Strona główna » Dom i ogród » Dom » Ranking proszków do prania
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Dom i ogród » Dom » Ranking proszków do prania
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021
Ranking proszków do prania – najlepsze proszki do prania w 2023 roku

Poszukiwanie dobrej jakości środków piorących może ułatwić ranking 10 najlepszych proszków do prania w 2023 roku. Wśród nich znajdziesz najpopularniejsze na rynku marki, oferujące doskonałe produkty w niewygórowanych cenach. Dobre proszki do prania nie tylko skutecznie usuwają zabrudzenia i uporczywe plamy, ale również pomagają chronić delikatne włókna i ograniczają niszczenie odzieży czy też szarzenie jej kolorów. Odpowiednie proszki do prania mogą zawierać składniki aktywne, które pomagają chronić podzespoły pralki przed osadzaniem się na nich kamienia.

Ranking proszków do prania – TOP 10 najlepszych proszków do prania

Miejsce Nazwa proszku do prania Cena Najtańsza oferta
1 Persil Proszek Do Prania Color Deep Clean 45 Prań 29 zł Sprawdź teraz
2 LOVELA Kolor proszek do prania ubrań dziecięcych 5 kg 49 zł Sprawdź teraz
3 Mr. Ziggi White Hipoalergiczny Proszek Do Prania Koncentrat Biel 5kg 37 zł Sprawdź teraz
4 Ariel Vollwaschmittel Proszek 100 Prań 6,5 Kg 99 zł Sprawdź teraz
5 Waschkonig Uniwersalny proszek do prania 7,5kg 37 zł Sprawdź teraz
6 Bryza Color Proszek Do Prania I Odplamiacz Do Kolorów 2w1 5,25kg 33 zł Sprawdź teraz
7 Vizir Classic proszek do prania 6.5kg 48 zł Sprawdź teraz
8 Clovin Purox Color Proszek do prania tkanin kolorowych 10 kg 29 zł Sprawdź teraz
9 E proszek do prania 1,5kg do koloru 20 prań 8 zł Sprawdź teraz
10 Persil Sensitive Proszek do prania delikatny 2.9kg 28 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych proszków do prania

1. Persil Proszek Do Prania Color Deep Clean 45 Prań

 Persil Proszek Do Prania Color Deep Clean 45 Prań

Cena: ok. 29 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Znana i ceniona na rynku firma Persil stworzyła najlepszy proszek do prania tkanin kolorowych, który wystarcza aż na 45 cykli. To produkt ze specjalnie opracowaną formułą z dobranymi składnikami aktywnymi, które pozwalają usunąć nawet najbardziej uporczywe plamy w niskiej temperaturze i bez ryzyka uszkodzenia delikatnych tkanin. Ten dobry proszek do prania jest bardzo wydajny. Dzięki skoncentrowanej formule i technologii Deep Clean zawiera cząsteczki, które wnikają głęboko we włókna i usuwają wszystkie plamy, również te z wina, kawy, krwi, trawy oraz tłustych olejków do ciała, masła i czekolady. Zaproponowany przez internautów ranking proszków do prania zawiera dokładny opis produktu marki Persil. Zdaniem użytkowników jest to proszek o bardzo przyjemnym zapachu, który nie jest drażniący. Łatwe do otwierania i przechowywania opakowanie zgrzewane, w przeciwieństwie do pudełek kartonowych, zapobiega zawilgoceniu tego proszku w przypadku dostania się do niego wody.

2. LOVELA Kolor proszek do prania ubrań dziecięcych 5 kg

 LOVELA Kolor proszek do prania ubrań dziecięcych 5 kg

Cena: ok. 49 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Młodym rodzicom, z pewnością przyda się doby proszek do prania Lovela, który służy do odświeżania i pozbywania się plam z ubrań dziecięcych. Produkt jest przeznaczony do prania tkanin kolorowych o różnym stopniu zabrudzenia. Ten hipoalergiczny proszek do prania jest bezpieczny, nawet dla bardzo wrażliwej skóry nowo narodzonych dzieci. To najlepszy proszek do prania, który został opracowany z myślą o potrzebach osób z nadwrażliwością skóry, skłonnościami do alergii kontaktowych oraz atopowym zapaleniu skóry. Marka Lovela od wielu lat produkuje dobre proszki do prania, które cieszą się ogromną popularnością wśród polskich konsumentów. To produkty o neutralnym, bardzo delikatnym i praktycznie niewyczuwalnym zapachu. Produkty tej marki są stworzone do prania ubrań dla całej rodziny i nie zawierają wybielaczy optycznych, enzymów, barwników czy alergenów.

3. Mr. Ziggi White Hipoalergiczny Proszek Do Prania Koncentrat Biel 5kg

 Mr. Ziggi White Hipoalergiczny Proszek Do Prania Koncentrat Biel 5kg

Cena: ok. 37 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Skuteczne pozbywanie się plam z odzieży wymaga posiadania takiego produktu jak dobry proszek do prania. Godnym polecenia środkiem jest hipoalergiczny, skoncentrowany proszek do prania tkanin białych, który zawiera aż 5 kg produktu i starcza na 40-50 prań. To najlepszy proszek do prania bardzo delikatnych materiałów. Dzięki dodatkowi aktywnego tlenu odświeża on ubrania i pościel oraz skutecznie usuwa z nich wszelkie plamy. To wyrób z łagodną dla skóry formułą o właściwościach dezynfekujących. Może być wykorzystywany do zwalczania grzybów, roztocza i bakterii, ponieważ usuwa je już w 40 stopniach Celsjusza. To proszek produkowany wyłącznie na terenie Polski, przy użyciu metody przyjaznej dla środowiska i niepowodującej degradacji fauny i flory. Unowocześniona formuła tego proszku nie zawiera zeolitów i fosforanów, a także sztucznych barwników, stabilizatorów konsystencji czy silnie podrażniających skórę chemicznych utleniaczy.

4. Ariel Vollwaschmittel Proszek 100 Prań 6,5 Kg

 Ariel Vollwaschmittel Proszek 100 Prań 6,5 Kg

Cena: ok. 99 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Skoncentrowany dobry proszek do prania firmy Ariel wystarczy na 100 prań. Jest to bardzo ekonomiczny w użyciu produkt, przy pomocy którego można skutecznie usunąć zabrudzenia z ubrań kolorowych i białych. To wysoce skoncentrowany, oryginalny, niemiecki produkt, zaliczany do kategorii uniwersalnych. Nadaje się on do każdego rodzaju tkaniny, również ubrań wykonanych z bawełny, lnu oraz z materiałów sztucznych. Unikalna kombinacja bioaktywnych składników, skutecznie usuwa bardzo trudne zabrudzenia, nawet w niskich temperaturach prania, które nie przekraczają 30 stopni Celsjusza. Proszek marki Ariel posiada formułę Actilift, która została opatentowana i przebadana pod kątem obecności, niebezpiecznych dla zdrowia, związków chemicznych. To proszek, który zawiera aktywne składniki chroniące kolory i tkaniny, zapobiegając ich szarzeniu. Dodatek łagodnych środków perfumujących pozostawia na wybranych tkaninach bardzo świeży, przyjemny, ale nie drażniący zapach.

5. Waschkonig Uniwersalny proszek do prania 7,5kg

 Waschkonig Uniwersalny proszek do prania 7,5kg

Cena: ok. 37 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Osoby prowadzące dom często zastanawiają się, jaki proszek do prania wybrać, aby skutecznie pozbyć się plam z noszonej przez siebie odzieży. Jednym z najlepszych produktów na rynku, zaliczanych do kategorii środków piorących, jest proszek marki Waschkoning. To uniwersalny produkt do prania odzieży z wysoką zawartością środka ochrony kolorów i odkamieniacza. Specjalnie opracowany system ColdActive, zapewnia skuteczne działanie proszku nawet w niskich temperaturach, już od 20 stopni Celsjusza. To wyrób, który doskonale nadaje się także do prania ręcznego, wstępnego oraz do używania w pralkach turystycznych i wirnikowych. Ten dobry proszek do prania wyróżnia się ekonomicznym opakowaniem, które zawiera aż 7,5 kg produktu, co starcza aż na 92 cykle. Regularne używanie tego proszku zapobiega odkładaniu się kamienia w pralce. Produkt firmy Waschkoning wielokrotnie wygrał liczne konkursy i zdobył laury konsumenta w kategorii dobre proszki do prania.

6. Bryza Color Proszek Do Prania I Odplamiacz Do Kolorów 2w1 5,25kg

 

Bryza Color Proszek Do Prania I Odplamiacz Do Kolorów 2w1 5,25kg

Cena: ok. 33 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Polski producent proszków do prania firma Bryza, od kilku lat opracowuje formuły nowoczesnych i skutecznych środków, służących do usuwania plam z odzieży oraz odświeżania tkanin. To dobre proszki do prania z dodatkiem aktywnego odplamiacza do kolorów, który pomaga usunąć z materiału nawet stare i uporczywe zabrudzenia z trawy, kawy, wina, krwi, atramentu oraz pozostałości kosmetyków kolorowych i tłustych smarów. To najlepszy proszek do prania, który nadaje się do oczyszczania tkanin w kolorze białym. Aktywne składniki usuwają nawet bardzo trudne plamy w temperaturze poniżej 35 stopni Celsjusza. Specjalnie zaprojektowana formuła tego proszku nie powoduje uszkodzenia delikatnych włókien, mechacenia odzieży, a także pojawiania się na niej nieestetycznie wyglądających zszarzeń.  Skoncentrowana formuła gwarantuje ekonomiczne zużycie proszku, co eliminuje potrzebę wielokrotnego płukania tkanin, szczególnie w przypadku prania ręcznego.

7. Vizir Classic proszek do prania 6.5kg

 Vizir Classic proszek do prania 6.5kg

Cena: ok. 48 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Zdaniem specjalistów, którzy stworzyli ranking proszków do prania, produkt marki Vizir Classic jest jednym z najlepszych wyrobów w swojej kategorii cenowej. To uniwersalny proszek, który służy do odświeżania i prania kolorowych oraz białych tkanin. Jego szybka i dobra rozpuszczalność w wodzie, umożliwia pranie w bardzo niskich temperaturach, a także odświeżanie tkanin zamoczonych w letniej wodzie. To dobry proszek do prania, który zawiera środki zmiękczające wodę, co zapobiega osadzaniu się kamienia w pralce, będącego przyczyną poważnych awarii tego sprzętu AGD. Ten najlepszy proszek do prania posiada formułę ochrony kolorów, jest bardzo skoncentrowany i zapewnia doskonałe właściwości piorące, nawet w bardzo krótkich cyklach prania i w zimnej wodzie. Firma Vizir jest licencjonowana przez koncern przemysłowo- kosmetyczny Procter & Gamble na terenie Szwajcarii i Niemiec. To marka proszków do prania, która jest znana w kilkunastu krajach Europy.

8. Clovin Purox Color Proszek do prania tkanin kolorowych 10 kg

 Clovin Purox Color Proszek do prania tkanin kolorowych 10 kg

Cena: ok. 29 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Jeśli zastanawiasz się, jaki proszek do prania wybrać, aby Twoje tkaniny były czyste, pachnące oraz nie ulegały zmechaceniu, to warto, byś poznał produkt Clovin. To proszek do prania tkanin kolorowych, który aktywizuje się nawet w bardzo zimnej wodzie. Służy on, zarówno do prania w pralkach automatycznych, turystycznych, wirnikowych, jak i do prania ręcznego. Skoncentrowana formuła tego produktu zapewnia jego wydajność, a pozbawienie jej jakikolwiek szkodliwych dodatków chemicznych, sprawia, że wyrób jest przyjazny środowisku naturalnemu. To uniwersalny środek, skuteczny we wszystkich rodzajach prania, który może być stosowany do tkanin wykonanych z bardzo cienkiej bawełny lub lnu. Odpowiednio opracowana formuła sprawia, że ten najlepszy proszek do prania jest idealny do odświeżania i oczyszczania ubrań w kolorze jasnym. To wyrób, który spełnia rygorystyczne standardy i normy, jakie obowiązują na terenie Unii Europejskiej.

9. E proszek do prania 1,5kg do koloru 20 prań

 E proszek do prania 1,5kg do koloru 20 prań

Cena: ok. 8 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Wysokiej jakości, najlepszy proszek do prania E, jest bardzo popularny wśród osób pragnących szybko i skutecznie pozbyć się nawet bardzo uporczywych plam z noszonych przez siebie ubrań. To innowacyjny produkt z mieszanką enzymów, która efektywnie poradzi sobie z różnego rodzaju plamami. Szybko działająca formuła jest w stanie usunąć nawet bardzo uporczywe zabrudzenia. To dobry proszek do prania, który poradzi sobie z silnym zabrudzeniem kołnierzyków i mankietów, plamami skrobiowym i zabrudzeniami powstałymi w wyniku rozlania koktajli mlecznych i lodów, a także plamami z sosów na bazie buraków i pomidorów. Odpowiedni dodatek enzymów oraz delikatnych środków perfumujących zapewnia perfekcyjną czystość i świeżość upranych ubrań oraz zapobiega uszkodzeniu materiału. To wyrób, który nadaje się do prania wszystkich tkanin, oprócz wełny, jedwabiu i kaszmiru.

10. Persil Sensitive Proszek do prania delikatny 2.9kg

 Persil Sensitive Proszek do prania delikatny 2.9kg

Cena: ok. 28 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Skutecznie działający, dobry proszek do prania Persil Sensitive, posiada specjalnie stworzoną formułę dla osób o bardzo wrażliwej skórze. To wyrób, który efektywnie usuwa plamy, a jednocześnie jest delikatny dla ludzkiej skóry. Produkt ma potwierdzoną testami laboratoryjnymi i dermatologicznymi formułę, która jest przyjazna dla alergików i posiada certyfikat ECARF. To nowoczesny, najlepszy proszek do prania dla osób z alergią kontaktową, skłonnością do wyprysków, pokrzywek, a także atopowego zapalenia skóry. Unowocześniony skład tego produktu zawiera mydło z naturalnych surowców i przyjemny zapach, który ukształtował się pod wpływem połączenia mleczka migdałowego z innymi naturalnymi komponentami. Persil Sensitive to dobry proszek do prania dla osób, które pragną zrezygnować z oczyszczania swojej odzieży przy pomocy silnie perfumowanych środków, powodujących szybkie i trwałe uszkodzenie delikatnych tkanin.

Poradnik zakupowy proszku do prania

Z czego składa się proszek do prania?

Dobry proszek do prania powinien zawierać substancje aktywne, które pomogą usunąć nawet najbardziej uporczywe plamy. To produkt, który musi mieć odpowiednio opracowaną formułę z mikrocząsteczkami, głęboko wnikającymi we włókna i skutecznie eliminującymi zabrudzenia. Najlepszy proszek do prania umożliwia osiągnięcie doskonałych rezultatów w postaci czystej, pachnącej i nieposiadającej widocznych uszkodzeń odzieży. Dobry proszek do prania może być wzbogacony dodatkiem naturalnego mydła, sody oczyszczonej, środka do ochrony kolorów lub też aktywnego odplamiacza. Niektóre z produktów, dostępnych w sprzedaży internetowej i stacjonarnej, zawierają w sobie kompleks składników aktywnych, zapobiegający osadzaniu się kamienia na poszczególnych częściach pralki.

Jak wybrać najlepszy proszek do prania?

Na wielu stronach internetowych pojawia się ranking proszków do prania. Jest to pomocne zestawienie, które daje odpowiedź na pytanie- jaki proszek do prania wybrać? Wśród przedstawionych tam propozycji dominują produkty niemieckich i polskich firm Persil, Lovela, Bryza czy Ariel. To dobre proszki do prania, które dzięki specjalistycznej formule, łatwo ulegają rozpuszczeniu, nawet w bardzo zimnej wodzie i nie osadzają się na pranych tkaninach, szczególnie tych w ciemnym i czarnym kolorze. Wysokiej jakości, ekonomiczne w użyciu proszki do prania, mogą mieć dodatek środka perfumującego lub też mydła marsylskiego, naturalnego wyciągu z mleczka kokosowego oraz migdałowego.

Skuteczny proszek do prania poradzi się z wieloma rodzajami plam. To produkt o odpowiedniej formule, która chroni tkaniny przed ich uszkodzeniem.

Autor rankingu:
Aleksandra Grocholska
Autor rankingu:
Aleksandra Grocholska Kategoria: Dom ola.gr@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *