Strona główna » Dom i ogród » Ogród » Ranking siekier
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020
Strona główna » Dom i ogród » Ogród » Ranking siekier
Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021
Ranking siekier – najlepsze siekiery w 2023 roku

Na wielu stronach internetowych, traktujących o tematyce budowlanej, czy ogrodniczej, znaleźć można ranking 10 najlepszych siekier w 2023 roku. Przedstawia on wyselekcjonowane narzędzia, przeznaczone do wykonywania prac budowlanych, ciesielskich, jak również porządkowych. Dobre siekiery są wyposażone w specjalnie wyprofilowany uchwyt, a także mają wytrzymałe zabezpieczenie trzonka na głowicy. Tanie siekiery wyróżniają się dodatkowo lekką konstrukcją i odpornością na niekorzystne działanie czynników atmosferycznych.

Ranking siekier – TOP 10 najlepszych siekier

Miejsce Nazwa siekiery Cena Najtańsza oferta
1 Fiskars X25 Xl 122483 210 zł Sprawdź teraz
2 Juco Siekiera Tradycyjna 0,4kg (33000) 25 zł Sprawdź teraz
3 Hecht Siekiera Rozłupująca 900950 77 zł Sprawdź teraz
4 Cellfast Siekiera Uniwersalna U1600 (C41-003) 147 zł Sprawdź teraz
5 JOBIextra Siekiera z klinem 2200g fiberglass (JB-XT067) 52 zł Sprawdź teraz
6 Juco Siekiera kanadyjska 1,8kg 33022 69 zł Sprawdź teraz
7 Hecht 901201 42 zł Sprawdź teraz
8 Proline Siekiera z Trzonkiem z Drewna Hikorowego 1250g (12732) 82 zł Sprawdź teraz
9 Gardena Siekiera rozłupująca 1600S 0871848 266 zł Sprawdź teraz
10 Dedra Siekiera 13M809 Z Klinem (2Kg) 77 zł Sprawdź teraz

Najlepsze siekiery – recenzje

1. Fiskars X25 Xl 122483

 Fiskars X25 Xl 122483

Cena: ok. 210 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Dobra siekiera, marki Fiskars, model X25XI 12 483, to najlepszy produkt w klasie premium, jaki pojawił się w ofercie tej firmy. Ta tania siekiera ma optymalne wyważenie. Jej ulepszony, specjalnie skonstruowany trzonek i wykończenie elementami wzmacniającymi, gwarantuje pewny chwyt tego narzędzia. To produkt zapewniający bezpieczeństwo i komfort pracy. Najlepsze siekiery marki Fiskars, są wyposażone w specjalnie wyprofilowany uchwyt, uniemożliwiający wyślizgnięcie się tego narzędzia z dłoni w czasie intensywnej pracy. Mocne i wytrzymałe zabezpieczenie trzonka na głowicy zostało wykonane przy pomocy metody wtryskowej, co gwarantuje stabilność ostrza. Głowica tej siekiery jest podwójnie hartowana dla zachowania najwyższej jakości stali. To tanie siekiery, które wyróżniają się lekką konstrukcją. Produkty te są praktycznie niezniszczalne.

2. Juco Siekiera Tradycyjna 0,4kg (33000)

 Juco Siekiera Tradycyjna 0,4kg (33000)

Cena: ok. 25 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Opublikowany na wielu stronach internetowych ranking siekier, bardzo szczegółowo przedstawia model firmy Juco. Ta tania siekiera tradycyjna waży 400 g. To produkt, który idealnie nadaje się do prac ciesielskich, jak również może być wykorzystywany w domu i w profesjonalnych zakładach. Ta tania siekiera ma drewniany trzonek, który został odpowiednio wyprofilowany. Dzięki temu nie wyślizguje się on z dłoni, nawet w czasie intensywnych ruchów. To nowoczesna i dobra siekiera, która została wyprodukowana w wersji tradycyjnej, zgodnie z normą DIN 5131. To model opatentowany, do którego produkcji zostały wykorzystane certyfikowane i starannie dobrane materiały. Część robocza tego narzędzia jest kuta. Głowica została poddana starannemu procesowi szlifowania i hartowania indukcyjnego. Dzięki temu wytrzymuje ona duży nacisk, jak również nie ulega stępieniu, nawet po wielu sezonach intensywnej eksploatacji.

3. Hecht Siekiera Rozłupująca 900950

 Hecht Siekiera Rozłupująca 900950

Cena: ok. 77 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Nowoczesna i tania siekiera, marki Hecht, to produkt, który nadaje się do rozłupywania dużych kawałków drewna. Ta niezwykle wytrzymała, najlepsza siekiera, model 900950, waży zaledwie 950 g. Ma ona rękojeść, zaprojektowaną w przy użyciu techniki fiberglass z włóknami nylonowymi. Głowica tej siekiery została pokryta dodatkową warstwą teflonu. Dzięki temu jest to produkt wytrzymały i odporny na uszkodzenia mechaniczne. Ta bardzo mocna i poręczna siekiera rozłupująca, czeskiej firmy Hecht, ma długość 44 cm. Doskonale dopasowuje się ona do dłoni osoby, wykonującej pracę. To nowy model, polecany dla osób, które potrzebują solidnych siekier, wzmocnionych siatką nylonową i włóknem szklanym. Dobre siekiery firmy Hecht, mają górną część trzonka, zabudowaną metalowym wspornikiem, który usztywnia całość konstrukcji. Odpowiednie wyważenie tych produktów i starannie dobrana długość rękojeści, wpływają na wysoki komfort pracy. Głowica siekiery została wykonana z wysokogatunkowej stali.

4. Cellfast Siekiera Uniwersalna U1600 (C41-003)

 Cellfast Siekiera Uniwersalna U1600 (C41-003)

Cena: ok. 147 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Efektywna w działaniu tania siekiera, firmy Cellfast, to produkt uniwersalny, który można wykorzystywać do prac w domu i w zakładach. To solidna, tania siekiera ścinająca, polecana do prac ciesielskich, budowlanych, porządkowych i ogrodowych. Ostrze tej siekiery zostało wykonane z doskonałej jakości stali hartowanej indukcyjnie, co zapewnia najwyższą trwałość produktu. To dobra siekiera, którą wyróżnia ścisłe zespolenie uchwytu z trzonkiem. Najlepsze siekiery marki Cellfast, mają odpowiednio wyprofilowany trzonek, wykonany z kompozytu, wzmocnionego włóknem szklanym. Gwarantuje to odpowiednią amortyzację w trakcie uderzenia. Produkty marki Cellfast, mają miękką, antypoślizgową powierzchnię typu safetouch, która znajduje się w okolicy trzonka. Gwarantuje to pewny chwyt i swobodne użytkowanie. Dobre siekiery, firmy Cellfast, mają długość 615 mm i ważą zaledwie 1,6 kg. To wyroby, które są objęte aż 25-letnim okresem gwarancji po internetowej rejestracji zakupu.

5. JOBIextra Siekiera z klinem 2200g fiberglass (JB-XT067)

 JOBIextra Siekiera z klinem 2200g fiberglass (JB-XT067)

Cena: ok. 52 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Jeśli zastanawiasz się jaka siekiera nadaje się do prac budowlanych, porządkowych i w ogrodzie, to warto, byś poznał model JOBIekstra. To tania siekiera z klinem, ważąca 2200 g z uchwytem typu fiberglass. Ta najlepsza siekiera ma odpowiedni kształt klina, co zapewnia bardzo solidne i mocne uderzenia. Głowica nie klinuje się w klockach drewnianych, dlatego też bardzo łatwo można ją z nich wyciągnąć. To produkt z ostrzem, stworzonym z wysokogatunkowych materiałów, które nie ulegają stępieniu, nawet po wielu latach intensywnej eksploatacji. Ta dobra siekiera może być wielokrotnie ostrzona, ponieważ jej głowica została wykonana z materiałów, które nie są podatne na uszkodzenia mechaniczne. Produkt firmy JOBIekstra ma rękojeść, wykonaną z fiberglassu o odpowiednim wyprofilowaniu. Zapewnia to wysoki komfort użytkowania i maksymalną wygodę pracy.

6. Juco Siekiera kanadyjska 1,8kg 33022

 Juco Siekiera kanadyjska 1,8kg 33022

Cena: ok. 69 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Nowoczesne i najlepsze siekiery, jakie pojawiają się w ofercie marki Juco, to wyroby, zasługujące na szczególne uznanie. Dobra siekiera kanadyjska, ważąca 1,8 kg, model 33022, to produkt uniwersalny, przeznaczony do różnych zastosowań. Wyróżnia się on kutym i szlifowanym obuchem, który gwarantuje wysoki komfort pracy i możliwość długotrwałego użytkowania, bez potrzeby ostrzenia. Ta tania siekiera ma szerokie ostrze, stabilnie osadzone na długim, specjalnie wyprofilowanym trzonku, wykonanym z drewna liściastego. To model, który znakomicie nadaje się do rąbania drewna opałowego, a także wykonywania prac gospodarczych w domu i zakładach. Ta najlepsza siekiera marki Yuko, posiada wszystkie certyfikaty i atesty bezpieczeństwa. Do jej wykonania posłużyły starannie dobrane materiały takie jak stal nierdzewna, poddana testom wytrzymałościowym.

7. Hecht 901201

 Hecht 901201

Cena: ok. 42 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Osoby, które wykonują pracę ciesielskie i gospodarcze, zastanawiają się, jakie siekiery nadają się do tego typu zadań. Odpowiedź na to pytanie jest prosta! Warto zapoznać się ze zróżnicowaną ofertą firmy Hecht. To znany i ceniony przez wielu klientów producent, który oferuje tanie i dobre siekiery rozłupujące, ważące zaledwie 1200 g. To produkty mające rękojeść z tworzywa typu fiberglass. Proponowana przez tę firmę dobra siekiera, to poręczny wyrób, który ma długość 65 cm. Trzonek tej siekiery został wykonany w technologii, wykorzystującej włókno szklane. Jego długość została dobrana optymalnie do wagi głowicy i wyprofilowana w taki sposób, aby ułatwić trzymanie tej siekiery w dłoni. Ta najlepsza siekiera ma górną część trzonka, zabudowaną metalowym wspornikiem, który usztywnia całą konstrukcję. To produkt wyróżniający się dobrym wyważeniem, a także odpowiednio dobraną długością rękojeści, która poprawia komfort pracy i zmniejsza przeciążenie nadgarstków oraz przedramion.

8. Proline Siekiera z Trzonkiem z Drewna Hikorowego 1250g (12732)

 Proline Siekiera z Trzonkiem z Drewna Hikorowego 1250g (12732)

Cena: ok. 82 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Wysokiej jakości, tanie siekiery, firmy Proline, to produkty z trzonkiem, wykonanym z drewna hikorowego. Jest to bardzo trwały i odporny na uszkodzenia mechaniczne materiał, który nie ulega rozwarstwieniu pod wpływem wilgoci, czy promieniowania słonecznego. Te najlepsze siekiery, mają trzonek, który jest idealnie dopasowany do dłoni. Specjalne wyprofilowanie ułatwia precyzyjny chwyt, jak również zabezpiecza osoby, używające tego narzędzia, przed przypadkowym zranieniem się i uszkodzeniem ciała. Dobre siekiery Proline, to wyroby lakierowane i pokryte chropowatą farbą antypoślizgową. Są wzmocnione w taki sposób, aby mogły bez trudu poradzić sobie z rozłupaniem nawet bardzo dużego kawałka drewna. To tanie siekiery, które wyróżnia wytrzymałe połączenie toporka z obuchem za pomocą drewnianego klina i stalowej, wzmacnianej tulejki.

9. Gardena Siekiera rozłupująca 1600S 0871848

 Gardena Siekiera rozłupująca 1600S 0871848

Cena: ok. 266 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Nowoczesna i dobra siekiera, firmy Gardena, to produkt, który zasługuje na szczególne uznanie wielu klientów. To narzędzie o długości 60 cm, które zostało wykonane z wysokiej jakości materiałów. Ta tania siekiera ścinająca, została stworzona do prac ogrodowych, budowlanych, porządkowych i ciesielskich. Jej ostrze zostało wykonane z najlepszej jakości stali, hartowanej indukcyjnie, co pozwala na szybką i efektywną pracę z jej udziałem. Ścisłe zespolenie ostrza z  trzonkiem tworzy, odporną na uszkodzenia mechaniczne, konstrukcję. Odpowiednio wyprofilowany trzonek, który został wykonany z kompozytu, wzmacnianego włóknem szklanym, gwarantuje maksymalną amortyzację wstrząsów w trakcie posługiwania się tą siekierą. Ta najlepsza siekiera w swojej kategorii cenowej, jest wyposażona w miękką, antypoślizgową rączkę, która znajduje się na połowie powierzchni trzonka. Dzięki temu zapewnia to pewny chwyt i swobodne użytkowanie.

10. Dedra Siekiera 13M809 Z Klinem (2Kg)

 Dedra Siekiera 13M809 Z Klinem (2Kg)

Cena: ok. 77 zł
Znajdź najtańszą ofertę

Wytrzymała i dobra siekiera, firmy Dedra, to produkt ważący 2 kg. Posiada on specjalnie zaprojektowany klin, który ułatwia posługiwanie się tym narzędziem. Tania siekiera Dedra, model 13809, jest polecana, zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów, którzy na co dzień użytkują tego rodzaju narzędzia. To siekiera, przeznaczona do rozłupywania, nawet bardzo wysokich i szerokich kawałków drewna. Ma ona odpowiedni ciężar, kształt i wielkość, dzięki czemu idealnie nadaje się do wykonywania prac ciesielskich i ogrodowych. To jedna z najlepszych i najtańszych siekier rozłupujących, jakie dostępne są w ofercie rynkowej. Ta tania siekiera może być używana w domu, jak również wykorzystywana w rolnictwie, leśnictwie i w branży budowlanej. Składa się ona z głowicy i wytrzymałego trzonka. Głowica, wyposażona w specjalne ostrze, z łatwością rozcina twarde i spróchniałe pieńki. Odpowiednio zaprojektowany otwór na trzonek został specjalnie dobrany do jego średnicy.

Poradnik zakupowy siekiery

Do czego przyda się na działce dobra siekiera?

Dobra siekiera może być używana nie tylko na działce, ale również do prac remontowych, ciesielskich, porządkowych i gospodarczych. To narzędzie, które musi być wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne, jak również promieniowanie słoneczne, czy wilgoć. Dobra siekiera może być używana do rąbania drewna opałowego, jak również karczowania ogrodu i pozbywania się rosnących tam drzew  i roślin. Tania siekiera, z pewnością przyda się do rozłupywania pieńków, a także sporej wielkości klocków drewnianych, które z różnych względów nie mogą być poddawane cięciu na pile elektrycznej czy spalinowej. Dobra siekiera musi mieć specjalnie zaprojektowany klin, który ułatwia posługiwanie się tym narzędziem. Warto zdecydować się na produkty o wymarzonym ciężarze, odpowiedniej wielkości i kształcie, które nadają się do wykonywania prac w ogrodzie i na działce. Powinny one być dostosowane do rodzaju prac.

Jak kupić tanią i najlepszą siekierę?

Coraz więcej osób zastanawia się, w jaki sposób wybrać dobrą i tanią siekierę. Odpowiedź na to pytanie jest stosunkowo prosta. Przed podjęciem ostatecznej decyzji zakupowej, należy bardzo dokładnie zapoznać się z ofertą, dostępną u wielu producentów, proponujących dobre siekiery. Warto inwestować w produkty, składające się z solidnej głowicy i wytrzymałego trzonka. Duże znaczenie ma również waga siekiery. Wysokiej jakości, tanie siekiery, mogą mieć trzonek, wykonany z drewna. Dużym zainteresowaniem klientów cieszą się siekiery z uchwytem z drewna hikorowego. To bardzo trwały i odporny na czynniki atmosferyczne komponent, który nie rozwarstwia się, nawet pod wpływem długotrwałego moczenia w wodzie i pozostawienia na słońcu. Dobre siekiery powinny być także lakierowane i pokryte farbą antypoślizgową, która chroni przed przypadkowym wypadnięciem tego narzędzia z dłoni w czasie jego użytkowania.

Tanie siekiery przydają się do wielu prac. Można ich używać w domu, na działce rekreacyjnej, na terenie budowy i w ogrodzie.

Autor rankingu:
Aleksandra Grocholska
Autor rankingu:
Aleksandra Grocholska Kategoria: Ogród ola.gr@najlepszy-ranking.pl
5 Średnia ocena 5 8765 głosów.
2 odpowiedzi na “Ranking siekier”

  1. Mateusz pisze:

    ja polecam siekiere z punktu 4 marki cellfast. jest faktycznie uniwersalna dlatego sprawdza sie przy wielu pracach

  2. Laura pisze:

    Mamy w domu własnie siekiere cellfast uniwersalną i też rozłupująca i sa bardzo dobrej jakości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *