Strona główna » Hobby » Sport » Ranking rakiet do squasha
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Hobby » Sport » Ranking rakiet do squasha
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021
Ranking rakiet do squasha

Chcesz rozpocząć przygodę ze squashem i trzymając rakietę w dłoni przez chwilę poczuć się niczym Iga Świątek na korcie tenisowym? Zastanawiasz się jaka rakieta do squasha będzie idealna dla początkującego? Nie wiesz czy wybrać rakietę o większej czy mniejszej główce, jaka jest zalecana waga oraz z jakiego materiału powinna być wykonana? Koniecznie przejrzyj nasz ranking, który stworzony został na podstawie opinii zadowolonych użytkowników.

Ranking rakiet do squasha – TOP 6 rakiet do squasha

Miejsce Nazwa Cena od Najlepsza oferta
1 Dunlop Rakieta Do Squasha Blackstorm Force 295 zł Sprawdź teraz
2 Dunlop Tempo Pro Td 219 zł Sprawdź teraz
3 Perfly Rakieta Do Squasha Feel 145 Szary 189 zł Sprawdź teraz
4 Perfly Rakieta Do Squasha Power 145 199 zł Sprawdź teraz
5 Opfeel Zestaw Do Squasha Sr57 100 Discover 159 zł Sprawdź teraz
6 Opfeel Sr 130 79 zł Sprawdź teraz

Opis najlepszych rakiet do squasha

1. Dunlop Rakieta Do Squasha Blackstorm Force

Dunlop Rakieta Do Squasha Blackstorm Force

Cena: od. 295 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Dunlop rakieta do squasha Blackstorm Force to model, który nada się zarówno dla początkujących jak i dla osób, które interesuje rakieta do squasha dla średniozaawansowanych. Dunlop Blackstorm Force to lekka rakieta o wadze łącznej zaledwie 184 gram (waga rakiety już z owijką i naciągiem), dzięki czemu nie męczy ręki podczas gry. Posiada standardową owijkę, która zapewnia pewny i mocny uchwyt.

 

Użytkownicy chwalą także jej dobre wyważenie, które wpływa na dużą kontrolę piłki, dzięki czemu nauka technicznych zagrań przy użyciu tej rakiety staje się czystą przyjemnością. W komplecie do ramy rakiety dołączony został pełny pokrowiec, tłumik drgań, naciąg oraz owijka. Także przyjemny dla oka biało-czarny design wpływa na przyjemność z użytkowania rakiety. Główka rakiety ma wymiary 500cm2, a założony fabrycznie naciąg ma układ 16 x 19. Rakieta Dunlop BlackStorm Force, dzięki której zachowasz precyzję przy każdym uderzeniu z pewnością spełni Twoje oczekiwania, szczególnie gdy dopiero zaczynasz przygodę ze squashem.

 

2. Dunlop Tempo Pro Td

Dunlop Tempo Pro Td

Cena: od. 219 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Dunlop Tempo Pro Td to świetna rakieta do squasha dla początkującego gracza. Grafitowa konstrukcja ramy uzupełniona została o naciąg w układzie 18 x 14 oraz fabrycznie założoną owijkę. Główka rakiety ma powierzchnię 500cm2. Rakieta Dunlop Tempo Pro Td stworzona została z balansem na rączkę, zapewniając przy tym odpowiednie połączenie kontroli piłki oraz mocy uderzenia. W zestawie oprócz ramy, naciągu i owijki znajduje się pokrowiec 3/4. Waga rakiety to 160 gramów, co wpływa na łatwość i wygodę użytkowania. Jeżeli dopiero wkraczasz w świat squasha i szukasz sprzętu, który łączy w sobie solidne wykonanie, jakość zagwarantowaną przez cenionego producenta oraz w niewygórowanej cenie to Dunlop Tempo Pro Td sprawdzi się jako idealna rakieta na początek.

 

3. Perfly Rakieta Do Squasha Feel 145 Szary

Perfly Rakieta Do Squasha Feel 145 Szary

Cena: od. 189 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Perfly rakieta do squasha Feel 145 w kolorze szarym to propozycja w naszym rankingu dla osób, które już mają za sobą pierwsze kroki na korcie do squasha. Ta rakieta do squasha dla średniozaawansowanych waży 145 gramów (bez naciągu oraz owijki), zapewniając przy tym dość dużą moc odbicia, a duża główka o wymiarach 500cm2 niweluje skutki uderzeń, które nie zostały dokładnie wycentrowane. Rakieta posiada owijkę Tacky, która zapewnia ergonomiczny chwyt. Balans na rączkę zapewnia bardzo dobrą manewrowość, co ułatwia przyspieszenie gry przy równoczesnym zachowaniu kontroli uderzenia. W rakiecie zastosowano układ naciągu 14 x 17.

 

Przy produkcji Perfly Feel 145 zastosowano japońskie włókno węglowe, które zapewnia dobry stosunek wagi do sztywności, co gwarantuje zarówno moc jak i stabilność naciągu. Rama posiada geometrię zamkniętego serca. Aerodynamiczny przekrój trzonka rakiety wpływa na jej lepsze przenikanie w powietrzu, co wpływa na łatwość jej użycia i manewrowość. Rakieta Perlfly Feel 145 to świetna propozycja dla graczy, którzy chcą polepszyć swoją technikę, a równocześnie szukają sprzętu w przystępnej cenie.

 

4. Perfly Rakieta Do Squasha Power 145

Perfly Rakieta Do Squasha Power 145

Cena: od. 199 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Perfly Power 145 to rakieta do squasha dla średniozaawansowanych. Rama rakiety wykonana została z użyciem technologii High Modulus Carbon, a jej waga bez naciągu i owijki to 145 gramów. Przekrój trzonka rakiety został pogrubiony, przez co rakieta uzyskała większą moc w porównaniu do tradycyjnego shaftu. Zastosowana owijka z poliuretanu to dobry kompromis pomiędzy wchłanianiem wilgoci przez grip a przyczepnością, co wpływa na lepszy chwyt. Gładka owijka wpływa na zwiększenie przyczepności, co przekłada się na bardziej precyzyjne czucie piłki.

 

Rozmiar główki rakiety to 500cm2, co wpływa na dużą tolerancję niewycentrowanych odbić. Wzór naciągu to 14 x 18. Balans na rączkę ułatwia manewrowanie rakietą. Rakieta do squasha Perfly Power 145 to sprzęt, który wykazuje świetny stosunek ceny do jakości. Dzięki wielu zaletom technicznym rakieta ta ułatwia robienie postępów graczom.

 

5. Opfeel Zestaw Do Squasha Sr57 100 Discover

Opfeel Zestaw Do Squasha Sr57 100 Discover

Cena: od. 159 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

Jeśli zastanawiasz się jaka rakieta do squasha będzie dobrym wyborem do rekreacyjnej gry podczas wyjazdu ze znajomymi to proponowany przez Nas zestaw jest dla Ciebie. Zestaw do squasha Opfeel SR57 100 Discover to idealny pakiet, który umożliwi rozwijanie umiejętności razem z rodziną czy przyjaciółmi. W skład zestawu wchodzą dwie rakiety SR57 wykonane z aluminium, dwie piankowe piłki oraz pokrowiec, który umożliwia łatwe spakowanie sprzętu i zabranie go ze sobą choćby na wakacje.

 

Waga rakiety bez naciągu wynosi 205 gramów, co wpływa na dużą moc uderzenia. Rakieta posiada wyjątkowo dużą głowicę 685 cm2, co wpływa na jej wysoką tolerancję niedokładnych uderzeń. Rakieta wchodząca w zestaw Opfeel SR57 100 Discover to rakieta do squasha dla początkującego, która idealnie sprawdzi się do rekreacyjnego użytkowania podczas letnich wieczorów ze znajomymi.

 

6. Opfeel Sr 130

Opfeel Sr 130

Cena: od. 79 zł
Sprawdź najlepszą ofertę

 

W naszym rankingu znalazła się także rakieta do squasha dla początkującego Opfeel SR 130. Jest to solidna rakieta o wygodnej, średniego rozmiaru główce (467cm2). W sercu rakiety zastosowano antywibracyjny system co wpływa na znaczne zmniejszenie odczuwania drgań. Rama rakiety została wykonana z aluminium, co wpływa na jej wytrzymałość i minimalizuje ryzyko jej złamania, w sytuacji przypadkowego uderzenia rakietą o ścianę. Waga rakiety Opfeel SR 130 to 185 gramów. Jeżeli dopiero rozpoczynasz przygodę ze squashem i chcesz kupić swoją pierwszą rakietę, wybierz Opfeel SR 130, która według opinii to świetna rakieta do squasha na początek. Jej dodatkowym atutem poza zaletami technicznymi jest stosunkowo niska cena.

 

Poradnik zakupowy rakiet do squasha

Jaka rakieta do squasha na początek?

Wybierając swoją pierwszą rakietę zwróć przede wszystkim uwagę na wagę – rakieta do squasha dla początkujących najlepiej jeśli będzie mieścić się w przedziale 140-185 gramów, chyba że chcesz używać jej czysto rekreacyjnie, wtedy trochę większa waga także nie będzie problemem. Warto także wybrać rakietę o większej główce, która wpływa na jej moc i tolerancję. Z upływem czasu, gdy Twoje umiejętności będą coraz lepsze możesz wybrać mniejszą główkę, która zapewnia mniejszą moc, ale zapewnia większą kontrolę nad uderzeniem.

Autor rankingu:
admin
Autor rankingu:
Mikołaj Przybysz Kategoria: Hobby mikolaj.pr@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *