Strona główna » Biuro i firma » Sprzęty biurowe » Ranking projektorów
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Biuro i firma » Sprzęty biurowe » Ranking projektorów
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021
Ranking projektorów – jaki projektor kupić w 2023 roku?

Projektor pozwala zamienić salon w prawdziwą salę kinową. Nowoczesne projektory do domu wyświetlają wyjątkowo wyraźne obrazy o dużej jasności i ogromnej przekątnej, pozostawiając daleko w tyle nawet największe telewizory. Jaki projektor do domu wybrać? Ranking projektorów 2023 pozwoli porównać specyfikację techniczną najlepszych modeli i wybrać projektor w pełni dopasowany do indywidualnych potrzeb.

Ranking projektorów – TOP 10 najlepszych projektorów

Miejsce Nazwa projektora Cena Najtańsza oferta
1 Epson Eh-Tw650 2356 zł Sprawdź teraz
2 Epson Eh-Tw9400 11099 zł Sprawdź teraz
3 Epson Eh-Tw5600 2929 zł Sprawdź teraz
4 GOMEDIA SD20 219 zł Sprawdź teraz
5 Philips NeoPix Easy+ NPX445/INT 768 zł Sprawdź teraz
6 Vivitek USB Quick Launcher do NovoConnect 1AI031 50 zł Sprawdź teraz
7 Epson Eh-Tw7000 4800 zł Sprawdź teraz
8 Optoma HD27e 2209 zł Sprawdź teraz
9 OVERMAX OV-MULTIPIC 2.4 316 zł Sprawdź teraz
10 OPTOMA UHD51 5397 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych projektorów

1. Epson Eh-Tw650

 Epson Eh-Tw650

Cena: ok. 2356 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Projektor Full HD Epson EH-TW650 pozwala stworzyć prawdziwe kinowe doświadczenie we własnym domu. Ten tani dobry projektor może stanowić doskonałą odpowiedź na pytanie o to, jaki projektor do domu kupić. Model Full HD Epson EH-TW650 wyposażony został w lampę o żywotności do 7500 godzin, która generuje ostry obraz o jasności 3100 lumenów. Te parametry sprawiają, że oglądanie filmów na projektorze Full HD Epson EH-TW650 jest wyjątkowo satysfakcjonujące. Obraz z wyraźnymi detalami będzie dobrze widoczny nawet w rozświetlonych pomieszczeniach, dzięki czemu nie trzeba czekać do zmroku, aby móc obejrzeć film. Innowacyjna technologia zastosowana w rzutniku Full HD Epson EH-TW650 zapewnia również wysokie natężenie światła białego oraz barwnego. Dzięki wytrzymałej na zużycie lampie rzutnik pozwala oglądać jeden film dziennie przez następne 11 lat! Format wyświetlanego obrazu to 16:9, czyli format dostosowany do najnowszych filmów kinowych. Rzutnik Full HD Epson EH-TW650 jest bardzo łatwy w konfiguracji.

2. Epson Eh-Tw9400

 Epson Eh-Tw9400

Cena: ok. 11099 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Rzutnik Epson EH-TW9400 odznacza się optymalizacją w formacie 4k, dzięki czemu jest w stanie wyświetlać wyjątkowo ostry i bogaty w szczegóły obraz. Za wysoką jakość wyświetlanego obrazu odpowiada również technologia PRO-UHD, która zapewnia szeroki zakres tonalny, dzięki czemu wszystkie filmy wyglądają bardziej realistycznie. Najlepszy projektor powinien odznaczać się dużą żywotnością i tak właśnie jest w przypadku modelu Epson EH-TW9400. Lampa może świecić aż do 5000 godzin, co oznacza, że pozwala oglądać jeden film dziennie przez 7 lat! Układ optyczny rzutnika Epson EH-TW9400 został natomiast wyposażony w silniki, które pozwalają na automatyczne sterowanie ustawieniami takimi jak zoom, ostrość oraz przesunięcie obiektywu. Takie rozwiązanie pozwala na dużą elastyczność w przypadku montowania rzutnika na stałe. W rzutniku Epson EH-TW9400 zastosowano trzy osobne układy LCD do jednoczesnego wyświetlania światła czerwonego, zielonego i niebieskiego, co pozwala wyeliminować rozpraszający efekt tęczy.

3. Epson Eh-Tw5600

 Epson Eh-Tw5600

Cena: ok. 2929 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Lekki projektor EPSON EH-TW5600 pozwala wyświetlić duży obraz o rozdzielczości Full HD i o przekątnej do 300 cali. Model ten pozwoli więc stworzyć prawdziwą salę kinową we własnym salonie! Rzutnik EPSON EH-TW5600 zapewnia wyjątkowo żywe kolory, dzięki zastosowaniu technologii 3 LCD. Osobne układy wyświetlają kolor niebieski, zielony i czerwony, co chroni przed efektem tęczy i gwarantuje głębię obrazu. Projektor EPSON EH-TW5600 obsługuje nie tylko obrazy 2D, ale również te w 3D, co zapewnia dodatkowe wrażenia w czasie oglądania. Ten model stanowi doskonałą odpowiedź na pytanie o to, jaki projektor wybrać. Projektor EPSON EH-TW5600 odznacza się kompaktowymi wymiarami, dzięki czemu można go z łatwością przenosić, a przesunięcie obiektywu w pionie oraz zoom 1,6x pozwalają na pełne dostosowanie obrazu wyświetlanego z różnych miejsc w pomieszczeniu. Ten dobry tani rzutnik został wyposażony w dwa osobne wejścia HDMI, które pozwalają podłączyć do niego różne urządzenia.

4. GOMEDIA SD20

 GOMEDIA SD20

Cena: ok. 219 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Projektor GOMEDIA SD20 odznacza się minimalnymi gabarytami, dzięki czemu doskonale nadaje się do przenośnego wykorzystania. Projektor o wymiarach 17 x 11,5 x 6 cm jest mniejszy od formatu kartki w zeszycie A5 i z łatwością zmieści się w plecaku i w torebce. Pomimo tak małych kontrastów model GOMEDIA SD20 charakteryzuje się wysokim kontrastem rzędu 1000:1, a jasna lampa o mocy 600 lumenów pozwala wyświetlać obrazy w jakości 1080P. Ten dobry tani projektor pozwala nawet na wyświetlanie filmów w 3D, a specjalne okulary zostały dołączone do zestawu. Wysoka żywotność lampy LED została określona przez producenta na minimum 20 000 godzin, co oznacza, że rzutnik nawet w przypadku intensywnej eksploatacji będzie służył przez długie lata. Prosta obudowa została wykonana z wytrzymałego tworzywa sztucznego i gwarantuje wysoką trwałość projektora GOMEDIA SD20. Nowoczesna technologia LED sprawia, że obraz z rzutnika jest nieszkodliwy nawet dla najmłodszych. Dystans projekcji sięga od 1,2 do 3 metrów, a maksymalna wielkość obrazu to 80 cali.

5. Philips NeoPix Easy+ NPX445/INT

 Philips NeoPix Easy+ NPX445/INT

Cena: ok. 768 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Miniprojektor Philips NeoPix Easy pozwala cieszyć się filmową rozrywką w dowolnym miejscu. Model PHILIPS NEOPIX EASY emituje wyjątkowo bogate, żywe kolory, a lampa LED jest o wiele bardziej żywotna od rozwiązań stosowanych w standardowych projektorach. Miniprojektor PHILIPS NEOPIX EASY jest w stanie wyświetlić aż 20 tysięcy godzin filmów, co oznacza, że będzie służył przez długie lata nawet w przypadku jego intensywnej eksploatacji. Pobór mocy w urządzeniu jest również zdecydowanie niższy niż ma to miejsce w przypadku większych urządzeń. W urządzenie wbudowane zostało gniazdo na słuchawki typu jack 3,5 mm, które pozwala również podłączyć dowolne głośniki zewnętrzne. Miniprojektor PHILIPS NEOPIX EASY obsługuje dźwięk stereo, gwarantując tym samym autentycznie kinowe przeżycie. Rozdzielczość 800×480, a także doskonały kontrast rzędu 3000:1 sprawiają, że wyświetlane na rzutniku filmy prezentują się nadzwyczaj dobrze. Jasność wynosząca 2600 ANSI Lumenów pozwala natomiast oglądać filmy również w jasnych pomieszczeniach.

6. Vivitek USB Quick Launcher do NovoConnect 1AI031

 Vivitek USB Quick Launcher do NovoConnect 1AI031

Cena: ok. 50 zł
Znajdź najtańszą ofertę

NovoConnect to niewielkie urządzenie, które pozwala cieszyć się obrazem w formacie Full HD, który jest przekazywany do projektora bezprzewodowo. Ta technologia zdecydowanie zwiększa wygodę płynącą z użytkowania projektora VIVITEK. Wystarczy podłączyć urządzenie NovoConnect do projektora, aby nawiązać bezprzewodowe połączenie z telefonem, tabletem, a nawet z telefonem. Urządzenie to charakteryzują niewielkie rozmiary, co pozytywnie wpływa na wygodę z jego użytkowania. Moduł NovoConnect współpracuje z wieloma systemami operacyjnymi, do których zalicza się między innymi Windows 7, Mac, iOS oraz Android. Urządzenie obsługuje także pliki z PowerPoint, Word, Excel, a także format zapisu PDF. NovoConnect jest dodatkowo zabezpieczony kodem PIN, który zabezpiecza przed dostępem do przekazywanych treści niepowołanym osobom. Urządzenie posiada możliwość podzielenia ekranu na 4 części i jednoczesnego wyświetlania obrazu z wielu źródeł, a także wprowadzania notatek na ekranie na żywo.

7. Epson Eh-Tw7000

 Epson Eh-Tw7000

Cena: ok. 4800 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Projektor Epson EH-TW7000 UHD doskonale nadaje się do kina domowego. Ten projektor obsługuje format 4k, a technologia PRO-UHD zapewnia wyjątkowo szeroki zakres tonalny wyświetlanego obrazu. Polecane projektory do domu dają szerokie możliwości ustawień obrazu i tak właśnie jest w przypadku modelu Epson EH-TW7000. Możliwe jest przesuwanie obiektywu, zoom optyczny, a także korekcja trapezowa. Porty HDMI umożliwiają wyświetlanie obrazów pochodzących z wielu różnych urządzeń. Wysoka moc światła o wielkości 3000 lumenów pozwala osiągnąć nie tylko wysoką jasność obrazu, ale także intensywne i naturalnie odwzorowane kolory. Współczynnik kontrastu rzędu 40 000:1 pozwala uzyskać głęboką czerń i wyraźne cienie, natomiast interpolacja klatek odpowiada za ostrzejsze wyświetlanie szybko poruszających się obrazów. Projektor Epson EH-TW7000 jest w stanie wyświetlić obraz o przekątnej 500 cali, co gwarantuje pełnię kinowego doświadczenia. Ranking projektorów 2023 wyraźnie wskazuje na dużą popularność tego modelu.

8. Optoma HD27e

 Optoma HD27e

Cena: ok. 2209 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Projektor OPTOMA HD27E ułatwia konfigurację wszystkich ustawień i jest w stanie wyświetlać wysokiej jakości obraz o rozdzielczości Full HD 1080p. Ranking projektorów 2023 wyraźnie wskazuje na to, że model OPTOMA HD27E cieszy się ogromną popularnością. Ten dobry i tani rzutnik generuje obraz o ogromnej jasności 3400 lumenów ANSI, co sprawia, że możliwe jest oglądanie filmów przy zapalonym świetle. Innowacyjna technologia Amazing colour pozwala natomiast na wierne odwzorowanie kolorów zgodnie ze standardem Rec.709, dzięki czemu wszystkie barwy są głębokie i wyraźne. Głośnik 10 W odpowiada natomiast z czysty i mocny dźwięk. Projektor OPTOMA HD27E posiada opcję Full 3D, dzięki której można w pełni cieszyć się nowym wymiarem elektronicznej rozrywki. Technologia Dynamic Black sprawia natomiast, że jasność każdej klatki jest osobno regulowana, aby jasne sceny wydawały się jasne i czyste, a ciemne były pełne szczegółowych cieni oraz głębokiej czerni. Model OPTOMA HD27E może stanowić doskonałą odpowiedź na pytanie o to, jaki projektor do domu wybrać.

9. OVERMAX OV-MULTIPIC 2.4

 OVERMAX OV-MULTIPIC 2.4

Cena: ok. 316 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Bezprzewodowy projektor OVERMAX OV-MULTIPIC 2.4 wyposażony został w zaawansowane technologie, dzięki którym łączy swoje niewielkie wymiary i ogromną żywotność z wysoką jakością obrazu. Przekątna wyświetlanego przez ten kompaktowy projektor obrazu to aż 130 cali, a technologia 3 LCD pozwala uzyskać czytelny i wyraźny obraz o jasności 1200 lumenów! Rozdzielczość Full HD gwarantuje doskonałe parametry wyświetlanych obrazów, a żywotność lampy wynosi aż 50 000 godzin, co oznacza, że projektor OVERMAX OV-MULTIPIC 2.4 mógłby pracować nieustannie przez 5 lat. Kontrast rzędu 1500:1 zapewnia dobry balans między czernią i jasnymi punktami na jednej klatce. Ten tani dobry projektor cieszy się ogromną popularnością, na co wyraźnie wskazuje ranking projektorów 2023. Model OVERMAX OV-MULTIPIC 2.4 obsługuje wszystkie najpopularniejsze formaty filmów oraz zdjęć i pozwala wybrać pomiędzy proporcjami 16:9 lub 4:3. Możliwe jest również komfortowe przybliżanie i oddalanie obrazu.

10. OPTOMA UHD51

 OPTOMA UHD51

Cena: ok. 5397 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Projektor OPTOMA UHD51 obsługuje format 4K Ultra HD, zapewniając tym samym nieporównywalnie wysoką jakość wyświetlanego obrazu. Model OPTOMA UHD51 jest zgodny z technologią UHD i HDR, dzięki czemu generuje szczegółowe obrazy o wysokiej rozpiętości tonalnej. Dzięki technologii Amazing Colour możliwe jest natomiast wierne odwzorowanie gamy kolorów Rec.709, co sprawia, że wszystkie kolory są żywe i właściwie nasycone. Najlepsze projektory do domu posiadają wbudowane głośniki i tak właśnie jest w przypadku modelu OPTOMA UHD51. Projektor posiada głośnik o dużej mocy, który generuje mocny i wyraźny dźwięk. Kompaktowy projektor zmieści się w każdym pomieszczeniu, a możliwość pionowego przesunięcia obiektywu dodatkowo ułatwia montaż urządzenia. Lampa o mocy 240 W generuje obraz o jasności 2400 lumenów, dzięki czemu możliwe jest oglądanie filmów również w jasnych pomieszczeniach. Kontrast 50 000:1 zapewnia optymalne wrażenia w czasie oglądania. Projektor OPTOMA UHD51 został w pełni przystosowany do nagrywania obrazu w 24 klatkach na sekundę.

Poradnik zakupowy projektora

Jak wybrać najlepszy projektor?

Obecnie na rynku dostępne są klasyczne projektory z lampami oraz projektory LED, które odznaczają się mniejszymi rozmiarami oraz nieporównywalnie większą żywotnością. Klasyczne projektory wciąż gwarantują jednak o wiele lepszą jasność, jakość oraz przekątną wyświetlanego obrazu. Jaki projektor do domu kupić? Wybór ten uzależniony jest przede wszystkim od indywidualnych preferencji. Bardzo ważna jest między innymi jasność wyświetlanego obrazu. Im większa, tym wyraźniejszy będzie obraz w oświetlonym pomieszczeniu. Duże znaczenie ma także format wyświetlanych filmów. Obraz 4k zapewnia najwięcej szczegółów, jednak w przypadku domowego użytku często wystarcza format Full HD, który także ma wysoką jakość.

Na jakie aspekty zwrócić uwagę przy zakupie projektora?

Ranking projektorów 2023 pozwoli porównać poszczególne modele, aby wybrać ten najlepszy. Poza wspomnianą już jasnością oraz formatem wyświetlanego obrazu bardzo duże znaczenie ma kontrast oraz rozpiętość tonalna. Tryb HDR pozwala jednocześnie wyświetlać bardzo jasne oraz bardzo ciemne elementy, dzięki czemu obraz bogaty jest w szczegóły i głębokie czernie, tym samy prezentując się o wiele bardziej realistycznie. Ważna jest również żywotność lampy w rzutniku oraz jego pobór mocy. Najlepszy projektor do domu powinien również być łatwy w montażu i umożliwiać łatwe przybliżenie i przesunięcie obrazu.

Autor rankingu:
Krzysztof Boruc
Autor rankingu:
Krzysztof Boruc Kategoria: Sprzęty biurowe krzysiek.bo@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *