalne rozwiązanie do tej pory niespotykane na rynku. Ta niezwykła i być może najlepsza poduszka ortopedyczna XXI wieku łączy w sobie wszystkie zalety tradycyjnych poduszek ortopedycznych z dużym komfortem użytkowania. Głównym zadaniem polecanej poduszki jest znaczna poprawa jakość snu oraz wyeliminowanie porannych bólów szyi i ramion. Zadowoleni użytkownicy zgodnie podają, że ta znakomita poduszka ortopedyczna stanowi optymalne podparcie głowy oraz szyi w każdej pozycji przyjmowanej podczas snu pozwalając do tej pory napiętym i zmęczonym mięśniom na odpoczynek i regenerację. Polecana poduszka składa się z trzech warstw – miękkiej i hypoalergicznej warstwy poliestru, zwiększającej komfort użytkowania, warstwy izolacji termicznej otaczającej ze wszystkich stron warstwę wodną oraz warstwy wodnej zapewniającej doskonałe podparcie głowy i szyi we wszystkich pozycjach. Użytkownik może swobodnie dopasować twardość poduszki, uzupełniając ją wodą lub odlewając odpowiednią ilość wody – według własnego uznania. Badania kliniczne wykazały, że rekomendowana poduszka ortopedyczna zmniejsza poranne bóle szyi u osób cierpiących na chroniczne bóle u 84% badanych.

4. Dr Sapporo Bossanova Poduszka ortopedyczna

 Dr Sapporo Bossanova Poduszka ortopedyczna

Cena: ok. 225 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Jeśli nie wiesz, jaką poduszkę ortopedyczną kupić, poznaj Dr Sapporo Bossanova Poduszka ortopedyczna. Jest to model, który reprezentuje najlepsze poduszki ortopedyczne na rynku. Opiniowaną poduszkę charakteryzuje specjalne wyprofilowanie, które umożliwia sen we wszystkich pozycjach, w tym pozycji na brzuchu. Poduszka została wykonana specjalnie opracowaną techniką. Poduszki Dr Sapporo są wylewane z formy i w ten sposób kształtowane. Taka technika wykonania znacznie zwiększa walory użytkowe pianki. Polecana poduszka ortopedyczna została wyposażona w delikatnie profilowane wgłębienia na ramię oraz głowę, co przekłada się na najwyższy komfort użytkowania – na jeszcze bardziej relaksujący i zdrowy sen. Tę wyjątkową poduszkę ortopedyczną należy wybrać, jeśli dokucza Ci ból karku, szyi i głowy, pojawiły się u Ciebie zwyrodnienia stawów międzykręgowych kręgosłupa szyjnego, artretyczne bóle kręgosłupa szyjnego, zmiany dyskopatyczne kręgosłupa szyjnego, a także wspomagająco przy leczeniu chorób i urazów odcinka szyjnego kręgosłupa.

5. Poduszka ortopedyczna profilowana Silent Dream MFP-6035

 Poduszka ortopedyczna profilowana Silent Dream MFP-6035

Cena: ok. 108 zł
Znajdź najtańszą ofertę

W przygotowanym przez nas zestawieniu znalazły się jedynie dobre poduszki ortopedyczne. Dlatego, jeśli szukasz odpowiedniej poduszki, która pomoże Ci pozbyć się bólów kręgosłupa, śmiało możesz postawić na Poduszka ortopedyczna profilowana Silent Dream MFP-6035. Ta być może najlepsza poduszka ortopedyczna w tym przedziale cenowym posiada specjalne ergonomiczne wyprofilowanie, które z powodzeniem koryguje nieprawidłowe ułożenie kręgosłupa w czasie snu poprzez podparcie głowy, szyi i ramion. Polecana poduszka pomaga łagodzić bóle kręgosłupa, szyi oraz ramion zmniejszając punkty nacisku. Rekomendowana poduszka została wykonana z termoformującej pianki, która znakomicie dopasowuje się do anatomicznych kształtów ciała. Natomiast specjalne profile ograniczają chrapanie (drogi oddechowe podczas spoczynku pozostają wolne i otwarte). Dodatkowo poduszka zapobiega porannym drętwieniom oraz nieprzyjemnemu „cierpnięciu” dłoni. Ta dobra poduszka ortopedyczna została wyposażona w dwa pokrowce – wewnętrzny i zewnętrzny. Pokrowiec wewnętrzny dodatkowo zabezpiecza piankę, natomiast zewnętrzny można zdjąć i uprać. Został on wykonany z innowacyjnej, super miękkiej mikro-fibry, co gwarantuje jeszcze większy komfort użytkowania.

6. Sissel Plus Poduszka ortopedyczna 2w1

poduszka ortopedyczna Sissel Plus

Cena: ok. 213 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Jeśli nadal nie wiesz, jaką poduszkę ortopedyczną kupić to nie musisz się martwić – jesteśmy dopiero w połowie naszego rankingu. Jednak przyszedł czas, by zarekomendować Sissel Plus Poduszka ortopedyczna 2w1. Jest to być może najlepsza poduszka ortopedyczna w naszym rankingu. Świadczą o tym liczne komentarze zadowolonych użytkowników. Jest to poduszka, która wyszła z fabryki znakomitego szwedzkiego producenta i przez lata była stosowana w szwedzkich szpitalach pod nazwą Sissel Pharma. Dość szybko poduszka stała się popularna i w latach 90 dopuszczona do sprzedaży. Wszystko to jest zasługą najwyższej jakości wykonania oraz funkcjonalności. Przede wszystkim poduszka posiada regulowaną wysokość, co pozwala dopasować ją do upodobań użytkownika oraz jego postury ciała. Poduszka posiada sieć 90-ciu kanałów powietrznych zapewniających maksymalną przepływ powietrza i wentylację głowy (optymalna temperatura głowy i komfort podczas snu). Profil poduszki to sprężysta pianka o optymalnej gęstości. Użyta pianka nie zawiera szkodliwych fluoro-węglowodorów. Zastosowanie pianki sprężystej daje możliwość ręcznego prania bez obawy o utratę właściwości poduszki. W komplecie znajduje się jedna welurowa poszewka z zamkiem.

7. Antar Poduszka ortopedyczna z pamięcią

 Antar Poduszka ortopedyczna z pamięcią

Cena: ok. 80 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Jaką poduszkę ortopedyczną wybrać, jeśli nie Antar Poduszka ortopedyczna z pamięcią? Ta tania poduszka lecznicza została wykonana z bezpiecznej dla człowieka gęstej pianki termoelastycznej, która posiada właściwości zapamiętywania kształtu – pianka memory. Powyższe pozwala dokładnie dopasować się poduszce do kształtów ciała, tak by pomiędzy szyją a poduszką nie pozostawała pusta przestrzeń. Taki model poduszki znakomicie odciąża odcinek szyjny kręgosłupa i zapobiega porannym bólom karku, głowy i ramion. Dodatkowo zapobiega zwyrodnieniom i innym schorzeniom kręgosłupa szyjnego spowodowanym długotrwałym pozostawaniem w niekomfortowej pozycji. Powierzchnia, na której spoczywa głowa, posiada równoległe rowki wentylujące, których zadaniem jest wymiana powietrza pod głową. Pianka termoelastyczna nie chłonie kurzu i zapobiega rozwojowi mikroorganizmów, dlatego zalecana jest również osobom z alergiami. W skład zestawu wchodzą dwie poszewki – zewnętrzna oraz wewnętrzna. Jest to bez wątpienia dobra poduszka ortopedyczna w korzystnej cenie.

8. Poduszka ortopedyczna profilowana Bamboo Dream MFP-5030BF

 Poduszka ortopedyczna profilowana Bamboo Dream MFP-5030BF

Cena: ok. 96 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Poduszka ortopedyczna profilowana Bamboo Dream MFP-5030BF to prawdopodobnie najlepsza poduszka ortopedyczna w niskiej cenie. Polecana poduszka jest z powodzeniem stosowana przy wszelkiego rodzaju schorzeniach górnej części kręgosłupa – odcinka szyjnego. Stosowanie poduszki ogranicza chrapanie oraz problemy z bezsennością. Ergonomiczny kształt poduszki koryguje nieprawidłowe ułożenie kręgosłupa w czasie snu, zapewniając prawidłowe podparcie głowy, szyi i ramion. Poduszka została wypełniona termoformującą pianką, która idealnie dopasowuje się do anatomicznych kształtów ciała. Specjalnie opracowana pianka została uzupełniona aktywnym węglem bambusowym, który wspomaga krążenie krwi, redukuje stres i napięcie mięśni. Dodatkowo zapobiega rozwojowi mikroorganizmów, alergenów oraz chłonięciu drobinek kurzu. W skład zestawu wchodzi miękka, oddychająca poszewka z dżersej z naturalnym włóknem bambusowym. Jeśli nie wiesz, jaka poduszka ortopedyczna pomoże Ci odzyskać spokojny sen, śmiało możesz wybrać polecany model.

9. DR SAPPORO Poduszka ortopedyczna Nuvo PSP-006

 DR SAPPORO Poduszka ortopedyczna Nuvo PSP-006

Cena: ok. 165 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Najlepsze poduszki ortopedyczne nie muszą kosztować dużo, dlatego jeśli nie chcesz narażać się na spore wydatki kup DR SAPPORO Poduszka ortopedyczna Nuvo PSP-006. Jest to dobra poduszka ortopedyczna, która została wykonana przez wiodącą firmę z najwyższej jakości pianki z pamięcią. Poduszka jest termoplastyczna i pod wpływem ciepła dopasowuje się do kształtu ciała użytkownika. Dodatkowo znakomicie wspiera kręgosłup, zachowując jego naturalne krzywizny. Rekomendowana poduszka usuwa zjawisko kumulacji wagi, umożliwiając niezakłócony przepływ krwi i likwidując przyczyny bólu karku, głowy i kręgosłupa. Poduszka została wyposażona w otwarte komórki, które dbają o właściwą wentylację i swobodną cyrkulację powietrza, odprowadzanie nadmiaru ciepła i wilgoci. W skład zestawu wchodzi wygodna, miękka welurowa powłoczka wyposażona w zamek błyskawiczny, która można śmiało prać w temperaturze do 40°C. Ta być może najlepsza poduszka ortopedyczna została zarejestrowana jako wyrób medyczny I klasy.

10. Mdh Poduszka Ortopedyczna Do Snu Qmed Slim Pillow – Spanie Na Brzuchu

 Mdh Poduszka Ortopedyczna Do Snu Qmed Slim Pillow - Spanie Na Brzuchu

Cena: ok. 90 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Ranking poduszek ortopedycznych zamyka Mdh Poduszka Ortopedyczna Do Snu Qmed Slim Pillow – Spanie Na Brzuchu. Jest to najlepsza poduszka ortopedyczna pod brzuch. Ta anatomiczna poduszka profilowana została wykonana z pianki leniwej, przez co stanowi optymalne podparcie w czasie snu. Specjalnie opracowana formuła pozwala przyjąć najbardziej wygodne ułożenie podczas którego użytkownik może z łatwością oddychać pomimo tego, że śpi na brzuchu. Wewnątrz poduszki znajduje się zmyślnie opracowana pianka z pamięcią kształtu, co przekłada się na swobodne uniesieniu przedniej części ciała i odciążenie zmęczonego kręgosłupa zmniejszając napięcie w odcinku szyjnym kręgosłupa i plecach. Ta dobra poduszka ortopedyczna może okazać się najlepszym prezentem.

Poradnik zakupowy poduszki ortopedycznej

Kto powinien zakupić dobrą poduszkę ortopedyczną?

Najlepsze poduszki ortopedyczne to sprawdzony sposób na zmęczone plecy. Dlatego, jeśli masz problemy z kręgosłupem, doskwiera Ci ciągłe zmęczenie, wzmożone napięcie w odcinku szyjnym kręgosłupa oraz w obrębie ramion zakup dobrej poduszki ortopedycznej może okazać się najlepszym rozwiązaniem. Na rynku dostępnych jest wiele dobrych poduszek spośród których z powodzeniem znajdziesz odpowiednią poduszkę ortopedyczną dla siebie. Ważne jednak, by wybierać spośród sprawdzonych modeli, posiadających atesty i certyfikaty. Dobre poduszki ortopedyczne oferują najczęściej sklepy medyczne i profesjonalni sprzedawcy.

Jak działa dobra poduszka ortopedyczna?

Najlepsze poduszki ortopedyczne wykonane są z odpowiednich wkładów – poddających się pod nacisk i zapamiętujących kształt pianek lub worków na wodę. Każda dobra poduszka ortopedyczna ma jedno zadanie – odciążyć plecy, przynieść ukojenie i dobry sen.

Najlepsza poduszka ortopedyczna:

  • stanowi optymalne podparcie dla szyi i ramion
  • pozwala osiągnąć anatomiczną pozycję podczas snu
  • powoduje odciążenie i rozluźnienie mięśni szyi i ramion
  • naciąga kręgi i dyski międzykręgowe
  • gwarantuje odpowiednią wentylację
  • nie przyjmuje kurzu i pyłu
  • jest wolna od niebezpiecznych substancji
  • posiada zdejmowany pokrowiec, który można prać w pralce.
Autor rankingu:
Aleksandra Grocholska
Autor rankingu:
Aleksandra Grocholska Kategoria: Dom ola.gr@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *