Strona główna » Hobby » Sport » Ranking rakietek do tenisa stołowego
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Hobby » Sport » Ranking rakietek do tenisa stołowego
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021
Ranking rakietek do tenisa stołowego – najlepsze rakietki do tenisa stołowego 2023 roku

Nasz ranking rakietek do tenisa stołowego przedstawia różnorodne produkty znanych i popularnych firm, proponujących sprzęt sportowy. Zestawienie zawiera modele dla początkujących hobbystów jak i najlepsze rakietki do tenisa stołowego, z których mogą korzystać profesjonalni zawodnicy. Poznając ich parametry i możliwości wykorzystania, dowiesz się jaka rakietka do ping ponga będzie dla Ciebie najlepsza, a także czy dobra paletka może być tania.

Ranking rakietek do tenisa stołowego – TOP 10 najlepszych rakietek do tenisa stołowego

Miejsce Nazwa rakietek do tenisa stołowego Cena Najtańsza oferta
1 Dromader 00516 4 zł Sprawdź teraz
2 Atemi Rakietka 5000 Balsa – Carbon 199 zł Sprawdź teraz
3 Butterfly Zhang Jike 199 zł Sprawdź teraz
4 Atemi 2000 Anatomical 126 zł Sprawdź teraz
5 Spokey Fun Bat 81815 8 zł Sprawdź teraz
6 Butterfly Rakietka Do Ping Ponga Timo Boll Black 179 zł Sprawdź teraz
7 Atemi 1000 Anatomical 139 zł Sprawdź teraz
8 Cornilleau Tacteo Duo Czerwona+Niebieska 2Rak+3P 455450 114 zł Sprawdź teraz
9 Donic Ovtcharov 800 /754418 179 zł Sprawdź teraz
10 Joola Rakietka Paletka Do Tenisa Carbon Pro (54195) 196 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych rakietek do tenisa stołowego

1. Dromader 00516

 Dromader 00516

Cena: ok. 4 zł
Znajdź najtańszą ofertę

DROMADER 00516 to rakietka do tenisa stołowego wykonana z klasycznych materiałów. Drewniana paletka jest wykonana z wytrzymałej sklejki i kauczukowej okleiny. Znajdujący się w naszym rankingu model, to produkt DROMADER 00516  przeznaczony do gry amatorskiej i zajęć rekreacyjnych. Średnia kontrola i niewielkie możliwości wykorzystania rakietki do profesjonalnej gry, dają jednak szansę początkującym graczom i hobbystom na rozwój i wypróbowanie swoich umiejętności w tenisie stołowym. To idealny produkt, w niezobowiązująco niskiej cenie, który może zapoczątkować wielką przygodę z ping-pongiem. Tanie dobre paletki do ping ponga przydadzą się w domu każdego małego hobbysty, jak i dorosłych, którzy próbują swoich sił w nowej dziedzinie. Pozwolą na naukę wyczucia rakietki i kontrolowania uderzeń, wykonywanie ich z różną mocą dla porównania efektów, a przede wszystkim zapewnią doskonałą rozrywkę osobom w różnym wieku.

2. Atemi Rakietka 5000 Balsa – Carbon

 Atemi Rakietka 5000 Balsa - Carbon

Cena: ok. 199 zł
Znajdź najtańszą ofertę

ATEMI RAKIETKA 5000 BALSA – CARBON to najlepsza rakietka do tenisa stołowego, uznanej marki sportowej. Ergonomiczny uchwyt i lekkość sprawia, że użytkownik może prowadzić efektywna i płynną grę. Prezentowana przez nasz ranking rakietka jest przeznaczona dla profesjonalistów. Ma gruby podkład i bardzo dobrze absorbuje wstrząsy. Siedem warstw elastycznego i odpornego na odkształcenia drewna Balsa jest dodatkowo wzmocnione carbonowymi elementami. Dzięki temu produkt jest wytrzymały i odporny na uszkodzenia i odkształcenia. Opatentowany system APS zwiększa szybkość i rotację podczas rozgrywek. Innowacyjna technologia MCS zapewnia bardzo dobrą przyczepność, a system BBS doskonały balans i rozłożenie środka ciężkości. Produkt posiada certyfikat ITTF (Międzynarodowej Federacji Tenisa Stołowego).

 • Szybkość: 100
 • Rotacja: 100
 • Kontrola: 80
 • Podkład: 2,2 mm
 • Rączka: concave
 • Waga: 180 g.

3. Butterfly Zhang Jike

 Butterfly Zhang Jike

Cena: ok. 199 zł
Znajdź najtańszą ofertę

BUTTERFLY ZHANG JIKE  to bardzo dobra rakietka do tenisa stołowego z okładziną Wakaba 2.0 mm do zaawansowanej gry ofensywnej. Przeznaczona dla  zawodników o wysokich umiejętnościach. Gwarantuje wysoką rotację i doskonałą szybkość, przy zachowaniu pełnej kontroli. Model jest dostępny wyłącznie z uchwytem FL (wklęsłym). Rakietki są wykonane z wysokiej jakości drewnianej deski i sprawdzonych okładzin. Innowacyjna technologia stosowana przy produkcji EGS – Edge Guard System redukuje utratę energii podczas odbicia piłeczki. Umożliwia również nadanie jej większej prędkości. Ergonomiczny uchwyt i specjalne kulki znajdujące się w jego górnej części pozwalają także na zwiększenie szybkości, Wbudowana w uchwyt rakietki twarda rurka z tworzywa sztucznego absorbuje drgania i zapewnia lepszą kontrolę i czucie podczas gry. Wygodne do trzymania w dłoni rakietki BUTTERFLY są polecane do użytku szkolnego, amatorskiego, a także zawodnikom o różnym stopniu zaawansowania.

 • Szybkość ( w skali od 0 do 100 ) : 100
 • Rotacja ( w skali od 0 do 100 ) : 95
 • Kontrola ( w skali od 0 do 100 ) : 85

4. Atemi 2000 Anatomical

 Atemi 2000 Anatomical

Cena: ok. 126 zł
Znajdź najtańszą ofertę

ATEMI 2000 ANATOMICAL to model dla profesjonalistów. Rakietka do tenisa stołowego jest wykonany z pięciu warstw drewnianej sklejki ( Limba, Aspen, Abachi ), gąbki o grubości 2,2 mm oraz okładzin ofensywnych ( Atemi IPPON ).Ta najlepsza paletka do ping ponga cenionej na świecie marki ATEMI zapewnia doskonałą szybkość i maksymalną kontrolę nad piłka. Specjalnie opracowana konstrukcja z pustą przestrzenią wewnątrz rączki, zmniejsza ciężar paletki i przesuwa środek ciężkości. Dzięki temu możliwe są dużo szybsze przesunięcia bez utraty czucia piłeczki.  Prezentowana w anszym rankingu rakietka ATEMI 2000 ANATOMICAL  posiada certyfikat ITTF (Międzynarodowej Federacji Tenisa Stołowego).

W skali 1-10:

 • Szybkość: 9,5
 • Rotacja: 9,3
 • Kontrola: 8,7

5. Spokey Fun Bat 81815

 Spokey Fun Bat 81815

Cena: ok. 8 zł
Znajdź najtańszą ofertę

SPOKEY FUN BAT 81815 to dobra rakietka do tenisa stołowego z najpopularniejszą uchwytem typu FL (wklęslym). Wykończona okładziną o grubości 1,3 mm jest polecana do gier rekreacyjnych dla amatorów oraz osób na średnim poziomie zaawansowania. Wytrzymały uchwyt wykonano z mocnej, drewnianej sklejki. Kauczukowa okleina zapewnia płynność gry. Lekkie i wytrzymałe, dobrej jakości paletki są polecane dla hobbystów i osób, dla których tenis stołowy stanowi doskonały sposób na relaks i zajęcia rekreacyjne. Niezobowiązująca, niska cena sprawia, że polecane w naszym rankingu rakietki SPOKEY FUN BAT 81815 są również świetną okazją do zapoczątkowania bakcyla sportowego wśród dzieci. Pomogą w stawianiu pierwszych kroków w tenisie stołowym, nauce odpowiednio mocnych i skutecznych uderzeń piłki oraz kontrolowanie jej. Tanie i dobre paletki do ping ponga mogą stać się pierwszym sprzętem sportowym młodego amatora i zaprowadzić go na ścieżkę przyszłej kariery w tenisie stołowym.

6. Butterfly Rakietka Do Ping Ponga Timo Boll Black

rakietki do tenisa stołowego butterfly

Cena: ok. 179 zł
Znajdź najtańszą ofertę

BUTTERFLY RAKIETKA DO PING PONGA TIMO BOLL BLACK przeznaczona do gry sportowej. Profesjonalna dobra rakietka do tenisa stołowego umożliwia efektowną rotację i doskonałą szybkość. Zapewnia również kontrolę nad piłką zarówno przy ataku, jak i defensywie. Produkt zatwierdzony przez Międzynarodową Federację Tenisa Stołowego jest polecany dla profesjonalnych graczy. Wytrzymała i odporna na uszkodzenia okładzina ma grubość 1,8 mm. Klasyczna wklęsła rączka (FL) sprawdzi się zarówno dla graczy początkujących, jak i posiadających umiejętności na poziomie zaawansowanym. Lekka rakietka, podobnie, jak wszystkie dobre paletki do ping ponga jest odpowiednia do gry w szybkim tempie. Nie wyślizguje się z dłoni i skutecznie pomoże zdobywać zwycięskie punkty.

 •  Grubość okładziny: 1.8 mm Wakaba
 • Szybkość:100
 • Rotacja:100
 • Kontrola:70
 • Uchwyt: Concave – Flared – wklęsły

7. Atemi 1000 Anatomical

 Atemi 1000 Anatomical

Cena: ok. 139 zł
Znajdź najtańszą ofertę

ATEMI 1000 ANATOMICAL to bardzo dobra rakietka do tenisa stołowego znanej i cenionej firmy produkującej sprzęt dla sportowców. Produkt jest przeznaczony do profesjonalnej gry i spełnia standardy wyznaczane przez Międzynarodową Federację Tenisa Stołowego, o czym świadczy przyznany certyfikat ITTF. Rakietka ATEMI 1000 ANATOMICAL jest zaprojektowana tak, aby mogli nią grać zarówno początkujący zawodnicy, jak i profesjonalni gracze z dużym doświadczeniem. Produkt posiada opatentowany system APS ( Additional Power System), który zapewnia elastyczność i trwałość podstawy, dzięki specjalnie zaprojektowanym uchwytom, działającym niczym sprężyny. Pusta przestrzeń w rączce rakietki zmniejsza jej ciężar i przesuwa środek ciężkości dalej od rączki, co umożliwia szybsze przesunięcia bez utraty kontroli nad piłeczką. Model, prezentowany w naszym rankingu jest wykonany z najlepszych materiałów; w tym 5-warstwowej sklejki drewnianej (Limba, Limba, Abachi) oraz trwałej gąbki o grubości 2 mm. Rakietki pokrywa okładzina  Atemi IPPON. Ergonomiczny uchwyt jest poszerzany na środku i na końcu rączki. W zestawia z rakietkami znajdują się piłeczki Shield (6szt) oraz wytrzymały pokrowiec ochronny na rakietki, marki Atemi.

 • Prędkość: 93
 • Obrót: 92
 • Kontrola: 90

8. Cornilleau Tacteo Duo Czerwona+Niebieska 2Rak+3P 455450

 Cornilleau Tacteo Duo Czerwona+Niebieska 2Rak+3P 455450

Cena: ok. 114 zł
Znajdź najtańszą ofertę

CORNILLEAU TACTEO DUO CZERWONA+NIEBIESKA 2RAK+3P 455450 to zestaw zawierający dwie rakietki Tacteo 50 w kolorze czerwonym i turkusowym oraz trzy piłeczki PRO w kolorze białym. Dobre paletki do ping ponga są wykonane z wysokiej jakości materiałów odpornych na działanie czynników zewnętrznych takich, jak promienie UV czy wilgoć. Specjalny proces produkcji sprawia, że gumowa okładzina doskonale przylega, a znajdujące się w niej kanaliki umożliwiają przekazywanie większej energii kinetycznej oraz lepszą kontrolę nad piłką. Ergonomiczny kształt uchwytu paletki gwarantuje komfortową grę i skuteczność zagrywek. Wodoodporna rakietka może być wykorzystywana również do rozgrywek na zewnątrz. Lekkie i kolorowe dobre paletki do ping ponga zapewniają satysfakcjonujące i przyjemne rozgrywanie meczów tenisa stołowego. Przy produkcji paletek wykorzystano systemy:  SHOCK RESISTANT zapewniające dużą odporność na uderzenia oraz wilgoć i promienie UV. SYSTEM  NON-DETACHABLE – lepsza przyczepność okładziny oraz  WATERPROOF- odporność na wodę i blaknięcie kolorów.

W skali 1-10:

 • prędkość: 7
 • rotacja: 7+
 • kontrola: 7+

9. Donic Ovtcharov 800 /754418

 Donic Ovtcharov 800 /754418

Cena: ok. 179 zł
Znajdź najtańszą ofertę

DONIC OVTCHAROV 800 /754418 to najlepsze rakietki do tenisa stołowego, których producentem jest niekwestionowany lider na rynku amatorskiego tenisa stołowego. Paletki są przeznaczone dla zaawansowanych graczy. Gwarantują grę z możliwością zastosowania wszystkich technik rotacyjnych oraz najwyższą szybkość i moc uderzenia. Stożkowy uchwyt i okładzina o grubości 2,1 mm zapewniają komfortową grę na wysokim poziomie. Przy produkcji prezentowanych w naszym rankingu rakietek DONIC OVTCHAROV 800 /754418 zastosowano najlepsze i najnowocześniejsze technologie. ERGO (Ergonomic Handle) to ergonomiczny uchwyt który idealnie pasuje do dłoni gracza, nie powoduje nacisku na nią dłoń i zapewnia szczególnie wygodne czucie rączki PLS (Power Light System), czyli drążona, pusta wewnątrz rączka zmniejszająca ciężar całkowity i przesuwająca środek ciężkości w kierunku główki rakietki. Dzięki temu możesz uderzać piłkę z dużą mocą oraz zwiększyć jej szybkość przy zachowaniu idealnego wyczucia.
W skali 0-100:

 • Szybkość: 100
 • Rotacja: 90
 • Kontrola: 60

10. Joola Rakietka Paletka Do Tenisa Carbon Pro (54195)

 Joola Rakietka Paletka Do Tenisa Carbon Pro (54195)

Cena: ok. 196 zł
Znajdź najtańszą ofertę

JOOLA RAKIETKA PALETKA DO TENISA CARBON PRO (54195) to najlepsza rakietka do tenisa stołowego proponowana dla graczy na zaawansowanym poziomie umiejętności. Paletka jest wyprodukowana z wysokiej jakości materiałów. Pięć warstw mocnego drewna tworzy podstawę dla specjalnej gumowej okładziny o grubości 1,9, mm. Materiał jest zatwierdzony przez  Międzynarodową Federację Tenisa Stołowego, o czym świadczy uzyskany certyfikat ITTF. Paletka jest wzmocniona przy użyciu technologii  Carbowood (włókno węglowe), co zapewnia większą idealną  powierzchnię odbicia ( tzw. sweet-pot). Odpowiednia technologia produkcji gwarantuje także lepsze przenoszenie drgań i precyzję uderzeń. Rozszerzający się uchwyt dopasowuje się do kształtu dłoni i zapobiega wyślizgiwaniu się rakietki podczas nawet najbardziej emocjonującej i szybkiej rozgrywki. Model CARBON PRO (54195) prezentowany przez nasz ranking rakietek do tenisa stołowego został zaprojektowany dla zawodników, preferujących agresywny styl gry.

 • Szybkość: 98
 • Rotacja: 92
 • Kontrola: 86
 • Waga 154g.

Poradnik zakupowy rakietki do tenisa stołowego

Dlaczego warto grać w tenisa stołowego?

Gra w tenisa stołowego jest świetnym sportem, który nie wymaga długotrwałego przygotowania, aby można było się nim cieszyć. Wystarczy mieć paletki do ping ponga i już można ćwiczyć swoją zdolności koncentracji i szybkości reakcji. Tenis stołowy jest dyscypliną, dzięki której możemy spalić dużo kalorii, ponieważ podczas gry koncentrujemy się na ruchach przeciwnika i próbujemy przewidzieć lot piłki, co uaktywnia pracę naszego mózgu, który pochłania naprawdę dużo energii.

W trakcie rozgrywki także używamy praktycznie wszystkich mięśni w naszym ciele, co podnosi naszą wydajność fizyczną. Aby cieszyć się grą najefektywniej, warto zaopatrzyć się w profesjonalne rakietki do tenisa stołowego, które podbijają rankingi top 10 najlepszych proponowanych na rynku produktów do tego sportu.

To jakie rakietki do tenisa stołowego wybrać powinno być przemyślane i dobrze zaplanowane, ponieważ różnią się one między sobą wszelkimi parametrami. Od zakupionej paletki będzie zależeć, jaka będzie dynamika gry. Tenis stołowy jest sportem, którym może cieszyć się każdy, kto ceni sobie rywalizację i usprawnianie swojej zwinności.

Warto wiedzieć, że jest to rodzaj aktywności, który można wykonywać niezależnie od pogody czy pory roku, więc można cieszyć się nim w każdym sezonie, dlatego dobrze wybrać do tego najlepsze rakietki. Tenis stołowy to świetny pomysł na spędzenie czasu z bliskimi czy przyjaciółmi. To także doskonała propozycja dla dzieci, które w trakcie gry będą mogły rozwijać swoją koordynację ruchową, a także uczyć się zdrowej rywalizacji bez narażenia na poważne kontuzje.

Jak wybrać najlepszą rakietkę do tenisa stołowego?

Szukając odpowiedniego sprzętu dla siebie, warto odpowiedzieć sobie na pytanie jaka rakietka do tenisa stołowego spełnia moje oczekiwania. Czy ta, którą używałeś do tej pory była najlepsza i chcesz tylko kupić jej nowszy model? A może szukasz czegoś zupełnie innego, co poprawi Twoją grę i zwiększy skuteczność? Pytanie musi dotyczyć też jakości produktu, bowiem, jeśli używamy go często i długotrwale, niezwykle istotna jest jego wytrzymałość.

Każda dobra rakietka do tenisa stołowego składa się z wysokiej jakości drewna i odpornych na uszkodzenia okładzin. Zakończenie w postaci rączki o różnym kształcie może być proste, wklęsłe, stożkowe  oraz coraz częściej spotykana wersja anatomiczna, która doskonale dopasowuje się do ręki gracza. Podczas zakupów warto sprawdzić wagę rakietki. Im jest ona cięższa, tym większa będzie siła naszego uderzenia. Pogorszą się jednak możliwości manewrowania. Używane do produkcji twarde drewno zapewni kontrolowaną i szybszą grę. Klasyczne drewno jest często zastąpione w warstwie rdzeniowej carbonem – materiałem węglowym. Na jakość gry podobnie wpływa również duża ilość warstw drewna. Jeśli chodzi o okładzinę, jej grubość powinna być dobierana w zależności od stylu gry. Każda dobra rakietka do tenisa stołowego jest także oceniania pod względem parametrów takich, jak szybkość (speed), czyli możliwość szybkiego rozegrania, rotacja (spin) oznaczająca możliwości podkręcania piłeczki. Trzecią, ważną rolę pełni kontrola (control) nad piłeczką podczas gry.

Czym różni się rakietka dla początkującego od rakietki dla profesjonalnego pracza?

Jaka rakietka do ping ponga będzie odpowiednia dla gracza początkującego, a jaka dla profesjonalisty? Można rozpocząć ocenę od poznania trzech parametrów. Dla amatorów i graczy początkujących nie muszą one być na najwyższym poziomie. Dobre paletki do ping ponga w typ przypadku nie muszą wykazywać się dużą dynamiką i prędkością, ale należy zwrócić uwagę na możliwość kontroli i dobrego czucia. Nauka nowych umiejętności i opanowanie właściwej techniki są  tutaj najważniejsze. Dla gracza początkującego wystarczy również okładzina o grubości od 1,2 do 1,4mm. Najlepsze rakietki do tenisa stołowego dla profesjonalistów to zarówno te do gry defensywnej, jak i ofensywnej. Styl obronny wymaga paletki o najniższej szybkości, ale wysokich parametrach kontroli. W ofensywie wymagającej szybkich, rotacyjnych zagrywek, potrzebna jest wysoka jakość wszystkich trzech parametrów oraz okładziny na podkładzie o grubości minimum 1,7 mm (gładkie).

Autor rankingu:
Mikołaj Przybysz
Autor rankingu:
Mikołaj Przybysz Kategoria: Sport mikolaj.pr@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *