Strona główna » Motoryzacja » Akcesoria samochodowe » Ranking prostowników
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Motoryzacja » Akcesoria samochodowe » Ranking prostowników
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021

Ranking prostowników – jaki prostownik kupić w 2023 / 2024 roku?

Proponowany przez znanych i cenionych specjalistów z branży motoryzacyjnej ranking 10 najlepszych prostowników w 2023 / 2024 roku, przedstawia wybrane modele tego typu urządzeń. Zdaniem ekspertów nowoczesne, energooszczędne i markowe ładowarki do akumulatorów, to sprzęt, który przyda się każdemu kierowcy.

 

Polecane prostowniki są dostępne w kilku wersjach i mogą służyć przez wiele sezonów. Urządzenia te można swobodnie podłączyć do akumulatora, ponieważ mają one wbudowaną ochronę przeciwko przepięciu, przeładowaniu czy nagłemu spadkowi natężenia prądu.

Ranking prostowników – TOP 10 najlepszych prostowników

Miejsce Nazwa prostownika Cena Najtańsza oferta
1 KUKLA Ładowarka akumulatorów (prostownik) 12V/6V 15A 127 zł Sprawdź teraz
2 DEDRA DEP010 6V/12V 124 zł Sprawdź teraz
3 Volt Prostownik automatyczny 6V / 12V 5A 99 zł Sprawdź teraz
4 Ideal Prostownik Do Ładowania Akumulatorów Praktik Charger 4 Lcd 89 zł Sprawdź teraz
5 PROSTOWNIK ŁADOWARKA AKUMULATORÓW 12V 6A 84 zł Sprawdź teraz
6 PROSTOWNIK ŁADOWARKA AKUMULATORÓW 6V/12V, 6A 87 zł Sprawdź teraz
7 Yato Prostownik Elektroniczny 6/12V 8A 5-200Ah (Yt-8301) 154 zł Sprawdź teraz
8 CTEK MXS 5.0 278 zł Sprawdź teraz
9 Vorel 12V 4A 56AH (82550) 57 zł Sprawdź teraz
10 TELWIN PROSTOWNIK Z ROZRUCHEM LEADER 150 START 12V 14A 559 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych prostowników

1. KUKLA Ładowarka akumulatorów (prostownik) 12V/6V 15A

 KUKLA Ładowarka akumulatorów (prostownik) 12V/6V 15A

Cena: ok. 127 zł
Znajdź najtańszą ofertę

 

Urządzeniem, które służy do ładowania akumulatorów o napięciu 6 V i 12 V jest dobry prostownik samochodowy firmy Kukla. To najwyższej jakości ładowarka, która umożliwia samoczynne uzupełnienie mocy akumulatorów samochodowych o pojemności do 150 Ah. Produkt ten posiada zabezpieczenie zwarciowe, termiczne i ochronę przed błędnym podłączeniem przycisków plus i minus.

 

Ten najlepszy prostownik w swojej kategorii cenowej służy do ładowania akumulatorów samochodów osobowych, traktorów, pojazdów mechanicznych w wersji dostawczej oraz autobusów. Urządzenie to jest polecane dla klientów, którym zależy na sprzęcie energooszczędnym oraz wydajnym w swoim działaniu. Według stworzonego przez internautów zestawienia, którym jest ranking prostowników, urządzenie to zostało ocenione jako funkcjonalne i praktyczne w użytkowaniu.

 

2. DEDRA DEP010 6V/12V

 DEDRA DEP010 6V/12V

Cena: ok. 124 zł
Znajdź najtańszą ofertę

 

Jeśli potrzebujesz takiego urządzenia jak dobry prostownik do akumulatora, to powinieneś zainteresować się produktem marki Dedra. To bardzo nowoczesny, łatwy w obsłudze i zarazem najlepszy prostownik, który ułatwia ładowanie akumulatorów kwasowo-ołowiowych o natężeniu od 12 do 100 Ah i swobodnym przepływie elektrolitu.

 

Ten dobry prostownik jest polecany do ładowania akumulatorów w samochodach osobowych, motocyklach oraz pojazdach mechanicznych w wersji dostawczej. Urządzenie może być wykorzystywane również w domu lub w warsztacie naprawczym. Ten dobry prostownik samochodowy przyda się także przy pracach, związanych z naprawą różnego rodzaju sprzętów, która wymaga podłączenia ich do źródła zasilania. Produkt marki Dedra posiada wskaźnik napięcia prądu, kompaktową obudowę oraz solidny uchwyt transportowy.

 

3. Volt Prostownik automatyczny 6V / 12V 5A

 Volt Prostownik automatyczny 6V / 12V 5A

Cena: ok. 99 zł
Znajdź najtańszą ofertę

 

Firma Volt stworzyła najlepszy prostownik automatyczny, który przyda się do ładowania akumulatorów kwasowo- ołowiowych oraz bezobsługowych typu VRLA, akumulatorów kwasowych z ciekłym elektrolitem lub MF. To dobry prostownik, który posiada napięcie wejściowe 220-240 V oraz napięcie wyjściowe 6 do 12 V. Produkt może być przechowywany w temperaturze od zera do plus 40 stopni Celsjusza.

 

Urządzenie to zostało wyposażone w szereg zabezpieczeń i oznaczone cyfrą 2 w kategorii bezpieczne urządzenie. Maksymalna pojemność akumulatora, do którego może być podłączona ta automatyczna ładowarka, wynosi do 12 do 120 Ah. To urządzenie z mocą znamionową 60 W i prądem znamionowym od 0,8 a do 5 A. To najlepszy prostownik, który posiada klasę ochrony obudowy, oznaczoną symbolem IP65. Urządzenie trafia do klienta z dwoma zaciskami do akumulatorów w kolorze czarnym i czerwonym oraz instrukcją obsługi w języku polskim.

 

4. Ideal Prostownik Do Ładowania Akumulatorów Praktik Charger 4 Lcd

 Ideal Prostownik Do Ładowania Akumulatorów Praktik Charger 4 Lcd

Cena: ok. 89 zł
Znajdź najtańszą ofertę

 

Wielu klientów zastanawia się, jaki prostownik wybrać, aby idealnie spełniał on swoje zadanie. Rozwiązanie może być urządzenie firmy Ideal. To najlepszy prostownik do ładowania akumulatorów, który wyróżnia się odporną na uszkodzenia mechaniczne obudową, a także funkcjonalnością użytkowania. To automatyczny prostownik, przeznaczony do ładowania każdego typu akumulatora kwasowo- ołowiowego, a także akumulatorów żelowych i AGM. Produkt zawiera mikroprocesorowy układ sterowania, a także 9 – etapowy proces ładowania.

 

Ułatwieniem w obsłudze tego urządzenia jest czytelny wyświetlacz LCD. Ten dobry prostownik do akumulatora posiada obudowę odporną na zachlapanie i szkodliwe działanie pyłów, osadów i innych zanieczyszczeń. Produkt ten wyróżnia się kilkoma funkcjami, między innymi trybem regeneracji, w którym to możliwe jest usunięcie siarczanów z płyt ołowiowych i odzyskanie w ten sposób pełnej pojemności akumulatora.

 

5. PROSTOWNIK ŁADOWARKA AKUMULATORÓW 12V 6A

 

prostownik

Cena: ok. 84 zł
Znajdź najtańszą ofertę

 

W sprzedaży pojawiły się polecane prostowniki do ładowania akumulatorów 12 V i 6A.  To urządzenia wydajne w działaniu, poręczne oraz bezpieczne dla użytkowników. Produkty te zostały zaprojektowane w taki sposób, aby w czasie ładowania nie dochodziło do przekroczenia dopuszczalnej wartości prądu. W praktyce oznacza to, że ten najlepszy prostownik 12V 6A, samoczynnie ogranicza i reguluje intensywność przepływu prądu i napięcia do wartości bezpiecznej.

 

Funkcja ta wyróżnia polecane prostowniki wśród innych tego typu produktów, dostępnych w ofercie handlowej marki Car Commerce. To urządzenia, które zapewniają właściwy przebieg procesu ładowania akumulatora oraz chronią go przed ryzykiem awarii. To doskonałej jakości prostowniki samochodowe, które wyposażono w orientacyjny wskaźnik, informujący o poziomie naładowania akumulatora.

 

6. PROSTOWNIK ŁADOWARKA AKUMULATORÓW 6V/12V, 6A

 PROSTOWNIK ŁADOWARKA AKUMULATORÓW 6V/12V, 6A

Cena: ok. 87 zł
Znajdź najtańszą ofertę

 

Osoby posiadające pojazdy mechaniczne bardzo często zadają na forach internetowych pytanie, jaki prostownik wybrać, aby było to urządzenia wysokiej jakości. Można zdecydować się na ładowarkę do akumulatorów, która jest zaprojektowana do uzupełniania energii w urządzeniach kwasowo-ołowiowych. To najlepszy prostownik do samochodów, który może również naładować akumulator bezobsługowy typu VRLA (AGM), akumulatory kwasowe z ciekłym elektrolitem oraz MF.

 

Urządzenie to wyróżnia się zaawansowaną technologią oraz odpowiednio zaprojektowaną obudową. Ten najlepszy prostownik umożliwia ładowania akumulatorów do prawie 100% ich oryginalnej pojemności, co wyróżnia go wśród innych tego typu urządzeń. Dobry prostownik do akumulatora firmy Volt jest produktem w pełni bezpiecznym, zarówno dla akumulatorów jak dla osób użytkujących tego typu sprzęt. Sam proces ładowania akumulatora przebiega automatycznie i nie wymaga obsługi manualnej. Wszystkim steruje mikroprocesor, który dobiera optymalny zakres natężenia prądu i chroni akumulator przed ryzykiem jego przeładowania.

 

7. Yato Prostownik Elektroniczny 6/12V 8A 5-200Ah (Yt-8301)

 Yato Prostownik Elektroniczny 6/12V 8A 5-200Ah (Yt-8301)

Cena: ok. 154 zł
Znajdź najtańszą ofertę

 

Ładowanie akumulatora wymaga posiadania odpowiedniego urządzenia, które idealnie spełni to zadanie. Jeśli zastanawiasz się, jaki prostownik do samochodu wybrać, to warto byś zainteresował się urządzeniem firmy Yato. To profesjonalna ładowarka do akumulatorów, którą można wykorzystać nie tylko w samochodach osobowych i dostawczych, ale również w łodziach motorowych, motocyklach, traktorach i samochodach ciężarowych.

 

Polecane prostowniki firmy Yato to urządzenia, które ułatwiają naładowanie trzech typów akumulatorów- kwasowo-ołowiowych, czyli tak zwanych akumulatorów mokrych, akumulatorów ołowiowo- żelowych, gdzie elektrolit występuje w postaci żelu oraz akumulatorów typu AGM, w których mata wykonana z włókien szklanych, unieruchamia elektrolit.

 

8. CTEK MXS 5.0

 CTEK MXS 5.0

Cena: ok. 278 zł
Znajdź najtańszą ofertę

 

Decydując się na zakup takiego urządzenia, jak dobry prostownik firmy Ctek, masz pewność, że jest to produkt, który idealnie spełni Twoje oczekiwania. To wysokiej jakości ładowarka do akumulatorów w wersji mikroprocesorowej. Ten jeden z najpopularniejszych modeli prostowników został zaprojektowany przez znanego w Europie, szwedzkiego producenta, który specjalizuje się w tworzeniu tego typu urządzeń.

 

To najlepszy prostownik w swojej kategorii cenowej, w którym zastosowano technologię, wykorzystywaną do ładowania akumulatorów w pojazdach mechanicznych typu sportowego i wykorzystywanych do profesjonalnych wyścigów samochodowych. Urządzenie to zyskało swoją popularność na rynku i jest używane, zarówno do celów prywatnych, jak i w zakładach naprawczych. Ten dobry prostownik posiada wiele użytecznych funkcji, na przykład wykonuje diagnozę akumulatora, informującą o tym, czy nadaje się on do ładowania i jest w stanie utrzymać jego poziom.

 

9. Vorel 12V 4A 56AH (82550)

 Vorel 12V 4A 56AH (82550)

Cena: ok. 57 zł
Znajdź najtańszą ofertę

 

Według internautów, polecane prostowniki, to urządzenia wydajne, energooszczędne i łatwe w obsłudze. Jednym z nich jest dobry prostownik do akumulatora marki Vorel. To urządzenie, które trafia do klienta z instrukcją obsługi oraz kartą gwarancyjną. Sprzęt ten posiada transformator toroidalny, który chroni przed przeładowaniem i przepięciem akumulatora.

 

To wysokiej jakości, dobry prostownik z włącznikiem prądowym, amperometrem, wskazującym stan naładowania oraz funkcją optymalnego doboru natężenia prądu w czasie całego procesu ładowania. Urządzenie to można wykorzystać do uzupełnienia mocy w akumulatorach o napięciu do 12 V, zarówno w samochodach osobowych, jak i w dostawczych. Sprzęt ten nadaje się także do akumulatorów typu Wet, czyli mokrych i kwasowo-ołowiowych. Sprzęt ten posiada zakres pomiaru do 12 V oraz maksymalny prąd ładowania, który wynosi do 2,8 Ampera.

 

10. TELWIN PROSTOWNIK Z ROZRUCHEM LEADER 150 START 12V 14A

 TELWIN PROSTOWNIK Z ROZRUCHEM LEADER 150 START 12V 14A

Cena: ok. 559 zł
Znajdź najtańszą ofertę

 

Osoba, która nie wie, jaki prostownik do samochodu wybrać, może zdecydować się na zakup produktu, firmy Telwin. To wysokiej jakości, polecany przez klientów, najlepszy prostownik z rozruchem, dedykowany osobom posiadającym samochody osobowe z silnikami benzynowymi. Urządzenie to służy do ładowania 12 V 12 V akumulatorów kwasowych, posiadający funkcję rozruchu. Produkt wyposażono w zasilanie jednofazowe, które chroni akumulator przed ryzykiem awarii, czy uszkodzenia.

 

Produkt firmy Telwin ma funkcję ochrony przeciwko zwarciu biegunów, przeciążeniu i odwrotnej biegunowości, co jest szczególnie przydatne dla osób, które po raz pierwszy w swoim życiu użytkują tego typu sprzęt. To dobry prostownik z miernikiem prądu ładowania oraz z dwoma stopniami, umożliwiającymi uzupełnienie poziomu mocy w posiadanym akumulatorze. To najlepszy prostownik z normalnym trybem ładowania oraz funkcją boost, która pozwala na bardzo szybkie wyrównanie mocy akumulatora, w czasie krótszym niż 60 minut. Urządzenie firmy Telwin jest dostępne z przewodami o długości półtora metra.

 

Poradnik zakupowy prostownika

Jak działa prostownik?

Odpowiednio dobrany najlepszy prostownik do samochodu, to urządzenie, które z łatwością naładuję akumulator. Sprzęt ten nadaje się do samochodów osobowych, dostawczych, łodzi motorowych, motocyklów oraz traktorów. Na rynku dostępne są polecane prostowniki, które wyróżniają się wyjątkowym bezpieczeństwem użytkowania. To sprzęt najnowszej generacji, wyposażony w dodatkowe funkcje oraz bardzo przydatne zabezpieczenie przed przeładowaniem akumulatora lub ryzykiem jego uszkodzenia.

Najlepszy prostownik to urządzenie, które może przydać się nie tylko w domowym garażu, ale również w profesjonalnych zakładach naprawczych. Sprzęt ten jest wydajny w działaniu, energooszczędny, a także zapewnia łatwe, szybkie i bezpieczne naładowanie akumulatorów kwasowych, kwasowo-ołowiowych, a także ołowiowo- żelowych i typu AGM.

Jak kupić dobry prostownik? Najważniejsze parametry

Coraz więcej osób zastanawia się, jaki prostownik kupić, aby było to urządzenie praktyczne, niezawodne i funkcjonalne. Warto wiedzieć, że dobry prostownik to urządzenie, które służy do bezpiecznego ładowania akumulatorów różnego typu. Sprzęt ten powinien wyróżniać się funkcją Boost, która umożliwia bardzo szybkie uzupełnienie mocy akumulatora w niecałe 30-40 minut. Oprócz tego najlepszy prostownik ma przewody, ułatwiające jego podłączenie do akumulatora. Warto zdecydować się na dobry prostownik z funkcją jednoczesnej diagnozy tegoż akumulatora, która informuje użytkownika, czy urządzenie to nadaje się do ładowania i może utrzymać jego poziom.

Zdaniem internautów, którzy stworzyli takie zestawienie, jak ranking prostowników, profesjonalna ładowarka do akumulatorów, powinna być przystosowana do bardzo szybkiego uzupełniania mocy w łodziach motorowych, samochodach ciężarowych i traktorach. Odpowiedni prostownik to urządzenie, które powinien posiadać każdy właściciel pojazdu mechanicznego. To sprzęt, który pomaga w uzupełnieniu mocy akumulatora i chroni go przed uszkodzeniem, spowodowanym całkowitym wyładowaniem.

Autor rankingu:
Cezary Kozakiewicz
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *